Vlag in top in Bru LKM'C. Commissaris der Koningin opent nieuwe dorpshuis in Burgh-Haamstede Sportcentrum Onderdak neemt „super-glijbaan" in gebruik BLANK EIKEN 30°* X Meubelrama DE ZIERIKZEESCHE COURANT Illegaal kamperen Grote Paasmeubelshow Bitr ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Zee-aquarium Jubileum balletschool De Zeeuwse Stromen Dat Is Voor Ons Bij winst op het Dinteloordse Divo kan Zie- bileum met een fraaie feestelijke voorstel- groeid van een simpel vakantiecentrum rikzee zaterdagavond de champagnefles In het Visserij-museum te Bruinisse is van- Balletschool Kramer vierde het tienjarig ju- In 25 jaar is ,,De Zeeuwse Stromen" uitge- af zaterdag een volledig ingericht zee-aqua rium te bewonderen. (Pag. 3). ling in de Zierikzeese Concertzaal. (Pag. 5). naar een volwaardig hotelbedrijf. (Pag. 6). ontkurken vanwege een kampioenschap in de derde klas. (Pag. 9). VRIJDAG 20 APRIL 1984 140ste jaargang Nr. 23512 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Al schijnt de zon ook nog zo mooi, ten laatste zal hij toch ondergaan. Heine. Officiële opening op woensdag, open huis op zaterdag BURGH-HAAMSTEDE - De Commissaris der Koningin in Zeeland dr. C. Boertien, zal op woensdag 25 april aanstaande om 10.30 uur de opening verrichten van het nieuwe dorpshuis in Burgh-Haamstede aan de Juliana- straat Na een ontvangst door het kollege van B. en W. in het gemeentehuis van Westerschouwen te Haamstede zal het gezelschap zich op weg begeven naar het dorpshuis „De Schutse" voor de officiële opening. Momenteel wordt er nog hard gewerkt aan de installatie van de „super-glijbaan" in het Zierikzeese zwembad Onder dak. Zaterdagmiddag om kwart voor één wordt de baan ingegleden ZIERIKZEE - Morgen - zaterdag 21 april - om kwart voor een wordt de waterglijbaan in zwembad Onderdak in Zierikzee in gebruik genomen. Vanaf dat moment is het mogelijk met de snelheid van het water op een baan van 42,7 meter lengte te glijden. De ingebruikname van de „super-glijbaan" betekent een mijlpaal voor het Zierik zeese Sportcentrum Onderdak. het projekt te doen slagen. Zij wisten zich gesteund door overheidsinstan ties, maar ook door de burgers. Bij de ingebruikname gaan onwille keurig de gedachten terug naar de opening van het sportcentrum in april 1971. Hier ging een geweldige „On- derdak"-aktie aan vooral Heel Schou- wen-Duiveland was in de ban van dat gebeuren. Zonder de geweldige reak- tie van de burgerij van Schouwen- Duiveland was het Sportcentrum er nooit gekomen. In totaal werd door de bevolking maar liefst f 550.000,- „op tafel" gebracht Een gedeelte kwam er via schenkingen, een ander gedeelte werd opgebracht door intekening op de burgerzinlening tegen een rente van vier procent De leden van de aktie- stichting zijn negen maanden dag en nacht in de weer geweest om ZIERIKZEE - De Rijkspolitie groep Schouwen-Duiveland heeft vannacht twaalf processen-verbaal uitgereikt aan overwegend Duitse illegaal-kam peerders, die hun tenten hadden op geslagen in gebieden waar dat verbo den is. Er is ruim voldoende gelegen heid om op de camping een plekje te vindea De bekeuringen vielen in Scha- rendijke en Renesse. Een woordvoer der van de politie deelde desgevraagd mee, dat de politie zeker met het oog op het naderende toeristenseizoen, streng zal optreden tegen de overtre ders van de plaatselijke kampeerver- ordening kwart voor vier tot zes uur. Op eerste en tweede paasdag is het zwembad geopend van een tot vier uur. In de week na pasen zijn de openingsuren voor het vry zwemmen van een tot drie uur, van kwart over drie tot kwart over vijf en van zes uur tot half negen. Het bestuur van de stichting blyffc hopen op de nodige steun van de burgerij en nodigt iedereen uit een kijkje te komen nemen in het zwem bad met „super-glijbaan". Hieraan zal medewerking worden verleend door een aantal oud-leer lingen van de vroegere