\t Zemfose NIEUWS OP WIELEN P O P C O R N E R pdbWam* Akker daas-Noordgouwe houdt feestelijke jubileumshow Mitsubishi Space Wagon in Bruinisse NEDERPOP Natuur- en Vogelwacht zorgde voor geslaagde Boomfeestdag Mgm I WWWml Nog geen antwoord! „.toen en. nu Sozen- agenda Twee regionale bands in soos de Pul in Bruinisse Trio 1 in V erenigingsgebouw Kerkwerve 8 „De laatste tijd valt steeds meer be langstelling voor bomen en planten te konstateren. Men raakt er meer en NOORDGOUWE - Vijftien jaar nummer één in verkoopcijfers in Ne derland, en vijftien jaar Kadet is voor automobielbedrijf Akkerdaas te Noordgouwe reden voldoende om een speciale jubileumshow te organiseren, die tot en met zaterdag gehouden wordt. Alle bezoekers kunnen reke nen op een jubileumgeschenk, dat nog even een verrassing blijft. Slechts een klein deel van de Jubileum-show van Ak kerdaas. Verder biedt het be drijf kopers van een nieuwe auto tijdens de show, een extraatje aan in de vorm van een diner-voor-twee in een gerenommeerd restau rant op Schouwen-Dui- veland. Al met al: extra feestelijk dus een reden voldoende om eens bin nen te lopen in Noord- gouwe. Tijdens de jubileum- voorjaarsshow zijn uiteraard alle modellen van G.M. te zien. Voor deze gelegenheid werden de Kadets, Corsa's en Ascona's aangekleed als jubileum auto's, die te gen een aantrekkelijke prijs te koop worden aangeboden. Óp acessoi- res krijgt de klant een korting van 20%. Akkerdaas is nu een jaar Isuzu-dealer. Isuzu begon al in 1918 met de fabrikage van bedrijfs wagens en is daarom ook bekend. Op de voor jaarsshow is nu ook de Isuzu-Trooper te zien, de terreinwagen, die steeds meer terrein wint in de verkoopbelangstelling. Ervaren als Isuzu is in het vervaardigen van trucks die de zwaarste krachtproeven moeite loos kunnen doorstaan, is het een logisch gevolg dat ook de Trooper zijn mannetje staat in moei lijk terrein. De vierwiel-aangedre- ven krachtpatser is ech ter niet alléén geschikt voor het zware werk, maar is op de vlakke weg eveneens een plezie rige wagen, leverbaar met naar keuze een benzine- of dieselmotor, met een „grijs"- kenteken (belasting voordeel!) of als perso nenwagen. Voor dit rijgenot-op-wielen met een grijs kenteken (zon der achterbank) moet de liefhebber 30.945,— neertellen voor de benzi ne versie, de diesel kost iets meer: 34.700,—. Zonder grijs kenteken is de Trooper direkt een stuk duurder: benzine 42.500,— en de diesel maar liefst 47.000,—. Het verschil zit 'm in de achterbank en iets ande re uitvoering, maar de belasting gaat met het merendeel strijken. Bestelwagens Isuzu heeft ook nog een serie kleine bestel wagens: de Van en de Pick-Up (beiden rond de twintig mille), de Combi Van en de Family Van. Vooral deze laatste is een fraai ogende familie wagen die voor veel doeleinden geschikt is. Isuzu: een merk om te onthouden! Uiteraard heeft Ak kerdaas ook nog een rui me keuze, uit jonge ge bruikte auto's, door in ruil verkregen, mèt O.K.- garantie. Overigens is de werk plaats vandaag (vrijdag) gesloten in verband met de show, die verder een feestelijk karakter draagt met de vijver en plantenbakken in de rui me showroom. Tot en met zaterdag (17.00 uur) is Akkerdaas geopend met zijn Jubileumshow. Verstelbaar meer van overtuigd dat het groen be langrijk is voor de mens. Laten we daarom met z'n allen ervoor zorgen, dat het groen blijft in Zierikzee". Met deze woorden sprak burgemeester Th. H. de Meester woensdagmorgen de leerlingen van de zesde klas van de openbare lagere school 't Kofschip toe tijdens het officiële startsein voor de Boomfeestdag. Na zijn toespraakje hielp hij vervolgens bij het planten van de eerste boom aan de Haring- vlietstraat. Deze officië le handeling werd bijge woond door onder ande re het voltallige kollege van b. en