stukken berichten Draagbare mode met modieuze aksenten bij „La Ligne" Modepresentatie in „De Zeeuwse Stromen 5 RENESSE/ZIERIKZEE - Wat een relatief kleine boetiek als La Ligne uit Zierikzee aan „groots" (zo wel als aanduiding van de kollektie als van de hoeveel heid) in huis kan hebben, werd woensdagavond over duidelijk gedemonstreerd in Hotel De Zeeuwse Stro men, met een modeshow die klonk als een klok. Om lijst met een rustig muziek je van Coldsteel and Friends toonden vier mannequins de mode in het chique/spor tieve genre, draagbare kle ding met modische aksen ten, het genre dat boetiek houdster Leny Visser na streeft Wat ook zo aardig was, dat lady-speaker Mia Mol door haar vakkennis de ruim over de tweehonderd belangstellenden van tips voorzag. Zoals bijvoorbeeld door het gebruik maken van andere accessoires een japon bi een sportief bi een chique uiterlijk te geven. Ook gaf zij aan dat er met een enkel kledingstuk zo veel mogelijkheden zijn. Wat te denken van een bla zerjasje van dunne katoen, als jasje te dragen over een rok of pantalon of als bloe- ze er in. Tovert de draag ster dan nog wat met (bre de of smalle) ceintuurs, grote kettingen, oorbellen en andere aksentjes, dan kan gerust worden gesteld dat de bestaande gardero be met zo'n aanschaf waar devol en naar de laatste mode wordt aangevuld. We noemden al katoen, een van de natuurlijke vezels die deze zomer fa voriet zijn vanwege de ventilatie bij warme dagen en het vasthouden van de warmte wanneer het wat kouder is. Linnen was er uiteraard ook en schit terend vallende dunne honderd pro cent wollen stoffen, prachtig soepel en. heel mooi verwerkt Een zo te zien heel gewoon bloesje krijgt alleen al door het gebruik van deze stoffen een heel grote extra mee, nog versterkt door elegante of sportieve aksentjes in de vorm van plooitjes, aparte belijning, leuke opgestikte (klep)zakjes en het spelen van harmonieuze tegengestel de kleuren in kraagjes en manchetten. De brede schouderlijn van deze win ter bleef, met een zomerse vertaling En dat betekent vaak aangeknipte mouwtjes en een boothals. Of, zoals ook bij de overalls en regen-/zomerjas- sen, oversized: fors uitgevallen revers en veel ruimte. Boothalzen ook "bij de truien, zoals die Italiaanse van gebreid smal katoenband, in de smaakvolle kleurstelling rafbleu/écru/grijs. Soepel en ruim Hoewel de belijning in zijn geheel wat smaller wordt, blijft bewegings vrijheid geboden bij de moderne vrouw. Zoals bij de soepele bloezes en rokken (de laatste heerlijk met steek- zakken) die samen gedragen het uiter lijk van een japon bieden. Ook apart valt daarmee weer heel wat te kom- bineren. Er werd zo'n kombinatie ge toond van dunne wol, met kontrasten van steenrood en wit Evenals de man telpakjes in een klassieke belijning met nieuwe tendenzen. Maar over het algemeen zijn ook bij La Ligne de aardekleuren favoriet zandkleur, zachtgeel, écru en khaki En daarmee kon de Zierikzeese boe tiek uiteraard niet heen om de safari- mode, of jungle-, of military-look, hoe je het maar wilt noemen. Die is er dan ook, met kuitbroeken of gekombi- neerd met de mooi gesneden panta lons, aan de voorkant geplooid en achh- ter wat strakker, dus afkledend. En is die bewegingsvrijheid dan wat minder, zoals bij de strakke rokjes (onder andere in wit en zwart) dan is toch gebruik gemaakt van splitten, te sluiten met knoopjes of ritsen. Mondainre nonchalance Nonchalant doet ook de kollektie in polyester/zijde aam, waarvan zowel de bloezes als japonnen werden getoond; een mondaine nonchalance met een praktisch neveneffekt: gegarandeerd kreukvrij. De mvloed van de Japan ners in het Parijse modebeeld deed zich gelden door de flap-achtige over slagen, zowel bij bloezes als rokken. Leny Visser kiest trouwens vaak Fran se kleding in haar kollektie, passend bij het genre dat ze nastreeft Waarbij dan zeker de enkele exclusieve japon nen van Nina Ricci maar even bij naam moeten worden genoemd, want dat verdienen ze. Een beroemde naam die niet alleen gelieerd is aan kleding, maar ook aan geurtjes, waarvan parfu merie De Drie Zwaantjes uit Zierikzee na afloop kadootjes in verschillende uitvoeringen verstrekte. Maar toen was het al weer ruim twee uur later, want zoveel tijd nam de presentatie van La Ligne in beslag. De manne quins showden de modellen kennelijk met plezier en ze bleven er al die tijd prima