NIEUWSBODE Goedspelend Bruse Boys mist „denktank'' Wim Geluk in belangrijk duel tegen WHS: 1-0 DFS en VCK zoeken in leuk duel beide gretig de aanval, maar skorebord blijft toch dubbelblank Gehavend Duiveland pakt toch punt bij Bevelanders WIK geeft wedstrijd in tweede helft uit handen tegen Wissenkerke: 3-1 7 Trainer Frits Simonse: Di n klassers' ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 9 anril 1984 Nr. 23505 SINT ANNALAND - Hekkesluiter WHS is er uiteindelijk dan toch in geslaagd om Bruse Boys op eigen veld zijn wil op te leggen. Voor de vijfde keer werd de ontmoeting tussen de rivaliserende vissersdorpen zaterdag op het programma gezet en precies nu diende Bruse Boys af te reizen zonder „denktank" Wim Geluk. De middenvelder, die zeven eerder nog SHO door een treffer in de slotr minuut de das om had gedaan, was ziek, evenals trou wens Piet van de Berg. Het scheelde onmiskenbaar een flinke slok op een borrei, want Geluk heeft als geen ander de gave om uiterst geduldig op een minuskuul klein kansje te wachten om dan een tegenstander alsnog voor een voldongen feit te plaatsen. Nu hij er niet was slaag den de Boys er niet om de vroeg opgelopen achterstand tegen Nico de Frel en de zijnen rechtte trekken, ondanks het feit, dat de Bruse ploeg wel degelijk een ware bele gering uitvoerde op het Thoolse doel. „We hebben een goede wedstrijd gespeeld, misschien wel de beste van het seizoen", konkludeerde Jan Englebert. „Ik denk, dat we minimaal een gelijkspel verdienden. We hebben er alles aan gedaan, maar het wilde niet lukken". Het gegeven was uiterst simpeL Door de enorme revolte van Bruse Boys na de winterstop, waarbij keer op keer niet werd verloren, leek WHS het kind van de degradatie-rekening te gaan worden, al dienden ook SHO en Good Luck zich aan in de onderste regionen. Een paar weken geleden be gon het evenwel ook bij de Sint-Anna- landse equipe beter te lopen en vei> zamelde de formatie van Nico de Frel ook punt op punt Toch stond het za terdag vooraf vast dat WHS hoe dan ook niet zou mogen verliezen om niet in een hopeloze situatie gemanoeu vreerd te wordea De thuisploeg ging dan ook fanatiek uit de startblokken, hetgeen na veertien minuten al resul teerde in een treffer van Rien Fase. Nico Hage kopte de bal door naar uitblinker Kees Westdorp, die vervol gens het leer op het hoofd van Rien Fase legde. Tussen drie Bruse Boys- verdedigers door suisde het leer ook voorbij doelman Steef van de Velde: 1-0. Belegering Na de openingstreffer was WHS even later nog erg dicht bij een tweede doelpunt, maar Sander Westdorp deed juist wat hij niet moest doen, waardoor Steef van de Velde simpel kon pare ren. Hierna echter ontketende Bruse Boys een ware belegering van de WHS- veste. Met goed kombinatiespel werd de Sint-Annalandse verdediging onder druk gezet, maar het venijn ontbrak, voornamelijk ook doordat centrum spits Jacob van de Berge zich door het ontbreken van Wim Geluk te veel met de opbouw moest bemoeien. Hier door bleef zijn sterke punt wat on benut Het gevaar in de diepte bleef te veel uit, waardoor de WHS-verdedi- ging zich meestal kon herstellen, wanneer er een bres geslagen dreig de te gaan worden. „Na het openings doelpunt hebben we WHS wegge speeld", meende Jan Englebert „We kregen diverse mogelijkheden, maar wat de ene keer allemaal net wel lukt dat lukt in zo'n belangrijke wedstrijd niet'. In de tweede helft had Bruse Boys voornamelijk het initiatief, maar de scherpte ontbrak in de Bruse aanval len. De Bruse ploeg probeerde zijn aanvallen van achteruit via kombina tiespel op te bouwen, dit in tegenstel ling tot wat men de voorbije wedstrij den had gedaan. Toen werd de voorste linie voornamelijk met lange passes bediend. Voor deze suksesformule heeft de ploeg echter een man met