PHIIDKL Rabobank S .ed bea g ERIC DE NOORMAN SPECIALIST IN SOKKEN Guus Oster overleden Prinses en prins bij tv-opnamen Vereniging van V arkenshouders heft zichzelf op SlICCESJES Algemene vergadering Rabobank „Schouwen" DE WOLSPECIALIST, NU 00K PHILDAR HEEFT AL KATOENEN SOKKEN VANAF ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 24 april 1984 Nr 23513 7 Woensdag 25 april Ned. 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 15.30 uur Kinderen in de bijdel. Lo van Hensbergen vertelt het verhaal Samuel het kind van het gebed. 15.40 uur Pieter Post. Pieter heeft veel werk door de vele vakantiegan gers, die in dag vertoeven. 15.55 uur Appelmoes met taartjes. Bruin de beer verliest een Poot. Geen nood echter een, potenfabriek levert alras een nieuwe. 16.10 uur Bollo. Bollo hoopt honger en dorst te kunnen lenigen met be hulp van bewoners van een nogal deftig uitziend huis. 16.35 uur Bokkesprongen. Onderwer pen die aan bod komen zijn: Terug keer van vogels uit het zuiden, kinde ren op de markt theater Poppenkeet, popgroep Jans wans, en weer naar school. 17.05 uur Buurkinderen. Een Tsjechi sche film over kinderen die zich uit stekend vermaken in een nieuw bouwwijk. 18.25 uur Telac 15.55 uur Het verhaal. Jacob bij oom Laban is het verhaal van vanavond. 19.00 uur Pubertijd. Criminelen is het onderwerp. 19.25 uur Kenmerk 20.00 uur Journaal 20.28 uur Socutera 20.30 uur Saigon, het jaar van de kat. Engelse tv film met in de hoofdrollen Frederic Forrest en Judi Dench. Het verhaal speelt zich af in Saigon nadat de Vietnam oorlog officieel is geëin digd, maar de Vietcong rukt nog steeds verder op naar Saigon. Een aantal Amerikanen heeft zich nog steeds verschanst in de Amerikaanse ambassade. Onder hen bevindt zich de CIA agent Bob Chesneau die een romance begint met de Engelse bank employé Barbara Dean. 22.20 uur De ontkenning. Een film van Dick Hauser. Het betreft een nogal duister sprookjesachtig ver haal rond de thema's rond macht en romantiek opgebouwd. De eerste af levering is Opmaat getiteld gaat over een jongetje Tijl dat droomt van huis weg te lopen om een heuse prinses te vinden. Hij belandt in een nachtklub waar de nogal onsympathieke vader van het „prinsesje" de scepter zwaait. 22.50 uur Fragments of decay. Ci neast Henri Plaat heeft op de film proberen vast te leggen de schoon heid van afval en afbraak. 23.10 uur Journaal Ned. 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.40 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Politieke partijen. De cen trumpartij. 19.20 uur Van gewest tot gewest. Een verslag van onderzoek van reeën. Het gebruik van Geesteren eieren gooien. 20.10 uur Koos Postema in gesprek. Dit keer met de sociologe dr. Iteke Weeda over de crisis in het huwelijk. 21.10 uur Waarom heeft u me niet verteld....? Deze film werd verteld naar aanleiding van de beschrijving van een aantal Haagse journalisten van een gebeurtenis in 1943. Toen werd op bevel van de Duitsers een Leids joods weeshuis leeggehaald. Op dit verslag is de film geënt. Een studente aan de filmacademie, Han- na heeft ooit van haar grootvader over de gruwelijke deportatie ge hoord. Ze besluit op zoek te gaan naar de ware toedracht. Het resul taat is dit eindexamenprojekt. 21.50 uur Ze hebben mooi gespeeld. Dokumentaire over dirigent Eduard van Beinum. Tal van anecdotes wor den verteld door oa. Bernhard Hai- tink, Yehudi Menuhin. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Studio Sport. Met fragmen ten van de halve finale Europa cup. 23.20 uur Nieuws voor doven. Donderdag 26 april Ned. 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 16.00 uur Leer me ze kennen 18.55 uur De briljantionoos 19.05 uur Toppop. Popmuziekpro gramma met videoclips. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Dallas. Sue Ellen raakt meer en meer gecharmeerd van Peter Richards en wordt JR steeds gevoeli ger voor de aantrekkingskracht van Katherine, zoals trouwens Bobby dan wordt van Holly. Tussendoor speelt de machtsstrijd om het beheer van het Ewing concern. 