A Leo Rijnberg: „DFS kan mee in vierde klas" Sterke turnafvaardiging naar Gym Grand Prix in Rotterdam Rekreatief badmintongebeuren besloten met prijsuitreiking Coopertest AV Delta Sport Topper in eindigt in gelijkspel 9 8 7 1 0 36-12 15 8 5 1 2 29-19 11 8 3 1 4 25-23 7 8 3 1 4 24-24 7 8 0 0 8 6-42 0 4 4 0 0 23- 1 8 4 ,2 0 2 11-13 4 4 0 0 4 2-22 0 v 8 8 0 0 45- 3 16 8 4 2 2 30-18 10 8 2 3 3 20-28 7 8 2 0 6 13-35 4 8 116 12-36 3 ZIERIKZEE - Vanavond - vrijdag 6 april - organiseert de Zierikzeese at letiekvereniging Delta Sport op sportpark Bannink een Coopertest. Al jaren wordt deze twaalf minu- tentest gebruikt om de konditie van sportlieden te testen. De Delta Sport - Coopertest staat ook open voor niet- leden. De eerste start is om zeven uur. Iedere twaalf minuten start een andere groep. Er -wordt gestopt om ongeveer negen uur. De deelname prijs is slechts een gulden. Hiervoor krijgt men een diploma met de gelo pen afstand mee naar huis. ZIERIKZEE in de zaalvoetbal kompetitie van het rayon Zierikzee is de strijd om de twee promotie plaatsen beslist. Stella Boys en De Steeg verzekerden zich van een plaatsje in de eerste klasse, maar wie van deze twee uiteindelijk beslag gaat leggen op de kampioenstitel is nog een open vraag. Beide teams heb ben momenteel evenveel verliespun- ten waarbij de Steeg .'.og een wedstrijd moet spelen en Stella Boys nog twee. Woensdagavond traden de twee titelkandidaten in de sporthal Onderdak tegen elkaar aan. Na een spannende strijd, waarin beide ploe gen aan elkaar gewaagd waren, ein digde de ontmoeting onbeslist in een 2-2 gelijkspel waarmee de spanning er tot de laatse wedstrijd in blijft. Maandagavond had De Steeg nog met 2-0 van hekkesluiter Zeelandia gewonnen en de woensdag ervoor nipt met 4-3 van Dreischor. Drei schor, dat woensdagavond de ont moeting tegen Die Gouwe in een 5-2 overwinning omzette, zag zich maan dagavond verrassend door Mondra- gon uitgeschakeld voor de promotie naar de le klasse door in dit treffen met 3-0 aan het kortste eind te trek ken. De reseves van De Country Club boekten maandagavond een 2-1 over winning op Brogum en speelden woensdagavond met 2-2 gelijk tegen de reserves van Bijmakelaardij. De Steeg 15 9 4 2 55-28 22 Stella Boys 14 8 4 2 52-22 20 Dreischor 16 9 1 6 46-36 19 Mondragon 13 6 3 4 36-39 15 Country Club II 15 5 5 5 28-40 15 Die Gouwe 14 6 2 6 32-42 14 Brogum 13 4 3 6 36-50 11 Bijmakelaardij II 14 3 2 9 30-56 8 Zeelandia 15 3 0 12 27-48 6 Derde klas Mede door het falen in de beslissen de slotfase van ZZ'72 en Renesse ziet het er in de derde klasse naar uit, dat de reserves van Skol Boys beslag op de kampioenstitel gaan leggen. De ploeg van de Boys kon haar lei derspositie weer verbeteren door Brogum II kansloos met 7-1 te klop pen. Renesse zag zich maandagavond zowaar met 2-4 door rodelantaarn drager Stella Boys II geklopt wat meteen de eerste overwinning was welke de Boys konden laten noteren. Woensdagavond herstelde Renesse zich met een 3-1 overwinning op de reserves van Zeelandia. ZZ '72, ook al geheel van slag, zag zich in een doelpuntrijke wedstrijd met 7-5 door Ouwerkerk II geklopt. De reserves van Ouwerkerk trokken ook in de ontmoeting tegen Mevo II aan het langste eind (3-1). Naast de zware 7-1 nederlaag tegen Skol Boys II wist Brogum II in haar treffen met Zeelandia II winst te boeken (3-2). Het treffen tussen de PZEM en Stella Boys II eindigde in een 2-2 punten verdeling. Skol Boys II 14 10 1 3 61-30 21 ZZ '72 14 7 4 3 58-33 18 Renesse 13 7 3 3 54-34 17 Brogum II 15 8 0 7 42-57 16 Ouwerkerk II 15 5 5 5 54-49 15 PZEM 14 5 3 6 46-46 13 Mevo II 14 5 3 6 33-36 13 Zeelandia II 15 4 2 9 32-62 10 Stella Boys II 14 1 3 10 22-55 5 BURGH-HAAMSTE- DE - Voor de zaterdag eerste klasser DFS staat morgen een uiterst be langrijke kompetitie wedstrijd op het pro gramma. Het Koude- kerkse VCK komt dan namelijk naar