11 KI II i 1 u 11 II I 1 1 II Janny van Schagen en Aart Stigter prolongeren overwinning in derde Internationale Domeinenloop NIEUWSBODE SAMAN BV Nieuwsbode-Toto achttien De„joker" van de week 7 Dames Mevo '80 gaan door met winnen: 1-3 Kwiek-dames bedwingen Intermezzo: 2-2 18 X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X WIK-tennispark weer open Turn wedstr i j den Oosterland SDO-OUWERKERK Nederlaag TTV Kerkwerve WESTERSCHOUWEN - Het distrikt Middelburg van de Rijkspolitievereniging Luctor organiseerde voor de derde keer de Internationale Domeinenloop in het fraaie bosgebied van Westerschouwen. Zowel sportief, als kwa aantal deelnemers werd ook deze derde uitgave een voortreffelijk sukes, ondanks het feit, dat de regen gestaag op de ruim tweehonderd atleten en atletes neer- kletste. Bij de dames prolongeerde Janny van Schagen haar zege van een jaar geleden en ook bij de heren klasse A kwam dezelfde winnaar uit de bus als in de editie 1983. Aart Stigter bleef zijn Belgische opponent Michel Evrard bijna een halve minuut voor. De klasse B leverde een Belgische overwinning op. Marcel Orgaer uit Moes- kroen kwam met ruim twee minuten voorsprong over de meet. Priem veroverde met deze prima klassering de door voormalig adju dant J. Hoekman beschikbaar gestel de beker voor wie zich als eerste ei- landelijk vertegenwoordiger terug zou melden. Henk de Waal uit Scha- rendijke werd negende in 32.15 min. John van Moort uit Zierikzee en Jos van Burg uit Burgh-Haamstede pak ten de 24e en 28e plaats in respektie- velijk 34.29 min. en 34.44 min. Fred van der Werf uit Nieuwerkerk klas seerde zich als 34e in 35.31 min., waarmee hij ten opzichte van het vo rig jaar een flinke veer moest laten. Toen veroverde hij net voor Kees Priem de negende plaats en mocht hij de door Hoekman beschikbaar gestelde beker in ontvangst nemen. Damesloop Bij de dames ging de strijd om de zege eveneens tussen een tweetal. Janny van Schagen van Sportvereni ging Luchthavenpolitie Schiphol werd het vorig jaar afgetekend win nares met ruim een minuut voor sprong op Pia Verstelle van Luctor Middelburg. Nu moest zij de strijd aanbinden met Tineke Hoogervorst van Luctor Den Haag, een.duel dat zij met mini maal verschil in haar voordeel zou beslissen. „Ik ben bijna een heel jaar Aart Stigter werd voor het tweede jaar in suksessie winnaar van de In ternationale Domeinenloop. Aart Stigter nam direkt na het ver trek van de bijna 120 A- en B-lopers een voorsprong om niet in het ge drang tussen de bomen zover naar achter geslagen te worden, dat hij het verloren terrein niet meer zou kun nen goedmaken. Door werkzaamhe den van Staatsbosbeheer moest het parkoers voor de derde Internationa le Domeinenloop verlegd worden, maar hier en daar moesten de deelne mers toch een stuk van het omge ploegde terrein nemen. „Er waren hele stukken bij waar je erg moeilijk uit de voeten kon. Dat werd door de voortdurende regen alleen nog maar erger", stelde Aart Stigter na afloop. „Dat neemt echter niet weg, dat het een schitterend parkoers is. Het is jammer, dat hierop niet eens een keer een grote nationale of internati onale wedstrijd kan worden afge werkt. Het zou zeker erg aanspreken". Omstandigheden In de A-klasse ging de strijd om de Kees Priem werd de beste Schouwen- Duivelandse vertegenwoordiger tij dens de B-loop. zege louter en alleen tussen