streeknieuws Eremedaille in zilver voor Hans Braber uit Schuddebeurs Auberge Maritime „dochter" van de „Zeeuwse Stromen" Speciale kommissie Westerschouwen hoorde bezwaar tegen extra winkels middenstandsvereniging Renesse installatiebedrijf het GESchEiüiEnhüis Stuif-es-in in „De Lichtboei" Start Open Huiskamer 2 Voormalige chef technische dienst ziekenhuis Advertentie ZIERIKZEE - De voor malige chef technische dienst van het Zweedse Ro de Kruis ziekenhuis kreeg vanochtend (vrijdag) om half elf de versierselen op gespeld behorende bij de eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in zilver. Burge meester C. Slabbekoorn van de gemeente Brou wershaven mocht de Ko ninklijke onderscheiding in het ziekenhuis uitrei ken. De ermedaille is de heer Braber bij Koninklijk Besluit van 22 maart 1984 toegekend. Hans Braber, die samen met zijn vrouw met een smoesje naar Zierikzee was gehaald, was zichtbaar ontroerd door deze onverwachte ge beurtenis. Bij de onderscheiding wa ren personeelsleden van de huishou delijke en technische dienst aanwe zig. In april van het vorige jaar vierde Braber zijn veertigjarig jubileum in de gezondheidszorg. Hij begon op 19- jarige leeftijd met zijn werk in het ziekenhuis te Noordgouwe, waar hij werd ingezet voor diverse klusjes. Een jaar na de bevrijding stapte hij over naar de ziekenwagen. Bijna der tig jaar lang zou hij zich inzetten voor het vervoer van de gewonden en zieken. Braber heeft zijn loopbaan beëindigd als chef van dè technische dienst. weekend servicedienst tel. (01110)6255 Hans Braber krijgt de versierselen behorende bij de eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in zilver opgespeld door burgemeester C. Slabbekoorn van Brouwershaven. Bij de uitreiking van de onder scheiding waren ook de heer T. C. Hekman voorzitter van de Raad voor Maatschappelijke Rekening en Ver antwoording van de Stichting Oosterscheldeziekenhuizen en de heer J. H. Hekking, medisch direk- teur aanwezig. Aandacht Slabbekoorn vertelde dat het de gewoonte is dat het bestuur ook afsc heid neemt van een personeelslid, dat met een enorme staat van dienst gebruik heeft gemaakt van de VUT- regeling. „Het bestuur heeft gemeend dat uw vertrek toch wel enige aandacht mag krijgen, ook al is het wat ver laat. U heeft tijdens uw loopbaan uw steentje bijgedragen tot een goede verstandhouding tussen het perso neel. Ook dat is in het belang van de gezondheiszorg", aldus Slabbe koorn. De voorzitter van het dagelijks bestuur van het ziekenhuis in Zierik zee, de heer Th. H. de Meester sprak zijn gelukwensen uit aan het echt paar Braber. Hij merkte op dat de VUT-regeling wel enige moeite met onderscheidingen veroorzaakt, door dat de datum van afscheid verandert. BURGH-HAAMSTEDE - Het bestuur van de mid denstandsvereniging Renesse is donderdagmiddag in het gemeentehuis te Burgh-Haamstede gehoord over het aan de gemeenteraad gerichte bezwaarschrift inzake het in trekken van het voorbereidingsbesluit voor een perceel grond aan de Zoom te Renesse. Namens de mid denstandsvereniging werd het woord gevoerd door de heer W. Kleine van het Koninklijk Nederlands Onderne- mersverbond, welke instantie op verzoek van de mid denstandsvereniging heeft onderzocht in hoeverre de door de gemeente Westerschouwen gevolgde procedure juist is. voor de vier units slechts een finan cieel belang voor de gemeente. „Een belang dat totaal niet opweegt tegen het financiële leed dat de mid denstand van Renesse hierdoor lijdt," aldus Kleine. Voorzitter van de vereniging, de heer A. M. Verseput meende dat met de grondverkoop.