Ellemeet krijgt er weer drie woningen bij BLANK EIKEN Kommissie Openbare Werken Westerschouwen: „Voor een gulden willen we hem hebben" Meubelrama Afscheidskado voor archivaris Ellemeet moet rekenen op toenemende rekreatiedruk via buurgemeenten 3 Jtietnieeo De Hoffelijkheids Pluim Raads vergadering Middenschouwen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 27 april 1981 Nr. 23515 Reddingsmaatschappij biedt steiger haven Burghsluis aan voor f 30.000,— BURGH-HAAMSTEDE - De Kommissie voor Openba re Werken van de gemeente Westerschouwen prakki- zeert er niet over om positief te adviseren met betrek king tot het voorstel van de KZHMRS - Koninklijke Zuid-Hollandse Maatschappij tot het Redden van Schip breukelingen - om de voor de maatschappij overbodig geworden steiger in de haven van Burghsluis voor 30.000,over te nemen. „In 1963 heeft de steiger 19.000,— gekost", refereerde kommissie-voorzitter A. J. Padmos. „Wij zijn van mening, dat een overname voor een symbolisch bedrag van één gulden al heel mooi zou zijn". De steiger is voor de reddingsmaatschappij over bodig geworden, omdat de reddingsboot verhuisd is naar het Noordland. kan worden aan de rioleringswerk - zaamheden aan Hogezoom Stoof- wekken. Hij deelde mee, dat het karwei voor 217.000,— was gegund aan Aannemingsbedrijf Vermeer uit Hoofddorp, waarmee deze laagste in schrijver bijna een ton onder de ra ming van Ingenieursburo Witteveen en Bos bleef. Zij kwamen uit op 310.000,—. Overigens kwam Ver meer eerder met 227.000,—, maar doordat het bedrijf zelf met een aan vaardbaar alternatief kwam, kon er nog eens tienduizend gulden af. Het alternatief houdt in, dat zij een ultra moderne boring onder de weg door benutten, die deze besparing in houdt. Voorzitter A. J. Padmos: „een steiger voor een piek..." Padmos' partijgenoot J. W. Ge- leijnse, aanwezig als plaatsvervan gend lid voor de heer L. Tieleman, maakte het nog bruiner. „Wat moe ten we met die steiger, laat ze hem maar meenemen. We kunnen we er niks mee doen en als we hem hebben, moeten we nog opdraaien voor het onderhoud". PvdA-er S. Roos was het volmondig met hem eens, terwijl WD-er J. Janse meer voelde voor het binnenhalen voor de symbolische piek, „maar", gekscheerde Geleijn- se, „wil de heer Janse dan de onder houdskosten voor zijn rekening ne men? In dat geval ben ik er ook voor, maar dat zie ik nog niet gebeuren, dus meenemen dat ding". Alternatief Direkteur gemeentewerken W. van Meerten deelde mee, dat er begonnen Op 1 april 1985 gaat kernarbeider L. Wandel van de dienst gemeente werken vroegtijdig gebruik maken van de VUT-regeling. Voor hem in de plaats zal de dienst een nieuwe man aantrekken met de standplaats Re- nesse. Hij zal tal van werkzaamhe den te verrichten krijgen, maar een van de voornaamste bezigheden is het fungeren als marktmeester bij markten en kermissen. Via een open sollicitatieprocedure zal een geschik te kandidaat worden gezocht. Hij zal reeds komende zomer met de ver trekkende man meelopen om zich in de materie in te werken. Voordat tot de open sollicitatieprocedure werd besloten wilden Roos en Janse van Van Meerten weten of er eerst wel in het huidige personeelsbestand was gezocht naar een geschikte man. Afgebakend „Dat hebben we zeker. Degene van wie we vermoedden, dat hij er wat voor voelde hebben we gepeild, maar hij heeft er begrip voor, dat we liever een nieuwe man aantrekken. Als we een eigen man nemen, zul len we toch weer iemand moeten zoe ken op die nieuwe openvallende plaats. De baan houdt voor onze ei gen mensen trouwens ook geen pro motie in: de nieuwe man is gewoon arbeider in algemene dienst, maar hij krijgt een stukje afgebakend werkterrein", legde Van Meerten uit. „Probeer het zo goed mogelijk te re gelen. Als we straks maar geen ge donder krijgen onder de mensen, die we momenteel hebben, dan heb je mijn zegen", stelde Janse toen, waar na ook de overige kommissie-leden hun fiat gaven. Wilma Slaager uit Burgh- Haamstede deed de Kommissie voor Openbare Werken een schrijven toe komen met het verzoek een aan staand objekt in de gemeente Wester schouwen (een straat, plein of wat dan ook) te vernoemen naar de Zweedse diplomaat van Joodse af komst Raoul Wallenberg, die al sinds de tweede wereldoorlog gevangen