Vergunningenstelsel voor parkeerterrein Stolpweg JOH DeN BOER streeknieuws „Bestuur van ISD is geen toetsingskommissie Mobiele frietwagen op Schouwen-Duiveiand Raad Duiveland steunt motie gemeente Veere £i«tnics« Gemeenteraad Duiveland Heel Schouwen-Duiveiand... Kommissie financiën Westerschouwen Leden vergadering VVV Bruinisse MIDDENSTAND Lezing over media in Middelburg ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 30 inaart 1984 Nr. 23500 3 DUIVELAND - De ingebruikneming van het parkeer- trrein aan de Stolpweg te Nieuwerkerk gaf donderdag avond aanleiding tot een pittige diskussie in de gemeente raadsvergadering van Duiveland. Het kollege van b. en w. stelde de raad voor het parkeerterrein aan de openbaar heid te onttrekken en een vergunningenstelsel in te voeren, omdat de praktijk had uitgewezen dat het huidige gebruik niet naar genoegen funktioneert. Het kollege vroeg de raad te beslui ten tot het in gebruik geven van het betreffende terrein aan de Stolpweg ten behoeve van het parkeren van vrachtauto's en bezoekers van het tennoskomplex. Tevens werd ver zocht b. en w. te machtigen tot het verlenen van afzonderlijke toestem ming aan gegadigden om op het be treffende terrein te parkeren. Hoe wel het er bij de eerste standpunt bepaling door de fraktieleden niet naar uitzag, kon de raad na een uit voerig debat met algemene stemmen akkoord gaan met dit voorstel. De heer J. A. Schiettekatte (CDA) kon zich niet aan de indruk onttrek ken, dat het kollege met dit voorstel trachtte het probleem van een te krap aangelegd parkeerterrein op te lossen. Hij was van meningdat er 100% meer aanvragen voor parkeerruimte zal ko men, dan dat het kollege aan plaats kan bieden. Raadsvoorzitter burgemeester J. van Bommel deelde die mening niet Hij was ervan overtuigd, dat het par keerterrein toereikend zal blijken te zijn als alle vrachtauto's werkelijk bij de eigen bedrijven in de gemeente worden geparkeerd. Koelwagens PvdA-woordvoerder C. J. Hillebrand had bezwaar tegen het feit, dat b. en w. met deze maatregel blijkbaar alle koel wagens wilde gaan weren. Hij vond dat deze wagens toch ook een plaatsje moesten hebben en pleitte ervoor, dat in overleg met de chauffeurs een op lossing zou worden gevonden. Hij kon zich wel voorstellen dat koelwagens met draaiende motor veel overlast be zorgen en dat daarover door omwo nenden wordt geklaagd, maar hij vond anderzijds dat die omwonenden toch ook een beetje begrip moesten hebben voor het feit, dat die koelwagens toch VVD-raadslid W. Stouten: DUIVELAND - „Het bestuur van de I.S.D. moet niet gezien worden als een toetsingskommissie voor raads leden en ambtenaren", zei WD-woordvoerder de heer W. Stouten donderdagavond tijdens de gemeenteraadsver gadering van Duiveland. Hij gaf daarmee aan zich bij zonder gestoord te hebben aan een verslag van een openbare bestuursvergadering van de Intergemeentelijke Sociale Dienst Schouwen-Duiveland/Sint Philipsland op woensdag 21 maart De WD-woordvoerder zagin de kri tiek van zowel wethouder Bakker, als van LS.D.-voorzitter J. Groen en van LS.D.-bestuurslid burgemeester C. Slabbekoorn een aanval van een partij, die inspraak juist hoog in het vaandel heeft Wethouder Bakker antwoordde de heer Stouten, deze uitval naar de PvdA niet op z'n plaats te vinden en hij wees erop, dat betrokken personen niet als partijleden, maar als bestuursleden van de LS.D. hadden gesproken. Notulen afwachten Verder wilde de heer Bakker liever de notulen van de betreffende 1S.D.