NIEUWS OP WIELEN P O P c ïttvJxs%t TSE en New Gate in de Pul Auto Louis Goedbloed en Citroën zijn al twaalfëneenhalf jaar één Hoe leeft een gehandikapt mens? O R N E R Herman Brood trekpleister Anywave IV Ford introduceert Granada L Savoy Informatie voor lagere scholen Slak Slib op de wip Sozen- agenda Sterk programma op 15e Pinkpop Laatste popfestival Lochem op 31 mei ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 4 mei 1984 Nr. 23518 13 B.L. (British Ley- land) zal dit jaar 800 werknemers aantrekken in het kader van zijn streven het aandeel van de Britse automarkt te vergroten met twintig procent. In januari kwa men al 400 man in dienst voor de produktie van de LM-11, een auto in de middenklasse die in april dit jaar op de markt komt. In mei zal nog eens 400 man in dienst treden om te wer ken aan de Triumph Ac claim, die wordt ge bouwd in samenwerking met de Japanse Honda. Ford Motor Compa ny investeert een half miljoen dollar in de bouw van een autofa- briek in Mexico. De au to's die er geproduceerd worden zullen voorna melijk worden geëxpor teerd naar de Verenigde Staten en Canada. De fa briek moet eind 1986 klaar zijn én per jaar 130.000 wagens afeleve- ren, waardoor de pro duktie van Ford in Mexi co verdriedubbeld wordt. Ford Granada L. Savoy. ZIERIKZEE - Wewgens het grote sukses van het vorig jaar, heeft Ford besloten in mei op nieuw een Granada L. Savoy te introduceren. De nieuwe Granada Savoy specifikatie is ge baseerd op de L-uitvoering, waaraan een aan tal extra's zijn verbonden. Zo is er een centrale deurvergrendeling, getint glas rondom, van binnenuit te openen kofferdeksel en metaal- lak aangebracht. De prijzen van de Savoy zijn gelijk gebleven aan die van de Granada L. Dit betekent een voordeel voor de klant ter waarde van 2.182,De Savoy is leverbaar in sedan- en stationwagon uitvoering, met een 2.0 liter en een 2.3 liter-benzinemotor, alsmede een 2.5 li ter dieselmotor. Op bovenstaande foto de voltallige groep personeel van Auto Louis Goedbloed. In willekeurige volgorde Johan van den Hoek, Cees den Boer, Henk Olree en Joop Wandel, allen monteur, Mary van Strien, plaatwerker, Dick Holleman, boekhouder en magazijn. Leen Mol, bedrijfsleider en werkplaats chef en Louis Goedbloed, verkoop. ZIERIKZEE - De naam Auto Louis Goedbloed en Citroën zijn al twaalfë- neenhalf jaar één. Ze kennen elkaar door en door. Auto Louis Goedbloed is exklusief vertegenwoordiger voor Ci troën op Schouwen-Duiveland. Op het gebied van gebruikte auto's heeft Au to Louis Goedbloed een heel aparte fi losofie. In de eerste plaats wordt voor het woord occasion het enig juiste woord „inruilauto" gebruikt en in de tweede plaats realiseert men zich er dat voor een koper van een ruilauto de te kopen auto zijn nieuwe auto is. kontrakt mogelijk is en ook omruil tussentijds mogelijk is. Bij Auto Louis Goed bloed bestaat de moge lijkheid om gekochte nieuwe of gebruikte au to's te laten financieren. Verder is het bedrijf ge machtigd verzekeringsa gent, zodat de klant op dezelfde plaats waar hij koopt een verzekering kan afsluiten. Nog twee zaken zijn bijzonder aan het maga zijn van Auto Louis God- bloed. Sedert 1 januari 1984 kent het bedrijf een klantenkaart-systeem. Alle klanten ontvangen zo'n kaart. Gekochte on derdelen en accessoires, zowel via de balie als de werkplaats, worden daarop vermeld. Is de kaart vol of is de vijf honderd gulden bereikt, ontvangt de klant tien procent korting op deze onderdelen. Vele malen per jaar kent het maga zijn van Auto Louis Goedbloed aanbiedin gen. Een produkt wordt groot of scherp inge kocht en als aanbieding tegen aantrekkelijke prijs verkocht. Een park van niet min der dan tien auto's staat ter beschikking van de afdeling autoverhuur. Het betreft dan zowel personen- als bestelauto's. Voor lange re huurperiodes zijn er speciale