Zweten en zue n H WC Kom Zonnemaire aan de kommissie-vergadering rde bij OM Eerste verkeerskoker geplaatst BLANK EIKEN Meubelrama DE ZIERIKZEESCHE COURANT Dinsdag 15 mei in Brouwershaven Informatieve bijeenkomst Ierse kinderen WAÏ im PE 811.7" Zl ERIKZEESCH E NIEUWSBODE Blikvanger Gehandicapt zijn Eerste verkeerskoker Wielerronde Nieuwerkerk Het werkeiland Neeltje Jans moet een blik- In Burgh-Haamstede wordt een projekt- Donderdagmiddag 3 mei werd de eerste Op zaterdag 26 mei wordt in Nieuwerkerk vanger gaan worden voor het Nederlandse week gehouden voor de scholieren. Het verkeerskoker geplaatst voor de overbrug- een eerste wielerronde voor amateurs ge- bedrijfsleven. (Pag. 2). doel is de jeugd vertrouwd te maken met ging van de stormvloedkering. (Pag. 4). houden. Het komitee heeft zijn zaakjes het gehandicapt zijn. (Pag. 3). reeds voor elkaar. (Pag. 8). VRIJDAG 4 MEI 1984 140ste jaargang Nr. 23518 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Schranderheid met leerzaamheid gepaard komt door inspanning alles te boven. Manilius. BROUWERSHAVEN - In het stadhuis te Brouwersha ven wordt dinsdag 15 mei een kommissievergadering van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening gehou den. Aan de orde komt onder meer het ontwerp- bestemmingsplan van de Kom Zonnemaire, waaraan het Integraal dorpsplein Zonnemaire ten grondslag heeft ge legen. Voor de hoogte, ligging en vorm van karakteristieke schuren en ge bouwen, bescherming en aanvulling van boomplanting bij toegangswe gen, de begraafplaats, het sportveld en het dorpshart zijn nadere regelin gen wenselijk. Daar de thans vige rende nieuwbouwmogelijkheden uit erst beperkt zijn en ersinds 1976 nau welijks meer is gebouwd is in het ontwerp-plan de mogelijkheid aan gebracht voor ca. 20 nieuwbouwwo ningen voor de komende 10 jaar. In de kern is sprake van relatief veel tweede woningen. Met name on der deze woningen staan veel panden van slechte of matige kwaliteit. Hoe wel een aktief gemeentelijk beleid inzake woningverbetering maar be perkt mogelijk is, in verband met het voornamelijk partikuliere eigen dom, is het toch nodig dat er op dat gebied wat gebeurt. De voorzieningen in de kern kun nen qua omvang en kwaliteit als zo doende worden beschouwd. Proble men doen zich voor met betrekking tot het voortbestaan van de scholen. Voort wordt verwacht dat het aantal winkels zal teruglopen. Wet Geluidhinder Ingevolgde de voorschriften van de Wet Geluidhinder geldt voor de in de gemeente gelegen wegen een zone ringsregeling. Wanneer over een weg minder dan 2450 motorvoertuigen per etmaal passeren is de zonerings regeling niet van toepassing. Ook op de drukste wegen binnen de gemeen te Brouwershaven zal dat aantal naar alle waarschijnlijkheid nergens worden overschreden. Voor de ge meente zal het derhalve mogelijk zijn een dezoneringsbesluit op te stel len dat betrekking heeft op alle of vrijwel alle wegen binnen de ge- Advertentie Voor 'n vakantiereis groot of klein... Moet u bij reisburo van Qeveren zijn...! boekingskantoor REISBURO: APPELMARKT 21 ZIERIKZEE - TEL. 01110-5036 voifn ©eveireiR) reteemi voorbereiding hier- ^Jlantal werkzaamheden verbonden^jJe kosten daarvan be dragen 6.152,30. Windturbines Door het Stedebouwkundig Ad viesbureau Stad en Landschap en door de nieuwe Stichting voor Ruim telijke Beleid, Ontwikkeling en In richting te Middelburg is een tweetal notities opgesteld en aan de gemeen te toegezonden. Indien van gemeen tewege hiermee wordt ingestemd zul len zij de basis vormen voor uitwer king en toepassing in de bestem mingsplannen bij toekomstige vaststelling op herziening van deze plannen. De notities hebben betrek king op het verschijnsel windturbi nes. Camping Zomerdorp Grevelingen Als laatste punt op de agenda staat het verzoek van de Camping Zomer dorp Grevelingen tot uitbreiding van de camping Den Osse en de daarbij behorende voorzieningen. Het eerste en belangrijkste verzoek betreft een uitbreiding van het aantal kampeer- plaatsten op de camping tot 340. Mo menteel zijn er 160 kampeerpiaatsen. Tevens wordt verzocht tot uitbrei ding van de friteskraam en er wordt gevraagd naar de mogelijkheid tot de bouw van een kantinegebouw, c.q. bergingsschuur. Ook wordt wense lijk geacht de bouw yan een schuur ten behoeve van de beheerderswo ning of het kantoor. De vergadering begint om 20.00 uur. BURGJ1SLUIS - Donderdagmiddag werdinde stroomgeul Hammen de eerste i bruggtng van de stormvloedkering in aeOosterschelde. De geplaatste koker h iverk brugging van de stormvloedkering in dSTÖosterschëldê. De geplaatste koker heeft plaatst tussen het landhoofd Schouwen-Duiveland en de pijler, die op 10 augustus vorig jaar als eerste werd geplaatst. Zie ook pagina 4 erkeerskoker geplaatst voor de ovef- left een lengte van 80 meter en is ge- -Vf '/V-!'