mK het verleden Auberge Maritime vandaag heropend Weet je nog wel, ouwetje... «ai Culturele Vereniging besprak nieuw seizoen Zeeuwse Muziekschool hield informatie-avond Alle kandidaten geslaagd voor A- en B-zwemexamen Een auto huren? Promotie-weekend klassieke Zeilvloot De Zeeuwse Stromen MIDDEN MIDDENSTAND Algemene ledenvergadering Ouwerkerk Diploma-uitreiking „Onderdak" AUTO LOUIS G0EDBL0ED Watersportbeurs Brouwershaven 7 In Zieriksee ZIERIKZEE - Een nieuw vaarseizoen staat voor de deur en voor het derde jaar organiseert Zeilvloot de Zeeuwse Stromen een promotie-weekend voor al le belangstellenden in het zeilen met deze klassieke zeilschepen. Zaterdag 28, zondag 29 en maandag 30 april ligt de vloot in Zierikzee aan het passantensteiger in de Nieuwe Haven (tegenover café De Gekroonde Suikerbiet). Op zaterdag kunnen de schepen uitvoerig worden bezocht en beke ken. Daarbij kan alle informatie worden verkregen over een zeiltocht voor een dag, een weekend, een week of langer en over zeilroutes, de ha vens, de prijzen, het eten en drinken aan boord enzovoorts. De informatie is aan boord te krij gen, maar ook bij het boekingskan toor, aanwezig met een standje aan de haven of in het café De Gekroonde Suikerbiet. Aanwezig zijn de eigen schepen: Tweemastklipper Anita Jacoba uit Goes; Tjalk Verwisseling uit Dor drecht; Tweemasttjalk Boreas uit Bruinisse; Tjalk Twee Gebroeders uit Zierikzee, en zeer waarschijnlijk nemen enkele gastschepen deel: Vrouwe Aaltje uit Bruinisse en de Avontuur uit Goes. Zondag en maandag (Koninginne dag) wordt er gevaren: zowel om 10.00 uur als om 14.00 uur wordt voor een promotieprijs vertrokken voor een tochtje op de Oosterschelde van ongeveer drie uur. ZIERIKZEE - Helemaal opgeknapt, opnieuw ge schilderd en gestoffeerd, en met een uitgebreider kaart werd de oude Auberge Maritime op dat unie ke plekje aan de Nieuwe Haven vandaag heropend. Het grote terras wordt op 15 mei weer in gebruik ge nomen, als toevoeging op het kleine voor het pand. Het restaurant op de eerste etage is weer in ere hersteld, met een nieu we pantry, nieuwe stoffering en wat ruimer van indeling. Het bedrijf is als aparte BV een „dochter" geworden van ,,De Zeeuwse Stromen" (in Renesse). Direkteur van Maritime BV is Joh. Brongers, tevens hoteldirek- teur in Renesse. De bedrijfsleiding in Zierikzee is in handen van Jaap Welleman uit Burgh-Haamstede en zijn part ner Ingeborgh Petersen. Beiden bezochten zij de Middelbare Ho telvakschool in Wageningen en dreven zij een visrestaurant in Kufstein te Oostenrijk. Er werkt een jonge ploeg men sen in Maritime, en: „We hebben er verschrikkelijk veel zin in", al dus Jaap Welleman. Visrestaurant gebleven Het restaurantgedeelte op de eerste etage, met het schitterende uitzicht op de haven, is in ere her steld en daarom is daar een nieu we pantry gebouwd. Voor het overige is de aard van het bedrijf ten opzichte van vroeger weinig veranderd. Het blijft gespeciali seerd op visgerechten, met een uitbreiding naar de exklusieve soorten toe als kreeft, oesters en zeeduivel. Maar ook de mosselen en bijvoorbeeld kabeljauw blij ven verkrijgbaar. Het restaurant telt in totaal 120 zitplaatsen, terwijl in de toe komst de opkamer zal worden in gericht als intiem eetzaaltje (voor ongeveer 16 personen), dat even wel ook zal kunnen worden ge bruikt als vergaderruimte. Vooral met het oog op het za kenleven kan er voortaan ook in de middaguren worden gedi neerd: uit de „grote kaart" kan van 12.00-14.00 en van 17.00-22.00 uur worden gekozen. Van de klei ne kaart, die uiteraard ook visge rechten bevat, kan van 10.00 tot 17.00 uur gebruik worden ge maakt. Chef-kok is Wim Oudesluys uit Zierikzee, een man met ervaring. Samen met Jaap en Ingeborgh bestaat de vaste ploeg uit zeven man, wanneer nodig aangevuld met part-timers. Meer dinertjes