„geen algemeen be lang wordt gediehd. ,s;De vaste bewo ners zijn er niet bij gebaat. De vier units worden zeer waarschijnlijk bestemd als zomerwinkels." Zoals vermeld zal in de raad van 16 april deze kwestie nogmaals aan de orde komen. BURGH-HAAMSTEDE Hulde aan tante Pos „Hulde aan tante Pos" schreef Jac. Steur, Kommertjesweg 2 te Burgh in het begeleidend briefje bij een merk waardig geadresseerde enveloppe die hij ons toestuurde. Dit stond er: „Niestein, Kommer-Weesje 20, Burgh-Haamstede". En toch op het juiste adres bezorgd bij Jac. Steur NOORDGOUWE Cabaret Voor een goed gevulde zaal, in het dorpshuis te Zonnemaire bracht de cabaretgroep „Capritholen het pro gramma „Overspanning". De leden van de cabaretgroep zijn ook alle maal plattelandsvrouwen. De groep bestaat al dertien jaar, vrijwel in de zelfde samenstelling als in de begin tijd. Binnen de Ned. Bond van Platte landsvrouwen genieten de dames al een grote bekendheid. Zo traden zij o.a. op ter gelegenheid van het 50- jarig bestaan van de Bond in de Fle- vohof en op het Provinciale 50-jarige jubileum te Goes en bij diverse ande re feestelijke gelegenheden. Het programma werd geopend met het nummer „ochtendspits" dat met veel verve werd gebracht. Ook het nummer „M'n man begrijpt me niet" viel erg in de smaak. In „de wachtka mer" lieten de dames weten dat pil len en poeders vaak overbodig zijn, neem in plaats daarvan uien, kno flook, fruit. De echtgenoot van de vrouw, die al deze zaken aanprees was groenteboer! „Praatgroep" was eveneens een goed nummer. Hierin kwam naar vo ren dat er voor alles praatgroepen zijn, zoals aspertiyiteitskursussep, blijf van m'n lijf kürsusse'n, V.Ö.S.- kupussen, lijnkursussen, kromme kriie-kursussen. Verder werden er enkele „gevoelige" liedjes gezongan. Tot slot het nummer „bejaarden huis", waarin de draak werd gesto ken met de aanspreektitel oma en opa, welke in veel bejaardenhuizen dé aanspreektitel is. Deze bejaarden echter wilden een disco en zich niet laten betuttelen. In de toekomst zul len de bejaarden het voor het zeggen hebben en zal de jeugd moeten luiste ren. Het publiek gaf blijk van waarde ring voor het gebodene door een har telijk applaus. De verloting, die werd gehouden ten bate van het 25-jarig jubileum van de afdeling, dat in 1985 wordt ge vierd, bracht het fantastische bedrag op van ƒ500,—. Het was een zeer geslaagde avond. SIRJANSLAND Ouderen op exkursie De ouderen van Sirjansland zijn op exkursie geweest. Met zes personen wagens vol bejaarden en een paar ge nodigden werd eerst een bezoek ge bracht aan de orchideeënkas van de heer Klompe aan de Gaanderseweg in Dreischor, waar de eigenaar voor een heldere uiteenzetting zorgde over deze fraaie bloemen. In het land bouwmuseum werden de Sirjanslan- ders opgewacht door de heer v. d. Werf die een perfekte rondleiding verzorgde. Vooral de heren in het ge zelschap toonden veel belangstelling voor de oude werktuigen, terwijl de dames zich verdrongen voor de bedstede, waar veel herinneringen boven borrelde. Van Dreischor ging de rit naar Bruinisse: het pannekoekhuis van de familie Dorst was extra sfeervol, waar het gezelschap plaats nam aan de feestelijk gedekte tafels. Panne koeken, poffertjes en broodjes wer den opgediend en lieten zich graag verorberen tot besluit van deze fijne middag. Sirjansland's ouderen bewe zen dat er op Schouwen-Duiveland veel te beleven valt Vrijdag 30 maart Zierikzee „Huis van Nassau" (Graanbeurs). Feestelijke jaarvergadering F.N.V. Schouwen-Duiveland met toneel voorstelling. 19.30 uur. Concertzaal. Filmavond Kon. Mij. Tuinbouw en Plantkunde „Groei en Bloei". 20.00 uur. J. L. de Jongeschool. Ouderavond. 19.45 uur. Burgh-Haamstede Hotel Bom. Jaarvergadering Ring Promotion. 20.00 uur. Geref. kerk. Voorlichtingsavond Chr. Sticht, voor hulp aan gewetens- vervolgden. 20.00 uur. Scharendijke De Putmeet. Knutselavond CPJ. 20.00 uur. Bruinisse Gemeentehuis. Raadsvergadering. 