de Wes thoek om te trachten een revanche te bewerkselli- gen voor de eerder in het seizoen geleden neder laag tegen de ploeg van trainer Kees Rijnberg. In een prima duel won DFS in Koudejcerke met 3-4, hetgeen op zich al des te opmerkelijk was, omdat DFS juist verde digend vooral zijn man netje staat, terwijl men zich aanvallend veela met een enkele treffer tevreden moet stellen om een duel winnend af te sluiten. ,,We speelden bij VCK de beste wedstrijd van het seizoen herin nert Leo Rijnberg zich. „Dat be wees, dat we met dit team wel de gelijk redelijk mee kunnen draai en in een vierde klas KNVB. Een eventuele promotie leeft trou wens ook bij de ploeg. We voetbal len er allemaal voor. Voor mij persoonlijk is onze positie op de ranglijst ook helemaal niet ver rassend. We hebben gewoon een leuk team, al laat het aavallend wel wat te wensen over, maar ik Peter Goedegebuure een uitste kende k-jtste man hebben". Leo Rijnberg erkent, dat het Burgh-Haamsteedse team kwa opzet duidelijk veranderd is ten opzichte van het vorig jaar. „Het vorige seizoen waren er een paar spelers, die e- duidelijk bovenuit staken. Nu is het veel meer een kollektief geheel. In de verdediging en op het middenveld zijn we geloof ik het sterkst van de hele eerste klas. Aanvallend ligt het even anders. Daar hebben we flink moeten inleveren door de langdurige blessure van Rinus Roon. Weliswaar is er met Marcel van Grunsven als centrumspits iets geprobeerd, maar dan zijn we toch ook op teruggekomen. Tegen Heinkenszand speelde hij weer als vierde middenvelder. Geble ken is, dat het gros van de doel punten van de middenvelcers moet komen. Zolang als dat nog redelijk lukt hoeven we ons geen zorgen te maken". Voor DFS wordt de ontmoeting tegen VCK de ontmoeting van de waarheid. Verlies betekent waar schijnlijk het einde van eventueel gekoesterde kampioensillusies. De Koudekerkse formatie komt dan met nog vier wedstrijden te gaan drie punten voor. Frits Si- monse en de zijnen mogen zich dan redelijk in veilige haven wan en, al staat er voor de Walcherse formatie volgende week al weer een zware klus op het program ma, wanneer in Oosterland moet worden aangetreden tegen het schijnbaar op drift geraakte Dui- veland. DFS moet volgende week op bezoek bij hekkesluiter Apollo en treft op paaszaterdag in een in- haalduel Kruiningen op sport park Van Zuijen. Momenteel staat VCK relatief nog een punt voor. Verlies voor de Koudekerkse ploeg betekent, dat DFS voorbij stevent en dan mogelijk moed kan putten uit deze situatie. „Ik gok voorlopig op een gelijkspel, maar ik hoop dat ik ongelijk heb", besluit Leo Rijnberg lachend. Ondanks het gemis van de Zierikzeese sportvrouw van het jaar treedt Delta Sport toch met een kansrij ke groep aan. De voornaamste kandidate voor een klassezege is ongetwijfeld weer Nynke Botterweg. De sinds enkele maanden in de nationale B-ploeg op genomen turnster won eerder in Dieren en het lijkt niet aannemlijk, dat zij nu meer tegenstand zal krij gen. Voornaamste tegenstreefsters zijn De Hazekamp-turnsters Carla Zandveld en Linda Ver schuren en De TOOS-turnsters Miriam van de Woud en Mascha Smeets. verder kan ook Wendy van der Velde van Delta Sport een rol van betekenis meespe len in het geheel. Een kwalifikatie voor de finale, die van 18 tot 20 mei in Heerenveen wordt afgewerkt, zit er zeker in. Miriam van Tiggelhoven is de derde Del ta Sportster in klasse 2. Zij had in haar eerste Gym Grand Prix veel pech en zal dus fiks aan moeten pak ken om alsnog door te kunnen stromen. Finaleplaats In klasse 3B komen twee leden van Delta Sport in aktie. Francis Klink en Sylvia van Aalst zullen onge twijfeld zo hoog eindigen, dat zij een finaleplaats kunnen bemachtigen. Dat lukte eerder ook in Die ren. Twee kanonnen brengt de Zierikzeese vereniging aan het vertrek in klasse 1. Sandra de Keyzer en Edith Gerards