Nieuwe sluis in Goese Sas gaat 29 miljoen kosten KIJK. DE BLIJE M0NDI-MQDE 'Ilolty" mode Penelope van de „Polyanthe" Haagse Bluf met debat De Koning- Van Dam Brandpunt- Special over Filippijnse bisschop Labayen PZEM plaatst voor 220 miljoen orders bij KMS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 20 april 1984 Nr. 23512 15 om een door de misdaadorganisatie Trush gestolen atoomvinding van de Amerikaanse regering op het spoor te komen. Zondag 22 april, Eerste Paasdag Nederland 1 9.30 uur Nieuws voor doven 10.30 uur Paasfeest in Rome. Eucha ristieviering in de St. Pieterskerk 13.00 uur Te Deum. Het Amsterdams Concertgebouw orkest speelt het Te Deum van Hector Berlioz. Voorts ver- leenden hun medewerking het Con certgebouwkoor, het jongerenkoor van de St Bavo kathedraal in Haar lem, het Sacramentskoor uit Breda Tenor Anthony Johnson en organist Bernard Bartelink. 17.00 uur Het verhaal van een le vende. Liturgische dienst rond het hoogfeest van Pasen, uitgesproken door Huub Oosterhuis. Muzikale om lijsting wordt verzorgd door het Am sterdams Ecclesia Studentenkoor. 18.00 uur Sprekershoek 18.15 uur Sesamstraat 18.30 uur Mensenwerk. Projekten en bedrijfjes waar wat ondernomen wordt staan centraal in deze aflevering. 19.05 uur Symfonie in D. Het Neder lands danstheater zal op muziek van Joseph Haydn het balletprogramma opvoeren. De cheografie is van Jiri Kylian. 20.00 uur Journaal 20.10 uur Panoramiek. Het schrik beeld van de chemische oorlogvoering wordt nader bekeken. 20.40 uur Aesculaap. Aandoeningen van de luchtwegen is het onderwerp van deze aflevering. Beelden zijn te aanschouwen van de Zweedse foto graaf Lennart Nilsson. 21.25 uur Bloed en eer. Vader Ernst wordt na een verblijf van zeven maan den in de gevangenis, vrijgelaten Uit veiligheidsoverwegingen besluiten va der en dochter zich voor te doen als Hitler fans. Helmut doet overigens een heel nare ervaring bij de Hitlerjugend op. 23.30 uur Journaal 23.35 uur Nieuws voor doven Nederland 2 12.00 uur Het capitool 13.00 uur Nieuws voor doven 16.30 uur Nieuws 16.35 uur Sons and daughters. Onge wild brengt Susan haar familie in ge vaar, dit wordt beslist niet in dank afgenomen door vader John. 17.00 uur Muziekfeest klassiek. Regi stratie van een uitvoering van het Na tionaal jeugdorkest en leden van de stichting Live Music now. 17.50 uur Studio Sport 19.00 uur Nieuws 19.05 uur Operation petticoat De roze onderzeeër van Matt Shermann gaat er op uit om een oorlogsboot in nood te assisteren. Helaas speelt een in ongerede geraakt duikmechanisme onze vriend parten en dat is de Ja-': panners niet onwelgevallig. 19.30 uur Nederland muziekland. Chiel van Praag neemt de presentatie op zich van dit muziekprogramma dat werd opgenomen in de Expohal te Hil versum. 20.10 uur Dynasty. Fallon krijgt een ongeluk. Kirby besluit tot ieders ver bazing een huwelijk aan-te gaan met Adam. 21.00 uur Dag en nacht Dokumentai- re serie over Amsterdam. 21.45 uur Smiley's people. Meester spion Smiley komt net te laat om Otto Leipzig levend aan te treffea Wel komt hij in bezit van foto's en banden, die licht in de zaak kunnen brengea 22.40 uur De Heilige koe. Beelden van karting, auto-rallycross, ovalracing, een behendigheidsrace. 23.25 uur Journaal Maandag 23 april, Tweede Paasdag Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 16.00 uur Tineke. Praatprogramma 17.00 uur Studio Sport 18.25 uur Teleac 18.55 uur Het leven van Jezus. De intocht van Jezus in Jeruzalem 19.45 uur Prelude. De prelude nr 15 van Chopin wordt uitgevoerd door pianiste Bella Davidovich. 