NIEUWSBODE Was Cruijff er nou toch...? Kampioenschap Zierikzee II géén 1 april-grap Zierikzee pas in slotfase naar ruime 3-0 overwinning in matige partij met BSC 7 Renesse pakt weer eens uit: 4-0 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 2 april 1984 Nr. 23501 ZIERIKIKZEE - Twee treffers van Marco Does in de laastste zes minuten van de ontmoeting tegen BSC be zorgden uiteindelijk toch nog een ruime 3-0 overwinning op de Roosendaalse ploeg van trainer Ad Voermans. Hal verwege leidde de roodzwarte brigade door een vroege treffer van Wim Overweel geflatteerd met 1-0. Doordat de naaste rivalen in de derde klas, SC Gastel en Divo, beide een belangrijk punt lieten liggen in de thuis wedstrijden tegen respektievelijk Steenbergen en De Schutters werd het voor de ploeg van trainer Jack Schip per weer een pirma dagje. Zierikzee kan zich drie wedstrijden voor het einde kampioen noemen, maar dan zullen er eerst nog enkele lastige klippen omzeild moe ten worden. Eerst speelt de ploeg uit bij Steenbergen, de ongetwijfeld nog revanchegevoelens koestert na de voor de Steenbergenaren zo triest verlopen ontmoeting in Zie rikzee (2-2). Op paaszaterdag ontmoet Zierikzee op sport- bark Bannink het lastige Divo, waarvan in de eerste wedstrijd van de kompetitie pas in de allerlaatste mi nuut met 1-3 werd gewonnen en op tweede paasdag trekt de ploeg naar Oud-Gastel om daar mogelijk de dikver diende titel binnen te halen. Een ironische bijkomstig heid is, dat het vorige seizoen SC Gastel Zierikzee in de slotwedstrijd een helpend handje moest toesteken om de degradatie te ontlopen. Na Gastel ontmoet Zierikzee nog Steen en Roosendaal, waarvan de eerste thuis in de tweede uit. Zierikzee kwam al in de tweede mi nuut erg dicht bij de openingstreffer, toen Marco Does plotseling een uitge lezen mogelijkheid kreeg, nadat Kees Verkaart een breedtepass van Jan-Leen Boot liet lopen. Does liet de bal evenwel te ver naar de zijkant dwarrelen, waardoor de hoek wat te moeilijk wrd. Toch slaagde de lin kerspits erin het leer nog richting Qu Senden te krijgen. De bal kaatste evenwel tegen de deklat weer terug het veld in. In de derde minuut kreeg Zierikzee een fikse tegenvaller te verwerken. Theo Wittenberg maakte na een periode uitgeschakeld te zijn geweest zijn rentree in de ploeg,, maar het werd slechts een rentree van drie minuten en twee balaanra kingen. Toen keerde de hinderlijke spierblessure weer tegerug en moest hij zich laten vervangen door Aart van der Linde. Gevreesd moet wor den, dat het seizoen voor de fanatier ke aanvaller een vroegtijdig einde heeft gekregen. Aarzelen Nadat Joop Brusselers voor BSC dicht bij een treffer was geweest, had Zierikzee in de negende minuut suk- ses. Aart van de linde stond aan de basis. Hij trok vanaf de zijkant de bal in het zestienmetergebied waar Jan-Leen Boot uit een scrimage in schoot. Doelman Senden keerde de poeier, maar het leer belande voor de voeten van Wim Overweel, die in de boven hoek kogelde. Dit keer moest de Roosendaalse doelman het antwoord schuldig blijven: 1-0. Hierna was het voornamelijk BSC, dat zich aanval lend manifesteerde, daarbij gehol pen door de felle wind, die in het voordeel blies. In de twintigste mi nuut leek het sukses daar, toen er te lakoniek werd uitverdedigd en de bal bij Rini Balemans belandde. De ze mocht op Ronald Lievense afsteve nen, maar de Zierikzee-doelman maakte zich juist op tijd breed, waar door de inzet op hem af stuitte. Uit de rebound kreeg vervolgens Corné Verbocht een uitgelezen mogelijk heid, maar hij aarzeldete lang, waar door Han van de Sande alsnog kon opruimen. De druk op het Zierikzee-doel bleef aanhouden en het leek slechts een kwestie van tijd, vooraleer de Bra banders de gelijkmaker zouden laten aantekenen. John de Nijs kreeg aan prima kans en ook Joop Brusselers had de gelijkmaker op de schoen, maar het vizier stond duidelijk niet op scherp bij de Brabanders. In de slotminuten van het eerste bedrijf Peter Noordijke naar Zierikzee ZIERIKZEE - De sportieve suk- sessen van Zierikzee dragen er on tegenzeggelijk toe bij, dat jeudige talentrijke voetballers naar de