Eigen vondsten van Nelly Hoek in nieuwe modetendenzen noordwi'Li.ï: dbukk.er1j Viering: Koninginnedag: in Dreischor Gekostumeerd korfbal in Zonnemaire Uitvoerig programma voor Koninginnedag in Ouwerkerk gereed Aantrekkelijk programma Koninginnedag in Bru met muziek en oranjebitter Modeshow Le Joujou Programma Koninginnedag 4 HAAMSTEDE - Aan een honderdtal toeschouwers werd dinsdagavond in de Kondi- torei van Hogenaar de kleding getoond, waaruit eigenaresse/ontwerpster Nelly Hoek- v. d. Torre haar kollektie in boetiek Le Joujou heeft opgebouwd. Zij is er in geslaagd een draagbare kollektie te ontwerpen, met als hoofdkleuren de groene khaki-kleur, het „nieuwe" blauw, vaak gekombineerd met zwart, uiteraard wit en lichte tinten en een bijzonder mooi steenachtig rood. De nieuwe modetendenzen, zoals de wat kortere pantalon, werden uiteraard gevolgd, maar de verdienste van Nelly Hoek is dat zij daarbij haar eigen en aparte vondsten verwerkt. Caroline in het khaki en Irene in het kobalt-blauw. Typi sche voorbeelden uit de kollektie van Le Joujou, die erg veel van dergelijke kombinaties in het sportieve qenre telt. Voorbeelden uit de geklede kollektie. Dineke en Liesbeth showen japonnetjes in de kleuren zwart en blauw, tegen gesteld verwerkt, met streepaksenten. Veel aksenten door aparte verwer king van de zakken, vaak flink van formaat, opgestikt of als puntige „patat-zakken" toegepast in rokken en pantalons. Ook Nelly Hoek ont kwam niet aan de Japanse invloed op het Parijse modebeeld, hetgeen zij vertaalde in het gebruik van bedruk te stof, en een aparte, vierkant uit gesneden belijning van de mouwen. Kapsalon Wout Lokker droeg er bij dit onderdeel van de presentatie zorg voor,,dat de zeven mannequins daér- bij aangepaste kapsels droegen. Verton Schoenen uit Zierikzee zorgde voor uitstekend kombinerend schoeisel en visagiste Petra tekende voor de make-up. Eén stuk per maat Zoals lady-speaker Anja in haar in leiding meedeelde, is de grote kracht van Nelly Hoek is dat zij in haar wirr- keltje per maat slechts één stuk van haar ontwerpen verkoopt, waardóór exklusiviteit is gewaarborgd. Pret tig was ook, dat tijdens de modeshow steeds de prijzen van de mode artikelen werden genoemd. Begonnen werd met het sportieve genre, dat vooral de jeugdige toe schouwers zal hebben aangesproken. Een heel aardig idee was daarbij het (overigens enige) spijkergoed in de kollektie: een tuinbroek met afrits- baar bovenstuk, waardoor een pan talon ontstond (met het bovenstuk als tasje). Handige kombinaties Omdat Nelly Hoek dikwijls dezelf de stoffen gebruikt, uiteraard veel katoen, ook - vooral in blauw en zwart - heel mooi enigszins glanzend terlenka-katoen (dus minder strij ken!) en soepele katoenen tricot, zijn de door haar ontworpen kleding dik wijls onderling te verwisselen en te kombineren. Pantalons, broekrok- Irene in badpak. ken, topjes, T-shirts, jasjes en shorts kunnen per stuk worden gekocht en gekombineerd, best handig dus. Toch zijn ook die weer alle verschillend van vorm: aangeknipte of ingezette mouwen, een open rugverwerking, een „blote" schouder zijn aksenten die een ontwerp of sportief of ge kleed of een kombinatie van beide maken. In het sportieve genre voerden de kleuren groen, zwart en blauw de bo ventoon, maar een vermelding apart verdient een pantalon met jasje dat juist weer opviel door de mooie ste§nrqde tint. Zandkleurig gebleekt linnen was er^ij^ra^rd ook bij. Prachtig was een pak van wit lin nen, een pantalon met een schitte rend vallende bloesson, die wel on der de kategorie gekleed kan worden gerangschikt. Die indruk gaven ook de wikkel T-shirts, die zowel in als op een rok of pantalon gedragen kun nen worden. Het verwerken van diagonale stre pen gaf een japonnetje of bloeze vaak een plezierig