NIEUWSBODE Verbolgen aanhang Bruse Boys brengt nog enige kleur aan thuiswedstrijd tegen AZVV1-1 Brouwershaven door 6-0 zege kampioen van derde klas, maar nog niet zeker gepromoveerd Mevo stelt binnen tien minuten vrijwel zeker vierde klasserschap veilig DFS herstelt zich van zware nederlaag bij hekkesluiter Apollo: 3-0 Renesse heeft nog kleine kans op behoud tweede klas na 0-1 bij Dreischor Gehavend ZSC boekt 1-2 zege 4 BRUINISSE - De voorlaatste thuiswedstrijd van Bru se Boys tegen AZW is sportief gezien een uiterst matig duel geworden, dat gezien de prestaties van beide ploe gen een terecht gelijkspel opleverde. Enige opwinding kwam er eigenlijk pas na het laatste fluitsignaal van ar biter Van Ginneke uit Raamsdonksveer. Enkele overhit- te supporters van de thuisploeg trachtten de man in het zwart te molesteren, omdat hij ruim een minuut voor tijd weigerde een geheide strafschop voor de thuisploeg te geven, nadat doelman Wim Verpoorte centrumspits Jacob van de Berge bij de benen had gegrepen, toen hij de Axelse doelman had uitgespeeld. Van Ginneke inter preteerde het gebeuren evenwel geheel anders en liet de sluitpost een simpele doeltrap nemen, waardoor een unieke kans op 2-1 voor Bruse Boys verloren ging. Nadat Bruse Boys met lange ballen van Wim van Dijke en Peter Cop- poolse getracht had enige gevaar in de Axelse defensie te brengen, kwam de thuisploeg in de zevende minuut erg goed weg, toen Jaap van de Berge iets te lakoniek reageerde op een in zet van Jaap Klein. Van de Berge liet het leer lopen voor zijn doelman Steef van de Velde, maar hij zag daarbij over het hoofd, dat Gerard Maas zich in de baan van het rollertje bevond. Maas ontfutselde de bal, maar Fred van de Berge kon alsnog opruimen, vooraleer Maas zijn pre sentje kon afronden. Nadat Tonnie van de Berge een goede skoringskans onbenut had gelaten zorgde Gerard Maas aan de andere kant weer voor gevaar, toen hij Wim van Dijke voor bijflitste. Maas zette op de rand van het zestien metergebied in, waarbij de bal via de voet van Jaap van de Berge zeer veel effekt meekreeg. De bal draaide over Steef van de Velde heen, maar op de doellijn besloot Leen van de Bijl het leer uit het doel te slaan. Strafschop Vleugelverdediger Jan Tilgen- kamp mocht het vonnis vanaf elf me ter vellen, maar hij schoot zo zacht en onzuiver in, dat Steef van de Velde het leer kon bemachtigen. Na de ge miste strafschop ontstond een rom melige wedstrijd met over en weer veel zwakke passes. Jacob van de Berge speelde een hoofdrol in het duel tegen AZW. Hij skoorde en keer, zag een treffer afge keurd en een strafschop niet toege kend. Pas in de laatste tien minuten van het eerste bedrijf, kwamen er weer een paar aardige aanvallen, maar Theo Hanny aan AZVV-zijde en Ton nie van de Berge aan Bruse zijde rondden te onzuiver af. Tussendoor werd wel een fraaie kans ontnomen aan Jacob van de Berge, toen arbiter ZIER1KZEE - Na zes opeenvolgende nederlagen is de Zierikzeese zaterdag- klub Mevo er eindelijk weer eens in geslaagd om met een overwinning op zak van het veld te stappen. Veel scheelde het echter niet of het was ook in de laatste thuiswedstrijd tegen 's-Heer Arendskerke weer fout gegaan. De bezoe kers kwamen krap een kwartier voor tijd op voorsprong, hetgeen voor scepti ci het sein was om Mevo degradant te noemen. Toch kwam de dikverdiende winst er nog, maar het duurde tot in de voorlaatste minuut. Mevo lijkt nu vei lig gezien de zware programma's die de hekkesluiters Wolfaartsdijk en SPS nog krijgen af te werken. Zelf besluit Mevo komende zaterdag de kompetitie met een uitwedstrijd bij BWR, dat ook nog een punt moet behalen om defini tief in veilige haven te zijn. De eerste helft van de ontmoeting tussen Mevo en 's-Heer Arendskerke was zeer het aankijken waard. De Zierikzeese ploeg kreeg tal van goede skoringskansen, maar slaagde er an dermaal in om niet een