4TM c. Smalstads Gemengd Zangkoor vierde tienjarig bestaan Ondernemers presenteerden gevariëerde Dolce Vita-avond Verkleedfeestje Inas-meisjes Amateurs exposeren in ..De Eenhoorn" DE ZIERIKZEESCHE COURANT Programma was zeer de moeite waard Uitje op z'n Italiaans ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Visserij bedreigd Koncert Fantastisch kampioen Gouden punt De Zeeuwse visserij wordt bedreigd door Het Katwijks Chr. Mannenkoor „Jubilata" Steenbergen-trainer Frie Verstraete was vol Via een 2-2 gelijkspel tegen Hoek behaalde saneringsmaatregelen van de E.G. Dat is de koncerteert vrijdag 28 april in de Chr. Geref. mening van Zevibel-voorzitter J. v. d. Bos. Kerk te Zierikzee. (Pag. 4). (Pag. 2). lof over Zierikzee, nadat de ploeg van tral- Bruse Boys een winstpunt, wat bij de afre- ner Jack Schipper met 0-1 de beide punten kening van de kompetitie wel eens een gou- meepakte. (Pag. 6). den punt zou kunnen zijn. (Pag. 7). MAANDAG 19 APRIL 1984 140ste jaargang Nr. 23509 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Als mannen scheiden zeggen ze „tot weerziens"; als vrouwen scheiden, blijven ze nog een hele tijd staan praten. Fliegende Blatter BROUWERSHAVEN - Met een ander tintje aan de koorkleding in de vorm van nieuwe bolero's en dassen, met corsages van orchideeën opgespeld en met een avond waarop zang te horen was, die kwalitatief af en toe tot grote hoogten steeg, vierde het Smalstads Gemengd Zangkoor vrijdagavond in Brouwershaven zijn tienjarig bestaan. In dit verband moet zeker het op treden genoemd worden van de so listen mevrouw Pie van Huizen, so praan en de heer Ch. van Ballegooy- en, tenor die op prachtige wijze hun zangnummers vertolkten. Maar ook het optreden van de beide koren: de christelijke gemengde zangvereni ging V.Z.O.S. uit Oosterland en het jubilerende Smalstads koor zelf wa ren zeer de moeite van het beluiste ren waard. Het is dan ook jammer dat te weinig mensen naar het Ton- nenmagazijn kwamen om van dit ge beuren te genieten. De voorzitter, de heer M. van Vul pen, begroette onder de aanwezigen een afvaardiging van de korenkom missie Schouwen-Duiveland in de personen van mevrouw Pannekoek- van de Weele en de heer Schaap. Hij memoreerde het ontstaan en de ge schiedenis van het koor en riep be langstellenden op om lid te worden. Het jubilerende koor beet hierna zelf de spits af door de avond te openen met het zingen van een vijftal num mers onder leiding van zijn dirigent L. Gebben, die ook de gehele leiding van deze avond in handen had. Het koor, dat zijn liederen vierstemmig zingt, opende met „Go tell it on the mountain" dat waarschijnlijk van wege de beginspanning wat zwak overkwam. Hierna volgde „Golden slumbers", een wiegelied uit de 17e eeuw dat door de dirigent op de pia no werd begeleid. „Ick seg adieu" werd erg mooi vertolkt, evenals het „beautiful dreamer" en het bekende „Daar was een wuf die spon" dat door de vierstemmige uitvoering: zeer verrassend klonk. AMSTERDAM - Het konflikt tussen de werknemers en de top van het uit geversconcern Elsevier-NDU is scher per aan het worden. In een brief aan bestuursleden en kommissarissen konkludeert A. de Koning, lid van de ondernemingsraad van NRC BV en lid van de groepondernemingsraad dag bladen, dat topman P. J. Vinken moet verdwijnen. Na een schitterende solo optreden van de sopraan Pie van Huizen uit Stellendam met „Auf flügeln des ge- sanges" en de tenor Chris van Balle- gooyen uit Strijen met „Will ye no com back again", trad de zangvereni ging V.Z.O.S. onder leiding van J. Zuidgeest voor het voetlicht. Dit ruim zestig leden tellende koor dat volgend jaar zijn 75 jarig bestaan viert, vertolkte op indrukwekkende wijze een zevental liederen waarvan er drie a capello gezongen werden, terwijl de overigen door L. Gebben op de piano begeleid werden. Bijzon der mooi was het lied „Concertzaal van het leven" waaraan Pie van Hui zen meewerkte met solozang. Na het koor volgde een optreden van de bei de solisten in het duet „Let us wan der" van Pourcell en tot slot zongen de gezamenlijke koren mét solisten, waaronder ook Floor van de Weyden met een prachtige basstem, het Zeeuws volkslied en daarna „Die Himmel erzahlen die Ehre Gottes" van Haydn, wat zeer indrukwek kend klonk en terecht een staande ovatie kreeg. Klucht Na de pauze presenteerden zes le den van het jubilerende koor een ver makelijke klucht in twee bedrijven met de titel „Zo vader, zo dochter". Zij gaven er hierbij blijk van, niet al leen over zangambities maar ook over een flinke dosis akteertalent te