maken beiden al ruim een jaar deel uit van de nationale B-selektie. Zij moeten mede daarom in staat geacht worden om zich hoog in de klassering te kunnen werken. Ze hebben echter ster ke opponenten in Jeannette Houttuin van de organi serende vereniging KV Mountain Shipping uit Rot terdam en het Opmeerse trio Sigrid Jansen, Suzanne Beerepoot en Wendy Tol. Omdat de wedstrijd in Rot terdam tevens geldt als kwalifikatiewedstrijd voor de jeugdinterland Nederland-België op 13 april in Nijmegen, staat er voor de beide Delta Sportsters veel op het spel in Rotterdam. In de juniorklasse komen de inmiddels overbeken de zussen Van der Spek aan bod. Erna, Astrid en Mo nique van der Spek traden tijdens de voorbije wedstrijden met wisselend sukses aan. Voor de op merkelijkste suksessen zorgde Monique van der Spek. Zij lijkt ook nu de grootste gegadigde voor een ereplaats. De oppositie is echter niet gering. Met na me de Tazos-meisjes Ida Gijtenbeek en Anneke Wernsen kunnen het haar moeilijk maken. In de jeugdklasse treedt Irene Buijs in het strijdperk tegen een koalitie van turnsters van WIK Den Haag en Vol harding Goes. Voor de Haagse vereniging zijn Nancy van Oudheusden en Sandra van Duyne de voor naamste tegenstandsters, terwijl Volharding met El- la van der Weele, Constance Claeys en Carstien Dreesman sterke ijzers in het vuur heeft. Klasse 4 Zierikzee 4 Noordgouwe 1 Dreischor 2 D.F.S. 3 Noordgouwe 2 denk, dat de verdediging zo sterk is, dat we dat tekort goed op kun nen vangen. Een doelpunt van ons is meestal voldoende om de winst te pakken. Het lijkt dan mis schien wel, alsof we met wat ge luk spelen, maar ik denk dat dat niet zo is. We moeten steeds tot de bodem gaan om tot winst te ko men". Hoogtepunt Leo Rijnberg is bijna 22 jaar en hij is aan zijn vijfde seizoen bezig in de hoofdmacht van de Burgh- Haamsteedse zaterdag eerste klasser. Toen hij zijn eerste stap pen zette op een voetbalveld ver dedigde hij het doel, maar toen hij twaalf jaar werd vond hij dat wel letjes. Na een paar maanden te zijn gestopt pakte hij de draad weer op als middenvelder. Toen hij bij trainer Jaap Goud een paar jaar als voorstopper had gefungeerd, verhuisde hij naar de laatste man positie. Vooralsnog bereikte hij twee seizoenen geleiden een spor tief hoogtepunt, toen DFS promo veerde naar de eerste klas van het afdelingsvoetbal. Vader Kees Rijnberg was toen weer voor het eerste seizoen trainer. Het eerste seizoen in die eerste klas verliep voor DFS minder suksesvol. De ploeg eindigde in de onderste helft van de ranglijst, maar met boven de degradanten WIK en SVD. In dat seizoen speelde Leo Rijnberg als laatste man evenwel een prima seizoen, die hem her- haardelijk flink in de kijker bracht. Door de komst van Peter Goede gebuure en Marcel van Grunsven aan het begin van dit seizoen ver huisde Leo Rijnberg naar het mid denveld, hetgeen meteen met zich meebracht, dat hij zich ogen schijnlijk veel minder mani festeerde. „Als laatste man val je veel haeer op", denk hij. Wanneer een aanvaller op je af komt en je kunt hem niet houden, dan is het vaak een doelpunt. Dat heb je als middenvelder veel minder. Je kunt het als laatste man ook veel langer volhouden. Je hebt minder konditie nodig. Als dat zo uit kot heb je in de tweede helft vaak meer lucht nodig om eventueel de middenvelders mee te assisteren. Nu ik middenvelder ben gewor den voel ik me veel nuttiger voor het elftal, vooral ook omdat we in ZIERIKZEE - In Rotterdam wordt het komende weekeinde na Dieren, Lochem en Hoorn het vierde Gym Grand Prix-toernooi afgewerkt voor de sektie topsport van het Koninklijk Nederlands Gymnastiekverbond. Hieraan wordt door een elftal turnsters van de Zierikzeese vereni ging Delta Sport deelgenomen. Grote afwezige names deze vereniging is na tionaal A-selektieturnster Carianne Berrevoets. Zij raakte tijdens het vori ge toernooi