Nieuwerkerkse wielerkomitee pakt de zaken in debuutjaar meteen zeer overtuigend aan NIEUWSBODE De „joker" van de week Nieuwsbode-Toto drieëntwintig ■■IIIIH X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X BRUSE BOYS-WHS 8 Eerste wielerronde op zaterdag 26 mei nu al sukses NIEUWERKERK - Op zaterdag 26 mei wordt in Nieu werkerk voor het eerst een amateurwielerronde verre den. Grote man achter het Nieuwerkerkse gebeuren is ongetwijfeld Anton Stoutjesdijk. Sinds jaar en dag volgt de Nieuwerkerker vele wielerkriteriums lijfelijk. Vele jaren al loopt hij met het plan rond om in Nieuwerkerk een wielerronde van de grond te krijgen en die plannen werden nog aangewakkerd, toen het vorig jaar in Zierik- zee met zeer veel sukses een wielerronde in ere werd her steld. Brein achter het Zierikzeese gebeuren was voor malig amateurrenner Wim Evertse. Om zijn plannen voor Nieuwerkerk enigszins vaster omlijnd te krijgen zocht Anton Stoutjesdijk Evertse op en in minder dan geen tijd stond vast: Nieuwerkerk zou in 1984 voor het eerst een amateurronde krijgen. Anton Soutjesdijk werd komiteevoorzitter, Henk Pairoux werd zowel sekretaris als penningmeester en Wim Evertse fungeert als advi seur. Gedrieën hebben ze hun zaakjes momenteel nage noeg rond en een blik op wat er zowal te gebeuren staat, maakt duidelijk, dat Nieuwerkerk op zaterdag 26 mei met een sportieve topdag gaat beleven. .Naast het feit, dat we een zo sterk mogelijk rennersveld naar Nieuwer kerk willen krijgen, vinden we de sfeer van het hele gebeuren uiterma te belangrijk", vertelt Anton Stout jesdijk. „We hebben erg graag, dat de renners na afloop van de wielerronde voldaan naar huis gaan, maar dat zelfde geldt ook voor het publiek. Als komitee stel je je daar heel wat van voor, vandaar dat we er alles aan gedaan hebben om een totaalpro gramma voor elkaar te krijgen". Naast de wielerronde is er vooraf gaand nog een trimloop, georgani seerd door de Zierikzeese atletiekve reniging Delta Sport. „We prijzen ons gelukkig, dat we als atletiekve reniging mee aan de wieg kunnen staan van deze unieke boreling", legt Delta Sport-voorzitter Wim Schot uit. „Voor Zeeuwse begrippen is het een unieke gebeurtenis, dat een wie lerkomitee zo nauw samenwerkt met een atletiekvereniging, zodanig dat er eigenlijk een dubbele Ronde van Nieuwerkerk ontstaat". Bevredeging De trimloop over naar keuze een, twee, drie, vier, vijf of zes ronden van vijftienhonderd meter gaat van start om vier uur en anderhalfuur la ter vertrekken de amateursrenners voor 68 ronden, oftewel honderd ki lometer. Derde onderdeel van het sportdagje Nieuwerkerk is een bra derie met ongeveer vijftig kramen, die 's middags om twaalf uur begint en duurt tot het wielergebeuren ach ter de rug is, kwart over acht. Na afloop van de ronde is er een ge zellig wielerbal in Ons Dorpshuis met medewerking van The Fenders. „Ik dacht zo, dat er voor elk wat wils bijzit", meent Anton Stoutjesdijk. „We hopen dan ook dat er erg veel publiek komt voor dit programma. De Nieuwerkerkse middenstand heeft zich van zijn allerbeste zijde la ten zien. Wanneer het een sukses wordt, is het voor het komitee een koud kunstje om verder te gaan. Nu reeds hebben zich sponsors gemeld voor het volgend jaar. Als komitee geeft je dat erg veel bevrediging. Je hebt dan de wetenschap, dat je er gens mee bezig bent, waar veel men sen achter staan". Op dit ogenblik heeft het organisa- tiekomitee ruim zestig renners, die hun startkaart opstuurden naar se kretaris Henk