19.30 uur. Advertentie Haal zo n voordelige ONTWIKKELrENVELOP: Voor komplele lolo-service: FA. GOUOZWAARD - Hoamj(ed« ZIERIKZEE - In „De Lichtboei" van het Leger des Heils wordt woens dagmiddag 4 april voor jongeren tot ongeveer twaalf jaar een Stuif-es-in gehouden, aanvang 14.00 uur. Het programma van deze Stuif-es- in-middag zal bestaan uit optredens door iedereen, die zin heeft om mee te doen. Men kan bijvoorbeeld dan sen, zingen of play-backen. De optre- dends mogen ongeveer drie minuten duren. Net zoals in het Stuif-es-in- programma op de televisie zal er ook een gastoptreden plaatsvinden. Dat zal verzorgd worden door de volks dansgroep uit het Dagverblijf „Brug- zicht". ZIERIKZEE - Het buurtr en klub- huiswerk van „De Lichtboei" startop donderdagochtend 5 april om 9.30 uur met het projekt „Open Huiska mer". De bedoeling is, dat iedereen, die zin heeft in een praatje, een kopje koffie, of behoefte heeft aan wat ge zelschap, aan even rustig zitten, aan wat televisie kijken of aan zomaar uit de eigen omgeving weg zijn, hier bin nen kan lopen. De huiskamer in „De Lichtboei" zal van maandag tot en met vrijdag da gelijks van 's ochtends negen tot 's avonds negen uur geopend zija Steeds zullen twee medewerkers of vrijwilli gers van „De Lichtboei" als gastvrouw of gastheer aanwezig zija De vier fraktievoorzitters van de raad hoorden de toelichting van Klei ne aan, waarna zij zich beraden over deze kwestie. Aan de raad zal een ad vies worden uitgebracht door deze speciaal geformeerde kommissie. Tijdens de raadsvergadering van maandag 16 april zal dit advies aan de orde komen. De raad zal beslissen of het bezwaar van de middenstands vereniging wel of niet ontvankelijk wordt verklaard. Niet nodig In de raadsvergadering van maan dag 20 februari besloot een minimale meerderheid van de raad tot intrek king van het voorbereidingsbesluit. zodat na afgifte van de bouwvergun ning tot de bouw van vier winkelu nits met bovenwoning aan de Zoom kon worden overgegaan. De mid denstandsvereniging Renesse heeft bij schrijven van 19 maart hiertegen bezwaar aangetekend bij de raad. Zij is van mening dat uitbreiding van het winkelbestand niet nodig is. Uit het Distributie Planologisch Onderzoek van 1981 blijkt dat het winkelapparaat in Renesse voor de eigen bewoners in de winkelmaan den veel te omvangrijk is en alleen maar funktioneert bij de gratie van de komst van de toerist. De heer Kleine noemde de verkoop van grond GRONINGEN - Het laboratorium voor anatomie en embryologie van de Rijksuniversiteit Groningen loopt gevaar in de lucht te vliegen als er niet ingrijpend wordt verbouwd, zo heeft een voorlichter van de universi teit donderdag meegedeeld. Voor de verbouwing, die 2,7 miljoen gulden zal vergen, heeft het kollege van bestuur een plan laten maken, dat in de komende drie tot vier jaar gereali seerd moet worden. SCHEVENINGEN - Of we nu wil len of niet, in de 21ste eeuw draait al les in de woningbouw om elektroni- ka en audiovisuele systemen. De sa menleving zal er zich op moeten voorbereiden dat de zithoek van de jaren zeventig en tachtig over twin tig, dertig jaar verworden is tot een soort centrale meld- en regelkamer vol technologische snufjes waarin de moderne mens niet alleen woont, maar ook werkt. DEN HAAG - De Amerikaanse Shell Oil Company heeft het bod van de Koninklijke Shell Groep via haar Amerikaanse dochteronderneming SPNV Holdings afgewezen. De Ko ninklijke/Shell bezit thans 70 pro cent van de aandelen Shell Oil en heeft in januari een bod van 55 dollar per aandeel op het restant gedaan. ZIERIKZEE - Auberge Maritime aan de Nieuwe Haven te Zierikzee is aangekocht door de Zeeuwse Stromen BV te Renesse. Op 19 april, vlak voor Pasen, gaat de zaak weer open na een forse opk napbeurt, die voorname lijk bestaat uit opnieuw schilderen en schoon maak werkzaamheden. Nog deze zomer komt er een nieuw dak op. Het restaurant wordt in dezelf de stijl voortgezet als de familie Weber dat deed, vertelt direkteur M. Breekweg van De Zeeuwse Stromen, die de Franse sfeer in- kombinatie met visrestaurant op dat