Haven wordt uitgebaggerd streeknieuws Co 't Hart op streekv NCVB in kerk Kerfr Co 't Hart op streekvergadering NCVB in kerk Kerkwerve BLANK EIKEN Gehele dag feest in Renesse op 30 april Oranjeprogramma Oosterland Programma Koninginnedag voor Burgh-Haamstede I 4 „yrouwen rondom Jezus Doe de was de deur uit... Meubelrama ELEKTRO L1EVENSE Ellemeet viert Koninginnedag op zaterdag Circus, fietsen, puzzelen en dansen KERKWERVE - Ongeveer tweehonderd Christen vrouwen bezochten woensdag de regionale vergadering van de N.C.V.B. die gehouden werd in de Christelijke Gereformeerde kerk in Kerkwerve. De vrouwen werden welkom geheten door de presidente van de afdeling Kerkwerve, mevrouw C. Viergever-Legemaate. Een spe ciaal welkom was er voor de kinderen die samen het koor „Hatikwa" vormen, en voor de gasten, onder wie mevrouw Co 't Hart. In het met lentebloemen versierd kerkgebouw werd na de welkomstgroet eerst Psalm 118 gezongen, waarna mevrouw Viergever voor ging in ge bed en enkele bijbelgedeelten las waarin de vrouw een grote rol speelt. De gereformeerde kerk van Kerkwerve was goed bezet tijdens de regionale vergadering van de NCVB-vrouwen. BURGH-HAAMSTEDE - De Oranjevereniging heeft weer getracht een leuk, afwisselend programma voor Koninginnedag samen te stellen, waar heel wat werk en voorbereiding aan voorafgegaan is. De vereniging heeft ech ter een beetje hulp nodig om de grote tent die weer op de Beatrixweide zal worden geplaatst, op te zetten en weer af te breken. Vrijwilligers gevraagd derhalve: op 26 april bij het opbouwen en op 1 mei bij het afbreken. Zij ging hier verder op in, de medi tatie droeg als titel „Vrouwen rond om Jezus". Vrouwen waren aanwe zig bij de kruisiging, maar zij waren het ook die het eerst ontdekten dat het graf waar Jezus in gelegen had, leeg was. Ook de vrouwen van deze tijd worden opgeroepen om Jezus te volgen. De kinderen, in tenue, en voorzien van een rode anjer, zongen enkele NOORDGOUWE - Een rollende bus waspoeder in de auto van me vrouw M. v. d. W.-V. uitZierikzee was de feitelijke aanleiding van een zeer gekompliceerde aanrijding met grote materiële schade, maar gelukkig geen persoonlijke ongelukken. De Zierikzeese reed donderdag op de Hanenweg onder Noordgouwe, toen de waspoeder aan het rollen sloeg in haar auto. Onder het rijden probeerde ze de weerbarstige waspoeder tot de orde te roepen, waarbij ze de macht over het stuur verloor. Als gevolg hier van ontstond een kettingreaktie: ze raakte in de linkei>berm, raakte ver volgens in een slip bij stuurkorrektie, schoot toen door de heg van perceel 25, reed door de tuin en kwam tegen een auto van de buurvrouw, L. S. v. L. uit Nieuwerkerk, tot stilstand. Deze auto kreeg een zet richting garagedeuren die hier niet tegen bestand waren. Achter de garagedeuren stond de auto van J. V. L. uit Noordgouwe, die de laatste schade uit de reeks opliep. Jan de Jonge moest er aan te pas komen om de auto met waspoeder weg te sle pen: verder rijden was onmogelijk. vrolijke paasliederen. Eric Berre- voets zorgde gewoontegetrouw voor begeleiding op de dwarsfluit. Onder de bezielende leiding van N.C.V.B.- lid mevrouw M. van Sluys-Gerritsen zong kinderkoor en voor deze gele genheid in het leven geroepen N.C.V.B.