Sandra de Keyzer en Edith Gerards samen op vierde plaats Grand Prix Mevrouw J. B. Hart eerste klaverjasklubkampioene NIEUWSBODE Rini Hendrikse kampioen biljartklub The Country Nieuwsbode-Toto eenëntwintig X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X t 8 NIJMEGEN/RENKUM - Tijdens het Gym Grand Prix-toernooi in Nijmegen eindigden Sandra de Keyzer en Edith Gerards van Delta Sport uit Zierik- zee samen op de vierde plaats in klasse I. In deze klasse troefde Marion Hendrikx van DOO Utrecht de hele konkurrentie zeer overtuigend af. Zij maak te zich met 35.70 punten bijna vier volle punten los van de nummer twee, Esther Tannemaat van De Ha- zekamp uit Nijmegen. De Nijmeegse, die sinds ja nuari deel uitmaakt van de nationale A-selektie kwam uit op 31.95 punten, zestiende punt meer dan Thalita van de Berg van RKDOS Kampen. Thalita van de Berg maakt evenals de twee Delta Sport- turnsters Sandra de Keyzer en Edith Gerards, deel uit van de na tionale B-ploeg. De Bruse en de Zierikzeese turnster skoorden beiden 29.25 punten. Vooral op het onderdeel vrije oefening kwa men zij tot goede prestaties. San dra de Keyzer skoorde 8.20 pun ten en Edith Gerards skoorde zeer hoog met 8.90 punten, waarmee zij alleen Marion Hendrikx (9.20 punten) en Esther Tannemaat (9.00 punten) voor hoefden te la ten gaan. Op sprong skoorde San dra de Keyzer 7.55 punten en Edith Gerards 7 10 punten. Op brug en balk kwam de Bruse niet aan de zeven punten, hetgeen Edith Gerards ook niet lukte op brug. Voor haar balkoefening kreeg zij 7.00 punten precies. Jongste groep In de klasse IVA kwam de jongste groep van Delta Sport voor het eerst in aktie tijdens een Gym Grand Prix-toernooi. Ernani den Boer en Cindy Buys kwamen samen op een negende plaats uit,. Linda Slootmaker eindigde als dertiende. Na twee toestellen stond zij, evenals Cindy Buys, nog bij de bo venste vijf. Op balk ging het even wel voor beiden fout. In de eind klassering kwam Rilana Bolier op de achttiende plaats, terwijl Monique Slootmaker en Diana Kenters in de achterhoede plaats namen. Alle zeer jeugdige turnsters hebben evenwel nog een hele toekomst voor zich om hoge rop te klimmen in het nationale turn wereld je. In Renkum werden voorwedstrijden-Zuid afgewerkt. De tweelingzussen Monique en Astrid van der Spek kwalificeer den zich via een vijfde (Astrid) en negende plaats voor de Neder landse kampioenschappen wedstrijdsport, die op 16 juni in het Limburgse Bocholtz worden afgewerkt. Erna van der Spek had in Renkum pech. Zij blesseer de zich bij het eerste onderdeel - de sprong - zodanig, dat zij moest afhaken. Irene Buijs kwam met een veertiende plaats ook niet voor de finale in aanmerking. Bij de jeugdturnsters reikte Wendy van der Velde niet hoog genoet om een finaleplaats te verdienen. Met name op brug en balk moest zij veel toegeven, waardoor zij niet verder kwam dan een 21e plaats, nog net voor Jennifer de Beer van Kwiek Bruinisse. AMSTERDAM - Gerechtelijk patholoog-anatoom dr. J. Zeldenrust (77) stopt met werken. Zesendertig jaar lang verrichtte Zeldenrust in to taal duizenden sekties op mannen, vrouwen en kinderen die mogelijk door een misdrijf om het leven waren gekomen. Nu heeft hij genoeg van kille sektiekamers, zijn