VVV IN CIJFERS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vrijdag 20 april 1984 Nr. 23512 13 BRUINISSE - Het jaarverslag van de V.V.V.-Bruinis- se, zoals dat maandagavond tijdens de jaarvergadering aan de orde werd gesteld, was behalve de reeds gemelde problematiek rond de eventuele samenvoeging met de Culturele Stichting Bruinisse, overwegend in mineur gesteld. „Wat eigenlijk een feestjaar had moeten worden gezien het feit dat de vereniging 20 jaar bestaat, is bijna een jaar met een rouwrand geworden. Van feestelijke aktiviteiten rondom dit gebeuren is dan ook helaas geen sprake geweest, wegens de precaire financiële situatie waarin de vereniging al jaren verkeert", aldus de heer T. C. Gebraad, die in zijn funktie als sekretaris van de vere niging voor het laast het uitvoerig jaarverslag voorlas: Gebraad heeft gemeend wegens de perikelen tussen de gemeente en V.V.V. zijn funktie beschikbaar te moeten stellen, om eventuele moeilijkheden met zijn werkgever (gemeente) te vermijden. Met verbazing en ongenoegen heeft de vereniging kennis genomen van het feit dat de Provinciale V.V.V. een kampeerinformatiepost op de Grevelingen- dam heeft geplaast vorig jaar. Niet vanwege dit initiatief, maar om het simpe le feit dat de dichtsbijzijnde V.V.V. niet van de plannen op de hoogte werd ge bracht. „Het initiatief van de Provinciale V.V.V. bleek in de loop van het sei zoen echter een grot flop te zijn, want behouders de zeer weinige bezoekers aan dit informatiecentrum, moest de informant voortdurend het Bruse kan toor raadplegen om de vragende toerist naar behoren de weg te kunnen wij zen. Bovendien was het centrum gesloten op tijdstippen waarop men juist toe risten kan verwachten. Het is dan ook op z'n zachtst gezegd merkwaardig, dat men dit geldverslindend projekt, ondanks alle kritieken, ook dit jaar wil la ten doorgang. In onze ogen zou het meer op z'n plaats zijn de plaatselijke V.V.V.'s middelen aan te reiken om het toerisme wat op te vijzelen", aldus het jaarverslag van de Bruse V.V.V. Nog meer kritiek viel te beluiste ren ten aanzien van de Provinciale Waterstaat, die in het verslagjaar plannen opperde om in samenwer king met V.V.V.'s en gemeenten re- kreatieve fietspaden met bewegwij zering aan te leggen. Een fietsroute, die in grote lijnen overeenkomt met de thans bestaande route van de V.V.V., hetgeen inhoudt, dat déze route moeilijker verkoopbaar zal blijken te zijn. „Bovendien verwacht men van V.V.V. en gemeente, dat zij zullen zorgdragen voor het onder houd en bewegwijzering, een zaak waarvan de kosten niet te overzien zijn. Is het niet betreurenwaardig om, als er een redelijk goede fietsrou te bestaat, met gemeenschapsgeld een nieuwe route uit te zetten?", zo stelde Gebraad in zijn jaarverslag. ,,Wij zullen dan ook zo weinig moge lijk medewerking aan dit initiatief geven". Ergernis In het overzicht van 1983 van de ge houden aktiviteiten in het vissers dorp klonk óók een mineurstemming door. Immers: niet alle evenementen waren geslaagd, te beginnen bij de weekmarkt op de woensdagen. Ge- konstateerd moest worden, dat ver scheidene standhouders wel èrg vroeg hun kraam opruimden, het geen ergernis opwekte bij de toerist. De wandeltocht van het Rode Kruis kreeg slechts weinig sportievelingen als deelnemer. De boerendans van de Plattelandsvrouwen was geen suk- ses. De koor- en samenzangavond in de N.H.-kerk op 25 juni had slechts enkele familieleden van de koorle den als belangstellenden. De geplan de wastobberace moest worden afge last wegens slecht weer. Behendig heidswedstrijden voor bromfietsers konden niet doorgaan wegens gebrek aan deelnemers. De wielerronde (een week later dan „normaal") was ook geen sukses. En tot slot van deze droeve lijst: de taptoe Bru. Wat eens een groot evenement was lijkt nu als een kaars op te branden. Er werd grote waardering uit gesproken aan het adres van de Stichting Festiviteiten. „Het is wel erg makkelijk om je negatief te uiten over evenementen die je niet aan staan of waar je op uitgekeken bent. Men moet echter wel beseffen dat de organisatie zeer veel vrije tijd vergt om te trachten aan dorpsgenoten zo wel als aan de toerist een fijne zomer te bezorgen. Dat men niet altijd slaagt in de opzet is geen kwestie van organisatie, maar meer een zaak van deelname. Zonder deelname is elk evenement bij voorbaat gedoemd tot misluking". Toch waren er ook positieve gelui den. De Bruse jeugdbrandweer toon de een nieuwtje: een professionele demonstratie met redding: sukses- vol. Koncerten op de muziektent van „Nu met Hope", de „Zonneklop pers" uit Oude Tonge en het uit de zelfde plaats komende „Vooruit". De Visserijdagen waren zeer suksesvol, en de crossfietswedstrijden bleken bijzonder aan te