21.20 uur De Doornvogels. In de slot aflevering vindt een tragische ge beurtenis plaats. Bij een reddingspo ging van twee drenkelingen komt Dane om het leven, tot groot verdriet van Fee, Meggie en Justine, die door hun gezamemlijk verdriet nader tot elkaar komen. Na het vertrek naar Europa van Justine en Rainer wordt Ralph ziek.... 22.05 uur Televizier magazine 22.45 uur Kommentaar 22.50 uur Het komt voor. Naar aan leiding van enige konflikten wijst kantonrechter Galema vonnis, voor de filmcamera. 23.25 uur Ontdek je plekje. Hattem wordt deze keer bezocht. 23.40 uur Journaal 23.45 uur Nieuws voor doven Ned. 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Tom en Jerry. Tekenfilm. 19.30 uur Zeker weten. Maandelijkse rubriek over allerlei wetenwaardig heden. 20.15 uur Lou Grant. Charlie Hume ervaart aan den lijve dat je huis ver huren ook risico's met zich mee brengt. 21.05 uur Hallo Larry. Eerste deel van een tweedelige aflevering. Larry en Morgan besluiten Thanksgiving Day gezamelijk met hun vrienden de Drummonds in New York te vieren. Ze willen Phillip Drummond interes seren om geld te steken in een nieuwe televisiestation. 21.30 uur Beeldspraak. Schijnwerper wordt gericht op de 84 jarige kunst- kritikus Mathilde Visser. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag Donderdag 26 april, 21.20 uur, Nederland 1: „De Doornvogels" Ralph troost Meggie na de dood van Dane. AMSTERDAM - In Amsterdam is de akteur en schouwburg-direkteur Guus Oster vorige week donderdag overleden. Hij wordt vandaag (dins dag) in Amsterdam in alle stilte ter aarde besteld. Oster is 68 jaar gewor den. WASHINGTON - Vierenzeventig leden van het Amerikaanse huis van afgevaardigden hebben president Reagan laten weten dat zij zullen proberen de voor de interkontinenta- le MX-raket bestemde gelden uit de defensiebegroting te schrappen. Vol gens de afgevaardigden, voorname- lijke democraten, heeft de raket geen strategische waarde. IJSSELSTEIN - Bij champignon kwekerij J. Bovee in IJsselstein bij Venraij is maandagochtend een paar- destal en een gedeelte van het cham- pignonbedrijf door brand verwoest. DEN KAAG - Prinses Juliana en prins Bernhard zijn op 26 april in het Congresgebouw in Den Haag om de opnamen bij te wonen van het Avro- televisieprogramma „Van ganser har te". Dit programma wordt op 30 april ter gelegenheid van de 75-ste verjaar dag van de prinses uitgezonden. Bij de opnamen zijn verder aanwe zig koningin Beatrix, prins Claus, prin ses Margriet en haar echtgenoot, P. van Vollenhovea LAGOS - Nigeria heeft met ingang van maandagavond voor een periode van 12 dagen alle landgrenzen geslo ten om een geldhervorming, die woensdag van kracht wordt, beter te kunnen uitvoeren. De invoering van nieuw geld heeft tot doel de ekono- mie van Nigeria te stimuleren. Ha vens en vliegvelden blijven geopend, maar iedereeen zal worden gekontro- leerd op het bezit van Nigeriaans geld. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Lelystad: J. Mijnders te Veenendaal. bruinisse Aanrijdingen In de omgeving van de visserplaats Bru deed zich in het paasweekeinde een aantal aanrijdingen voor, met grote materiële schade en één gewon de. Bij de Grevelingesluis op tweede paasdag (16.15 uur) werden drie auto's beschadigd, via een doorschuif-systeem. A. R. uit Zwijn- drecht stond voor de Bruse brug te wachten, met achter hem J. M. P. C. R. uit Wouw, A. R. uit Zwijndrecht merkte te laat dat zijn voorgangers stit stonden en schoof de drie auto's in elkaar. Op dezelfde plaats (16.50 uur) reden twee auto's op elkaar: A. J. M. H. uit Breda botste op L. J. S. uit Zierikzee. Alle betrokken auto's werden beschadigd, de een meer de ander minder. In de Staphorsterkruising werd een passagiere van H. G. aan het hoofd gewond, na een gekompliceer- de aanrijding. Om 18.15 uur reed H. G. uit Veenendaal van de Rijksstraatweg de kruising op maar zou geen voorrang gegeven hebben aan de uit de richting Oude Tonge ko mende J. v. G. uit Ooltgensplaat. Door de botsing die toen onstond knalde H. G. tegen de auto van F. J. F. G. uit Helmond, die op de parallel weg reed. De Veenendaalse auto raakte