Toon van der Steen animator in Hel van Mergelland, maar geen winnende beloning SDO een echte kandidaat voor promotie naar eerste klas DFS pakt belangrijke overwinning bij Heinkenszand: 0-1 WIK boekt uitstekend 2-2 gelijkspel bij koploper 9 Eerste uitpunt Zonnemaire: 2-2 Martin Krijger klubkampioen SV Zierikzee Duidelijke zege Brouwershaven in duel met eigen reserves C. H. van Schelven nieuwe koploper HSV Oosterschelde TOTO X X X X X X X X X X X X ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE - Maandag 2 aPm 1984 Nr. 23501 EYSDEN - De Bruse amateur wielrenner Toon van der Steen was zaterdag de grote animator in de klassieke wegwedstrijd Hel van het Mergelland. Van der Steen ondernam tot twee keer toe en fraaie solovlucht, waarvan de twee de op minder dan vijf kilometer voor de meet strandde. Toen dook een groep van 21 renners op de rug van Van der Steen en had hi niet meer de macht om zich in de eindsprint te mengen. Chris Koppert uit Poeldijk, de jongere broer van de in Italiaanse dienst rijdende beroepsrenner René Koppert werd win naar. Jean-Paul van Poppel eindigde als tweede en zijn Gazelle-ploegmaat Ni co Verhoeven pakte de derde plaats. Traditioneel werd de 163 kilometer lange wegwedstrijd een bijzonder zware wedstrijd. Het parkoers voer de door een gedeelte van de Belgische Ardennen en door de Limburgse heu vels. Halverwege viel het peloton in Toon van der Steen was in de Hel van Mergeland de grote animator, maar hij kreeg geen loon naar werken. De winnende kolom van de toto ziet er als volgt uit: 1-1-1-2-2-3-3-3-1 -3-1-2 Aantal deelnemers: 65.027. Inleg: 284.744. Prijzenbedrag: 135.253. Toto-Gelijk De winnende wedstrijden zijn: 6 -19 - 25 - 26 en 27. Toegevoegde wedstrijd: 14. Lotto De winnende getallen zijn: 10 -12 -16 - 20 - 35 - 37; en het reservegetal is: 3. Aantal deelnemers: 519.078. Inleg: 2.691.127. Prijzengeld: 1.278.285. Cijferspel Winnend getal: 979356. Aantal deelnemers: 214.381. Inleg: 321.571. Eredivisie FC Utrecht-Willem II 2-0; DS '79- PEC Zwolle 4-1; Sparta-Volendam 3- 0; Excelsior-Helmond Sport 1-4; Ro- da JC-Fortuna S 1-2; PSV-Feijenoord 1-1; AZ '67-Haarlem 4-4; Go Ahead Eagles-FC Groningen 2-2; Ajax-FC Den Bosch 5-2. Feyenoord 27 19 6 2 44 77-28 PSV 27 19 5 3 43 70-25 Ajax 27 18 5 4 41 81-36 Roda JC 27 12 8 7 32 48-39 Haarlem 27 11 10 6 32 47-41 Sparta 27 10 11 6 31 62-45 GA Eagles 27 11 8 8 30 42-41 FC Utrecht 27 12 5 10 29 55-62 AZ '67 27 10 7 10 27 49-39 Groningen 27 9 9 9 27 41-40 Excelsior 27 11 4 12 26 48-49 Den Bosch 27 7 10 10 24 36-45 PEC Zwolle 27 8 8 11 24 43-56 Fortuna S 27 6 7 14 19 28-50 Volendam 27 6 5 16 17 27-57 Willem II 27 5 5 17 15 24-53 DS '79 27 6 2 19 14 29-61 Helmond Sport 27 3 5 19 11 39-78 Eerste divisie Veendam-RBC 3-2; Telstar-Vitesse 2-1; FC Den Haag-Heerenveen 0-3; MVV-Eindhoven 3-2; FC VVV-SVV 2- 1; Cambuur-NEC 1-1; Wageningen- NAC 2-1De Graafschap-FC Twente 0-2. MVV 25 15 8 2 38 55-28 FC Twente 24 17 3 4 37 61-30 Cambuur 25 13 7 5 33 43-27 Telstar 26 11 9 6 31 47-39 Graafschap 25 11 7 7 29 45-38 NAC 25 12 5 8 29 50-43 Wageningcn 25 9 10 6 28 35-33 NEC 25 11 5 9 27 39-33 Den Haag 25 11 4 10 26 32-30 Vitesse 26 10 6 10 26 42-42 Heracles 24 8 9 7 25 36-34 FC VW 25 8 3 14 19 34-45 Veendam 25 4 9 12 17 34-54 Heerenveen 26 4 9 13 17 35-55 RBC 26 5 6 15 16 37-53 Eindhoven 24 5 5 14 15 40-59 SVV 25 3 7 15 13 31-53 De Graafschap eerste periodekampi oen; FC Twente tweede periodekam