keer de bal te krijgen daar waar hij wezen moet om als doelpunt te mogen fungeren. Ook in de tweede helft had Mevo het bete re van het spel, maar de bloedarmoe de in de afwerking bleef bestaan. Te gen de verhouding in mocht Jakko van Nieuwenhuyze zestien minuten voor tijd zelfs skoren voor 's-Heer Arendskerke en het lot leek bezegeld voor de thuisploeg. Amper twee minuten later was het evenwel weer gelijk via Martin Quist. Hij had weer eens een van die momenten, waarin hij bewees een voetballer van kaliber te kunnen zijn. Mevo gooide alles in de aanval om toch nog te trachten de volle winst te pakken. Twee minuten voor tijd had de ploeg sukses, toen een voorzet van Marco bij de Vaate over alles en iedereen heen in het doel be landde. De ingelopen Dirk van der Sleen hoefde zelfs geen assistentie meer te verlenen: 2-1. „Normaal gesproken moeten we nu veilig zijn", stelde Toon van Tiggel- hoven, „maar de bal is rond en kan alle kanten op. Ik denk dat we geluk hebben, dat zowel Wolfaartsdijk als SPS in de laatste wedstrijden noeilij- ke tregenstanders hebben. Daardoor kunnen we ervan uitgaan, dat we aan een gelijkspel bij BWR wel genoeg hebben om de klasse veilig te stellen. Het is dit seizoen onnodig moeilijk geweest, omdat we met een afma kersprobleem zaten. Hopelijk is daar met het oog op het volgend jaar iets aan te doen". KRONINGEN - Het Burgh-Haam- steedse DFS heet zich in en tegen Kruiningen uitstekend hersteld van de zware nederlaag een week eerder bij hekkesluiter Apollo. Nu won de ploeg van trainer Kees Rijnberg met 0-3, daar waar een week eerder nog een 5-2 nederlaag ingenomen moest worden. In de DFS-ploeg speelde doelman Jack van Rees een opmer kelijke rol. Hij werd dit keer als cen trumspits opgesteld, terwijl Robbie van Dijke het doel verdedigde. De fantasie-opstelling pakte goed uit Van Rees skoorde twee van de drie doelpunten en Van Dijke hield zijn doel keurig schoon. „Het is nu alles of niets", konklu- deerde Kees Rijnberg. „We moesten maar weer eens iets proberen. Het is goed uitgepakt maar dat wil niet zeg gen, dat dat de volgende keer weer het geval is. Feit is in ieder geval, dat Jack van Rees voor bijzonder gevaar in de aanval zorgt ook al zou hij niet sorea Ook tegen Apollo kregen we legio kan zen, maar ze werden niet afgerond. Nu stond er iemand, die dat vandaag blijk baar wel in zich had. Ik vond het al iets, dat we de laatste weken kansen kon den scheppea Het enige waar het nog aan ontbrak was iemand, die ze kon afmakea Die lijken we nu gevonden te hebben, maar dat hij vandaag twee keer heeft geskoord is bepaald geen garantie, dat hij dat de volgende keer weer doet We blijven echter nog voor die theoretische kans knokken. Als we uit de laatste drie wedstrijden zes pun ten pakken komen we nog ver, al is het misschien net niet ver genoeg, maar we hebben dan gedaan wat we kon den". DFS kwam al in de eerste minuut op voorsprong, toen Leo Bom vanaf de aftrap de bal klaar legde voor Johnny Quaak, die in tegenstelling tot het duel met Apollo niet faalde en even later was de Kruiningse doelman voor de eerste keer geklopt Rond het half uur verhoogde Jack van Rees de skore naar 0-2, toen hij op het randje van buitenspel mocht doorgaan. In de twee de helft waren er goede kansen voor Johnny Quaak, Leo Bom en Marcel van Grunsven, maar het duurde tot de veer tigste minuut vooraleer Jack van Rees de Schouwse ploeg definitief in vei lige haven schoot: 3-0. Met nog drie wedstrijden te gaan kromt DFS nog een keer de rug. Van Ginneke hem terugfloot op een dieptepass van Wim Geluk. Van de Berge had een vrij veld voor zich, maar Van Ginneke meende hem in buitenspelpositie gekonstateerd te hebben, terwijl Jan Tilgenkamp nog meters verderop geposteerd stond. Later zou Jacob van de Berge de wedstrijdleider nog een paar onte recht tegen zich horen fluiten. De Bruse ploeg begon de tweede helft