uitzien, mede dankzij de goede zorgen van Marianne Gudde-van Ge- love (make-up) en kapsalon Van Dam. Typisch voorbeeld van de belijning voor deze zomer De brede schouderlijn wordt geaksentueerd door de aangeknipte mouwen van de bloeze en de pantalon geeft bewegingsvrijheid door de band plooitjes aan de voorzijde. Fotograaf Johan Berrevoets jr. maakte er een sfeer plaatje van. De redactie behoudt zich het recht voor Ingekomen- stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de nhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge bonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van le redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver. waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. Kollekte Epilepsiebestrijding In de week van 2 tot 7 april wordt door het Nationaal Epilepsie Fonds in samenwerking met het fonds „De Macht van het Kleine" een kollekte voor de epilepsiebestrijding gehou den. Er zijn vrij veel mensen die epilepsie hebben. Zo'n 90.000 in ons land. Som migen hebben er weinig of geen last van, omdat de medicijnen zeer goed helpen, maar anderen komen niet van hun aanvallen af. De meeste mensen die epilepsie hebben - en zij zitten in alle lagen van onze samenleving - wil len dat voor hun omgeving vaak liever niet weten, omdat die omgeving er soms niets van begrijpt en rondloopt met verkeerde ideeën over epilepsie. Epilepsie is dan een vreemd soort ziekte, met angstaanjagende aanval len. Mensen met epilepsie - zo denkt men - zijn een beetje vreemd. Dat is onjuist De grote meerderheid van mensen met epilepsie is niet anders dan de gemiddelde Nederlander. Voorlichting over epilepsie is hard nodig. Juist om deze verkeerde ideeën - waar mensen met epilepsie het erg moeilijk mee kunnen hebben - de we reld uit te krijgen. Het geld van de kollekte wordt voor een deel dan ook gebruikt om voorlichting over epilep sie te geven. Verder gaat veel van de kollekte- opbrengst naar wetenschappelijk on derzoek. Juist die groep met epilepsie die met de huidige medicamenten niet te helpen zijn, kunnen daar hopelijk bij gebaat zija Ondanks de voortgang van de wetenschap is de vraag nog steeds niet beantwoord hoe het komt dat bij sommige mensen de hersenen een be paalde overgevoeligheid bezitten, waardoor het normale elektrisch-che- mische evenwicht soms opeens in de war raakt en er onverwacht een aanval optreedt Die mensen moeten gehol pen wordea Door bij te dragen aan de kollekte kan dat Fabel (3) In de „Zienkzeesche Nieuwsbode" van maandag 26 maart j.L, stond een ingezonden stuk van de heer Rudy Prager, waardoor hij o.a. reageerde op de „fabel" in de krant van donderdag 22 maart j.L Op de verhandeling van de heer Prager willen wij verder niet ingaaa Wel hebben wij er behoefte aan om te reageren op dat deel waar een lid van onze raadsfraktie en zelfs de PvdA als geheel door de heer Prager door het slijk wordt gehaald. De manier waarop de heer Prager ons raadslid mevr. Jong-Van Loo citeert en vervolgens deze uitspraak kwalificeert als beho rende tot „Centrumpartij-ideeën", heeft ons - zacht uitgedrukt - diep geschokt Dit getuigt van een grofheid en een voosheid, die wij verre van ons werpen. Wij vinden het ronduit een schandalige zaak, dat de heer Prager meent op deze wijze weerwoord te moeten bieden - publiekelijk nog wel- op een weloverwogen standpunt van een politieke vertegenwoordiging in de raad van Zierikzee. Het is beneden alle peil, om stand punten die niet de standpunten van -heer Prager zijn blijkbaar, maar-met een op één lijn te stellen met die van de Centrumpartij. Wij vatten dat hoogst ernstig' op en willen daar o.a. via dit ingezonden stuk afstand van nemen. Het zou de tolerantie bepleitende heer Prager sieren, als hij publiekelijk zijn excuses zou maken, voof deze verre gaande „vergissing". Anders is hij voor ons als gesprekspartner niet als se rieus aan te merken. Wij raden de heer Prager aan/ om zich maar eens wat beter in de beginselprogramma's van politieke partijen te verdiepea Wel licht worden hem dan de verschillen wat duidelijker. Geen overbodige luxe, dachten wij, voor iemand die zich met jeugdvorming bezig houdt Bovendien voorkomt het vergissingen bij komen de verkiezingen. Voor de goede orde nog even het citaat van mevr. De Jong-Van Loo, waarover de heer Prager is gevallen. De uitleg van de heer Prager komt er op