-koor samen de canon „Laat ons met elkander zingen, prijzen, lo ven de Heer". Gedichten Gastspreekster Co 't Hart beklom het spreekgestoelte om te deklame- ren uit eigen werk. Zij heeft verschil lende gedichtenbundels uitgegeven. De meeste van deze gedichten schrijft zij 's nachts. Dingen die ze meemaakt in het dagelijks leven worden geuit door het schrijven van deze gedichten, zo vertelde zij desge vraagd. Zij ging in op de problemen van deze tijd, en wist daarbij steeds een passend stuk eigen werk te de- klameren. De Christenvrouwen hebben stof genoeg aangereikt gekregen om ver der over na te denken. Zo schreef me vrouw 't Hart over een ziekenhuispa tiënte die na enkele mislukte opera ties ontmoedigd en opstandig was ge worden. In dit gedicht wordt de lezer (in dit geval de luisteraar) opgeroe pen om mensen in nood bij te staan, verantwoordelijkheid te dragen ten opzichte van de ander. Mensen zijn gemaakt naar Gods beeld en het le ven is een geschenk van Hem. Hoe gaan wij met dat geschenk om? In dit verband vertelde zij over abortus provocatus en euthanasie, hete hangijzers van deze tijd, en droeg ook hierbij een treffend ge dicht voor. Steeds wist Co 't hart mo menten in haar leven aan te wijzen waarin Gods leiding duidelijk zicht baar was. Ze merkte op dat er troost is voor iedere dag, maar er moet wel dagelijks om gebeden worden. „Zo mag een ieder zijn weg vervolgen, wetend dat we op weg zijn naar een toekomst van vrede en recht, op weg naar een nieuwe aarde. Dit mogen we samen doen, want we hebben elkaar nodig", zo besloot zij haar lezing. Haar lezing werd voor jong en oud in de volle kerk, één grote bemoedi ging. Zowel voor als na de pauze wist zij haar publiek te boeien getuige de immense stilte. Kinderkoor Vlak voor de pauze was er een tweede optreden van het kinderkoor, waarvan het laatste nummer geza menlijk met het negentien leden tel lende N.C.V.B.-koor werd gezongen. Na dit Paaslied, getiteld „De Leeuw van Juda", klonk er applaus voor de passende muzikale om lijsting van beide koren. De presi dente verrastte de kinderen met een paasei waarna zij naar huis mochten en zeker toe waren aan nachtrust. Na de koffie zong men staande het Bondslied. Nadat mevrouw 't Hart enkele vragen had beantwoord en haar lezing had vervolgd en afgeslo ten zong het N.C.V.B.-koortje het prachtige lied „Dochter van Sion". Eigenlijk jammer dat het koor na de ze streekvergadering weer wordt ontbonden. De presidente sprak na deze leerza me avond dankwoorden tot dichteres Co 't Hart, het koortje, inklusief diri- gente en fluitiste. De gewestelijke presidente, mevrouw Cornet, besloot de avond met dankgebed waarna nog staande werd gezongen een lied uit het N.C.V.B.-blad „Informatie". ZIERIKZEE Diefstal Havenplein Vannacht werden bij d. V. aan het Havenplein vier posters weggeno men met een totale waarde van 30,—. Waarschijnlijk jongelui klommen tegen het traliehek om hoog om op deze manier in het por tiek te belanden waar de posters wa ren. Vergadering C.P.B. In het HerVótrh'd Verenigingsge bouw te Zierikzee zal op dinsdag 24 april de Christelijke Plattelands vrouwen Bond vergaderen. Sociaal- ekonomisch voorlichtster R. Botje zal over haar werk vertellen. De ver gadering begint om 19.45 uur. Geslaagd voor jeugd-EHBO De kinderen van de zesde klas van o.l.s. „Binnen de Veste" hebben de afgelopen maanden onder leiding van de dames M. Nuyens, T. Willem- se en ivl. de Looff geoefend voor het Getuigschrift Jeugd-E.H.B.O. Na examen afgenomen te zijn door de heer H. Kloet hebben de volgende kinderen dit getuigschrift gehaald: Patricia Bakker, Mirjam Bal, Mirte Blom, Aritcia v. d. Ouden, Janine Rombouts, Emilie Schotte, Marleen Snijders, Anne v. d. Ven, Patrijcia Vijfvinkel, Leontine Koeman, Wou ter Egging, Dennis Feytel, Robbie Hillebrand, Joffrey Klippel, Pascal v. d. Klooster, Edwin Thenns, Richy v. d. Werf. Diefstal op klaarlichte dag De Zierikzeese mevrouw E. T. -B. deed donderdag aangifte van een diefstal an geld en