uiterst tam, hetgeen AZW in de gelegenheid stelde om meer en meer een overwicht te krijgen, het geen reeds na tien minuten in de ope ningstreffer van Gerard Maas resul teerde. Een inzet van Jaap Klein bleef voor de veste van Steef van de Velde hangen, waarna Maas profi teerde van de besluiteloosheid van de Bruse defensie en simpel 0-1 liet aantekenen. „Pas tien is de ploeg er een schepje bovenop gaan gooien", meende Bruse Boys-trainer Jan Eng- lebert. „Blijkbaar was dit de prik kel, die nodig was om weer met het volle inzet er tegen te gaan". Inder daad begon Bruse Boys na de Axelse treffer fanatieker te drukken, zeker toen na twintig minuten Adrie de Jonge voor Peter Coppoolse binnen de lijnen kwam en de thuisploeg ein delijk met drie spitsen ging spelen. Englebert verweet de bezoekers, dat zij steeds met twee spitsen akteer den, terwijl vier spitsen op een lijn op het middenveld aantraden. „Ik denk, dat ik er in dit opzicht een dui delijk verschil is of het een ploeg be treft, die ieder punt keihard nodig heeft, of een team dat vrijuit kan spe len", legde de Steenbergenaar uit. Gelijkmaker Nadat Jaap Klein een ideale moge lijkheid op 0-2 had vergooid door van dichtbij over het Bruse doel te schie ten, ging aan de andere kant Wim Verpoorte in de fout, waardoor Jacob van de Berge het leer in bezit kreeg. Hij bediende Tonnie van de Berge, waarna deze Jacob weer bereikte via een voet van Jan van Drongelen. De Bruse topskorer haalde meteen uit, maar Verpoorte stond prima op zijn plaats. Na een half uur kreeg Adrie de Jonge een goede kans en twee mi nuten later kreeg Jacob van de Berge het leer zelfs in het Axelse doel op een goede kopstoot van Wim van Dij ke, maar de aanvalsleider zou vol gens arbiter Van Ginneke buitenspel hebben gestaan, toen de bal bij Wim van Dijke vertrok. Tien minuten voor het laatste fluitsignaal had Ja cob van de Berge toch nog sukses met een fraaie knal van net buiten het strafschopgebied, nadat hij de bal in zijn bezit had gekregen op een inzet van Tonnie van de Berge, die yia.de kruising het veld weer inkwam. Na de gelijkmaiter'ging Brüse'Boys fanatiek op jacht naar de volle buit, maar sukses leek uit te blijven, tot Jacob van de Berge plotseling door mocht gaan en hij vervolgens ook doelman Wim Verpoortë uitspeelde aan de zijkant van het Axelse doel. Hij leek nu een vrije doorgang te heb ben maar Verpoorte voorkwam dat door naar de benen van de Bruse spe ler te duiken. Een strafschop had de enig juiste beslissing van de Raams- donkveerse fluitist moeten zijn, maar toen hij dit weigerde lokte hij in feite een persoonlijke belegering twee minuten later uit. Door kordaat ingrijpen van een paar Bruse Boys bestuursleden kon hij redelijk ge zond de kleedkamer bereiken. „Juist op kruciale momenten zat de man er helemaal naast, vooral omdat hij bij na nooit dicht genoeg bij de situatie stond. Vooral in dergelijk wedstrij den, waarin de in degradatiegevaar verkerende ploeg er stevig tegenaan gaat, is opperste oplettendheid van het grootste belang. Dat ontbrak vol ledig", meende Jan Englebert. „Dat neemt echter niet weg, dat we over de hele wedstrijd nauwelijks meer dan een gelijkspel verdienden, maar we hebben ook wel eens een punt on verdiend moeten inleveren". MIDDELBURG - Een door zes in vallers flink gehavend ZSC heeft een leuke 1-2 overwinning behaald bij het Middelburgse Dauwendaele en zich daardoor weer naar de derde plaats gespeeld in de tweede klas di- rekt achter de gepromoveerde ploe gen Rillandia en SSV. ZSC kwam al na zes minuten op voorsprong toen Marco van Oeveren Kees Snoek bediende en deze vervol gens de hoofdstedelijke doelman pas seerde. Na een half uur zorgde het zelfde tweetal ook voor 2-0. Marco van Oeveren nam een vrije trap. Kees Snoek leek de bal aan te nemen, maar op het laatste moment stapte hij er over heen, hetgeen de volledige verdediging verraste. Na