DE LENTE MANTELS KIJK. Penelope van de „Polyanthe" Brochure over mogelijkheden van kwijtschelding belasting ^Ilolty- rqode Ars Musica-Concert met optreden Madrigaalkoor 4 Voor mensen met minimuminkomen ,,EO B-omroep: Dank u wel" Telefoon wordt binnenkort „halfgesloten" Hier en Nu over malaria Brinkman: 58,5 uur extra radio zit er in ZIER1KZEE - In de Zierikzeese gemeenteraadsvergaderingen hebben de raadsfrakties diverse malen hun bezorgdheid uitgesproken over de benarde financiële positie van de mensen met een minimum inkomen. Een zeer duide lijk rapport van de Intergemeentelijke Sociale Dienst onderstreepte die be zorgdheid. Een financiële tegemoetkoming vanuit de gemeente bleek niet haalbaar. Vanuit de CDA-fraktie werd erop aangedrongen zo mogelijk infor matie te verstrekken over de mogelijkheid voor kwijtschelding van be lasting. Het kollege was echter van me ning, dat hier een taak was wegge legd voor de belastingdienst. De sug gestie om daar aan te kloppen werd dan ook tijdens een der raadsverga deringen gedaan. Brochure CDA-raadslid mevrouw M. A. Bij de Vaate-Roozendaal heeft aan de hand van verschillende reakties ech ter kunnen opmaken, dat er een zeer grote drempel bestaat om bij deze dienst aan te kloppen. Zeer recent is er echter een duidelijke brochure verschenen over deze materie en het lijkt in verband met bovenstaande derhalve zinnig daar wat nader op in te gaan. Wanneer kunt u kwijtschelding vragen? Als uw aanslag juist is vastgesteld en u niet instaat bent, ook niet door middel van een belasting regeling, uw aanslag te betalen. Of u inderdaad in aanmerking komt hangt af van uw persoonlijke financiële positie. Voor welke be lastingen eventueel kwijtschelding? Belastingen, die u persoonlijk treffen, zoals: Inkomstenbelasting Premieheffing Volksverzekering (AOW, AWW e.d.) Onroerendgoed belasting (tenzij u als eigenaar over vermo gen beschikt) In principe worden niet kwijt ge scholden belastingen- en premie aanslagen, die verband houden met uw bedrijf, zoals loonbelasting en omzetbelasting. Waar kunt u kwijtschelding vragen? De bevoegdheid om kwijtschelding te verlenen is gegeven aan de mi nister van financiën. De minister heeft deze bevoegdheid gedelegeerd naar de regionale direkteurs van de belastingdienst. Landelijk zijn er acht regio's. Schouwen-Duiveland valt onder regio Breda. Hoe kunt u kwijtschelding vragen? Dit kunt u doen door middel van een brief naar de direkteur van de Rijksbelasting in Breda. Adres: Direkteur van de Rijksbe lastingen te Breda, Delpratsingel 23, 4811 AP Breda. U ontvangt dan een formulier, waarin u allerlei vragen vindt over uw persoonlijke financiële situatie. Deze gegevens heeft men nodig, om uw verzoek te kunnen beoordelen. Als u dit formulier niet alleen kunt invullen, dan kunt u zich laten hel pen door de ontvanger van de be lasting. Zijn adres en telefoonnum mer staan vermeld op uw aanslagbil jet. Hoe wordt een verzoek tot kwijtschelding beoordeeld? Ieder verzoek wordt apart beke ken. Gekeken wordt naar uw beta lingscapaciteit (dus wat u kunt beta len naast de noodzakelijke kosten voor levensonderhoud). Daarbij wordt uitgegaan van het netto besteedbaar inkomen. Dit netto-inkomen wordt bepaald door wat u en uw partner ontvangen aan: loon, salaris, pensioen of sociale uitkering. Bijverdiensten, vakantiegeld, alimentatie en kinderbijslag. Rekening gehouden wordt met: huur. hypotheekrente van de eigen woning. premies voor ziektekosten. bijzondere kosten in verband met ziekte en/of invaliditeit. Het bedrag dat overblijft is het net to besteedbaar (gezins)inkomen. U kunt in beginsel voor kwijtschelding in aanmerking komen als dit netto inkomen per