Gister sprak zij van liefde Het Nationaal V erkeersveiligheidsf onds vraagt de aandacht... ELEKTR0 LIEVENSE Minder geld onderzoek verkeersveiligheid Leerlingen in wegenbouw op kosten van het rijk ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 27 april 1984 Nr. 23515 11 19.10 uur Niels Holgersson. Niels be vindt zich op gevaarlijk gebied bij een spookhuis. 19.35 uur De boeQes. De boefjes leven zich uit in een partijtje voetbal. 20.00 uur Fame. Iedereen is druk be zig om een schoolmusical van de grond te krijgea Holly en Christopher spe len hierin een verliefd stel tot groot vermaak van iedereea 20.45 uur Blunders. Mislukte filmop names worden hierin getoond. 21.25 uur Zoals u wenst mevrouw. André de Luimer, uiteraard bemid deld door mevrouw, is in deze afleve ring bij een bekende zangpedagoge. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Studio Sport 23.15 uur Run silent, run deep. Een film uit 1958. Het verhaal speelt zich af op een duikboot De commandant van dit schip wordt vertolkt door Clarke Gable. Andere rollen worden vertolkt door Burt Lancaster, Jack Warden, Brad Dexter en Don Rickles. Zondag 29 april Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 17.50 uur Ik kom uit de mediene. Dokumentaire over het leven in kleine Joodse gemeenschappen in de provin cie. 17.30 uur De tweede natuur. Fabrie ken tot op heden nog niet op de lijst van monumenten geplaatst zijn. 18.00 uur Sprekershoek 18.15 uur Sesamstraat 18.30 uur Mensenwerk. Aandacht voor een Joegoslavische die het klaar speelde in Rotterdam een restaurant te stichten. Amsterdamse vrouwen or ganiseerden een gezondheidsprojekt voor buitenlandse vrouwen. 19.00 uur Studio Sport 19.55 uur Lotto 20.00 uur Nieuws 20.10 uur Panoramiek 20.40 uur Humanistisch Verbond 20.45 uur Hier Frankrijk, Hier Jan Brusse. Over de Fransen hun gewoon ten en hun land. 21.00 uur Goed op weg. Fred Oster presenteert dit programma waarin de verkeersveiligheid de hoofdzaak vormt Mr Pieter van Vollenhoven zal even eens zijn steentje bijdragen. 22.00 uur Jonge mensen op het con certpodium. Samenvatting van hoog tepunten in het afgelopen seizoen. 22.50 uur Journaal 22.55 uur Nieuws voor doven 23.00 uur Tennis. Beelden van tennis wedstrijden die gespeeld worden in het kader van het World Championship Tennis in Dallas. Nederland 2 12.00 uur Het Capitool 13.00 en 18.25 uur Nieuws voordoven 15.45 en 18.30 uur Teleac 16.00 uur Bevordering kan wachten. Programma rond de honderdste ver jaardag van de oprichter van het Leger des Heils, William Booth. 16.30 uur Nieuws 16.35 uur Sons and daughters. Angela probeert Rob aan zich te binden. 17.00 uur Simonskoop. Filmrubriek. 17.20 uur Holland ze zeggen. Drenthe in het klein heet deze aflevering Het werd gemaakt door Kitty Knappert 17.35 uur Pop video show. Muziekpro gramma met videoclips. 19.00 uur Nieuws 19.05 uur Happy days. De sherrif pro beert Fonzie geruisloos af te voeren uit de stad. Hetgeen een vruchteloze po ging blijkt 19.30 uur Countdown. Popmuziek programma 20.10 uur Dynasty. Fallon moet zien te verwerken dat zij het ongeluk heeft overleefd, maar niet meer kan lopen. Alexis heeft nieuwe plannen bedacht om in het huwelijk van Kirby en Adam te stoken. 21.00 uur Dag en nacht Beelden van de hoofdstad. 21.45 uur Smiley's people. Laatste af levering van deze spionage film. Smi ley heeft een ontmoeting met het hoofd van de Britse inlichtingendienst in Londen. Karla wordt onder druk gezet door Smiley om een keus te maken tussen naar het westen te komen of in Rusland te blijven. Dat laatste zou wel eens nare konsekwenties kunnen op- leverea 23.25 uur Journaal 23.30 uur Nieuws voor doven Maandag 30 april Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 16.00 uur Tineke. Praatprogramma 18.00 uur Studio Sport 18.25 uur Teleac 18.55 uur Danny Kaye dirigeert Het tweede deel van het concert dat deze bekende komiek dirigeerde. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Schoppen troet De proble men rond de nieuwe doucheruimten worden opgelost doordat een sukses- volle fancy fair wordt georganiseerd. 20.50 uur De Tedshow. Koppelkwis. Artiesten die hieraan hun medewet king verlenen zijn Lee Towers, Babe en Annelies Balhan. 22.15 uur Hier en Nu 22.55 uur Meditatie 23.00 uur Hill street blues. Een run vindt plaats op de mogelijkheden van de V.U.T. en krijgt Renko een pijnlijke mededeling over zijn vader te horen. 23.50 uur Journaal 23.55 uur Nieuws voor doven Nederland 2 10.30 uur Koninginnedag. De viering vindt plaats in Den Haag Er wordt o.a. een bezoek gebracht aan het oude stadhuis aan de Groenmarkt en wordt een voorstelling bijgewoond van de Haagse Comedie in de Schouwburg. 17.45 uur Samenvatting Koninginne dagviering 18.15 uur Nieuws voor doven 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws Maandag 30 april, 19.10 uur, Nederland 2: ,.Van ganser harte". Aan dit pro gramma werken Han Ebbelaar en Alexandra Radius mee. 19.10 uur Van ganser harte. TV opna men van een programma dat aange boden wordt aan prinses Juliana Me dewerking verlenen, Daniel Wayen- berg, Louis van Dijk, Marjanne Kwek- silver, sopraan, Jaap van Zweden, viool Han E bbelaar en Alexandra Radius en cabaretier Seth Gaaikema 20.45 uur Republiek tussen vorsten. Na de dood van Willem van Oranje wordt naar een nieuwe leider van de Staten Generaal gezocht In overleg van Engeland stuurt zij Leicester naar de Nederlanden. Tot grote ergenis van de kooplieden verbiedt zij tevens de handel met Spanje. 21.15 uur Alleen als ik lach. Verpleeg ster Victoria vervult ook de funktie van discjockey van de ziekenomroep. In die rol voert ze een allesbehalve pret tig gesprek met Archie Norman en Roy. 21.40 uur Opsporing verzocht. Mede werking van het publiek wordt ge vraagd om zo tot nu toe onopgehel derde misdrijven alsnog tot een oplos sing te brengen. 22.30 uur Journaal 23.45 uur Nieuws voor doven 22.50 uur Teleac Dinsdag 1 mei Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 14.00 uur Teleac 15.30 uur RVU 16.00 uur James Herriot. James hulp wordt ingeroepen om een middel te vinden de staat van oorlog tussen de pinkinees en de boxer van mevrouw Pumphrey op te lossen. 16.50 uur Buurtkindéren. Een zielig hondje speelt een belangrijke rol hier in. 18.00 uur Studio Sport 18.25 uur Teleac 18.55 uur Niels Holgersson. Niels en Maarten treffen in een weiland een zielig jongetje aan. 19.20 uur Vijf tegen vijf Spelprogram- ma van Willem Ruis. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Edison Gala populair. Van uit de Jaarbeurs te Utrecht en gepre senteerd door Willem Ruis. Artiesten doe o.a op zullen treden zijn Lenny Kuhr, Mink de Ville, Tol Hanse, Mar- groet Eshuys, Hetty Blok, Maggie McNeal, Shirley, Hans Vermeulen, Kinderen voor kinderen, Rob de Nijs, Drukwerk, Lori Spee, Adèle Bloemen- daal en het Ballet van Phenola Hughe s. Diana Warwick zal eveneens van de partij zijn. 22.30 uur Achter het nieuws 23.15 uur Journaal 23.20 uur Nieuws voor doven Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voordoven 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur DY kan nog meer bij. Kleu terrubriek. 19.30 uur In vogelvlucht Ierland. De vogels in Ierland worden nader in deze natuurdokumentaire bekeken. 20.00 uur De toren van babeL Willem Glashouwer spreekt met enkele aan wezigen in de studio over de oorlog die in Afghanistan woedt 20.45 uur Waarlijk Jezus komt spoe dig. Muziekprogramma vanaf de Olijf berg in Jeruzalem. Medewerkenden zijn Deo Cantemus, The Credo Sin gers. 21.35 uur Tenslotte 21.40 uur Omnibus 22.30 uur Journaal 22.45 Uur Nieuws voor doven Zaterdag 28 april Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 10.30 uur Teleac 15.30 uur RVU 16.00 uur Benjl Een ontvoeringszaak is het onderweip van deze jeugdfilm waar ook een hond een belangrijke rol in speelt 17.50 uur Teleac 18.55 uur Donald Duck. Donald windt zich erg op al Humphrey de Beer dicht bij zijn bijenfarm komt 19.00 uur Het A-team. Dave is pas uit de gevangenis ontslagea Hij krijgt een baantje aangeboden als parkeerwach ter, maar hij wordt er al gauw van ver dacht een auto te hebben gestolen. Na tuurlijk komen de leden van het team in aktie. 