Auberge Maritime gaat zich in de toekomst wat meer richten op dinertjes, de zaak kan dan - omdat er voldoende ruimte is - gewoon doordraaien. Ook wordt gedacht aan aardige akties, voornamelijk buiten het seizoen, zoals Breugheliaanse maaltijden. Jaap vindt dergelijke maaltijden uitstekend passen in de sfeer van de Auberge. De verbouwing en opknapbeurt van Maritime is uitgevoerd door de technische dienst van De Zeeuwse Stromen onder leiding van Sjaak Clerx. Donderdag was er ter gelegen heid van de opening een receptie, die in rustige sfeer werd gehou den in verband met de voorge schiedenis, het overlijden van de vroegere eigenaar Koos Weber. haamstede Granaat onschadelijk gemaakt Donderdagmiddag hebben mensen van de E.O.D. een handsteelgranat uit de Tweede Wereldoorlog ge maakt, die deze week gevonden door een hardloper op het strand bij dui novergang Adriaan v.d. Weijdeweg bij het Bunkertje. burgh-haamstede Dader dieftal crossmotor verhoord De dader die de diefstal van een crossmotor op zijn geweten heeft, ge pleegd in de nacht van 5 op 6 april werd donderdagavond door de poli tie gehoord. Het is de 18-jarige Rot terdammer P.B. die samen met zijn vriend, de eveneens uit Rotterdam afkomstige E. V. in de kraag werd ge vat. De crossmotor werd in beslag ge nomen en zal aan de rechtmatige ei- woord van een geslaagde avond; zij bood de leden van de volksdansgroep een attentie aan, terwijl de leidster een bos bloemen in ontvangst mocht nemen. Voor het reisje op 15 mei naar Oisterwijk zijn nog een beperkt aan tal plaatsen vrij; opgave is mogelijk bij de reiskommissie: 01117-1564 of 1950. De fietstocht naar Westerschouwen op 26 juni wordt gehouden vanuit Re nesse; de start is om 13.00 uur. Opga ve bij de sekretaresse (01116-1886) in verband met het bezoek aan de meeu wenkolonie. NOORDWELLE/ SEROOSKERKE Informatie-avond In de kernen Noordwelle en Se- rooskerke worden bijeenkomsten be legd als een vervolg op de onlangs ge houden hoorzittingen. Op 7 mei in Noordwelle in het dorpshuis en op 9 mei in Serooskerke (ook in het dorps huis). De bijeenkomsten beginnen beiden om 19.30 uur. Na een inlei dend woord van de burgemeester zal een dia-serie worden vertoond over voorbeelden van woningverbetering, gekoppeld aan een duidelijk over zicht van kosten en subsidiemoge lijkheden. SCHARENDIJKE Aanrijding bij camping Wéér was het „raak" bij de uitrit van camping „Het Baken". G. S. uit Wuperthal wilde donderdagmiddag de uitrit van de camping aan de Kui- erdamsweg uitrijden, toen op dat moment de Belg J. D. uit Rocourt met auto en caravan naderde. De ca ravan werd door de Duitse automobi list geraakt en liep aanzienlijke scha de op, evenals de veroorzakende au to. BROUWERSHAVEN „Niet onnodig" In het artikel „Ouders verdiepten zich in het onderwerp spelen" uit de Zierikzeesche Nieuwsbode van don derdag, 19 april is een foutje geslo pen. Onder de kop spelregels staat: Zo werd de ouders aangeraden om voor voldoende speelruimte te zor gen en het kind onnodige te onder breken in zijn spel. Dit moet uiter aard „niet onnodig" te onderbreken in zijn spel zijn. ZONNEMAIRE Ruiten kapot geschoten Met een luchtbuks of luchtdruk pistool werden van het havenkan toor Bommenede, eigendom van de R.IJ.P., vijf ruiten kapotgeschoten in de nacht van dinsdag op woensdag. De schade bedraagt 450,-. BRUINISSE - De bakkerswinkel en bakkerij van Van de Berge (links) in de Nieuwstraat. Het jaartal van de foto is 1926. OUWERKERK - Onder leiding van mevrouw Cooi hieid de Culturele Vereniging Ouwerkerk maandag de algemene ledenvergadering, waar de voorzitter een „bezig seizoen" besprak in haar openingswoord. HetRingfrest noemde ze een historisch gebeuren. Er ontwikkelt zich een steeds nauwere samenwerking met de jeugdgroep waardoor een betere koördinatie mogelijk Het bestuur staat open