tarieven. Door al deze aktiviteiten op autogebied ligt het voor de hand, dat Auto Louis Goedbloed beweert: als 't om auto's gaat, dan kunt u daar te recht". Maar Auto Louis Goedbloed gaat verder. Wanneer men als parti- kulier of als bedrijf vra gen of problemen met auto's of het wagenpark heeft kan men bij Auto Louis Goedbloed terecht voor adviezen of voor lichting. In een speciale folder worden een groot aantal, aspekten van het koperï van een inruilauto be licht. Als eerste en een van de weinige in Neder land heeft Auto Louis Goedbloed zich toege legd op de occasionlea sing. Deze vorm van lea sing heeft, doordat in ruilauto's ingezet wor den, het grote voordeel dat de lage afschrij- vings- en rente- komponent het tarief ook voor partikulieren bereikbaar maken. Bo vendien is het systeem, dermate flexibel dat bij voorbeeld eigen verzeke ring kan blijven bestaan, eigendomsrecht aan het einde van. het Welke tekst trekt het vliegtuig door de lucht? Volg de lijn die de letters verbindt vanaf het vliegtuig en je weet het. BURGH- HAAMSTEDE - De kleuters in Burgh-Haamste- de en de leerlin gen van openbare lagere school De Kirreweie en de christelijke lage re school Onder de Wieken te Burgh-Haamste- de krijgen in de week van 14-18 mei een heleboel informatie over mensen, die ge handikapt zijn en hun manier van leven. Wat voor problemen ze tegenkomen als ze naar school of naar hun werk gaan, hoe ze boodschap pen doen, hoe ze aan sport kunnen doen, hoe ze zich voortbewegen in de straat, enz. Mevrouw H. van Nieu- wenhuize-Flikweert en de heer J. A. Noordhoek zijn lid van de werk groep Toegankelijk heidsbevordering Schouwen-Duiveland en het is hun idee om de kinderen van de lagere school in Burgh- Haamstede beter ver trouwd te maken met het gehandikapt-zijn. Opvoeding Zij vinden dat een goe de voorlichting over ge- handikapten de vooroor delen over deze mensen weg kan halen. De heer K. Gorter heeft een rap port geschreven „Handi- kaps tellen dubbel", dat aangeeft dat jonge kin deren tijdens hun opvoe ding al een verkeerde in druk krijgen van gehan- dikapten. .Jonge kinde ren, vooral tot en met de kleuterleeftijd, reageren nog heel spontaan op ge- handikapten en gaan nr>o heel gewoon met hen om." Met het geven van informatie kan niet vroeg genoeg worden be gonnen, dus op de leef tijd van 4-12 jaar. Rolstoel basketballer De leerlingen in Burgh-Haamstede staat een heel programma te wachten. Dinsdag 15 mei krijgen ze een bijna dove leraar van een dove- ninstituut te Rotterdam voor de klas, donderdag 17 mei wordt hen verteld hoe gehandikapten zich bijna zelfstandig redden bij de alledaagse dingen, zoals naar school gaan, werken, boodschappen doen, enz. Vrijdag 18 mei komt de rolstoelbasket baller Frits Streijl op be zoek. Hij zit in het Ne derlands team van ge handikapten en hij ver telt het een en ander over gehandikapten en de sport. Ook vrijdag krijgen de scholen be zoek van de heer H. Boersma, die aan de leerlingen van de zesde klassen vertelt hoe de gehandikapten zich voortbewegen in het ver keer. Opstellen Vrijdagavond is er een bijeenkomst in het dorpshuis te Haamstede. Alle kinderen van de scholen in Burgh- Haamstede stellen daar hun tekeningen, kolla- ges en opstellen ten toon, die ze over de ge handikapten hebben ge maakt. Deze bijeen komst is te bezoeken voor alle belangstellen den. Dus jullie mogen er met pappa en mama ook naar toe. Slak Slib kroop over een wip. Hij was er onder opgeko men, vlak bij de dennebomen. Na vijf uur gaan kwam hij in 't midden aan. Na zes uur slapen en zeven keer gapen, begon hij weer te gaan. Na acht uur bleef hij staan. De wip ging wiebelen. Slibs neus ging kriebe len. De wip sloeg om! Slib schrok zich krom Vlug is hij naar benee gegleden. Toen ging hij alle tijd besteden aan 't poetsen van zijn huis met een paardebloemen- pluis. In 