w. Gedurende deze woensdagmorgen plant ten alle zesdeklassers vande lagere scholen in Zierikzee in totaal 100 essen. Het hoofd van de plantsoendienst de heer J. J. Doeswijk pleitte in zijn toespraakje tot de jeugd voor het scheppen van de mogelijkheid van de zijde van het gemeen tebestuur om niet alleen voldoende aanplant te kunnen doen maar te vens te zorgen dat al het noodzakelijke onder houd ook kan worden gedaan. „Want dat is net zo belangrijk". Iedere leerling ontving als aandenken een lini aal met daarbij een ap pel voor de inwendige mens. Bovendien was er een vaantje voor elke school. Praktijk Maar daarmee was voor de leerlingen de ak- tiviteiten rond de Boom feestdag nog niet afgelo pen. Vijf dames van de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland hadden in de weken vooraf een wandeling door een deel van Zierik zee op papier gezet. Met elk groep Teerlingen werd deze wandeling ge maakt waarbij aan de hand van een vragenlijst een groot aantal vragen moesten worden beant woord en opdrachten moesten worden uitge voerd. Aandacht werd besteed aan de grote ver scheidenheid van bomen en heesters alsmede aan de dieren. Verschillende opdrachten moesten worden uitgevoerd zoals het bepalen van de leef tijd van bomen aan de hand van de jaarringen en het meten van de hoogte van bomen met behulp van de boom- hoogtemeter. Het was duidelijk dat deze praktijkles bij de kinderen bijzonder in de smak viel, gezien het en thousiasme waarmee men aan de slag ging. De heer Doeswijk liet weten erg in z'n nopjes te zijn met het op deze wijze vieren van de Boomfeestdag. „Je kunt de jeugd niet te vaak ge noeg en niet te veel bij de natuur in al haar ver schijningsvormen be trekken". Deze mening deelde mevrouw W. P. Bouwman, de inspektri- ce van het lager onder- Een groep leerlingen van de J. L. de Jongeschool op de hoek van de Wandeling en de Zuidwellestraat bezig met een opdracht. De groep was indertijd al eens „ingetrokken" in de dependance van de kleuterschool „De Bruse Rakkers", dat inmiddels al weer enkele jaren leeg staat. Maar van gemeen tewege was hun te ver staan gegeven dat dat niet mocht. Het ge bouwtje staat inmiddels nog nutteloos leeg. Vandaar toen hun ver zoekschrift aan de bur gemeester of die hen soms kon helpen aan een hok of een klein stukje grond zodat ze zelf die hut konden bouwen. En ze verwachten natuur lijk wél beleefd een brief terug van de gemeente, maar wachten duurt lang, zeker als je jong bent en enthousiast!!! BRUINISSE - In Bruinisse is het ook lente, al zou je het soms niet merken met het wisselvallig weer. Lente bete kent ook een Lenteshow van Mitsubishi-dealer Zuidgeest in de Nieuwstraat, die een aantal primeurs heeft: de nieuwe Colt, de nieuwe Lan cer, de Spacewagon en de duurste wa gen van Mitsubishi: de Starion EX- Turbo. De heer Zuidgeest is helemaal in Lentestemming, en geeft elke klant/bezoeker een bos voorjaarsbloe men, maar ook zijn enorme showroom werd aange kleed met bloemen. Op nieuwe auto's, verkocht tij dens de show geeft de Mitsubishi-dealer, die nu ruim een jaar in Bruinisse werkt, reischeque's van uiteen lopende waarde. Voor inruilauto's, die ook in ruim aantal vertegenwoordigd zijn, is het cadeau (vooruit lopend op de zomer) „iets in de watersport" (verras sing) maar je kunt je er op het water mee verplaat sen Space Wagon Een van de fraaiste wagens op zijn show is onge twijfeld de Space Wagon 1800. Een opvallende ruime (Space) gezinswagen, waarin maar liefst zeven perso nen met gemak kunnen plaatsnemen. Een multi- funktionele auto met normale buitenafmetingen, ge schikt voor bedrijf, gezin, vakantie, sport, personen- en bagagevervoer. Opmerkelijk aan deze nieuwe verschijning is niet alleen de aëro-dynamische lijn met de lange neus, maar ook de vijf normale portie