c VVV-Bru wil niet integreren maar wèl samenwonen met CSB Seniorenorkest bij ANBO Raad Zierikzee voelde niets voor diskussie kernwapens DE ZIERIKZEESCHE COURANT ©evereo reizen Grote Paasmeubelshow Na een stroom ongezouten kritiek op gemeentebestuur Tevergeefse poging PvdA-fraktie Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Huisvesting Beatrixschool Sanering Rademaker Tweede lezersreis Zaalvoetbalfinale Er komt een onderzoek naar een vervangen- De verplaatsing van het transportbedrijf Het afgelopen weekeinde werd de tweede In sporthal Onderdak speelt de Schouwen de lokatie voor de huisvesting van de afde- Rademaker uit de kom van Haamstede naar lezersreis naar het Ahrdal en Düsseldorf ge ling Praktische Vorming van de Beatrix- het bedrijfsterrein gaat nog niet door. (Pag. maakt, met evenveel sukses als de eerste, school. (Pag. 3). 4). (Pag. 5). Duivelandse zaalvoetbalkampioen Sport- huis ZZ woensdagavond de finale om het Zeeuws kampioenschap. (Pag. 7). DINSDAG 17 APRIL 1984 140&te jaargang Nr. 23510 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Een eenzijdig leven is maar half: eerst in het sa menleven komt ieders leven tot zijn volle ont plooiing. Vosmaer. BRUINISSE - De V.V.V. van Bruinisse besloot in de vergadering van maandaga vond een huwelijk aan te gaan met de Culturele Stichting Bruinisse. Dat wil zeggen: geen volledig huwelijk, maar alleen een samenwonen onder één dak. Voor dit besluit genomen werd waren er vele (soms harde) worden gesproken aan het adres van het ge meentebestuur waarbij voorzitter L. Ottens als eerste spreker zijn kritiek op het ge- mééntehéstüur niet verbloemde. „Het beleid zoals wij dat hadden uitgestippeld weéd geheel doorkruist door de halstarrige manier van optreden door het grootste deel van de gemeenteraad. Zelfs wethouder van kleine rekreatiezaken die onze zaken moet ver dedigen, heeft zich niet eens de moeite getroost de kwestie van de bijdragen met ons te bespreken", aldus de heer Ottens in zijn openingswoorden. „De V.V.V. werd afgedaan als een sportvereniging, die tien procent moest inleveren inplaats van verhogen. Onze vereniging néémt een dergelijke vergelijking niet". het gemeentebestuur in een direkt antwoord op de harde openingswoor den van de voorzitter, en zijn kritiek was ook niet mals. Naast een per soonlijke terechtwijzing aan het bestuur, wilde De Groot de vijandige houding van het V.V.V.-bestuur ten aanzien van het gemeentebestuur aan-de kaak stellen: „Uit de begro ting van 1984 blijkt, dat het gemeen tebestuur voor het lopende jaar maar liefst 17.000,- bijdraagt in de kosten van de V.V.V. Het hoogste bedrag in de provincie Zeeland. En tóch is er nog kritiek. Ik schaam me voor het optreden van dit bestuur!" Hoewel mevrouw De Ronde zei de /7Tb Voor 'n vakantiereis groot of klein... Moet u bij reisburo van Oeveren zijn..,! boekingskantoor REISBURO: APPELMARKT 21 ZIERIKZEE - TEL. 01110-5036 van 12 tot 28 april met verrassende kortingen Zuidweg 20A Zonnemaire Telefoon 01112-1318 Zie advertentie pagina 12 Advertentie Advertentie Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. Verwachting tot woensdagavond: Zonnig Droog en zonnig; minimumtempe ratuur om het vriespunt; middagtem- peratuur omstreeks 16 graden; wei nig wind, minder dan kracht 3. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 21 april: Donderdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 2 gr. Middagtemp.: 17 gr. Windkracht: zuidoost 3 Vrijdag: Veranderl. bewolking Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 3 gr. Middagtemp.: 10 gr. Windkracht: zuidoost 3 Zaterdag: Veranderl. bewolking Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 5 gr. Middagtemp.: 15 gr. Windkracht: zuidwest 3 ZON- EN MAANSTANDEN 18 april Zon op 6.37, onder 20.42 Maan op onder 8.00 19 april Zon op 6.35, onder 20.44 Maan op 0.37, onder 8.31 Laatste Kwartier: 23 april (2.26) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 18 april 5.41 18.14 11.36 23.55 19 april 6.29 18.45 12.06 Springtij: 18 april HET WEEROVERZICHT DE BILT - Woensdag wordt droog en zonnig weer verwacht, waarbij de temperatuur opnieuw tot iets hogere waarden kan oplopen. Dit fraaie len teweer hebben we te danken aan een hogedrukgebied, dat langzaam over ons land trekt. Dit weersysteem zal ook na woens dag voor een paar mooie dagen zor gen. Zaterdag neemt echter de kans op een regen- of onweersbui toe, ge paard met een daling van de tempe ratuur, die zich ook zondag nog voort zal zetten. De heer B. de Groot, met drie .pet ten" op tijdens de vergadering van de Bru.se VVV, bepleitte na forse kri tiek op het VVV-bestuur het samen werken van VVV en CSB. Samen on der één dak, met één betaalde kracht en samen promoten van Bruinisse als toeristenplaats. bijdrage van de gemeente een verte kend beel te vinden, bleef de heer De Groot volhouden dat Bru het hoogste bedrag (per inwoner) aan