maand lager is dan: echtpaar of samenwonend f 1320,— per maand; eenoudergezin f 1165,— per maand; alleenstaande met eigen huishouding f 860,— per maand. Deze bedragen worden voor kinde ren die volledig worden onderhou den verhoogd met: kinderen t/m 5 jaarf 100,—per kind; kinderen 6 t/m 12 jaar f 150,— per kind; kinderen 13 t/m 15 jaar f 200,— per kind; kinde ren 16 jaar en ouder f 250,— per kind. Deze bedragen worden periodiek aangepast. Wanneer komt u niet in aanmerking voor kwijtschelding? Er wordt geen kwijtschelding ver leend wanneer u vermogen heeft. Voor mensen die 65 jaar en ouder zijn kan echter een bescheiden ver mogen buiten beschouwing blijven. Echtpaar f 9.200,—; alleenstaanden f 4.600,-. Er wordt bij de afweging tot kwijt schelding met individuele omstan digheden rekening gehouden. Deze richtlijnen zijn dan ook geen strakke normen maar geven alleen een aan wijzing. Voorjaarsvergadering P.v.d.A. te Goes Het gewest Zeeland van de PvdA haakt in op de landelijke aktie „Sa men tegen de Zuid-Arikaanse agres sie". Deze aktie is dit najaar gestart door het komité Zuidelijk Afrika. Zij is bedoeld om politieke en financiële steun voor de zogenaande front- lijnstaten te organiseren. De aktie vindt plaats op de voorjaarsvergade ring van het gewest Zeeland van de PvdA op 14 april. De vergadering be gint om 10.15 uur in de Prins van Oranje te Goes. Op het programma staat een rap portage van de Duitse T.v. genaamd „Omdat het de boze buurman niet be valt" (1983). Gerda Dijkstra gaat in op de aktuele situatie in Zuidelij k- Afrika en op het standpunt van de PvdA. De wereldwinkel te Goes zorgt voor informatiemateriaal en aankleding van de zaal. Ter vergadering wordt geld ingeza meld voor waterpompen in Mozam bique en opbouwwerk onder vluchte lingen in Angola. Zaterdag 14 april ZIERIKZEE - In het kader van de Ars Musicia- concerten vindt zaterdagavond 14 april in de Lutherse Kerk een optreden plaats van het Madrigaalkoor onder leiding van dirigent Anton de Kort uit' Hulst. Het Madrigaalkoor, dat inmiddels vierenhalf jaar bestaat, werd opge richt als gevolg van de samenstelling van een ad hoe-koor ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Zeeuwse Muziekschool. De repetities, die wekelijks in Mid delburg plaatsvinden, staan altijd onder leiding van de docente solo zang, Titia Dijkstra. De leden van het koor zijn dan ook allen leerlingen of oudleerlingen zang van haar. Voor het leiden van concerten wordt steeds een beroep gedaan op Anton de Kort, die ook zaterdagavond als dirigent te zien zal zijn. Repertoire Het repertoire van het koor omvat zowel madrigallen als cantates met kleine of grotere bezetting. Aan dit Ars Musica-Concert, dat om 20.00 uur begint, werken verder mee: Het meisjeskoor van de Zeeuwse muziek school, Titia Dijkstra, alt; Bart Groe- neveld, dwarsfluit en Ruud Kerkho- ve klavencimbel. Vanaf dinsdag 10 april kunnen nog kaarten voor dit concert telefonische worden besteld en/of afgehaald aan de Zeeuwse Muziekschool, 's och tends tussen 9.30-10.30 uur. De kaar ten zijn alleen in voorverkoop ver krijgbaar. Het laatste Ars Musica-Concert wordt gehouden op zaterdag 12 mei. Dan zal een optreden plaatsvinden van het kwartet van houtblazers. Een klein detail extra kan zoveel meer maken van een mantel. Daarom hebben al onze lentemantels dit voorjaar zo'n toejitt. Kom maar kijken! Ook voor hoeden en shawls Dam 15-19. Zierikzee Telefoon 01110 - 2816 WINKELEN IN EEN PERSOONLIJKE SFEER ZIERIKZEE Korpswedstrijden ZKB De jaarlijkse korpswedstrijden van de Zierikzeesche Kegelbond wor den donderdag 12 en vrijdag 13 april gehouden in Kegelhuis Geluk. Beide avonden beginnen om 19.30 uur. Hervormde Vrouwengroep De Hervormde Vrouwengroep „Wees een Zegen" komt donderdag avond 12 april bijeen in het Her vormd Verenigingsgebouw. Aan vang 20.00 uur. Aanrijding De Tol Vrijdagmiddag slipte de taxi van D. J. de G. uit Goes toen de auto rich ting Zeelandbip^g jeed bij De Tol. Als gevolg van deze slip schoof de wagen tegen de auto van T. C. D. uit Middel- harnis aan, waarbij fikse schade ont stond. De slip is waarschijnlijk te wijten aan een defekte rem. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Twee fietsen gestolen R. J. M. uit Zierikzee deed bij de rijkspolitie aangifte van de diefstal van een zwarte herenfiets, die in de stalling van het Zweedse Rode Kruis- ziekenhuis stond, toen M. in het zie kenhuis op bezoek was. In Renesse verdween ook een fiets: die van V. Deze fiets werd weggeno men bij de kantine van het sport- komplex aan de Laone. Bloembakken vernield In de nacht van zaterdag op zondag werden de pas geplaatste bloembak ken aan de Scheldestraat-Laan van St. Hilaire door vernielzuchtige on bekenden vernield. De bakken wer den op z'n kop gezet en de inhoud (vi olen en bloembollen) in de Schel- destraat verspreid. Eén bak werd ge broken. De politie heeft de boel een beetje opgeruimd. HAAMSTEDE Schampschade In de Noordstraat schampte zater dag twee auto's tegen elkaar. Bestuurster N. P.-V. uit Fijnaart raakte de auto van M. J. H. K. uit Leidschendam, waarbij slechts lichte schade aan het lakwerk viel te be treuren. Eenzijdig ongeval R. A. J. J. uit Rotterdam belandde zaterdagmiddag (17.15 uur) rechts naast de J. J. Boeijesweg in de sloot met zijn auto. Als verklaring voor dit ongeluk werd gegeven, dat hij krach tig moest remmen voor een bocht in de weg en bij deze manoeuvre slipte. Een landbouwer trok de auto weer op het droge. Dieselolie gestolen De heer J. K. uit Haamstede deed aangifte van de diefstel van 500 liter dieselolie, die van zijn camping werd ontvreemd in de nachte van zaterdag op zondag. Aanrijding met paard Op het kruispunt Hogeweg- Adriaan v. d. Weijdeweg gebeurde zondagmiddag een vreemd ongeluk: een aanrijding tussen een personen auto en een paard. De auto werd links-voor gedeukt. De eigenaar van de auto is G. P. uit het Westduitse Hagen, die omstreeks 16.00 uur met het paard werd gekonfronteerd, dat (zo bleek) niet op de hoogte was van de geldende voorrangsregels. De rui ter, de 13-jarige F. R. uit Rotterdam was tijdens een rit door het bos van zijn paard gevallen, waarna het dier (de stal ruikend) er alleen op uit ging naar manege Lisiduna. Op weg naar de warme stal kwam het dier de auto tegen. Het is niet bekend of het paard verwondingen opliep. Diefstal cross-motor In de nacht van 5 op 6 april werd uit een schuur achter de woning aan de Hogeweg, ten nadele van P. N. E. een cross-motor gestolen. De motor werd door diverse tuinen gevoerd en later per auto met aanhangwagen door onbekenden meegenomen. De politie stelt een onderzoek in. RENESSE „Kleine" Mattheüs passion Dat de uitvoering van de „Kleine" Mattheüs passion dit jaar weer in de Hervormde kerk van Renesse zal worden uitgevoerd, kon vrijdag jl. uitvoerig in onze krant worden gele zen. Bij de opgave vanuit Renesse werd echter de datum van uitvoering op 17 april gesteld. Dit moet zijn vol gens de medewerkers WOENSDAG 18 april, waarvan akte. Tijd en plaats was wel juist opgegeven: 20.00 uur in de Hervormde kerk. DUIVELAND Burgerlijke stand over maart Geboren 5. Ester, d.v. J. C. Visser, en van J. C. Vermaas (Nieuwerkerk); 9. Eric, z.v. A. Fierens, en van J. J. M. Reu vers (Nieuwerkerk) geboren te Zie rikzee; 10. Dirkje Cornelia, d.v. P. J. D. Bogert, en van E. J. Folmer (Nieu werkerk); 