extra'tje, dat tevens was toegepast bij de serie (aange kochte) badpakken en bikini's. De enkele lederen stuks, die tot slot werden getoond, waren weer van Nelly Hoek zelf. Opvallend mooi van verwerking en lijn was een grijze pantalon, met een loshangend jasje in dezelfde tint, afgewerkt met rode tussenzetsels. Ook tijdens de Ring-Promotion- dagen geeft Nelly Hoek weer modes hows, vier in getal. ZIERIKZEE Emanciatiewerkster bij C.P.B. Dinsdagavond 24 april kwam de C.P.B. bijeen in het Hervormd Vere nigingsgebouw te Zierikzee. De pre sidente mevrouw Op 't Hof-de Rijke opende deze avond met het zingen van psalm 145, vers 1 en 2 en gebed. Zij heette allen welkom, speciaal de gast van deze avond Ineke Sturm (emanciaptie-werkster) en spreek ster Rikstelien Botje. Voordien werd met meerderheid van stemmen mevrouw v.d. Sluis- Smalheer tot nieuw bestuurslid ge kozen. Rikstelien vertelde over haar werk als sociaal en ekonomisch voor lichtster. Na de pauze was er gelegenheid om aan de hand van stencils vragen te stellen. De presidente bedankte Rikstelien tot slot met een boeken- bon en bloemen, waarna werd gein- digd met het zingen van gezang 39. Geslaagd Aan de Universiteit te Amsterdam heeft onze oud-stadgenote Joline Everwijn-van Hoorn met goed ge volg afgelegd het Doctoraalexamen in de Pedagogische Wetenschappen. Als hoofdvak had zij gekozen: Ortho pedagogiek en als bijvakken: Psy- chometrica en testleer en Kinderpsy- chiaterie. Ledenvergadering CDA Vrijdag 27 april om 20.15 uur zaT de eerste algemene ledenvergadering van de CDA-kring „Schouwen-Dui- veland worden gehouden in het Herv. Verenigingsgebouw aan 't Vrije te Zierikzee. Op de agenda staan o.a. de volgende onderwerpen: verkiezing voorzitter en andere bestuursleden en het vaststellen van de financiële bijdrage. Het provinci al Statenlid dhr. Dek zal o.a. de ont wikkelingen op het gebied van de ruimtelijke ordening op Schouwen- Duiveland bespreken (rekreatienota). Allé C.D.A. leden van Schouwen-Duiveland zijn van harte welkom. RENESSE Diefstal uit kampwinkel Voor een totale waarde van 9.000,— aan sigaretten, pakken kof fie, bier en wijn werd in de nacht van maandag op dinsdag gestolen uit de kamp winkel van camping „Schou wen" te Renesse, waarvan J.C.V. uit Breda eigenaar is en aangifte deed. Toegang tot de winkel en het maga zijn werd verkregen door het force ren van de deur. De politie stelt een onderzoek in. Kollega's bij „Op Drift" Zaterdagavond 28 april organiseert de toneelvereniging Op Drift uit Re- nesse de jaarlijkse voorjaarsuitvoe ring in het dorpshuis te Renesse. Deze zal nu eens niet worden ver zorgd door Op Drift zelf, maar door de zustervereniging „Heer Hendrik" uit 's-Heer Hendrikskinderen. Opge- A'h'ertciit ie voor zakelijk en privé drukwerk smidsweg noordwelle tel.:01116-2459 voerd wordt de komedie „Kom, doe eens wat" van Neil Simon, een vro lijk spel dat zich afspeelt in een vrij- gezellenflat. De avond, nog in het kader van het vijfentwintigjarig jubileum van „Op Drift", zal worden besloten met een gezellig bal op muziek van After Eight. Aanvang 20.00 uur. Inbraak caravan Ten nadele van K. uit Rotterdam werd in de nacht van zondag op maandag ingebroken in een caravan, staande op camping „Schouwen". De deur van het kampeermiddel werd geforceerd. Hier verdwenen een le ren jack, een donzen dekbed en een radio. Aanrijding Stoofweg Om 14.10 uur was er een aanrijding op twee paasdag, waarbij drie auto's betrokken waren. Op de Stoofweg verleende M. B. uit Dordt voorrang. De achter hen rijdende J. N. S. uit Zierikzee stopte ook, maar A. H. F. R. uit Neunen knalde op het wach tende duo, waardoor de drie auto's zwaar werden beschadigd. Géén A-team! De Renesser politie had het tweede paasdag bijzonder druk met geërger de toeristen, die speciaal naar Schou wen waren gekomen voor het A- team, dat volgens het Tros-kompas in Renesse zou landen. Het politiebu reau werd werkelijk bestroomd met verbolgen toeristen die precies wilde weten wéér het polulaire team zou landen. De politie moest zoals be kend meedelen dat het t.v.