voor kritiek: het heffen van entreegeld op de toneel avond heeft (helaas) leden gekost, ter wijl de opbrengst van de loterij onvol doende was. Er werd besloten volgend seizoen géén entreegeld te heffen Verder besprak mevrouw Cool nog maals de doelstellingen van de ver eniging. Mevrouw Hesp las het jaarverslag waarbij te sprake kwamen: Ringfeest, naaikursus, toneelstuk, fietsbussen- tocht, kantklossen en huldiging vrij willigers van de buurtbus. Mevrouw Franke gaf het jaarverslag van de jeugdwerkgroep en Jacco Brou wer dat van de jeugdsoos. Het finan cieel jaarverslag was van de tijdelijke penningmeesteresse mevrouw Hesp. Hieruit bleek dat de vereniging sterk van de recessie heeft te lijden. ZIERIKZEE - Woensdag hield de Zeeuwse Muziekschool een avond in het Hervormd Verenigingsgebouw te Zierikzee voor de tweedejaarsieerlingen algemene muzikale vorming amv) en hun ouders. Het doel van deze avond, die onder grote belangstelling plaats vond, was om informatie te geven over de mogelijkheden die er na het volgen van de amv-kursus zijn, en behulpzaam te zijn bij het maken van een eventuele instrumentkeuze. Het was dus niet in de eerste plaats een uitvoering, hoewel de betrokken kinderen het wel als zodanig beschouwden. genaar ter beschikkig worden gesteld. noordwelle Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Woensdagavond om acht uur ver welkomde mevr. P. de Hamer, presi dente van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Noordwelle, een aantal leden en de volksdansgroep „De Cirkel", onder leiding van mevrouw W. Makkelie van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen uit Oost-Souburg. De dames, die de konvokaties had den rondgebracht, werden hiervoor bedankt door middel van een aardige attentie. Na enkele mededelingen bracht de volksdansgroep een grote variatie aan dansen, waaronder Joegoslavi sche en Israëlische. Ook de dames uit Noordwelle waagden zich op de dans vloer. De presidente sprak in haar slot De avond werd geopend door een ensemble waarin o.a. blokfluiten, ak- kordeons, gitaren en klarinetten te ho ren waren. Zij speelden op vlotte wij ze enkele dansen en kleine Sonatine. Veel plezier beleefden de aanwezigen aan het liedje „In de polder", dat door de amv-leerlingen gezongen werd. Met ondersteuning van violen werd daarna „Piet Speelman" gebracht, en als derde nummer van hun optreden zongen de, kinderen „Speel op je kla rinet". Hierna werden er, in gemoedelijke sfeer, allerlei afzonderlijke instrumen ten bespeeld door leerlingen die één of enkele jaren les daarop volgden. Af gewisseld met informatie, gegeven door regiodirektrice mevr. E. I Jense, kwamen aan bod* gitaar, blokfluit, kla rinet, dwarsfluit, trompet en zwaarder koper. Gewezen werd ook op de mogel^k- heid via aanmelding bij een muziek korps de kinderen als muziekschool- leerlinge te laten inschrijven. Instru menten als viool, violoncello en ak- kerdeon bleken in verschillende ma ten te bestaan, zodat het formaat ervan in de beginjaren kan worden aangepast bij de lichaamsgrootte van het kind. De mate waarin een instrument zich leent tot samenspel, werd met nadruk onder de aandacht gebracht Het samen-musiceren, op deze avond in allerlei vormen gedemonstreerd, komt bij orgel en piano bv. niet zo vanzelfsprekend aan bod Overigens waren deze beide instrumenten om praktische redenen niet te horea ïn het begin van de avond werden er TILBURG - De werkgroep „Infor matica en Recht" van het Verbond van Nederlandse Ondernemingen (VNO) wil dat er een uitbreiding van de auteurswet komt om een goede ju ridische bescherming van compu tersprogramma's te garanderen. De werkgroep, bestaande uit twaalf be drijfsjuristen, zal op korte termijn een nota met die strekking naar het ministerie van justitie zenden. DEN HAAG - Er zal een lokatie moeten worden gevonden waar