slaan bij het pu bliek. Topper De „topper" van het seizoen was het koncert van het Westlands Man nenkoor in de Hervormde kerk, die bij deze gelegenheid bomvol zat. „Ik hoop", aldus de sekretaris, „dat 1984 voor de Stichting Festiviteiten nu eens een jaar zal worden waarop men met voldoening en volle tevreden heid kan terugzien. Wij als V.V.V. gunnen dit van harte, en bovendien verdient de Stichting dit". BRUINISSE - Dat de toerist zich niet bezighoudt met de interne moei lijkheden van de Bruse V.V.V. blijkt wel uit de enorme aantallen toe risten die de campings, jachthaven, rekreatieprojekten en Grevelin- gensluis hebben moeten verwerken. Jachthaven Aquadelta: 14.113 passanten. Jachthaven W.S.V. Bru: 2.413 passanten. Vluchthaven: 2612 passanten. Gemeentehaven: 316 passanten. Totaal 19.454 dit is 124 meer dan het voorgaande jaar. De Grevelingensluis schutte 1563 plezierjachten méér dan in 1982 en kwam op een totaal van 47.733. Camping Bru registreerde 5.000 overnachtin gen en „Onze Hoeve" 15.500. Totaal 500 meer dan '82. Aquadelta boekte 290.000 overnachtingen, 109.950 minder dan '82, maar hierbij moet in ogenschouw worden genomen dat 300 zomerwoningen in partikuliere handen zijn overgegaan. De „Stoofpolder" liep ook wat terug: 6000 overnachtingen, tegen 7.400 gasten in '82. Gedurende de seizoenmaanden (juni-oktober) maar ook in de paas- pinkster- en kerstvakantie heeft het V.V.V.-kantoor bol gestaan van de informerende toeristen. In getallen: 750 keer werd een schriftelijke in formatie behandeld, en 2000 telefonische. Volgens de V.V.V. is hiermee de noodzaak aangetoond om het kantoor met twee man te runnen. De heer Bolijn en mevrouw Jumelet hebben zich uitstekend van hun taak gekweten. De perikelen met het gemeentebestuur hadden geen te rugslag op de bezoekende toerist. de extra bijdrage van de gemeente van ruim ƒ4.100,-. Belangrijke posten aan de ontvangst-kant: bijna 17.000,- gemeentegeld, 8.000, kontributie van de leden en een inko men uit verhuur van 2.500,-. Uitga ven in 1984: 17.000,- salariskosten, 4.000,- advertentiekosten, folders 3.500,- etc. De rekening over 1983 werd met een nadelig saldo van 3.788,98 goedgekeurd. Bestuursverkiezing Aftredend en niet herkiesbaar wa ren sekretaris T. C. Gebraad en me vrouw R. J. Plug-de Bode. Slechts één nieuw bestuurslid werd be noemd: de heer J. Hoep. Aftredend en wèl herkiesbaar waren de heer J W. Braber en mevrouw C. Heack-de Kuijper, die bij acclamatie werden herkozen. De twee bestuursleden die niet .meer in het bestuur terugkomen kregen voor hun inzet een cadeau bon en een bos bloemen. Beiden von den het moeilijk om juist in deze tur bulente tijden voor de V.V.V. af scheid te nemen van de vereniging om uiteenlopende redenen. Gebraad wegens de niet al te beste verhoudin gen met het gemeentebestuur en me vrouw Plug wegens te drukke werk zaamheden. Beiden dankte de zitten de bestuursleden voor de prettige sa menwerking gedurende respektieve- lijk twee en zes jaar bestuursperiode. Het ledenbestand is ondanks de „beruchte enquette" toch nog ge groeid, hoewel enkele leden meenden naar aanleiding hiervan hun lid maatschap te moeten opzeggen. Drie zakenleden en vier donateurs deden dat, maar drie zakenleden en zes do nateurs lieten zich noteren als lid van de V.V.V. De vereniging telt nu 45 za kenleden en 96 donateurs, die vol gens de begroting samen goed zijn voor 8.000,- kontributie. Aquadelta, de grootste kontribu- tant, gaf in het verslagjaar moeilijk heden met het betalen van de kontri butie. Dreiging met royering van het lidmaatschap an de Stichting Promo ting Schouwen-Duiveland leverde echter een verhelderend gesprek op waarna tenslotte de kontributiepen- ningen werden voldaan. De begroting van de Bruse V.V.V. sluit voor het nieuwe jaar met een nadelig saldo van 5.600,-, ondanks BRUINISSE - Op de V.V.V.- vergadering werd het afgelo pen evenementenjaar in herin nering gebracht, waar soms erg veel maar ook erg weinig publiek bij was. Op de bo venste twee foto's een herinne ring aan Taptoe Bru 1984. Een muzikaal zeer geslaagd evene ment, niet in de laatste plaats te danken aan de organisatie, maar het publiek liet de orga nisatoren praktisch alleen staan Foto midden: Veel publiek bij de wastobberace. dat wel, maareen wolk breuk maakte een vroegtijdig einde aan dit evenement. Uit erst links-onder: Johan Cruijff trok een massa mensen naar het terrein van de Bruse Boys op de laatste Visserijdag. Foto hierboven: Miss-Mossel (Anja de Ronde) aan boord van het vlaggeschip van de Bruse vloot, die massaal uitvoer, tot de laatste plaats bezet met ver koeling zoekende toeristen. Op de voorplecht speelde ,,Nu met Hope" (foto links-midden)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 13