zit in Rusland. „Het is best een loffelijk streven", meende Geleijnse, „maar als we hieraan beginnen dan is het eind zoek". Sekretaris J. W. de Jonge konstateerde: „We proberen al zeer diskreet te zijn met eventuele namen van Schouwen-Duivelandse mensen, die op de een of andere manier hun verdiensten hebben gehad. Dit is een moeilijke zaak". Roos en Janse wa ren het andermaal roerend eens: „Wat hij gedaan heeft is niet gering, maar zo zijn er honderden geweest." Bomengrijper Om efficiënter te kunnen werken verzocht de dienst gemeentewerken om een bedrag van 6.116,— om een bomengrijper te kunnen aanschaf fen. Omdat de dienst maar 6.575,— meer te besteden had in het jaar 1984 kwam sekretaris De Jonge met het idee het bedrag over te hevelen van de post 1983 van de gewone dienst. „Zo houdt de dienst gemeentewer ken toch nog zijn speelruimte van ruim zesduizend gulden", stelde hij lakoniek. Voor het aanbrengen van dubbele beglazing in de woning van conciërge L. J. Baumann ten bedrage van ruim 13.000,— vond De Jonge weer een ander potje: de post ge meentehuis. Met betrekking tot de, Leliëndaleweg langs het sportpark Van Zuijen in Burgh-Haamstede ad viseerde de kommissie de in zeer slechte staat verkerende weg af te sluiten voor gemotoriseerd verkeer langer dan vijf meter (vrachtauto's en bussen), „maar", voegde voorzit ter Padmos snel aan toe, „we moeten niet het ene doen en het andere dan maar nalaten", hetgeen impliceert dat er toch overgegaan zal worden tot herstel van de weg. Hoorzitting gemeente ELLEMEET - Tij dens de informatie/hoorzitting van de gemeente Middenschouwen in het Dorpshuis te Ellemeet deed wethouder L C. Padmos de verheugende mededeling, dat er in Ellemeet nogmaals drie woningen zullen wor den gebouwd. Zij zullen ongeveer van hetzelfde type worden als de laatst gerealiseerde in deze kern, die tot stand kwamen in het kader van het Kleine Kernen Projekt. Met het volbouwen van de laatste ruimte met deze drie woningen, kan het bestaande plan worden afgerond. Ook in de kern Kerkwerve komen acht woningen. Dan is het contingent van elf van Middenschouwen op, zodat Scharendijke er dit keer geen wonin gen bij krijgt Voor een van de drie te bouwen woningen in Ellemeet is al een aanvraag binnea Burgemeester W. den Boer wees er op, dat wellicht nog meer woningen kunnen vrijkomen, wanneer inwoners van Middenschouwen eventueel ge bruik zouden gaan maken van de nieuwe zorgwoningen bij Rusthuis Duinoord in Burgh-Haamstede. Mid denschouwen heeft recht op acht van de 24 woningea Wanneer inwoners van de gemeente daartoe overgaan, wordt de doorstroming dus bevorderd Noodvoorziening politiepost Als nieuwigheid bracht burgemees ter W. den Boer ter tafel, dat deze zomer een noodvoorziening zal wor den getroffen voor een politiepost te Advertentie Scharendijke, noodzakelijk omdat een nieuwe permanente politiepost er voor lopig niet in zit Juist vandaag ook waren bij de ge meente de enquête-formulieren bin nengekomen in het kader van de be treffende gebouwen en eventuele aan passing daarvan, wanneer in augustus '85 de basisschool van kracht wordt Het spreidingsplan basisscholen, dat de herschikking (c.q. vermindering) van het (kleine) scholenbestand be helst is zoals bekend gereed. Geen schoolproblemen Voor Ellemeet bestaat er ten aan zien van de openbare school geen pro bleem. Die heeft voldoende leerlingen om zonder konsessies verder te funk- tioneren als basisschooL De aanpas sing van de gebouwen zal niet in '85 gereed zijn, die zal zich pas in een later stadium voltrekken vanwege de be langrijke financiële rol die daarin mee speelt Wethouder Padmos (onder andere van openbare werken) deed evenals op de andere zittingen een beroep op hondebezitters om hun dieren op de buitenwegen uit te laten. De gemeentewerklieden die het gras in de kernen maaien indervinden hinder van het vele aanwezige hon- depoep. Zuivelinstallatie Een woordvoerder van de dorps raad had verscheidene vragen: de zui velinstallatie is een doorn in het oog, het verwaarloosde sportlokaal zou be- ZIERIKZEE - Burgemeester Th. H. de Meester van Zierikzee overhandigt streekarchivaris W. H. Keikes van Schouwen-Duiveland en Sint Philipsland als afscheidskado een uit 1791 daterende kaart van Zeeland. Dat