Pairoux en zich daar mee bereid verklaarden öm op 26 mei aan de start te staan in Nieuwerkerk. Onder de vertrekkers zitten nu reeds een hele serie aansprekende namen. Trekpleister nummer een is onget wijfeld Toon van der Steen uit Brui- nisse. De Bruënaar manifesteerde zich het vorig jaar terdege tijdens de drie eilandelijke wielerkriteriums. Telkens klasseerde hij zich bij de eerste vijf, waarbij hij in eigen ge meente als winnaar uit de bus kwam. In Zierikzee moest hij de eer laten aan John de Crom uit Hoogerheide, terwijl Renesse gewonnen werd door Theo Appeldoorn. De Crom start in Nieuwerkerk ook, maar Theo Appeldoorn viel de afgelopen week af, omdat hij ander maal een proflicentie aanvroeg, dit keer bij de Elro-formatie. Toon van der Steen demonsteerde in het voor seizoen een voortreffelijke vorm. In de klassieker Hel van het Mergelland leek hij te gaan winnen, toen hij al leen op de meet afstormde. Luttele kilometers voor het einde werd hij echter achterhaald. In de Ronde van Drenthe pakte hij zijn revanche. In een eindsprint met zes won hij over tuigend. Kanshebbers Later werd Van der Steen winnaar in een kriterium, terwijl het het afge lopen weekeinde winnaar werd van een tijdrit in Luxemburg. De 28- jarige amateur uit Bruinisse krijgt in Nieuwerkerk vast en zeker veel kon- kurrentie van Bart van Est. De Bra bander lijkt weer helemaal terug op het oude nivo, waarop hij zat voordat hij een periode de fiets gedwongen aan de wilgen moest hangen. Natuurlijk hoort ook John de Crom weer tot de grote kanshebbers. De Crom bleef het vorig jaar als sterkste over in de slijtageslag, die de Ronde van Zierikzee was. Verdere kleppers zijn Wim van Kooten uit Bruinisse, die het voor eigen publiek ook altijd zeer goed afgaat en Marco van Schel ven uit Zierikzee, die mogelijk dit seizoen zover gerijpt is, dat hij een rol van betekenis kan spelen in het peloton. Uit het Zeeuwsvlaamse land komt Pierre van Acker (voorlopig) als voornaamste troef naar Nieuwer kerk en uit Noord-Brabant komen verder Johan Kuiken uit Bosschen- hoofd, John Tak uit Oud-Gastel en Rainer Valkenburg als voor- naamsten. Zeeland heeft mogelijke winnaars in Cees Hoek en Thijs Fase uit Oud-Vosmeer. Uit Zuid-Holland komen onder andere Nico Toussaint uit Naaldwijk en Arie Lugtenburg uit Zuidland. „Ik dacht zo, dat we inmiddels een prima rennersveld bij elkaar had den, maar ik verwacht, dat er nog wat inschrijvingen zullen volgen. Er zijn vaak amateurs, die erg lang wachten om allerhandse redenen. Graag zou ik er nog/frat grote namen uit Zeeuws-Vlaanaeren bij hebben, maar wie weet komt dat nog", ver telt Anton Stoutjesdijk. Het Nieu werkerkse komitee heeft de renners een uitstekende prijzentafel te bie den. Naast de normale geldprijzen, die volgens het KNWU-reglement uitbetaald moeten worden zijn er voor de eerste drie erepalmen be schikbaar, aangeboden door het or ganiserende komitee, Cafetaria 't Centrum in Zierikzee en Sportprij- zen Evertse, eveneens in Zierikzee. Ook zijn er voor de eerste drie bekers beschikbaar, terwijl de winnaar met de grote wisselbeker van Lektuurhal Stoutjesdijk gaat slepen. Verdëir zijn; er tijdens de koers tal van premies te verdienen en wacht er aan het eind een puike leidersprijs. „Ik dacht zo, dat het op het ogenblik allemaal aar dig voor elkaar is", besluit Anton Stoutjesdijk. „Het enige wat we nog zouden kunnen gebruiken is een aan tal vrijwilligers om een handje te helpen op de dag van handeling". LR en PC Bru organiseert