meer dan gewoon overzicht nodig en die ontbrak in Sint Annaland. Een pri ma rol vertolkten overigens de mid denvelders Fred Hooftman en Jan Min- naard. Zij verzorgden de verbinding tussen de defensie, die zeker ook een goede wedstrijd vertolkte en de front- linmie. „Ook hier werd goed gewérkt, maar niet voldoende pressie uitge voerd", moest Jan Englebert vaststel len. De aanval werd regelmatig onder steund door de beurtelings opkomen de vleugelverdedigers Leen van der Bijl en Wim van Dijke. Voor Van der Bijl is dit bepaald niet nieuw, verras send is het dat nu ook Wim van Dijke mee op avontuur durft In de uitwed strijd bij SHO was hij nog niet zover. Het komt het spel van de Bruse ploeg evenwel zeer ten goede, wanneer er mat meer spelers uit de diepte komen. Rommelig In de eerste helft kreeg Bruse Boys mogelijkheden via Leen van de Bijl, die het houtwerk raakte, via Adrie de Jonge en met schoten van Jacob van de Berge. Een prima mogelijkheid was er ook toen Tonnie van de Berge zich vrij speelde en vervolgens de bal op het hoofd van Peter Coppoolse legde. Zijn inzet passeerde de staander evenwel aan de verkeerde kant In het laatste kwartier van de wed strijd gingen de Boys alle risiko's van de wereld nemen, doordat ook de cen trale verdedigers Jaap en Fred van de Berge mee ten aanval trokken. Het mocht evenwel niet baten. Ge vaarlijk werd hierdoor nog wel een paar keer de thuisploeg. Via counters kwamen Nico Hage en Sander West dorp gevaarlijk dicht bij een tweede treffer, maar ook bij hen zorgden de zenuwen voor de nodige onzuiverheid in de afwerking. Na afloop slaakte Nico de Frel een diepe zucht van ver lichting: „Dit is echt niet goed meer voor je hart". Overigens was de Ber gen op Roomse oefenmeester veel minder gecharmeerd van de wed strijd dan zijn Steenbergse opponent „Het was een rommelig gedoe, waar in we niet over geluk mochten kla gen". Niet ontmoedigd Jan Englebert was door de neder laag bepaald niet ontmoedigd. „Ik denk niet dah het negatief van invloed zal zijn op het verdere verloop van de kompetitie", stelde hij. „De motivatie, waarmee we zaterdag speelden, hoe ven we ons geen zorgen te maken. De komende twee thuiswedstrijden tegen Hoek en AZW zullen van kruciaal belang zijn, maar ik zie er echt niet tegenop. Als we daar nog een paar punten tegen pakken, geloof ik dat we een eind zijn. Bovendien krijgen we in de slotwedstrijd nog bezoek van WHS en reken maar dat we er dan alles aan zullen doen om een revanche te be werkstelligen". KAMPERLAND - Hoe sterk Duiveland kan zijn, wanneer de ploeg niet echt meer voor de knikkers hoeft te spelen, heeft zaterdagmiddag kampioenskan didaat Bevelanders weer eens aan den lijve ondervonden. Zelfs zonder Adrie Bal, Bert van de Bos en Marco van der Have slaagde de ploeg van trainer Piet Roks erin om met een punt terug te komen uit Kamperland. Na een 1-0 nadelige ruststand eindigde de ontmoeting in een 1-1 gelijkspel. Door de afwezigheid van een drietal spelers diende Piet Roks met een re delijk alternatief elftal de ontmoeting te beginnen. Dolf Roks werd in het centrum geposteerd met naast zich Hans Rotte en Ico van de Berge. „Voor aleer dit allemaal een beetje loop ben je natuurlijk al een eindje weg in de eerste helft", weet Piet Roks. „We mochten halverwege dan ook niet mopperen, dat we maar met 1-0 achter stonden door een treffer na een kwar tier". Doorzetten In die eerste 45 minuten zat Dui veland dan ook voornamelijk in de ver drukking, maar de defensie met doel man Eddy ten Klooster aan het hoofd gaf geen krimp. In de tweede helft draaide Duive land veel beter en werd Bevelanders veelal op de eigen helft teruggedron gen. Sukses leek het overwicht even wel niet op te leveren tot een tweetal minuten voor tijd Cees Zwager toch nog de gelijkmaker