't groene gras, vlak bij een plas, waar hij was aangeko men, zat Slib weer te dromen. Plots boem, bom! De wip sloeg om! En in de zon was 't weer, zoals dit vers begon. WAO DE-pciF- TÉkÊN/AAft 6yNAUir6£- &UMD-HV6- DVDOW Big „S", Burgh-Haamstede Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 18.00 uur en van 19.30 tot 21.30 uur; soos voor de jeugd van 12 tot 15 jaar op woensdag van 19.00 tot 21.00 uur. De Pul, Bruinisse Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 19.30 tot 24.00 uur. The Well, Noordwelle Zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur en zondag van 14.30 tot 17.30 uur. Brogum, Zierikzec GESLOTEN wegens brand. Trace, Scharendijke Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 17.30 uur; woensdag van 19.00 tot 23.00 uur spellen- avond. ZIERIKZEE - Ondanks de brand, die jeugdsoos Brogum teisterde en dankzij de posi tieve beslissing van de Zie- rikzeese gemeenteraad om de soos financieel tegemoet te komen, wordt er ook in 1984 een Anywave-festival gehou den. Anywave IV staat op het programma op zaterdag 30 juni. Er zullen ook dit keer weer tal van Schouwen-Duivelandse bandjes optre den tijdens dit gratis toegankelijke festival. Het programma zal worden aangevuld met kabaret, toneel, video en aktiviteiten van de fotoklub. 's Morgens wordt er voor de allerkleinsten een kin derfeest gehouden en voor de tieners is er een jeugdfestival. Ook is er natuur lijk volop gelegenheid om te eten en/of te drinken op de terrasjes, die worden ingericht. GELEEN - Voor de vijftiende keer beleeft Ge leen op de tweede pinksterdag, maandag 11 juni, in het Burgemeester Damen-sportpark het openlucht-popfestival, bekend onder de naam Pinkpop. Verleden jaar was het met 40.000 bezoe kers het grootste popevenement in Nederland. Vanaf 11.00 uur tot en met 20.15 uur treden op de Engelse groepen Wang Chung en Marillion, de Amerikaanse zanger en tekstschrijver John Hiatt en zijn band, verder The Pretenders, de in New York opgegroeide Ronnie James Dio, de Schotse groep Big Country en tot slot de op Jamaica gebo ren Jimmy Cliff. Volgens Smeets is hiermee een brede en stevige programmering bereikt die past bij de Pinkpop traditie, gekenmerkt door een kombinatie van hard rock, symfonische rock, wave, gitaarrock en raggae. De muziek in de pauzes wordt verzorgd door de KRO-discjockey Peter van Dam. Voor de zesde keer zal de KRO opnamen maken van Pinkpop '84 voor zowel radio en televisie. LOCHEM - Op Hemelvaartsdag (31 mei) wordt in Lochem voor de zeventiende maal een popfesti val gehouden. Het zal de laatste maal zijn dat Joost Carlier, die in 1967 met het festival begon, het popfestijn in het openluchttheater De Kuil or ganiseert. Aan het festival - aanvang 10.00 uur, einde rond 17.00 uur - doen mee de Nederlandse groep Waan zin, CCC Inc. (met onder andere de ex-Doe Maar leden Ernst Jansz en Joost Belinfante), de Jamai- caanse groep Clint Eastwood en General Saint, The Jack Bruce Band, Bo Diddley, Mink de Ville en Johnny van Doorn. BRUINISSE - Op zaterdag 12 mei treden twee Schou wen-Duivelandse groepen op in de Bruse jeugdsoos De Pul. Vanaf acht uur zijn TSE en New Gate aktief in het soosgebouwtje. De TSE-Formation uit Zonnemaire is al vele jaren ak tief. De laatste yier jaar bestaat de formatie uit drum mer Jan Post, gitarist Nico van Nieuwenhuise, bassist Frans van Aken en gitarist zanger Jaap Geelhoed. The Scrumbled Eggs maken engelstalige rock. New Gate is voortgekomen uit Wizzard en maakt me lodieuze rock. De muziek gaat in de richting van het ste vige heavy-geluid. New Gate heeft een repertoire met covers. Everdina Friband is de zangeres van de Zierik- zeese groep, Leo Fokker is bassist, Roel Meinkema en Kees Rentier spelen gitaar en Louis Rentier is drum mer. New Gate.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 13