- vergadering afwachten, in plaats van te diskussiëren naar aanleiding van een persverslag, dat - naar zijn mening - qua lay-out en berichtgeving te veel de indruk wekte, dat de gemeente Dui veland door het I.S.D.-bestuur zou zijn aangevallen. Hij volstond met de me dedeling, dat hij de mening van zijn gemeenteraad had overgebracht De wethouder memoreerde, dat de betref fende materie voor de Duivelandse raad nogal moeilijk lag. Hij benadrukte te trachten zijn taak binnen het LS.D.- bestuur altijd zo goed mogelijk te doen. Wethouder A. L. Bakker (PvdA): Uitval naar P.v.d.A. niet op z'n plaats. In deze LS.D.-vergadering kwam het standpunt van de gemeenteraad Dui veland aan de orde ten aanzien van het reserveringsbeleid van de Interge meentelijke Sociale Dienst Duidelijk werd daar, dat het bestuur van de LS.D. het bepaald oneens was met dit standpunt van de gemeente Duiveland. Toelichting De heer Stouten gaf donderdagavond te kennen moeite te hebben met de uit latingen die volgens een persverslag, tijdens de LS.D.-vergadering aan het adres van de raadsleden en ambtena ren van Duiveland werden gedaan. Verder wilde hij een toelichting van wethouder A. L. Bakker, die naar zijn mening in die LS.D.-bestuursvergade- ring een andere mening had verkon digd, dan die hij innam in een kollege- voorstel in de Duivelandse gemeente raadsvergadering van donderdag 26 januari. De heer Stouten was van mening, dat de wethouder zich met dat unanieme kollegevoorstel ook tegen het reser veringsbeleid had uitgesproken. W. Stouten (V.V.D.): moeite met kri tiek I.S.D.-bestuur. Advertentie krijgt a.s. week een speciale DEN BOER-TROEF krant bezorgd, waarin erg veel koopjes vermeld zijn voor de aankleding van uw woning. Alle vermelde VOORDEEL-PRIJZEN zijn van kracht tot 1 mei a.s. Mocht u onze krant niet ontvangen, dan hebben wij die alsnog voor u ter beschikking. U bent van harte welkom bij: SLAPEN: SI. Domusstraat 25 TEXTIEL en ALLES voor uw BABY: St. Domusstraat 58 MEUBELEN en TAPIJT: St. Domusstraat 76 Zlerikzee Telefoon (01110) 2345, b.g.g. 2714 - 3345 of 5297 ergens moeten staan. „Kom dan bij mij met een oostenwind, maar eens een keer luisteren naar die geluidsoverlast van een koelwagen, dan gaat dat begrip gauw over", was daarop de reaktie van SGP-woordvoerder A. van Klinken. De SGP-fraktie liet in verband met dit voorstel bij monde van de heer L. Meerman overigens wel weten er niet voor te voelen alles aan banden te leggen. Men voelde niet direkt voor een vergunningenstelsel en pleitte aanvankelijk ook eerst voor overleg met betrokkenen. Ook WD-woordvoeder W. Stouten kon zich daar volkomen in vinden en drong aan op overleg alvorens over dit voorstel een besluit zou worden geno men. De voorzitter liet weten, dat het pro bleem met de koelwagens alleen op te lossen zou zijn als de gemeente een goed geïsoleerde loods zou plaatsen. Volgens de normen van de hinderwet kunnen deze koelwagens niet worden toegelaten. Hij lichtte toe, dat het par keren van koelwagens met een draaiende motor in feite nooit is toege staan. De voorzitter zei wel overleg te willen plegen, maar wees erop, dat bij een formeel optreden hij de koelwa gens du moment moest laten wegsle pen. Logika „Dan kunnen die koelwagens nooit ergens staan, want als je een beetje blaast, zit je al aan dertig decibel", merkte de heer Stouten op. „Ja, dan moeten de bedrijven er iets aan doen of er moet iets aan die motoren van die koelwagens gebeuren", antwoordde de voorzitter, die niet begreep, dat men de logika van de materie niet inzag. „Je kunt toch niet enerzijds een