NIEUWS OP WIELEN P O P c Zeenfoze t Mubbtlmx De Honda Civic CRX Coupé: snel en lekker sportief.... Paas-ontbijt in de klas O R N E R Topgroepen zoeken hun heil in elpees NEDERPOP „What Fun" op paaszaterdag* in soos Brogum Kleuters brachten ouderen lentegroet ...toen en nu... Sozen agenda 17 Palmpasenoptocht in Ouwerkerk OUWERKERK - De kleuters in Ou werkerk brengen de dorpsbewoners van tachtig jaar en ouder elk jaar een lentegroet. Zij doen dat in de vorm van een Palmpasenoptocht. De oude ren krijgen van te voren een berichtje, dat de kleuters in een vrolijke optocht bij hen langs zullen komen. Woensdag was het weer zover: met hulp van de leden der ouderraad werden de palm- pasenstokken fraai gesierd met slin gers, een mandarijn, rozijnen en bovenop natuurlijk een broodhaantje, zoals elk jaar weer gebakken door bakker J. Boot. Hoofdleidster Greetje Koppert-De Rijke nam enkele jaren geleden het initiatief tot deze Palm pasenoptocht over het dorp. Dit keer was zij niet van de partij, in ver band met de geboorte van zoon Matthijs. Haar taak op de openbare kleuterschool wordt tij delijk waargenomen door leidster Janny Wandel, die natuurlijk Een lentegroet voor de dorpsbewoners van tachtig jaar en ouder.. best bereid was de tradi tie voort te zetten. Feestelijk Het fijne lentezonnetje maakte het gebeuren woensdagochtend alle maal nog wat feestelij ker. Zeventien ouderen mochten de lentegroet van de kleuters in ont vangst nemen in de vorm van een leliebol, die het straks in de tuin waarschijnlijk ook pri ma zal doen, een brood haantje en twee lente liedjes. De ontvangers toon den zich zeer verrast met dit jeugdige bezoek en hun aardige attenties en hadden op hun beurt ook wat in petto voor de kleuters. Aan het einde van de tocht waren dan ook vier tassen vol met snoep en fruit verzameld - en - ook bijzonder wel kom - een gift voor de schoolkas. Eén van de kleutertjes was ziek en kon de op tocht niet meelopen. Na tuurlijk kwamen de klasgenootjes nu zelf bij hem langs. Verder had den de kleuters uiter aard ook een lentegroet in petto voor juffrouw Greetje en haar baby. De Civic CRX Coupé is een tweezitter. Een klei ne achterbank" kan als kinder- of „noodzitje" worden gebruikt. Dank zij de derde deur is de bagageruimte overigens gemakkelijk te berei ken. Het achterbankje kan eenvoudig worden opgeklapt, zodat er dan in totaal 380 liter aan ba gageruimte beschikbaar is. Zeker voor een sport wagen is dit een prima cijfer. Het interieur ademt sportiviteit. Het stuurwiel ligt goed in de band en het biedt de bestuurder door zijn af metingen gelegenheid om gemakkelijk in te stappen. RENESSE - Met de introduktie van de Civic CRX Coupé brengt Honda een zeer sportieve tweezitter op de markt, die uitstekende prestaties kombineert met een opmerkelijke vormgeving. Met zijn buitenlengte van 3,675 meter is de Civic CRX Coupé heel kompakt. De Honda monteurs hebben de aëro dynamica heel zwaar laten wegen bij het ontwerp van deze kleine sportwa gen. Op een aantal plaatsen is bij de konstruktie gebruik gemaakt van een nieuw soort kunststof, waardoor het gewicht kon worden beperkt en bo vendien het probleem van korrosie- vorming kon worden voorkomen. De Civic CRX Coupé is van een dikke schok- voorzien van een 1,5 liter dempende bekleding, injektiemotor, die goed is voor een maximaal De bekleding van in- vermogen van 74 kW. Dè strumentenpaneel en Civic CRX Coupé is een zeer laag gebouwde au to. Dankzij de kompak- te, dwarsgeplaatste 12 kleps viercilinder motor kon het motorkomparti- ■ment kort en laag wor den gehouden. Deze in jektiemotor vraagt, in tegenstelling tot de an dere Hondamodellen, wel om superbenzine. In dit door Honda ontwik kelde PGM F1 brand- stofinjektiesysteem zijn maar liefst 180 patenten verwerkt. wanden is geïntegreerd met de luxe vloerbedek king, hetgeen een zeer ruimtelijke indruk geeft. Heel praktisch is het schuif dak, dat naar buiten openschuift, waardoor niet onnodig hoofdruimte verloren gaat. Er is bij Honda ook zeer veel aandacht aan het detail besteed. Om ruimte en gewicht te besparen is een smalle reserveband toegepast. Het is natuurlijk niet de bedoeling, dat deze band als permanent wordt ge bruikt. De defekte band moet zo snel mogelijk gerepareerd en daarna gemonteerd worden. Tenslotte nog wat