NIEUWSBODE Frie Verstraete na nederlaag Steenbergen: „Zierikzee is een fantastisch kampioen" asks tiger yor Ouwerkerk heeft aan een helft genoeg voor ruime zege op Cortgene (4-0) Winst van Wolfaartsdijk brengt verliezend Mevo in fiks degradatiegevaar Verrassende zege Renesse geeft weer uitzicht op behoud tweede klasse: 0-2 Jan-Leen Boot matchwinnaar in hoogstaand duel; 0-1 6 Sportief gestylde Asics Tigers runnersoutfit met exclusief diago naal dessin. Shirt en short (met binnen- broek) van 100 °t> polyester. Maten: M-L- EL m Set van f 74.50 voor I Jan-Leen Boot toonde zich weer een gevaarlijk aanvaller tegen Steenbergen. Ruim een kwartier voor tijd. had hij met een puntertje de winnende treffer op de schoen voor Zierikzee. Het betekende voor hem de elfde seizoentreffer. Opmerkelijk was, ondanks de ver plichting voor Steenbergen om de vol le winst te pakken om nog enigszins de spanning in de kompetitie te houden in de derde klas, dat Frie Verstraete zijn ploeg met twee aanvallers het veld in stuurde. Tot vlak voor de wedstrijd was het meespelen van Bert de Ron uiterst twijfelachtig, maar op het laat ste moment werd besloten om hem toch te laten opdraven, Met Wim Mul ders, Kees van de Reest en Frank van der Wege ging hij echter achter de spitsen Erik Rademakers en Wim de Kok aandravea Slechts sporadisch door De Ron in de aanval op, maar als het gebeurde was er ook volop gevaar voor de veste van Ronald Lievense. In de zesde minuut leverde De Ron een bijzonder gevaarlijke hoekschop af. die Lievense slechts met veel moeite uit zijn doel kon ranselen. Enig fortuin had hij vervolgens, omdat Wim Mul ders het leer van de rand van het zestien metergebied langs de verkeer de kant van de paal schoot Steenber- In de tang Steenbergen trachtte Zierikzee in de tang te nemen, maar ondanks het feit, dat de druk regelmatig erg groot was, konden de mannen van Jack Schip per er soms levensgevaarlijk uitko men, zoals in de achttiende minuut, toen Kees Verkaart eigenlijk had moe ten skoren, toen hij een breedtepass vlak voor het doel van Con van Cuyk kreeg aangespeeld Hij moest evenwel even manoeu vreren om het leer voor de goede voet te krijgen en dat was net lang genoeg voor laatste man Ré Atoon en verder gevaar te voorkomen. Drie minuten later leek Jan-Leen Boot te gaan sko ren, toen hij werd diepgestuurd door de veel mee opkomende Patrick de Broekcrt Boot omzeilde wel de hele defensie, maar speelde de bal net iets te ver voor zich uit, waardoor doel man Van Cuyk kon ingrijpen. Aan de andere kant waren er ook moge lijkheden. Ronald Lievense meest zeer op zijn tellen passen bij aanval len van Bert de Ron, Ad de Jong en Wim de Kok, maar de Zierlkzcese soltman was na een aarzelend begin, uitertst attent bezig. In de laatste minuten van het eerste bedrijf kwamen er aan beide kanten nog schitterende mogelijkhedea Wim de Kok kreeg de bal zelfs in het Zierik- zee-doel op een hoekschop van Bert de Ron, maar hij kegelde daarbij Ronald Lievense mee omver, zodat arbiter Van Ham uit Heiningen de treffer te recht annuleerde. Even later was er gevaar, toen er een misverstand ont stond tussen Marco Does en Rob Wijn stekers, waarna Erik Rademakers zo maar ineens kon opstomen. De jeugdi ge aanvaller leverde een prima voorzet af, maar opnieuw was Ronald Lieven se knap ter plaatse, voordat de vallen de Wim de Kok kon inkoppen. Hon derd sekonden voor het laatste fluit signaal waagde Patrick de Broekert vanuit zijn eigen speelhelft een lange rush, waarbij hij alles en iedereen ter plaatse liet