C Huiskamer-tentoonstelling van drie nijvere vrouwen Veiling Apollo trok weinig bezoekers: toch f 2000 opbrengst DE ZIERIKZEESCHE COURANT 'ff Ir*"'-* ,In d'n aoren waereld WA> Wh PE Bar Veel illegaal kampeerders verbaliseerd Auto in brand Middenschouwen Surfmaterialen gestolen Brouwershaven L,T h ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Infiltrant Na de ontmaskering van de infiltrant John- Paul Gardiner heerst er verbijstering en on geloof bij de vredesaktivisten in Woens- drecht. (Pag. 2). Eerste klassiekerzege Leerlingental Brouwershaven Reeds enkele jaren geleden zette zich een Door een 6-0 overwinning op de reserves De nieuwe wielerploeg van Jan Gisbers be haalde in de Goldrace de eerste grote klas siekerzege. Hennie Kuiper was de drijfveer, Jacques Hanegraaf won. (Pag. 5). daling in gang onder het leerlingental aan van SKNWK is het team van Brouwersha de openbare scholen van de gemeente Dui- ven kampioen geworden in de derde klas. veland. (Pag. 3). Promotie moet nog wachten. (Pag. 4). DINSDAG 24 APRIL 1984 140ste jaargang Nr. 23513 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Alleen in stille huislijkheid wordt het levens geluk, de ware steen der wijzen gevonden. Kotzebue. BROUWERSHAVEN - Eenmaal, andermaal... verkocht! Het was geregeld te horen zaterdagmiddag op de veiling van de muziekvereniging Apollo. Trommels, signaalhoorns, bugels, een trombone, maar ook een fiets, een auto ped en verschillende huishoudelijke artikelen verwisselden bij opbod van ei genaar voor prijzen die varieerden van enkele tientjes tot soms bijna honderd gulden per stuk. 'Toch viel de publieke belangstel ling voor dit evenement, dat tezamen met een bazaar en een rommelmarkt werd gehouden, nogal tegen. In de ochtenduren kwamen er vele mensen een kijkje nemen, maar naarmate de zon steeg en de buitentemperatuur zomerse waarden begon te bereiken, verkoos het publiek kennelijk het buitengebeuren boven het evene ment in het Verenigingsgebouw. Vei lingmeester Kees Nauwe moest dan ook vele goederen weer „achter het toneel" laten verdwijnen omdat er onvoldoende belangstelling voor was. Opbrengst De netto opbrengst van het gebeu ren, waaraan men reeds vanaf de cember aan het werken en organise ren was, bedroeg 2000,—. Een resul taat waarmee het streefbedrag van 9.000,— (nodig voor de nieuwe uni formen) wel dichterbij kwam, maar niet bereikt werd. Toch zal er, aldus de voorzitter van de drumband de heer P. H. J. Everwijn, een eerste aanzet worden gegeven voor nieuwe uniformen door het aanvragen van offertes. De drumband ontving na melijk al eerder geld voor dit doel door middel van een suksesvolle ver loting en een bijdrage van het Anjer fonds. Aktiviteiten op de Brouwse dag, 7 juli aanstaande, zullen het resterende bedrag nog op moeten brengen. Het damesrijwiel, dat één van de twee hoofdprijzen van de verloting vormde, werd gewonnen door me vrouw Stoel-Opree die in het bezit bleek te zijn van lotnummer 145, ter wijl de andere hoofdprijs, een cross- fiets, naar mevrouw van Beveren van Dijke ging met lotnummer 702. Y-f i f N?-r Tl li 1 Burgemeester C. Slabbekoorn tijdens de opening van de huiskamerten toonstelling" van drie nijvere vrouwen in Dreischor, vrijdagavond. DREISCHOR - „In d'n aoren waereld", is te titel van de expositie, die tot en met 30 april wordt gehouden in het pand Ring 5 te Dreischor. „Expositie is eigenlijk een te groot woord", zegt Trudy Doeleman: „Het is meer een huiskamertentoonstelling. In een sfeervolle kamer van haar fraaie woning is de tentoonstelling ingericht. Sa men met Fransje van der Swan en Rina van Kleef toont zij hier de resultaten van vele nijvere uurtjes. genodigden verrichtte burgemeester C. Slabbekoorn vrijdagavond de offi ciële opening van deze huiskamer tentoonstelling. Hij zag deze exposi tie als bewijs, dat mensen in hun vrij- e tijd fraaie dingen kunnen maken, zonder dat ze daar een beroep van maken. Veel belangstelling voor het werk van Trudy Doeleman, Fransje van der Swan en Rina van Kleef. boekje kan derhalve als handleiding dienen tijdens een wandeling door Dreischor. De drie exposerende vrouwen koesterden al enige tijd de wens sa men met deze huiskamer tentoonstelling naar buiten te tre den. Fransje van der Swan, eveneens woonachtig in Dreischor, exposeerde eerder reeds samen met Trudy Doele man in galerie „Tussen de Havens" in Zierikzee. Rina van Kleef uit Oude Tonge is één van Trudy's kursisten tijdens een kursus brooddeeg. Ook zij bleef enthousiast om aan deze ten toonstelling deel te nemen. Ten slotte werd ook medewerking verleend door Kok de Jager*, die de mooi be schilderde eieren leverde als extra aksentje voor deze paas-expositie. Deze