NIEUWS OP WIELEN Fiat Regata: topprestaties met laag brandstofverbruik Soulband in jeugdsoos Brogum Naar kindercirkus MUIZENSTAD... Zilveren harpen 1984 toegekend Mink Deville topper op Lochems festival 4 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 27 april 1984 Nr. 23515 13 Middenklasser met extra veel komfort renteller, ekonometer, digitaal klokje en een elektronisch funktie- kontrolepaneeï, dat waakt over het elek trisch systeem, motor olie-, koelvloeistof-, remvloeistof- en brand stof nivo, remblokslij- tage, portiersluiting en werking van hoofd- en nevenverlichting. Geen enkel' model in de klasse van de Regata kan het vermogen eve naren van diens verwar ming/ventilatiesysteem volgens een nieuw kon- cept. Door middel van een luchtinlaat onder aan de voorruit, gunstig geplaatste, grote inlaat- kanalen, grote lucht- mengselkamer onder de motorkap en een venti lator met drie snelheden worden zeer hoge waar den verse en/of warme lucht door het interieur gebracht. Het systeem is dubbel werkend, met verwarmde lucht voor de voeten en koele lucht op gezichtshoogte. In de Super zijn ook luchtinla ten voor de achterpassa giers ingebracht. Citymatic Het brandstofver bruik van de diverse Regata-typen is uitzon derlijk laag voor een middenklasse-auto. De Regata 70 heeft een ge middeld verbruik van 1 14,1, maar bij negen tig konstant wordt dat 1 18,5. Met deze 1300 motor kan een topsnelheid worden bereikt van 155 kilometer per uur. De Regata Diesel met een 1700 motor reikt tot 150 kilometer per uur top, tegen een gemiddeld ver bruik van 1 15,4. Het Citymatic systeem is een patent van Fiat. Het laat de motor automatisch af- en aanslaan wanneer de auto in druk verkeer „pauzeert", vooropge steld dat de motor vrij- loopt en de koppeling onbelast is. Zodra het koppelingspedaal weer wordt ingetrapt laat het systeem de motor auto matisch weer aanslaan. In de stadscyclus bespaart de Citymatic zo gemiddeld tien procent brandstof. ZIERIKZEE - Op de internationale automobieltentoonstelling van Frank furt introduceerde Fiat de Regata, een nieuwe middenklasse auto. Deze auto zal de 131 vervangen. Hiervan werden sinds het debuut in 1974 1.850.000 een heden geproduceerd. In tegenstelling tot de konventionele opzet van de 131 kenmerkt de Regata zich door de over- dwarse plaatsing van de motor, voor wielaandrijving, onafhankelijke wiel ophanging rondom, schijfremmen en standaard rembekrachtiging. Het is een moderne, aërodynamische gelijn de vierdeurs sedan met een ruim inte rieur en een buitengewone grote kof ferruimte. Sterke punten van de Regata zijn onder meer een laag brandstofver bruik, een zeer komfor tabel interieur en top prestaties in zijn klasse. Met zijn aflopende mo torkap en de hoog opge trokken achterzijde heeft de Regata een indi vidualistisch, licht wig vormig uiterlijk. Dit wordt geaksentueerd door de roestvrijstalen taillering en verstevi- gingsribben in de zijpa nelen, terwijl extra be scherming wordt gebo den door een strip tussen de voor- en achterbum per. Bescherming huisstijl - vijf schuin lo pende strepen - en aan weerszijden rechthoeki ge koplampen met tot in de hoeken doorlopende knipperlichten. Donkergrijze kunst stofbumpers, overlo pend in de spatborden, bieden bijzonder goede bescherming. Aan de on derzijde van de voor bumper is een spoiler in gebracht, met luchtinla ten voor de radiateur. De achterzijde van de Regata wordt geken merkt door de panora mische ruit en de hoge kofferruimte. oogmerk de inzittenden te verplaatsen in een vormgeving van ver fijnd komfort en elegan ce, dankzij uitstekende geluidsinstallatie, stoe len, verlichting, „na tuurlijke" opstelling van de bedieningsorga nen en zeer doelmatige verwarming/ventilatie. Anatomisch gevormde