Uiteindelijk had hij pech, want zijn inzet van net binnen het strafschopgebied schampte via de ver ste paal, geheel buiten bereik van doel man Cuijk het veld weer in, waardoor Grote man in de Ouwerkerkse for matie was dit keer Arnold Vercaute- ren, die alle treffers in de eerste helft voor zijn rekening nam. In de vijf tiende minuut lag een misser van de Cortgeense laatste man aan de basis van de openingstreffer. Een verre uittrap van doelman Michel Begge- mann werd door hem de verkeerde kant opgekopt, waarna Arnold Ver- cauteren kon afronden. Zes minuten later was het opnieuw raak. Een voorzet van André Hage werd door Arnold Vercauteren niet goed ge raakt, maar uit de kluts kwam het leer andermaal bij hem. waarna hij alsnog afrondde tot 2-0. Mogelijkheid Na een half uur was het pleit defi nitief beslecht. Bij opnieuw een ver re uittrap van Michel Begemann sprong René Waardenburg met de Cortgeense doelman mee omhoog, waarbij de bal bij de tweede paal neerkwam. by beetje werd het duidelijk, dat Jack Schipper en de zijnen met de volle winst naar huis zouden terugkeren. Wel moest nog even fors worden in gegrepen op een uitbraak van Bert de Ron, waarbij Frie Verstraete zelfs even aarzelend aan een strafschop dacht, maar toen was de Steenbergse koek echt op. In de 21e minuut zag Jan-Leen Boot een kansrijke inzet nog geblokkeerd door Ré Atoon, maar zes minuten later had de cen trumspits toch sukses. Kees Verkaart kwam op links op tot aan de achter lijn en legde vervolgens het leer op de millimeter nauwkeurig voor de voet van Boot Een lakoniek puntertje be sliste een bijzonder aantrekkelijk duel. Op de Zierikzeese bank maakte Jach Schipper een heuse salto mor- Voor de derde keer kon Arnold Vercauteren suksesvol afwerken. Vlak voor rust kwam er nog een goe de mogelijkheid voor William Re- meeus, maar in plaats van zelf af te werken, legde hij de bal naar René Waardenburg, die een veel mindere positie had. Met de 3-0 voorsprong zat Ouwerkerk evenwel op rozen. In de tweede helft zakte het nivo naar een bedenkelijk peil. Cortgene had blijkbaar niet meer de lust om zich echt te verweren en Ouwerkerk geloofde het met de ruime voor sprong wel. Kansen kwamen er nog wel voor René Waardenburg en An dré Hage, maar na 28 minuten was het Niek Hesp, die voor de vierde treffer zorgde. Na het komende paas weekeinde, waarin zowel Ouwer kerk als SDO twee keer in aktie ko men kan worden bekeken, wanneer de ploeg van Peter Goedegebuure de titel en de promotie kan binnenha len. OUWERKERK - Tweede klaskoploper Ouwerkerk heeft zondagmiddag aan een wedstrijdhelft voldoende gehad om een ruime 4-0 overwinning te be werkstelligen tegen het sterke Cortgene. „Ik was best wel bevreesd voor Cortgene", vertelde Peter Goedegebuure. „Uit hebben we het er bijzonder lastig mee gehad en in principe moet je als koploper iedere tegenstander vre zen. Cortgene begon goed, maar zakte weg toen we op voorsprong kwamen". tale, gevolgd door een kreet recht streeks afkomstig uit de „Laatste der Mohikanen", maar dat bleek later bepaald niet onterecht, toen bekend werd, dat Divo en SC Gastel ander maal hadden verloren en Zierikzee op de rand van het kampioenschap kwam door de treffer van Boot Direkt na de treffer wisselde Ver straete Bert de Ron voor de derde aanvaller Gerrie de Jong en even later mocht Jan Geers het veld ruimen voor Con de Groot als vierde aanvaller, maar niets mocht meer batea Zierik zee, met in de slotfase Aijan van de Ven debuterend in kompetitieverband voor Marco Does, stond geen Steen