Gemeenteraad verklaarde bezwaarschrift Renesser middenstand ongegrond Ons Huis wordt gesloopt Middenschouwen gaat eigen rekreatienota opstellen RU wil duidelijkheid omtrent positie en gezag van openbare scholen DE ZIERIKZEESCHE COURANT Brief aan b. en w. Zierikzee WA> PE 61 tr Inwoner uit Nieuwerkerk slachtoffer kettingbotsing Grote Paasmeubelshow ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Weinig belangstelling Tien jaar Smalstads Koor One-woman-show Voor de algemene ledenvergadering van de Morgenavond (vrijdag) viert het Smalstads Willeke Oosse uit Noordwelle verzorgt tij- VVV in Brouwershaven bestond, ondanks Koor haar tienjarig bestaan in het Tonnen- dens de jaarlijkse slotavond van eindexa- Damesvolleybal Zowel het damesteam van Kwiek uit Brui- nisse als dat van Mevo '80 uit Zierikzee een interessante agenda, weinig be- magazijn in Brouwershaven. (Pag. 4). langstelling. (Pag. 2). menleerlingen op de Zierikzeese RSG een komt in aktie tijdens de p/d-wedstrijden op one-woman-show. (Pag. 5). 5 mei in Rotterdam. (Pag. 13). DONDERDAG 12 APRIL 1984 140ste jaargang Nr. 23507 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Duidelijkheid bespaart uitweidingen en dient tot bewijs voor de gedachten. Goethe Tegen gedeeltelijke intrekking voorbereidingsbesluit WESTERSCHOUWEN - Het bezwaarschrift, dat de Middenstandsvereniging Renesse heeft ingediend bij de gemeenteraad van We ster schouwen tegen het raadsbe sluit van 20 februari 1984 om het voorbereidingsbesluit voor de kom van Renesse gedeeltelijk in te trekken, is gisteren (woensdag 11 april) tijdens een raadsverga dering verworpen en ongegrond verklaard. Zoals bekend werd met het raads besluit van 20 februari de weg vrij gemaakt om te komen tot de bouw van vier winkeleenheden met boven woning aan de Zoom in Renesse. Vooral van de zyde van de Renesse middenstand is daartegen sterk ge ageerd. Namens de fraktievoorzitters deelde dr. H. J. van Zuylen (WD) mee dat tijdens de eerder gehouden hoorzit tingen alle betrokken partijen zijn ge hoord door een raadskommissie, be staande uit de vier fraktievoorzitters. „We hebben afgesproken dat tijdens deze raadsvergadering iedere fraktie- voorzitter namens zijn fraktie zal spre ken". Bij monde van de heer L. Tieleman deelde de CDA-fraktie mee, dat zij haar destijds ingenomen standpunt handhaafde. „Het raadsbesluit is op 20 februari demokratisch tot stand geko men. We zien dan ook geen reden om de zaak nu terug te draaien". De heer J. v. d. Berge (RU) en dr. H. J. van Zuylen (WD) leiten weten even eens geen reden te zien om het raads besluit te herzien. Deze mening was ook de heer S. Roos (PvdA) toegedaan: „Wij staan nog steeds achter de Renesse mid denstand, en dus tegen het destyds genomen raadsbesluit. Wij blijven van mening dat die gang van zaken balanceert op het kantje van de wet". Terecht kon burgemeester J. L. Nie- mantsverdriet-Leenheer konstateren dat het bezwaarschrift met acht tegen drie stemmen ongegrond kan worden verklaard. Ter informatie dient nog te worden vermeld dat tijdens de raadsvergade ring van 20 februari CDA en PvdA tegen het kollegevoorstel stemden, ter wijl zowel WD als RU zich er mee konden verenigen. Raad van State Omdat de Middenstandsvereniging ervuig i;ig. 4 ZIERIKZEE - Woensdagmorgen is een daadwerkelijk begin gemaakt met de sloop van het bejaardencentrum ,,Ons Huis" aan het Vrije in Zierikzee. Zie ook pagina 3. ZIERIKZEE - „De fraktie van dé Reformatorische Unie (R.U.) is van mening, dat er, voor wat betreft de openbare scholen in de gemeente Zie rikzee, op korte termijn duidelijk heid dient te komen omtrent de posi tie en het gezag in dezen". Dit schrijft de R.U.