Aart Stigter en Michel Evrard uit het Bel gische Moeskroen. Na de kleine ron de van 2500 meter had Stigter een voorsprong van ongeveer tien sekon- den op de Belg. Deze marge werd in het tweede wedstrijdgedeelte, een grote ronde van 4700 meter uitgebouwd tot 26 se- konden. Alle overige A-klassers moesten drie minuten of meer toege ven. De winnende tijd bedroeg 25.54 min., waarmee Stigter bijna drieën eenhalve minuut meer nodig had dan het vorig jaar, maar de barre omstan digheden en het iets langere parkoers waren daar debet aan. De B-loop le verde een afgetekende zege op voor Marcel Orgaer, eveneens uit Moes kroen. Hij kwam na 28.59 min. over de finish op twee minuten gevolgd door Joop Wisse van de gemeentepo litie Vlissingen. Kees Priem uit Scha- rendijke werd met een vijfde plaats en een tijd van 31.28 min. de beste Schouwen-Duivelandse vertegen woordiger. ZIERIKZEE - De damesvolleybal- ploeg van Mevo '80 blijft onvertogen doorgaan met het winnen van wedstrijden, zelfs zonder wis selspeelsters. Krianne van Doorn we gens ziekte en Gerda Nicolaas ont braken dit keer, zodat zes dames voor de taak stonden om Spirit II ten bestrijden. Door keihard werken is het weer gelukt. De goede tendens werd ondanks de inkompleetheid van de ploeg voortgezet. Na een ver loren eerste set, won Mevo '80 met 3-1. Spirit toonde zich in de eerste set nog gelijkwaardig aan Mevo '80 en won nipt met 15-13. Hierna was het echter gebeurd met de thuisploeg en dreunden de Zierikzeese dames door naar een afgetekende 3-1 zege via de setstanden 15-9, 15-10 en 15-5. Helaas heeft Mevo '80 het niet geheel in ei gen hand wat betreft het bereiken van promotiewedstrijden. Naast het blijven winnen van de eigen wedstrijden is ook belangrijk wat andere ploegen doen. De herenploeg van Mevo '80 boekte VERWARMINGSSERVICE Telefoon 01110-2647-2228 een 2-2 gelijkspel tegen Geervliet, na dat de Zierikzeese ploeg aanvanke lijk een 0-2 achterstand had opgelo pen. Door het verlies van Volley/Van den Berg eerder in de week was Mevo '80 voortijdig kampioen, hetgeen wel met zich mee bracht, dat de motiva tie aardig uit de ploeg was. Nog niet eerder in het lopende seizoen keek Mevo '80 tegen een 0-2 achterstand aan, maar toen het eenmaal zover was bleek de ploeg er toch aan te hechten om ongeslagen kampioen te worden. De derde set leverde een 15- 10 zege op, waarna de vierde en beslissende set dezelfde skore op de borden bracht. MIDDELHARNIS - De damesploeg van Kwiek uit Bruinisse speelde met 2-2 gelijk tegen Intermezzo in de Olympia-sporthal in Middelharnis. Het was een belangrijk kompetitie- punt voor de Bruse dames, die alle zeilen moeten bijzetten om te ont snappen aan promotie/degradatie wedstrijden voor de eerste en tweede klas. Intermezzo nam in de eerste set, ondanks goed spel van Kwiek, een lichte voorsprong. Bij de stand 7-7 skoorde Marjo van der Have vier pun ten uit de opslag, waarna ook Hannie van Breda direkt skoorde uit de opslag. De opslag ging wat over en weer en het was wel duidelijk dat de ploegen goed aan elkaar gewaagd waren. Jannie de Oude maakte een eind aan de spanning door middel van een goed geplaatste bal, waardoor Kwiek de set met 15-13 won. De tweede set ging aanvankelijk wat minder bij Kwiek. Een aantal kleine fouten kostte veel punten en Inten- mezzo profiteerde gretig. Na een time out werd er bij de Bruse ploeg