kringwedstrijd OOSTERLAND - De Landelijke Ruitervereniging en Ponyklub Bru organiseert morgen - zaterdag 5 mei - een kringwedstrijd op het industrie terrein aan de Wilgenweg in Ooster- land. Er komen paarden- en pony- kombinaties in aktie in dressuur- wedstrijden en op een door Anton Hanse gebouwd springkonkoers. De kringwedstrijd begint om een uur. Tijdens de dressuurwedstrijden bij de pony's komen zes kombinaties van de Schouwse Ruiters in de ring. Bij de paarden wordt het deelne mersveld gevormd door twaalf kom binaties: zeven van de organiserende vereniging Bru, drie van Westelijk Schouwen en twee van de Schouwse Ruiters. Bij het springen bij de pony's andermaal alleen Schouwse Ruiters-kombinaties, terwijl Marjo lein Geelhoed met Vivaldi alleen start bij de paarden. De kring- wedstrijd omvat louter B-kombina- ties. Algemene ledenvergadering WIK volleybal KERKWERVE - Op dinsdag 8 mei houdt de Kerkwerfse volleybalvere niging WIK de algemene ledenverga dering in de kantine van sportpark De Vospit. Er zal onder andere gesproken wor den over shirtreklame en het voor tbestaan van het derde team, dat bestaat uit voetballers, die zonder te trainen volleyballen. Anita de Jongh-de Munnink is als bestuurslid aftredend en niet herkiesbaar. Suus Berrevoets-Prinsen is voor haar kan didaat gesteld. De vergadering be gint om acht uur. Volleybal-interland in sporthal Onderdak Zierikzee ZIERIKZEE - Volleybalvereniging Zeeuwse Sromen organiseeert op za terdag 19 mei een volleybaltopper in de Zierikzeese sporthal Onderdak. De eilandelijke rekreatieve volley balvereniging is er in samenwerking met hotel De Zeeuwse Stromen in Re- nesse in geslaagd om de damesvol- leybalploegen van Frankrijk en Ne derland naar Zierikzee te krijgen. De ploegen spelen een wedstrijd om drie gewonnen sets. DEN HAAG - Het centraal planbu reau voorspelt dat de werkloosheid in 1984 op een gemiddelde van 850.000 zal uitkomen. Wint en verlies heren Delta Sport OUDENBOSCH - De herenploeg van Delta Sport speelde twee oefen wedstrijden in Oudenbosch. De ploeg van coach Cor Mol trad eerst aan te gen de eveneens gepromoveerde Et- tense formatie Internos en speelde direkt erna tegen de sterke eerste di visionist BDC uit Soest. In de Zierik zeese ploeg ontbrak alleen Peter Le- févre, terwijl de jeugdspelers Erwin Schaalje en Matthe Pigging wel van de partij waren. Internos werd de hele wedstrijd op achterstand gehouden en verloor uit eindelijk met 15-10. Direkt na deze wedstrijd moest Delta Sport het op nemen tegen de ploeg uit Soest met louter spelers van 1.90 meter of meer. Het vermoeide Delta Sport kwam duidelijk te kort: 15-5. Ook BDC moest de tol betalen voor twee wedstrijden direkt na elkaar. Inter nos klopte de Soestenaren met 17-14. Revanche voor damesteam TV Scelveringhe THOLEN - De damesploeg van ten nisvereniging Scelveringhe uit Re- nesse heeft in Tholen revanche geno men op zichzelf door de kompetitie- wedstrijd tegen Eegedima in winst om te zetten: 2-4. In het enkelspel boekten Corry Hoogerhuis (6-1, 6-2), Tiny Moelker (6-4, 6-1) en Thea van Kluyven (6-0, 6- 0) overwinningen, maar was er ver lies van Annemarie van de Wiel (3-6, 6-7). In de dubbelspelen werden de punten zusterlijk gedeeld. Winst voor Moelker/Van Kluyven en ver lies voor Hoogerhuis/Van de Wiel. Winst heren en verlies dames TV Bru-Tèn BRUINISSE - Het herenteam van tennisvereniging Bru-Tèn blijft het goed doen in de hoofdklasse van dc zaterdagkompetitie. De Klappers uit Krabbendijke werden met 6-0 