in Hoorn dusdanig gebles seerd, dat zij voorlopig niet aan wedstrijden kan deelnemen. Ook de volgende week, wanneer het cirkus zich verplaatst naar Nijmegen, zal zij er vrijwel zeker niet bij zijn. Leo Rijnberg: „Dit team kan in de vierde klas van de KNVB redelijk meedraaien ZIERIKZEE - Dinsdagavond vond in het restaurant van sporthal Onderdak met de prijsuitreiking de officiële afsluiting plaats van de in het seizoen 1983/1984 gehouden rekreatieve badmintonkompetitie. Voor hij tot de prijs uitreiking overging werd door kompetitieleider, de heer L. van der Have, aandacht geschonken aan het afgelopen seizoen. Met 21 teams, ingedeeld in vier klassen, werd aan de kompetitie deelgenomen, wat weer een vermeer dering van het aantal teams betekende in vergelijking met het voorgaande seizoen. De heer Van der Have sprak de wens uit, dat deze stijgende lijn zich ook in het seizoen 1984/1985 zou door zetten. Het team van BC Zierikzee, dat kampioen werd in de eerste klas, neemt de kampioensbeker in ontvangst. Het jeugdteam van Zierikzee, dat kampioen werd in de hoogste poule van het eerste seizoen, waarin ook de jeugd rekreatief een kompetitie afwerkte. Verheugend noemde hij het, dat voor de eerste keer ook een jeugdre- kreatde kompetitie kon worden gerea liseerd waaraan door acht teams, inge deeld in twee klassen, werd deelgeno men. Woorden van dank richtte hij tot allen, die in welke vorm dan ook hun - medewerking hadden verleend het vastgestelde programma op een vlotte en aangename wijze te laten verlopen waardoor het geheel uitstekend ge slaagd mag worden genoemd. Voor de tweede keer in suksessie slaagde het team van Zierikzee erin ongeslagen beslag te leggen op de kampoenstitel in de eerste klasse. Het team van ZSC uit Scharendijke, dat geen enkel winst punt wist te vergaren zal in het volgen de seizoen haar geluk in de tweede klasse moeten gaan beproevea Klasse B Dreischor 3 Z.S.C. 4 Dreischor 4 Klasse C Zierikzee 5 Z.S.C. 5 D.F.S. 5 Dreischor 5 D.F.S. 4 Superieur In de tweede klasse legden de reser ves van Zierikzee beslag op de titel, waarmee het weer haar terugkeer naar de eerste klasse kan vierea Zowel het tweede als het derde team van Zierikzee wisten het kom petitie programma ongeslagen af te sluiten waarmee de beide Zierikzee se teams zich duidelijk superieur toonden in deze klasse. Het team van Duiveland III, dat de enige wintspun- tjes moest putten uit twee gelijke spelen, degradeert naar de derde klasse. Bijzonder spannend was de strijd om het bezit van de kampioens titel in de 3e klasse tussen het Zie rikzeese Torpedo, Dreischor en DFS uit Burgh-Haamstede. Met één puntje voorsprong op Drei schor legde Torpedo, samengesteld uit medewerkers van de Rabo-Bank Zie rikzee, beslag op de titel, terwijl het team van DFS twee puntjes minder telde. Het puntloze Netovertnet III uit Bruinisse zag zich gedoemd naar de vierde klasse te degraderen. De plaats van Netovertnet zal worden ingeno men door het team van Zierikzee IV, dat ongeslagen in de vierde klasse de titel in de wacht sleepte. In de jeugd- kompetitie legde in de klasse B het team van Dreischor met vier overwin ningen en maar één set verlies beslag op de titeL In de klasse C was de titel voor het jeugdteam van Zierikzee dat alle acht te spelen wedstrijden in winst wist om te zetten. Klasse 1 Zierikzee 1 10 8 2 0 44-16 18 D.F.S. 1 10 7 0 3 39-21 14 Netovertnet 1 10 6 1 3 36-24 13 Duiveland 2 10 3 2 5 27-33 8 Duiveland 1 10 2 3 5 30-30 7 Z.S.C. 1 10 0 0 10 4-56 0 Klasse 2 Zierikzee 2 8 6 2 0 39- 9 14 Zierikzee 3 8 4 4 0 29-19 12 Netovertnet 2 8 3 1 4 24-24 7 ZS.C. 2 8 1 3 4 16-32 5 Duiveland 3 8 0 2 6 12-36 2 Klasse 3 Torpedo 1 8 5 2 1 35-13 12 Dreischor 1 S 1 3 1 31-17 11 D.F.S. 2 8 4 2 2 26-22 10 Z.S.C. 3 8 3 1 4 22-26 7 Netovertnet 3 8 0 0 8 6-42 0 Nynke Botterweg

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 9