20.00 uur Journaal 20.18 uur Schoppen troef. Donkere wolken doemen op als Anton Buyl, in de veronderstelling verkerend dat de club honderdduizenden gewonnen heeft, alvast dertigduizend gulden van de vermeende winst besteedt aan de bouw van nieuwe doucheruimten. 20.45 uur Danny Kaye dirigeert De komiek is als dirigent te aanschouwen op een liefdadigheidsconcert Werken die worden uitgevoerd: Strauss, Rossi ni en Verdi 21.45 uur May Lemke en het wonder. Gedramatiseerde dokumentaire over de door het echtpaar Lemke zwaar gehandicapte geadopteerde zes maan den oude baby Leslie. Met eindeloos geduld vooral van May wist zij het kind in zijn groei en ontwikkeling te bege leiden en tot ongekende prestaties te brengen. 22.30 uur Kerk vandaag. Rubriek over kerk en samenleving. 23.00 uur Journaal 23.05 uur Nieuws voor doven Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voordoven 18.00 uur Danny's el Danny is een jongen die zijn vrije tijd graag door brengt met zwerven in zijn omgeving. 18.30 uur Sesamstraat 19.00 uur Nieuws 19.10 uurStudio Sport 19.55 uur Lotto 20.00 uur Het A-team in Nederland. Beelden van de ontvangst van ver schillende leden van het A-team in Ne derland, waar o.a. de lokatie vliegveld Midden-Zeeland. 20.30 uur Bloed en eer. Slotaflevering van deze driedelige Westduitse serie. Hartmut volgt met veel enthousiasme een militaire opleiding. Dan raakt hij verliefd op Hella Mönkmann, die ech ter van Joodse afkomst blijkt te zijn 21.15 uur Marco Bakker presenteert Muzikaal progrartffrïa waarin dit keer vooral Amerikaanse muziek ten geho re gebracht zal worden. Optredenden zijn: sopraan Gail Nelson, het Promo nade orkest o.Lv. Dolf v. d. Linden, het Metropole orkest o.Lv. Jaap Koops, de Zaterdag 21 april Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 10.30 uur Teleac 15.30 uur RVU 16.00 uur Studio Vrij. Het versieren van paaseieren staat hierin centraal en ook worden tips gegeven over de aan schaf van een barbecue. 18.55 uur Donald Duck. Tekenfilm 19.00 uur The A-team Het team dreigt ten prooi te vallen aan een bende ro vers. Dit gebeurt door toedoen van een lieftallige jongedame, die per zender de onverlaten, zojuist een bus met be jaarde casinobezoekers overvallen hebben en op hun achtervolgers attent maakt 20.00 uur Journaal 20.28 uur De tv show. Ivo Niehe kan enkele leden van het A-team in zijn show ontvangen. Franciscus Xaveriuskerk te Amers foort. Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 15.30 uur Wielrennen 18.45 uur Fcduco 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Toeristische tips 19.00 uur It's all in the game. Een ne- derlands/Roemeense zangeres tevens Het spel wordt gespeeld door de Roe meense zangeres tevens actrice An gela Similea en Therèse Steinmetz. Daarbij krijgen zij assistentie van Dolly Dots, Anita Meijer, Flairck en Berdien Sternberg. Van Roemeense zijde Radu Simion, Corina en Dida en Anton Suteu. 20.00 uur De Dukes van Hazzard. Zij worden verdacht van diefstal van trac- torea Zij krijgen van het nichtje Daisy Zaterdag 21 april, 21.25 uur, Nederland 1:Bloed en eer". Zondag 22 april, 21.25 uur: tweede aflevering. Maandag 23 april, 20.30 uur, Nederland 2: derde aflevering. Foto: De twee hoofdpersonen uit deze Duitse serie: links Hans Mönkmann en rechts Helmut Keller. 21.25 uur Bloed en eer. Een driede lige Westduitse serie. Het verhaal speelt zich af in het Duitsland van 1933 waarin de Hitleijeugd een grote rol speelt Centraal staat de 10-jarige zoon Hartmut Keiler, zoon van een piano leraar. Hij adoreert een van zijn klas genoten, die lid van de Hitlerjugend wordt Dat vormt voor hem ook de aanleiding hewel zeer tegen de zin van zijn ouders om ook lid te worden. De vader acht het uit veiligheidsoverwe gingen taktischer om zijn verzet hier-, tegen toch maar op te geven. 