huishoud school en door een groep leerlingen van de lagere school. Verder zullen de toekomstige gebruikers van het vernieuwde en uitgebreide dorpshuis acte de présence geven. Na de ope ningshandeling zal het gezelschap genodigden zich naar de grote zaal begeven, waar toespraken zullen wor den gehouden door burgemeester j. L. Niemantsverdriet-Leenheer, dr. C. Boertien en architekt P. Tieleman (namens allen die bij de bouw betrok ken zijn geweest). Er zal die dag evenwel niet alleen de officiële openingshandeling worden verricht Het bestuur van de Stichting Dorpshuis Burgh-Haamstede heeft diezelfde dag in De Schutse een avond vullend programma opgesteld, waar voor een groot aantal betrokkenen is uitgenodigd Nameen welkomstwoord door de voorzitter van de Stichting, de heer H. J. van Zuylen, zal de Koninklijke Mu ziekvereniging „Witte van Haemste- de" een optreden verzorgen. Vérvol gens zullen zich de jeugdgymnastiek- groepen van s.v. DFS en de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen (met toneel en zang) manifesteren. Na een pauze is de eer aan de zangver eniging „Nu met Hope" en aan het „Valcooch-kwartetf'. Mevrouw Elvira Vos-Simons, de diligente van „Nu met Hope" zal tot slot enkele liederen ten gehore brengen, al dan niet in samen zang met de aanwezigen. Deze feeste lijke bijeenkomst zal worden beëin digd met een mogelijkheid tot dansen tot 01.00 uur. Open huis De bevolking van Burgh-Haamstede zal uitgebreid kennis kunnen nemen van het nieuwe dorpshuis op zaterdag 28 apriL Op die dag wordt namelijk van 12 tot 28 april met verrassende kortingen Zuidweg 20A - Zonnemaire Telefoon 01112-1318 Zie advertentie pagina 14 DEN HAAG - Het landbouwschap is teleurgesteld in minister Braks omdat hij geen enkele harde toezeg ging wil doen over financiële regelin gen voor melkveehouders die als ge volg van de superheffing te maken krijgen met „een enorme lastendruk". Warm plaatsje Het projekt Sportcentrum Onderdak heeft nog steeds een warm plaatsje in de harten van de burgers op Schou wen-Duiveland. In de afgelopen jaren is gebleken dat er meegeleefd wordt met het wel en wee van het Sportcen trum. Er wordt ook meegedacht Veel .mensen, die een lening verstrekten, scholden het geleende bedrag of de rente kwijt De stichting wilde deze bedragen echter niet zomaar laten verdwijnen in de dagelijkse exploi tatie. Er werd aan de schenkers be loofd, dat men er nog meer van zou horen. Er werd een speciale reserve- pot gekreeërd. In 1984 was het re servebedrag inklusief rente opgelo pen tot het respektabele bedrag van f91.700,-. Intussen werd naar wegen gezocht om het badbezoek te stimu leren. Het gewoon alleen maar „baan tjes trekken" is in Nederland blyk- baar te gewoon geworden. En zo is het gekomen. De Stichting Sportcentrum Schouwen-Duiveland is nu in staat om een groots uitbreidings- projekt aan te bieden aan de burgerij van het voormalige eiland De aktie „Onderdak" is nog altijd niet dood. Het gevolg is de installatie van een „super glijbaan", te gebruiken bij het vrij zwemmen zonder extra verhhoging van het zwemtarief. Ondanks de zor gen van het Stichtingsbestuur zijn er voldoende redenen om onverdroten door te gaan met de exploitatie van het Zierikzeese Sportcentrum, Het be stuur weet zich nog altijd gesteund door de „harde kern" van de aktie „Onderdak". De werkers van het eer ste uur genieten er nog altijd van als zij ervaren welk een belangrijke funktie het Sportcentrum Onderdak nog altijd vervult in de vrije tijdsbesteding van vele duizenden per jaar op Schouwen- Duiveland. Afwijkend rooster Teneinde iedereen de gelegenheid te geven om zo snel mogelijk gebruik te maken van de nieuwe attraktie is er paaszaterdag een afwijkend rooster. Verder zal het zwembad ook op eerste paasdag geopend zijn, dit in tegenstel ling tot andere jaren. Op paaszaterdag zijn er twee zwem- blokken. Van een uur tot