stoelen bieden de beste kombinatie van kom fort, ruimte, funktiona- liteit en stilering. Het in strumentenpaneel is overtrokken met een nieuw soort „vriende lijk" materiaal, dat be ter meegeeft dan schuimrubber. Ruimtelijk Het Regata dashboard biedt de best denkbare, ruimtelijke ordening van instrumenten, niet te diep weggewerkt en overzichtelijk. Het interieur van de Regata is tot in details vormgegeven met het In de standaardversie omvat het instrumenta rium een snelheidsme ter/kilometerteller met dagteller, een analoog klokje, meters voor brandstofvoorraad en koelvloeistof tempera tuur en een komplete se rie waarschuwingslamp jes voor onder andere choke en slijtage van remblokjes. In de Super is het instrumentarium- uitgebreid met een toe- De afgeronde voorzij de toont in de grille Fiats karakteristieke BROUWERSHAVEN - Op maandag 30 april - Ko ninginnedag - verzorgt het Goese kindercirkus „Ho gerop" een voorstelling in het Tonnenmagazijn in Brouwershaven. De organisatie is in handen van de oranjevereniging van de Smalstad. „Hogerop" brengt een uitgebreid programma met tal van schit terende attrakties. De voorstelling begint om half twee. In Muizendorp met de kleine huisjes staat ook dat van juffrouw Fleurtje. Het heeft hele kleine raampjes en een pieterig muizedeurtje. In dat huisje staan vier stoelen, zo groot als luciferdoosjes. En op het tafeltje in dat huisje staan altijd rode babyroosjes. Als juffrouw Flootje 's morgens weggaat naar haar muizenpeuterklasje draagt zij aan één van haar pootjes een uitgeholde perzikpit als tasje. De muizenpeuters in haar klasje houden veel van juffrouw Fleurtje. Ze snuit altijd volle neuzen en slijpt een punt aan een gebroken kleurtje. En iedereen in het muizendorp kent juffrouw Fleurtje van de peuterklas, want wat moesten de muizenmamma's beginnen als er geen juffrouw Fleurtje was? Oplossing Paaspuzzel Eerlijk is eerlijk: de puzzel van vorige week was een beetje moeilijk! Daarom kwamen er ook niet zóveel oplossingen binnen bij de Babbelaar als we gewend zijn. Maar de oplossingen die binnen kwamen zouden eigenlijk allemaal eén prijs moeten hebben, omdat ze allemaal zo -mooi waren gekleurd, zoals we gevraagd had den. De oplossing als de letters op de goede vol gorde gezet werden was: PAASHAAS PUTSÊ- LAAR PUZZELT. De prijswinnaars zijn: Marcel. Snijders uit _Ou- werkerk. Marcel is zea jaar en woont aan Den Domp nummer 30. Héél mooi gedaan Marcel! Henrietta Verwijs had de oplossing ook goed; èn mooi gekleurd. Hen rietta is een echte Bruse, ze woont aan de Hoogaarstraat nummer 2. Martijn Priemis uit Zierikzee heeft ook z'n best gedaan op de puzzel en verdient met zijn in gestuurde oplossing de Zierikzeese prijs. Hij woont aan de Kabbe- laarsbank nummer 11. Deze drie inzenders krij gen per post zo snel mo gelijk een boekenbon van 10,- thuisgestuurd. Gefeliciteerd van de Babbelaar. Uit Bruinisse komt deze strip-tekening. Martine Viergever maakte de tekenin gen van Donald en Katrien en verzon er een verhaaltje hij. Leuk hoor, Martine! ZIERIKZEE - In een tijd die beheerst wordt door new-, no- en permanent wave is einde lijk een band opgestaan die als een frisse bries door de vaderlandse popscene waait. Tony Delmonte and the Soulsisters vervan gen treurnis en doemdenken door oprechte lol. Waar de meeste bands zich erop voor la ten staan lak te hebben aan het publiek is de ze Eindhovense formatie pas tevreden als de zaal uit de bol gaat van haar swingende soul, gelardeerd met stukjes rock. Voor het ontstaan van Tony Delmonte and the Soulsisters moeten we terug naar september 1983. Gitarist Koos Cornelis- sen (ex-(Flying) Spiderz, Vitesse, Mark Foggo) en Toon van den Berg (ex-Hollander, Gitane) formeerden speciaal voor de Pop-ei groepenpresentatie