afge droogd. Het damesteam bracht het er slechter af. In Bruinisse werd met 2-4 verloren van MLTC. Het eerste herenteam van Bru-Tèn had weinig problemen met De Klap pers. Alleen het dubbel Rinus Geense/Sjaak van Opstal had drie sets nodig om tot winst te komen. In de enkelspelen wonnen Geense, Van Opstal, Jaap Huizer en Frank Mous in straight sets en dat deed ook het dubbel Mous/Huizer. Het tweede team van Bru-Tèn en Duiveland il speelden met 3-3 tegen elkaar gelijk. De Nieuwerkerse pun ten kwamen op naam van De Vlaam en Ruiterbeek in de enkelspelen, ter wijl in de singles De Looff en Schul- ler de punten naar Bruinisse brach ten. Ook de dubbels werden gedeeld. Bruse winst voor De Looff/Meyer en Nieuwerkerkse winst voor De Vlaam en Ruiterbeek. In de damesontmoeting tussen Bru- Tèn en MLTC wonnen Corrie de Waal en Adrie de Looff voor de Bruse ploeg hun enkelspelen, maar de over ige vier partijen waren voor de hoofdstedelingen. Wies van de Doe en Joyce van Gelder verloren en kelspelen en de koppels De Waal/Van de Doe en De Looff/Van Gelder moesten de dubbelspelen in leveren. Kampioenschap veteranen A HSD binnen bereik ZIERIKZEE - De veteranen A van HSD zijn het kampioenschap zeer dicht genaderd. Zaterdag 5 mei spe len zij een uitwedstrijd tegen Tempo C in Bergen op Zoom (aanvang 14.30 uur). Als HSD deze wedstrijd wint is de titel binnen. Voor zondag staat de thuis wedstrijd tegen Zundert op het pro gramma. Deze laatste kompetitie wedstrijd begint om 13.00 uur. Eigen lijk had de wedstrijd tegen Zundert al afgelopen maandag gespeeld moe ten worden, maar Zundert kwam toen niet opdagen. Indien de vetera nen dus twee punten uit deze twee wedstrijden halen kunnen er promo tiewedstrijden worden gespeeld. Op vrijdag 11 mei staat in dat geval de uitwedstrijd tegen Oranje Zwart in Eindhoven op het programma, aan vang 19.30 uur. Vrijdag 18 mei volgt de uitwedstrijd tegen Were Di in Til burg, aanvang 19.00 uur en zondag 27 mei wordt de promotiewedstrijden- reeks besloten met de thuiswedstrijd tegen Tempo B uit Bergen op Zoom. Deze wedstrijd begint om 13.00 uur. Zaterdag 5 mei speelt jongens A thuis tegen Middelburg 2, aanvang 09.30 uur. Meisjes C speelt uit tegen Made 2. Op het sportpark Bannink wordt zaterdag ook een toernooi voor de mini's en de ED's afgewerkt. Het toernooi begint om 10.30 uur. Zondag 6 mei speelt heren 1 de uit wedstrijd tegen Hercules, dat bij winst het kampioenschap binnen haalt. LOS ANGELES - De Amerikaanse aktrice uit de tijd van de stomme film May Mcavoy is op 83-jarige leef tijd in Los Angeles overleden. ZIERIKZEE - Het is er toch van gekomen. De vier koplopers in ons Nieuwsbode-Toto-klassement strijden dit weekeinde een extra strijd om een winnaar te krijgen in het seizoen 1983/1984. Nieuwsbode-Toto drieëntwintig is de laatste tot van dit seizoen. Jacco de Jonge van Brou wershaven, Ico van de Berge van Duiveland, Charles Slootmaker van SKNWK en Cees Lodewijk van Zierikzee kregen een rijtje voorgeto verd, waarin het aantal uiterst lastige problemen bepaald niet gering is. „Joker" van de week is de Noordzeeuwse topper tussen Bruse Boys en WHS. Weliswaar is de Sint-Annalandse ploeg al gedegradeerd, toch blijven ontmoetingen tussen deze twee rivalen altijd uiterst boeiend. Van kruciaal belang voor een andere Schouwen-Duivelandse ploeg zijn de twee laatste duels uit het rijtje. Winst van Wolfaartsdijk en SPS be tekent degradatie voor het reeds uitgespeelde Mevo. Ongetwijfeld een spannend middagje voor Toon van