-fraktie in de Zierik zee gemeenteraad aan het kollege van b. en w. voorafgaand aan de raadsvergadering van maandaga vond 16 april. De R.U. wil weten of het kollege kennis heeft genomen van de plan nen van de Algemene Bond voor On derwijzend Personeel (ABOP) om op 10 mei in het kader van een aktie- week, georganiseerd door het Komi- tee Kruisraketten Nee (KKN) deel te nemen aan een landelijk werkonder breking van een kwartier en om, in het kader van die week, ook in die lessen op de scholen speciale aan dacht te schenken aan de plaatsing van kruisraketten in ons land. Uiterste terughoudendheid De R.U. wil weten wat het stand punt van het kollege is in dezen, be zien vanuit de verantwoordelijkheid van de raad als bevoegd gezag van de opii.wcrc'aciioul. De fraktie vraagt of het kollege met haar van mening is, dat op de openbare school in dit soort vraagstukken van sterk politieke en levensbeschouwelijke aard uiterste terughoudendheid dient te worden getracht. De R.U. is van mening, dat het per soneel van de openbare school haar instrukties dient te ontvangen van het bevoegd gezag, de gemeenteraad en niet van een onderwijsvakbond. Gevraagd wordt of het kollege van mening is, dat in dat geval sprake zou zijn van overschrijding van de kompetentiegrenzen en wat het kol lege daaraan dan denkt te doen. De leden van de R.U.-fraktie vra gen b. en w. bereid zijn de scholen, waarvan de raad het bevoegd gezag is, tijdig een schrijven te doen toeko men, waarin wordt gewezen op de vereiste terughoudendheid inzake vragen van sterk politieke of levens beschouwelijk aard. Ook vraagt de R.U. in dat schrijven te willen ver melden, dat eenzijdige voorlichting over de dergelijke onderwerpen, zo ze toch behandeld worden, vreemd is aan de aard van de openbare scholen en derhalve onaanvaardbaar. Ideeën Grontmij gaan te ver SCHARENDIJKE - Rekreatie, een hoge grondwaterstand en verkeerssituaties wa ren de belangrijkste onderwerpen van de informatiebijeenkomst/hoorzitting die het gemeentebestuur van Middenschouwen voor de bevolking had georganiseerd. Na een dergelijke zitting in Kerkwerve vorige week, waren burgemeester W. den Boer, de wethouders I. C. Padmos en L. C. Hart, direkteur technische dienst F. B. P. van Wij- chen en gemeentesekretaris F. Kuijper woensdagavond naar de Putmeet gekomen om zich met enige tientallen inwoners te onderhouden over zaken die ter tafel kwamen. Daarbij kwam bij het onderwerp rekreatie uiteraard het idee ter sprake van de Gront mij, die de omgeving van de Brouwersdam als .een van de vier speerpunten voor re- kreatieve ontwikkeling in Zeeland uitkoos. Dit nummer bestaat uit 16 pagina's. Het kollege benadrukte nogmaals, dat het hier niet om kant- en klare plannen gaat, maar dat het een aan zet is tot een provinciaal beleidsplan. De Grontmij heeft in opdracht van G.S. totaal onafhankelijk (zonder re SCH AREN DUKE - Voor zowel gemeente Middenschouwen als inwoners is de slechte toestand van Molen de Lelie (zie de wieken) een doorn in het oog. Tijdens een hoorzitting, woensdagavond in De Putmeet, vertelde burgemeester W. den Boer dat de gemeente de eigenaar heeft aangeboden de molen voor het sympolische bedrag van een gulden aan te kopen, zodat het monument kan worden opgeknapt. Er ligt echter een nadrukkelijke relatie tussen de molen en het er naast gelegen horecabedrijf. De Stichting Zeeuwse Molens gaf de molen onlangs een „vijf" en daarmee kwam De Lelie er nog goed af, vond burgemeester Den Boer. „Maar gelukkig hebben we nog goede molens", zei hij, „Molen de Zwaan" te Moriaanshoofd kreeg een verdiende negen". kening te houden met streekplannen e.d.) een plan uitgewerkt en aangege ven waar de rekreatie nog mogelijk heden biedt. De provincie zal zich pas aan het eind van het jaar over het be leidsplan uitspreken, maar, zei bur gemeester Den Boer: „Wij willen niet aan het handje van de provincie lo pen". De gemeente