-team was uitgeweken naar het vliegveld Mid den Zeeland, en kon toen ver volgens een routebeschrijving gaan geven naar de landingsplaats. Uiteindelijk hebben de mannen van Hermandad maar een uitleggend epistel op de deur van het politiebureau ge vestigd. Glasophaalronde aktfe Hulpbrug Het maandelijkse glasophalen door de C.J.V. De Schakel te Renesse wordt deze mand niet zoals gebruike lijk op zaterdag gedaan, maar op vrijdag. Dit in verband met de brade rie die zaterdag op het dorpsplein wordt georganiseerd. Vrijdag 27 april van 9 tot 12 uur wordt dus het glas voor de aktie Hulpbrug opgehaald. In februari werd 675 kg glas verza meld plus daarbij nog voor 26,50 statiegeld flessen. De opbrengst zal worden bestemd voor de Dierenbe scherming en het Wereldnatuur- fonds. HAAMSTEDE Huisvrouwen De afdeling Westenschouwen van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen had een wandeltocht in het Zeepe op het programma staan. Twintig dames verzamelden zich bij kasteel Haamstede, waar een kort geschiedenislesje werd gegeven. On der leiding van de heer Vos wandel den de dames in het Zeepe. Ze vonden het schitterend om te zien hoe judaso ren en korstmossen groeien tussen de boomstammen. De grond was op veel plaatsen bezaaid met het gele speen kruid, winterpostelein en wilde kers. Het is goed dat dit schitterende stuk natuurgebied wordt beschermd, zo dat de liefhebbers van de natuur er met begeleiding van een gids van kunnen genieten. BROUWERSDAM Diefstal uit auto Uit de auto van de West-Duitser D. L. werd maandag een leren jas, een radio en een plunjezak met surfmate- riaal gestolen. Het gebeurde op de Kabbelaarsbank onder de gemeente Ouddorp. De toegang tot de auto werd verkregen door een toch- traampje te forceren. BROUWERSHAVEN Fietsen versieren Zoals bekend vindt er maandag 30 april een feestelijk rondgang door de smalstad plaats met door de kinde ren versierde fietsen. Deze kinderen, in de leeftijd vanaf zes jaar, worden door de stichting „Het Knutselhuis" in de gelegenheid gesteld om hun fiets te komen versieren. Op vrijdag 27 april zal er speciaal hiervoor een extra knutselmiddag gehouden wor den in de Blokkendoos van half twee tot half vier. NOORDGOUWE Voorlichtingsavond toneelvereniging De toneelvereniging „Noordgou- we" organiseert op woensdagavond 2 mei een „open avond" in het dorps huis van Noordgouwe, met het oog op de toekomst van vereniging. Op deze avond zal informatie worden ge geven over de vereniging aan be langstellenden, die bij deze van harte werden uitgenodigd deze avond te bezoeken. Het aanvangsuur is gesteld op 19.30 uur. Kontaktpersoon bij wie ook informatie te verkrijgen, mevrouw R. Hagesteijn, Dr. Wort- manstraat 12, telefoon 01112-1448 in Noordgouwe. KERKWERVE Kyra kampioen Op de internationale tentoonstel ling te Leeuwarden behaalde de En gelse cockerspaniel (teef) Kyra of Qubo's Home, 12 maanden, eerste plaats uitmuntend in de jeugdklasse. Hierna versloeg ze de openklas en fokkersklas en kreeg de kampioens- schapsprijs. Haar nestzusje Kardoes behaalde een eerste prijs uitmuntend in de fokkerklas. Deze honden zijn gefokt en eigen dom van Tineke en Detlef Bohg te Kerkwerve Kollekte De kollekte ten bate van de Neder landse Hartstichting, die vorige week in Kerkwerve werd gehouden, heeft 302,40 opgebracht. Gevers en kollektanten (mevrouw Bep van Langeraad-Wijsman) worden be dankt. NIEUWERKERK Kóp-straat bij verkeerslichten Tweede paasdag was er een kop- staart botsing bij de verkeerslichten bij