achter zyn naam mocht plaatsen na goed doorzetten. Door het gelijke spel van Duiveland bij Bevelanders is VCK, dat zelf met 0-0 gelijkspeelde bij DFS, alsnog met een voorsprong van een punt op kop gebleven in de eerste klas, maar ko mende zaterdag moet de ploeg van Frits Simonse naar Oosterland om het daar op te nemen tegen Duiveland. „Er wordt al geruime tijd bij ons gespro ken over deze ontmoeting VCK mag er gerust op zijn, dat hen een geladen opponent te wachten staat", stelde Piet Roks nog ten overvloede. WISSENKERKE - Het eerste team van WIK heeft een helft uitzicht gehad op een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Wissenkerke. Toen leidde de ploeg van Adrie Noordijke nog met 0-1. In de tweede helft was de Kerkwerfse formatie evenwel onherkenbaar en kon Wissenkerke nog gemakkelijk uit^ lopen naar een ruime 3-1 overwinning. Vooral in het eerste half uur speelde WIK formidabel, zoals dat' de laatste weken al het geval was geweest De talrijke kansen bleven evenwel onbe nut op een na Na 24 minuten kon Han van de Sande een schitterende aanval doeltreffend afronden. „Het had toen eigenlijk al 0-3 moeten staan, maar het wilde steeds maar niet lukken. Toen dat ook na het doelpunt van Han van de Sande zo bleet zakte de ploeg steeds verder weg", vertelt Adrie Noordijke. Wissenkerke is een ploeg, die graag de lange pass hanteert In het eerste half uur kreeg de ploeg daar evenwel— geen kansen voor, omdat WIK bijzon der dicht dekte en Wissenkerke niets kon verzinnen om zich hieraan te ont- HAMME - Het Nederlands B-team heeft zaterdagavond een zaalvoetbal wedstrijd in Hamme gelijkgespeeld tegen het Belgische team: 2-2. Voor de Nederlandse junioren en dames was er wel winst weggelegd. Zij wonnen met respektievelijk 3-2 en 9-1 van hun Belgische opponentea VERONA - Na twee overwinningen op Mexico en Turkije is het Italiaanse nationale voetbaleftla in Verona tegen Tsjechoslowakije niet verder geko men dan 1-1. Voor 45.000 toeschou wers in het uitverkochte Bentogodi- stadion namen de wereldkampioenen in de 33 ste minuut een voorsprong door middenvelder Bagni van Inter Milaan. In het begin van de tweede helft verzuimden de Italianen de voor sprong te vergroten. De Tsjechen kwa men in de 68ste minuut verdiend op gelijk ehoogte. trekken. Nadat het de WIK-spelers evenwel duidelijk werd, dat de beoog de treffers er niet wilden komen werd die dekking meer en meer verwaar loosd en kon Wissenkerke alsnog over gaan tot hun favoriete speL Wandelen In de tweede helft speelde WIK zon der inzet Slechts een paar spelers bleven hard werken. Met name Han van de Sande en Dick Wittenberg speelden een pri ma partij, „maar", zo meende Adrie Noordijke, „met enkele goedwillende spelers kun je geen wedstrijd win nen". In tegenstelling tot de laatste weken, toen WIK er met name in de tweede helft vaak nog een schepje in positieve zin bovenop gooide, zakten de groenwitten nu ver weg en kon Wissenkerke gemakkelijk naar een tuime zege wandelen. Na zeven minuten werd het gelijk uit een fraaie aanval en na een kwartier werd het 2-1toen er bij een hoekschop verzuimd werd in te grijpen. Nadat Ad den Boer op het middenveld gebles seerd uit moest vallen werd het spel van de Kerkwervenaren zo mogelijk nog zwakker en kon tien minuten te lakoniek opruimen van Kees Kooman nog door Wissenkerke worden afge- _jpnd tot 3-1. „Het liep vandaag gewoon niet voorin en dan zie je de inzet ge woon suksessievelijk verdwijnen", konkludeerde Adrie Noordijke nog rr ill BURGH-HAAMSTEDE - De slotfase in de eerste klas van het zaterdagse afdelingsvoetbal belooft bijzonder enerverend te worden. Op vier ronden van het einde staan vier ploegen binnen twee punten van elkaar, met daarbij een fraktie voordeel voor het Koudekerkse VCK. De ploeg van trainer