Parkeerterrein in gebruik als alternatief woonwagenkamp BLANK EIKEN CJV-SCHIP „VITA PUGNA" VETREKT UIT ZIERIKZEE JL- Jubileum (25 jaar) bij Rijkswaterstaat Meubelrama Welkom in Bruinisse...! DE ZIERIKZEESCHE COURANT Illegaal kamperen" aan de Scheldestraat Brandweer op school in Zonnemaire „Op Drift" speelde voor bejaarden Naar nieuwe eigenaar ;kV De heer D. C. de Jong WA> ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Italiaanse avond Bejaardenbeleid Boomfeestdag Zeeuws elftal Negen bedrijven op Schouwen-Duiveland nHet flankerend bejaardenbeleid van de re- Leerlingen van de zesde klas van de Willi- De selektieprocedure, die de technische organiseren op vrijdag 13 april in de Con- gering is een doekje voor het bloeden", al- brordusschool en de Theo Thljssenschool kommissie van de afdeling Zeeland van de certzaal in Zierikzee een Italiaanse avond, dus ANBO-voorzitster R. Apon-Snel. {Pag. geven hun visie op de Boomfeestdag. (Pag. KNVB toepast om te komen tot een Zeeuws (Pag. 2). 3). 5). elftal, staat weer ter dlskussle. (Pag. 8). VRIJDAG 6 APRIL 1984 140ste jaargang Nr. 23504 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Ieders vrijheid heeft tot natuurlijke grenzen de vrijheid der anderen. Kirr. ZIERIKZEE - Sinds eind vorige week staat op het gro te parkeerterrein aan de Scheldestraat in de Zierikzeese wijk Poortambacht een aantal caravans geparkeerd. De eigenaars van deze mobiele woonverblijven hebben bij vele inwoners van Zierikzee de indruk gewekt dat zij het verblijf op die plaats hebben gesteld op onbepaalde tijd. Advertentie ZONNEMAIRE - De openbare kleu terschool te Zonnemaire kreeg don derdagmiddag bezoek van de brand weer. Ook de kinderen van de klas sen één, twee en drie van de lagere school waren aanwezig. De heer De Jonge, lid van het brand weerkorps uit Dreischor arriveerde met de brandweerauto en vertelde de leerlingen het een en ander over het werk en de attributen van de brand weer. Hij vertelde over de kleding, waarbij de veiligheid op de eerste plaats komt Naar aanleiding van door de kinderen gestelde vragen gaf hij uitleg over de werking en gebruiks mogelijkheden van het zuurstofmas ker, de luchtflessen en de pieper. Ook vertelde De Jonge hoe een brandweer man een brandend huis binnengaat en wat hij doet om de bewoners in vei ligheid te brengen en het pand te blus sen. Daarna mochten alle leerlingen mee naar buiten om de brandweer wagen te bekijken. Nadat de heer Den Jonge was bedankt vertrok hij in zijn brandweerwagen met zwaailicht en sirene. Navraag bij de rijkspolitie leerde dat het hier waarschijnlijk gaat om een aantal woonwagenbewoners, dat al gedurende enkele jaren achtereen beroepshalve een bezoek brengt aan Zierikzee en de bewoners hun diensten aanbiedt als stoelenmatters en scharenslijpers. Volgens een woordvoerder van de rijkspolitie vallen deze „kampeerders" niet on der de geldende kampeerverorde- ning, omdat zij niet als rekreanten in Zierikzee verblijven. „De woonwa- genwet zegt in dit geval dat wanneer woonwagenbewoners een staan plaats in een gemeente innemen bui ten een daartoe aangewezen woon wagenkamp of -centrum, daarvoor door de betreffende gemeente een schriftelijke vergunning moet zijn afgegeven. Het is ons op dit moment niet bekend of deze mensen inder daad zo'n vergunning hebben". Probleem De heer K. A. de Vlaam van de af deling Algemene Zaken van de ge meente Zierikzee geeft toe dat men ook bij de gemeente