ren (geen schuifdeuren). Ergonomisch uitgekiend is ook de bestuurdersstoel, mede door deze stoel is het besturen van de Space Wagon van Mitsubishi een prettige bezigheid. De Space is uitgerust met een 1,8 liter motor, gekoppeld aan een vijf-versnellingsbak (of drie versnellingsautomaat). Topsnelheid ruim 160 km/u. Ruimte is het handelsmerk van de Space Wagon: met gemak om te toveren in een ruime slaapwagen. De stoelen en dubbele banken vormen een hoofd stuk apart: het geheel is op talloze manieren verstel baar, van een lange smalle laadvloer tot een ruime slaapwagen. Been- en bagageruimte kan zeer indivi dueel worden ingesteld er zijn allerlei variaties mo gelijk. Dankzij de degelijke afwerking en slimme de tails is de Space Wagon een exklusieve auto. De heer Zuidgeest is terecht trots deze wagen in zijn show room te hebben. Mevr. W. P. Bouwman en de heer J. J. Doeswijk kij ken toe hoe een leerling samen met de heer G. Wan- sink van de gemeentelijke plantsoenendienst een es plant. wijs en tevens lid van de regionale Boomfeest dagkommissie. „Deze wijze van vieren van de Boomfeestdag is, mede dankzij de dames van de Natuur- en Vogelwacht erg goed georganiseerd. Zoiets kom je heiaars maar zelden tegen. Voor al het wandelen met de kinderen en de uit te voeren opdrachten is erg leuk en leerzaam. Hier is een onderwijskundig pluimpje op z'n plaats". De groep dames die het vele voorbereidende werk en de uitvoering op de dag zelf ter hand na men waren, Meinie Schiettekatte, Corrie de Vos, Jeanette Syswerda, Crace Molegraaf en Rita de Ligt. BRUINISSE - Het ge meentebestuur van Bruinisse is gewend za ken in het groot te doen. toch mogen de kleine zaakjes daar niet de du pe van worden, vinden de jeugdige initiatiefne mers Marjolein Padmos en Cora de Ronde, die de hele zesde klas van „De Meerpaal" achter zich hadden staan toen ze een brief (begin dit jaar) stuurden naar burge meester Hekman met het verzoek of ze ergens een eigen klubkotje mochten inrichtingen. ZIERIKZEE - Het kom- mierciële aspekt voert vanaf 1969 de boventoon in de Ne derpop. Tal van groepen la ten de muzikale kwaliteit ten koste gaan van de kommer- cie, hetgeen veelal t.ot gevolg heeft, dat men het niet ver der brengt dan één, hooguit twee grote hits. Unit Gloria skoort hoog met „The Last Seven Days" en in het Bra bantse rijst de ster van The Shuffles. ,,Chalala I Need You" is de grootste hit. Nieu we topgroepen die met kwa litatief hoogstaande hits ko men zijn Brainbox, Shocking Blue en The Bintangs. Jan Akkerman, André Reynen, Pierre van der Linden en Kazimier Lux vor men samen Brainbox. De groep valt di rekt na de oprichting in 1969 op door haar specifieke geluid. De grootste ver antwoordelijkheid hiervoor dragen Kaz Lux, een zanger met een klagelijk hees stemgeluid, die zijn gelijke in Neder land niet kent, en Jan Akkerman, die zich als gitarist in The Hunters reeds enige faam verwierf. In het eerste jaar behaalt Brainbox met „Down Man" en „Summertime" bescheiden hits. In 1970 verlaten Jan Akkerman en Pierre van der Linden de groep om samen met Thijs van Leer Focus op te richten. Zij worden vervangen door John Schuursma en Ru- di de Queljoe op gitaar en Frans Smit op het drumstel. Een jaar later valt ook de ze samenstelling weer uit elkaar. The Bintangs kunnen worden be schouwd als de meest ondergewaardeer de groep van Nederland. De groep werd in 1960 opgericht en in 1965 maakten Frank Kraayeveld, Gus Pleines, Jack van Schie en Harry Schierbeek hun eerste plaat. In 1969 volgt de eerste elpee met daarop de eerste grote hit „Ridin' On The L N", die een jaar later ge volgd wordt door „Travelling In The USA". Na talloze bezettingswijzigingen stappen de broertjes Frank en Arti Kraayeveld in 1972 uit de groep, maar twee jaar later komt Frank weer