de V.V.V. bijdraagt. Ontkenning van overige leden leidde niet tot onderbouwing van hun bewering, in tegendeel. De Vervolg pag. 6 De voorzitter somde vervolgens op welk belang de gemeente heeft bij een V.V.V., om verder te gaan met lof woorden aan het adres van de Culturele Stichting Bruinisse (S.C.B.), maar uiteindelijk belandde Ottens bij de uit spraak: „Een integratie met de S.C.B. is voor ons na 20 jaar niet een zaak die van bovenaf gedikteerd kan worden door het kollege of raad. Als de raad van mening is dat dit wel kan en moet dan is het aan de leden van onze vereniging of zij op deze manier willen voortbestaan of in hoeverre zijn hieraan mede werking willen verlenen". In zijn kritiek spaarde de heer Ot tens ook de provinciale V.V.V. niet, waarvan hij wel verwacht had op de één of andere manier steun te krij gen. „Maar niets van dit alles: nog geen telefoontje of briefje met een advies. Niet dat wij onze eigen boont jes niet kunnen doppen, maar van een instantie waaraan je direkt of in- direkt financieel bijdraagt, verwacht je als vereniging in moeilijke tijden wel iets anders". Hoogste bijdrage Het was de heer B. de Groot (lid van de V.V.V.) die het opnam voor ZIERIKZEE - De P.v.d.A.-fraktie deed maandagavond tijdens de rondvraag een tevergeefse poging een diskussie binnen de Zierikzeese gemeenteraad op gang te krijgen betreffende de mogelijke plaatsing van nieuwe kernwapens in ons land. In een schrijven aan b. en w. verwees de fraktie naar de in dit kader uitgeroepen aktieweek van 6 tot en met 12 mei. De opzet van deze aktieweek is dat elke dag voor steeds weer andere kategorieën uit de samenleving tot ak- tiedag zal worden uitgeroepen. In dit verband is maandag 7 mei aangewezen als aktiedag voor de ge meenteraden in ons land. De P.v.d.A.- fraktie achtte deze zaak van het al lergrootste gewicht en zou het zinvol vinden als de raad Zierikzee over de ze kwestie zou beraadslagen en tot stellingname en uitspraak hierover zou kunnen komen. De fraktie verzocht het kollege de raad in kennis te stellen van dit schrijven en voor te stellen er tijdens de rondvraag over te beraadslagen. Daar bleek de meerderheid van het kollege echter niet voor te voelen. Wethouder L. J. van Gastel wees op het feit, dat dit schrijven hem vooraf gaand aan de raad niet ter kennis was gebracht en zei ook niet de be hoefte te hebben te diskussiëren over zaken de landspolitiek aangaande. de frakties voelde ervoor hier een diskussie aan te gaan. P.v.d.A.-woordvoerster mevrouw M. R. de Jonge-Van Loo zei zich te kunnen voorstellen, dat de raadsle den dit schrijven van haar fraktie wat aan de late kant vonden. Ze was het echter niet eens met de mening, dat men als gemeenteraad niet te ma ken zou hebben met de mogelijke plaatsing van kernwapens. Standpunt lokaal bestuur „Drieënzestig procent van de be volking in Nederland zegt dat het zo niet moet. Wellicht wil de bevolking van Zierikzee weten hoe het lokale bestuur hierover denkt", aldus me vrouw De Jong. Ze wilde heel duide lijk stellen, dat haar fraktie vindt, dat er geen uitbreiding van kernwa pens in Nederland dient plaats te vinden. Hoewel het schrijven van de P.v.d.A. laat was binnen gekomen, Vervolg pag. 3 NIEUWERKERK-On der grote belangstelling vierde de afdeling Nieu- werkerk en Oosterland van de ANBO het vijf tienjarig bestaan in het V erenigingsgebou w „Ons Dorpshuis". Voorzitter, de heer De Winter, kon op deze feestelijke bijeen komst ook verwelkomen, burge meester en mevrouw J. van Bom mel en vertegenwoordigers van het gewest en van de verschillen de zusterverenigingen. Het optre den van het Senioren-orkest Zee land viel zeer in de smaak van de aanwezigen. Het koor van de be- jaardenbond uit Zonnemaire deed ook op goede wijze van zich ho ren. Na een geanimeerde verlo ting met vele prijzen bedankte de voorzitter een ieder voor de goede belangstelling. Belangrijk genoeg Wethouder P. de Rijke (CDA) was eenzelfde mening toegedaan. Wet houder J. Groen (PvdA) moest erken nen dat ook hij pas maandag het schrijven van zijn fraktie onder ogen had gekregen. Hij deelde echter niet de mening van de overige leden van het kollege, dat over de mogelijke plaatsing van kernwapens niet gesproken diende te worden aan de gemeenteraadstafel. Hij zei geen ge woonte te willen maken van het bespreken van landelijke politieke aangelegenheden, maar achtte dit on derwerp daar toch belangrijk genoeg voor. Raadsvoorzitter burgemeester Th. H. de Meester toonde zich echter ook voorstander dit als een zaak van de landsregering te beschouwen. Hij zei de raad dan ook ernstig te willen ont raden er hier diskussie over te voe ren. De raadsleden van C.D.A., V.V.D. en R.U. waren dat met hem eens. Al len gaven te kennen te zijn overrom peld door dit schrijven van de P.v.d.A.-fraktie en geen der genoem- Advertenlu'

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1