met dit pro bleem in de maag zit. „Het zijn rei zende woonwagenbewoners, die ei genlijk een standplaats moeten inne- A.ft.n in het woonwagencentrum De Val. Maar ze weigeren om onduidelij ke reden daar naar toe te gaan. In dat geval moet eigenlijk bij de gemeente een zogenaamde „ontheffing boven tallige standplaats" worden aange vraagd." Als die niet is aangevraagd of verleend, dan zullen deze mensen worden gesommeerd om zich van het parkeerterrein te verwijderen en naar De Val te vertrekken, aldus de heer De Vlaam. Maar hij stelt daarbij dat het een moeilijke zaak is om de woonwagenbewoners zover te krij gen. „Bovendien kan bovengenoem de ontheffing alleen worden ver strekt als het woonwagencentrum De Val helemaal vol staat en dat is bij lange na niet het geval." Volgens de heer De Vlaam luiden de laatste berichten dat de woonwa genbewoners over enkele dagen weer weg zullen gaan. „Dat zou kunnen betekenen dat ze na het weekend ver dwijnen". Daarmee zal dan het par keerterrein weer van een „illegaal kampeerterrein" veranderen in een bruikbare parkeerplaats. RENESSE - Toneelvereniging „Op Drift" verzorgde woensdagavond in het dorpshuis van Renesse een toneelavond voor de bejaardensocië teiten ut Renesse en omgeving. De goed bezochte avond werd geopend door mevrouw L. v.d. Houten- Fonteine, die namens de bejaarden een welkomstwoord sprak. De regi- seur van het stuk, de heer J. H. Blom gaf vervolgens een korte toelichting waarna het doek open ging voor „Mi randa". Een wat ondeugend stuk met in de titelrol een heuse zeemeermin. De bejaarden, leden van de socië teiten van Burgh-Haamstede, Se- rooskerke, Noordwelle, Ellemeet, Scharendijke, Brouwershaven, Zon nemaire en niet te vergeten Renesse beleefden veel plezier aan het vlot gespeelde stuk. Aan het slot volgde, na een warm applaus, een dank woord door een van de bejaarden, die namens alle sozen enveloppes met in houd aanbood. De voorzitter van Op Drift, de heer W. Lokker dankte voor deze geste en beloofde dat de vereni ging ook volgend jaar weer zal probe ren een stuk voor de bejaaraén te spelen. ARNHEM - Het bestuur van de woonvorm voor lichamelijk gehandi capten „Het Dorp" bij Arnhem gaat aktief op zoek naar nieuwe bewoners. DEN HAAG - Nog voor de zomer van dit jaar zullen de provincies nieu we richtlijnen krijgen voor de verde ling van vergunningen voor ambulan cevervoer. Partikuliere vervoerders zullen dan gelijkwaardig worden be handeld ten opzichte van de GG en GD-diensten. Dat zegde staatssekre- taris Van der Reijden van volksge zondheid donderdag toe op verzoek van Kamerlid Oomen-Ruijten. ZIERIKZEE - Het C.J.V.-schip „Vita Pugna" ver dwijnt uit de Zierikzeese haven. Zaterdagochtend om zes uur vertrekt deze boot, die in de afgelopen vier jaar een vertrouwd gezicht in de Nieuwe Haven is gaan vormen, naar de nieuwe eigenaar: Firma Rovers in Katwijk aan de Maas. „Omdat het niet bleek te kunnen vol doen aan onze doelstellingen". Hij licht toe, dat men met de aankoop van het schip destijds voor ogen had jongeren in Nederland met name bin nen het C.J.V. de mogelijkheid te ge ven zo goedkoop mogelijk met va kantie te gaan. De belangstelling Wie zich' nog de blijdschap en trots herinnert waarmee het C.J.V. „Sa men Verder" in juli 1979 de „Vita Pugna" in gebruik nam, zal zich ongetwijfeld afvragen waarom nu tot verkoop van dit schip werd beslo ten. Eén der betrokkenen, de heer J. P. Schot laat desgevraagd weten: 0 