deurloo mode BUNGALOWPARK VOOR VERHUUR BIJ REKREATIEPARK DEN OS SE Gezellige kontaktavond Vrijwillige Hulpdienst Melha.tnéèr Bouw 375 bungalows en 50 studio's start eind van dit jaar Ruim zestig aanwezigen in Brouwershaven 4 SÜRF-ZWEMSTRANO scwi/vvsfoy/r BROUWERSHAVEN - Naar verwachting zal aan het eind van dit jaar worden begonnen met de bouw van 375 rekreatiebungalows en vijftig studio's, alle bestemd voor de verhuur, als uitbreiding van het Rekreatiecom- plex Den Osse. In samenhang daarmee zal een aantal aantrekkelijke voorzieningen worden gerealiseerd, waarvan ook de in woners van Brouwershaven kunnen profiteren. Daarbij behoort een flink zwembad, zodanig ingericht dat het be trekkelijk eenvoudig om te bouwen is tot een golfslag- bad, wanneer zal blijken dat de nieuwe vakantiewonin gen het gehele jaar door exploitabel zijn. Daar wordt uiteraard naar toe gewerkt. Vooralsnog wordt een rendabele verhuurperiode van een half jaar voorzien, van Pasen tot en met herftsva- kantie. Eind mei 1986 kan het gehele plan, in overleg met de gemeente opgezet door projektontwikkelaar Polyzathe te Rotterdam, klaar en exploitabel zijn. Wie het gaat ex ploiteren is nog niet bekend. Met dit projekt is een in- vesterin van zestig miljoen gemoeid. Aantrekkelijk voor Brouwershaven is de uitbreiding van werkgelegenheid. Geschat wordt dat er 120 ar beidsplaatsen (met een dertig-urige werkweek) nodig zullen zijn, terwijl bovendien medewerk(st)ers zullen moeten worden aangetrokken voor het verrichten van schoonmaak werkzaamheden ,,De bungalows worden wèl goede voorzieningen met aandacht voor energie-besparende maatregelen" vertelt ing. J. H. M. Beek, hoofd ge meentewerken van Brouwershaven, „maar niet van een overdadige luxe. Daardoor kan worden bereikt, dat er in het hoogseizoen hooguit een week- prijs van 700,— moet worden be taald. Dat past in de studie van de Grontmij en de bevindingen van de TROP, waarin wordt aangetoond dat Zeeland behoefte heeft aan goedkope logies. Bovendien blijkt het percen tage verhuurmogelijkheden in de provincie erg laag, de meeste rekrea- tiewoningen zijn eigendom." Optimistisch over jaarexploitatie Rekening houdend met het feit, dat rekreatieparken elders in Nederland over het gehele jaar genomen een be zetting van 97 procent halen, is ing. Beek optimistisch over de kans tot jaarexploitatie van Den Osse. Nog vergroot omdat steeds meer Neder landers de vakantie in eigen land doorbrengen. Er wordt dus ingespeeld op een gat in de Zeeland-markt. Dezer dagen zal de exploitatie-overeenkomst tussen Polyzathe en de gemeente worden gesloten, een zakelijke aangelegen heid die nauwkeurig wordt vastge legd. Uit het vooroverleg met Gedepu teerde Staten is al gebleken, dat daar voor de toestemming weinig proble men zullen spelen, omdat het in feite geen aantasting betekent van het oorspronkelijke plan dat in 1975 reeds werd vastgesteld. Planologi sche problemen zijn er niet, alleen vallen de bungalowtjes iets groter uit dan de vakantiewoningen die aanvankelijk bedoeld waren voor de verkoop. Van verkoop naar verhuur De raad verklaarde zich recent ak koord met de verandering van de bestemming der vakantiewoningen: van verkoop naar verhuur. Polyza the had daarom gevraagd, omdat verkoop tegenwoordig geen zin meer heeft. Het bestemmingsplan Den Os se lag er echter al een tijdje en kostte alleen maar geld (rente). Bungalows voor verhuur bleek dè oplossing. Dat impliceerde tevens, dat meer voor zieningen moesten worden geboden. Er zal een hoofdgebouw verrijzen (met restaurant, café, terrassen en eventueel een bowling), een diensten centrum (supermarkt, kleine win keltjes, wasserette, kinderopvang