Nieuwerkerk. K. R. E. S. uit Rot terdam stopte voor het rode licht, rij dend in de richting van Bruinisse. De achter hem rijdende auto met S. v.d. W. uit Nijmegen aan het stuur zag dit te laat en reed op zijn voorganger. Garagebedrijf Ista uit Oosterland moest er aan te pas komen om de Rot terdamse auto weg te slepen. Het ge beurde om 16.00 uur. Precies eender, maar dan met ande re betrokkenen, op dezelfde plaats botste J. L. W. G. uit Breda op zijn voorganger: H. G. uit Oberhause. OOSTERLAND Opbrengst kollekte Ned. Hartstichting De kollekte ten bate van de Neder landse Hartstichting heeft opge bracht de som van 1.426.95. Gevers en geefsters worden hartelijk dank gezegd. Een woord van dank is te vens op zijn plaats voor de kollektan ten. DREISCHOR - De Oranjevereniging Dreischor heeft voor Koningninnedag een ochtend-, middag- en avondprogramma samengesteld, met kinderspelen, een optocht met versierde voertuigen, een oriënteringsrit voor fietsers en een oranje-disco voor jong en oud tot besluit. Het programma ziet er als volgt •uit: 9.00 uur: Klokluiden. 9.00 uur: Ophalen van de schookin- deren door de muziekvereniging Crescendo. 9.30 uur: Hijsen van de vlag op het grasveld bij de N.H.kerk, tegenover het Plaetsenhuis. 10.00 uur: Kinderspelen op de Ring, voor de kinderen van de kleuter- en de lagere school. 13.30 uur: Vanaf het Dorpshuis maakt de muziekvereniging Crescen do een feestelijk rondgang door het dorp. Iedereen kan hierbij met ver sierde voertuigen aansluiten. (Ieder een wordt verzocht om met versierde voertuigen aan de optocht deel te ne men. Bijvoorbeeld: versierde fietsen, karren, traktoren, boerenwagens, kinderwagens. Een goed idee voor een groepje klubgenoten, buurtbe woners, schooljeugd, enz.) 15.00 uur: Volkspelen op het gras veld bij de N.H.Kerk tegenover het plaetsenhuis. O.a. touwtrekken, kus sengevecht, ringsteken per fiets, sprietlopen over waterbak. Bij vol doende belangstelling een hardloop wedstrijd over plm. 2,5 km. 18.30 tot 20.00 uur: Oriënteringsrit voor fietsers. (Inschrijven voor deze rit vanaf 18.00 uur in het Plaetsen huis.) Reglementen en inlichtingen in het Plaetsenhuis op koninginnedag van 10.00 tot 10.30 uur). 20.30 uur: In het Dorpshuis zal in afwachting van de uitslag van de oriënteringsrit bingo gespeeld wor den. 21.30 uur: Oranje-Disco in het Dorpshuis. Voor jong en oud. Iedereen wordt verzocht op deze feestelijk dag de vlag uit te steken. ZONNEMAIRE - Het programma voor Koninginnedag van Zonnemaire vermeldt een aantal leuke onderde len met een oranjebal in het Dorps huis als klapstuk. Het programma ziet er als volgt uit: 9.30 uur: Opening door burgemees ter C. Slabbekoorn op het schoolplein. 9.45 uur: Versierde optocht door het dorp m.mv. „Nut en Uitspanning" (plaatselijke harmonie). 10.30 uur: Balonnen oplaten bij de gymzaal. Opening van de Oranjemarkt in de I. M. van de Bijlstraat, m.mv. alle Zonnemairse verenigingen 10.45 uur: Kinderspelen op het schoolplein 14.00 uur Kindervariété in het Dorpshuis (leeftijd t/m 12 jaar, duur plm 2 uur). 15.00 uur Gekostumeerd korfbal op het schoolplein (leeftijd 12 t/m 18 jaar, opgave bij Annemarie van den Hoek, Zuidweg 11, teL 1301). 17.00 uur. Einde Oranjemarkt 20.00 uur Oranjebal in het Dorps huis mmv. een muzikaal trio; vooraf gegaan door Bingo met leuke priizp^ OUWERKERK - Ook in Ouwerkerk wordt op Koninginnedag een uitvoerig feestprogramma afgewerkt, dat om kwart voor tien 's morgens wordt ingezet met koraalmuziek, verzorgd door leden van muziekvereniging Nieuw Leven, 's Avonds om kwart over negen wordt de dag afgesloten met een lampionop tocht. Het volledige programma is als volgt: 9.45 uur: Koraalmuziek, verzorgd door enkele leden van muziekvereni ging „Nieuw Leven". 