IJl-N-*? De vier caravans op het parkeerterrein aan de Scheldestraat in Zierikzee. ZIERIKZEE - Bij Rijkswaterstaat Zierikzee werd donderdag een jubileum gevierd. De heer D. C. de Jong, hoofd van de afdeling beheers- en bestuursza ken was 25 jaar in dienst van Rijkswaterstaat. Tijdens een informele bijeen komst in het gebouw aan de Van Veenlaan voerden enkele sprekers het woord. De Jong was in bijzijn van vrouw en kinderen. H. Smits, hoofd van bedrijfsekono- mische zaken sprak de jubilaris als eerste toe. Hij noemde De Jong „het schaap met de vijf poten". De Jong heeft tijdens zijn loopbaan namelijk tal van kursussen gevolgd om op de hoogte te blijven of te geraken van de ontwikkelingen in zijn vakgebied. „Bij de afdeling beheers- en bestuurszaken moet je van alle markten thuis zijn," meende Smits. Bouwleges De jubilaris kwan van Brielle via Middelburg naar Zierikzee. Hij was ook direkt nauw betrokken bij de Projektgroep Grevelingenbekken. De heer Smits gaf de Jong de volgen de eigenschappen mee: standvastig, rechtlijnig en een analytisch denk vermogen. „Ik denk dat het goed is dat we deze afdeling hebben, die af en toe eens de vinger opsteekt." Van wege de vele uren die De Jong heeft besteed aan de legeskwestie van de Oosterscheldewerken (met de ge meenten Veere en Westerschouwen) typeerde Smits de jubilaris als „de man van f 10 miljoen". (Twee VVD- kamerleden meenden dat in geval van beroepsprocedures allerlei ver tragingen en kostenverhogingen op treden. In het geval van de pijlerdam zal wellicht meer dan tien miljoen gulden aan bouwleges verschuldigd zijn, red.). Derde dimensie Nadat de heer M. Buis, voorzitter van de personeelsvereniging het De ..Vita Pugna" vertrekt zaterdagochtend, na jarenlang een trouwe gast te zijn geweest, voorgoed uit Zierikzee. binnen deze doelgroep bleek echter zeer gering. Geen exploitatie Vanuit andere richtingen, vooral uit het buitenland kwamen wel aan vragen voor gebruik van het schip. Hoewel de beginjaren wat moeilijk waren, kon de „Vita Pugna" na ver loop van tijd vrij redelijk worden geëxploiteerd, maar het C.J.V. schoot wel voorbij aan bovenge noemde doelstelling. Alleen maar ex ploitant van een passagiersschip zijn zonder dat daar nou in eerste instan tie de jeugd mee werd bereikt, was niet de bedoeling. Temeer daar er toch heel wat vrijwilligerswerk no dig was om het schip te kunnen laten varen. Toen zich dan ook een koper meld de, die bereid was de door het C.J.V. gevraagde prijs te betalen, werd niet langer geaarzeld de „Vita Pugna" te verkopen. Voor het komend seizoen was het schip reeds voor 22 weken verhuurd, te weten elf weken in De nemarken, acht weken in Duitsland en slechts twee weken in Nederland. Nieuwe eigenaar de firma Rovers heeft deze boekingen overgenomen. Volgens de heer Schot zal het ver trek van de „Vita Pugna" binnen het C.J.V. niet als een echt gemis worden ervaren, maar ongetwijfeld zal nog wel met plezier eens worden terugge dacht aan de fijne bejaardenvakan tiereizen, die de afgelopen drie jaar werden gemaakt. Het C.J.V.-schip is overigens tot de laatste dat in gebruik, want tot he den (vrijdag) werd nog huisvesting verleend aan de C.J.V.