Bevrijdingsdag 1984 Ontmoetingsdienst voor de vrede gehouden in Hervormde kerk Burgh Expostie ,,De Eenhoorn" had veel belangstelling Houtblazers besluiten Ars Musica-koncertserie 3 Vergadering Reinigingsdienst Koor- en samenzang in Renesse Voorlichtings avond Nederlandse Hartstichting in Zierikzee Kursisten tekenen en schilderen Zaterdag 12 mei Evangeliesatie- dag Leger des Heils V akantiehuis j es in Brouwershaven prooi van vernielzucht Geslaagd schoolkamp leerlingen Renesse Buurtvereniging P.D. de Vosstr./ Slabberswerf breidt uit ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 7 mei 1984 Nr. 23519 BURGH - In het kader van de week, die mensen in aktie wil bren gen voor doe vrede, werd zondag- vond in de Hervormde kerk van Burgh een ontmoetingsdienst gehou den. Van heel Schouwen-Duiveland waren vrienden en belangstellenden gekomen, met wie voor de aanvang van de dienst enkele refreinen en lie deren werden „ingezonden". Na een vriendelijke begroeting en de openingsliturgie, werd er mooi ge musiceerd door Nelly Geene (altfluit) en Ad Baas (orgel), twee delen uit een sonate van G. Ph. Telemann pr> »n deel uit een sonate van J. S. Bach. De Evangelielezing was uit Johan nes 14 vers 27-31, „Vrede laat ik jul lie, Mijn vrede geef ik jullie". Dit werd gevolgd door het zingen van De Lofzang van Maria door Finie Baas, waarbij de aanwezigen het steeds te rugkerend refrein zongen „Groot maakt mijn ziel de Heer". Kring Tot slot ging ieder in een grote kring staan, wat even tijd vergde door het talrijke aantal bezoekers. Leden uit de vredesgroep deden de voorbeden, waarna een stilte volgde, die werd afgesloten door het geza menlijk bidden van het Onze Vader. Daarna werden in de kring als sym bool groppig-geverfde stenen aan el kaar doorgegeven. Er werd uitge legd, hoe dit idee tot stand was geko men, waarbij de wens uitgesproken werd, dat het moeilijke onderwerp van de kernbewapening in gemeente en parochie meer bespreekbaar zou kunnen worden, waarbij de nadruk vooral valt op het naar elkaar luiste ren. Misschien is het juist van groter be lang, het geloof niet als „konsumptie-artikel" te zien, maar als bron van inspiratie, die mensen in beweging zet. natuurlijke, kwets bare, onzekere, zoekende mensen, geïnspireerd door het Evangelie. Als herinnering en bemoediging nam ieder de blauwgeverfde steen met de witte vredesduif vrolijk mee naar huis, in de hoop een heel klein steentje te kunnen bijdragen aan de vrede. SCHARENDIJKE - De Reinigings dienst Schouwen-Duiveland houdt donderdag 17 mei in De Putmeet te Scharendijke een vergadering. Op de agenda staat onder meer een voorstel tot de vijfde wijziging van de begroting 1982, een voorstel tot aankoop van de panden Ring 10 en 11 teKerkwerveals kantoorpand, alsmede de hierop be trekking hebbende eerste wijziging van de begroting 1984, het rapport van de Heidemij Nederland inzake een na der onderzoek van de vuilverwerkings plaats en een voorstel tot vaststelling van de eerste wijziging van de veror dening Reinigingsrechten 1984. De vergadering begint om 16.30 uur. DEN HAAG - De overheid moet de kosten vergoeden die worden ge maakt voor de medezeggenschap in het onderwijs. Dit heeft de kommis sie bepleit die is nagegaan hoe de wet op de bedoelde medezeggenschap de eerste twee jaren heeft gewerkt. De overheid moet terugkomen op het be ginsel dat medezeggenschap geen cent extra mag kosten, aldus de kom missie. RENESSE - Zaterdagavond 12 mei wordt in de Hervormde Kerk van Re- nesse een koor- en samenzangavond gehouden, die om 20.00 uur begint. Aan deze avond wordt medewerking verleend door het Vreedijks Kerk koor uit Rotterdam o.l.v. Bram Sint- nicolaas, het Hervormd Kerkkoor Renesse o.l.v. Janny Lemsom-Daane, Helle van de Roest op trompet, het Valgoogh kwartet o.l.v. Henk Blom en Lex Zeedijk op orgel. Ds. L. de Wit zal een korte meditatie houden. Het Rotterdamse koor maakt die dag zijn jaarlijkse reisje, dat dit jaar naar Schouwen-Duiveland