zo wel laag- en middelaktief als hoogaktief radio-aktief afval kan worden opgeslagen. Over de plaats zal de regering advies inwinnen bij een in te stellen commissie lokatie- keuze opslagfaciliteit radio-aktief afval (LOFRA). opnamen gemaakt voor de ziekenom roep. Het programma werd besloten met een wel bijzonder nummer alle aanwezigen zongen een jarige leer linge het „Lang zal ze leven" toe! In het bestuur waren aftredend en niet herkiesbaar K. den Boer en H Hillebrand. In hun plaats worden ge kozen de volgende medewerkers: mevr. M. van Marle, mevr. J. van Bem- den en de heer H. Boogerd Plannen nieuw seizoen Op de lijst van plannen voor het vol gend seizoen staan o.a: pottenbakken, natuur kruiden, bloemschikken, vie ring 30-jarig bestaan, twee filmverto ningen, expositie, toneelstuk (geen bal na!), puzzelwandeltochten, viswed strijd, wijnavond en kaarsentrekken. Verder staan op stapel: kookkursus, naaikursus en een computeravond Van de rondvraag maakte niemand gebruik. Indische keuken Na de pauze hield mevr. Cool een praatje over koken en hoe men voe ding kan zien. En verder belichtte zij de achtergronden van de Indische keu ken. Mevr. Vermeer besprak hierna het zoete gerecht Roti koekoes, een soort cake, dat men kan eten als brood en bij de koffie met een beetje room boter. Mevr. Vermeer gaf het recept Ook het groentegerecht rijst met sa- joerlodeh en het vleesgerecht rijstmet sambal goreng werd geoffreerd Het smaakte allemaal voortreffelijk. Aan wezig waren diverse kookboeken en boeken over groenten, vruchten, vege tarische recepten, reisbeschrijvingen •over Indonesië enz. Uit handen van mevr. Cool ontving mevrouw Vermeer na afloop een atten tie, waar zij bijzonder mee was inge nomen ZIERIKZEE - In zwembad „Onder dak" behaalden zaterdag alle 39 A- kandidaten en 42 B-kandidaten het zwemdiploma. Vice-voorzitter van het sportcentrum Schouwen-Duive- land de heer C. Legemaate, die de diploma-uitreiking verrichtte, schreef dit goede resultaat mede toe aan de grote inzet van het zwembad personeel. Spreker benadrukte, dat het voor al voor de A-zwemmers van belang is in het begin veel te zwemmen om nog meer vertrouwd te raken met het wa ter. Advertentie Een uur? een dag? een week? een maand? een...? SAAB 99 CITROËN VISA, GS BREAK, GSA, BX, CX of C 25 BESTEL. Voor langere huurperioden speciale tarieven 01110-4951, Zierikzee Korte Nobelstraat 39 BROUWERSHAVEN - Leden van de watersportverenigingen in Zee land en Zuid-Holland die waterspor tartikelen willen kopen, verkopen of ruilen kunnen hier voor terecht op zaterdag 5 mei, in het klubhuis van de watersportvereniging Brouwers haven. De Samenwerkings Commis sie Grevelingen (S.C.G.) die een on derdeel is van de Brouwse wa tersportvereniging organiseert op deze datum vanaf 13.00 uur een grote watersportbeurs waarop gebruikte watersportartikelen van eigenaar kunnen wisselen. Men denkt hierbij aan laarzen zwemvesten, kompassen, stootwil- len, reddingsboeien, surfplanken, jeugdboten en andere goederen die met de watersport te maken hebben. Leden van watersportverenigingen die dergelijke goederen willen in brengen voor de beurs kunnen dat doen op zaterdag, 28 april van 13.00 tot 16.00 uur en vrijdag 4 mei van 20.30 tot 22.000 uur in het klubhuis van de watersportvereniging, Haven Noordzijde 38. Men kan dit adres per auto of per boot bereiken. In verband met het bieden op de artikelen is het volgens de leden van de S.C.G. ge wenst dat de aanbieders van goede ren zelf op de beurs aanwezig zijn. Telefonische inlichtingen zijn te ver krijgen op nummer 01119-1391. De heer Legemaate verwees verder nog naar de komst van de superglij baan, de grootste van Zeeland, name lijk 42,7 meter lang. Zaterdag 21 april zal deze superglijbaan voor het publiek worden geopend, zodat iedereen de Paasvakantie heerlijk kan