Tiggelhoven en de zijnen. De overige wedstrijden zijn weliswaar niet of nauwelijks van belang voor de ver dere afwikkeling van de kompetitie, maar juist dat maakt verrassende uitslagen zeer zeker mogelijk. Zondagmiddag omstreeks kwart over vier weten we wie de tweede Nieuwsbode-Toto-trofee op 26 mei in ont vangst mag nemen als opvolger van Marcel van Grunsven, die het vorig jaar solowinnaar werd met eveneens twaalf goed voorspelde wedstrij- denU 11 I 1 i» 111 Ill ■111 II II 1 1 lil 1 23 Jaccc de Jon Ico v/d Berge Cees Lodewijk Slootmaker Bruse Boys-WHS (JOKER) 2 Kruiningen-Duiveland 3 Zierikzee Ill-Zonnemaire 4 Cadzand-WIK 5 Brouwershaven-Mevo II 6 Roosendaal-Zierikzee 7 Dreischor-Middelburg IV 8 Noormannen Il-Ouwerkerk 9 Renesse-Cortgene 10 EMM-Delta Sport 11 Atlas-All Ready 12 SN S-Wolf aarts dij k 13 Smerdiek-SPS - «safe BRUINISSE - Zaterdag tweede klasser Bruse Boys heeft onmisken baar''èen "stormachtige kompetitie achter de rug, althans op één wedstrijd na. De ploeg van trainer Jan Englebert ontmoet morgen - za terdag 5 mei - in Bruinisse nog WHS uit Sint-Annaland, de formatie waar Englebert werkzaam was voordat hij naar Bruinisse kwam. Bij WHS staat dit seizoen Nico de Frel weer aan het roer. De Frel werkte eerder ook al bij Bruse Boys en voerde de Bruenaren drie seizoenen ge leden via een spektakulaire kompetitie met een zo mogelijk nog spekta- kulairder klapstuk bij Krabbendijke naar de tweede klas. Zaterdag staan Englebert en De Frel voor de tweede keer binnen korte tijd met hun ploegen tegenover elkaar. In Sint-Annaland won WHS geflatteerd met 1-0, hetgeen toen het vermoeden deed ontstaan, dat de Thoolse equipe zich alsnog zou kunnen redden in de tweede klas. UW fietsklub van start ZIERIKZEE - Op maandag 7 mei gaat bij gunstig weer de UW fiets klub weer van start Zoals altijd is er weer een mooie route uitgezet. Er wordt gestart van af de Grachtweg 4 om half twee. Zierikzee wint oefenduel: 2-6 NIEUWLAND - Een ontspannen spelend Zierikzee heeft een oefendu el bij Nieuwland overtuigend met 2-6 gewonnen. De doelpunten werden ge lijkelijk over de beide helften ver deeld. Zierikzee speelde zeker niet groots. Opvallend was de trefzeker heid van Wim Overweel met drie doelpunten. Voordat Adrie Baas voor Nieuw land kon skoren, hadden Aart van de Linde en Wim Overweel Zierikzee op 0-2 gezet. Nog voor de rust skoorde Jan-Leen Boot 1-3. In de tweede helft bracht Adrie Baas de stand terug tot 2-3, maar toen drukten de bezoekers door naar een ruime marge 2-4 door Wim Overweel, 2-5 door Wim van der Maas en 2-6 andermaal Wim Over weel. Bij Zierikzee speelde Marca Sa- man voor Patrick de Broekert en John Reijnen voor Han van de San- de. Start finaleronden zaalvoetbal BURGH-HAAMSTEDE - Op maan dag 7 mei wordt in sportcentrum Krayestein in Burgh-Haamstede een begin gemaakt met de finaleronden van de nakompetitie zaalvoetbal. In de hoogste poule treden de nummers een en twee van dc voorronden aan. Uit poule A zijn dat Orilla en Graanhalm/Janse en uit poule B gaan Krayestein I en Dijkman naar de eindstrijd. Voor maandag 7 mei is het pro gramma als volgt: 19.00 uur: Orilla- Dijkman (poule 1); 19.32 uur: Westhoek-Big S (2); 20.04 uur: Van Donge-Scaldis (3); 20.36 uur: Nieuwerkerk-Vet. Brouwershaven (4); 21.08 uur; Krayestein I- Graanhalm/Janse (1): 21.40 uur; Jonker-Krayestein II (2); 22.12 uur: Trace-Bakker (3); 22.44 uur: L O- Werkplaats (4). Hier is niets van terecht geko men. WHS moest inmiddels al een flink gat laten vallen naar de