crèche), midgetgolf, tennisbanen (eventueel later overdekt), terwijl het zwembad golfslagbad kompleet met sauna, bubble-bad, zonnebanken en dergelijke kan worden ingericht. Voor de vakantiegangers zijn deze gratis toegankelijk, zoals in alle re kreatieparken. Brouwershaven heeft echter bedongen, dat de attrakties openbaar toegankelijk zullen wor den, hoewel bezoekers van buiten het park uiteraard wel entree zullen moeten betalen. Ook het stukje strand naast de jachthaven Den Osse blijft openbaar. Men wil daar graag voorzieningen realiseren, zoals een surf strand, een surfschool, een zwemstrand en een horeca-pavil joen Veel groen en ruimte Zoals gezegd, de opzet van het bestaande bestemmingsplan wordt niet aangetast. De strenge voor schriften betreffende (veel) groen water speelruimte in het park blij ven gehandhaafd, terwijl het boven dien autovrij blijft. De huurders mo gen slechts bij aankomst en vertrek naar de bungalows rijden en moeten voor het overige hun auto's op het parkeerterrein bij de receptie achter laten. De bungalows zelf zullen worden ingericht voor vier en zes personen en krijgen alle een terrasje op het zuiden. In het midden van het terrein komen ze gekoppeld (met een maxi mum van zes), langs de buitenring vrijstaand. De studio's, waarbij ook gedachten uitgaan naar verhuur aan een of twee personen (net als tegen woordig bij de „gewone" woning bouw) komen te staan op „De Bult" (de zandophoging die als windvang dient) en kijken uit over de jachtha ven en aan de andere kant over het bungalowpark. Ontwerp bungalows Hoe de bungalows er precies uit ko men te zien, is nog niet bekend. Poly zathe (de moedermaatschappij van Kavero, de vroegere exploitant van Den Osse) heeft via het blad Cobouw een oproep voor een bouwer met een eigen ontwerp gedaan. Van de 140 aanmeldingen zijn er nu 35 uitgeko zen voor de laatste selektie. Met de bouw van 375 bungalows en vijftig studio's wordt dan eind van het jaar een plan aangepakt, dat tweeëneenhalf jaar heeft stilgelegen. Dit nieuwe gedeelte van Den Osse (waar nog ruimte is voor 110 bunga lows, maar ook die te realiseren werd niet rendabel geacht) ligt afge scheiden van de ruim honderd reeds aanwezige (partikuliere) bungalows. Op die lokatie is nog plaats voor 47 bungalows voor de verkoop, maar die worden voorlopig niet gereali seerd (links onderaan op de situatie tekening). SCHOUWEN-DUIVELAND Inzamelingsaktie Mensen in Nood De opbrengst van de inzameling saktie van de aktie „Mensen in Nood", die onlangs op Schouwen- Duiveland werd gehouden heeft in totaal 9.000 kilo kleding opgebracht. De afdeling van deze stichting noemt de aktie dan ook terecht zeer geslaagd en zegt iedereen hartelijk dank. ZIERIKZEE Thema-avond In het Vrouwenontmoetingscen trum werd op woensdag 28 maart een avond gehouden over het thema „Mondigheid in de gezondheidszorg". Door voorbeeld materiaal kwam er een gesprek op gang waarin situaties naar voren kwamen die met mondigheid van de patient en met de organisatie van de gezondheidszorg te maken hadden. Dit mondde uit in konklusies bij voorbeeld, dat je veel meer kunt vra gen en willen dan je vaak denkt om dat je daar gewoon recht op hebt en jezelf ook verantwoordelijk bent voor je eigen gezondheid. Door de diskussie en adviezen aan elkaar hebben veel vrouwen hier iets aan gehad. Geslaagd jeugd-e.h.b.o. Leerlingen uit de zesde klas van de J. L. de Jongeschool in 't Vrije te Zie- rikzee deden dinsdag examen voor het getuigschrift jeugd-e.h.b.o. De kursus werd gegeven door mevrouw N. Schot, mevrouw A. Quist en me vrouw L. Schneiders. De geslaagde kinderen zijn: Mar- nix Hameeteman, Gertrudeke v. d. Maas, Machteld de Raad, Jacco Blom, Simone Bil, Nely