witte jas, mes en schaar. „Als het ministerie van justitie mij dit keer laat gaan, vertrek ik per 1 januari 1985", aldus Zeldenrust in een gesprek met het ANP. Zierikzeese Bridge Klub ZIERIKZEE - Bij de aanvang van de derde kompetitiewedstrijd in de derde ronde namen alle aanwezigen staande een minuut stilte in acht, na dat voorzitter Van der Post een kort woord van herinnering had gewijd aan de op 11 april zo jammerlijk om het leven gekomen heer Cor Nolet. In de daaropvolgende wedstrijd waren de ere-plaatsen voor de heren Blonk-Van Hengstum, de dames Sluijter-Van de Zande en het echt paar Akerboom in resp. de groepen I, II en III. De gedetailleerde uitslag is: Groep I: 1. heren Blonk-Van Hengstum, 127 punten; 2. mw. Heuser-hr. Boot, 112 punten; 3. da mes Kops-Tuinman, 111 punten; 4. heren Eekman-Kloet en Van der Mark-Viergever, 109 punten; 6. echt paar Van den Berg, 108 punten;'7. heren Becu-Van der Post, 107 punten; 8. echtpaar Pomper, 105 punten; 9. heren Besamusca-Meulstee, 99 pun ten; 10. dames Van Groningen- Schaalje, 93 punten (108 is 50 Groep II: 1. dames Sluijter-Van de Zande, 108 punten; 2. mw. Goedhart- heer Molegraaf, 92 punten; 3. heren Duindam-Schot, 90 punten; 4. dames Does-Hendriksen, 87 punten; 5. da mes Van Oeveren-Tennekes, 77 pun ten; 6. dames Gaanderse-Klompe, 75 punten; 8. dames De Graag- Schiettekatte, 70 punten (84 is 50%). Groep III: 1. echtpaar Akerboom, 118 punten; 2. dames Hoets-Weber, 113 punten; 3. heren Hendrikse- Sweere, 112 punten; 4. dames Eekman-Van Geesbergen, 106 pun ten; 5. dames Van der Duijn-Van Kooten, 103 punten; 6. heren 't Hart- De Vries, 94 punten; 7. dames Besamusca-Lievense, 87 punten; 8. echtpaar Schults, 82 punten; 9. dames Becu-Van der Post, 80 unten; 10. da mes Van Andel-Lepelaars, 65 punten (96 is 50%). Damklub Zierikzee ZIERIKZEE - Voor de huishoude lijke kompetitie van Damklub Zie rikzee werden zes partyen gespeeld. Mede door de resultaten van deze partijen is J. Smalheer de belang rijkste titelkandidaat Rinus van de Wielen heeft een verliespunt meer. Rinus de Wild heeft nog een theore tische kans op het klubkampioen- schap. De Wild boekte twee winstpartijen tegen achtereenvolgens Cor van Vliet en John Honig. Rinus van de Wielen kwam niet verder dan remise tegen Cees van de Velde. Eerder won hij wel van John Honig. Cor Boot en Chris van de Wielen kwamen remise overeen en Van de Wielen skoorde ook een punt tegen Jos de Wild. Koploper Smalheer heeft in de laat ste twee te spelen partijen nog vol doende konkurrentie te duchten Hij moet het opnemen tegen de twee spe lers, die ook nog in aanmerking komen voor de titeL De stand is momenteel als volgt: J. L. Smalheer 15 7 8 0 22 M. v. d. Wielen 15 7 7 1 21 M. de Wild 16 7 6 3 20 J. de Wild 16 6 6 4 18 C. L. Boot 16 5 7 4 17 C. v. d. Wielen 14 3 9 2 15 J. M. Honig 14 5 3 6 13 C. M. v. d. Velde 16 3 5 8 11 A. J. Flikweert „1,5 1, 3 11 5 A. C. v. Vliet fi 0 6 2 Martijn Bruel winnaar nationaal toernooi DEN HAAG - Tafeltennisser Mar tijn Bruel is in een nationaal pupillen/ welpen-toernooi in Den Haag win naar geworden. In Helmond bereikte hy tijdens de nationale kampioen schappen de laatste zestien in de A- kategorie, waarna hij sneuvelde. In Den Haag werd hij met overmacht