Rioleringsproblemen in Groene Wijk Kerkwerve Toeristisch gebeuren Ring Promotion gaat van start op donderdag 12 juli Huldiging jubilarissen brandweervereniging Rademaker en gemeentebestuur Westerschouwen zijn het eens C DE ZIERIKZEESCHE COURANT Klachtenregen bij hoorzitting KERKWERVE - Heet (of liever gezegd „nat") hangij zer bij de informatiehoorzitting van de gemeente Mid- denschouwen bleek het slechte funktioneren van de rio lering bij regenval te zijn. Met name bewoners van de Zuidkerkestraat, Simonskerkestraat en Verseputseweg deponeerden woensdagavond in het Verenigingsgebouw klachten over borrelende afvoerputten, overlopende putten en in bepaalde gevallen ook stankoverlast. Niet een of twee keer per jaar, maar iedere keer wanneer er een flinke bui is gevallen. Een probleem dat dus speelt in de nieuwe Groene wijk te Kerkwerve en dat - zo legde wethouder I. C. Padmos uit - wordt veroorzaakt doordat de diameter van het bui zenstelsel te klein is. Bij overmatige regenval is de op- bergkapaciteit onvoldoende, aldus Padmos. Volgens de bewoners blijken de problemen zich echter al voor te doen voordat van „overmatig" kan worden gesproken. Vooral de laatste anderhalf a twee jaar heeft men er last van. Het ziet er niet naar uit, dat de eerstkomende jaren het riole ringsstelsel zal worden verbeterd, al liet direkteur F. B. P. van Wijchen van de technische dienst na afloop van de officiële samenkomst weten -zicfp op-korte termijn nog eens in de technische kant van de zaak te zullen* verdiepen. Burgemeester W. den Boer van Middenschouwen maakte duidelijk, dat de kennelijk schrikba rend hoge kosten er de oorzaak van zijn, dat het nieuwe basis-riolerings plan nog niet kan worden uitge voerd. ,,Dan wordt het kiezen", al dus de burgemeester, „Bouw je daar een dorpshuis voor of verbeter je de riolering", waarbij hij verwees naar de niet zo beste toestand van het Ver enigingsgebouw, die echter nog niet zo slecht blijkt te zijn als destijds in Ellemeet het geval was. Naar datzelfde Verenigingsgebouw waren woensdagavond een kleine veertig Kerkwervenaars gekomen om gevolg te geven aan de uitnodi ging van het gemeentebestuur voor de hoorzitting. Een hoorzitting in al gemene zin, waarop inwoners over zaken op allerlei gebied konden in formeren. Het kollege, burgemeester Den Boer en de wethouders I. C. Pad mos en L. C. Hart, plus gemeentese- kretaris F. Kuijper, chef algemene zaken H. Pekaar en direkteur techni sche dienst Van Wijchen zorgden voor de beantwoording. Aansprakelijkheid schade Op verzoek waren er ook vooraf schriftelijke vragen gesteld, waarbij een brief van zes kantjes met als een van vijf punten dat van de „riole ring". Een vraag daarbij was ook, wie aansprakelijk is voor de schade bij wateroverlast. De gemeente is daarvoor niet aansprakelijk, aldus bleek uit de woorden van wethouder Padmos. De bewoner betaalt, al of niet via zijn verzekering. Bewoners van huurwoningen hadden hun pro blemen ook reeds bij de woning bouwvereniging „Beter Wonen" aan gekaart, maar ook daar bleken zij tot op heden nul op het rekest te hebben gekregen. Nieuwbouw Beter Wonen zal, zo bleek uit de vergadering, bij de bouw van de ze ven a acht nieuwe woningen in de so ciale sektor aan de Brieskerkestraat wel rekening met dit gegeven hou den. Burgemeester Den Boer liet weten, dat de huisontsluiting zo hoog moge lijk zal worden aangebracht, waar door bij deze nieuwbouw waterover last zo veel mogelijk wordt beperkt. Dat nog meer woningen op de riole ring worden aangesloten, blijkt wei nig of geen negatieve invloed te heb ben. Aansluiting op de nieuwe zuive ringsinstallatie aan de Verseputse weg, een werk dat in het kader van Evenals woensdagavond in het Verenigingsgebouw te Kerkwerve, zullen de heren achter de tafel woensdag 11 april in Scharendijke en donderdag 26 april in Ellemeet desgevraagd informatie verstrekken over gemeentelijke zaken. Van links naar rechts: direkteur technische dienst Van Wijchen, wethouder Padmos, burgemeester Den Boer, gemeentese- kretaris Kuijper, wethouder Hart en chef algemene zaken Pekaar. bezuinigingen is getemporiseerd, zal eveneens weinig soelaas bieden voor Kerkwerve. „Ik vind het spijtig dat we geen harde toezeggingen kunnen doen", aldus de