20.00 uur Journaal opgebouwd rond de verzameling foto' s van de prinses. Aanwezig zullen zijn prinses Juliana, prins Bernhard, ko ningin Beatrix, prins Claus, prinses Margriet en Mr Pieter van Vollenho ven. 21.25 uur Falcon Crest Maggie wordt gekweld door angst vanwege haar ern stige ziekte. Ook Michel kampt met problemen. Hij probeert vergetelheid te zoeken in de drank. 22.15 uur Aktua tv met sport 22.50 uur Harten twee. Een zekere Brunis zoekt een oplossing voor zijn financiële problemen, maar op een be denkelijke wijze bij de Harts. 23.45 uur Journaal 23.50 uur Nieuws voor doven Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 17.45 uur Feduco Zaterdag 28 april, 20.28 uur, Nederland 1:Juliana 75". Een programma rond de jarige Prinses Juliana, die maandag 75 jaar wordt. 20.28 uur Juliana 75. Programma ter 18.20 uur Paspoort ere van de 75ste verjaardag van Prin- 18.30 uur Sesamstraat ses Juliana Het geheel wordt gepre- 18.45 uur Toeristische tips senteerd door-Mies Bouwman en hetis 19.00 uur Nieuws VUGHT - Zondag 29 april zal de AVRO om 21.00 uur via Ned. 1 het televisie programma „Goed op weg" uitzenden. Aan dit programma, dat geheel in het teken van de verkeersveiligheid staat, verleent naast vele vrijwilligers de voorzitter van het Nationaal Verkeersveiligheidsfonds, mr. Pieter van Vol lenhoven, bijzondere medewerking. Speciale gasten zijn de leden van de groep „Up with People", een groep van 120 jonge mensen uit 19 landen, die op non profit basis een wervelende familieshow brengt en daarme door de hele wereld reist. A drrrlrnlh slichting nat-onaa! verkeersvoiHgHeidsfonds POSTGIRO678 B ANK-GIRO 70.70.70.678 In dit tv-programma wordt de aan dacht gevestigd op de start van een nationale Ideeënbus voor de ver keersveiligheid. Daarin kan ieder die een voorstel ter bevordering van de verkeersveiligheid heeft, zijn idee deponeren. Adres: Ideeënbus Natio nal Verkeersveiligheidsfonds, post bus 678, 5000 AR Tilburg. Het beste idee wordt onder bepaalde voor waarden beloond met een prijs van 10.000,—. Het bijgesloten regle ment, waarin de voorwaarden staan om aan de Ideeënbus mee te doen, is gratis op alle postkantoren en kanto ren van de ANWB verkrijgbaar. Nog niet zo lang geleden kwam een bijzondere langspeelplaat cassette, getiteld „Fingerprints", van de pers, verkrijgbaar in de platenwinkels. GROOT-AMMERS - Deze week zijn vier in het wild levende ooievaars neergestreken in het ooievaarsdorp Het Liesveld van de vogelbescher ming in Groot-Ammers. Dit heeft een woordvoerder van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Vo gels donderdag meegedeeld. Aanleg Elektr.- en waterinstallaties Verkoop en reparaties Elektrische apparaten Radio-apparatuur Televisie - Video - enz. 01114 -1368 01119 -1634 Een persoonlijke bijdrage van een twaalftal artiesten. De opbrengst daarvan komt voor een deel ten goe de aan het Nationaal Verkeersveilig heidsfonds. In de korte tijd van zijn bestaan heeft het Fonds een aantal projekten ter bevordering van de verkeersvei ligheid financieel mogelijk gemaakt o.m. speciale tegelpaden voor blinde- en slechtziende voetgangers; een on derzoek betreffende de afstemming van de groenvoorziening en het ver keer, omdat soms bomen en struiken langs de openbare weg het uitzicht belemmeren en ongelukken veroor zaken; de oprichting van een leerstoel in de verkeersveiligheid; de oprichting