tentoonstelling in Dreischor is nog tot en met 30 april dagelijks geo pend van 10.30 tot 17.00 uur. De naam Trudy Doeleman is in middels onlosmakelijk verbonden met brooddeegkunst en van haar zijn dan ook talrijke opmerkelijke knap pe werkstukjes te bewonderen. De door Rina van Kleef vervaardigde droogboeketten kombineren daar uitstekend mee en het geheel wordt gekompleteerd door de knappe aqua rellen en pentekeningen van Fransje van der Swan. In gezelschap van een groot aantal Gave Hij kon zich indenken, dat het voor de exposanten een genoegen moet zijn, dat zulk mooi en gaaf werk uit hun handen komt. De burgemeester was van mening, dat hier toch zeker sprake was van een gave, omdat nou eenmaal niet iedereen in staat is zul ke fraaie werkstukken te maken. Hij feliciteerde de drie vrouwen met het mooie resultaat van deze tentoonstel ling en wenste hen veel sukses in de toekomst. Voorafgaand aan zijn korte toespraak mocht burgemeester C. Slabbekoorn uit handen van de heer H. Doeleman het eerste exemplaar in ontvangst nemen van de brochure „Wandeling door Dreischor". De heer Doeleman beschrijft in dit mini boekje een wandeling door dit - vol gens velen - „mooiste dorp van Zee land". Hij vertelt erin iets over het ont staan van Dreischor, en draagt histo rische gegevens aan omtrent de kerk en enkele monumentale panden. Het Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. ZIERIKZEE - De Schouwen-Duive- landse groep van de Rijkspolitie heeft het dit paasweekeinde bijzon der druk gehad met het bekeuren en waarschuwen van illegaal kampeer ders. Over het hele eiland verspreid wer den vrijdag, zaterdag en zondag maar liefst 91 processen-verbaal uit gereikt wegens het overtreden van de kampeerwet. Zondag raakte op de provinciale weg bij Moriaanshoofd de auto van J. v. N. uit Dordt in brand. De brand weer van Middenschouwen was snel ter plekke om de autobrand te blus sen maar kon niet verhinderen dat de wagen geheel uitbrandde. Jan de Jonge sleepte de resten weg. Twee Duitse gasten deden aangifte van diefstal van surfmaterialen, die op dezelde wijze in z'n werk ging. Zo wel T. G. uit Essen als W. S. uit de zelfde plaats hadden hun auto gepar keerd op de parkeerplaats van „Den Osse", met op hun auto bevestigd een hoeveelheid surfsportartekelen, mét een stalen kabel. Deze kabel werd in beide gevallen doorgeknipt. G. mist nu zijn mast, zeil. giek en zeiltas, ter waarden van DM 610,-, van S. werd gestolen drie masten, een zeil, vier gieken en twee zeiltassen, samen goed voor DM 1560,-. ZIERIKZEE - Door een 2-0 overwinning in de thuiswedstrijd tegen het Dintel- oordse Divo behaalde Zierikzee het kampioenschap in de derde klas en pro moveert de ploeg van trainer Jack Schipper naar de tweede klas, een nivo. dat in het verleden slechts een keer werd gehaald. Op pagina zes van onze editie van vandaag een sfeerverhaal van het feest, dat zaterdagavond plaats vond op het Zierikzeese sportpark Bannink. Verwachting tot woensdagavond: Opnieuw zonnig Aanhoudend zonnig; minimum temperatuur omstreeks 5 graden; middagtemperatuur ongeveer 18 gra den; matige oostelijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 28 april: Donderdag: Zonnig Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 5 gr. Middagtemp.: 17 gr. Windkracht: noordoost 4 Vrijdag: Zonnig Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 4 gr. Middagtemp.: 16 gr. Windkracht: oost 4 Zaterdag: Zonnig Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 4 gr. Middagtemp.: 16 gr. Windkracht: noordoost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 25 april Zon op 6.22, onder 20.54 Maan op 5.08, onder 14.30 26 april Zon op 6.20, onder 20.56 Maan op 5.25, onder 15.40 Nieuwe Maan: 1 mei (5.45) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 25 april - 12.24 5.43 18.21 26 april 0.43 13.34 6.58 19.27 Doodtij: 25 april HET WEEROVERZICHT DE BILT - Door de nabijheid van een hogedrukgebied, waarvan het centrum zich deze week boven de Noordzee bevindt, blijft het droog en zonnig. De lucht die wordt aangevoerd komt uit het Oostzeegebied, waar door de temperatuur niet erg hoog wordt. Voor morgen wordt een maxi mumtemperatuur rond achttien gra den voorzien, voor vrijdag en zater dag iets lager, maar nog wel boven het langjarige gemiddelde, dat vijf tien graden bedraagt. De minimum temperatuur is ongeveer vijf graden, wat normaal is voor deze tijd van het jaar. De warmste lucht bevindt zich in een brede strook van zuidwest- Frankrijk naar Ierland. Langs de Ier se westkust werd paasmiddag een temperatuur tussen twintig en vier entwintig graden genoteerd, iets wat de Ieren niet vaak overkomt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1