22.25 uur Aktua tv met sport 23.05 uur Journaal 23.10 uur Nieuws voor doven 23.15 uur Paaswake. De viering hier van wordt uitgezonden vanuit de St die bij de plaatselijke krant als ver slaggeefster werkt onverwachte steun. 20.50 uur Zet 'm op Jack. De Engelse zeekapitein Fearless wordt tijdens de strijd tussen Engeland en Spanje door zijn opstandige bemanning van zijn schip afgezet Hij moet nu samen met een vrouwelijke verstekelinge en nog twqs anderen al roeiende het vege lijf zie,i te redden 2230 uur Journaal 22.^5 uur Studio Sport 2330 uur The Return of the man frota Uncle. Amerikaanse speelfilm uitL964. Na vijftien jaar worden de ge- hei nagenten Napoleon Solo (Robert Vailgn) en Ulay Kuryakin (David McCallum weer eens van stal gehaald Merry Minstrels en de Benjamin Jazz- dancers en de Amerikaanse zanger Joe Bournë die enkele gospelsongs ten gehore brengt 22.00 uur Dierenmanier. Wetenswaar digheden over de fabricage van hon denvoer, het doden van vele dieren om verschillende redenen en een opdracht voor een fotowedstrijd, waarin dieren een rol spelen. 22.30 uur Journaal 22.40 uur Socutera 22.50 uur Nieuws voor doven Dinsdag 24 april Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 15.30 uur RVU 16.00 uur James Herriot Siegfried vindt het maar onzin om als dierenarts liefdadigheid te praktiseren en tracht dat nogal misprijzend James duidelijk te maken. Al gauw loochenstraft. hij echter zijn eigen woorden. 16.50 uur Anna, Ciro en Co. Ciro geeft zich nu uit als fotomodeL 18.55 uur Niels Holgersson. Niels is al zo gegroeid dat de thuisreis best aan vaard kan worden en dat betekent dan ook dat de einde van de serie in het zicht is. 19.20 uur Vijf tegen vijf Willem Ruis neemt de presentatie van dit spelpro- gramma weer op zich. 20.28 uur De parel en de kroon. On danks alle eerdere strubbelingen be landen Teddy en Susan toch in het huwelijksbootje. Al gauw moet hij zijn vrouw verlaten om met Merrick naar de frontlinie te vertrekken. De zwan gere Susan keert naar haar familie in Pankot terug. 21.20 uur Achter het Nieuws special. Dokumentaire hoe het gesteld is met de Vietnamese bevolking van het ge teisterde Dien Bien Phu. Deze film werd gemaakt door Manus v^n der Kamp. 21.50 uur Pisa. Satirisch programma 22.05 uur Konsumentenman. Pro gramma met tips over de konsument Het geheel staat onder leiding van Frits Bom. 23.05 uur Leoni Jansen en Phlox. Mu ziekprogramma van deze zangeres met de groep. 23.35 uur Journaal 23.40 uur Nieuws voor doven Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voordoven 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Kinderkrant Allerlei din gen zijn te aanschouwen wat zoal met eieren te doen valt 19.45 uur Spelregel. De Rotterdamse Lawn Tennisklub Plaswijk neemt het op tegen ziekenomroep Thehilla uit Amersfoort 20.20 uur Tijdsein 20.50 uur Joni, tranen in Polen. Op initiatief van EO jongeren maakte Joni Erickson Tada samen met haar echt genoot en begeleiders een reis langs kerken en instellingen voor gehandi capten en waar ze verschillende toe spraken als evangelist hield. Dat ge beurde zelfs voor een gehoor van zo'n tweeduizend toehoorders in de Lu therse Dom te Warschau. 