10.00 uur tot ca. 11.30 uur: Kin derspelen op de Ring, voor de kleu ters en de kinderen van de lagere school. Alle deelnemers moeten om 9.45 uur op de Ring aanwezig zijn. 13.30 uur: Kinderoptocht, vooraf gegaan door „Nieuw Leven". Vanaf 13.00 uur opstellen bij het handbal- veld. 15.00 uur: Volksspelen op de Ring. Inschrijven om 14.45 uur. 16.30 uur: Paalklimmen. Beide ak- tiviteiten zijn bedoeld voor jongelui die niet meer op de lagere school zit ten. 18.45 uur tot 21.15 uur: Puzzeltocht. Een puzzeltocht voor groot en kien, over een korte afstand, maar met veel vragen (deelname vanaf 10 jaar). Men kan tussen 18.45 uur en 19.45 uur een vragenformulier afhalen in het dorpshuis. Dit formulier moet vóór 21.15 uur weer worden ingeleverd. De uitslag en de winnaar worden eni ge tijd na afloop van de lampionop tocht bekend gemaakt. 21.15 uur: Lampionoptocht. Opstel len voor het dorpshuis. Lampions zijn verkrijgbaar bij GEBA-Super- markt en op 30 april bij het dorps huis. BRUINISSE - Bruinisse kan dit jaar naar hartelust Koninginnedag vieren en na afloop een oranjebitter nuttigen op het Oranjebal in het Dorpshuis. Ook dit jaar is de Stichting Festiviteiten Bruinisse, in samenwerking met de scholen, de sportadvieskommissie, de padvinderij en de muziekvereniging „Nu met Hope" er in geslaagd een aantrekkelijk programma samen te stellen. Dank zij het sukses van voorgaande jaren zal ook nu weer een groot gedeelte van de dag worden besteed aan sportr evenementen, dit jaar zelfs uitgebreid met het onderdeel „Superstars 1984", voor de jeugd van 13 t/m 16 jaar. Daarnaast is er voldoende ruimte gelaten voor de tradi tionele programmapunten. Het programma ziet er als volgt uit 08.00 uur klokgelui; 08.45 uun Een koperensemble van „Nut met Hope" zal vanaf het gemeentehuis enkele ko ralen ten gehore brengen; 09.00 uur. „Bewaakt" door enige herauten te paard starten de muziekverenigingen „Nu met Hope" en „Oefening en Uit spanning' voor een korte muzikale rondgang met de schoolkinderen door het dorp. Voor de kinderen betekent dit weer verkleed, want de Stichting heeft voor het leuks verklede kind of fiets een paar aardige prijsjes beschik baar gesteld Ballonwedstrijd Ook verbindt de Stichting aan deze dag een ballon-wedstrijd voor de jeugd Rabobank Oost-Duiveland en rijwiel handel Haeck stellen prijzen beschik baar voor de ballon die het verst is gekomen Half tien: Na aankomst bij het ge meentehuis: Balonnen oplaten; vlag- hijsen door de padvinderij; aubade door de schoolkinderen ten over staan van het kollege van B. en W. Half elf: Aanvang sport en spel voor de schooljeugd op het sportterrein Eén uur Aanvang van de sportwed strijden en de Superstarwedstrijden op het sportveld met o.a voetbaL lang lauf en volleybal Om drie uur Voort zetting Superstars in het Durps'uus. Kwart voor vier Badminton en tennis in de gymzaal en tennisbaan Om 16.15 uur Jeux de Boules in/bij het Durps'uus. Half zes: Bij de peuter speelzaal het spannende maar krach- tenslopende touwtrekken Er wordt dit jaar gebruik gemaakt van trossen waarmee de supertankers de Euro poort worden binnengetrokken omdat vorig jaar dermate gebalde krachten op het henneptouw werden losgelaten dat voor breuk werd gevreesd Denkronde Om zeven uur begint de afsluitende denkronde in het Durps'uus. Hersen- krakers op sportgebied afgewisseld met vragen „Ken je dorp". Om acht uur bekendmaking en uit reiking van de wisselbeker. Ook wordt de huldiging van de „Superstar 1984". Tevens de bekendmaking van de sportman-, of vrouw van het jaar '83 en uitreiking van de penning van ver dienste. Als afsluiting in het Durps'uus het gezellige Oranjebal met medewerking van „Anita en de Edgarboys". De Stichting verzoekt ieder dc vlag In top te hijsen ter ere van het Koninklijk Huis.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 4