Frits Simonse verspeelde tot nu toe tien kompetitiepunten, Bevelanders en DFS ieder elf en Heinkenszand twaalf. Alle overige ploegen komen in het stuk niet meer voor, maar kunnen mogelijk toch nog voor beslissende zet zorgen door een van de koplo pers in die boeiende slotweken pootje te lichten. Ge vreesd wordt dat in dat opzicht voor Duiveland, althans zeker in het VCK-kamp. Frits Simonse, trainer van de Koudekerkse formatie, stak dat na afloop van het in 0-0 geëindigde toptreffen tussen DFS en VCK niet onder stoelen of banken. „Ik ben vandaag bijzonder blij met dat ene punt, maar als ik het eerlijk moet zeggen houd ik mijn hart vast voor volgende week. Duiveland heeft niets meer te winnen of te verliezen, maar wil graag nog wat doen aan het oppoetsen van het in het begin van de kompetitie geschonden imago". Even later werden zijn woorden al min of meer bewaarheid, toen bekend werd dat Piet Roks en de zijnen bij het sterke Bevelanders een 1-1 gelijkspel uit het vuur hadden gesleept en VCK on danks het halve verlies in Burgh-Haamstede toch nog al leen koploper blijft. DFS-oefer.meester Kees Rijnberg was ook redelijk tevreden met de puntendeling, al zag ook hij, dat zijn ploeg nog steeds afhankelijk blijft van wat VCK in het kwartet wedstrijden doet. „Veel verschil was er niet tussen de twee ploegen", stel de hij vast, „maar ik denk toch. dat wij iets meer aanspraak mochten doen gelden op de overwinning, maar daar koop je nou natuurlijk niks meer voor. We zullen van week tot week op een misstapje van VCK moeten wachten, terwijl natuurlijk Bevelanders nog terdege meetelt en ook Heinkenszand zich weer hersteld heeft van de 0-1 nederlaag vorige week tegen ons. Wijzelf hebben nog een bijzonder lastig programma en we kunnen ons beslist geen misstap veroorloven". DFS moet nog vijf wedstrijden spelen, waarvan vier op vreemde bodem. Alleen Middelburg speelt nog tegen DFS op sportpark Van Zuijen. Daarvoor moet de ploeg van trainer Kees Rijnberg op bezoek bij achtereenvolgens Apollo, Krui- ningen en Hodekenskerke, terwijl na de thuiswedstrijd tegen Middelburg nog een bezoek gebracht moet wor den aan het Vlissingse GPC. Aanvallen Opmerkelijk was zaterdagmiddag ongetwijfeld, dat beide ploegen on danks de fikse belangen, die er op het spel stonden, gretig de aanval zoch ten. „Ondanks die opdracht kon je best wel zien, dat men erg angstig was om een steekje in verdedigend opzicht te laten vallen", konstateer- de Frits Simonse. Voortdurend werd de verdediging extra bemand, waardoor het voor de aanvallers bijna onbegonnen werk was om een vlotlopende aktie op te zetten". In de openingsminuten wer den de beide keepers, die later een hoofdrol zouden gaan vertolken, met afstandsschoten op de proef gesteld. Arold Versluis en Jack van Rees lie ten zich echter niet verrassen door Johnny Quaak en John-Martin van der Heiden. De eerste hachelijke si tuaties deden zich voor voor het doel van de VCK-doelman. Ad Minnaar kreeg een vrije trap te nemen, die hij in het drukbezette zestienmeterge bied prikte. Uit de scrimmage kwam het leer voor de voeten van Johnny Quaak, maar zijn inzet werd door Ad Joziasse nog net tot hoekschop ver werkt. Even later was het andermaal DFS dat gevaarlijk opdrong, maar nu klaarde doelman Arold Versluis de zaak zelf, toen Peter Fooy dreigde door te stoten. Hierna speelde het ge beuren zich voornamelijk ver van de strafschopgebieden af. Debet hier aan was ongetwijfeld de geringe stootkracht van de aanvalslinies, hetgeen bij DFS eigenlijk het hele seizoen al het geval is, maar wat bij VCK toch enigszins bevreemdend overkwam met knappe aanvallers als Mikel Dek en Peter Brasser. „Het brein was uit de aanval, doordat we de afgelopen week Henk Patty kwijt raakten tijdens een oefenduel tegen Vlissingen", verexkuseerde