beschikken, want een en ander werd op een, voor amateurs zeer goede wij ze gepresenteerd. Klapstuk (zowel letterlijk als figuurlijk) was hierbij de dirigent Bert Gebben die in zijn rol als tante Emma/alias Flip af en toe tot grote hoogten steeg. Maar ook Cees Haringsma als Joop, Valerie Blommenstein als Joke, Corrie en Conny Bokelaar als mevrouw Blok en haar dochter Mara en Thijs van- Vulpen als Barend, de vader van Jo ke waren goed op dreef in het malle stuk over twee studenten die de lotto gewonnen hadden. Het geheel stond onder leiding van Cees Slabbekoorn. De jubileumavond werd op geani meerde wijze voortgezet met een bal. Het jubilerende Smalstads Gemengd Koor tijdens zijn jubileum-optreden in het Tonnenmagazijn te Brouwershaven. Speciaal voor deze gelegenheid was de koorkleding aangepast met bolero's en dassen, terwijl een corsage het geheel kompleteerde. ZIERIKZEE - Een Dolce Vita-avond vrijdag in de Con certzaal: een overvolle zaal, in meerderheid vrouwen, die weieens wilde kijken naar fraaie beelden van Bella Italia, die wilde genieten van Italiaanse haarstijlen en zomerse mode, die wilde proeven van fonkelende Chian ti en pikante pizza, die....kortom een gezellig avondje uit in Italiaanse stijl wilde beleven. Negen regionale bedrijven teken den voor de organisatie van deze Ita liaanse avond, te weten: Wout Lok ker Coiffures, Restaurant Mondra- gon, Autobedrijf Van der Wekken, Reisburo Van Oeveren, B.B. Bakke rij, Van Geesbergen Mode, Verton Schoenen, Marco Holm Coiffures en Coen Honing Optiek. Evenals de Franse avond vorig jaar, bestond ook voor dit Dolce ZIERIKZEE - Het ging er vrijdag nog even ontspannen aan toe voor de leerlingen van de klas IN AS (of te genwoordig eigenlijk INTAS) II, voordat ze na de paasvakantie weer heel serieus bezig moeten zijn omdat de eindexamens dan van start gaan. Deze laatste schooldag werd er 's ochtends een klein feestje gebouwd, waarbij het zaak was zo gek moge lijk verkleed op school te komen. Dat gebeurde dan ook: de zeventien meis jes uit deze Intal II klas paradeerden het gehele schoolgebouw aan het Jan- newekken door. De andere INTAS II- klas kon daarbij niet aanwezig zijn, omdat deze in de stage-week zat, die voor beide klassen steeds om en om wordt gehouden. Wel zullen al deze eind-examenkandidaten elkaar ont moeten op de afscheidsavond op 18 mei, waarvan het programma zorg vuldig geheim wordt gehouden. Opleiding blijft in Zierikzee Met de afsluiting van dit Intas- schooljaar verandert er tevens een en ander op organisatorisch terrein. Voor de meisjes uit Schouwen-Duive land die deze oriënterende en schake lende opleiding naar beroepen en be roepsopleiding in de dienstverlening en gezondheidszorg (willen gaan) vol gen, zal dat nauwelijks merkbaar zijn. Ze kunnen nog steeds terecht in het LHNO-gebouw aan het Janne- wekken, alleen valt hun opleiding niet meer onder direkteurschap van LHNO-direkteur H. van Dam. De MHNO, dus ook de Inas-Intas, blijft wel in hetzelfde gebouw gevestigd, maar ressorteert binnenkort niet meer onder bevoegd gezag van de ZLM. Vanwege een herstructurering in dit onderwijs werd een fusie aan gegaan met de vakschool te Goes. Het betreffende onderwijs gaat Mid delbaar Dienstverlenend en gezond heidszorg Onderwijs heten. Vita-festijn een overweldigende be- - langstelling. Gastvrouw Annemarie van de Wiel, getooid in een wit japon netje met rode en groene accessoires analoog aan de Italiaanse vlag, nam ook nu weer de presentatie van het programma voor haar rekening, op charmante en vaardige wijze. „Wie een hemd heeft en een hart, verkoopt het hemd om in dit stukje hemel op aarde te gaan wonen", ci teerde zij hetgeen een lyrisch dichter destijds zei over Italië. Annemarie moest echter erkennen, dat het anno 1984 toch wel iets meer kost dan de prijs van een hemd, om enige tijd in Italië te vertoeven. Films Dat het overigens alleszins de moeite waard is, bleek uit twee films die vervolgens werden getoond. Beetje jammer wellicht, dat deze rol prenten een meer kultureel, dan re- kreatief beeld van Italië toonden, waardoor de aandacht van het pu bliek dreigde te verslappen. Hol landse tekst in plaats van Engelse (met ondertiteling weliswaar) had er waarschijnlijk ook toe kunnen bij dragen dat de films wat meer tot de verbeelding hadden geproken. Tijdens de eerste pauze werd geno ten van Hollandse koffie en cake, aangeboden door restaurant Mondra- gon en de B.B. bakkerij. Woord van waardering voor de inzet der deelne mende ondernemers gold zeker de wijze waarop de stands in foyer en benedenhal waren