superglijden. De geslaagden Diploma A, meisjes jongens: Ma rianne Bouwman, Miranda v. d. Ber ge, Jacolien Deurloo, Miranda Fran ke, Corrine de Graaff, Annemiek Gebben, Karin Holthaus, Martin Holthaus, Marina Hanse, Carola v. d. Have, Nora Jol, Mirella Kloet, Diana Kenters, Diane Kwaak, Claudia Mer le, Priscilla Oostdam, Michelle Pas- schier, Annemarie Pothaar, Helen v. d. Oude, Marjorie Rademaker, Ma rieke de Rooij, Angela Ravia, Mien- ke Stamperius, Christy Verton, He len van Velzen, Tessa Winsveen, Cin dy v. d. Zande, John Braber, Martin Bienefeld, Vincent Coolbergen, Mi- chiel van Dongen, Jan Kees Fait, Pe ter Hoogenboom, Ronala v. d. Hout, Thoma Petiet, Gerben Schut, Maar ten Spek. Diploma B, meisjes jongens: Claudia van Ast, Caroline Arken bout, Cynthia Besling, Rianne Bol kenbaas, Veronique Blom, Marieke Danse, Karin van Dienst, Loes van Dongen, Jolanda Everaers, Bianca v. d. Graaf, Fenny v. d. Hoek, Marieke Hanse, Mariska Jonker, Rianne Ken ters, Barbara Karssen, Krista v. d. Pols, Marloes Plu, Bernadette Ravia, Chris-Marije Spaargaren, Nicolette Stahlie, Maryke Siesse, Paula Vol- mer, Linda v. d. Wal, Kurt Baruch, Lennert Goemans, Krijn Hendrikse, Wilco Kooman, Peter Kloet, Dennis Kamp, Wiebe Leeuwen, Ronda Mid- delhoek, Vinent van Marion, Camille Minneboo, Reindert Jan v. d. Pol, Frans van Poppel, Gordon Rijkers, Erwin v. d. Sande, Jürgen Saucrbier, Ronald Vaes, Leon v. d. Wekken. uit de krant van 50 jaar geleden ZIERIKZEE - Maandagavond, ruim half tien, werd de politie ge waarschuwd dat er brand was ont staan in een geheel met stroo gevuld schuurtje, toebehoorende aan v. d. S. en staande op den hoek Schuttershof straat-Ravenstraat. Het vuur vond in de droge stroo uitstekend voedsel, zoodat het spoedig als een fakkel brandde en zeer veel rook verspreid de. De brand bleef beperkt tot het be-") wuste perceel. De publieke be langstelling was als gewoonlijk zeer groot. ELLEMEET - Maandagavond bracht het muziekgezelschap een se renade bij het echtpaar Straaijer, die hun 25-jarige echtvereeniging vierde. Dit was op zichzelf al reden genoeg tot feestvieren, maar bovendien wa ren de ouders van de bruid dien dag 50 jaar getrouwd, zoodat de muziek ook hen gold. De jubilerenden stel den den muziek zeer op prijs. BROUWERSHAVEN - Aan het mu ziekconcours op 2e Pinksterdag al hier zal vermoedelijk door 10 muziek- en 2 zanggezelschappen van Schouwen-Duiveland worden deelge nomen. De Emmabloem-collecte op Zater dag j.I. alhier gehouden, heeft opge bracht f 26,24 Vi. BRUINISSE - Naar wij vernemen is de toestand van de heren B. Capel- le en B. Jonker, die bij het auto ongeluk onder Leur (N.B.) ernstig werden gewond, vooruitgaande. De heer L. Jonker, die eveneens verwon dingen had bekomen, heeft Zaterdag j.I. het ziekenhuis te Breda kunnen verlaten. MOORD IN WASPIK - De 32-jarige arbeider v. O. uit Capelle, die op de scheepstimmerwerf werkzaam was te Waspik, en die er van wordt' ver dacht den ruim 70-jarige zonderling J. Kools maandagavond te Waspik op afschuwelijke wijze om het leven te hebben gebracht door hem den hals af te snijden, heeft te Waalwijk in de marechaussee-kazerne, een vol ledige bekentenis afgelegd. Het wa pen is echter nog steeds niet gevon den. Omtrent de motieven kon men nog geen meededelingen doen. ZIERIKZEE - Heden, 27 April, her denkt de heer B. v. d. Vaate, werk zaam als typograaf op de drukkerij van de N.V. Stoomdrukkerij voorh. onder de Firma Lakenman en Ocht- man - de zaak waar de Nieuwsbode wordt gedrukt - zijn 25-jarig vakjubi leum, met welk feit wij hem van har te gelukwenschen, daarbij nog de hoop uitsprekend, dat hij nog tal van jaren hier werkzaam moge zijn, niet alleen ten genoege van hemzelf, maar ook van de N.V., bij welke hij thans een kwart eeuw in dienst is.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 7