20. Willemien, d.v. A. W. Wandel, en van J. H. W. Hristalijn (Oosterland) geboren te Goes; 22. Adriaan, z.v. A. Otte, en van J. C. Vermeulen (Oosterland); 28. Johan- nis, z.v. M. D. Goudzwaard, en van S. Goudzwaard (Oosterland); 29. Abra ham, z.v. A. Stouten, en van J. van Moort (Oosterland). Overleden 5. Clement Jakobus Fierens, e.v. Cornelia Bolijn, oud 64 jaar (Nieu werkerk) overleden te Goes; 8. Edu- ard Martinus Jakobus de Vin, oud 80 jaar, (Oosterland); 8. Matthijs Jakob Weststrate, oud 74 jaar, ev. Johanna Lena Schooff (Oosterland); 9. Adri aan Jacobus Visser, oud 85 jaar, e.v. Wilhelmina Pieternella Bastiaanse (Nieuwerkerk); 15. Anne van der Meer, oud - 59 jaar, e.v. Gerarda Knoop (Ouwerkerk); 30. Krijn Goud zwaard, oud 74 jaar, e.v. Lourina Stouten (Oosterland). Gehuwd 2. Jan Cornells de Jonge, en Adria- na Elizabeth Johanna Dorst (beiden Oosterland); 16. Adrianus Ista (Oosterland), en Marina Jacoba van Popering (Nieuwerkerk); 23. Daniël Jacobus Viergever (Middenschou- wen) en Cornelia Flikweert (Nieu werkerk). OUWERKERK Aanrijding Rijksweg 18 Zondagochtend erg vroeg (00.45 uur) botste een nog onbekende auto mobilist tegen de auto van M. E. de V.-L. uit Ouwerkerk, en reed met on bekende bestemming na die aanrij ding door. Mevrouw de V.-L. reed op de rijksweg bij Oosterland, komend uit de richting Bruinisse, en wilde de afslag naar Oosterland inrijden. Ze stopte op de rijksweg om voorrang te verlenen aan het tegemoetkomend verkeer. Op dat moment naderde uit tegenovergestel-de richting twee au to's, waarvan de achterste de voorste aan het inhalen was. De inhaler botste tegen de wachtende auto en verdween in het dónker. Via het op genomen kenteken wordt de doorrij der opgespoord. OOSTERLAND Auto tegen een boom door nog onbekende oorzaak reed vrijdagavond M. C. uit Bruinisse met zijn auto tegen een boom op de Lage Maireweg te Oosterland. Gewond aan borst en hoofd werd de onfor tuinlijke bestuurder naar het Zweed se Rode Kruisziekenhuis overge bracht, terwijl garagebedrijf Ista de totaal vernielde auto wegsleepte. Dinsdag 10 april Ned. 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 14.00 uur Schooltelevisie 15.30 uur RVU 16.00 uur James Herriot. James be handelt een ezeltje uit een zigeuner gezin. 16.50 uur Anna, Ciro en Co. Frances co raakt een beetje te veel van zijn ei gen kunnen overtuigd doordat hij een leuke vondst gedaan heeft. 18.25 uur Teleac 18.55 uur Nils Holgersson. Ook Krui mel en Nils hebben last van eigenge reidheid als ze danken een beverfa milie een veeg uit de pan te kunnen geven. 19.20 uur Vijf tegen vijf. Spelpro- gramma van Willem Ruis. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Parel in de kroon. Daphne sterft na het leven geschonken te hebben aan een dochter.^ Deze wordt liefderijk opgenomen *door Lady Manners. Haar buurvrouw Mildred is druk in de weer om het huwelijks feest van haar dochter te helpen voor te bereiden. Zij treedt in het huwe lijk met Teddie Bingham, als mili tair gelegerd in Mirat. Deze is_wat argwanend tegenover zijn kamerge noot Ronald Merrick, die van de poli tie naar het leger is overgestapt. 21.20 uur Achter het nieuws 22.00 uur Sonja op dinsdag. Praat programma. 23.00 uur Kijk haar. Feministisch magazine, dat dit keer geheel gewijd zal zijn aan twee vrouwen die door middel van kunstmatige inseminatie een kind hebben gekregen. 23.40 uur Journaal, 23.45 uur Nieuws voor doven Ned. 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Kinderkrant. Onderwer pen. Energie via windmolens en de bekeringsgeschiedenis van Ludwig Mommensen die later zendeling werd. 19.45 uur Spelregel. Leden van de lawntennisklub Plaswijk uit Rotter dam komen uit tegen leden van de ziekenomroep Thehilla uit Amers foort. 