voert. Ds. L. de Wit, thans dominee in Rotter dam, maar daarvoor jarenlang domi nee te Renesse opperde het idee om tijdens deze reis in Renesse gezamen lijk met het Kerkkoor van Renesse een koor- en samenzangavond te hou den. Een idee dat bij beide koren aan sloeg en tot de organisatie van de2e avond leidde. De toegang tot de kerk is vrij. Wel zal bij de uitgang een schaalkollek'e worden gehouden, waarvan de op brengst ten goede komt aan het or gelfonds dat dient voor de restaura tie van het Oberlingerorgcl van de Renesser kerk. ZIERIKZEE - De Nederlandse Hartstichting houdt dinsdagavond 8 mei een voorlichtingsavond in het pand van het Rode Kruis te Zierik zee. Al geruime tijd is het Rode Kruis in de voormalige bakkersschool van de LTS gevestigd, aan het Kerkhof NZ. Op de bijeenkomst zal een film worden gedraaid, een demonstratie met de reanimatiepop worden gege ven en de heer Bruggeman, promotor van de Hartstichting, zal een en an der toelichten. De aanwezigen kun nen vragen stellen op het gebied van reanimatie, de lessen en de verder aktiviteiten van de Hartstichting. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Advertentie ONTWIKKEL-ENVELOP: pim J Uf»r i»bc»tO"um Voo' komoiete foto-service hüGtschEnk£nhut51|| FA GOUDZWAARD - Munuwd» Jj ZIERIKZEE - De expositie „Mooi is dichtbij" van de kursisten Tekenen en Schilderen in buurt- en klubhuis „De Lichtboei" onder leiding van docente Marja de Lan ge is een groot sukses gebleken. Tussen de vier- en vijf honderd belangstellenden bezochten de mini-galerie „De Eenhoorn" aan het Havenpark, waar deze fraaie ten toonstelling was ingericht. In het gastenboek was plaats inge ruimd voor het aantekenen van per soonlijke indrukken door de expositie-bezoekers. Dit leverde zeer positieve reakties op, zoals: „sterk talent", „motiverend", fijn dat dit kan in Zierikzee", „Veel mooie din gen", enzovoort. Stimulans De tentoonstelling, die van 18 tot en met 30 april werd gehouden bete kent zeker een stimulans voor de kursisten om door te gaan. Verder konden een aantal nieuwe aanmel ders, voornamelijk uit Goeree- Overflakkee, worden genoteerd. Marja de Lange veronderstelt, dat het wellicht wat kort dag zal zijn om volgend jaar weer een dergelijke ex positie met nieuwe fraaie werkstuk ken te kunnen inrichten. Er is im mers een goede voorbereiding nodig om op deze wijze naar buiten te tre den. In elk geval zal getracht worden in de toekomst, eventueel over twee jaar, weer een tentoonstelling in te richten. ZIERIKZEE - Het laatste koncert in de Ars Musica-koncertserie wordt zaterdagavond 12 mei gegeven in de Lutherse kerk, aanvang 20.00 uur. Werd het tweede seizoen begonnen met een groep koperblazers, het sei zoen wordt beëindigd met het optre den van een viertal houtblazers: Tru dy GunstrDekker, dwarsfluit; Anja Dekker-Sinke, hobo; Henny van Eer- sel-Drost, klarinet en Anne Marie J;i ns en-Hoefijzers, klarinet. Teza men vormen zij het „Scaldis kwar tet". Ij>e vier koncertgevers treden teza men op, maar ook wordt er solo ge speeld en zijn er een aantal trio's in verschillende kombinaties. Op het programma staan o.a werken van Stra- winsky, Mozart en Walshe. Evenals het eerste seizoen is ook dit seizoen zeer suksesvol verlopen. Afwisseling Het programma gaf een zeer afwis selend beeld, de reakties van de aan wezigen waren steeds positief. Er wordt al gewerkt aan het programma ZIERIKZEE - In het gehele land zullen op zaterdag 19 mei heilssolda ten en vrienden van het Leger des Heils te vinden zijn om het evangelie te verkondigen, zo ook in Zierikzee. Om 14.00 uur wordt in het centrum van de stad een grote openluchtsa menkomst gehouden. Na een koffie: pauze in „De Lichtboei" vertrekt men naar Bruinisse om daar te begin nen met de straatzang. BROUWERSHAVEN - Het vakan tiehuis van M. uit Den Haag, gelegen aan de Dirksweg 1 te Brouwershaven is ten prooi gevallen aan de verniel zucht van onbekenden. Een omwonende ontdekte vrijdag