winnaar van de voorrondenvierkamp In de finale ontmoetten de poulewin naars elkaar en ook nu was hij onge naakbaar. Door winst op N. Elsener van Tempo Team, G. Bots van Scylla en P. Hoekveld van ZTTC werd hij winnaar van het toernooi Ook boekte Martijn Bruel sukses met zijn team van Middelburg Zuid. Het'team werd ongeslagen kampioen in de landelijke C-klasse. Om het peil wat op te voeren en de biljarters nog wat meer de geheimen van de biljartsport bij te brengen is men erin geslaagd voor het seizoen 1984/1985 Bas de Zeeuw als trainer aan te trekken. Op de dinsdag- en vrijdagavond zullen door De Zeeuw trainingsavonden worden verzorgd. Dank bracht de voorzitter aan allen die een bijdrage hadden geleverd om de klubkompetitie weer uitstekend te doen slagen. In het bijzonder richtte hij zich hierbij tot de wedstrijdleider Dick Snijders. De vrouw van de lokaal houder, mevrouw Rijstenbil, mocht een bloemetje in ontvangst nemen. Klubkampioen van het afgelopen seizoen werd Rini Hendrikse die hier- mee Dick Snijders onttroonde. De eindstand ziet er als volgt uit: 1. Rini Hendrikse 29 pnt (1.89); 2. Sam Everaers 24% pnt (1.02); 3. Ben Wit tenberg^ pnt (2.91); 4. John Steenis 22 pnt (1.06); 5. Lowie Rijstenbil 19 pnt (0.95); 6. Addy Plaating 18 pnt (0.98); 7. Theo Wittenberg 17 pnt (1.47); 8. Bram Wilkens 16m pnt (1.39); 9. Joop Niewaal 16 pnt (1.48); 10. Kees van der Wekken 14% pnt (0.89); 11. Kees Kenters 14 pnt (2.13); 12. Dick Snijders 12 pnt (2.59); 13. Hans Everaers 11% pnt (0.63); 14. Olivier Blom 8% pnt (0.48). RENESSE - In hotel „Het Wapen van Zeeland" in Renesse werd door de klaverjasvereniging „Trouw moet blijken" het seizoen 1983/1984 afgesloten met de prijsuitreiking van de in het afgelopen seizoen gehouden klubkom petitie. Verder was er een gezellige avond voor de leden vergezeld met hun dames of heren. Deze kompetitie werd voor de eerste keer gehouden. Hiervoor was de vereniging „Trouw moet blijken" een sociëteit Door de terugloop van het ledental meende het bestuur het over een an dere boeg te moeten gaan gooien en dit niet zonder sukses. Door de vereni ging te veranderen in een klaverjas- klub vond er een belangrijke aanwas van nieuwe leden plaats, waardoor de vereniging nu weer kerngezond is. In totaal vonden er in het afgelopen sei zoen 27 klubavonden plaats. Door een De eerste drie van de klubkompetitie van klaverjasvereniging „Trouw moet blijken". Van links naar rechts de heer A. van Bregt, mevrouw J. B. Hart en mevrouw H. M. Pr ie mus. drietal leden J. Verboom, A. D. Priemis en Hoog Hiemstra werden alle be zocht Om mee te kunnen dingen naar het klubkampioenschap moest men mi nimaal aan 20 wedstrijden hebben deelgenomen. De eerste klubtitel ging naar mevrouw J. B. Hart die aan 22 wedstrijden had deelgenomen waarin zij een totaal van 104469 pun ten haalde, waarbij zij een gemiddel- dee van 4750 liet noteren. De heer A van Bregt nam aan 25 wedstrijden deel waarin hij een totaal van 117402 punten skoorde en een gemiddelde haalde van 4696. Op de derde plaats werd weer be slag gelegd door een dame mevrouw H. M. Priemis die 25 keer deelnam en tot een puntentotaal kwam van 115966 wat een gemiddelde van 4639 betekende. Alle drie mochten uit han den van