half vier is het eerste blok en het tweede van BRUINISSE - Zónder officiële plichplegingen, meer wél met uit- eerlijk vlagvertoon, werd donder dag omstreeks het middaguur het hoog(s)tepunt bereikt van de bouw van twintig woningen aan de Hertsbekestraat. Het hoogste punt ligt overigens precies negen meter en een-en- vijftig centimeter boven de bega ne grond, waar begin november van het vorig jaar de sekretaris van woningbouwvereniging „Schouwen en Duiveland". de heer A. Verwijs, de eerste paal de grond in boorde. Van november tot april is een korte periode; hier uit blijkt wel dat de bouw zeer voorspoedig verloopt. Bouwheer is aannemer Boogert uit Ooster- land, die in opdracht van de christelijke woningbouwvereni ging de twintig kwaliteitswonin gen bouwt, onder archtektuur van de heer Jobse. Ongeveer negen maanden na die eerste paal zullen de woningen worden opgeleverd, waarbij denkelijk wèl een feestre de zal worden uitgesproken. Op voorstel van het kollege zal als de raardsleden zich hier aan kunnen konformeren, het ver lengde van de Hertbekerstraat waar de woningen verrijzen, een nieuwe naam krijgen: Singel. In dit gebied lag namelijk eertijds een watering, in de volksmond Singel genoemd. Het kollege stelt voor deze uit historisch oogpunt treffende naam te hechten aan de ze straat. Op de foto: de vlag in top, ten te- ten dat het hoogste punt bereikt werd. open huis gehouden. Om 09.00 uur zullen alle leerlingen van de lagere klassen van de basisscholen worden ontvangen voor een filmvoorstelling, voor de leerlingen van de hogere klas sen van de basisscholen geldt hetzelf de, zij het dat zij om 10.45 uur worden verwacht 's Middags is er, vanaf 14.00 uur, een instuif voor de gehele burgerij. Aan deze aktiviteit komt vervolgens om 16.30 uur een einde. Het dorpshuis „De Schutse" in Burgh-Haamstede is het laatste in de rij van vier dorpshuizen in de ge- Vervolg pag. 2 Rondreizen voor alleengaanden naar: Noord Portugal Portugal-Spanje Griekenland Egypte Sri Lanka Mexico Peru Vraagt de KOUDIJS reis gids bij: U\K0 REISBURO: APPELMARKT 21 Vgy ZIERIKZEE-TEL. 01110-5036 van aeveren reizen Dit nummer bestaat uit 20 pagina's. U6f P E Verwachting tot zaterdagavond: Zonnige perioden Droog en perioden met zon; mini mumtemperatuur rond 6 graden; temperatuur overdag eerst oplopend tot omstreeks 19 graden, in de mid dag vanuit het westen enige afkoe ling; matige wind, draaiend van zuid naar west. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 24 april: Zondag: Zonnig Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 6 gr. Middagtemp.: 17 gr. Windkracht: noordoost 2 Maandag: Zonnig Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 6 gr. Middagtemp.: 19 gr. Windkracht: oost 3 Dinsdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 6 gr. Middagtemp.: 19 gr. Windkracht: zuidwest 3 EN MAANSTANDEN Zon op 6.30, onder 20.48 Maan op 2.55, onder 10.01 Zon op 6.28, onder 20.49 Maan op 3.44, onder 11.03 Zon op 6.26, onder 20.52 Maan op 4.20, onder 12.10 Zon op 6.24, onder 20.53 Maan op 4.48, onderl3.20 Kwartier: 23 april (2.26) EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater ZON- 21 april 22 april 23 april 24 april Laatste HOOG- Zierikzee 21 april 22 april 23 april 24 april Doodtij: 25 april HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het blijft morgen droog en er zijn perioden met zon. De tem peratuur zal eerst oplopen tot een graad of 19. In de middag treedt van uit het westen enige afkoeling op. Deze afkoeling is het gevolg van de ontwikkeling van een kleine hoge- drukcel bij Ierland. Koelere oceaan- lucht stroomt hierdoor via Engeland naar de Noordzee. De voortste be grenzing van deze koele lucht zal za terdag later op de dag ons land berei ken. 7.37 8.22 9.33 10.59 19.59 1.16 13.48 20.45 2.02 14.37 21.53 3.02 15.41 23.18 4.20 17.00

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1