beter georganiseerd gespeeld en de dames konden uitlopen naar 11-5. Toen wer den er weer te veel fouten gemaakt en kwam de winst alsnog bij Intermezzo terecht 13-15. In de derde set werd er te veel geknoeid Een paar foute opslagen achter elkaar en te weinig organisatie resulteerden in een voorsprong voor Intermezzo. Na een time-out gaf Lin da van de Berge voor Kwiek het goede voorbeeld, waarna de Bruse ploeg be ter ging spelen. Bij Intermezzo daaren tegen kwam er maar weinig aanval meer uit, zodat Kwiek vrij gemakkelijk met 15-7 won. De vierde set was echter weer van aanzienlijk minder gehalte. De vele blessures bij Kwiek gingen blijkbaar toch een woordje meespre ken. Intermezzo profiteerde door met 15-8 te winnen en daardoor het ver diende 2-2 gelijkspel binnen te halea ARNHEM - Procureursgeneraal Mr F. Boerwinkel van het gerechtshof in Arnhem, heeft donderdag wegens brandstichting een jaar gevangenis straf geëist tegen de 26-jarige, inmid dels in Frankrijk wonende, Inge K. Zij wordt ervan verdacht in juni 1982 op zettelijk brand te hebben gesticht in de sportwinkel van haar echhtgenoot in Steenwijk. Door de rechtbank in Zwol le werd zij daarvan in oktober vorig jaar, eveneens na een eis van een jaar, wegens gebrek aan bewijs vrijgespro ken. ZIERIKZEE - We schrijven alweer Nieuwsbode-Toto achttien en nog steeds voeren drie deelnemers met een gelijk aantal punten de ranglijst aan. Het vorig jaar won Marcel van Grunsven met twaalf punten de eerste prijs in ons Nieuwsbode-Toto-eindklassement. Nu skoorden zo wel Jacco de Jonge van Brouwershaven, Ico van de Berge van Duive- land en Zierikzee-vice-voorzitter Cees Lodewijk allemaal twaalf pun ten en is het wachten dus op een solo-koploper, die dertien of meer goe de voorspellingen weet te noteren. Deze week vonden we weer drie kan didaten bij de voetbalvereniging SKNWK, Ouwerkerk en Zierikzee. Charles Slootmaker tracht de Nieuwerkerkse eer hoog te houden en Ouwerkerk-topskorer René Waardenburg doet dat voor de kampioens kandidaat in de zondagse afdelings tweede klas. De afgelopen week stemden de leden van Voetbalvereniging zierikzee in met de realisatie van een eigen kantine op het nieuwe sportpark aan de Lange Blokweg. VV Zierikzee-voorzitter Jan Hagesteijn tracht via de Nieuwsbode-Toto ook te skoren. Naast de „joker" van de week, SDO-Ouwerkerk, vullen tien voetbalwedstrijden het formulier, dat gekompleteerd wordt door twee hockey-ontmoetingen. Janny van Sbhagen won voor de tweede keer in suksessie de damesloop in het Domeinengebied. van Westerschouwen. Johan Berrevoets jr. schoot dit fraaie protret. geblesseerd geweest", vertelde de winnares. „Omdat ik het vorig jaar hier won, wilde ik het toch maar weer eens proberen. Als het niet luk te kon ik altijd nog stoppen, maar het viel achteraf eigenlijk best mee". Janny van Schagen finishte na 8.58 min., waarmee zij tien sekonden meer verbruikte dan het vorig jaar, maar de omstandigheden waren er dan ook naar. Achter Tineke Hooger vorst klasseerde Janet Haak van Luctor Middelburg zich als derde op bijna twee minuten van winnares Janny van Schagen. Loeki van Doorn werd vierde en Matti Schot eiste de vijfde plaats voor zich op. Liesbeth Mandemaker finishte als zesde. De prijsuitreiking werd in café-res taurant Zeelust verricht door burge meester mevrouw J. L. Niemantsver- driet-Leenheer van de gemeente