giro-pasje, die donderdagmiddag moet hebben plaatsgevonden. De deuren van haar woning aan de Haringvlietstraat nummer 69, waren goed afgesloten, maar het slaapkamerraam stond open. In haar slaapkamer lag haar tas, waaruit verdwenen: drie bank biljetten van honderd gulden en twee biljetten van vijftentwintig gulden, benevens een giropasje. Het is aanne melijk dat de dader door het slaapka merraam de woning binnendrong. De technisch recherche stelt een onder zoek in. WESTERSCHOUWEN Vergadering kommissie Openbare Werken De kommissie Openbare Werken van de gemeente Westerschouwen vergadert op donderdag 26 april in het gemeentehuis van Haamstede, te beginnen om 19.30 uur. De vergade ring is openbaar. De agenda ver meldt onder meer: voorzieningen Dorpshuizen, verkeersmaatregelen Steenweg-Lageweg, vervanger ker narbeider bij gemeentewerken, toe komstige bestemming steiger red dingmaatschappij Burghsluis, ver zoek vernoeming objekt naar Raoul Wallenberg en de aanschaf van een bomengrijper. RENESSE Opbrengst kollekte Voor de onlangs gehouden kollekte ten bate van de Nederlandse Hartstichting werd te Renesse een bedrag bijeengebracht van 1368,30. Kollektanten en gevers worden har telijk bedankt. Bejaardenreis Op 19 juni wordt de jaarlijkse be jaardenreis georganiseerd voor de bejaarden van Renesse. Het wordt een bustoertocht naar Namen en door de mooie Maasvallei naar Dinant. Via Antwerpen zal weer naar huis worden gereden, waar men rond 21.00 uur weer hoopt te arriveren, 's Ochtends om 7.15 uur gaat de reis van start. Er bestaat een mogelijkheid voor enkele rolstoelen te zorgen, zodat ook bejaarden die niet meer zo goed ter been zijn aan de tocht kunnen deelnemen. Door middel van een huis-aan-huis bezorgde folder zal te zijner tijd ver dere informatie worden verschaft. Advertentie OOSTERLAND - De Oranjevereniging Ooster- land organiseert op Konin ginnedag 1984 een spekta- culair programma, dat na een korte onderbreking tij dens de middagpauze van de ochtenduren tot laat in de avond zal duren. De dag wordt ingeluid door de klokken, die het dorp om 8.00 uur attent maken op deze bijzondere dag. Vanaf dat moment zal Oosterland uiteraard de nationale driekleur laten wapperen in de straten. Om 9.00 uur start de optocht met versierde fietsen, steps enzovoorts. Vanaf het dorpshuis „Oosterhof", voorafgaand door de drumband en het fanfarekorps van „Oosterlands Fanfare". Na dit kleurrijk en muzi kaal gebeuren is het dorpshuis „Oosterhof" vanaf 10.00 uur het ver- Advertentie Aanleg Elektr.- en waterinstallaties Verkoop en reparaties Elektrische apparaten Radio-apparatuur Televisie - Video - enz. 01114 - 1368 01119 - 1634 De oudere inwoners wordt weer aangeboden de opening van het feest op de Beatrixweide mee te maken. Zij worden desgewenst gehaald en weer teruggebracht na een rondrit door de gemeente. Degenen, die hier van gebruik willen maken kunnen zich melden tot 28 april (telefonisch) bij de heer J. H. Willebrands Bakker op nummer 2598. Programma Het programma in Burgh-Haam stede ziet er alsvolgt uit: 's Morgens rijden een zestal herau ten door de dorpskernen om het feest aan de kondigen. 9.00 uur - Start optocht, achter fa. Verton in Burgh, van de schoolkinde ren (met hoofdtooi!), de Muziek en andere belangstellenden. 9.30 uur - Vlag hijsen op de Beatrix weide. Openingswoord van de burge meester mevr. J. L. Niemantsver- driet-Leenheer. Zingen van het Wil helmus en diverse andere liederen door de gezamelijke koren, de school kinderen m.m.v. de Muziekvereni ging „De Witte van Haemstede". 