een kwar tier in de tweede helft kon Dauwen daele de nul noh wel wegwerken, maar verder lieten de Scharendijkers het niet komen. LOS ANGELES - De nationale her- enhockeyploeg heeft de trainings- kampagne op het olympisch veld van Los Angeles in het paasweekeinde afgesloten met een 0-4 nederlaag te gen Australië en een overwinning van 2-0 een dag later op de Verenigde Staten. Eerder in de week was Australië al met 4-2 het sterkst geble ken en had Oranje een zege met eve neens 2-0 op de Amerikanen behaald. LE MANS - De 24 uursrace van Le Mans voor motoren is in het paas weekeinde gewonnen door de Neder landers Henk van der Mark en Dirk Brand op een Suzuki. Op de tweede plaats eindigde eveneens een privé- team, bestaande uit de Britten Lees en Oxley met de Fin Kultahlati. DREISCHOR - Na de derby tussen Dreischor en Renesse staat het vrijwel vast, dat beide ploegen het volgende seizoen in de derde klas zullen spelen. Voor Dreischor zijn de kansen na de 0-1 nederlaag tegen Renesse nagenoeg gedaald tot nul, maar ook voor Renesse mag er ondanks de geweldige opkomst van de voorbije maanden niet veel hoop meer gekoesterd worden. Weliswaar is alleen nog maar Zeeland Sport III zeker van degradatie, maar omdat er in de tweede klas onevenredig veel ploegen degraderen, namelijk drie, moeter toch rekening gehouden worden met een dubbele Schouwen-Duivelandse tegen slag. Vóór de ronde van maandagmiddag deelden Lewedorpse Boys II, Dreischor en Renesse de voorlaatste plaats met ieder elf punten. Renesse boekte winst op Dreischor en Lewedorpse Boys klopte verrassend Cortgene. Dreischor staat nu alleen voorlaatste, maar Renesse is nog allerminst veilig, omdat Lewedorpse Boys nog vier binnen de lijnen moet tegen de Renesse- naren nog maar twee keer. De derby tussen Dreischor en Re nesse kenmerkte zich door vèel rom melig en ondanks de belangen erg mat voetbaL De tijding vóór de wedstrijd, dat Lewedorpse Boys erin was ge slaagd om twee punten te bemachtigen tegen Cortgene was daar mogelijk voor een belangrijk deel debet aan, maar ontegenzeggelijk speelden de zenuwen ook een niet te verwaarlozen roL Het verhaal ober de eerste helft kan zeer kort zijn, omdat er door de vele foutieve pases over en weer nau welijks mogelijkheden werden ge schapen om tot een gave aanval te komen. Voor Renesse kregen Walter de Jonge, en Ad Wandel kansjes, ter wijl Dreischor via Iman Wesdorp en Erik Deijst kleine kansjes kreeg Vlak voor rust had Renesse op voorsprong moeten komen, toen Cees Verweel vanaf de zijkant een schitterende pass losliet, die door zowel Leen Radema ker als Walter de Jonge werd gemist Sensatie In de openingsfase van de tweede helft leek er even verbetering in het spelpeil te komen, toen achtereenvol gens Wim van der Linde goed doorging maar op doelman Rinus Boogerd stuit te en aan de andere kant Ad Wandel oog in oog met Hans Hoek overlepelde. In de vijfde minuut weer sensatie aan de andere kant, maar nu faalde Erik Deijst oog in oog met Rinus Boogerd. Even later leek Walter de Jonge sukses te hebben, toen hij na een een-twee met Robert Kraaijen- brink een vuurpijl losliet Met een schitterende reflex voorkwam Hans Hoek evenwel een doelpunt In de volgende minuut had De Jonge on verwacht toch nog sukses, toen hij vanaf minstens dertig meter vanaf de zijkant een hoge bal losliet richting doel van Hans Hoek. De doelman van Dreischor leek probleemloos te kun nen ingrijpen, maar toen hij de bal liet stuiteren, lag deze even later over hem heen in de touwen: 0-1. Het betekende meteen ook de laat ste serieuze doelpoging van de wed strijd. Het spel speelde zich voorna melijk op het middenveld af en maar sporadisch kon er een goede aanval vv ui den opgezet door een van de beide ploegen. Dreischor-trainer Kees van Dijke, die het volgend jaar Renesse onder zijn hoede heeft wisselde Jan van de Bos nog in voor Werner Kafoe en