Verkeerskoker voor pijlerdam Instemming met gewijzigde opzet voor Toeristendagen Raad krijgt verdeeld voorstel voormalige Theo Thijssenschool Bistro 't Schuitje DE ZIERIKZEESCHE COURANT Kom uw woonideeën gestalte geven! WONEN 84 hülsta !2! Grote Paasmeubelshow 10 jaar 4 H rif C ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Diefstallen opgelost Loopstratengebied Bezwaarschriften Winst en verlies De rijkspolitie heeft een groot aantal De Zlerikzeese Kommissie Middenstand De gemeenteraad van Westerschouwen be- In Oosterland speelden jeugdseiektieteams diefstallen van kleuren-t.v.'s opgelost. Een heeft de realisatie van een permanent handelt woensdagavond het bezwaar- van de afdelingen Zeeland en Dordrecht te- aantal hiervan werden gepleegd bij Aqua- loopstratengebied in het centrum boven- schrift van de Renesser middenstand tegen gen elkaar. Twee keer kwam er een 6-1 re- delta. (Pag. 2). aan de lijst geplaatst. (Pag. 3). de voorgenomen winkelbouw. (Pag. 3). sultaat, een keer per afdeling. (Pag. 6). DINSDAG 10 APRIL 1984 140ste jaargang Nr. 23506 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De dingen veranderen minder dan de kijk er op. Petit-Senn. A van 12 tot 28 april met verrassende kortingen Zuidweg 20A Zonnemaire Telefoon 01112-1318 Zie advertentie pagina 8 Kommissie Middenstand Zierikzee ZIERIKZEE - De gewijzigde opzet voor de organisatie van de toeristendagen in het zomerseizoen 1984 ten op zichte van vorig jaar kreeg maandagavond de instem ming van de kommissie middenstand tijdens een open bare vergadering in de raadzaal van het stadhuis. De heer D. van der Wekken zag in de gewijzigde opzet een blijk van het feit, dat toch ook de evenementenkommis sie enigszins is doordrongen van de kritiek, die werd geuit naar aanleiding van de toeristendagen vorig jaar. De aktiviteiten op verschillende lo- katies achtte hij een prima manier, hoewel hij persoonlijk vond, dat het kommerciële aspekt toch wel erg veel nadruk kreeg door de vele ter rassen, die gekreëerd zullen worden. Hij zei best te begrijpen, dat de kom- mercie er groot belang bij heeft, maar hij vond dat er in Zierikzee erg de nadruk op wordt gelegd. Elders weet men dat kommerciële element vaak veel leuker te verpakken", al dus Van der Wekken. De heer C. Legemaate was het niet zo met hem eens en zag in die terras sen dat kommerciële aspekt veel minder. Verder wees hij op het feit, dat in het tötale programma voor de toeristendagen het kommerciële ge deelte minder wordt benadrukt dan vorig jaar en dat ook het stuk avond verkoop dit jaar weer zal vervallen. Kinder-rommelmarkt dat sommige kinderen door hun ou ders enorm worden gestimuleerd en van nieuwe handelswaar werden voorzien. Overigens had hij van het ZOC bestuur vernomen, dat dit punt ook werd gesignaleerd en dat het ko mend seizoen een betere kontrole zal worden uitgeoefend. Voorzitter van de middenstands kommissie wethouder L. J. van Gastel vond, dat men dan ook maar vertrouwen moest hebben in die toe gezegde kontrole. ZOC-vertegen- woordiger de heer J. Littooy zei er ook van overtuigd te zijn, dat die rommelmarkt op de Balie het ko mend toeristenseizoen onder goed toezicht zal staan. De heer Legemaate voerde nog aan, dat men de zaak ook niet moet over drijven. ,,Ik heb ook kinderen ge zien, die maar een paar gulden ver dienden en die de koning te rijk wa ren". De heer W. F. Sprengelmeijer be toonde zijn instemming met het feit, dat de toeristendagen weer zullen worden teruggebracht in tijd van 's ochtends tien uur tot 's middags vier Vervolg pag. 3 Advertentie WERKEILAND NEELTJE JANS -In de betonhaven op het iverkeiland Neeltje Jans