10.00 uur - Aanvang kinderspelen voor de klassen 1 t/m 4 van de basis scholen op de Beatrixweide. Rondrit Om half elf begint op het parkeer terrein aan de Oude Moolweg het opstellen van de optocht, die als mot to meekrijgt „Iets uit de Historie". Geïnspireerd door dit thema hebben enkele Schouwse leden van de lande lijke „Oude Trekker en Motoren Ver eniging" besloten deel te nemen aan de optocht met een aantal oude moto ren uit de jaren 20 en 30 en trekkers uit de jaren 40 en 50. Ook de lagere school uit Renesse neemt met alle leerlingen deel aan de optocht, die om elf uur van start gaat voor een uitgebreide route door het dorp. De deelnemers worden inge deeld in drie kategorieën: historische groepen en wagens, algemene groe pen en wagens en individuele deelne mers, hetgeen zowel verklede perso nen kunnen zijn als mensen met ver sierde fietsen. Voor alle groepen en wagens, uitgezonderd reklame- wagens, stelt de oranjevereniging waardebonnen als prijzen ter be schikking. zamelpunt voor de peuter-, kleuter en lagere scholen voor het genieten van een voorstelling van ;,Boeléro Variété", waarin onder andere is op genomen, clownserie, en goochelen. Na de middagpauze starten de wedstrijden met crossfietsen op het oude sportterrein „De Saele", waar bij in twee kategoriëen snelheid en behendigheid om de eer kan worden gestreden. Voor deelname zijn uit sluitend crossfietsen toegestaan. Aansluitend start om 2 uur 's mid dags een fietspuzzeltocht voor de jeugd. Binnen een uur is het de be doeling om via een aangegeven route-beschrijving en instrukties door het dorp te rijden, waarbij het zeker niet de bedoeling is dat er een race van wordt gemaakt (dat kan la ter op de middag). Inschrijven en start van deze toch bij „Oosterhof". Na een uur moeten de kaarten met de nodige aantekeningen worden inge leverd in het dorpshuis. Wielerronde Om half vier is het weer zover; de traditionele „Wielerronde van Oosterland". Ook nu weer - uitslui tend voor inwoners van Oosterland - over een aantal ronden op de par cours Sint Joostdijk, Markt, Korte Achterweg, Hofweg. Bij voldoende deelname worden de deelnemers ver deeld in twee groepen, te weten ge wone fietsen en race- of trimfietsen. Opgave aan de start bij Supermarkt de Vlieger. Puzzelrit Het avondprogramma meldt een gezelligheidspuzzelrit voor auto's, aanvang half zeven. In schrijven en start vanaf half zeven in en bij „Oosterhof". Inschrijfgeld 5,- per DEN HAAG - Premier Lubbers vindt dat bij het komende voorjaar soverleg tussen kabinet, werkgevers en werknemers het probleem van de jeugdwerkloosheid centraal moet staan. Hoewel Lubbers van mening is dat dit probleem een aparte aan pak verdient, blijft hij optimistisch over de ontwikkeling van de werkge legenheid in zijn totaliteit. Lubbers zei dat vrijdag na afloop van het ka binetsberaad. bejaarden door de gemeente, door so ciëteit De Westhoek. 10.00-13.00 uur - Ringsteken te paard in de Slotlaan voor het kasteel van Haamstede. Opgave deelnemers tot 30 april a.s., tel.nr. 01116-1214. Vanaf 10.30 uur - Dweilband trekt door de gemeente naar de Beatrix weide. Vanaf 13.30 uur - Uitreiken ballon nen. 14.00 uur - Oplaten van de ballon nen en opening van de feestmarkt met diverse kramen, door de voorzit ter. 14.30 uur - Aanvang van de Zes kamp. Op de Beatrixweide. 15.00 uur - Poppenkastvoorstelling in de Beatrixschool door mevr. Karstens. 17.30 uur - Politiehondende monstratie, op de Beatrixweide. 