total-loss: Ista sleepte het wrak weg. Dokter Bergsma hechtte de vleeswond van de passagiere van H. G., Ook de andere twee auto's werden zwaar beschadigd. VENLO - Het Dierenbevrijdings front heeft maandagavond een inval gedaan bij een pelshandelaar in Ven- lo. Volgens een woordvoerder van het front is deze handelaar, R. Schie- wer, het brein achter de thuisfokke- rij van moerasbevers in ons land. BURGH-HAAMSTEDE - De in 1912 opgerichte vereniging van varkens houders „De opgaande zon" heeft tij dens de jaarvergadering de zon zien ondergaan. De op de vergadering aanwezige leden schaarden zich eens gezind achter het bestuursvoorstel om de vereniging op te heffen. De reden hiervoor is wel gelegen in het feit dat er nu reeds gedurende een reeks van jaren geen varkens of big gen meer ter verzekering worden aangeboden. In de loop van de 72 jaar van haar bestaan heeft de vereniging zeker haar nut bewezen toen er nog door veel gezinnen een varken werd gehouden in de Wetshoek. Naast het verzekeren van de varkens bewoog de vereniging zich ook op het coöpe ratieve vlak met het gezamenlijk in kopen van varkensvoer voor de var kenshouders. Met het veranderen van de tijden is de vereniging nu overbodig geworden en heeft het geen enkele reden meer om verder te bestaan.' Daar men ook nog verplicht was zich te laten inschrij ven in het verenigingsregister van de Kamer van Koophandel, waaraan ook nog kosten waren verbonden, en de nieuwe statuten welke hiervoor ge maakt moesten worden, heeft het be stuur gemeend er nu maar een punt achter te moeten zetten. Voordat de voorzitter de heer J. C. de Feiter de vergadering officieel opende, werden enige ogenblikken stilte in acht geno men ter herdenking van het in 1983 overleden lid C. Manni In het afgelopen jaar was het leden tal teruggelopen van 24 tot nog 19 le den. Daar er ook in 1983 geen varkens ter verzekering werden aangeboden was het een rustig verenigingsjaar. Uit het financieel jaarverslag van de pen ningmeester de heer J. Tuinman bleek dat het afgelopen boekjaar met een klein batig saldo van f 50,16 kon wor den afgesloten. Een voorstel om het aanwezige saldo te schenken aan een liefdadig doel kreeg vanuit de verga dering geen meerderheid van stem men Het bestuur werd gemachtigd de nog lopende zaken af te wikkelen en het saldo dat overblijft onder de leden te verdelen. Traditiegetrouw werd aan de aanwezige leden (en dit voor de laatste keer) een krentenbrood ovei> handigd. Voorzitter De Feiter sloot de vergadering af met dank te brengen aan allen die zich in de reeks van ach terliggende jaren voor het belang van de vereniging hebben ingezet en voor de goede samenwerking welke er sWds aanwezig is geweest De laatste slag 42. Het dui2elt Eric bij alles wat hij daar zo ineens te verwerken krijgt. „Ik had de moed al opgegeven", klinkt Gon- dalfs stem, „maar nu gij bij ons bent, zal het wel weer in orde komen." De Noorman bijt zich op de lippen en staart zwijgend in de vlammen. „In ieder geval zitten we hier veilig", zegt hij dan. Geen Nomade waagt zich zo diep de bossen in „Nomanden niet", antwoordt Gondalf, „maar Attilla blijkt over hulptroepen te be schikken, die de bossen net zo goed kennen als wij Gothen. Heruli en de hemel mag weten hoe ze meer heten Dag en nacht waken mijn krijgers in de omgeving, maar vroeg of laat „Zijn ze goed gewapend?" onderbreekt Eric hem. „Met zwaard en speer", klinkt het ant woord. „Pijl en boog moeten we voor de uit erste nood bewaren, want onze pijlenvoorraad is niet groot Waarom vraagt ge dat? Hebt ge een plan De Noorman krijgt een brok in de keel, als hij de hoop in Gondalfs moede ogen ziet op flakkeren. „Nee, goed vriend." mompelt hij, „ik heb geen plan m-maarer komt wel een oplossing vast wel Hij staat op en drentelt wat door de grot. ..Onze goede bondgenoot Teresh (Men leze: de Ring van Honoria) zal wel dood zijn", mom pelt hij. „Nee, dat vergat ik te vertellen roept Gon dalf hem toe. „Hij heeft zich een paar dagen met een groepje van zijn krijgers schuil gehou den op de burcht, na een gevecht met Attilla's Hunnen. Hij was doodsbang