Middenschouwen gaat een eigen rekreatienota opstel len, waarover B. en W. aanstaande maandag van gedachten gaan wisse len met de rekreatiekommissie. Een kommissie die overigens niet open baar vergadert, hetgeen een van de toehoorders spijtig vond. In Midden schouwen vergadert slechts de ad vieskommissie welzijn openbaar. Behoudende opstelling Zoals bekend staat het kollege van Middenschouwen behoudend tegeno ver de mogelijkheden, die in het rap port van de Grontmij vpor de omge ving van de Brouwersdam zijn ge noemd. „Wat de provincie allemaal wil op dit kleine plekje is niet moge lijk", zei wethouder Hart daarover, „We willen bovendien een dorp met 800 mensen leefbaar houden". Over de stelling „Middenschouwen moet Middenschouwen blijven", die in een van de raadsvergaderingen door CDA-er A. C. Koster was gelan ceerd en waarin burgemeester Den Boer zich kon vinden, was een op merking van een spreker namens de „kampeerboeren", verenigd in de Vekabo. „Wij kunnen die uitspraak onderschrijven, wanneer u daarmee bedoelt dat men zich aanpast aan nieuwe situaties en mogelijkheden", aldus een spreker, „maar wanneer u daarmee bedoelt dat de huidige situ atie bevroren moet worden, dan zijn we fel tegen. Dan bent u bezig de boot te missen". Het nieuwe plan De Bout (18 hecta re). dat de gemeente voor kampeer- doeleinden wil bestemmen, zou vol gens Vekabo beter geschikt zijn voor hotelakkommodatie met voorzienin gen, zodat uitbreiding van het aantal kampeerplaatsen gerealiseerd zou kunnen worden op de reeds bestaan de rekreatiebedrijven. Kamperen bij de boer uitbreiden tot een voorlopig maximum aantal van 15 eenheden, leek deze spreker reëel. „Naar onze mening is de gemeente gehouden aan haar eigen beslissing om de rekreatie uit te breiden met het aantal eenhe- Vervolg pag. 6 ZIERIKZEE - De kettingbotsing, die woensdagmorgen in zeer dichte mist plaatsvond op de A 20 nabij Moordrecht, heeft het leven gekost aan een inwoner van Nieuwerkerk. Het betreft de heer C. Nolet; hij be reikte de leeftijd van 51 jaar. Advertentie van 12 tot 28 april met verrassende kortingen Zuidweg 20A Zonnemaire Telefoon 01112-1318 Zie advertentie pagina 12 Verwachting tot vrijdagavond: Hogere temperatuur Perioden met zon en vrijwel overal droog; minimumtemperatuur om streeks 1 graad en hier en daar nacht vorst, middagtemperatuur ongeveer dertien graden, aan zee enkele gra den lager; matige zuidwesten wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 16 april Zaterdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 4 gr. Middagtemp.: 16 gr. Windkracht: zuid 3 Zondag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 6 gr. Middagtemp.: 16 gr. Windkracht: zuidwest 3 Maandag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 5 gr. Middagtemp.: 15 gr. Windkracht: noord 2 ZON- EN MAANSTANDEN 13 april Zon op 6.47, onder 20.35 Maan op 17.22, onder 6.24 Volle Maan: 15 april (21.11) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 13 april 1.39 14.38 7.50 20.21 Springtij: 17 april HET WEEROVERZICHT DE BILT - Tot aan vandaag werd dit jaar de hoogste temperatuur in De Bilt op 23 maart gemeten, deze was 11.7 graden. Morgen kan het kwik 1 2 graden hoger komen. Daarmee wordt het maar iets war mer dan de 12 graden, die gemiddeld in dit jaargetijde worden gemeten. Er worden flinke perioden met zon verwacht en het blijft vrijwel overal droog. De weersverbetering is te dan ken aan een hogedrukgebied, dat donderdagochtend dicht bij zuid- west-Ierland lag en dat vrijdag bo ven Duitsland wordt verwacht. De wind waait met een matige snelheid uit het zuidwesten. De zuidwestelij ke stroming houdt ook zaterdag en warschijnlijk ook de gehele zondag nog aan, waarbij de temperatuur nog iets hoger kan worden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1