Frits Si monse zijn voorste linie. „Normaal staat Mikel Dek in het centrum van de aanval en Henk Patty en Peter Brasser aan de zijkanten. Nu moest Dek naar de zijkant en dan is hij aan zienlijk minder gevaarlijk. Boven dien had hij vandaag een voortreffe lijk verdediger bij zich, waardoor hij nauwelijks aan gevaarlijke akties toekwam". Inderdaad speelde Jacob den Engelsman, evenals zijn kollega- vleugelverdediger Peter Fooy aan de andere kant een prima topper. Met Peter Goedegebuure en Daan Blom in het centrum van de defensie daar bij beschikt DFS momenteel zonder twijfel over de sterkste verdediging van de eerste klas. Met daarvoor bo vendien een sterk middenveld met Leo Rijnberg, Marcel van Grunsven en Ad Minnaar lijkt DFS een schier onneembare veste. Mogelijkheden In de laatste tien minuten van de eerste helft van het door arbiter Kod de prima geleide duel ontstonden er plotseling over en weer toch weer een paar mogelijkheden. Eerst mocht Er- win Versluis van dichtbij inkoppen uit een vrije trap van Wim van Wel- sen, maar zijn kopstoot vloog rake lings over en twee minuten later kreeg Jacob den Engelsman een droomkans, maar toen werd aange toond, dat zijn kapaciteiten als ver dediger groots zijn, maar ook hij geen aanvallende ideeën kan beden ken. Het begon allemaal bij Clement Rijnberg, die het leer breed legde op Johnny Quaak. Deze kreeg de bal voor het verkeerde been, waardoor hij eerst nog een tussenbeweging moest maken. Dit bood Arold Ver sluis juist voldoende tijd om zich in de baan van het schot te plaatsen. Uit de rebound kreeg Den Engelsman een nauwelijks te missen kans, maar hij schrok er blijkbaar zo van, dat hij hoog over het doel plaatste. In de slotminuut van het eerste bedrijf was er nog een uitstekende kans voor Peter Brasser, maar zijn van dichtbij ingeknikte bal werd via Jacob den Engelsman alsnog in een hoekschop omgezet. In de tweede helft was het aanvankelijk gedurende een klein half uur voornamelijk DFS wat het gebeuren dikteerdc, maar de tegen stoten van VCK-kant waren zeker dusdanig gevaarlijk, dat de Burgh- Haamsteedse verdediging uiterst at tent diende te blijven. In de twintigste minuut werd Ad Minnaar vervangen door Simon Hart, waardoor Leo Bom terugviel naar het middenveld en rommelaar Hart voor de nodige onrust in de Koudekerkse defensie moest zorgen. Kort na zijn intrede moest Versluis zijn volledige klasse tonen in het VCK-doel op een venijnige knal van Leo Bom en even later raakte Ad Jo ziasse bij een massale en onverwach te uitval van DFS zo in paniek, dat hij de bal bijna vanaf 25 meter in het eigen doel plaatste. Een kwartier voor tijd wisselde Frits Simonse middenvelder Joos Franken voor aanvaller Martin Brasser om toch nog een serieuze gooi te doen naar de volle buit. Bijna had de VCK-oefen- meester nog sukses, doordat Martin Brasser twee minuten voor tijd een prima mogelijkheid kreeg op een ak tie van Erwin Versluis. Brasser aar zelde echter te lang, waardoor Jack van Rees alsnog erger kon voorko men. Net voor dit voorval was Mar cel van Grunsven zeer dicht bij een treffer, maar zijn kopstoot werd door Arold Versluis uit de verste hoek ge tikt. ,,Ik was voor een gelijkspel ge komen en ik moet dus tevreden zijn met dit 0-0 gelijkspel", was de eerste reaktie bij Frits Simonse. En Kees Rijnberg: „Voor de tweede keer heb ben we tegen elkaar een uitstekende wedstrijd gespeeld. Graag had ik ge wonnen, maar ik geloof, dat dit wel de juiste uitslag is, al hadden wij net een ietsje meer kansen". Peter Fooy in duel met een van de tegenstanders. Fooy groeide in de goede topper uit tot een van de uitblinkers. Zijn kollega-vleugelverdediger Jacob den Engelsman was een andere. Het duel eindigde doelpuntloos.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 7