van een verkeersveilig- heidscentrum; een onderzoek naar snellere hulpverlening bij ongeval len. Op stapel staan o.m. verkeerson- derwijs op lagere scholen, speciaal gericht op de belevingswereld van het kind; voorlichting aan ver keersslachtoffers in de ruimste zin van het woord; het bevorderen van een intensievere aanpak van de be handeling van hersenletsel na ver keersongevallen, speciaal bij (zeer) jeugdige slachtoffers. ARNHEM - Rijkswaterstaat zal in enkele regio's in bestekken voor wegenonderhoud een bepaling opne men waardoor aannemers zonder dat het hun geld kost, een ploeg leerlin gen mee kunnen laten draaien. Dit heeft minister Smit van verkeer en waterstaat donderdag gezegd op de ledenvergadering van het Neder lands Verbond van Ondernemes in de bouwnijverheid in Arnhem. Verkeer en waterstaat heeft samen met de Stichting Beroepsopleiding Weg- en Waterbouw bekeken hoe er iets aan gedaan kan worden jongeren een kans te geven het vak onder de knie te krijgen. De jongeren worden opgeleid tot „vakman wegenbouw", waarbij de kosten van hun leer meester voor rijkskrekening komen. De aannemer beslist of hij bij een werk een ploeg leerlingen wil inscha kelen. De minister verwacht dat in overleg met de stichting in een proef jaar in vijftien bestekken zo'n beta lingsregeling kan worden opgeno men. Een woordvoerder van het ministe rie zei dat ongeveer tachtig jongens of meisjes aan de slag kunnen. Deze proef, waarbij de overheid dus de loonkosten betaalt, zal het rijk tus sen de 700.000 en 800.000 gulden kosten. Het is de bedoeling dat de jongeren vier dagen in de week wer ken en een dag in de week leren. Die dag les wordt verzorgd door de Stich ting Beroepsopleiding weg- en water bouw. LEIDSCHENDAM - De Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Ver keersveiligheid (SWOV) moet vol gend jaar waarschijnlijk een kwart van het budget inleveren. Het mi nisterie van welzijn, volksgezond heid en cultuur wil niet langer jaar lijks een bedrag van 2,8 miljoen gul den overhevelen naar het ministerie van verkeer en waterstaat dat dit geld doorsluist naar de SWOV. In middels heeft staatssekretaris Scher- penhuizen van verkeer en waterstaat de Stichting gevraagd zich te herbe zinnen op de taken. Dit heeft een woordvoerder van het ministerie van verkeer en waterstaat donderdag meegedeeld. Volgende week legt het bestuur van de SWOV aan de bewindsman voorstellen voor om aan diens wen sen tegemoet te komen, aldus een woordvoerder van de SWOV. De SWOV had oorspronkelijk tot taak onderzoeken over veiligheid in het verkeer op elkaar af te stemmen. Geleidelijk aan is de Stichting steeds meer overgegaan tot het zelf doen van onderzoeken, vaak op verzoek van het ministerie van verkeer en waterstaat. Die eigen onderzoeken zijn echter veelal verricht door stagi- aiers, werkstudenten en tijdelijke krachten, aldus de SWOV-woord- voerder. Hij verwacht dan ook dat het wegvallen van de subsidie van WVC en het verzoek van de staatsse kretaris niet zullen leiden tot ontsla gen onder de 78 man personeel van de SWOV. Wel komen nu onder meer en- quetes naar rijgedrag, onderzoek naar bermveiliging en zogenoemd botsonderzoek op de tocht te staan. De SWOV krijgt tot nu tot per jaar in totaal ongeveer 11 miljoen gulden subsidie van het rijk. Onderzoeken voor onder meer ANWB, verzeke ringsmaatschappijen en de RAI leve ren daarnaast per jaar ongeveer 7,5 ton op. Er zaten verscheidene mensen in de bar. Cahtleen zat aan een tafeltje in een hoek. Aan het tafeltje naast haar zat een man met donker haar en een bruin zigeunergezicht te worstelen met een brief. Hij dronk whisky en bestelde er nog een toen Cathleen ging zitten. Nadat de kelner het ge bracht had, sloeg hij de drank in één teug naar binnen, staarde een paar minuten peinzend voor zich uit en verscheurde toen plotseling ongedul dig