de voorzitter, de heer A D. Priemus, een beker in ontvangst ne men, terwijl mevrouw Hart daarnaast nog een fraaie wisselbeker, geschon ken döor de familie Vlaander van Het Wapen van Zeeland, kreeg aangebo den. Verder was er voor ieder lid die aan de kompetitie had deelgenomen een prijsje. De eindstand van de deelnemers, die meer dan twintig wedstrijden meemaakten: 1. Mevr. J. B. Hart 4750; 2. heer A van Bregt 4696; 3. mevr. H. M. Priemis 4639; 4. heer R. van Damme 4637; 5. heer J. Cabboort 4634; 6. mevr. E. van Bregt 4601; 7. heer Hoog Hiemstra 4581; 8. heer A. Hart 4538; 9. heer E. Romer 4536; 10. heer A. D. Priemis 4530; 11. heerP. Wandel 4494; 12. heer R. Ossewaarde 4445; 13. heer J. v. d. Hoek 4388; 14. heer J. Verboom 4376; 15. heerC. P. v. d. Velde 4363; 16. heer J. Mathijsse 4329; 17. mevr. P. Kap pers 4326; 18. mevr. Ossewaarde 4207. RENESSE - Door biljartvereniging The Country werd deze week het seizoen afgesloten met een diner voor haar leden met hun dames in restaurant „Le Rabot" en de prijsuitreiking van de in het afgelopen seizoen gehouden klub kompetitie. Voorzitter K. van der Wekken noemde, voor hij tot de prijsuitrei king over ging, het seizoen 1983/1984 weer geslaagd daar door de leden met veel animo de biljartsport werd beoefend. ZIERIKZEE - Tijdens het paasweekeinde wordt Nieuwsbode Toto eenentwintig afgewerkt. De drie rijtjes worden dit keer van dertien kruisjes voorzien door drie aktieve spelers uit drie verschillende ver enigingen, maar met dezelfde naam. Toevallig staat er voor alle drie de verenigingen, die een Martin Quist in de gelederen hebben, een belang rijk weekeinde voor de deur. Brouwershaven kan wanneer er tegen de reserves van SKNWK minimaal een punt wordt behaald, een kampi oensfeestje gaan vieren, Zierikzee heeft tegen Divo een overwinning nodig om hetzelfde te doen, maar van het allergrootste belang is onte genzeggelijk, dat Mevo niet met lege handen blijft tegen 's-Heer Arendskerke. Verlies zou voor de ploeg van trainer Toon van Tiggelho- ven wel eens funest kunnen zijn, met alleen nog de uitwedstrijd tegen BWR voor de boeg. Dit is ontegenzeggelijk de voornaamste reden, waarom de ontmoeting van Mevo, die zaterdagmiddag om half drie op sportpark Bannink op het programma staat, gebombardeerd is tot „jo ker" van de week. De drie „Quisten" vulden hun rijtje in in alfabeti sche volgorde van de ploegen: Brouwershaven, Mevo en Zierikzee. Of een van de drie er in zal slagen om de leiding in-handen te nemen in ons Nieuwsbode-Totoklassement zal moeten worden afgewacht. Voorals nog leiden Cees Lodewijk, Jacco de Jonge, Charles Slootmaker en Ico van de Berge nog met ieder twaalf punten. Bruse Boys-AZW Mevo-'s-Heer Arendskerke (JOKER) Kruiningen-DFS Dauwendaele-ZSC Brouwershaven-SKNWK III Zierikzee-DIVO Quwerkerk-Vlissingen IV Dreischor-Renesse Renesse II-Zonnemaire SC Gastel-Zierikzee Kwadendamme-Ouwerkerk WIK-SKNWK (d) Martin Quis Dreischor-Yerseke (d) Martin Quist De eerste drie van het klubkampioenschap. van B V The Country. Van links naar rechts Sam Everaers, Rini Hendrikse en Ben Wittenberg. Programa Tweede Paasdag maandag 23 april KNVB ZATERDAGVOETBAL 2e klasse A: Good Luck-SHO; Oostkapelle-Oranje Wit; Rozenburg- WHS. Reserve 3e