pioen; NEC'derde periodekampioen. drie stukken uiteen. Uit de kopgroep van 21 renners ontsnapte Toon van der Steen. Hij nam een ruime voor sprong, maar werd teruggepakt. On- middelijk na de hereniging trok hij er echter opnieuw tussenuit en nu leek hij te slagen. Op minder dan vijf kilometer voor de finish was hij ech ter niet meer opgewassen tegen de aanstormende achtervolgers. Dat werd het begin van een boeiende fi nale, waarin positiekiezen belangrij ker was dan snelheid. In de laatste bocht kwam Jannes Slendebroek ten val. Uiteindelijk sprintten 26 ren ners om dez2ege, die met behulp van de finishfoto moest worden vastge legd. Chris Koppert kreeg de bloe men en Toon van der Steen verdween met een mindere klassering in de ver getelheid al was hij het geweest, die voor een belangrijk deel het gezicht van deze klassieker had bepaald. Hoe langzaam het was gegaan blijkt was uit het feit, dat de renners in de B-wedstrijd over hetzelfde parkoers twaalf minuten minder nodig had den. Hier won Rob Kleinsman na een solo van veertig kilometer. Jack van- Op vrij fortuinlijke wijze kwam Rillandia na een half uur spelen op voorsprong toen bij een hoekschop van Rillandia Piet Berrevoets de bal verkeerd op zijn schoen kreeg waar mee doelman Peter Noordijke kans loos werd geklopt (1-0). Twee'minu ten later gebon het èr, erg donker voor WIK uit te zien toen na een af geslagen aanval van WIK en aanval ler van Rillandia door de WIK verde diging wist te breken. De uitlopende Peter Noordijke wist in eerste in stantie de aanvaller te stuiten maar met veel geluk kreeg deze toch weer de bal in zijn bezit. Inmiddels wat Piet Berrevoets naar de doellijn ges neld waarbij hij echter andermaal de pech had dat de ingeschoten bal via zijn schoen in het doel verdween (2-0). Aanvallen WIK liet zich door deze tegenslag echter niet uit het veld slaan en maakte direkt duidelijk dat het al lerminst van plan was bij de pakken te gaan neer zitten. Na de rust slaagde WIK er zelfs in het beste van het spel naar zich toe te trekken, mede doordat Piet Berre voets en Leen Post bij de opgezette aanvallen goed mee naar voren gin gen. In de 20e minuut slaagde WIK erin de achterstand tot 2-1 de reduce ren toen Gerrit Kooman na een aan val over de linker vleugel de doel man van de thuisklub met een harde knal kansloos liet. WIK, dat de gelijkmaker rook, slaagde er hierna in nog meer druk op de verdediging van de thuisklub uit te oefenen. In de 27e minuut .slaagde het erin de stand recht te trekken toen bij een door WIK geno- OVEZANDE - In een wat rommeli ge wedstrijd is Zonnemaire er in de ontmoeting tegen de reserves van Volharding in geslaagd zijn eerste puntje in een uitwedstrijd in dit sei zoen te bemachtigen. Gezien het spel- beel was de uiteindelijke 2-2 punten verdeling een juiste uitslag waarmee beide ploegen loon naar werken kre gen. De sterke wind deed nogal veel afbreuk aan spel. Veel onzuivere pas ses waren hiervan het gevolg. In de twintigste minuut kreeg de thuisklub een uitstekende kans om de skore te gaan openen toen het een strafschop kreeg toegewezen welke echter onbenut werd gelaten. Direkt hierna deed Stoffel Duinhouwer het aan de andere zijde beter en met een welgericht schot wist hij Zonnemaire voorsprong te geven (0-1). Vijf minu ten later was de balans echter weer in evenwicht toen de aanvallers van Volharding de verdediging van de rood gelen wist te verschalken (1-1). Lange tijd bleef deze stand na de hervatting gehandhaafd. Uit een goed opgezette aanval wist Peter de Munnink na een half uur spelen de doelman van de thuisklub met een lob kansloos te passeren (1-2). De ver- dediding van Zonnemaire kwam in de resterende tijd nog onder druk te staan waarbij het erin blessure tijd nog in slaagde een puntenverdeling uit het vuur te slepen (2-2). der Horst uit Oost-Souburg werd op twintig sekonden tweede. ZIERIKZEE - Met nog vijf ronden te spelen in de huishoudelijke kom petitie van Schaakvereniging Zierik zee kan Martijn Krijger zich officieus kampioen noemen. Winst op H. C. Jukkenekke maakten hem onbereik baar voor al zijn konkurrenten. De overige spelers kunnen nu al leen nog maar knokken voor de twee de en lagere klasseringen. Voor de tweede plaats komen Huib Uil, Han van der Made en A. van der Westen in aanmerking. Deze laatste rukt op nieuw flink op na winst op Albert Riemens. Huib Uil en Han van der Made kwamen in hun eerste treffen remise overheen. Dat deden ook P. Wiebols, B. S. Spiegels en A. Bom tegen respektievelijk S. Spiegels, J. Ver kerk en J. Hoogstrate. C. van Eldik klopte P. van der Schee en S. Stoel was niet opgewassen tegen P. Le gerstee. In de onderste regionen won E. Bleyi van de wegens ziekte gerui me tijd afwezige J. Vos. men hoekschop de verdediging van Rillandia er niet in slaagde het leder afdoende weg te werken. De bal kwam hierbij voor de voeten van Leen Post die zich geen moment be dacht en de bal vol op de slof nam welke hard en onhoudbaar in het net- verdween (2-2). Volgens de spelers van Rillandia was aan de treffer een overtreding voorafgegaan waarbij zij voor het nodige trammelant zorg den. Ondenbreken De doelverdediger maakte het zelfs zo bont, dat hij meede de scheidsrech ter een schop te moeten geven, waar na deze het raadzaam vond om de wedstrijd geduren tien minuten te onderbreken om de gemoederen wat te laten bedaren. Met tien spelers, de doelman was het verdere medespelen ontzegd, moest Rillandia de wedstrijd uit spe len. Door de onderbreking was ech ter de kadans bij WIK gebroken waardoor het er in de nog resterende tijd niet meer van wist te profiteren ondanks het feit, dat het wel een veldmeerderheid behield. BROUWERSHAVEN - In een spor tief gespeelde wedstrijd heeft Brou wershaven de ontmoeting tegen haar eigen reserves in een duidelijke 9-2 overwinning weten om te zetten. Uit de nu nog resterende vijf wedstrijden hebben de Brouwenaren aan nog vijf puntjes genoeg om zich van de kam pioenstitel te kunnen verzekeren. Ondanks het feit dat de reserves poogden zo goed mogelijk partij te geven, toonde de hoofdmacht van de Brouwenaren toch duidelijk over een beter geheel te beschikken. Nadat het tweede team er een kwartier in was geslaagd om hun grotere broe ders het skoren te beletten wist Flip Bokelaar uit een pass van Rolf den Boer de skore te openen (1-0). In de 23e minuut schoot Flip Bokelaar, nu na een pass van René Roon, weer raak (2-0). Steef Kloet ging in de 28e minuut door de verdediging van de reserves waarna hij nummer drie liet aantekenen, waarna René Roon in de 40e minuut voor een 4-0 ruststand zorgde. Al in de allereerste minuut na de hervatting was het weer raak door Flip Bokelaar die een pass van Joop Krips benutte (5-0). Op aangeven van Arjan Visser werd het in de negende minuut 6-0 door René Roon, waarna Ton Fischer na een klein kwartier