technische gegevens van deze Civic CRX Coupé, die ter bezichtiging staat te pronken bij Garage Gilijamse in Renesse. De Civic CRX Coupé heeft een cilinderinhoud van De kuipstoelen bieden een uitstekende steun in de rug en lendenen en ze zitten ook op langere af standen komfortabel. In een snelle bocht kan men goed merken hoe nuttig' zo'n goed om de schou ders en heupen sluitende stoel is. Ook lange men sen vinden in deze coupé voldoende beenruimte. Het kompakte, trapezi umvormige instrumen tenpaneel is zeer over zichtelijk. De bedie ningsknoppen en -hen dels zitten goed binnen handbereik. Zowel het dashboard als de deur panelen zijn voorzien Rijksdienst wegverkeer moet centrale vraagbaak worden DEN HAAG - De 'Rijksdienst voor het Wegverkeer moet een centrale vraagbaak wor den voor de politie, die daar in een keer zou moeten kunnen zien of een auto verzekerd is, geldig geregistreerd staat en of de technische staat goed is. Daarnaast moet de po litie eenvoudiger dan nu na kunnen gaan of de bestuurder van een auto een rijbewijs heeft en of die een ontzegging van de rijbevoegdheid heeft. Met deze adviezen van een ambtelijke werk groep heeft de minister raad inmiddels in gestemd. Aan de uitvoe ring, die ook een stroom lijning van de wetgeving vergt, wordt nu ge werkt. Dit blijkt uit een geza menlijke bekendmaking van het ministerie van binnenlandse zaken en van het ministerie van verkeer en waterstaat. De politie moet te lang op gegevens wachten voor zijn kontrolerende werk en de opsporing. Ook wordt binnen de overheid door verschil lende instanties dubbel werk gedaan bij het ver zamelen van gegevens over voertuigen. 1488 cc en een vermogen van 74 kW/100PK. De sportwagen heeft een gesloten koelsysteem, dat geregeld wordt met een thermostaat en elek trische ventilator. De brandstoftank heeft een inhoud van 41 liter en de ontsteking is elektro nisch. De Civic CRX Coupé heeft een voorwiel aan gedreven transmissie en vijf gesynchroniseerde versnellingen vooruit. Het gewicht van de sportwagen is 825 kilo gram en de maximum snelheid bedraagt 190 ki lometer per uur. Het brandstofverbruik is in de stad 1 8.3, bij 90 ki lometer konstant 1 5,6 en bij 120 kilometer konstant 1 6.8. Voor de sportievelingen onder de weggebruikers is het in ieder geval een heerlijke wagen. ZIERIKZEE - De laatste schooldag vóór de paasvakantie begon voor de kleu ters van de openbare kleuterschool „De Woelwaters" vorige week vrijdag wel op een heel bijzondere manier. Normaal eet iedere leerling, voor hij of zij naar school gaat, thuis een lekker ontbijtje. Maar vorige week vrijdag was dat voor de Woelwatertjes niet van toepassing. Op school, in de klas, hadden juf Groenendijk en een aantal moeders gezorgd voor een ontbijt op school: een Paas-ont- bijt. Dat gebeurde om dat het die dag de laatste schooldag was vóór de paasvakantie. Toen de school begon, om kwart voor negen, namen de kinderen plaats aan tafel en aten met z'n allen een heer lijk paasbroodje, een krentenbol en een ge kookt eitje. Een lekker kopje thee maakte de maaltijd kompleet. Ter gelegenheid van de paasdagen hadden alle kinderen een paasmand- je gemaakt; deze mand jes stonden bij het ont bijt op tafel, gevuld met chocolade-eieren. Toen iedereen z'n brood op had, werd in vele geval len ook nog even lekker gesmuld van de chocola de. Lekker met zijn allen smullen op school. ZIERIKZEE - In het Nederpop- verleden blinkt het jaar 1970 voorname lijk uit door de komst en het verdwijnen van een aantal eendagsvliegen. Sommi gen van hen reiken met hun ene hitje niet verder dan de tipparade, maar doen het daarnaast in de vele zalen toch rede lijk goed. Door het fenomeen „eendags vlieg" begint het verschijnsel zich voor te doen, dat nieuwe topgroepen zich minder op de hitparades dan wel op el pees manifesteren. Zo is Supersister een typische elpeegroep, evenals Earth Fi re, hoewel deze formatie wel regelmatig in staat blijkt om hits te skoren. De plaatsen op de hitparades worden zo langzamerhand bezet door groepen, die oorspronkelijk hebben ingeruild vóór kommerciële zekerheid. Nieuwe namen daartussen zijn Hearts of Soul, Dizzy Man's Band en Greenfield Cook. In 1971 en 1972 gaan veel leden of ex- leden van Nederlandse formaties solo elpees maken. Het is een tijd van pogin gen tot