Westerschouwen. Het gehele gebeu ren kende ondanks het slechte weer een vlekkeloos verloop door de pri ma organisatie van de wedstrijd kommissie, bestaande uit Gerard Verhulst uit Vlissingen en het Zierik zeese duo Hans van Elzelingen en Adrie Gerards. Naast de ongeveer 130 wedstrijdlopers kwamen er ook nog ongeveer honderd deelnemers en deelneemsters aan de start voor dé prestatieloop over ruim zeven kilo meter. Charles Slootmaker Jan Hagesteijn René Waardenburg Zierikzee-BSC 2 SHO-Bruse Boys 3 SNS-Mevo 4 Heinkenszand-DFS 5 Rillandia-WIK 6 Kwadendamme-Dreischor 7 SDO-Ouwerkerk (JOKER) 8 Renesse-Lewed. Boys II 9 Bevelanders-SKNWK (beker) 10 Goes-HSD (d) 11 HSD-Goes (h) 12 GD W-WIK (d) 13 SKNWK-Veere (d) Matti Schol had zichtbaar plezier in de voorbijdravende heren, nadat zij zelf eerder haar sportieve kunnen ten toon had gespreid. KERKWERVE - Op de tennisbanen van het sportkomplex „De Vospit" in Kerkwerve werd een ope- ningstoernooi afgewerkt waaraan door 26 tennissers en tennisters werd doogenomen. Naast een aantal gemengd dub belspelen en dames- en heren dub belspelen werd er ook een soort spel- cirkuit afgewerkt, waarbij de deel nemers bepaalde hindernissen moesten nemen. Ondanks het alles behalve fraaie weer, werd er enthou siast gespeeld. Tevens werd voor het eerst gebruikt gemaakt van de on langs gereed gekomen kantine van de TV WIK. OOSTERLAND - Zaterdag 31 maart zullen in de sportzaal te Oos terland de voorwedstrijden worden gehouden van de regio Tholen-Schou- wen-Duiveland van de kringvereni- gingswedstrijden. Het betreft de ka- tegorieën Al-CI en El. Bij de wedstrijden in E-l (jongens tot en met 11 jaar) zullen de teams van Olympia en Duiveland deelnemea In de kategorie C-l de teams van Olym- Pia (1 en 2) W.LK. en Olympia 3. In deze sektor gaat het om 14- en 15- jarigen (meisjes). Bij de meisjes tot en met 11 jaar nemen deel de teams W.W.V.-l, Spido 1, 2 en 3, Excelsior, Kwiek Stavenisse 1 en 2, Olympia 1 en 2, W.LK 1, S.H.F. 1 en Duiveland 1. OUWERKERK - Zondag afdelings tweede klasser Ouwerkerk krijgt zondagmiddag een kruciaal duel voor de kiezen. De ploeg van trainer Peter Goedegebuure moet de verre reis naar het Zeeuwsvlaamse Lams- waarde maken om het daar op te nemen tegen SDO, dat weliswaar nog aan de leiding gaat, maar relatief een punt achterstand telt op de Ou- werkerkse ploeg. In Ouwerkerk klopte de blauwwitte equipe van Peter Goedegebuure de Zeeuwsvlamingen met 2-1 enigszins fortuinlijk, om dat SDO een strafschop onbenut liet. „SDO was als ploeg iets beter dan Ouwerkerk, maar de doelpunten zijn belangrijk. We speelden toen tak- tisch een goede wedstrijd en ik hoop, dat we daar in Lamswaarde ook in slagen. We zullen in ieder geval niet mogen verliezen. Als we met een of twee punten thuiskomen schoppen we het erg ver in de tweede klas. In de nog resterende wedstrijden zie ik ons niet zo veel punten meer ver spelen", meent Peter Goedegebuure. De strijd om het kampioen schap gaat in de tweede klas nog slechts tussen drie ploegen: SDU, Ouwerkerk en Heinkenszand. Van dit drietal staat Ouwerkerk met de minste verliespunten. In de openingswedstrijd van het sei zoen maakte Ouwerkerk in de slotminuut de gelijkmaker tegen Dreischor en een van de twee du els tegen Heinkenszand eindigde in een puntendeling. Teleurstel lend was de nederlaag bij Middel burg IV. SDO verspeelde het