burgemeester. Dat uitstel BURGH-HAAMSTEDE - Tijdens de jaarvergadering van de Ring Promotion in hotel Bom in Burgh- Haamstede werd het programma, zoals dat door het bestuur werd voorgesteld, door de aanwezigen met alge hele instemming goedgekeurd. „Zeven jaar Ring Promo tion is iets, waar we als ondernemer en middenstander in Burgh-Haamstede een beetje trots 'op kunnen zijn", stelde voorzitter De Goederen in zijn openingswoord. De zes Ring Promotiondagen wor den in 1984 gehouden vanaf donder dag 12 juli en dan de volgende vijf donderdagen, waardoor de serie wordt afgesloten op 16 augustus. Da gelijks kan men dan van tien uur 's morgens tot vijf uur 's middags tal van aktiviteiten bekijken en meebe leven. De middenstand uit Haamste de plaatst 25lcommerciële kramen in het centrum van de' Westhoekkern, terwijl oude ambachten, attrakties en demonstraties zijn in wolspinnen, - weven en -verven, edelstenenslijpen, karakterpoppen maken, broodfigu ren maken, glasgraveren, glasblazen, tingieten, pottenbakken, touwslaan, Hindeloper schilderkunst en bij envoorlichting. Voor de jeugd zal een ruimte wor den gekreëerd, waar zij een rommel markt kan houden. Tevens zal voor de jeugd een kinderkaroesel aanwe zig zijn en zullen er twee poppenkast voorstellingen worden gehouden. Gedurende drie dagen zullen zes le vensgrote poppenfiguren uit Disney land de kinderen amuseren van 's morgens tien tot 's middags vijf uur. De klederdrachtgroep van de Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen uit Zeeuws-Vlaanderen bestaan de uit 25 vrouwen en mannen geeft twee dagen, twee keer per dag een show. Mits er toestemming wordt ge geven door de gemeente, zal er bij de opening van de serie Ring Promotion Paraat uit Westerschouwen RENESSE - Tijdens de jaarvergadering van de brand weer vereniging Paraat uit Westerschouwen werd een viertal jubilarissen gehuldigd. De heren R.M.P.J. van Zeventer, brandwacht 2e klas chauffeur/pompbediende C. Kooman brandwacht 2e klas en W. Oosterling brand wacht 2e klas werden gehuldigd met hun 12Va-jarig jubi leum en de heer C. van den Hoek, brandwacht le klas, persluchtmaskerdrager en pompbediende met zijn 25- jarig jubileum. wordt ook veroorzaakt doordat er in Kerkwerve niet meer kan worden ge profiteerd van een rijkssubsidie, die voor Scharendijke Eikerzee nog wel kon worden bemachtigd. Ook de riolering in de buitengebie den kwam ter sprake. Van Wijchen deelde mee, dat de Technische Dienst bezig is met het in kaart brengen daarvan, maar - zoals Den Boer zei - ook daarbij is het financiële plaatje bepalend. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's. een levensgrote olifant op de brade rie aanwezig zijn. In de ochtenduren zal er gedurende vier dagen een modeshow worden ge organiseerd. Gedurende alle Ring Promotiondagen zullen voorlich- tingskramen van het werkeiland Neeltje Jans en van de dierenbe scherming aanwezig zijn. De Vereni ging tot het aktiveren, stimuleren en bevorderen van het toerisme van en in de gemeente Westerschouwen - Ring Promotion - heeft zijn zaakjes ogenschijnlijk prima voor elkaar en men kijkt dan ook nu al uit naar 12 juli, wanneer de dagen dat de mid denstand van Haamstede nog meer dan normaal ten dienste staat van de toeristen en de eigen burgers, weer aanbreken. De huishoudelijke punten leverden tijdens de jaarvergadering geen pro blemen op. De definitieve exploita tierekening, met een voordelig salso van bijna drieduizend gulden werd door de kaskommissie akkoord be vonden. Door het automatisch aftreden van de heer Bakker stelde de heer Van Dongen zich als tweede lid beschik baar voor deze kommissie. De eerste penningmeester, de heer A. G. Feli- us, vroeg het bestuur hem om gezond heidsredenen uit zijn funktie te ont slaan. Voorzitter De Goederen be dankte hem voor zijn getoonde inzet en bood hem bloemen aan. Felius werd opgevolgd door A. \V. Kloos - beheerder van de Amrobank Haam stede - die met algemene stemmen werd gekozen. Verwachting tot vrijdagavond: Nog: weinig verandering Veel bewolking en mogelijk nog wat regen; minimumtemperatuur omstreeks 3, middagtemperatuur on geveer 8 graden; in het binnenland weinig wind, langs de kust van Hol land en Zeeland matige noord westenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 