21.15 uur David een man naar Gods hart Henk Binnendijk praat weer met diverse jongeren over David 21.40 uur Omnibus 22.30 uur Journaal 22.45 uur Nieuws voor doven Dinsdag 24 april, 23.05 uur, Nederland 1: Leoni Jansen en PHLOX. Leoni Jansen als zangeres. Bouw is dinsdag officieel van start gegaan GOES - De uit 1893 stammende museumschutsluis van Goes aan de Oosterschelde wordt vervangen. Dinsdag middag is daarmee officieel gestart. De schutsluis in het Goese Sas is het laatste waterbouwkundige werk dat in het kader van het op Deltahoogte brengen van de dijken langs de Oosterschelde wordt aangepakt. De sluis vorm de de zwakste schakel in dit geheel. De aanleg van de nieuwe sluis gaat 29 miljoen gulden kosten. Het rijk draagt daar 25 miljoen gulden aan bij. In oktober 1982 kwamen de toen malige minister van verkeer en wa terstaat, Zeevalking, en het gemeen tebestuur van Goes onder druk van de Tweede Kamer alsnog tot ovei^ eenstemming over de aanleg van de nieuwe sluis. Goes kreeg de rijksbij drage van 25 miljoen gulden direkt na het tekenen van de overeenkomst op haar rekening overgemaakt. Door de gunstige rentestand en de meevallende bouwkosten kan de sluis bijna volledig uit de rijksbij drage worden betaald. De sluis, die een afmeting krijgt van 86 bij 10 me ter, moet eind 1985 worden opgele verd. Omdat dit tijdstip valt voordat de stormvloedkering in de monding van de Oosterschelde wordt opgele verd, zullen er speciale voorzienin gen aan de sluis worden aangebracht, zodat de sluis bij storm of extra hoog water niet overloopt. De stormvloed kering zelf zal eind 1986 worden op geleverd. De nieuwe sluis moet de bedrijvig heid in Goes een extra impuls geven. Er ligt momenteel dertig hectare be drijfsterrein ter ontwikkeling langs het kanaal van Goes. Deze terreinen kunnen ontsloten worden als de sluis klaar is en schepen tot 1350 ton ge schut kunnen worden. Advertentie müwJt Mondi is de wereld van vlot en elegant, met een tikkeltje nonchalance, Mode met de typische Mondi details. Kom maar kijken! Ook voor hoeden en shawls Dam 15-19. Zierikzee Telefoon 01110' 2816 Tgfu WINKELEN IN EEN PERSOONLIJKE SFEER HILVERSUM - Haagse Bluf heeft vrijdagavond (Nederland 2, 21.25-22.30 uur) een debat tussen mi nister De Koning van sociale zaken en werkgelegenheid en PvdA-kamer- lid Marcel van Dam over invoering van een 25-urige werkweek in 1990. Verder in het Vara-programma on der meer het wekelijkse vraag gesprek met premier Lubbers, en een gesprek met de vice-voorzitter van de VVD-fraktie in de Tweede Kamer De Korte. Met beiden zal het nade rende besluit over de plaatsing van de kruisraketten worden aangesne den. DEN HAAG - Grote namen als die van Cleo Laine, Sarah Vaughan, Da ve Brubeck, Dorothy Donegan, Illi nois Jacquet, Clark Terry, Stephane Grapelli en Lionel Hampton moeten op 13, 14 en 15 juli het publiek naar het Haagse Congresgebouw trekken voor de negentiende editie van het North Sea Jazz Festival. Het pro gramma vermeldt verder optredens van J. J. Johnson met Nat Adderley en Dizzy Gillespie met James Moody. HILVERSUM - KRO's Brandpunt zendt op Goede Vrijdag (Nederland 1, 22.05 uur) een reportage uit over de als progressief bekend staande Filip pijnse bisschop Labayen. Hij prakti seert ,,de kerk van de armen" in zijn afgelegen bisdom, waar 87 procent van de mensen onder de door de rege ring zelf vastgestelde armoedegrens leeft. MIDDELBURG - De NV Provincia: le Zeeuwse Energie Maatschappij (PZEM) heeft de Koninklijke Maat schappij De Schelde (KMS) in Vlis- singen woensdagmiddag de totale or der verleend voor de bouw van de ke tels voor de nieuwe kolencentrale ii Borsscle. Met deze opdracht is ee« bedrag gemoeid van 200 miljoen gul den, aldus een mededeling van de PZEM. De PZEM had al op 15 decern be.* 1983 een zogenaamde letter of intent afgegeven voor een deel van de orde: ter grootte van 50 miljoen gulden. Woensdagmiddag is de volledige or der verleend. De PZEM kan dit doen omdat gedeputeerde staten van Zee land op 20 maart een vergunning af gaven aan de maatschappij voor de ombouw van een gas- en een olie gestookte centrale in Borssele tot ee* kolen-gestookte centrale. De PZEM hoeft met deze vergunning hasr rookgassen maar 50 procent te ont zwavelen. 