unieke plekje te Zierikzee al tijd al aantrekkelijk heeft gevon den. Auberge Maritime gaat funktio- neren als een „dochter" van De Zeeuwse Stromen BV, onderge bracht in een aparte BV met als direkteur hoteldirekteur Joh. Brongers van De Zeeuwse Stro men. Bedrijfsleider in Zierikzee wordt Jaap Mellema uit Burgh- Haamstede, een ervaren man in de horeca. Hij werkte bij ver scheidene grote bedrijven, ook in het buitenland. Qua personeelsbe- zettig wordt gerekend op drie man in de keuken, een barman en bedienend personeel, in totaal een man of zeven. Het beleid in de Auberge wordt dus wel bepaald door de Zeeuwse Stromen, maar voor het overige staat het Zierikzeese restaurant volkomen los van het hotelbedrijf in Renesse. Tot september is Auberge Mari time dagelijks open, daarna zal de zaak waarschijnlijk twee dagen per week gesloten zijn. Verenigingsgebouw. Dia-avond vo gelvereniging De Nachtegaal. 20.00 uur. Zaterdag 31 maart Zierikzee Bioscoop. Sudden Impact. 20.00 uur. Renesse Dorpshuis. Jaarfeest CJV. 19.30 uur. Noordwelle Dorpshuis/Ring. Straoviering, vanaf 12.30 uur. Intocht strëorijders en ringsteken te paard, 14.30 uur. Prijs uitreiking gevolgd door dans- en feestavond, 19.30 uur. Dorpshuis. Verkoop Welfare Rode Kruis. 13.30 - 16.30 uur. Ouwerkerk Dorpshuis. Receptie viering eerste lustrum Buurtbus Schouwen-Duive land. 14.30 - 15.30 uur. Zondag 1 april Zierikzee Bioscoop. Sudden Impact. 20.00 uur. Schuddebeurs Hostellerie. Start fietstocht NIVON. 13.30 uur. Maandag 2 april Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Kommissie ruimtelij ke ordening. 19.30 uur. Bruinisse NH .-verenigingsgebouwVoorlich tingsbijeenkomst natuurgeneeswij ze, Groene Kruis. 19.30 uur. Dinsdag 3 april Kerkwerve Consistorie Ned. Hervormde Kerk. Werkavond C.H.J.R. 19.30 uur. Zaal Chr. Gereformeerde Kerk, Bea- trixstraat. Ledenvergadering Chris telijke Schoolvereniging „Samuël". 19.30 uur. Renesse Dorpshuis. Optreden Opspattend Split. 20.00 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Voorjaarsver gadering A.N.B.O. 14.30 uur. Gymnastiekzaal. Damesgym. 19.30 tot 20.30 uur. Tonnenmagazijn. Eerste bijeen komst kursus „Kruiden in de keu ken". 19.30 uur. Woensdag 4 april Zierikzee „De Lichtboei". Stuif-es-in-middag. 14.00 uur. Poppentheater Alteklein. Ozie-Wie- zie-Wozie. 14.30 uur. Beatrixschool. Jaarvergadering We reldwinkel. 19.30 uur. Verenigingsgebouw. Informatie hoorzitting gemeente Middenschou- wen. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Kommissie finan ciën. 16.00 uur. Brouwershaven De Blokkendoos. Knutselklub voor kinderen van zes tot twaalf jaar. 14.30 uur. Bushalte. Vertrek bejaarden naar to neeluitvoering te Renesse. 19.00 uur. Zonnemaire Breedveld. Vertrek bejaarden naar toneeluitvoering te Renesse. 18.50 uur. Donderdag 5 april Brouwershaven De Blokkendoos. Vertrekpunt voor trimmen. 9.00 tot 10.00 uur. Verenigingsgebouw. Volksdansen. 20.00 tot 21.30 uur. Vrijdag 6 april Zierikzee Graanbeurs. Dansavond met „The Fenders". 20.30 uur. Zaterdag 7 april Kerkwerve Verenigingsgebouw Beatrixstraat. Optreden Trio 1. Aanvang: 20.00 uur. Brouwershaven Ophalen oud papier door sportvere niging A.S.V. Vanaf 9.00 uur. Maandag 9 april Zierikzee Mondragon. Start ZVU-kursus „Ken uw recht". 20.00 uur. Dinsdag 10 april Kerkwerve Verenigingsgebouw, Beatrixstraat. Paasviering bejaardensoos. 14.30 uur. Zonnemaire Dorpshuis. Openbare vergadering beheerskommissie dorpshuizen Brouwershaven. 19.30 uur. Woensdag 11 april Zierikzee Poppentheater Alteklein. Het vreemde ei. 14.30 uur. Scharendijke Putmeet. Informatie hoorzitting ge meente Middenschouwen. 20.00 uur. Brouwershaven Kantine A.S.V. Brouwershaven. Jeugd-regio vergadering KNVB afd. Zeeland. 19.30 uur. Maandag 16 april Bruinisse Pannekoekhuis. Algemene ledenver gadering VW. 20.00 uur. 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 2