-theatergroep „Opspattend Split", die deze week enkele optredens in Zeeland verzorg, de. De heer D. C. de Jong met zijn echtgenote. BRUINISSE - Om te pogen meer bezoekers naar de Bruse musea te trekken is de Culturele Stichting Bruinisse (CSB) een campagne begonnen onder de toeristen die Aquadelta bezoeken. Naar schatting zullen dit jaar 1200 gezin nen vakantie houden in de vakantiewoningen in de verhuursektor van het re- kreatieprojekt. Deze 1200 gezinnen krijgen op initiatief van de CBS een bon, die goed is voor een pot mosselen in het zuur, die tegen inlevering van die bon bij de musea wordt uitgereikt. sea zal trekken, maar ook dat dit ge baar zal bijdragen tot een grotere be kendheid van de mosselen bij de kon- sument. Op het etiket van het potje komt te staan: „Dit potje mosselen wordt u aangeboden door de vissers van Bruinisse, in samenwerking met het Produktschap voor Vis- en Visprodukten. Bij de welkomstgroet wordt uiteraard de aandacht ge vestigd op het Visserijmuseum en het oorlogsmuseum in de Molenstraat, maar ook op de Oudheidskamer, die een bezoek méér dan waard zijn. Het idee voor de gratis mosselen is afkomstig van de CSB, die het Pro duktschap voor Vis- en Visproduk ten, het Mosselkantoor te Bergen op Zoom in de arm nam. Getracht werd om ten laste van het propaganda- fonds een bijdrage voor deze smake lijke suggestie te verkrijgen, waar het Mosselkantoor van harte mee ak koord ging. De bijdrage ging zelfs zo ver, dat de mosselen geheel voor re kening van het Mosselkantoor ko men, in de overweging, dat de mosse len niet alleen toeristen naar de mu- woord had gevoerd kwam nog een drietal sprekers aan bod. In zijn dan kwoord sprak de heer De Jong over de eerste, de tweede en derde dimen sie. Hij meende dat met de derde di mensie naar de grens van het mense lijk kunnen wordt gereikt. „Het is een voorwaarde om tot eer. goed bestaan te komen." Dit nummer bestaat uit 16 pagina's. PE Bltr Verwachting tot zaterdagavond: Iets minder koud Enkele opklaringen en vrijwel overal droog; minimumtempertauur omstreeks 2, middagtemperatuur on geveer 9 graden; weinig wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 10 april: Zondag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 2 gr. Middagtemp.: 10 gr. Windkracht', variabel 2 Maandag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 2 gr. Middagtemp.: 11 gr. Windkracht: variabel 2 Dinsdag: Zonnig Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 2 gr. Middagtemp.: 12 gr. Windkracht: variabel 2 ZON- EN MAANSTANDEN 7 april Zon op 7.01, onder 20.24 Maan op 9.49, onder 2.15 8 april Zon op 6.59, onder 20.26 Maan op 10.37, onder 3.23 9 april Zon op 6.57, onder 20.28 Maan op 11.41, onder 4.19 Eerste Kwartier: 9 april (6.51) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 7 april 7.39 19.39 1.05 13.31 8 april 8.17 20.28 1.51 14.19 9 april 9.16 21.37 2.50 15.25 Doodtij: 11 april HET WEEROVERZICHT DE BILT - De al enkele dagen aan gekondigde weersverbetering lijkt er nog steeds wel aan te komen zij het in een wat traag tempo. Een lagedrukgebied blijft morgen nog dicht bij ons land, maar wordt steeds minder diep. Het zal ons mor gen nog vrij veel bewolking brengen, maar er zijn ook enkele opklaringen mogelijk en de neerslagkansen wor den nu klein. Er zal weinig wind zijn en de tem peratuur kan zaterdag ongeveer 9 graden worden, altijd nog een graad of 3 te laag voor de tijd van het jaar. Ten westen van de Britse eilanden is nu een hogedrukgebied aangeko men. Verwacht wordt dat dit begin volgende week over ons land zal trekken waarbij er dan geleidelijk meer zon komt en de temperatuur op een normaal niveau komt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1