Zierikzeese zondagklub trekken om daar hun verdere voetbaltech- nische kwaliteiten te trachten te ontwikkelen. Nadat eerder in de kompetitie Arjan van de Ven al van WIK overkwam en vervol gens Bas Terpstra van Dreischor en de broers Ronald en Marco van Oeveren van ZSC dit voorbeeld volgden, werd het afgelopen wee keinde bekend, dat WIK-doelman Peter Noordijke na veel wikken en wegen heeft besloten om het volgende seizoen naar de VV Zie rikzee over te gaan. Hiermee wordt het arsenaal van goede kee pers bij de klub danig versterkt en krijgen met name Ronald Lie vense en Carlos de Medonca een stevige stok achter de deur om goed te blijven presteren. maniferteerde Zierikzee zich weer aan de andere kant met een schitte rend genomen vrije trap van Wim Overweel als klapstuk. Doelman Qu Senden en de deklat voorkwamen Overweel's tweede treffer. Hij speel de na een aantal mindere wedstrij den weer een prima partij, dit in te genstelling tot Kees Verkaart, die na zijn ziekte nog lang niet op het oude nivo terug is. De Zierikzee- aanvoerder verrichte niet het stu wende werk achter de drie spitsen, dat hem vaak zo nuttig maakt in de Zierikzeese pleog. Wel toonde hij zich enkele keren goed in een assistere- rende verdedigende rol. In de blessu retijd van de eerste helft ontstond toch bijna de gelijkmaker, toen Joop Brusselers er in slaagde uit een on mogelijke positie toch nog de bal voor het doel te krijgen. De mee op gekomen verdediger John de Nijs miste evenwel, al dan niet dankzij een tackle van Han van de Sande. Van een door BSC voorzichtig ge claimde strafschop wilde arbiter Aad de Koster evenwel niet weten. Marco Does In de tweede helft benutte Zierik zee al evenmin het voordeel van de wind in de rug. Slechts zeer spora- dich werd er van ver op de BSC-veste geschoten. De veelal met de weinig overtuiging ingezette aanvallen misten steeds je juiste afwerking, voor een belangrijk deel ook vanwe ge het uistekende werk van het cen trale verdedigingsduo Peter Meeu- wis en Toon van der Boom. In de ze vende minuut moest de aangetikte Han van de Sande zich laten vervan gen door Marco Saman. De jeugdige nieu wkommer zou zich na een klein half uur manifesteren door een gevaarlijke inzet van de doorgebroken Peter Horeman attent te blokkeren. Dat deed Patrick de Broekert tot twee keer bij pogingen van Joop Brusselers, terwijl Wim van der Maas korrigerend moest op treden bij een doelpoging van Rini Balemans. Zes minuten voor tijd kwam tenslotte toch de bevrijdende tweede Zierikzeese treffer. Uit een schijnbaar afgeslagen aanval liet Kees Verkaart plotseling een knal los, ie doelman van Senden niet on der kontróle kon krijgen. De attend mee opgerukte Marco Does kon toen zijn hoek uitzoeken. Drie minuten la ter was hij andermaal goed ter plaat se, toen Jan-Leen Boot van de achter lijn de bal in de doelmond prikte en Qu Senden andermaal-niet helemaal - vrijuit ging. Het leer bleef hangen totdat Marco Does met een simpele kopstoot het lot van BSC bezegelde: 3-0. „Het was leuk, dat juist Marco Does twee keer skoorde", meende Jack Schipper. „Hij kwam zaterda gavond laat pas thuis van twee we ken militaire dienst in Duitsland en vroeg me of hij moest spelen. On danks het feit, dat hij twee weken geen trainingen meemaakte wilde' ik dat meer al te graag, want het systeem met twee spitsen ligt ons he lemaal niet. Ik ben drommels blij, dat ik nog een linksbuiten heb. We kunnen dan ons favoriete spelletje spelen. Dat het er vaak niet helemaal uitkomt, is jammer, maar ik zal er Marco Does en Aart van der Linde ze ker niet op aankijken. Ze hebben hun best gedaan, maar het is niet niks als je plotseling voor de leeuwen wordt gegooid als een komplete voorhoede wegvalt. Jan-Leen Boot is eigenlijk de enige die een mannetje kan uitspe len, maar het is toch belangrijk als er op de vleugels jongens staan, die wel willen. Ze hebben echter tijd nodig om op het juiste nivo te komen, maar dat komt wel. Daar ben ik niet bang voor. Ik ben gewoon blij met het po sitieve resultaat al was de wedstrijd allesbehalve flonkerend. De punten zijn echter belangrijk. Bovendien hebben we na twee