klasse A: Thol. Boys II- Kloetinge II; Serooskerke II- Klundert II. AFDELING ZEELAND Reserve le klasse: VCK II-Apollo II. Reserve 2e klasse A: Serooskerke IV-Meeuwen IV; Middelburg II- Dauwendaele II. 3e klasse D: 's-H. Arendskerke II- Duiveland III; SSV II-SKNWK III; Apollo III-Mevo II; Wolfaartsdijk III- Brouwershaven II. BEKER SSV CI-Zierikzee Cl. KNVB ZONDAGVOETBAL 3e klasse D: Goes-Schutters; Zundert-Clinge; DIVO-Jong Ambon; Roosendaal-BSC; Steen- Steenbergen; SC Gastel-Zierikzee. reserve 3e klasse D: Robur II- Vogelwaarde II; Zierikzee Il-Steen II, 14.30; Terneuzen II-Middelburg III; Vlissingen Ill-Sluiskil II; Zeel. Sport II-HVV '24 II; Jong Ambon II- Aardenburg II. AFDELING ZEELAND le klasse: Patrijzen-Robur; Noormannen-Oostburg; Volharding- Zeel. Sport; Sluis-Domburg; Koewacht-Graauw; Hulsterloo-Corn Boys 2e klasse A: Lewed. Boys II- Cortgene; Heinkenszand-SDO; Ouwerkerk-Vlissingen, 14.30; Zeel. Sport III-Noormannen II; Middel burg IV-Kwadendamme; Dreischor- Renesse, 14.30. 3e klasse D: RCS Ill-Goes III; Re- nesse II-Zonnemaire, 14.30. Badmintonj eugd BC Zierikzee suksesvol MIDDELBURG - Tijdens een döor BC Avanti in Middelburg georgani seerd badmintonj eugdtoernooi haal de een Zierikzee-afvaardiging een fors aantal prijzen weg. De negen deelnemende jeugdleden pakten acht titels en vier tweede plaatsen. In de leeftijdsgroep van veertien tot achttien jaar was het heren enkelspel een Zierikzeese aangelegenheid Remco Vuijk moest het in drie games afleggen tegen René Schimmelpen- nink. In het heren dubbelspel werden ze samen tweede achter het duo Rein- ders en Hanekroot Met Sacha Vuijk won René Schimmelpennink het ge mengd dubbelspel door winst op Hey- stek en Slootweg. Sacha Vuijk werd in het enkelspel tweede. In de groep van twaalf tot veertien jaar werd Erik de Vos tweede. Met Edwin Eggink won hij het heren dub belspel. Hanco de Vos werd toernooi- winnaar in de groep van tien tot twaalf jaar door een zege op Zeeuws kam pioen Peter Kodee. De beide enkel spelfinalisten wonnen gemakkelijk het heren dubbelspel. Uitgebreid oefenprogramma herenploeg Delta Sport ZIERIKZEE - De kersverse twee de divisieploeg Delta Sport heeft na de zware kompetitie enige weken rust gehad. Met ingang van aanstaan de zondag start de formatie van coach Cor Mol, die de afgelopen week voor een seizoen bijtekende en daarmee zijn zesde seizoen ingaat als trainer by de Zierikzeese herenhandbalploe& een zware oefenkampagne. Op 29 april speelt Delta Sport in Etten-Leur weer tegen Internos en op 3 en 13 mei staan de twee wedstrijden tegen de nieuwe eerste divisieploeg EMM uit Middelburg op het program ma, opnieuw in het kader van het of ficieuze Zeeuwse kampioenschap. Eerst treedt men aan in Middelburg en tien dagen later wordt de return af gewerkt in Zierikzee. Op 20 mei gaat Delta Sport over de grens om te spelen tegen Uilenspiegel uit Antwerpen. De ze Belgische ploeg komt uit in de eerste divisie. Op 3 en 17 juni wordt er deelgeno men aan veldtoernooien van Internos en Walcheren. Het klapstuk is onge twijfeld de jubileumwedstrijd ter ge legenheid van het vijftienjarig bestaan van Delta Sport tegen het Belgische Sasja, dat met de volledige hoofdmacht met alle internationals waaronder Alex