20.20 uur Tijdsein 20.50 uur Goed nieuws uit Afrika. Beelden van de opening van het kan toor annex studio door de sekretaris van het Keniase ministerie van In formatie en Omroepzaken ten dienste van de aktiviteiten van More message in the Media. 21.15 uur David een man naar God's hart. Dit keer handelt de aflevering over de zwarte bladzijde in het leven van David. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Nieuws voor doven RENKUM - De 67-jarige Britse zan geres „Dame" Vera Lynn, die wereld beroemd is geworden door de manier waarop ze de geallieerde troepen een hart onder de riem stak tijdens de tweede wereldoorlog, zal in september optreden in het Gelderse Renkum, waar dan de Slag om Arnhem her dacht wordt Eerder dit jaar zal Vera „We'll meet again" Lynn in ons land optreden ter gelegenheid van de 75ste verjaardag van prinses Juliana HILVERSUM - De Evangelische Omroep zendt dinsdag (Nederland 2, 19.12-21.15 uur) rechtstreeks een feestelijk programma uit naar aan leiding van het verkrijgen van de B- status. Met het programma, „EO B- omroep: dank u wel" komen de aan gekondigde programma's tot 21.15 uur te vervallen. Aan het programma werken onder onderen mee dr. J. Meulink, voorzit ter van de stichtingsraad van de EO en dr. J. Kits en J. van Oostveen, oprichters van de EO. Verder zal een aantal artiesten optreden. DEN HAAG - Het „halfsluiten" van telefoonabonnees, als aanloop tot een gehele afsluiting van niet- betalenden, wordt vanaf begin juni definitief landelijk ingevoerd, aldus heeft de PTT zaterdag bekend ge maakt. Halfalsluiten houdt in dat de wanbetalende telefoonabonnee gedu rende tien dagen nog wel gebeld kan worden, maar niet meer zelf kan bel len. Met het halfsluiten is vorig jaar in de distrikten Breda en Arnhem al een praktijkproef gedaan. Daaruit bleek dat het halfsluiten voor zowel de abonnees als de PTT voordelen heeft, aldus het PTT-bericht. Het halfsluiten gebeurt in eerste instantie alleen bij abonnees die ver bonden zijn met een computers- gestuurde centrale. De PTT verwacht dat eind 1984 bij ruim de helft van de telefoonaansluitingen het halfslui ten kan worden toegepast. HILVERSUM - NCRV's aktualitei- tenrubriek Hier en Nu besteedt (Ne derland 2, 21.15 uur) uitgebreid aan dacht aan de ziekte malaria naar aan leiding van de wereldgezondheids- dag 1984. Onder meer is een eigen re portage te zien over de gevolgen van malaria in Madagascar. De ziekte rukt onrustbarend op, te meer omdat de malariamuggen in veel gevallen onkwetsbaar zijn ge worden voor bestrijdingsmiddelen en medicijnen. Alleen in Afrika al sterven jaarlijks een miljoen mensen aan malaria. De ziekte is in dit we relddeel de hoofdoorzaak van de kin dersterfte en een van de belangrijk ste oorzaken van overige sterfgeval len. HILVESRUM - Minister Brinkman ziet reële mogelijkheden om de radio zendtijd met in totaal 50,5 uur uit te breiden. De wens van de omroepen daartoe is volgens de minister een be spreekbare optie, zo zei hij zaterdag voor de Vara-radio. Brinkman ver bindt aan zijn fiat voor de zendtijd uitbreiding wel een aantal voorwaar den. Zo wil hij dat de omroepen ko men met een evenwichtige verdeling van het aantal luisteraars over de verscheidene zenders en dat de ope ratie binnen het beschikbare budget plaats kan hebben. De omroepen willen onder meer Hil- versum-4 uitbreiden met zendtijd tus sen de uren van vijf tot acht 's-avonds en van elf tot middernacht Hilversum- 5 zou in totaal 35,5 uur meer per week moeten krijgen of te wel vijf uur per dag. Brinkman wl zich niet vastleggen op de precieze aantallen zendtijd dat extra te