een gelegenheidsband met oudge dienden uit de Nederlandse popwereld. Het koncert op de Eindhovense Markt werd echter zo'n sukses dat de band besloot verder te gaan en de naam Twilight Rock Soul Band om te zetten in Tony Delmonte and the Soulsisters. De groep speelt een mix van oude soulnummers en eigen songs van zanger Tony Delmonte. Echter zonder ten prooi te vallen aan pure kopieerdrang. Delmonte: „Wij spelen geen ouderwetse soul. We pakken ou de songs maar wel met een moderne sound. Koos is een heel ander soort gitarist en we hebben er een synthesizer bij waar van ze vroeger nog nooit gehoord hadden". Het resultaat is in ieder geval een uiterst swingend geheel, met een sound die staat als een huis. Memorabel wat dat be treft was het optreden op de Eindhovense Markt. Tony Del monte en Koos Comelissen verlieten op een gegeven moment het podium om hun act op het dak van een naburig gebouw voort te zetten. Dus als de zaal het mogelijk maakt is de band niet vies van een goede stunt. Tony Delmonte end the Soulsisters treden maandagavond 30 april vanaf tien uur 's avonds op in jeugdsoos Brogum in Zierikzee. Sozen agenda Big „S", Burgh-Haamstede Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur met optreden van popgroep Normaal op de Beatrix- wei in Burgh- Haamstede; zondag van 14.30 tot 18.00 uur en van 19.30 tot 21.30 uur; soos voor de jeugd van 12 tot 15 jaar op woensdag van 19.00 tot 21.00 uur. De Pul, Bruinisse Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 19.30 tot 24.00 uur. The Well, Noordwelle Zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur en zondag van 14.30 tot 17.30 uur. Brogum, Zierikzee Zaterdag en zondag gesloten; maandaga vond 30 april live optreden soulformatie Tony Delmonte and The Soulsisters, aanvang 20.00 uur. Trace, Scharendijke Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 17.30 uur; woensdag van 19.00 tot 23.00 uur spellen- avond. HILVERSUM - De Zilveren Harpen 1984 van de Stichting Conamus (Comité voor Nederlandse Amusementsmuziek) zijn toegekend aan de Frank Boeyen Groep, Roberto Jacketti en The Scooters, Noodweer en Pluche en Plastic. Deze aanmoedigingsprijs wordt sinds 1969 jaarlijks toegekend aan jongere scheppende en/of uitvoe rende kunstenaars op het gebied van de Neder landse lichte muziek. De jury bestond dit jaar uit Ad Visser, Eric Boom, Tineke de Nooy, Ton Vingerhoets en Dick van de Zeeuw. De Zilveren Harpen worden op 10 mei in het Hilversumse theater Gooiland uitgereikt. LOCHEM - Bo Diddley, de 56-jarige „oervader" van de Rock and Roll, is op 31 mei, Hemelvaarts dag, een van de publiekstrekkers bij de Zwane- zang van het popfestival in Lochem. Met hem en oude bekenden als de vaderlandse CCC Inc. en Jack Bruce krijgt Lochem een afsluiting die het oudste popfestival van Nederland waardig is, al dus de organisatoren. Om de sfeer nog verder te verhogen is Johnny „het zuur" van Doorn aange trokken als spreekstalmeester. Naast deze oude getrouwen is de Amerikaanse formatie Mink Deville als topact gekozen. De nieuwe Nederlandse groep Waanzin heeft de on dankbare taak gekregen om 's ochtends in alle vroegte het festival te openen en de Jamaicaanse Reggea-groep Clint Eastwood en General Saint vult de middagpauze. Het popfestival in Lochem wordt dit jaar voor het laatst gehouden omdat de animo voor derge lijke festivals de laatste jaren is afgenomen. Mede door het slechte weer waren er de afgelo pen paar jaar te weinig bezoekers om het finan ciële risico aanvaardbaar te houden. Met de groe pen die op 31 mei spelen wordt een overzicht gege ven van de diverse muziekstromingen die in Lo chem te horen zijn geweest in de 17 jaar dat het popfestival heeft bestaan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 13