wedstrijden zon der doelpunten weer eens drie keer geskoord. Dat is psychologisch be langrijk". RENESSE - In de thuiswedstrijd tegen de reserves van Lewedorpse Boys kon Renesse weer eens een overwinning laten noteren. Als de Renessenaren tot winst komen doen zij dit ook goed. Kansloos werd de ploeg uit Lewedorp door de hard werkende ploeg van Renesse, welke nog altijd vecht voor het behoud in de tweede klasse, naar een 4-0 neder laag gespeeld. Al voor de rust, spelend tegen de .wind, demonstreerde Renesse een ruim veldoverwicht. Tot grote opluchting van trainer Ko Willemse bleken de aanvallers deze middag het doel van de tegenpartij weer eens te kunnen vinden wat resulteerde in vier gave doelpunten. In de tiende minuut kwam de thuisklub zeer dicht bij de openingstreffer toen Leen Rademaker de bal maar voor het inkoppen had. Een van de achter spelers van Lewedorpse Boys sloeg echter de bal met de hand voor het hoofd van Rademaker weg wat de scheidsrechter ontging. In de twin tigste minuut kon de thuisklub toch voorsprong nemen toen uit een goed opgezette aanval Cor Kooman de doelman van de bezoekers met een lob wist te passeren (1-0). De thuisklub bleef hierna goed doorgaan en nog voor de rust wist Leen Rademaker met een kopbal de voorsprong tot 2-0 op te voeren. Ook na de hervatting, nu spelend met het windvoordeel, bleef Renesse het spel goed in handen houden. Gerard Smeedink, spelend als laatste man, zorgde in de achterste lijn voor een goede organisatie waardoor doelman Gerard Boogerd het onder de lat van Renesse vij gemakkelijk had. Na een kwartier spelen in de twee de helft werd bij de thuisklub Walter de Jonge gewisseld voor Ad Wandel waardoor er op het middenveld meer lijn in het spel kwam. In de 22e mi nuut kon Renesse de voorsprong op voeren tot 3-0 toen Marco de Feiter goed doorging op een dieptepass van Ad Wandel, waarna hij vervolgens de doelman van de Boys kansloos liet. De Renessenaren speelden hierna een gewonnen wedstrijd. Uit een door Marco de Feiter genomen hoekschop ontstond er voor het doel van de be zoekers een scrimmage waaruit Ri- nus Verseput nog de eindstand op 4-0 wist te bepalen. ZIERIKZEE - Zondagmiddag rond twee uur cirkelden ondanks de betrekkelijk ongeloofwaardigheid van het door de sportredaktie van de Zierikzeesche Nieuwsbode gelanceerde bericht toch nog heel wat mensen rond bij de ingang van het nieuwe sportkomplex van Zierikzee aan de Lange Blokweg. De komst van Johan Cruijff naar Zierikzee is tenslotte niet niks. Dat wil je toch niet missen. Dat de kalender 1 april aangaf ontging deze en gene beslist, dat bleek wel weer. Maar hoe het ook zij, onze fotograaf bespeurde Nederlands populairste voetballer toch, of... De grap hield in ieder ge val een paar dagen de gemoederen danig in beroering. ZIERIKZEE - Met een 1-0 overwinning op de reser ves van Robur is het tweede team van Zierikzee zon dagmiddag kampioen geworden in de reserve derde klas van de KNVB, een prestatie die ongetwijfeld aanspreekt. De ploeg van trainer/coach Cees Struyk pakte de titel zonder een nederlaag en dat mag toch op z'n minst opzienbarend genoemd worden, nadat de ploeg een jaar eerder voor een belangrijk deel dankzij de assistentie van de reserves van Zeelandia als tweede eindigde en daardoor mee mocht promo veren met kampioen Robur II, toevallig net de oppo nent van de roodzwarte formatie in de kampioens wedstrijd. Zierikzee leek het vorig jaar de promotie te gaan mislopen, toen de ploeg op een ronde van het einde nog als derde stond geklasseerd, een punt ach ter HVV '24 III. In de slotronde verloor de ploeg uit Hulst evenwel met 4-2 uiterst verrassend bij de re serves van Zeelandia, terwijl Zierikzee afrekende met Middelburg IV. „HVV '24 zou niet hebben wil len promoveren, werd toen ge zegd", vertelde de dolgelukkige Cees Struyk na de nipte 1-0 winst op Robur, „maar daar heb ik geen moment in geloofd. Dat zie ik geen enkele ploeg zo spelen, die echt met zijn sport bezig is". De wedstrijd tussen Zierikzee en Robur gaf vooral in de eerste helft twee gelijkwaardige ploe gen te zien. Zierikzee speelde bij zonder nerveus, hetgeen de