en wilde bescher ming vragen bij de vorst der Franken „Nou, dat is dan het eerste prettige nieuws dat ik te horen krijg", komt Sveins sombere stem en dat is iedereen grondig met hem eens. Met een ruk staat de Noorman stil bij het vuur en zijn gezicht is grimmig als hij zegt: „Deze toestand is onhoudbaar en toch er is één man die ons helpen kan Allan de Heruli en zowaar ik hier sta hij zal ons helpen! FOTO VERSCHOORE ZIERIKZEE -DAMS - TEL 01110-2796 Te koop: Duivenvoeders reeds vanaf 24,50 per 25 kg. Tabakste len; vloerdekkorrel; manden; voederbakken; hokschra- pers; grit; vitamines enz. Zaadhandel Bolle, Zuidwel- lestraat 14, Zierikzee, tel. 01110-3272. 's Woensdags Krentebollen- dag, 6 halen 5 betalen. Vers markt 6, Legemaate Z.zee, Bakkerij Ten Hove, N'kerk. 300 kg Bintje zetpoters. Tel. 01114-1584. Tomatenplanten voor onder glas. P. C. Geluk, Zwanen- burgseweg 11, Kapelle, bij Z'zee. Tel. 01110-2791 Prima kwaliteit vogelzaden en vele accessoires. Diverse honden- en kattenvoedsel, verzorgingsartikelen; be strijdingsmiddelen; diep- vriesprodukten. Ook per vol le doos (met korting); katte- bakvulling, per baal altijd voordeliger. Zaadhandel Bol le, Zuidwellestraat 14, Zie rikzee, tel. 01110-3272. Nog enkele vloerkleden, ta felkleedjes en badkleedjes. Tel. 01110-4940. Groente-, bloem- en kruiden zaden tegen zeer scheipe prij zen. Steeds voorradig vele soorten groenteplanten, bloemzaden, vaste planten, enz. Tuincentrum „Sluijs" Hogezoom 44, tel. 01115-1437, Haamstede. Turkenburg bloemen- en groentezaad, potgrond, com post en vele andere meststof fen. Hubo-Karweishop Re- nesse. Met de fiets alles ontdekken. Grote sortering en keuze in sport-, trim- en racefietsen. Tweewielercentrum C. Hart, tel. 01110-2248, Kerkwerve. Lijstenmakerij Zwart, ook voor olieverf, aquarelverf, penselen, etc. Krepels'tr. 25, Zierikzee, tel. 01110-4842. 's Woensdags Krentebollen- dag, 6 halen 5 betalen. Vers markt 6, Legemaate Z.zee, Bakkerij Ten Hove, N'kerk. I.p.st.z. luxaflex, 220br., f 75,- Tel. 01116-2112. Voor uw huisdier, kopvlees en kipvlees. Tel. 01110-5934. 20 kg rode Eerstelingen; 1500 kg witte Eerstelingen; 2000 kg Doree's; 400 kg Lekker- landers; 70 kg Petra's; 200 kg Meerlanders en Bintjes. P. L. Quist, Bogerdweg 31, Drei- schor. Tel. 01112-1443. Verfstripper Steinel, 1400 watt, van f 136,- voor f 99,50. De Werkplaats, Hogezoom 173, Renesse. Tel. 01116-1965. Wegens verhuizing: cv-ketel, m. Crane, 8 radiatoren. Tel. 01110-4343. Tuinzaden; tuinkruiden; kunstmest; gedroogde stal mest; bestrijdingsmiddelen; compost; tuinturf; turfstrooi- sel; potgrond; bloempotten, van klein tot heel groot. Zaadhandel Bolle, Zuidwel lestraat 14, Zierikzee, tel. 01110-3272. Verloren: In Zierikzee di 10 of woe 11 april Kodak Disk camera in étui. Gaarne t.b.t.b. Noord- havenpoort 2, tel. 6102, Zie rikzee. Diversen: Laat u niet wijsmaken dat het stofferen van uw meube len het niet waard zou zijn voordat u deskunbdig advies gevraagd hebt bij de daartoe speciaal ingerichte Meu belstof f eer derij Goudzwaard Meelstraat 24, Zierikzee, tel. 01110-2491. Verweerde ruiten: kalkstre- pen e.d. Wij krijgen ze schoon en helder. Voor elk ander schoonmaakprobleem heb ben wij ook een oplossing. Schoonmaakbedrijf Koster en Co, telefoon 01110-4312. van de Hierdoor roept de Coöperatieve Rabobank „Schouwen" B.A. haar leden op tot het bijwo nen van de algemene vergadering die gehou den wordt op donderdag 10 mei 1984 om 19.30 uur in het Dorpshuis te Noordwelle. Verkorte agenda: 1. Opening. 2. Notulen vorige vergadering. 3. Jaarrekening 1983. 4. Wijziging statuten. 5. Wijziging huishoudelijk regiement. 6. Verkiezing lid Raad van Toezicht. 7. Mededelingen en rondvraag. De volledige agenda, de notulen van de vori ge vergadering, de jaarrekening 1983, de vol ledige tekst van de wijziging van de statuten en huishoudelijk reglement, liggen vanaf he den op het hoofdkantoor van de bank voor de leden ter inzage. Het bestuur, K. J. K. van der Slikke, voorzitter M. P. Moelker, secretaris geW en goede raad

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 7