18.30 uur - Een optreden van de Zeeuwse Volksdansgroep Medio Bor- gum. 19.30 uur Aerobic-dansgroep: de Leysdreamgirls geven een de monstratie. Vanaf 20.00 uur - Oranjebal met le vende muziek. Gedurende deze avond prijsuitreiking van: de Zes kamp, het Ringsteken, de puzzel, vlaghijsen en het nieuwe lid dat de Walkman gewonnen heeft. Het middagprogramma wordt ge vuld door een Zeskamp waaraan wordt deelgenomen door C.J.V. Re nesse, Dorpsgemeenschap Noordwel- le, Luctor et Emergo, Personeelsver eniging Krijnse Locker, Ruiterver- eniging Renesse en de S.V. Renesse. Op een zevental onderdelen zullen de deelnemers elkaar bestrijden. Het gebeuren, dat om twee uur begint en tot omstreeks 4 uur zal duren, vindt plaats op het sportterrein aan de La- one. 'S; Avonds krijgt de zeskamp een vervolg in het dorpshuis. De ploegen strijden dan verder in onderdelen als bijv. een playbackshow, Mimeshow, een muzikale quiz en hindernisdan- sen. De muzikale leiding is in handen van Radio Formidable en het.geheel wordt aan elkaar gepraat door de heer J. H. Blom. Rond half twaalf is de prijsuitreiking en daarna bestaat nog de gelegenheid te dansen. auto. De prijsuitreiking vindt na af loop plaats in het dorpshuis, waarna als klap op de vuurpijl om acht uur het „Oranjebal" begint met mede werking van het „Schelde Trio". Uit eraard vindt het Oranjebal ook plaats in het centrum van deze Ko ninginnedag, het dorpshuis „Ooster hof". ELLEMEET - De inwoners van El lemeet zullen ten aanzien van de vie ring van Koninginnedag de spits af bijten, want het programma, dat daarvoor is samengesteld, wordt op zaterdag 28 april afgewerkt. In de ochtenduren staan er kin derspelen op het programma. De deelnemertjes zullen een bepaald spellencircuit moeten afleggen, waarbij de vaardigheden worden ge test in het doelschieten, zaklopen, ringsteken op de fiets, bal koppen, touwtje springen, ballen gooien, dob belsteen gooien, spijker slaan, bus sen werpen, eierrekbal, blokjes sta pelen en langlaufen. Om 14.00 uur zal er in het dorps huis een film voor de jeugd worden vertoond: Woody Woodpecker" en „Laurel and Hardy". Twee uur later, om 16.00 uur, zal er gekostumeerd worden gekorfbald. Deelnemers aan dit festijn kunnen zich opgeven bij R. J. Kostense vóór 24 april. Avond Er is ook gezorgd voor een avond vullend programma. Dat begint om 19.30 uur met een play-back-wed- strijd. Opgave hiervoor is mogelijk tot 24 april bij R. J. Kostense of aan de school. Na een pauze zal het podi um van het dorpshuis de plaats van handeling zijn bij de uitvoering van de komische thriller in één bedrijf door Jim Keulemans. De titel is „De dodelijke liefdes van tante Tina". Tot slot is er, vanaf 22.00 uur, bal na. ZIERIKZEE - In de Nieuwe Haven worden momenteel baggerwerkzaamheden verricht ten behoeve van de uitbreiding van de passantensteiger met een lengte van vijftig meter. De voorgaande veertien dagen is onderhoudsbaggerwerk verricht nabij de Keersluis, terwijl ook noa onderhoudsbaggerwerk staat gepland op verschillende andere lokaties van de Nieuwe Haven. De verwachting is aat het karwei over twee tot drie weken geklaard zal zijn. RENESSE - Nadat op de ledenvergadering van de oranjevereniging Juliana te Renesse de grote lijnen werden vastgesteld voor de viering van koninginne dag 1984, heeft het bestuur deze lijnen uitgewerkt tot een uitgebreid aantrek kelijk programma dat duurt van 's ochtends half negen tot laat in de avond. De opening van het feest wordt verzorgd door herauten te paard, die 's och tends om half negen de inwoners van Renesse op de feestelijkheden attende ren. Om 9 uur volgt de traditionele koraalmuziek vanaf de kerktoren. Voor de kinderen van de kleuterschool De Duinkonijntjes zijn er om 9.15 uur kleu- terspelen op het terrein van de kleuterschool.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 4