Veel blijk van waardering voor inzet vrijwilligers u-.y-f Verbouw rusthuis Duinoord in Haamstede verloopt goed Geen olie te zien... Vrouwenkoor trad op voor Westhoek-bejaardensozen DE ZIERIKZEESCHE COURANT Vijf jaar Buurtbus Schouwen-Duiveland Eind mei oplevering verwacht Met afwisselend programma -CV ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Naaktrekreatie Gordiaanse knoop Kampioen Eerste uit-overwinning De rijkspolitie stelt aan de handhaving van De gemeenteraad van Bruinlsse ontwarde Het reserve-team van v.v. Zlerikzee werd Bruse Boys heeft de eerste uit-overwinning de openbare orde een hogere prioriteit dan de Gordiaanse knoop: de watersportvereni- zondag kampioen door een 1-0 overwinning aangetekend. In de laatste minuut skoorde aan de jacht op de naaktrekreatie in Zee- ging Bru kan de jachthaven eindelijk over- op Robur. (Pag. 7). Wim Geluk het winnende doelpunt tegen land. (Pag. 2). nemen. (Pag. 3). SHO. (Pag. 8). MAANDAG 2 APRIL 1984 140ste jaargang Nr. 23501 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Als ieder de andere helpen wilde, waren alle geholpen. Ebner-Eschenbach OUWERKERK - Een gedicht, een lied, bloemstukken, een fraaie onderscheiding, een fles geestrijk vocht en ve le waarderende woorden. Dat waren de dingen die zater dagmiddag komité en vrijwillige chauffeurs van het Buurtbus projekt Schouwen-Duiveland ten deel vielen. In het dorpshuis te Ouwerkerk werd een feestje gevierd ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van de Buurt bus. Alle enthousiaste reakties tijdens deze middag zo wel vanuit de bevolking als van officiële instanties moe ten voor de vrijwillgers, betrokken bij het buurtbuspro- jekt, een enorme stimulans betekenen om met hun zo ge waardeerd werk verder te gaan. Van de receptie in het begin van de middag maakten velen gebruik om het buurtbuskomité te feliciteren met dit eerste lustrum. De bejaarden- soos uit Sirjansland deed dat op zeer ludieke wijze; in een lied brachten de ouderen tot uiting, dat ze heel veel plezier beleven aan de buurtbus en dat deze voorziening hen de moge lijkheid biedt ook nog eens eventjes naar Zierikzee te gaan. Eerder vorige week werd mevrouw M. A. Dorst-Padmos, buurtbuskomi- télid, door de Sirjanslandse bejaar den uitgebreid in het zonnetje gezet met een gedicht en eenfraaie orchi- deetak. De receptiegangers zaterdagmid dag bleken allen zeer welkom. Niet alleen was er gezorgd voor gratis busvervoer naar en van het dorps huis in Ouwerkerk, maar ook de Ou- werkerkse muziekvereniging .Nieuw Leven" was paraat om de bussen met deze bezoekers te verwel komen. Plaatselijke horeca-ondernemer de heer J. de Jonge bood buurtbuskomi té en vrijwillige chauffeurs een maal tijd in zijn restaurant „Auberge La Butte". aan. Nieuw gilde Een volgende ludieke geste kwam van de Culturele Vereniging in Ou werkerk. Voorzitster mevrouw H. M. Cool bracht namens deze vereniging dank over aan de vrijwillige chauf feurs van de buurtbus, die altijd blijk gaven van de instelling: „met praten, maar rijden". Omdat deze mensen zo aktief zijn met het bereik baar maken van Sirjansland, Ouwer kerk en Kerkwerve had het bestuur van de Culturele Vereniging ge meend, dat ten behoeve van hen een nieuw gilde opgericht diende te wor den: „Gilde van de Schouwsche ende Duivelandsche Orde der Buurt- buslijn". Mevrouw Cool liet weten, dat bij het toetreden tot deze gilde een rid derorde hoorde en die kregen de vrij willige chauffeurs dan ook allen om