bedrijf als Van der Have in het kader van de hinderwet enorme kosten laten maken en anderzijds de geparkeerde koelwagens zomaar laten snorren", al dus de voorzitter. De heer Stouten hield aanvanke lijk staande, dat dit voorstel pas aan de orde diende te komen als nader overleg met de chauffeurs en bedrij ven was gevoerd. Ook de heer Hille- brand liet meermalen weten hëFniet eens te zijn met dit voorstel als daar mee de koelwagens volkomen ge weerd zouden worden. De raadsvoor zitter trachtte hem daarop bij her haling duidelijk te maken, dat een raadsbesluit daar niets mee van doen had, maar dat de koelwagens op grond van de hinderwethepalingen geweerd dienen te worden. De heer Schiettekatte deed een ge slaagde poging tot het kreëren van een kompromis. Hij verzocht het kollege in elk geval eerst te inventariseren al vorens vergunningen voor het terrein aan de Stolpweg zullen wordeïTafg< geven. De voorzitter liet weten, dat dat ook de bedoeling was. Eerder in de diskussie had hij bovendien aangege ven, dat het kollege alsnog met een voorstel tot uitbreiding van het par keerterrein zou komen als aan dehand__ van hét- aantal vergunningaanvragen mocht blijken, dat het parkeerterrein te weinig ruimte zou bieden, zoals de heer Schiettekatte verwachtte. De heer Stouten voerde nog aan, dat hij het niet eens was met het stand punt van de heer Schiettekatte, dat er- parkeerplaatsen voor personenauto's opgeofferd dienen te worden aan par keerruimte voor vrachtauto's. Na deze uitvoerige diskussie kon de raad, zoals gezegd, akkoord gaan met het kollege- voorsteL BURGH-HAAMSTEDEE - De kom missie financiën van de gemeente Westerschouwen houdt woensdag 4 april in het gemeentehuis een verga dering. Op de agenda staat de behan deling van de telex ten bate van het gemeentehuis, het onderhoud van de alarm-ontvanger van de brandweer, de begrotingen van de dorpshuizen in Burgh-Haamstede, Renesse en Se- rooskerke en de begrotingswijzigin gen. De vergadering begint om 16.00 BRUINISSE - De VW Bruinisse houdt maandag 16 april in het Panne- koekhuis De Cleene Mossel de alge mene ledenvergadering. Op de agen da staat onder meer de diskussie over de toekomstige struktuur van de vereniging (wel of geen samevoe- ging met de Culturele Stichting Brui nisse), het jaarverslag van de sekre- taris, de vaststelling van de begro ting 1984 en de bestuursverkiezing. De vergadering begint om 20.00 uur. SCHIPHOL - De Vereniging Reizi gers openbaar vervoer Rover gaat vrij dag en zaterdag protestfolders uitde len in onder meer Rotterdam, Utrecht en Arnhem. Daarin wordt gewezen op de naar het oordeel van Rover onre delijke prijsverhogingen in het open baar vervoer. De protestfolder heeft als motto „De smoes van Neelie Smit- Kroes" meegekregen. Dit is door de vereniging, waarvan ongeveer 1.700 gebruikers van het openbaar vervoer lid zijn, meegedeeld OOSTERLAND - Schouwen-Duiveiand krijgt er met ingang van maandag 2 april een mobiele frietwagen bij. De heer J. K. Bolle uit Oosterland trekt met zijn wagen elke week langs verschillende plaat sen om friet, roomijs, snoep ep diverse snacks aan de man te brengen. Met zijn frietwagen rijdt de heer J. K. Bolle per diverse plaatsen op Schouwen-Duiveiand af. Op maandag, dinsdag, woens dag en vrijdag staat de wagen in de avonduren in respektievelijk Noordgouwe, Nieuwerkerk, Drei- schor en Oosterland. In de mid daguren is hij op deze dagen te vinden in het krekengebied van Ouwerkerk. Donderdag staat de heer Bolle de hele dag aan 't Sas te Zierikzee en op zaterdag is