.i 7'7-7777' ,7 A-77 7 77;' 7'7';y 7 ,;77' 17:::7: -7' ,7:-:777:' 7:. ,77' ZIER1KZEE - Voor heel veel scholieren van het voortgezet onderwijs is er sinds deze week een spannende tijd aangebroken. Menige zucht en zweetdrup pel zal geslaakt c.q. gelaten worden tijdens de schriftelijke examens, die nu volop aan de gang zijn. Op Schouwen-Duiveland worden deze dagen op vijf scholen de hoofden ge bogen over de opgaven. Bij de Rijksscholengemeenschap Professor Zeeman in Zierikzee leggen in totaal 208 leerlingen tian de Mavo, Havo en het VWO een examen af. De schriftelijke examens worden gehouden tot en met 11 mei. De uitslag zal bekend worden qemaakt op 30 mei. Op de Christelijke Scholengemeenschap te Zierikzee zitten tot 11 mei in to taal 67 kandidaten gebogen over de opgaven. Het betreft hier examens van de Mavo en het LHNO. ZIERIKZEE - Op maandag 14 mei wordt in het voormalige gymnastieklokaal in de Man huisstraat in Zierikzee een in formatieve bijeenkomst ge houden over de problematiek van de Ierse kinderen, die voor een paar weken naar Schou wen-Duiveland komen. Tijdens de bijeenkomst wordt onder andere een dia serie vertoond, die als on dersteuning dient voor aspi rant-gastgezinnen voor de Ier se kinderen. Vanzelfsprekend kunnen ook oude gastgezinnen er hun eventuele voordeel mee doen. Doel van de bijeenkomst is voornamelijk om nieuwe gastgezinnen aan te trekken en oude te kontinueren. Inmiddels staat het vast, dat er een groep Ierse kinderen in de herfstvakantie voor twee we ken naar Schouwen-Duiveland komt, dit in tegenstelling tot de eerdere plannen, waarin steeds over drie weken werd gesproken. De inzameling ter bekostiging van het verblijf van de kinderen heeft inmid dels een stand van 3.000,— bereikt. Het streefbedrag is 20.000,-. Dit nummer bestaat uit 16 pagina's. Advertentie De school over LHNO en MHNOPrinses Juliana" te Zierikzee neemt tot 11 mei examens af van de LHNO-leerlingen. Deze 54 leerlingen zullen begin juni de uitslag horen. Voor de afdeling MHNO start het examen op 16 mei; de 32 leerlingen van deze afdeling zijn nu volop bezig met de schoolonderzoeken. Ook zij horen begin juni hoe de examens zijn verlopen. Op de LTS in Zierikzee worden op dit moment examens afgenomen op het C-niveau. De A- en B-examens worden gehouden van 14 tot en met 18 mei. In totaal 96 kandidaten doen examen bij de Zeeuwse Dag- en Avondschool. Het betreft hier zowel de Mavo- als de Havo-afdeling. Vijf Mavo- en vier Havo-kandidaten doen een volledig examen. Voor één of meer deel certificaten zijn 59 Mavo-kandidaten in de weer; bij de Havo zijn dat er 28. Ook hier worden de examens afgenomen tot 11 mei. ZIERIKZEE - Op dinsdag 8 mei ver gadert de kommissie financiën van de gemeente Zierikzee in het stadhuis. Op de agenda staat de besteding post onvoorziene uitgaven 1983 door toe voeging aan en vorming van bestem mingsreserves, afschrijving gemeen tebelastingen en verbetering verkeers situatie rond de kleuterschool 't Mie- renest en de lagere school 't Kofschip in Poortambacht De vergadering be gint om 17.00 uur. Verwachting tot zaterdagavond: Zonnige perioden Droog en zonnige perioden; mini- mumtempertuur rond 6 graden, mid- dagtemperatuur omstreeks 15 gra den; zwakke tot matige wind, draai end naar noordelijke richting; in de ochtend enkele mistbanken. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 8 mei: Zondag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 6 gr. Middagtemp.: 15 gr. Windkracht: noord 4 Maandag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 3 gr. Middagtemp.: 14 gr. Windkracht: n.west 4 Dinsdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 40%. Min.temp.: 3 gr. Middagtemp.: 14 gr. Windkracht: n.west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 5 mei Zon op 6.03, onder 21.11 Maan op 8.32, onder 1.17 6 mei Zon op 6.01, onder 21.13 Maan op 9.32, onder 2.18 7 mei Zon op 6.00, onder 21.14 Maan op 9.44, onder 3.05 Eerste Kwartier: 8 mei (13.50) EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater HOOG Zierikzee 5 mei 6.57 18.42 0.13 12.35 6 mei 7.37 19.23 0.55 13.22 7 mei 8.19 20.21 1.41 14.14 Doodtij: 10 mei HET WEEROVERZICHT DE BILT - Zaterdag mag op meer zon worden gerekend, waarbij de kansen op een bui maar klein zullen zijn. De lucht waarin we ons echter zullen bevinden laat echter geen ho gere middagtemperatuur toe dan een graad of vijftien. Bovendien draait de wind naar het noorden en gaat koele lucht van de Noordzee aanvoeren. Ook zondag blijft het weer aan de koele kant. Na het weekeinde kunnen er weer buien gaan vallen. Deze buien ont wikkelen zich in een noordelijke stroming, die in stand wordt gehou den door een hogedrukgebied ten westen van Schotland.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1