ligt het eerste stuk verkeerskoker voor de pijlerdam gereed op een ponton. Het is een betonnen gevaarte van tachtig meter lang, bestemd voor het land- hoofd aan de Schouwse kant van de Hammen. Alle gedeelten van de verkeerskoker voor de landhoofden meten langer dan de tussenliggende, die 45 meter lang zijn. De breedte van de koker is 9,25 meter. Binnenkort is het eerste stukje voor de weg over de pijlerdam al te zien. Naar verwachting wordt de koker rond april/begin mei door de Taklift 4 op het landhoofd getild. De gemeenteraad van Zierikzee krijgt een verdeeld voorstel van het kollege betreffende het voormalig schoolgebouw van de Theo Thijssenschool. Burge meester Th. H. de Meester en wethouder J. Groen stellen vooreen nader on derzoek in te stellen naar de mogelijkheden tot behoud van dit gebouw. De beide wethouders De Rijke en L. J. van Gastel achten een dergelijk onderzoek niet zinvol. Verwachting tot woensdagavond: Eerst nog wat zon In de nacht opklaringen en plaatse lijk mist; minimumtemperatuur om streeks 2 graden en plaatselijk nacht vorst in de ochtend af en toe zon, la ter meer bewolking maar waar schijnlijk droog; middagtempera- tuur ongeveer 10 graden; eerst wei nig wind, kracht 3 of minder, later matige zuidwestenwind, ongeveer kracht 4. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 14 april: Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80%. Min.temp.: 3 gr. Middagtemp.: 11 gr. Windkracht: west 5 Vrijdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 4 gr. Middagtemp.: 11 gr. Windkracht: west 5 Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 5 gr. Middagtemp.: 11 gr. Windkracht: west 5 ZON- EN MAANSTANDEN 11 april Zon op 6.53, onder 20.31 Maan op 14.24, onder 5.38 12 april Zon op 6.50, onder 20.33 Maan op 15.52, onder 6.03 Volle Maan: 15 april (21.11) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 11 april - 12.03 16.44 5.17 12 april 0.26 13.24 6.37 19.24 Doodtij: 11 april HET WEEROVERZICHT DE BILT - Woensdag is het waar schijnlijk droog en 's morgens kan de zon af en toe schijnen. Een depressie in de hogere luchtlagen die dagen lang het weer bepaalde trekt naar het Alpengebied weg. Een depressie bij IJsland breidt zijn invloed naar onze omgeving uit maar eerst krijgen we te maken met een zwakke rug van hogeluchtdruk. Komende nacht zijn er opklaringen waardoor de tempe ratuur tot circa 2 graden daalt. Plaat selijk komt nachtvorst voor en er kunnen ook enkele mistbanken ont staan. Morgenochtend is de zon er af en toe maar daarna neemt de bewol king weer toe. Het ziet er echter naar uit dat het droog blijft. De middagtemperatuur wordt ongeveer 10 graden. Eerst is er weinig wind, kracht 3 of minder, in de loop van woensdag gaat er een ma tige zuidwestenwind waaien, onge veer windkracht vier. 10 april!! Zie advertentie pag 10 Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. De heer Van der Wekken zei er ook niet zo'n punt van te willen maken. Een kritische kanttekening plaatste hij nog wel bij de organisatie van de rommelmarkt voor kinderen. „Vorig jaar is daar op een geweldige manier handel gedreven en daar heb ik toch wel wat bezwaren tegen", aldus de heer Van der Wekken. Hij wees erop, Advertentie Behoud of sloop? ZIERIKZEE - De gemeenteraad van Zierikzee wordt gevraagd een principe-uitspraak te doen over de instel ling van een onderzoek naar de mogelijkheden tot in standhouding van het voormalig schoolgebouw van de Theo Thijssenschool aan de De Kanterlaan. Dit voorstel komt aan de orde in gemeenteraadsvergadering van maandagavond 16 april, aanvang 19.30 uur. Het kollege van b. en w. is verdeeld over de wens tot