verdelen valt, zo zei hij. Hij is ook er op tegen dat Hilversum- 5 verwordt tot een zender van de NOS, minderheden en andere zendgemach tigden zonder leden. „Als wij die groe pen op 5 wegstoppen zitten we wat mij betreft op de verkeerde wegf', zo zei hij. 69 „Ik denk dat ik het wel weet", zei ze. Hij schudde zijn hoofd. „Je bent iemand ontvlucht. Jij hebt een ze aarzelde, zocht naar een woord, „misdaad gepleegd" „Nee, ik heb geen misdaad ge pleegd. Maar wel word ik ervan be schuldigd." Ze keek hem na, toen hij wegliep en ze bemerkte een hol, leeg gevoel in haar hart, alsof er iets was dat erin hoorde, maar eruit verdwenen was. Die middag passeerden hen twee torpedobootjagers, die informeerden of zij de Polyanthe hadden gezien en een onwaar „nee" als antwoord kre gen. Tegen de avond ontvingen ze een draadloos bericht van het jacht. De installatie was tevoren al door Or- fords zorgen aangebracht. „De Polyanthe moet stoppen en wordt doorzocht", zei hij aan het di ner. „Arme Bobby," mompelde het meisje. Ze hadden de jongeman namelijk op het jacht achtergelaten om de rol van plutocratische eigenaar te spe len. „Bobby is een geboren leugenaar", stelde John haar gerust. „Hij heeft er zo'n talent voor, dat hij een fortuin zou kunnen verdienen door in de lite ratuur te gaan. Hoe is het met je vrouw, Dorban?" Arthur Dorban grijnsde, maar gaf geen antwoord. Toen ze laat in de avond op het ach terdek zaten, kwam de kapitein naar hen toe. John en Orford rookten, het meisje zat diep in een dekstoel weg gedoken, want de bewegingen van het schip werden haar bijna te mach tig en Arthur Dorban liep ongemak kelijk over het dek. „Ik heb een S.O.S. opgevangen, meneer Orford," zei de kapitein, „namelijk dat de Pealego op een rif gelopen en zinkende is." „Wat is dat voor een schip?" „Een passagiersschip dat van Vigo noar Funchal vaart. Ik heb het al ver scheidene malen ontmoet. Dus heb ik mijn koers veranderd en wacht maar af. Toen we het bericht ontvingen, was het nog ongeveer twintig mijl van ons verwijderd, dus zullen we wel spoedig boten zien opdagen." In deze eenvoudige, onbewogen be woordingen, stelde hij hen op dc hoogte van een van dc tragedies van de zee. Er verstreken drie uur, toen be merkten zij een mastlicht en twee dicht bij elkaar roeiende boten. „We zitten er lelijk mee in", mom pelde Orford hoofdschuddend. „We zullen die mensen ergens aan land moeten brengen en ik was niet van plan aan te leggen voordat ik de kade van Boston kon betreden." De bemanning van de tanker stond door EDGAR WALLACE in gespannen verwachting toe te kij ken, om de schipbreukelingen aan boord te kunnen hijsen. Het eerst kregen ze twee hysterische vrouwen, in zeemansjekkers gehuld, die zij haastig onderdeks brachten. Toen kwam er een bemodderde oude man en hij werd gevolgd door een langs soldatesk persoon, dat levendig over het dek stapte en meteen rondkeek. Dc eerste die hij zag. was John. Deze vertrok geen spier, toen de man op hem toestapte. „Mijn naam is Spinner en ik denk dat u mij wel kent." „Best mogelijk", antwoordde John koel. „U bent de graaf van Rivertor, tot twintig jaar hechtenis veroordeeld wegens vervalsing en deze man is Ja mes Hollin, tot vijf jaar veroordeeld wegens inbraak. U bent allebei voortvluchtig, ontsnapt uit Dart- moor op de ochtend van de veertien de van dc maand." „Ik kan die verklaring bevestigen." klonk een stem en het volgende ogenblik stond Arthur Dor ban bij hen. ..Mijn naam is Arthur Dorban en deze man is mijn neef." Tot Penelopes verwondering glim lachte John dankbaar tegen zijn vij and. „Dat ontheft mij van mijn belofte, Arthur," zei hij. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 4