kwali teit van het spel zeker niet ten goede kwam. In de tiende minuut dreigde Robur verrassend op voorsprong te komen, maar arbi ter Nico Kuyer had buitenspel ge- konstateerd op het moment dat doelman Carlos de Mendonca ge passeerd werd, zodat het Goese feestje niet doorging. In de twee de helft dikteerde Zierikzee de wedstrijd, maar de treffers ble ven uit, omdat het spel gezien de omstandigheden - een harde wind - tekort werd gehouden. Doelpunt In de 27e minuut viel toch het belangrijke doelpunt, dat het kampioenschap op zou leveren. De sinds korte tijd voor Zierikzee uitkomende Kerkwervenaar Ar jan van de Ven liet een schot los, dat door de voortreffelijke Goese doelman Van Sabben niet klem- vast gepakt kon worden. De bal stuitte het veld weer in precies op het hoofd van de inmid dels doorgestoomde Arjan van de Ven. Met een fraaie boog zeilde het leer over de doelman in het doel. Robur probeerde nog wel met man en macht weer naastzij te komen, maar de Zierikzee-ver- dediging gaf geen krimp meer en de kampioensbloemen konden van stal gehaald worden. Uit achttien duels verzamelde Zierik zee II 33 punten, waarbij de drie verliespunten werden toegestaan via evenzoveel gelijke spelen. „We hebben nog geen nederlaag geleden en dat proberen we als het even kan zo tot het einde vol te houden", erkende Cees Struyk, de uiterst fanatieke en door het kampioenschap vreselijk blije co ach van de Zierikzeese reserves. „Het zou toch schitterend zijn als je kampioen zou worden zonder een verliespartij met daarnaast ook nog de minst gepasseerde ver dediging". Overigens vindt ook Struyk het kampioenschap nog steeds ongelofelijk. „Als je ziet, dat we bijna acht jaar hebben moeten worstelen om uit de eerste klas van de afdeling te komen, dan is dit op z'n minst opzienba rend. Het vorig jaar zijn we mis schien met een beetje geluk als nog gepromoveerd, alhoewel ik van mening ben, dat we toen ook al het beste voetbal speelden. We haalden de tweede plaats op door zettingsvermogen en mentali teit". Vriendenploeg Het is het derde seizoen, dat Cees Struyk als coach de scepter zwaait over het tweede Zierikzee- team. Voor het tweede seizoen doet hij er de training bij. „Toen ik zelf nog aktief voet balde in het eerste team was ik al tijd een enorm voorstander van een vriendschapsband tussen de spelers. Gezelligheid vond ik erg belangrijk. Die lijn heb ik probe ren door te trekken op dit team. Na een eerste aanloopjaar, waarin we begonnen om met een tweetal busjes de uitwedstrijden te bezoe ken, is de onderlinge band in het tweede seizoen al veel hechter ge worden. Ik heb er alles aan ge daan om de vrouwen van de spe lers bij het sportieve gebeuren te betrekken en ook dc kinderen. Dat lukte uitstekend en het groei de uiteindelijk uit tot een grote vriendcnklub, niet alleen buiten het veld, maar ook binnen de lij nen. Ik denk, dat ons dat heel wat punten heeft gescheeld". Struyk erkent, dat zijn ploeg wel degelijk ook een aantal zwak ke wedstrijden speelde, maar dan zorgde de juiste instelling van de ploeg toch nog voor het beoogde resultaat. „Na het vertrek van de broers Stoutjesdijk moest het tweede team spelers afstaan aan het eerste en dat is nog verergerd door de blessure van TTieo Witten berg. In overleg met Jack Schip per is dit steeds voortreffelijk ge regeld, want ik ben toch zoveel verenigingsman, dat het eerste team altijd voorgaat, alsdat nodig is. Een en ander heeft wel tot ge volg gehad, dat we een kompleet andere voorhoede hebben gekre gen en gelukkig heeft dat goed uitgepakt, omdat iedereen gene gen was om keihard te blijven werken. Belangrijk is ook ge weest, dat we van tijd tot tijd de steun van A-junioren kregen, een geste waarvoor ik hen erg dank baar ben", legt Cees Struyk uit. Het kampioensteam werd ge vormd door doelman Carlos de Mendonca en de veldspelers Dick Hart, Piet van de Kassteele, Hans Verkaart, John Reynen, Johan Overweel, Jaap Stoutjesdijk, An- dré Flohil, Bart dc Jonge, Sie- brand Alkemade, Robert van der Zande, Aart van der Linde, Marco Does, Arjan van de Ven en Bart Helbers.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 7