gebeurde tijdens een vergadering van het streekarchivariaat, donderdag in het stadhuis. Omdat er grote aandacht was besteed aan het recente veertigjarige ambtsjubileum van de heer Keikeshad hij ver zocht dit afscheid (hij maakt gebruik van de VUT-regeling) sober te houden. Toch liet de burgemeester niet na hem te bedanken voor zijn inzet. Tot opvolger van de heer Keikes is benoemd adjunkt-streekarchivaris H. Uil. ELLEMEET - Of het nu aan de paasvakantie lag of aan het mooie weer, de informa tie hoorzitting die de gemeente Middenschouwen in Ellemeet organiseerde trok maar zeven man publiek. De eerste zitting in Kerkwerve trok de meeste belangstellen den, bij de tweede in Scharendijke was het al wat minder druk. Voornaamste punt van bespreking vormde voor Ellemeet de rekreatie. Zoals wet houder L. C. Hart, die deze portefeuille beheert, uitlegde, zal Ellemeet denkelijk niet kunnen ontkomen aan een toenemende rekreatiedruk. Die wordt dan niet veroorzaakt door de ontwikkeling van rekreatieplannen door de gemeente Middenschouwen zelf, maar wel door de aangrenzende gemeenten. ter kunnen worden gesloopt, het straatje voor de vier woningen aan de Schelpweg is hard aan herbestrating toe, het brandpad aan de Deense straat is niet in orde, in een bepaalde straat staat de gehele winter een caravan geparkeerd (en nu ook weer een boot) en het kollege zou te weinig belang stelling opbrengen voor ouderavonden van de schooL Tevens had hij moeite metreklameborden langs de openbare weg en wees hij op de verkeerspro blemen op de Kuijerdamseweg De kwestie van de zuiveringsinstal latie is een juridisch probleem. Op- ruimwerkzaamheden moeten worden verricht, maar door wie is pas duidelijk wanneer tot klaarheid komt wie de eigenaar is: de gemeente of het water schap. Hoewel afgezet, is de put van vier a vijf meter diepte gevaarlijk voor kinderea Sekretaris F. Kuijper liet weten dat er binnenkort iets aan zal gebeurea Kuijerdamseweg Waarnemend hoofd technische dienst (Middenschouwen/Bruinisse) deelde van achter de tafel mee, dat men er bij de dienst over denkt een ander type asfalt op de gevaarlijke plaats aan de Kuijerdamseweg aan te brengen, dat snelheidverminderend zal werkea Een „ribbel-konstruktie" werd afgekeurd door de verkeersin- spektie, omdat het een doorgaande weg betreft Door het aanbrengen van bordjes, zoals die in Scharendijke voor aan duiding van gemeentehuis, campings en dergelijke worden gebruikt, zal het plaatsen van nu aanwezige grote bor den langs de weg tegengaan, opperde burgemeester Den Boer. In een zo vroeg mogelijk stadium waarschuwen voor vergaderingen, in dit geval ouderavonden, zal positief kunnen werken vanwege de overvolle agenda's van burgemeester en wet houders. Alle andere opmerkingen worden, met die van de andere kernen, door het kollege verzameld en bekeken op op lossingen. Zoals ook de waterafvoer bij het sportterrein, waarvan wethouder Padmos al in zijn inleiding had gezegd dat die niet optimaal funktioneert Wa terschap en gemeente gaan daar sa men de schouders onder zetten. Het zou kunnen voorkomen; dat de gemeente Westerschouwen de ruimte aan de Rampweg.gbYè'gen tegen Elle meet aan, in de toekomst gaat benut ten voor kampeerterreinen. Daarvan zal Ellemeet toch zijn weerslag on dervinden, hoewel de wethouder dat niet als een negatieve zaak zag omdat het winkelbestand (momenteel bestaande uit één bakkerszaak) daar door eventueel kan uitbreiden. En daarvan kunnen dan de inwoners van Ellemeet ook weer profiteren. Op een vraag uit het publiek om trent de ontwikkelingen aan de Kab- belaarsbank, werd geantwoord dat dit plan tot grootschalig rekreatiege- bied verweven is in het Grevelingen- beleid, waarin de gemeente geen menging heeft. Een beleggingsmaat schappij (Van Bohemen) is aan het onderzoeken wat er op die plaats eventueel zou kunnen gebeuren, maar voorlopig zijn er nog te veel we gen te gaan voordat tot realisatie kan worden overgegaan. Uiteraard ontspon zich deze dis- kussie tussen burgemeester en wet houders van Middenschouwen en de belangstellenden naar aanleiding van het concept-beleidsplan van de Grontmij, die de Brouwersdam en omgeving tot „speerpunt" bestem pelde. Zoals bekend zijn de kollege en ook de raad geen voorstander van die