avond rond 22.00 uur dat alle 41 rui ten van het huisje stuk waren gesla gen. Bovendien was de volledige in ventaris vernield. De omwonende waarschuwde de politie. De schade is onbekend net als de dader(s). De poli tie heeft een onderzoek ingesteld. RENESSE - Vorige week van woensdag tot en met vrijdag hielden de leerlingen van de klassen 5 en 6' van de openbare lagere basisschool 't Staepel' of te Renesse een uitstekend geslaagd schoolkamp op kampeer boerderij de kleine Melanc nabij Ber gen op Zoom. Nagezwaaid vertrokken de 32 kin deren met 4 begeleiders per fiets woensdagochtend om half negen va naf het schoolplein te Renesse. Na een voorspoedige tocht volgde en druk bezet programma vol aantrek kelijke aktiviteiten. Naast het spe len in de nabij gelegen bossen werd een bezoek gebracht aan de Markie zenhof in Bergen op Zoom, de Bruyn- zeel potloden fabriek en het zwem bad Gagedonk, Vrijdag 4 mei werd het Ganadese Oorlogskerkhof be zocht. Vrijdag na de middagmaaltijd werd de terugreis aanvaard. Tot höt veer Anna Jacobapolder werd ge fietst. Aan de andere zijde stonden ouders met auto's te wachten om de kinderen naar huis te rijden. De fir ma Rademaker was met een vracht auto paraat om het vervoer van de fietsen te verzorgen. van het komende winterseizoen. Hoe wel daar nog niet zoveel van kan wor den gezegd is wel zeker dat afwis seling in instrumenten en kombinaties daarin weer centraal zal staan. Losse kaarten voor het koncert van zaterdagavond kunnen of telefonisch worden gereserveerd 's ochtends van 9.30 tot 10.30 uur of op die tijd aan de Zeeuwse Muziekschool worden afge haald. TeL 2169. (vervolg van pagina 1) Bij de buurtvereniging „Onder de Dikke Toren" ziet men in de toe komst velerlei aktiviteiten in het verschiet liggen. Zeker zullen de no dige aktiviteiten voor de jeugd, maar ook voor de ouderen worden georga niseerd. Daarnaast ziet men volop mogelijkheden voor de buurtvereni ging om als vertegenwoordiger voor de gehele buurt op te treden naar de overheden toe. Bij voorbeeld in geval voorgeno men herbestratingen of woningreno vatie. „We kunnen dan, namens de buurt optreden als gesprekspartner, en daarbij de wensen van de verschil lende buurtbewoners naar voren brengen." Duidelijk is evenwel dat in één van de oudere stadswijken van Zierikzee een nieuw leven aan het ontstaan is, waarbij alle buurtbewoners wel kun nen varen. Aanmelden Ter informatie plaatsen we hieron der nog even de samenstelling van het bestaande bestuur. Nadat alle uitbreidingsplannen zijn gereali seerd zal het nieuwe bestuursbestand worden uitgebreid met een tweetal leden uit de „uitbreiding". De zittende bestuursleden zijn der halve: J. A. A. de Coninck (Tel.: 3001), C. Bimmel (Tel. 4969), me vrouw A. Huurling, mevrouw C. de Looff en mevrouw J. Heikamp. Mochten er nu al mensen zijn die zich wensen op te geven als lid van de buurtvereniging „Onder de Dikke Toren", dan zullen genoemde bestuursleden gaarne bereid zijn om de namen te noteren. Voor de kosten hoeft men het uiteindelijk niet te la ten: het lidmaatschap bedraagt slechts een tientje per drie maanden. Uitgeven B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) 1 38,70; per jaar 147,80 losse nummers 1 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (tlm 4 regels) f 6.04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 5% B.T.W. ZIERIKZEE - De 39ste aflevering van de Nationale Bevrijdingsdag is achter de rug. Op Schouwen-Duiveland was nergens een programma opgesteld ter viering van deze dag. Toch vierde Oud en Jong hier en daar op geheel eigen wijze het feit dat Neder land 39 jaar geleden werd bevrijd van onderdrukking. Een groepje ouderen deed dat op een voor hen vertrouwd stekje aan 't Sas in Zierikzee; de jeugd deed dat op haar manier in de late avondzon aan de Nieu we Haven. Geen officiële feesten derhalve, maar gewoon even gezellig en sfeervol bij el kaar zitten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 3