gehangen: een zwart lint met daar aan een mini-buurtbusje van brood deeg. Verder kondigde mevrouw Cool Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. Praktisch het hele oude rusthuis Duinoord wordt vernieuwd. Alleen de zijvleugel uit 1974 is blijven staan. De kosten bedragen f 7,5 miljoen. aan, dat ook de Ouwerkerkse bevol king haar waardering wilde doen blijken. De Stichting Ontwikkeling Ouwerkerk kwam derhalve met een leuke attentie: een fles wijn met glas opgesierd met een strik in de Ouwer kerkse (en buurtbus) kleuren geel en zwart. De heer E. P. Kuin, die deze middag de verbale taak van zijn echt genote vmevrouw T. E. Kuin-De Haan, voorzitster van het buurtbus komité op zich nam, zegde toe de on derscheiding met ere te zullen dra gen. BURGH-HAAMSTEDE - De verbouw van het verzor- ginscentrum Duinoord te Haamstede verloopt voorspoe dig. Naar verwachting vindt eind mei de oplevering plaats. Met uitzondering van de vleugel uit 1974 is niets meer van het oude pand overgebleven. Omdat de behui zing niet meer aan de eisen des tijds voldeed moest wor den overgegaan tot deze ingrijpende verbouwing, waar bij meer dan dertig kamers volledig worden vernieuwd en een groot aantal vertrekken wordt gerenoveerd. In to taal kunnen 91 bewoners in het verzorgingscentrum wor den geplaatst. Gelijktijdig worden door de bewo ners voorzieningen aangebracht, waarover Duinoord voorheen niet beschikte. Ze komen er ruimtes, voor de kapper, de pedicure, een toko, een mortuarium, een nieuwe ziekenboeg met dagverblijf, twee 2-persoons lo geerkamers, één 2-persoonskamer en enkele 1-persoonskamers voor rolstoelgebruikers. Onder de nieuw bouw valt ook de bezigheidsthera piekamer, een vergrote rekreatie- zaal, waarin een ver jaarskamer, de keuken, de wasserij, de linnenka mer, de fietstenstalling, de receptie, de archiefruimte en verscheidenen zusterposten. Ook komen er drie ka mers voor intern wonend personeel, hoewel direktrice mevrouw C. L. M. Engelman vertelt dat van deze moge lijkheid door het personeel bijna geen gebruik meer wordt gemaakt. Bij de nieuwbouw van de tiental len kamers zijn de woonomstandig heden van de bejaarden er zeker op vooruit gegaan. „Elke kamer be schikt over een eigen keuken en eign sanitair, inklusief douche. De nor men op dit gebied veranderen zo snel dat een verzorgingscentrum vrij snel veroudert. Neem onze vleugel uit 1974. Dat was het nieuwste dat we hadden. Aan de zestig kamers zelf hoeft niet veel te gebeuren, maar met name de sanitaire voorzieningen wa ren aan verbetering toe. De badka mers zijn gerenoveerd, net als de toi letten. Ook rolstoelgebruikers kunne van deze akkommodatie gebruik ma ken", aldus mevrouw Engelman. Daarnaast is een aantal moderne snufjes aangepast in verband met de veiligheid van de bewoners. Op elke kamer komt een rook melder en er is een nieuw alarm aangebracht waar door de bewoners met de receptie kunnen praten. In deze vleugel wordt ook een aparte ruimte gekreëerd door liturgische bijeenkomsten. Het hele komplex is voorzien van goede isolatie en dubbele beglazing. Ook de tuin krijgt een opknap beurt. Vandaag (maandag) is de aan besteding. Er zal een vijver worden aangelegd een deel van de grond wordt bestemd voor een dierenwei de. Het is nog niet bekend welke die ren daarin rond gaan lopen. Zorgwoningen De eigen bewoners van het verzor gingscentrum zijn tijdelijk onderge bracht in de 24 zorgwoningen aan de Kloostertuin. Het is de bedoeling dat deze mensen in juni