heroriëntatie, proberen om met iets nieuws te komen. Zo komt Unit Glo ria met een elpee met Top Tien-achtige singles, die aan elkaar worden gepraat door verzoekplaten-dj Frans Nienhuis. De symfonische rockgroepen komen sterk in de belangstelling te staan, een formule die door mindere goden wordt gevolgd. Door middel van een als zeer eigen wijs ervaren publiciteitskampagne maakt Nederland in 1972 kennis met de symfonische groep Kayak. De eerste single van de uit High Tide formation voortgekomen formatie Kayak wordt „Lyrics". In de verkoop is deze eerste ling geen knaller, maar wel wordt de aandacht gevestigd op de groep. De op volger „Mammoth" brengt het wel tot de Top-Tien. De door Gerrit-Jan Leen- ders en Kayak zelf geproduceerde eerste elpee „See See The Sun" bevat een ne gental, voornamelijk door Ton Scher- penzeel en Pim Koopman gekomponeer- de rocknummers, die duidelijk verra den, dat Kayak de eerste inspiratiebron bij Yes had. In 1971 wordt het suksesformule- bestand uitgebreid met Euson, Mouth McNeal en The Walkers. Goede hits wor den gemaakt door Golden Earring, Shocking Blue, Earth Fire, Sandy Co ast, Livin' Blues en Focus. In de katego- rie zultpop bewegen zich Greenfield Cook, twee Hagenezen. De elpees „Greenfield And Cook" en „Second Al bum" worden gedragen door een sterke produktie. Met behulp van een groot aantal niet-alledaagse instrumenten worden supermelodieuze klanken voortgebracht in songs met matige tot onbenullige teksten. Eenzelfde formule laten Bolland en Bolland horen... Een groep, die het in het begin van de jaren zeventig goed doet is Brainbox. De formatie werd in 1969 opgericht en ze valt onmiddellijk op door haar zeer spe cifieke geluid. De grootste verantwoor delijkheid daarvoor dragen Kaz Lux een zanger met een klagelijk hees stemge luid, die zijns gelijke in Nederland niet kent, en Jan Akkerman, die zich als gi- tarest in The Hunters reeds enige faam verwierf. Met „Down Man" en „Sum mertime" behaalt de groep in het eerste jaar van zijn bestaan bescheiden sukces- sen. In 1970 verlaten Jan Akkerman en Pierre van der Linden de groep, om met Thijs van Leer Focus op te richten. Zij worden vervangen door John Schuur- mans en Rudi de Queljoe op gitaar en Frans Smit op drums. In 1971 valt ook deze groep uit elkaar vanwege moeilijkheden met manager John van Setten, die echter snel een nieuwe Brainbox uit de grond stampt. De nieuwe formatie waarvan de oude bezetting alleen Frans Smit nog over is gebleven, met daarnaast Michel van Dijk als zanger, Tonny de Queljoe op gi taar, Ronnie Meijs op gitaar en Robert Verweij op bas, heeft te kampen met het feit, dat Kaz Lux door zijn vertrek een onvervangbaar gat heeft geslagen in het geluid van de groep. Na het maken van een aantal minder suksesvolle platen gaat de groep aan het eind van 1972 dan ook uit elkaar. In 1973 raken groepen als The Tee-Set, The Schoes, Focus Ekseption en Schoc- kung Blue op hun retour. Andere forma ties houden nog wel stand en een sukses volle nieuwkomer is Long Tall Earnie And The Shakers. In de Nederpop-scene verschijnen steeds meer namen, maar even zoveel verdwijnen vaak nog snel ler dan dat ze gekomen zijn. In de vol gende aflevering van „Nederpop... toen en nu..." meer daarover. Big „S", Burgh-Haamstede Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 18.00 uur en van 19.30 tot 21.30 uur; soos voor de jeugd van 12 tot 15 jaar op woensdag van 19.00 tot 21.00 uur. De Pul, Bruinisse Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 19.30 tot 24.00 uur met live-optredens van de re gionale groepen Vexati on en Pléémobielz. The Well, Noordwelle Zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur en zondag van 14.30 tot 17.30 uur. Brogum, Zierikzee GESLOTEN wegens brand. Trace, Scharcndijke Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 17.30 uur; woensdag van 19.00 tot 23.00 uur spellen- avond. ZIERIKZEE - De tienmans-forma- tie „What Fun" brengt op paaszater dag 21 april een bezoek aan de Zie- rikzeese jeugdsoos Brogum. De for matie, die enkele weken geleden fu rore maakte met de hit „The Wright's One Won" begint zijn op treden om half tien. Naast de mu ziek, die de groep brengt is vooral ook het show-element zeer het be kijken waard.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 17