doelman Hans Hoek noodgedwon gen voor Ad van de Werf, maar ook deze ingrepen zetten geen zoden meer aan de dijk. Tot het laatste fluitsignaal bleef de kleine Renesser overwinning op de borden staan en lijkt voor Drei schor definitief het doek gevallen in de tweede klas. Renesse kan zich mogelijk door overwinningen in de laatste twee wedstrijden, beide thuis tegen achter eenvolgens Middelburg TV en Cort gene, nog in veiligheid spelen, maar of het zal lukken lijkt uiterst dubieus. Vast staat, dat de formatie van trainer Ko Willemse dan aanzienlijk vechtlus- tiger uit de bus zal moeten komen dan in de uiterst tamme wedstrijd tegen Dreischor het geval was. TEMPE - Ria Stalman heeft zater dag tijdens wedstrijden in Tempe de diskus 66,34 meter ver geworpen. Het is de beste seizoenprestatie van de Nederlandse, die kwam tot een se rie van 64,70 meter, 66,34 meter, on geldig, ongeldig, 62,12 meter en 66,30 meter. MONTE CARLO - Het tennistoer nooi van Monte Carlo is zondag ver rassend gewonnen door de Zweed Hans Hendrik Sundstrom. In de fina le versloeg hij zijn favoriete landge noot Mats Wilander met 6-7, 7-5 en 6-2. BROUWERSHAVEN - Brouwershaven heeft door een 6-0 overwinning op SKNWKIII het kampioenschap behaald van de derde klas in het zaterdagse af delingsvoetbal. De ploeg van trainer Kees Kommer leidde halverwege al met 3- 0. Het kampioenschap betekent overigens nog niet, dat Brouwershaven al di- rekt tweede kiasser is, al heeft het momenteel enigszins de schijn van, dat de eventueel resterende promotiewedstrijden achterwege kunnen blijven. Twee van de drie mogelijke tegenstanders worden immers mogelijk geen tegenstan ders. Biervliet, dat vanuit de derde klasse A mee zou moeten spelen, heeft geen interesse om te promoveren, terwijl Borssele, dat vanuit de derde klasse C aan de nakompetitie deel zou nemen mogelijk niet bij de eerste drie eindigt en dan niet mag meedoen. In dat geval resteren alleen Brouwershaven als kampioen van de derde klasse D en Kats als voorlaatste uit de tweede klas. De nakompe titie wordt in dit geval overbodig, omdat de twee besten uit de nakompetitie zouden mogen promoveren. Brouwershaven speelde in de eerste helft tot een vijftal minuten voor het rustsignaal niet geweldig. „Er zitten erg veel jonge spelers in de ploeg en on danks het feit, dat het kampioenschap er enkele we ken aan zat te komen, was er bij diversen toch spra ke van de nodige zenuwen", stelde Kees Kommer vast. „Toen de wedstrijd een poosje liep en zeker toen de skore was opengebroken, vielen die zenuwen voor een belangrijk deel weg en werd er meteen ook een stuk beter gevoetbald". Vijf minuten voor het rustsignaal opende eilandelijke topskorer René Roon de skore en voordat het rustsignaal had ge klonken hadden Arjan Visser en Flip Bokelaar de marge al uitgebouwd naar 3-0, hetgeen voor de tegen sputterende Nieuwerkerkers de nekslag betekende. Tien minuten na het rustsignaal verhoogde Flip Bokelaar met zijn tweede treffer de skore naar 4-0 en rond het half uur bepaalden Eddy Kiezenberg en Martin Quist kort na elkaar de eindstand op 6-0. „Van de nog resterende wedstrijden maken we geen probleem meer", liet Kommer nog weten. „We heb ben een goed seizoen gedraaid en het zou jammer zijn als je alsnog de promotie zou missen. Ik moet er niet aan denken dat ik met deze ploeg nog een jaar in de derde klas zou moeten draaien. Ik denk, dat we in de tweede klas ook redelijk mee kunnen draaien. Er zit voldoende kwaliteit in en zover als ik weet blijft de hele groep bij elkaar. Ik denk, dat ik niet overdrijf als we met het nodige vertrouwen de tweede klas in stappen". De ploeg van Brouwershaven, die door een 6-0 overwinning op SKNWK III de titel pakte in de derde klas van het afdelingsvoetbal. Het wachten is nu op het al dan niet moeten spelen van promotiewedstrijden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 4