Jacobs naar Zierikzee komt Ook het internationale toernooi van Delta Sport op 2 september begint vaste vormen aan te nemen. Naast UVG, de winnaar van het vorig jaar, hebben Dalfsen, Ookmeer uit Amster dam, Bevo uit het Limburgse Beringe toegezegd om naar Zierikzee te ko men Alle ploegen werden evenals Delta Sport kampioen van een derde divisie. Het toernooi wordt aangevuld met twee buitenlandse teams. Beste resultaten Delta Sporters in crosskompetitie bij A-jongens ZIERIKZEE - Na het opmaken van de ranglijsten over de crosskompeti tie in het seizoen 1983/1984 blijken de A-jongens John Teuthof en Jan Ko nijnenburg het er voor de Zierikzeese vereniging Delta Sport het beste van af te hebben gebracht. Teuthof ein digde met 458 punten als derde en Konijnenburg pakte de vierde plaats inet 429 punten. Zeeuws kampioen werd in deze kategorie AV'56-atleet Frits Bolle. Bij de heren ging de Zeeuwse titel verrasend naar Sam Polderman van Marathon uit Vlissingen. Van de Del ta Sporters werd Simon Blom toch nog de beste met een achtste plaats met 429 punten, dit ondanks het feit, dat hij een paar keer verstek moest laten gaan vanwege een lichte aanval van de Ziekte van Pfeiffer. Herman Padmos eindigde als 22e, twee plaat sen boven Martien Moermond en vijf plaatsen boven Hans van Elzelingen. Voorzitter Wim Schot klasseerde zich als 29e. Bij de heren veteranen bleek Frans Krijnsen van AV'56 ander maal ongenaakbaar. Kampioene bij de dames werd Jo- pie Daane van Marathon Vlissingen, zodat biede seniorentitels bij deze vereniging terecht kwamen. Susan Vermeule van Dynamo '70 uit Middelburg werd kampioene bij de A-meisjes en bij de meisjes B ging de titel naar Jolanda de Nijs van het Hulsterse RKHAV. Jeska Doeswijk van Delta Sport werd hier ver dienstelijk achtste. Bij de B-jongens ging Peter van de Broek van Dyna- mo'70 met de eer strijken, terwijl Henri Wondergem van dezelfde ver eniging winnaar werd bij de C- jongens. Bij de C-meisjes won Karen Gle- rum van Marathon met Mascha Ge- leijnse van Delta Sport als achttien de in de eindklassering. Melanie Schuilwerve werd voor Marathon kampioene bij de D-meisjes met Del ta Sportster Janine van den Hoek als dertigste. Serge Schot van de Zierik zeese vereniging pakte de 21e plaats bij de D-jongens, terwijl Miquel van Tongeren van Dynamo'70 hier de Zeeuwse titel pakte. Bij de pupillen klasseerden Annemieke Klompe en Marianne de Regt met respcktieve- lijk een achtste en een zestiende plaats, terwijl bij de jongens Ralph Koper en Michel van de Ruyt naar een negende en een achttiende plaats liepen. In de vcrenigingsklassementen won AV'56 in de kategoriecn vetera nen tot en met de jongens B. terwijl Dynamo'70 bij de dames tot en met de meisjes B de titel pakte. Dc hoofdstedelijke vereniging was ook de sterkste bij de jongens vanaf de C-kategoric, terwijl Marathon de sterkste vereniging was bij dc meis jes C tot en met de pupillen. Het grootste deelnemersveld kreeg dit keer de Sint Nikolaascross in Mid delburg met 394 vertrekkers met de Vlissingse KMS-cross als tweede met 358 deelnemers. De Delta-cross in Westcrschouwen kreeg 335 lopers en loopsters aan het vertrek en werd daarmee derde.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 8