Scherpenis- se, Colinde Kurvink, Kim bij de Vaate, Eline de Wilde, Janny Panne- koek, Dianne Clement, Janny Flik- weert, Nelleke Zuiderent, Rob v. d. Ouden, Dana Schot, Petra v. d. Bergh, Silvia Vischer, Tony Berre- voets, Alberdien v. d. Velde, Marcel Schouls, Janine Scheele. Oliebollen-aktie Het CJV houdt morgen - zaterdag 31 maart - de jaarlijkse oliebollenak- tie. Vanaf 9.30 uur wordt er mee langs de deuren gegaan. De op brengst is voor het jeugdwerk van het CJV. Vergadering Chr. Plattelandsvrouwen De Christelijke Plattelandsvrou wenbond vergaderde in het Her vormd Verenigingsgebouw te Zierik- zee. Na welkomstwoorden van de presidente werd gezongen Lied 182 de verzen 1 en 2, waarna schriftlezing en gebed. Mevrouw Kort-Uyl las de meditatie. De voorgenomen bestuursverkie zing werd uitgesteld tot de volgende vergadering, omdat er te weinig le den aanwezig waren. Wel werd af scheid genomen van mevrouw Si- monse; ze kreeg eenfraaie plant aan geboden voor het vele bestuurs- werk. Na de pauze kreeg ds. Baks het woord, die een verhandeling hield met dp titel „Waarom zou ik naar de kerk gaan". Hij behandelde de posi tieve en negatieve kanten van dit on derwerp. Voor zijn boeiend betoog kreeg de spreker van deze avond een enveloppe (met inhoud) en na zingen van Lied 182 vers 6 ging ds. Baks voor in dankgebed. BURGH-HAAMSTEDE Dansers gezocht De Oranjevereniging Burgh- Haamstede organiseert op maandag 30 april Fame-wedstrijden. Hiervoor wordt nog een aantal gegadigden ge zocht. Belangstellenden kunnen zich - liefst zo snel mogelijk - opgeven. Dit kan telefonisch gebeuren. Overdag zijn de nummers 01115-1496 of 2583, 's avonds 01115-2741 of 2640. Expositie „Vogeleiland Hompelvoet" De expositie „Vogeleiland Hom pelvoet" van Kees de Kraker was met ruim 600 bezoekers zeer goed be zocht. Voor de vraag - het juiste aan tal vliegende vogels op de foto in de kijkkast te schatten - werd door 250 personen een oplossing gegeven, het aantal was ca. 820 vogels. De belo ning voor de beste oplossing, een Grevelingenboek, ging naar de jeug dige Arjan Beye uit Haamstede, die er met 822 het dichtste bij zat. HAAMSTEDE Uitslaande brand In de woning van K. d. H. aan de Populierenlaan 25 ontstond donder dagmiddag een uitslaande brand, die door de brandweerkorpsen van Haamstede en Renesse werd be dwongen. De H. had na het frituren de pan met vet op het elektrische for nuis laten staan en was de pan totaal vergeten. Door oververhitting vloog de pan in brand en vervolgens de hele keuken. OOSTERLAND Kerkdiensten in „Oosterhof" In verband met werkzaamheden i het gebouw van de Ned. Herv. Ken ter bestrijding van de houtworm, zul len de kerkdiensten voorlopig voor drie zondagen plaatsvinden in het dorpshuis „Oosterhof". Met ingang van zondag, 1 april, zal van het dorpshuis gebruik worden gemaakt. De gebruikelijke aanvangstijdstip pen van de diensten worden aange houden. Kindermiddag VOO De jaarlijkse kindermiddag van het VOO zal 31 maart worden gehou den in het dorpshuis „Oosterhof" te Oosterland. Op het programma staat onder an dere een poppenkastverhaal, gespeeld door mevrouw W. van Beve- ren, en een groot assortiment teken films zoals Woody Woodpecker, Bugs Bunny, Popey de Sailorman, Caspar. Alle kinderen van de openbare kleuter- en lagere scholen uit de ge meente Duiveland zijn van harte welkom. De middag begint om half twee en zal ongeveer twee uur duren. BROUWERSHAVEN - Er werd „uit volle borst" ge zongen, woensdagavond in het Tonnenmagazijn te Brou wershaven. De ruim zestig aanwezigen, waarvan het merendeel uit ouderen bestond, bleken de Nederlandse schoolliedjes van hun jeugd uit de bundel „Kun je nog zingen, zing dan mee?" nog