9 april Zaterdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 2 gr. Middagtemp.: 11 gr. Windkracht: n.west 2 Zondag: Zonnig Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 2 gr. Middagtemp.: 12 gr. Windkracht: noord 2 Maandag: Zonnig Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 3 gr. Middagtemp.: 13 gr. Windkracht: n.west 2 ZON- EN MAANSTANDEN 6 april Zon op 7.03, onder 20.20 Maan op 9.13, onder 1.02 Eerste Kwartier: 9 april (6.51) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 6 april 7.07 19.10 0.29 12.56 Doodtij: 11 april ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 5 APRIL 1984 140ste jaargang Nr. 23503 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De wereld wordt oud en weder jong, doch altijd hoopt de mens op verbetering. Schiller Familiebedrijf 100 jaar De familie van 't Hof in Brouwershaven runt al meer dan honderd jaar een kruideniers- bedrijf in de smalstad. (Pag. 6). Dames Mevo '80 Het damesvolleybalteam van Mevo '80 uit Zierikzee is opgerukt naar de tweede plaats, die recht geeft op het spelen van promotiewedstrijden. (Pag. 11). sprak de heer A. Deurloo toe, die per 1 januari de brandweer heeft verla ten wegens zijn leeftijd. Hij dankte hem voor de inzet en ijver die hij in de 23 jaar dat hij bij de brandweer was steeds heeft getoond. Na afhandeling van het zakelijk gedeelte werd de geanimeerde verga dering door de voorzitter, de heer J. Janse besloten. Daarna bleef het ge zelschap nog geruime tijd bij elkaar om gezellig wat na te praten. Tijdens de vergadering kwam het wel naar voren dat de meeste van de aanwezi gen het erg jammer vonden dat de da mes er niet bij waren. Het bestuur beloofde deze suggestie in overwe ging te nemen en te kijken of dit vol gend jaar wel het geval kan zijn. BURGH-HAAMSTEDE - De onder handelingen tussen het gemeente bestuur en transportbedrijf Radema ker uit Burgh-Haamstede over de verplaatsing naar het bedrijfsterrein in Haamstede zijn rond. Dat deelde sekretaris J. W. de Jon ge woensdagmiddag mee tijdens de vergadering van de kommissie finan ciën. De verplaatsing is noodzakelijk in verband met de verontreiniging van de grond en het grondwater met oliehoudende produkten. Wanneer de verplaatsing zal beginnen is nog niet bekend. Het nader bodemonder zoek zal waarschijnlijk dit jaar wor den uitgevoerd door een ingenieurs bureau. Op het huidige terrein van Rademaker worden in de toekomst woningen neergezet. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Hoewel de luchtdruk ge leidelijk stijgt zullen we toch nog een dag met te lage temperaturen en veel bewolking krijgen. Ook kan er vrij dag nog wat regen vallen. De mid dagtemperatuur is morgen niet meer dan ongeveer 8 graden. De hardnek kige bewolking van vandaag en mor gen hangt samen met een lagedruk gebied, dat van Polen naar onze om geving trekt. Wel stijgt de luchtdruk geleidelijk verder boven West-Euro pa. Een nieuw hogedrukgebied na dert vanuit de Atlantische Oceaan en hierdoor zal in het weekeinde een weersverbetering inzetten. Er komt dan meer zon en eindelijk zal de tem peratuur weer eens boven de tien graden komen. Concertzaal Na de komende verbouwing en herinrich ting van de Concertzaal in Zierikzee zal de kapaciteit met zo'n 80 plaatsen verminderd zijn. (Pag. 3). Doop reddingsboot Koningin Beatrix doopte dinsdagmorgen de naar haar vernoemde kustreddingsboot, die in Burghsluis wordt gestationeerd. (Pag. 4). Burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer speldt jubilaris Cor van den Hoek (25-jarig jubileum) de herinnerings-medaille op. Tijdens de pauze van het zakelijk gedeelte van de avond werden de ju bilarissen toegesproken door de bur gemeester van Westerschouwen, me vrouw J. L. Niemantsverdriet- Leenheer. Zij overhandigde hen een certificaat en speldde een herinne- rings medaille op. De jubilarissen, die ook werk toegesproken door de onderkommandant de heer J. Kraai- jenbrink, kregen verder nog een ka- dobon aangeboden. In zijn funktie als chef personeels zaken sprak de heer Kraaijenbrink ook het bestuur toe, dat hij dankte voor het vele werk dat voor de vere niging wordt verricht. Afscheid Commandant J. van Sluyters

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1