of juli weer naar De voorzijde van het verzorgingscentrum Duinoord heeft een totaal andere aanblik gekregen. Uiterst links op de foto is een deel van de grote rekreatie- zaal te zien. Duinoord terugkeren. De zorgwonin gen liggen naast het rusthuis en zijn 1 bedoeld voor bejaarden, die nog zelfstandig wilen wonen. Momenteel zijn er al zestig aanmeldingen bin nengekomen. De direktrice zal en sa menspraak met een arts, een wijk verpleegkundige en een vertegen woordiger uit het bejaardenwerk be palen werk personen wel of niet wor den toegelaten. Het merendeel van de aanmeldingen is van Schouwen- Duiveland afkomstig, maar er zijn ook enkele uit van buiten Zeeland. „Dat zijn mensen, die hier wel eens op vakantie zijn geweest en de omge ving is hun goed bevallen. Daarom willen ze hier een zorgwoning", ver telde mevrouw Engelman. Alle panden zijn geschikt voor twee personen, maar kunnen ook door een allenstaande worden be- woorid. De mensen wonen zelfstan dig, maar kunnen bij bijzondere om- standigheden voor de warme maal tijd aankloppen bij Duinoord. Wat huishoudelijke en verpleegkundige hulp betreft wordt de bewoners ver zocht zich te wenden tot respektieve- lijk het open bejaardenwerk of de Kruisvereniging. In geval van nood kan kontakt worden opgenomen met de receptie van Duinoord. De zorgwoningen hebben een net- tohuur van 338,92. Daar komt bij aan vaste kosten (boiler, hang- en sluitwerk, zonnescherm, alarm, cen traal antennesysteem, lift en de blik semafleider) 50,08 en aan variabele kosten (afvoer huisvuil, onderhoud tuin, gebruik van de gemeenschappe lijke ruimte in Duinoord en een voor schot op de gasrekening van 90,-) 148,-. Dat betekent dat de zorgwo ning per maand een bruto bedrag van 550,- kost, exklusief water en elec- tra. De panden bestaan uit een woon kamer, een slaapkamer, een keu kentje en een sanitair gedeelt. Naar verwachting vindt in september de officiële opening plaats. De nieuwbouw van Duinoord wordt uitgevoerd door bouwbedrijf Prince uit Burgh-Haamstede. De ar- chitekt is Eykelenboom, Gerritse Middelhoek uit Dordrecht. HAAMSTEDE - Het Vrouwenkoor van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen afdeling Westerschou- wen bezorgde de bejaardensozen uit de Westhoek een kostelijke middag. Het optreden, bestaande uit zang, sketchjes, en samenzang vond op uit- noding van de sooiëteit te Haamste de, plaats in de rekreatiezaal van de Gereformeerde Kerk. Na een welkoms woord door me vrouw Kik, liet mevrouw Oostdijk namens het koor weten blij te zijn met het verzoek voor de bejaardenso zen op te treden. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan stelde het vrou wenkoor een zeer gevarieerde pro gramma samen, dat deze middag ook ten tonele werd gevoerd. Potpouri De 21 koorleden begonnen hun op treden met het zingen van onder meer „Wij presenteren", „Vier We- verkens". Eén potpouri met meezing- liedjes bleek bijzonder aan te slaan bij het publiek. Mevrouw Verton- Koster droeg voor over „Een dagje uit het leven van een huisvrouw": een sketch, die gelardeerd was met bekende liedjes. Na de koffiepauze zong het koor twee Zeeuwse liedjes, een feestlied en enkele cabaretnum mers, waarvan het refrein steeds werd meegezongen door het publiek. Een hoogtepunt vormde vooral ook het optreden van het vrouwenorkest met eigen gemaakte instrumenten. Vervolgens was het de beurt aan Jóós en Jaöne, die over het fietstocht ver telden en de bezienswaardigheden in de dorpen belichten. Mevrouw Vos-Simons zong twee Zeeuwse liedjes, waarvan het „Kom eens naar ons eiland toe", uit volle borst werd meegezongen. Verder werd een fijne sketch opgevoerd over een nostalgisch snoepwinkeltje en werd een A.B.C.