Dr. C. Boertien opende dorpshuis Haamstede na ontruimingsaktie c Super-glijbaan zorgt voor toenemend bezoek lUvj i if Festiviteiten Koninginnedag Scharendijke Geparkeerde auto's beschadigd Elf bekeuringen illegaal kamperen van @©v©if©<fi) reizen Kommissaris van de Koningin: Voor en door de bevolking Gloednieuwe auto aan alle kanten geplunderd Dieselolie ontvreemd in Nieuwerkerk Wh pe Bii.r X ZI ERi KZEESCH E NIEUWSBODE Lastenverlichting Modetendenzen Open of dicht Uitgebekerd Voorzitter R. van Wijk van de Algemene Nelly Hoek, eigenaresse van boetiek Le Op dinsdag 1 mei wijdt de gemeenteraad Zowel het dames- als het herenteam van Werkgevers Vereniging maakte kenbaar Joujou in Burgh-Haamstede ontwierp een van Zierikzee een speciale ingelaste verga- Mevo '80 basketball werd uit het bekertoer- dat de werkgevers het verdwijnen van de draagbare kollektie, maar volgde wel de dering aan het al dan niet open blijven van nooi gekegeld. Volharding II en Marathon lastenverlichting vrezen. (Pag. 2). nieuwe modetendenzen. (Pag. 4). jeugdsoos Brogum. (Pag. 5). waren te sterk. (Pag. 11). DONDERDAG 26 APRIL 1984 140ste jaargang Nr. 23514 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797 - 1889) Het baat niets hard te lopen, men moet op de juiste tijd vertrekken. Lafontaine SCHARENDIJKE - De festivitei ten in Scharendijke op Koninginne dag (maandag 30 april) beginnen om 08.45 uur met het opstellen voor de optocht van versierde fietsen en au topeds. Tevens vindt dan de keuring plaats. Om 09.00 uur start de optocht door het dorp. Om 09.45 uur houdt burgemeester W. den Boer in het ge meentehuis een toespraak. Om 10.30 uur wordt er in de Putmeet een film gedraaid. Het middagprogramma begint om 13.30 uur met kinderspelen voor de jeugd van 4-12 jaar. De spelen wor den op het Putmeetterrein gehouden. Om 15.00 uur start de puzzelrit op de fiets voor jeugdigen van 12-16 jaar. De start van de rit is in de Dorps straat. Om 18.00 uur begint de oriënte- ringsrit voor auto's. De start is op het Zwarte Plein. Het inschrijfgeld be draagt f 3,50. Reglementen en start kaarten zijn vanaf 17.30 uur af te ha len in De Putmeet. Om 21.00 uur be gint het Oranjebal en de bingo met medewerking van „Dreaming". ZIERIKZEE - Dinsdagmiddag vond F. K. uit Renesse zijn personen auto op het parkeerterrein aan de Nieuwe Boogerdstraat terug met een gedeukt linkerportier. De beschadi ging werd vermoedelijk toegebracht bij het wegrijden van een andere ge parkeerde auto, waarvan de bestuur der geen kennisgeving achterliet. Hetzelfde overkwam 's ochtends J. H. uit Bruinisse, wiens auto gepar keerd stond aan de Nieuwstraat in zijn woonplaats. Ook zijn voertuig werd beschadigd door een onbekende dader. WESTHOEK - Kampeerders die in de paasvakantie goedkoop uit dach ten te zijn, moesten dat duur verko pen. Vannacht (woensdag op donder dag) trof de politie zeven illegale kampeerders aan in de Westhoek (Strandweg, Laone, De Punt en Rampweg), terwijl de nacht tevoren vier bekeuringen werden uitgedeeld voor dezelfde overtredingen. Advertentie Voor 'n vakantiereis groot of klein... ("ISSgaf" Moet u bij reisburo van Oeveren zijn...! boekingskantoo^j AWJ) REISBURO: APPELMARKT 21 ySy ZIERIKZEE - TEL. 01110-5036 BURGH-HAAMSTEDE - De Kommissaris van de Ko ningin in Zeeland, dr. C. Boertien heeft middels een vreedzame ontruimingsaktie woensdagochtend het nieu we dorpshuis in de kern Haamstede geopend. Voordat het zover was moesten eerst de oud-docenten van de LHNO-school De Schutse, de vroegere huishoudschool en de leerlingen van de Kirreweie en Onder de Wieken het pand verlaten. Van deze lagere scholen mochten per klas enkele leerlingen aan dit ludieke gebeuren mee doen. Volgens Boertien was het toen de beurt aan de nieuwe gebruikers van het dorpshuis om het gebouw binnen te stappen. Van verschillende verenigingen wa ren enkele vertegenwoordigers aanwezig. Na de koffie begaf het gezelschap genodigden zich naar de grote zaal waar een drietal toespraken werd ge houden. Maar eerst was het tijd voor een muzikaal intermezzo. Het ensem ble Valcooch, bestaande uit vier on derwijzers uit de Westhoek, bracht op de blokfluit enkele nummers ten gehore. Het voortreffelijke intermez zo werd besloten met een eigen kom positie. Burgemeester J. L. Niemantsver- d riet-Leenheer van de gemeente Westerschouwen noemde de ope ningsdag een hoogtijdag voor de plaatselijke dorpsgemeenschap. „Het verenigingsleven in Burgh- Haamstede is nu verzekerd van een riant onderkomen. Het gebouw