nummer voorlaatst SHO uit Oud- Beijerland. Het afgelopen week einde verloor WHS in Sint- Annaland met 0-1 van SHO, het geen voor Jan Englebert aanlei ding was om een flink schietge bedje te slaken. Verlies van SHO had betekend, dat de Bruse ploeg definitief in veiligheid was ge weest. Nu moet Bruse Boys tegen WHS nog een keer tot de .bodem gaan om via een overwinning niets aan het toeval over te laten. Een gelijkspel of een nederlaag kan inhouden dat Bruse Boys nog een nasleep resteert van het sei zoen 1983/1984. Nakompetitie Die nasleep kan onmiskenbaar katastrofale vormen aannemen. In het meest gekke geval eindigen Good Luck, SHO en Bruse Boys gedrieën op de voorlaatste plaats. In dat geval zal er een nakompeti tie nodig zijn om de nummer voor laatst aan te wijzen. Mocht Bruse Boys dit lot be schoren zijn, dan volgt er na deze nakompetitie nog een tweede na kompetitie met nog twee num mers voorlaatst uit andere tweede klassen om een extra degradant aan te wijzen. De ploeg kan even wel gewoon alle rompslomp ont lopen door WHS op een nederlaag te trakteren, waardoor SHO, dat thuis speelt tegen SSC'55, óf Good Luck, dat het in Raamsdonksveer moet opnemen tegen het uitge bluste Rozenburg naar de voor laatste plaats wordt verwezen. Bruse Boys speelde een opmer kelijke tweede kompetitiehelft. Na negen wedstrijden had de Bru se ploeg welgeteld een punt verza meld, terwijl Rozenburg op dat moment met achttien puntenglo- rieus op de titel leek af te steve nen. In de tiende kompetitieronde won Bruse Boys thuis met 1-0 van Arnemuiden, de ploeg die afgelo pen zaterdag ook op Walcherse bo dem werd afgetroefd: 1-2. In de elfde ronde speelde Bruse Boys gelijk bij SSC'55, zodat halverwe ge de kompetitie vier punten bij elkaar waren verzameld. De op mars van de afgeschreven forma tie bleef zich doorzetten. Tegen Oostkapelle, Oranje Wit en Roda Boys werd gelijkgespeeld en Ro zenburg, Good Luck en SHO kre gen in volgorde van opkomst klop. Pas in de achttiende ronde gingen Jan Englebert en de zijnen weer eens onderuit voor het eerst in negen wedstrijden, maar het gebeurde wel daar, waar het juist niet had mogen gebeuren: bij WHS. Doorwerken Toch werkte de nederlaag niet door, want na de misser van Sint- Annaland volgden gelijke spelen tegen Hoek en AZVV in thuisdu els en een 1-2 zege bij Arnemui den. Morgen staat wedstrijd 22 op het programma. Ontegenzeggelijk hoeft Englebert zijn ploeg niet nog eens extra te vertellen wat er verwacht wordt, maar zonder enige twijfel zal WHS beslist niet naar Bruinisse komen om zich zo maar eventjes naar de slachtbank te laten lcidn, daarvoor is het té veel een presti- geduel van twee naaste buren. Wil WHS Bruse Boys ook het volgend jaar als tegenstander ontmoeten dan zal dc ploeg van Nico de Frel dc Bruaneren moeten trachten mee te slepen in het degradatiea- vontuur, waar de Thoolse equipe reeds in verzeild is geraakt. Geen kompetitie DFS en SKNWK ZIERIKZEE - De zaterdag eerste klassers DFS en SKNWK hebben morgen - 5 mei - een onverwachte vrije dag. Doordat Middelburg in de degradatiestrijd is verwikkeld, maar het komplex van Middelburg niet be schikbaar is, moest dc wedstrijd van de hoofdstedelingcn worden uit gesteld Logisch gevolg hiervan was, dat ook dc wedstrijden van de andere de gradatiekandidaten Hoedekensker- ke en Apollo van het programma moesten worden afgevoerd. Hoede- kenskerke-DFS en Apollo-SKNWK verhuizen hierdoor naar zaterdag 19 mei.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 8