spelen voor de reserves wist tegen te scoren (6-1). In de 27e slaagde Rien den Boerd erin de verdediging van het eerste team te verschalken wat 6- 2 betekende. Het laatste woord was hierna toch weer voor het eerste team. Na een half uur spelen ging Flip Bokelar goed door op een pass van Arjan Vis ser waarna hij geen fout maakte (7-2), zeven minuten later werd Arjan Vis ser in het strafschop gebied neerge legd waarna hij zelf de toegekende strafschop benutte (8-2). Flip Boke laar sloot zijn produktieve middag a' met vier minuten voor tijd de eindstand 9-2 te bepalen. ZIERIKZEE - Op het parkoers aan de Jan van Renesseweg werkte de Zierikzeese hengelsportvereniging Oosterschelde de zevende kompeti tiewedstrijd af. C. H. van Schelven ,,Het hoeft geen betoog, dat de ploeg uitstekend gemotiveerd was. Ik hoefde er dan ook totaal geen moeite voor te doen om de laatste prikkel toe te dienen", stelde Goede- gebuure. Ouwerkerk speelde de eerste helft met de harde wind in de rug en koos meteen vanaf het eerste fluitsignaal de aanval. De ploeg speelde met drie spitsen, terwijl SDO er de voorkeur aan had gegeven om met vier middenvelders de strijd te beginnen. ,,We kwamen daardoor op het middenveld steeds een man netje tekort, maar dat losten we op door steeds met lange ballen van ach ter uit, de spitsen te bedienen. Dat kun je doen als je spitsen genegen zijn om achter iedere bal te lopen en dat lukte wel. Er werd keihard ge werkt en SDO werd enigszins over donderd door onze speelwijze". Onrustiger Na twintig minuten opende Ou werkerk de skore. Op het midden veld gingen René Waardenburg en William Remeeus een kombinatie aan, die Waardenburg aan de rand van de zestien meter bracht. Precies op tijd kwam de pass van Remeeus. De bal werd door Waarden- burg in een keer op de slof genomen en enkele momenten later lag het leer in de touwen: 0-1. Na het doel punt viel Ouwerkerk vreemd genoeg wat terug en werd er wat onrustiger gespeeld, alsof men reeds toen alleen dacht aan het konsolideren van de kleine voorsprong. Kort voor het wisselen van speelhelft moest doel man Michel Begcmann goed reageren op een iznet van een van de SDO- voorwaartsen. De jeugdige doelman kweet zich overigens in Lamswaarde weer meer dan voortreffelijk van zijn taak en hij liet herhaaldelijk zien niet voor niks de minst gepas seerde doelman van de klas te zijn. ,,In de rust heb ik tegen de ploeg gezegd uiterst attent te gaan verdedi gen, want dat het wel vast stond, dat SDO een belegering zou gaan instel len, die wel eens te zwaar zou kunnen zijn, wanneer er niet met honderd procent aandacht verdedigd zou gaan worden. Dat hebben ze goed in de oren geknoopt", konstateerde Peter Goedegebuure. SDO ging ook fana tiek in de aanval, maar zoals zo vaak gebeurt bij een surplus aan wind, de pass op maat ontbrak volledig. Tal van keren verdween de bal over de achterlijn, omdat er te hard werd aangespeeld. Uit de counter kon Ou werkerk zich aan de andere kant werd afgetekend winnaar met een vangst van 1595 gram, hetgeen hem meteen aan de leiding van het tussen- klassement bracht. In dit klassement is het nu overigens bijzonder span nend geworden, omdat een aantal hengelaars erg dicht bij elkaar is ko men te staan. Hoewel iedereen in de veron derstelling leefde, dat er ondanks het kanse kreëren, die veel gevaarlijker waren. In de tiende minuut kreeg de wedstrijd eigenlijk al een eerste aan zet tot