ideeën. Zij vinden ze veel te ver gaan en op vele punten niet ter reali seren. Hoewel al dikwijls benadrukt, wees burgemeester W. den Boer er nogmaals op, dat de Grontmijn al leen mogelijkheden aangaf voor eventuele ontwikkelingen. Het is nog lang niet zeker, dat de plannen op deze voorgestelde wijze worden uitgewerkt; de provincie moet er zich nog over buigen en gemeenten en an dere betrokken instellingen kunnen er kommentaar op geven. Bovendien dienen partikulieren bereid zijn tot investeren van gigantische bedragen. Binnenkort, op 28 mei, organiseert de provincie Zeeland een hoorzitting over het provinciaal rekreatiebe- leidsplan in het nieuwe dorpshuis De Schutse te Haamstede. Laat maar zo Een woordvoerder bracht namens de dorpsraad Ellemeet naar voren, dat ook de bevolking van Ellemeet niet bepaald zit te springen om die Grontmij-plannen tot uitvoer te brengen. De rekreatie zoals die nu in Ellemeet voordoet, vindt men „wel leuk". „De rekreanten zijn bijna in woners van Ellemeet geworden. Laat het maar zo," aldus werd gezegd. Wethouder Hart interpreteerde de ze opmerking als een kreet van de dorpsgemeenschap: „Ik weet niet of iedereen er zo over denkt", zei hij. „In elk geval hebben wij er geen zeg genschap over wat er gebeurt op ge bied dat niet van ons is, we kunnen hoogstens overleg voeren. We zullen er toch mee moeten leren leven, dat er in deze hoek meer rekreatie komt. Laten we (de middenstand) er dan maar van profiteren", gaf hij als me ning. Zoals reeds eerder gemeld, is de ge meente bezig met het opstellen van een eigen rekreatieplan, dat als voor naamste ontwikkeling uitbreiding van camping De Bout voorstaat. Een ter zitting aanwezig „kam peerder" hield, evenals tijdens de eerste twee hoorzittingen het geval was geweest, een pleidooi voor uit breiding voor het aantal eenheden op hun bedrijven. Uitbreiding mini-campings .Burgemeester Den Boer kon mee delen, dat er voor dit zomerseizoen een verruimingsregeling is vast gesteld. t De eerste keer kan deze reeds met Pinksteren worden toegepast. De mini-campings met vijf toegestane eenheden mogen uitbreiden tot tien, de grotere campings bij de boer mo gen er eveneens wat meer toelaten, wanneer er voldoende voorzieningen aanwezig zijn. Ook het overloopter rein dat het vorige jaar in gebruik was, zal dit seizoen weer kunnen funktioneren. Burgemeester Den Boer toonde zich tot slot verheugd over de vlotte, vroeg in het jaar begonnen kontrole van de politie op illegale kampeer ders, hetgeen zijn uitwerking daar door ook vroeger in het seizoen zal hebben. Advertentie Restaurant Renesse Het restaurant met de hoffelilkheldspluim Klasse voor de prijs bewuste fijnproever. 's Maandags gesloten. Het restaurant is geopend van 11.00-14.30 en van 17.00 uur tot dat de laatste gast de deur achter zich gesloten heeft. 's Zondags de gehele dag ge opend. Voor reservering: 01116-1215 MIDDENSCHOUWEN - De ge meenteraad van Middenschouwen vergadert woensdag 2 mei om 19.30 uur in het gemeentehuis te Scharen dijke. De agenda telt de volgende voor stellen: Het nemen van verkeersmaatrege len in Scharendijke; de mogelijkheid tot realisering van een bedrijventer- reintje bij Scharendijke; het beschik baarstellen van een voorbereidings krediet voor de uitbreiding van het gemeentehuis; het nemen van een beslissing op een beroepschrift van de heer A. Padmos te Scharendijke; wijziging van het Algemeen Ambte narenreglement; vaststellen van de vergoeding vakonderwijs/vakantie uitkering over juni/juli 1982; vaststelling van de exploitatiever goeding bijzonder kleuteronderwijs over 1983; vaststellen van het mede- zeggenschapsreglement openbaar on derwijs. ARNHEM - De Samenwerkende Elektriciteits Produktiebedrijven (SEP) hebben donderdag definitief besloten tot de bouw van een proef- park met 18 windturbines in het Friese Oosterbierum. Daarmee is een bedrag van ruim 60,7 miljoen gulden gemoeid. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor. Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) f 38,70; per jaar t 147,80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (tfm 4 regels) f 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. Dr advertentieprijzen zijn exclu sief 5% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 3