bergse grappen meer toe en hield ge degen de voorsprong vast „Dit is de eerste keer, dat ik in de tweede helft verlies", stelde Frie Verstraete lako niek. „Meestal is het zo, dat als het halverwege nog gelijk is, wij in de tweede helft de wint wel pakken, maar tegen dit Zierikzee is geen kruit ge wassen. Twee spitsen was voor ons te weinig, maar dat was ook zo met drie en vier spitsen. Verdedigend is deze tegenstander formidabel en als je dan een rommelaar in de voorhoede hebt als Jan-Leen Boot dan kun je niet verliezen". Uiterst tevreden was na tuurlijk ook Jack Schipper. „We speel den kollektief een ijzersterke wed strijd. Vooral verdedigend draaiden we fantastisch. Voorde wedstrijd was er nog sprake van enige spanning bij de jongens, want het was tenslotte een belangrijke sleutelwedstrijd, maar naar gelang de wedstrijd vorderde, wa ren we superieur, hoe goed Steenber gen ook tegenpartij bood". Een bijzon der goede wedstrijd speelden vooral Wim van der Maas en Patrick de Broe kert, maar verderop in de wedstrijd viel er eigenlijk niemand meer uit de boot De enige, die nauwelijks een persoonlijk duel kon winnen was Mar co Does, maar daarvoor moest hij het ook opnemen tegen een prima verde diger als Willem-Jan Vercouter. ROTTERDAM - Harm Wiersma heeft in Rotterdam zijn wereldtitel dammen geprolongeerd. ZIERIKZEE - Het voetbalseizoen 1983/1984 dreigt voor de Zierikzeese zaterdag vierde klasser Mevo desastreus af te gaan lopen. Zelf verloor de ploeg van trainer Toon van Tiggelhoven op sportpark Bannink met 1-2 van Nieuw land, hetgeen de zesde nederlaag in suksessie betekende en bovendien boekte Wolfaartsdijk op eigen veld de eerste seizoenzege: 3-1 tegen Meeuwen. Toevallig boekte ook Mevo voor het laatste puntenwinst in een duel met de Zoutelandse ploeg 3-2 eveneens op het Zierikzeese sportpark. Na de zege werd evenwel achtereenvolgens verloren van Nieuwdorp, Veere, Smerdiek, SNS, SPS en nu dan Nieuwland. In verliespunten neemt Mevo nu de fatale laatste plaats in, maar er is nog een theoretische kans om de dans te ontspringen, maar dan zullen er in de laatste twee wedstrijden nog wel punten gepakt moeten worden: thuis tegen 's-Heer Arendskerke en in het slotduel bij BWR Alleen wanneer Wolfaartsdijk zijn laatste wedstrijden verliest zijn ook twee nederlagen nog toereikend voor Toon van Tiggelhoven en de zijnen. Over de hele wedstrijd genomen was Mevo zeker niet de mindere van Nieuwland, maar het gebrek aan tref zekerheid vierde ook nu weer hoogtij in de Zierikzeese ploeg Pas toen Nieuwland met 0-2 aan de leiding was gekomen kon Mevo wat terug doen. Al binnen een kwartier in de eerste helft was de eerste Nieuwlandse treffer een feit, toen de weer in de ploeg terug gekeerde Dirk van der Sleen even te lang aarzelde bij een hoge bal in het centrum van de verdediging Dat de den de Nieuwlanders niet en even later lag de bal achter de verslagen doelman Jan-Leen van Liere. „Tot dat moment ontbrak de eenheid nog aan Mevo-kant", vertelde Toon van Tiggel hoven. „De openingstreffer was het sein om er wat meer tegenaan te gaan. Met name Dirk van der Sleen speelde vanaf dat momenteen goede wedstrijd. Blijkbaar had men deze prikkel nodig, maar je staat inmiddels wel met 1-0 achter en dat bleek een zware tol". Beslissing Na het Nieuwlandse doelpunt was er een periode, dat het gebeuren zich voornamelijk afspeelde op het mid- KWADENDAMME - Een verschrikkelijk hardwerkend Rensesse heeft een uiterst verrassende 0-2 overwinning behaald bij het hooggeplaatste Kwaden- damme en