de definitieve beslissing. Offensief René Waardenburg mocht een vrije trap nemen op het middenvèld. De bal zeilde diep in het strafschopge bied, waar de SDO-laatste man niet wisselvallige weer toch redelijk plat vis te vangen zou zijn, bleek het te gendeel het geval. De 51 deelnemers bemachtigen in totaal slechts 49 bo venmaatse en 76 ondermaatse vissen. De vangst bestond hoofdzakelijk uit schollen, enkele botten en een paar gulletjes. Het totaal gewicht aan bo venmaatse vis bedroeg 10.021 gram. Halverwege de wedstrijd werden de deelnemers nog getrakteerd op een ferme hagelbui, gepaard gaande met forse windstoten, waardoor veel hen- gelattributen met een laag stuifzand bedekt werden. Verenigingssekretaris Van Schle- ven werd dus uiteindelijk winnaar met een puntentotaal van 1595 pun ten. Dit leverde hem een vlakschuur- machine op. De tweede prijs kwam bij A. Verloo terecht met 823 punten. Hij moest daarvoor nog een grote bot, die net voor de waterlijn van zijn haak viel, voor de aankomende golven weggrissen. Hij ontving een keukenmachine als prijs. R. Ravia werd met 658 punten een goede der de. De uitslag op een rijtje: 1. C. H. van Schelven 1595 pnt.; 2. A. Verloo 823 pnt.; 3. R. Ravia 658 pnt.; 4. H. Pan- nekoek 645 pnt.; 5. C. Seijbel 565 pnt.; 6. L. Heijboer 540 pnt.; 7. J. W. Dekker 516 pnt.; 8. P. Roskam 452 pnt.; 9. Martin Smits 430 pnt.; 10. R. Timmerman 380 pnt.; 11. J. de Jonge 365 pnt.; 12. C. J. Schot 317 pnt.; 13. Mevr. L. Verloo 281 pnt.; 14. H. Koo man 270 pnt.; 15. Johan Verwest 266 pnt. Reeds tijdens de wedstrijd werd duidelijk, dat de uitslag wel eens be langrijke verschuivingen in het klas sement te weeg zou kunnen brengen. J. Hubers, tot het begin van de zeven de kompetitiewedstrijd de trotse lei der, moest met lede ogen toezien, hoe Van Schelven vis na vis op het droge haalde, terwijl hijzelf niets ving. Met 3336 punten heeft Hubers nu als tweede een achterstand van 331 pun ten op de nieuwe leider Van Schel ven. Met 3043 punten is C. Seijbel derde en A. Verloo en J. C. Berre voets volgen op geringe afstand met 3025 en 3020 punten. Bij de junioren bleef Jacco Verwest moeiteloos aan de kop van het klas sement, al kwamen Martin Smits en Johan Verwest door hun respektieve vangsten dichterbij. Jacco Verwest leidt met 1102 punten met André Ver loo op de tweede plaats met 535 pun ten. Martin Smits, Johan Verwest en Cees Snijders nemen de volgende plaatsen in met 525, 360 en 306 pun ten. goed timede en net leer verkeerd op zijn hoofd kwam. Attent reageerde peter Bezemer en de SDO-doelman was voor de tweede keer geslagen. Het Zeeuwsvlaamse offensief werd hierna nog feller, maar voortdurend stuitten de SDÓ-aanvallers op de meer dan voortreffelijk reagerende Michel Begemann, terwijl Ernst Be- gemann en Piet Vreeke defensief ex celleerden. In de 38e minuut was het pleit definitief beslecht en opnieuw was Peter Bezemer de afwerker, dit keer op een pass van Jakkie Beze mer: 0-3. Hierna gaf SDO de moed op en werden de slotminuten plichtma tig uitgespeeld. ,,We wonnen in een wedstrijd met een uitstekend nivo voetbal. In het begin van het seizoen zei ik, dat deze ploeg kampioenkan sen had, maar ook niet meer. Zoals ze nu spelen hebben deze jongens de kwaliteiten om eerste klas te spelen, maar de weg is nog lang. We hebben het nu echter in eigen hand. Als we steeds de konsentratie vast kunnen houden, dan moet het kunnen", besloot Peter