76 Orford streek met zijn tong langs zijn lippen ,,Ik kan het je niet vertellen", zei hij. ,,En misschien vertel ik het je wel nooit." Toen, tegen de detective, vervolgde hij: Herinnert u zich de rechtszaak?" ,,Ik was de man die lord Rivertor arresteerde. De inspekteur glimlachte flauwt jes. „Er was niet veel verdediging, wel, meneer Orford? Er werd namelijk verondersteld dat de pers en de bank biljetten in Felthams huis waren ge bracht toen hij er niet was. om hem er op die manier te laten inlopen," „Maar herinnert u zich dat hij zei aan een vreemde twee etsen te heb ben verkocht en dat geld dat in zijn bezit werd gevonden er de betaling voor was?" De inspekteur knikte. „Veronderstel nu eens". Orford liet zijn stem dalen tot een gefluister. „Veronderstel nu ook eens dat ik de kwitantie vind. Veronderstel nu ook eens dat lord Rivertor de man identi ficeert aan wie hij zijn tekeningen verkocht. En voeg daarbij dat we u de getuigenis kunnen verschaffen van iemand die de tekeningen in Dor- bans bezit heeft gezien?" Spinner wreef zijn kin en fronste de wenkbrauwen. Orfords ernst was heel overtuigend. „Natuurlijk zou dat een verschil maken." beaamde hij. „De staatssekretaris zou revisie toestaan en als bewezen werd Hij schudde zijn hoofd. „Maar ik geloof niet dat u daar veel kans op hebt. Stel dat u de kwitantie laat zien Die zou vervalst kunnen zijn." „Ik ben van plan u in vertrouwen te nemen", zei Orford, terwijl hij naar Dorban keek, die tegen de rai ling leunde. „Daar staat er nog eentje die er naar hengelt." Hij vertelde nu vlug en John luisterde verbaasd, toen hij de ge schiedenis van Penelope overbracht. Middenin zijn verhaal stapte een man op Arthur Dorban toe en gaf hem een familiaar klopje op de schouder. Ze zagen eerst niets dan zijn rug, maar even later draaide hij zijn hoofd om. „Wie is die man?" vroeg Orford nij dig. John keerde zich om, uitte een kreet en sprong op de vreemde toe. Voordat hij kon ontsnappen, greep hij hem bij de keel. „Kent u mij?" vroeg hij. Whiplow, die probeerde aan zijn greep te ontkomen, werd asgrauw. „Ik ken u niet", schreeuwde hij. „En ik heb u ook nooit gezien! Laat me los!" John hield hem stevig vast. „Dit is de man die in mijn atelier twee etsen kocht en met bankbiljet ten betaalde", zei hij. „Deze man is degenen naar wie mijn vrienden heb ben gezocht, maar die zij niet konden vinden." „Je bent gek", hijgde Whiplow. „Ik ken je absoluut niet." door EDGAR WALLACE De detective nam John bij de arm en leidde hem weg. „Het is mogelijk dat u gelijk hebt, lord Rivertor", zei hij, „en als u komedie speelt, moet ik bekennen dat ik in geen jaren zo'n goed spel hebt gezien. Hoe zegt u ook weer dat die man heet?" „Whiplow", antwoordde John moeilijk. „Hij is een vriend van de Dorbans." „Whiplow", zei de detective op peinzende toon. „Het schijnt dat ik die man ken. Laat me er enkele ogen blikken rustig over nadenken." Er was echter maar weinig gelegen heid tot nadenken, aangezien de Po lyanthe nog maar enkele mijlen ver was en haar machines had gestopt. Een half uur later ging Spinner al leen op de Polyanthe over en pas na twee uur kwam hij terug. Over zijn arm droeg hij een geel sportjasje en Penelope sloeg hem met bonzend hart gade. Zou het papiertje er nog in zitten? Ze keek om zich heen naar Or ford. maar zag hem niet. Ook Whip low was niet aanwezig. Arthur Dor ban en zijn vrouw stonden aan de valreep en keken, naar het meisje, ietwat bezorgd. „Waarom heeft hij ons niet meteeta'. meegenomen?" vroeg Cytnhia ge prikkeld. „Waarom ging hij allejjjV naar het jacht?" „Vraag het hem zelf maar, anL woordde Slico, toen de detective vei - scheen. (slot volgt)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 15