zich daardoor uitzicht verschaft op een mogelijk handhaving in de tweede klas, ongetwijfeld een sensationele ontwikkeling. Jammer voor het Schouwen-Duivelandse voetbalgebeuren is evenwel een andere ploeg van het meest noordelijke Zeeuwse gebied de dupe zal gaan worden. Weliswaar heeft Dreischor nog een achterstallige wedstrijd in te halen ten opzichte van Renes se, maar Ko Willemse en de zijnen zijn in ieder geval in punten al naastzij ge komen. Ook Lewedorpse Boys II speelt nog mee. Lebo heeft net als Dreischor en Renesse elf punten na het verrassende gelijkspel tegen Heinkenszand. Op paasmaandag staat de ontmoeting Dreischor-Renesse op het programma. denv Til le *aiste tien minuten zette Mevo de Nieuwland-defensie da nig de duimschroeven aan, maar ver der dan een rollertje tegen de paal van René Verwijs kwam de thuisploeg niet De tweede helft was voornamelijk voor Mevo. Het kreëerde zich zelfs enkele redelijke kansen. Martin Quist onderschepte een terugspeelbal, maar zijn inzet kwam onder de val lende doelman door in het zijnet Uit een goede aanvalsaktie van Peter van der Linde kopte Jan Heikamp in, maar via een puike reflexbeweging voorkwam de Nieuwlandse doelman de gelijkmaker. Na een half uur viel het doelpunt wat Mevo verdiende aan de andere kant Rinus van de Neut leverde een zwakke pass af, die door de ingevallen Hugo Crucq werd on derschept Hy plaatste een dieptepass op de buitenspel lopende centrum spits van de bezoekers, maar omdat er niet werd gevlagd mocht deze door gaan om vervolgens Jan-Leen van Liere voor de tweede keer het nakij ken te geven. Hierna ging Mevo nog meer drukken en na vijf minuten was er al sukses. Na een lange solo, waarbij hij drie verde digers uitspeelde, knalde Peter van der Linde raak: 1-2. De Zierikzeese ploeg ging fanatiek jagen op de gelijk maker. Op een voorzet van Martin Quist kopte Mart Koopman attent in, maar andermaal stond de Nieuwland se doelman prima op zijn plaats, en de slotman was ook attent op een afstands schot van Martin Quist „Twee keer een kwartier met inzet spelen is ge woon te weinig om een wedstrijd te winnen", konstateerde Toon van Tig gelhoven terecht „Een punt zat er vandaag zeker in, maar aanvallend kwam er gewoon weer te weinig uit Al met al zijn de problemen erg groot geworden en wordt het een verschrik kelijke zenuwentoestand met nog twee wedstrijden te gaan. Een overwinning zou toereikend kunnen zijn om ons veilig te spelen, maar dan zou het ver trouwen in eigen kunnen toch meer terug moeten komen". STEENBERGEN - Reeds voor de kompetitiewedstrijd tussen Steenbergen en Zierikzee stak Steenbergen trainer Frie Verstraete zijn bewondering voor de ploeg uit Zierikzee niet onder stoelen of banken. „Ik heb enorm veel bewondering voor de hele ploeg van Zierikzee. Ik geef het je toch maar te doen om gedurende zeventien wedstrijden bovenaan te staan zonder daarbij een echte nederlaag te lijden, want die verliespartij tegen Goes hoef je daar niet bij te rekenen, want dat was geen voetbal wedstrijd. Desondanks gaan we er vandaag alles aan doen om van Zierikzee te winnen. Ik heb tegen mijn jongens gezegd dat ik honderd procent inzet eis. Met 99 procent ben ik gewoon niet tevreden". Na afloop was Verstraete's bewondering zo mogelijk nog gegroeid. „Ik moet zeggen dat Steenbergen vandaag een prima partij heeft gevoetbald, maar tegen dit Zierikzee is echt niet op te boksen. Het is gewoon een fantastische kampioen". Steenbergen trok door een laat doelpunt van Jan-Leen Boot met 0-1 aan het kortste eind en