Goedegebuure. HEINKENSZAND - DFS leverde zaterdagmiddag een knappe prestatie door Heinkenszand in eigen omgeving beide puntjes afhandig te maken. Door dit resultaat blijven de oranjehemden nog steeds meespelen in de strijd om de bovenste plaats welke recht geeft op promotie naar de KNVB. Aan een doelpunt had DFS genoeg om de wedstrijd in haar voordeel te kunnen beslissen. De overwinning kan voor een zeer belangrijk deel op het konto van de verdediging van DFS worden geschreven. Ander maal bleek dit deel van de ploeg uit Burgh- Haamstede veruit het sterkst. Ondanks het grote veldoverwicht dat Heinkenszand bijna gedurende de gehele wedstrijd had slaagde het er niet in de defensie van de bezoe kers, met in de hoofdrollen laatste man Peter Goedegebuure en de beide vleugelverdedigers Jacob den Engeslman en Peter Fooy aan het wanke len te brengen. Ook doelman Rob van Dijke, die Jack van Rees (verhin derd wegens werkzaamheden) onder de lat verving, viel op met een aan tal voortreffelijke reddingen. Mede doordat DFS de handen vol werk had mt haar verdedigende taak, moesten de aanvallers, waarbij John ny Quaak deze middag ontbrak, zich in hoofdzaak bepalen tot de coun ter, welke dan nog zeer spaarzaam waren. Een kwartier na de hervating viel de enige en beslissende treffer toen Leo Rijnberg plotseling de kans kreeg, waarvan hij dankbaar gebruik maakte, om de doelman van de thuisklub, die verder een heel rustige middag had, kansloos te laten (0-1). In het nog resterende half uur zette Heinkenszand nog alles op alles om de opgelopen achterstand alsnog weg te werken, maar wat het ook probeerde, de verdediging van DFS gaf geen krimp en wist de twee kostbare puntjes vast te houden. RILLAND - WIK leverde zaterdagmiddag een knappe prestatie door de koploper in de 2e klasse Rillandia voor eigen publiek niet meer toe te staan dan een 2-2 punten verdeling. Dit negende gelijkspel in dit seizoen van de ploeg uit Kerkwerve was zeker dik verdiend voor de groenwitten. Mede door de inzet welke door de ploeg van Adrie Noordijke aan de dag werd gelegd waren zij volko- rvffcj» A 1 men gelijkwaardig aan de koplopers. Ouwerkerk na 0-3 triomf bij LAMSWAARDE - Het begint echt menens te worden voor Ouwerkerk in de tweede klas van het zondagse afdelingsvoetbal. In Lamswaarde klopt de ploeg van trainer Peter Goedegebuure zondagmiddag voor de tweede keer dit seizoen rivaal SDO. Konden ze Zeeuwsvlamingen in Ouwerkerk de schade nog beperken tot 2-1, een resultaat waar ze zelf voor een belangrijk deel schul dig aan waren doordat een strafschop werd gemist, dit keer wonnen de Ou- werkerkers via een 0-1 ruststand met 0-3. Door deze zege is de Duivelandse formatie voor het eerst dit seizoen op kop gekomen en hebben zij duidelijk hun kandidatuur gesteld voor promotie naar de eerste klas, al moeten er nog wel zeven wedstrijden gespeeld worden. ,,Je zou nu toch moeten kunnen ver onderstellen, dat we het zouden moeten kunnen", meende Peter Goedege buure voorzichtig. ,,De strijd gaat voornamelijk tussen Ouwerkerk, SDO en Heinkenszand. Van SDO hebben we vier punten gepakt en Heinkenszand moest drie punten aan ons afstaan". FC Utrecht-Willem II DS'79-PEC Zwolle Sparta-Volendam Excelsior-Helmond Sp. Roda JC-Fortuna S. PSV-Feyenoord AZ'67-Haarlem GA Eagles-Groningen Telstar-Vitesse SC Cambuur-NEC Wageningen-NAC De Graafschap-Twente

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 9