het instandhouding van dit voormalig schoolgebouw. Burgemeester Th. H. de Meester en wethouder J. Groen tonen zich voor standers van het instellen van een nader onderzoek. Wethouders L. J. van Gastel en P. de Rijke vinden een dergelijk onderzoek niet zinvol. Volgens de toelichting bij het raadsvoorstel is de staat van onder houd van het gebouw slecht. Pogin gen in het recente verleden om dit ge bouw toch nog een bestemming te ge ven, zijn destijds op voornamelijk fi nanciële gronden gestaakt. Hoewel slopen van dit gebouw de enig overgebleven mogelijkheid leek, hebben zich in het recente verle den ontwikkelingen voorgedaan, waardoor de instandhouding van dit gebouw naar het oordeel van burge meester De Meester en wethouder Groen wellicht toch nog overwogen zou kunnen worden. Afdeling Praktische Vorming In dit verband wordt nader inge gaan op de huisvestingsproblema tiek rond de afdeling praktische vor ming van de Beatrixschool, die sinds 1 augustus vorig jaar is onderge bracht in enkele lokalen van het schoolgebouw in de Raamstraat. In verband met de vorming van de openbare basisschool in dit gebouw, dient te worden uitgezien naar een andere huisvesting ten behoeve van de Beatrixschool. Momenteel zijn daar twee mogelijkheden voor aan wezig, te weten: tijdelijke huis vesting in het voormalig gebouw van kleuterschool „Rehoboth" aan de Baden Powellweg, voor de duur van één schooljaar. Na afloop van deze tijdelijke huis vesting zou de afdeling praktische vorming dan voor een langere perio de kunnen worden gehuisvest in en kele leeggekomen lokalen van de openbare lagere school „Binnen de Veste". In het kollegevoorstel wordt echter gewezen op het feit, dat vrij ingrij pende voorzieningen nodig zijn om „Rehoboth" geschikt te maken voor het gebruik door de Beatrixschool. De kosten zullen in één jaar moeten worden afgeschreven en gelet op de ouderdom van het gebouw zal op grond van de ministeriële normen slechts een zeer geringe huurvergoe- ding bedongen kunnen worden. Tweede mogelijkheid Als tweede mogelijkheid wordt ge noemd de huisvesting voor langere termijn in het voormalig schoolge bouw van de Theo Thijssenschool. „Hoewel ook in dit gebouw ingrij pende voorzieningen dienen te wor den getroffen teneinde het geschikt te maken voor de huisvesting van de ze afdeling, kunnen de kosten daar van echter over meerdere jaren wor den afgeschreven. Wanneer op deze wijze het gebouw in stand wordt ge houden, kunnen de lokalen die niet voor het onderwijs nodig zijn, voor andere doeleinden in gebruik wor den gegeven. Daardoor kan worden ingespeeld op diverse verzoeken van derden om een huisvestigingsmoge- lijkheid", aldus de mening van bur gemeester en wethouder Groen. De wethouders Van Gastel en De Rijke nemen, zoals gezegd, een ander standpunt in. Zij achten het weder om geven van een onderwijsbestem- ming aan een deel van dit gebouw volstrekt onjuist, aangezien dit ge bouw nog maar kort geleden voor on derwijsdoeleinden werd afgekeurd en om die reden de „Theo Thijssen school" is verhuisd naar het nieuwe schoolgebouw aan de Kaersema- kerstraat. Ook in financieel opzicht vrezen zij dat instandhouding van het gebouw de gemeente op termijn geld gaat kosten. Op die gronden geven zij de voorkeur aan sloop van het voorma lig schoolgebouw. Daarnaast zijn de heren Van Gastel en De Rijke van oordeel, dat tijdelijke huisvesting van de afdeling praktische vorming van de Breatrixschool in het voorma lige gebouw van kleuterschool „Re hoboth" en vervolgens huisvesting in enkele lokalen van „Binnen de Veste" een betere oplossing is. f I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1