het papier dat hij had beschre ven. Hij stopte de snippers in zijn zak en ging naar buiten. Hij stond een beetje onvast op zijn benen. Mis schien had hij wel een ongelukkige liefdesgeschiedenis, dacht Cathleen. Hij probeerde misschien vergeefs zijn vurige liefde voor zijn meisje op schrift te stellen. Ze zag dat een snip per van de verscheurde brief op de grond was gevallen. Nieuwsgierig hoe de Ieren zich in dergelijke omstandigheden zouden uitdrukken, raapte ze het papiertje op en las het wijd uit elkaar geschre ven schrift. „Moira had haar verstand moeten gebruiken voor het te Iaat was." De volgende zin was onleesbaar maar daarna volgde de schikkende geheimzinnige vaststellingver dient vermoord te worden, maar je kan niet de kip met de gouden eieren slachten". Het was allesbehalve een liefdes brief. Er zaten ook geen taalfouten in, en ondanks zijn wild voorkomen drukte de man zich uit als iemand die wel enig onderwijs had genoten. Moira... Het was een aardige naam, meer passend bij liefdes- dan geldzaken. Cathleen gooide het papier met af keer weg. Ze had altijd gehoord dat de Ieren van drama's en wilde over drijving hielden. Dit was er een voor beeld van. Maar toch had ze het ge voel dat ze met iets giftigs in aanra king was geweest. Die man moest wat voorzichtiger zijn. Als hij bedrei gingen wilde gaan uiten moest hij zich niet bedrinken en de bewijsstuk ken laten rondslingeren. Maar het waren haar zaken niet en het werd tijd om haar opwachting bij juffrouw O'Riordan te gaan maken. Ze glimlachte als een boer die kiespijn heeft toen ze bedacht dat ze zich al aardig bij de mentaliteit hier begon aan te passen met haar te von deling gelegde baby's die katten ble ken te zijn, en dronken Ieren die half afgemaakte brieven lieten vallen. Nu kon juffrouw O'Riordan er ook nog wel bij. Maar toen ze tegenover de oude dame stond, wist Cathleen het zo zeker niet meer. Juffrouw O'Riordan lag nog in bed. Ze zat rechtop, met kussens in haar rug en een cape van sabelbont om zich heen. Het witte haar was min af meer opgestoken, maar verschil lende pieken waren losgeraakt en hingen slordig om haar gezicht. Ze had samengeknepen, alles ziende ogen en een buitengewoon lange, smalle neus. Haar huid was bijzon der mooi, evenals de fijne smalle handen, die keurig gevouwen op het lakei, lagen. Ze maakte een onverge telijke indruk. Als een oude, intrige rende koningin, dacht Cathleen, zo eentje die vergif in een handschoen zou strooien of met kennersblik naar een terechtstelling zou kijken. door DOROTHY EDEN „Kom eens wat dichterbij", kom mandeerde ze. Cathleen gehoorzaamde en mom pelde: „Goedemorgen, juffrouw O'Riordan". „Ja, juffrouw O'Riordan." „Ga eens wat dichter bij het raam staan, daar is het licht beter." Cathleen bleef stokstijf staan. „Ik dacht dat u een sekretaresse nodig had, juffrouw O'Riordan!" „Heb ik dan gezegd van niet? Heb ik er niet bij gezegd dat ze er ook nog een beetje aardig moest uitzien? Tenslotte moet ik steeds tegen je aan kijken als we aan het werk zijn. niet waar? En ik ben bijzonder fijn be snaard. Zo is het beter. Nu kan ik je zien." Ze staarde haar pijnlijk lang aan. „Hm," zei ze eindelijk. „Je kleedt je gelukkig niet opzichtig". Ze wikkelde het sabelbont wat vaster om haar lange, tanige hals en voegde eraan toe: „En kijk maar niet naar mij. Dit bont is bijna net zo oud als ikzelf. Ik kreeg het van mijn moe der voor mijn achttiende verjaardag. Ze dacht misschien dat het me aan een man zou helpen. Maar dat ging niet door. Kleren doen niet alles. Het gaat om de persoonlijkheid. De mij ne is overheersend. Ik betreur het niet." Ze vouwde haar handen weer en staarde haar aan. „Ik meen dat je weduwe bent?" „Toch niet van het lichtzinnige soort?" „Maar „Laat maar, ik neem aan de je van je man hield?" (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 11