voor de ploeg van Jack Schipper is er - zeker nu Divo en SC Gastel andermaal verloren - geen vuiltje meer aan de lucht. Winst op paaszaterdag op sportpark Bannink tegen Divo betekent het kampioenschap op drie ronden van het einde. de eerste helft eindigde zoals hij begon. Duidelijk was wel, dat Steenbergen er alles aan gedaan had om Zierikzee op de knieën te krijgen, maar wat is deze Duidelijk was wel, dat Steenbergen er alles aan gedaan had om Zierikzee op de knieën te krijgea „Ogenschijnlijk beheersten wij de wedstrijd, maar wat is deze tegenstander vooral verdedi gend bijzonder zelfverzekerd", meen de Steenbergen-aanvoerder Kees van de Reest „Als ik in hun positie zou staan, zou ik nooit die risiko's durven nemen, die zij namen. Ik denk dat dat evenwel juist hun klasse is". Salto mortale Van de Reest stond in de derde minuut van de tweede helft plotseling oog in oog met Ronald Lievense, maar hij schoot te gemakkelijk in, waardoor de Zierikzeese doelman kon redden. Vijf minuten later was de situatie aan de andere kant van het veld dezelfde, maar dan met Aart van der Linde en Con van Cuijk in de hoofdrollea Al vrij vlot in de tweede helft werd duidelijk dat Zierikzee de krachten aanzienlijk beter verdeeld had dan Steenbergen. In de eerste tien minuten kwam Re nesse in Kwadendamme twee keer goed weg, toen een keer op het hout werk werd geschoten en vervolgens oog in oog met doelman Rinus Boogerd werd gemist. Na deze ope ningsfase waren beide ploegen gelijkwaardig aan elkaar en golfde het spel op en neer. Na een half uur had goed stoorwerk van Leen Rade- maker sukses. Hij ontfutselde de Kwadendamse laatste man de bal om vervolgens te skoren: 0-1. „Renesse werkte keihard voor iedere meter grond. Als de ploeg dat de hele kom petitie had gedaan, dan was het een goede middenmoter geweest. Het is te hopen, dat het nog niet te laat is", konkludeerde Ko Willemse. Beslissing Na rust was er eenzelfde spelbeeld. Renesse bleef bijzonder fanatiek ver dedigen, maar weigerde allerminst om er niet van tijd tot tijd goed uit te komen. Tien minuten voor tijd viel de beslissing, toen een Kwadendamme- verdediger te zacht terugspeelde en Jaap de Feiter er met lange stappen goed tussenzat. Even later stond de 0- 2 eindstand op de borden. Renesse raakte overigens kort voor rust nog een speler kwijt. Marco de Feiter kwam in botsing met de Kwaden damse doelman, waarbij hij verrekte enkelbanden opliep, zoals in het Goe- se ziekenhuis werd gekonstateerd. Na rust kwam ook de doelman van Kwadendamme niet meer terug. Het lijkt overigens een uitstel van exekutie te worden voor Renesse, wanneer de ploeg zich weet te redden in de tweede klas, want opnieuw dreigt de ploeg enkele van de betere spelers te gaan kwijtraken. Ko Wil lemse junior gaat het volgende sei zoen voor Zierikzee spelen en Vin cent Stens, wat toch een talent leek, haakt helemaal af. vanwege werk zaamheden. Doelman Rinus Boogerd gaat al dan niet in samenhang met het vertrek van trainer Ko Willemse naar ZSC, met hem mee en Gerard Smeedink zegt vaarwel tegen Renes se om waarschijnlijk zijn heil te gaan zoeken in een Duivelandse ploeg. „Het is erg jammer voor Renesse. De vereniging gaat zware jaren tege moet. want aanvulling is er niet. Vooral voor het hardwerkende bestuur is het bijzonder triest", besluit Ko Willemse. Meer en meer moesten de Braban ders zich de suprematie van de be zoekers laten weggevallen en beetje Advertentie ZENTRQSPORT Schuithaven 2-4 INTERNATIONAL Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 6