eerste punt bij Kwadendamme en kreeg vervolgens klop in Ouwer kerk. Afgelopen zondag liet de ploeg uit Lamswaarde een onbe grijpelijke steek vallen bij mid denmoter Noormannen II. Na een flitsende seizoenstart zakte Hein kenszand lelijk terug en de ploeg telt inmiddels acht verliespunten, waardoor er alleen nog kampi oenskansen komen wanneer zo wel Ouwerkerk als SDO kom pleet van slag raken, maar dat lijkt niet aannemelijk. Kleine groep „We hebben Heinkenszand al twee keer gehad en zondag is SDO voor de tweede keer aan de beurt", legt Peter Goedegebuure uit. „Stel dat we het er daar goed van af brengen, dan resten ons nog slechts twee moeilijke ont moetingen tegen Kwadendamme, terwijl ook de thuiswedstrijd te gen Cortgene niet van gevaar ont bloot is". Ouwerkerk treedt zondagmid dag in Lamswaarde in de volledi ge samenstelling aan, met uitzon dering van Eugène Totté, die dan zijn derde schorsingsduel op neemt. Twijfelachtig is verder ook nog het al dan niet meespelen van verdediger Johnny de Jonge wegens werkzaamheden. Toeval lig thuis is evenwel aanvaller Pe ter Bezemer, die zijn militaire dienstplicht uitdient in Duits land. „Het is jammer, dat we het steeds met zo'n kleine groep moe ten stellen. Als er een of twee spe lers afwezig zijn moet ik direkt te rugvallen op B-junioren. Tot nu is dat steeds goed gegaan, maar te gen de sterkere ploegen kan dat natuurlijk best opbreken, on danks het feit dat ze hun best wel doen". Ouwerkerk promoveerde het vorig jaar uit de derde klas naar de tweede, nadat de formatie het jaar daarvoor vrij onnodig een stap terug had moeten doen. „Ik denk, dat we nu wat gemakkelij ker van boven draaien, omdat ei genlijk niemand op een gepromo veerde ploeg let, wanneer het om het kampioenschap gaat", meent Peter Goedegebuure. „Ze kennen je niet, maar wanneer we eventu eel niet promoveren, dan wordt het het volgend jaar een stuk moeilijker. Ik heb er echter goede hoop op, dat we het een eind bren gen. De achterhoede funktioneert goed met een prima keeper in Mi chel Begemann als sluitpost en in aanvallend opzicht staan we aar dig ons mannetje. We hebben een aantal spelers, dat vrij gemakke lijk skoort. Ik reken bij SDO toch eigenlijk wel minimaal op een ge lijkspel. Ik geloof, dat we dan te vreden moeten zijn". KERKWERVE - Het eerste team van tafeltennisvereniging Kerkwer ve leed een 8-2 nederlaag tegen het negende team van Middelburg Zuid. Jaap Huigens en Appie Kroezemann zorgden ieder voor een punt. Verder waren Helmick, Pietersz en Kleine- pier te sterk voor de Kerkwervena- ren. Het tweede seniorenteam bracht het er beter vanaf. Scaldina III werd overtuigend met 8-2 aan de zegekar gebonden. Henk 't Hart en Buddy Mathey skoorden beiden een hon derd procentskore. Daan van den Hoek won een keer. Het achtste punt werd binnengehaald door het Ker- kwerfse dubbel. Hans Samen en Bram Vroegop zorgden voor de Zie rikzeese punten. De beide jeugdteams van Kerkwer ve trokken aan het kortste eind. Het eerste team verloor nipt van 6-4 van Middelburg Zuid X. Willeke Huigens won twee partijen en Annemaire 't Hart en Miranda Kristalijn boekten ieder een zege. Het tweede jeugd- team was niet opgewassen tegen SAR IV. Marléne van der Wekken, Petra Landman en Marianne Klink kwamen er totaal niet aan te pas en zijn verloren met 10-0.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 7