niet vergeten te zijn. En hoewel het resultaat van deze samenzang niet bepaald altijd als een zangkoor klonk, was het wel duidelijk dat er „met plezier,, gezongen werd. En dat was ook de opzet van de Vrijwillige Hulpdienst Brouwersha ven, die deze avond organiseerde als een gezellige kontaktavond, waarbij ook de mensen die anders wegens vervoersproblemen de deur niet uit komen, aanwezig zouden kunnen zijn. Velen, van de voornamelijk uit de kern Brouwershaven komende aanwezigen, hadden inderdaad van de vervoersregeling gebruik gemaakt, zodat bleek dat men hiermee in een behoefte voorziet De avond werd geopend door me vrouw R de Vos van de Vrijwillige Hulpdienst Zij vertelde dat het de eerste maal was dat de Hulpdienst een avond in deze vorm organiseerde, zo dat ze bijzonder blij waren met de belangstelling die hiervoor getoond werd. Nadat ze de twaalf medewet kers van de dienst die op deze avond aanwezig waren, aan het publiek had voorgesteld, ging mevrouw De Vos nog even in op de taak die de Hulp dienst zich heeft gesteld „Als u hulp nodig heeft om bijvoorbeeld medicij nen te halen, een brief te posten, de kinderen op te vangen bij ziekte van de ouders, of u wilt gewoon een praatje houden omdat u zich eenzaam voelt u kunt ons ten alle tijde bellen", aldus een enthousiaste mevrouw Vos. Dat er met een dergelijk aanbod tot hulp kennelijk in een behoefte wordt voorzien blijkt uit het grote aantal aan vragen dat de hulpdienst sinds zijn oprichting (april 1983) al te verwer ken heeft gekregen. De zestien mede werkers die de dienst momenteel telt gaan hier met bereidwilligheid en ple zier op in. Het is echter nog een Brouwse aan gelegenheid", aldus Henny de Vos die vertelde dat de meeste medewer kers uit de kern Brouwershaven ko men. Men heeft ook mensen uit Zon- nemaire, Dreischor en Noordgouwe nodig, zodat men niet voor betrekke lijke kleinigheden een relatief grote afstand af moet leggen. Mevrouw De Vos benadrukte echter dat dit voor de mensen uit die kernen geen belemmering mag zijn een be roep te doen op de dienst „Daar gaan wij altijd op in", zegt ze „ook al moeten we er een eindje voor rijden". Dia's Brouwershaven De heer P. H. Everwijn, die voor de muzikale omlijsting van het gezang op deze avond zou zorgen was wegens ziekte verhinderd, zodat het mevrouw A Schregardus-Hantelmann was die met enthousiasme het gezongene op de piano begeleidde. De heer W. Ha- zenak toonde zich een inventief voor- zanger, die het publiek goed mee wist te krijgen. Ook de heer C. Slabbekoorn droeg zijn steentje aan de avond bij met het vertonen van de vele dia's die hij in de verschillende kernen van de gemeente Brouwershaven maakte. Hierbij kwam ook de viering van Brouwershaven 500 jaar stad die in 1977 plaats vond, via de lichtbeelden weer in de herinnering naar boven. Een belangrijk element van de avond was ook het gelegenheid geven aan de mensen om met elkaar te praten. Dit gebeurde tydens de pauze, die voor dit doel extra lang duurde. De Hulpdienst Brouwershaven die altyd te bereiken is onder de telefoon nummers (01119) 1807, 1602 of 1901, kan dan ook terug zien op een ge slaagde kontaktavond. Brouwershaven is overigens niet meer de enige gemeente op het eiland met een hulpdienst Ook in de gemeente Westerschouwen is er sinds kort een dergelijke hulpdienst opgezet DEN HAAG - Leren autorijden op een speciaal verkeersoefenterrein le vert ongeveer dezelfde lesresultaten op als via de konventionele methode op de openbare weg. Bovendien is het veel goedkoper (ongeveer de helft van de prijs van een gewone autorijles), en minder hinderlijk voor de rest van het verkeer.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 4