-lied gezongen. Na het slotnummer: „De show is weer voorbij" sprak mevrouw Kik dan kwoorden tot de exekutanten voor dit fijne optreden. Mevrouw Van den Houten bracht namens de bejaarden sozen dank voor de uitnodiging om deze fantastische middag bij te wo nen. Verwachting tot dinsdagavond: Koud Wolkenvelden en in het oosten van het land later op de dag mogelijk re gen of natte sneeuw; minimumtem peratuur rond het vriespunt, mid- dagtemperatuur ongeveer 7 graden; matige aan de kust krachtige noor denwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 6 april Woensdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 30%. Minimumtemp.: 2 gr. Middagtemp.-. 8 gr. Windkracht: variabel 3 Donderdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 20%. Minimumtemp.: 3 gr. Middagtemp.: 10 gr. Windkracht: variabel 3 Vrijdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 20%. Minimumtemp.: 4 gr. Middagtemp.: 11 gr. Windkracht: variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 3 april Zon op 7.09, onder 20.17 Maan op 8.10, onder 22.33 Eerste Kwartier: 9 april (6.51) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 3 april 5.05 18 06 11.14 23.21 Springtij: 3 april HET WEERO VERZICHT DE BILT - In het huidige weerbeeld verandert nog maar weinig. Het blijft te koud voor de tijd van het jaar. Een hogedrukgebied, dat morgen middag boven Scandinavië ligt en een gebied met lage barometerstan den boven oostelijk-Europa houden een noordoostelijke stroming in stand. Hierin wordt lucht aangevoerd, waarin de temperatuur overdag niet vel hoger wordt dan zeven graden. Vannacht daalt de temperatuur tot om het vriespunt. Rond de depressie drijven wolkenvelden ons land bin nen. Uit deze bewolking kan regen of natte sneeuw vallen, maar dan voor namelijk in het oosten van het land. De noordoostenwind is matig, aan de kust en op het IJsselmeer af en toe krachtig. HILVERSUM - Als er nu verkiezin gen zouden worden gehouden, zou den de regeringspartijen CDA en VVD hun mneerderheid in de Tweede Kamer verliezen. Samen zouden ze 72 zetels behalen. Het CDA, dat bij de verkiezingen in 1982 45 kamerzetels kreeg, zou terugvallen tot 40 verte genwoordigers. De WD zou terug gaan van 36 naar 32 zetels. Dit blijkt uit een enquete van het NIPO, waar van de resultaten zaterdag zijn be kend gemaakt in het TROS-radiopro- gramma Kamerbreed. Terugblik De heer Kuin ging uitgebreid in op hetgeen voorafging aan de totstand koming van het buurtbusprojekt. In dit verband was hij van mening, dat de oprichters destijds zeer baanbre kend werk hebben verricht. Hij om schreef het buurtbusteam als een gro te familie, die er altijd voor gezorgd heeft dat de bus kon rijden. Vervolg pag. 4 Bij de duinovergang aan het einde van de Laone te Renesse staat een bord „Pas op olie op het strand". Een woordvoerder van de gemeente Westerschou- wen deelde mee dat de waarschuwing inmiddels achterhaald is. In het begin van dit jaar is op verschillende plaatsen langs het strand in de Westhoek olie aangespoeld. De vervuiling was zo minimaal, dat verwijdering van de olie niet nodig was. De viezigheid is op natuurlijke wijze opgelost. Geen 1 april grap dus, maar gewoon een nalatigheidje van de gemeente.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1