ingericht. Een hoogtepunt van de avond bleek het tweede programma onderdeel: de presentatie van Marco Holm Coiffures. Een groep pittige modellen, toonden op bijna vakkun dige wijze de kapels, die het de ko mende zomer helemaal moeten doen. Topper daarin is de zogenaamde Boblijn, zowel in kort als in wat lan ger haar te verwerken. Kort haar blijft populair, maar lang kan na tuurlijk ook nog steeds, want dat blijft altijd mooi, tenminste als het de aandacht krijgt, die het nodig heeft. Veel volume in de kapels is de ze zomer een vereiste. Lange nekpar- tijen zijn in, evenals herkenbare punkinvloeden, zoals een piepklein staartje in de nek of een miniskuul kaal streepje bij de slapen: je moet het natuurlijk wel durven. Invloeden uit Italië in de haarmode zijn onmiskenbaar: zoals de warrige kuiven en het bijna klassiek opgesto- Vervolg pag. 3 Resultaten van teken- en schilderkursussen Deze tentoonstelling omvat werkstukken bestaande uit verschil lende teken- en mengtechnieken, zo als onder andere potloodtekeningen, olieverf doeken en aquarellen. Deze kwamen tot stand op de maandagavond- en de woensdag ochtend kursussen onder enthousi aste begeleiding van Marja de Lange. Er komen werken van zowel begin ners als gevorderden te hangen, zo dat een goed inzicht in de vorderin gen verkregen wordt. t meisjes van de Intas II-klas waren best bereid om even voor de fotograaf te poseren in al hun glorie. Vrije keuze ARNHEM - De brandbom, die woensdag café „Lexibar" in de Arn hemse binnenstad in lichterlaaie zette en aan drie mensen het leven kostte, blijkt een emmer vol benzine en die selolie te zijn geweest De 34-jarige .Arnhemmer S. S., die kort na de brand door de politie werd gearresteerd, heeft bekend de emmer bij een benzi nestation te hebben gevuld en de brandstof vervolgens door de deur van het café naar binnen te. hebben ge gooid. Hij wierp er een brandende prop papier achteraan. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. ZIERIKZEE - Voor de allereerste keer in het tienjarig bestaan houden de amateurtekenaars- en schilders van de teken schilderkursussen van klubhuis De Lichtboei van het Leger des Heils, een overzichtstentoonstelling van hun werk. De expositie, die gehouden wordt in De Eenhoorn, de tentoonstellingsruimte van de Nutsspaarbank (Haven park 14 te Zierikzee) zal geopend zijn vanaf woensdag 18 april tot en met maandag 30 april. Tijdens de lessen worden de leer lingen. als zij dat willen, geheel vrij gelaten in hun keuze van materiaal en onderwerp. Hoofdmoot van de on derwerpen vormen dan ook vaak juist allerdaagse dingen zoals bij voorbeeld gebruiksvoorwerpen. De teken-annex schilderlessen worden van tijd afgewisseld en aan gevuld door theorieonderricht, zoals kleuren- en kompositieleer. De deelnemers aan deze ten toonstelling zullen zelf de surveillan ce tijdens de openingstijden verzor gen. De expositie in de Eenhoorn wordt gehouden vanaf woensdag 18 april tot en met maandag 30 april, uitge zonderd de zondagen. De openings tijden zijn van 10.00 tot 17.00 uur en de toegang is gratis. Verwachting tot dinsdagavond: Flinke zonnige perioden Droog en perioden met zon; mini- mumtemperatuur rond twee graden en plaatselijk nachtvorst; middag- temperatuur circa twaalf graden; zwakke tot matige westenwind, rond kracht drie. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 20 april Woensdag: Zonnig Kans op neerslag: 10%. Minimumtemp.: 2 gr. Middagtemp.: 14 gr. Windkracht: zuidwest 4 Donderdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30%. Minimumtemp.: 5 gr. Middagtemp.: 15 gr. Windkracht: zuidwest 5 Vrijdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70%. Minimumtemp.: 6 gr. Middagtemp.: 13 gr. Windkracht: west 5 ZON- EN MAANSTANDEN 17 april Zon op 6.39, onder 20.41 Maan op 23.14, onder 7.36 Laatate Kwartier: 23 april (2.26) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 17 april 4.49 17.38 11.12 23.35 Springtij: 18 april HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Dinsdag wordt het een droge en zonnige dag. Wel houdt de westenwind het nog wat aan de koele kant. De middagtemperatuur zal rond de twaalf graden liggen. Dit weertype hebben we te danken aan een hogedrukgebied, dat zich via de Britse eilanden over onze omgeving gaat uitbreiden. Het hogedrukgebied zal ook na dinsdag voor droog en zonnig lente weer zorgen, waarbij de temperatu ren geleidelijk hoger worden. Tegen het einde van de week echter wordt de invloed van een oceaande pressie in ons land merkbaar.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1