hij pa raat in Oosterland. Hij is vijf jaar vertegenwoordi ger geweest in de horeca voor de afdeling cafetaria restaurant. Drie maanden geleden werd hij werkloos. Bolle besloot voor de duur van drie maanden een friet wagen te huren, waarmee hij an derhalve dag per week (in het weekeinde) in Oosterland stond. Rendabel ,,Ik wilde kijken of het hebben van een frietwagen rendabel zou -zijn. In die drie maanden heb ik gemerkt dat het idee levensvat baar is, niet alleen voor die ander halve dag-per_week, maar ook voor de hele week. Toen ben ik op zoek gegaan naar een andere wagen, ik heb er een gekocht van 9 m lengte en 2V2 m breedte. De wagen is helemaal verbouwd en geschikt gemaakt voor een rijden de cafetaria. Een voordeel is dat de mensen binnen kunnen staan. In mijn beroep als vertegenwoor diger heb ik gemerkt dat veel mensen het vervelend vinden om buiten te moeten bestellen. Ook zijn er in de wagen enkele zit plaatsen gemaakt", aldus de heer Bolle. INDE Tot slot vermeldt hij nog dat een kinderfrietje bij hem aanzien lijk goedkoper is dan een frietje voor volwassenen, net als een kin- derkroketje overigens. Maximale rookgasontzwaveling DUIVELAND - De gemeenteraad van Duiveland heeft zich donderdagavond met algemene stemmen achter de van de gemeente Veere geschaard inzake het be vorderen van een maximale rookgasontzwaveling van de om te bouwen konventionele elektriciteitscentrale te BorseIe^== Het kollege stelde aanvankelijk voor deze motie voor kennisgeving A. van Klinken (S.G.P.): „Beter, maar je hebt ook nog best". Restaurant Renesse De Hoffelijkheids Pluim Het restaurant met de hoffelijkheldsplulm Klasse voor de prijs bewuste fijnproever. 's Maandags gesloten. Het restaurant is geopend van 11.00-14.30 en van 17.00 uur tot dat de laatste gast de deur achter zich gesloten heeft. 's Zondags de gehele dag ge opend. Voor reservering: 01116-1215 aan te nemen. S.G.P.-fraktievoor- zitter de heer A. van Klinken was echter van mening, dat steun betuigd diende te worden aan deze motie. Hij wees erop, dat al zoveel milieuver ontreiniging achteraf gekonstateerd moest worden. Hij zei niet precies te weten of 100 rookgasontzwaveling technisch mogelijk zal zijn, maar vond dat in elk geval wel getracht moet worden het maximaal haalbare te bereiken. Magere motie Raadsvoorzitter burgemeester J. van Bommel voerde aan, dat tech nisch gezien 100 rookgasontzwave ling wel mogelijk is, maar wees in dat verband op de aanmerkelijk ho gere kosten, die dat met zich mee zal brengen. Hij noemde de motie van de gemeente Veere ,,heel erg mager", omdat er wel eisen op tafel werden gelegd, maar er niet bij werd gezegd waar het geld vandaan moest komen. De voorzitter achtte de in de toe komst omgebouwde centrale toch al aanzienlijk beter dan de huidige. „Beter, maar je hebt ook nog best", was daarop de repliek van de heer Van Klinken en hij stelde voor de motie van de gemeente Veere te on dersteunen. Dit voorstel werd met al gemene stemmen door de raad aange nomen. MIDDELBURG - „De invloed van de media" is de titel van de lezing die prof. dr. J. J. van Oudenburg op ver zoek van het regionaal verband Zee land van de VU-vereniging zal hou den op donderdag 12 april in de Ge- tuigeniskerk (Adr. Obrysstraat) te Middelburg. De heer Van Cuilenburg is hoogle raar in de subfaculteit der sociaal- culturele wetenschappen van de Vri je Universiteit (vakgebied kommuni- katiewetenschap). Prof. Van Cuilenburg zal o.a. aan dacht besteden aan de veelvormig heid van de publiciteitsmedia (pers, radio, tv en allerlei moderne syste men) en aan de invloed die daar van uitgaat. Daarbij is interessant de vraag of er een grens is aan de opna- mekapaciteit van de mens, met ande re woorden: kan de informatie te overvloedig worden? Aan de orde komt ook de medianota van minister Brinkman. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. BROUWERSHAVEN Bejaarden naar „Miranda" De toneelvereniging „Op Drift" uit Renesse brengt woensdag 4 april nog maals het suksesvolle blijspel „Mi randa" op de planken voor alle be jaarden van Schouwen-Duiveiand. De toneelopvoering die plaats vindt in het „Dorpsuus" te Renesse begint om half acht en zal tot ongeveer tien uur duren. De toegang tot het evene ment is gratis, alleen het vervoer, dat door de bejaardehsozen uit de ver schillende -kernen geregeld wordt, kan enige kosten met zich meebren gen. Voor de bejaarden uit Zonnemaire en Brouwershaven rijdt er een bus die om 18.50 uur van de Breedveld te Zonnemaire vertrekt en om 19.00 uur vanaf de bushalte te Brouwershaven. Belangstellenden kunnen zich op genoemde tijden bij de bus melden of voor opgave en/of inlichtingen kon- takt opnemen met mevrouw T. Slab bekoorn, telefoon 01119-1431. Voorjaarsvergadering A.N.B.O. De Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen afdeling Brouwersha ven houdt op dinsdag 3 april haar jaarlijkse voorjaarsvergadering in het Verenigingsgebouw te Brouwers haven. In de vergadering, die onder lei ding staat van de voorztter de heer S. Duinhouwer, komt naast het verslag van de penningmeester en de sekre- taris ook een bestuursverkiezing aan de orde. Aftredend zijn de dames J. Bakker en C. de Bruin waarvan de laatste wel herkiesbaar is. Ook me vrouw M. Rodi van de kaskommissie is aftredend en eveneens herkies baar. Hierna volgen de mededelin gen waarna de vergadering besloten wordt met een spelletje bingo. „De val" De leeskring van de Plattelands vrouwen afdeling Brouwershaven kwam donderdagmiddag bijeen om het boek „De val" van de schrijfster Marga Minco te bespreken. Het boek, dat zijn oorsprong vindt in de Joden vervolging, zoals die in de Tweede Wereldoorlog plaats vond, werd besproken onder leiding van me vrouw E. de Koeyer-Doeleman. Vergadering kommissie dorpshuizen De beheerskommissie dorpshuizen Brouwershaven vergadert dinsdag 10 april in het Dorpshuis te Zonne maire. De agenda vermeldt de vaststelling van het jaarverslag 1982 en nader aan de orde komende onder werpen. De vergadering is openbaar en begint om 19.30 uur. OOSTERLAND Aanrijding in de mist Als gevolg van de zeer dichte mist vanochtend deed zich op rijksweg 18 bij Oosterland een aanrijding voor tussen een (lichte) vrachtwagen en een personenauto. De vrachtwagen, bestuurd door J. W. uit Zierikzee, was op weg richting Bruinisse, toen uit de Molenweg de personenauto van en met M. P. uit Oosterland de weg op wilde rijden. Wegens de mist (200 tot 300 meter zicht) zag hij de vrachtwagen te laat, waarna de aan- riding een feit was. Er viel slechts lichte materiële schade te betreuren. BRUINISSE Jaarvergadering „Helpt Elkander" De Herv. Vrouwengroep „Helpt El kander" houdt op dinsdag 3 april haar jaarvergadering. De avond is in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw en begint om 18.00 uur. Belangstel lenden zijn welkom. Uitgeven B,V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoon Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) 1 38,70; per jaar 1 147,80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 5% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 3