heeft een centrale ligging. Dat draagt ertoe ZIERIKZEE - Nadat de super-glijbaan in het Zierik- zeese zwembad Onderdak een vijftal dagen in gebruik is, kan worden gesteld, dat het bezoekersaantal voor alsnog fiks is toegenomen. Navraag maakt duidelijk, dat de toename dagelijks ruim honderd procenP is. Normaal trekken in een weekeinde tussen de 150 en 200 zwemmers en zwemsters naar Onderdak, tijdens paaszaterdag en eerste paasdag waren dat er ruim 440. Op tweede paasdag trok het Zierikzeese zwembad 175 bezoekers en op dinsdag en woensdag waren er respek- tievelijk 470 en 425, terwijl het aantal beschikbare uren door een vakantierooster toch beperkt is. De Zierikzeese super-glijbaan werd op paaszaterdag 'ingegleden' door de vijftienjarige Jolanda van Groningen (zie foto, nadat wethouder L. J. Gastel van Zierikzee alle betrokkenen vooraf hartelijk had bedankt voor de tijdige oplevering. „Door saamhorigheid van de Schouwen-Duive- landse bevolking is deze schitterende aanwinst tot stand gekomen. De glij baan van ruim 42 meter biedt een puike vorm van rekreatief zwemmen. Tegenwoordig is daar blijkbaar meer behoefte aan, dan tien jaar geleden". Op maandag 30 april a.s. (koninginnedag) zal de „Zierikzeesche Nieuws bode" niet verschijnen. Het kantoor van de krant zal op deze dag ge sloten zijn. Advertenties voor de editie van dinsdag 1 mei a.s. dienen uiterlijk vrij dag 27 april vóór 11.30 in ons bezit te zijn. w Van de lagere scholen De Kirreweie en Onder de Wieken waren uit alle klassen enkele leerlingen gekozen, die het dorpshuis met haastige spoed verlieten, zo dat de nieuwe gebruikers de Schutse konden binnengaan. BRUINISSE - Woensdag werd in Willemstad de gloednieuwe BMW te ruggevonden van de Duitser G. R. uit Wiesbaden, die zijn voertuig dinsdag ontvreemd vond van de parkeer plaats aan de Kreek te Bruinisse. Er was weinig meer van over. De wielen en het reservewiel, plus de accu, wa ren er uit gehaald, de achterruit en het kofferdeksel waren flink bescha digd. De politie in Willemstad trof de auto aan met alle portieren en de mo- torkop open. Op het wegdek van het vrachtwa genterrein aan de Stolpweg te Nieu werkerk werden sporen van dieselo lie aangetroffen, die er op wezen dat daar uit vrachtwagens brandstof was overgeheveld. Zeker is dat uit twee wagens olie was gestolen, de hoeveel heid was nog onbekend. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's. bij dat de bewoners vele aktiviteiten in het dorpshuis kunnen bijwonen", aldus de burgemeester. Zij memoreerde dat de gemeente Westerschouwen de opening van het nieuwe dorpshuis in Noordwelle be leefde. De toenmalige minister van CRM, mevrouw Gardeniers, opende het pand op 28 maart. In 1983 volgde de opening van het verbouwde dorps huis in Renesse en begin dit jaar vond de opening plaats van het even eens verbouwde dorpshuis in Seroos- kerke. Met de ingebruikname van het dorpshuis in Haamstede heeft ook deze kern zijn eigen „huis voor de bewoners". Vervoeg pag. 3 Verwachting tot vrijdagavond: Zonnig Zonnig en middagtemperatuur on geveer zeventien graden; minimum temperatuur circa vier graden; mati ge oostelijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 30 april Zaterdag: Zonnig Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 3 gr. Middagtemp.: 16 gr. Windkracht: oost 4 Zondag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 4 gr. Middagtemp.: 14 gr. Windkracht: oost 5 Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 40%. Min.temp.: 6 gr. Middagtemp.: 15 gr. Windkracht: oost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 27 april Zon op 6.18, onder 20.58 Maan op 5.39, onder 16.49 Nieuwe Maan: 1 mei (5.45) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 27 april 1.51 14.29 7.53 20.13 Springtij: 3 mei HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een hogedrukgebied ten noorden van Schotland blijft het weerbeeld in onze omgeving bepalen. Droge en vrij koude lucht uit de poolstreken stroomt over noord- Europa naar lagere breedten. De voorste begrenzing van deze lucht zal onze omgeving vrijdagnacht berei ken. Er kan dan in de hogere niveaus van de atmosfeer bewolking voorko men. Vrijdag overdag zal er van deze be wolking al niet veel meer te zien zijn. Het is daarom overwegend zonnig. De temperatuur loopt in de middag op tot circa zeventien graden. De wind is matig en waait uit het oosten. In de komende nacht daalt de temperatuur tot omstreeks vier gra den.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1