terug, terwijl Arti de groep Carlsberg opricht met Rob Kruisman. Op dit moment heb ben The Bintangs acht elpees achter hun naam staan, waarvan de laatste ver scheen in 1983 („Livetimes"). Daarnaast werd er in 1981 nog een kompilatie uit gebracht. In 1969 kwamen er ook een aantal een dagsvliegen op muzikaal gebied. George Cash bracht Nigtingale" uit en Short '66 skoort met „Mary Is My Sweetheart Again". „Spooky's Day Off" is de groot ste (en misschien wel enige) hit van The Swinging Soul Machine en The George Baker Selection lanceert „Little Green Bag". Deze single skoort in de Verenig de Staten in de Top 100. Shocking Blue doet het met „Venus" nog beter, want de groep van Robby van Leeuwen en Mariska Véres dendert zelfs naar de eerste plaats. In 1970 worden hoge plaat sen op de hitlijsten behaald door The George Baker Selection, The Cats, Gol den Earring, Shocking Blue, The Tee Set en Earth Fire. Earth Fore wordt in 1968 opgericht door de tweeling Chris en Gerard Koerts, samen met bassist Hans Ziech, drummer Cees Kalis en zangeres Liset- te. Allen hebben dan al enige ervaring achter de rug op muzikaal gebied. Als Lisette een oogziekte krijgt en de groep moet verlaten is er plaats voor een nieu we zangeres. Dat wordt in 1969 Jerney Kaagman, die eerder een paar jaar in schoolbandjes zong. Cees Kalis wordt spoedig vervangen door Ton van der Kley en met deze bezetting wordt in het voorprogramma van The GoldenEar- ring opgetreden. Het is Earring-gitarist George Kooymans, die de groep in janu ari 1970 de eerste grote hit bezorgd met „Seasons". Onder aanvoering van gita rist Chris Koerts schrijft de groep daar na zijn eigen materiaal, dat ze uiteinde lijk via acht langspelers en twee kompi- laties zullen uitbrengen. Diverse grote hits zijn het gevolg. Inmiddels stapte Jerney Kaagman uit de groep en werkt zij hard aan een solokarrière. Vanaf 1970 gaan de kommerciële een dagsvliegen de hitparade nog meer be heersen. De grote groepen beperken zich tot het uitbrengen van prima langspe lers, waarmee zij proberen hun eigen identiteit te behouden. De oorspronke lijkheid staat bij onder andere Super- sister en het reeds genoemde Earth Fi re hoog in het vaandel. In de volgende aflevering van „Nederpop toen en nu meer daarover. Big „S", Burgh-Haamstede Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 18.00 uur en van 19.30 tot 21.30 uur; soos voor de jeugd van 12 tot 15 jaar op woensdag van 19.00 tot 21.00 uur. De Pul, Bruinisse Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 19.30 tot 24.00 uur met live-optredens van de re gionale groepen Vexati on en Pléémobielz. The Well, Noord welle Zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur en zondag van 14.30 tot 17.30 uur. Brogum, Zierikzee GESLOTEN wegens brand. Trace, Scharendijke Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 17.30 uur, woensdag van 19.00 tot 23.00 uur spellen- avond. BRUINISSE - Ondanks het feit, dat de groep Pléémobielz zonder oefenruimte is komen te zit ten door een binnenbrandje, kan de groep toch zonder problemen optreden. Morgen - zaterdag 31 maart - komen zanger Theo Tektiel, toetsenist Ad Jongmans, bassist Ron van Nimwegeft en drummer Dennis Klop in jeugdsoos De Pul in Bruinisse. In het voorpro gramma treedt een andere regionale groep aan. Vexation, tot voor kort beter bekend onder de naam Jameson Friends, start om 20.00 uur. De twee groepen zorgen voor verschillende re pertoire. Vexation levert swingende rock and roll en blues, terwijl Pléémobielz eigenzinnige Neder landstalige muziek ten gehore brengt. KERKWERVE - Op zaterdag 7 april treedt In het Verenigingsgebouw in Kerkwerve de Zierik- zeese formatie Trio 1 op. Deze formatie maakt voornamelijk vrolijke dansmuziek.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 8