neer, dat mevr. De Jong-Verloo een kwaliteitsoordeel uitsprak over het peuterspeelzaalwerk van het Leger des Heüs, toen zij zei: „Het geeft niet hoe het werk wordt uitgevoerd, maar door wie". Ja, dat komt ervan meneer Prager als men citaten uit het verband haalt, waarin ze gezegd en bedoeld zijn. Dat is gevaarlijk en onjuist Ci teer wel volledig, als u toch citeert! Onze fraktie heeft het standpunt verdedigt, dat ook anderen dan het Leger des Heils het volste recht heb ben, om een ruimte van de gemeente te huren tb.v. peuterspeelzaalwerk. ze ker als duidelijk is dat er ouders zijn, die hier om bepaalde redenen behoef te aan hebben. Wij menen dat die vrij heid - ook ta.v. peuterspeelzaalwerk - moet bestaan, ook mag bestaan en dat de gemeente wensen in deze zin kan en moet honoreren, zeker als andere vormen van peuterspeelzaalwerk vol op ruimte en gelegenheid hebben om te blijven voortgaan. Meer een prin cipe-zaak dus, geen kwalifikatie van het peuterspeelzaalwerk van het Le ger des Heils. Mevr. De Jong-Van Loo heeft overigens luid en duidelijk ge zegd in haar betoog, dat de kwaliteit van het peuterspeelzaalwerk van het Leger des Heils niet in geding was en vervolgens de door de heer Prager ge wraakte woorden gesproken. Wij vra gen ons ernstig af, wat daar zo onver kwikkelijk aan was, dat de heer Prager daar op deze wijze op meende te moe ten reageren. Tolerantie, meneer Prager, is ook ta.v. eenzelfde kwestie meerdere standpunten recht van bestaan heb ben, dat zou u toch moeten weten! De raadsfraktie van de P.v.cLA. van de gemeenteraad van Zierikzee, H. Asma, w J. Groen, M. de Jonge-Van Loo, D. van der Wekken. DEN HAAG - Minister Ruding van financiën houdt consequent vast aan voortzetting van het ingezette (bezui- nigings) beleid, waarbij voor 1985 tien miljard gulden moet worden om gebogen. In dat geval is hij niet pessi mistisch over het terugbrengen vn het financieringstekort tot 7,5 pro cent in 1986, zoals de doelstelling van het kabinet luidt. UTRECHT - Ons land heeft er een nieuw soort vakbond bij: een bond voor mensen die onbetaald werk heb ben. Het initiatief hiertoe komt van de sektie vrijwilligers van de Neder landse Organisatie van Welzijnswer kers (NOW), die zich al enkele jaren met onbetaald werk bezig houdt. UTRECHT - Het Christelijk natio naal vakverbond wil niet meer deel nemen aan gesprekken en adviezen over verdergaande verlagingen van de uitkeringen. De vakcentrale zal wel deelnemen aan de advisering^ over de herziening van het sociale ze kerheidsstelsel. Beursbericht Markt Goes van dinsdag 27 maart 1984 Aardappelen Bintje, veldsgewas, direkte leve ring, op auto geleverd 63 - 70 cent per kg. Bintje, 0 mm opwaarts, binnen landse kwaliteitseisen 69 - 72 cent per kg. Exklusief b.t.w. Notering Rotterdamse Beurs d.d. 26 maart 1984: Bintje, 35-50 mm, 70,00 - 71,00 per 100 kg; Bintje 50 mm opwaarts 85,00 - 87,00 per 100 kg. Exklusief b.t.w. Uien 35 mm opwaarts, direkte levering, op auto geleverd, 70 - 82 cent per kg. Exklusief b.t.w. Granen, zaden en peulvruchten Alle prijzen boerenschoon, franko leveringsplaats, per 100 kg en exklu sief b.t.w. Tarwe, basis 16 53,25 - 53,75; tarwe, basis 16 uit eigen opslag 56,00; brouwgerst, basis 16 62,75 - 63,75; voergerst, ba sis 16 48,50 - 50,00; haver 52,25 - 57,25; erwten, kleine groe ne, 76.00 - 82,00; capucijners 92,50 - 105,00; schokkers 78,50 - 83,50; bruine bonen, vrij van grond en halve bonen, 152,50 - 157,50; blauwmaanzaad, geschoond en droog, 272,50 - 317,50; karwij, boe renschoon 305,00 - 330.00; karwij, prima doorsneekwaliteit 345,00. Hooi en stro Alles per 1000 kg en exklusief b.t.w.: Weidehooi, le snede, 300, 330,—; weidehooi, 2e snede, 265,— - 310,—; dijkhooi 230,- - 270,—; lucernehooi 340,380,Veld- beemd 240,260,—; Roodzwenk 165,185,—Rietzwenk 200, 225,Engels raaigras 165,- 190,—; tarwestro 75,00 - 80,00; gerstestro 14,0,-^r - 150,bruine bonenstro 160,195,—. De Eierveilingen BARNEVELD, 28-3. Coöp. Veluw- se Eierveiling. Aanvoer 1.873.800 stuks. Stemming: vast. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 50-51 gram 14,70; van 55-56 gram 16,65 - 17,55; van 60-61 gram 18,10 - 19,25; en van 65-66 gram 18,50 - 20,50. Veemarkt Den Bosch DEN BOSCH, 28-3. Aanvoer: Slachtvee 1728, stieren 124, gebruiks- vee 1013, jongvee 625, nuka's 2770, slachtschapen en lammeren 694, ge- bruiksschapen en lammeren 253, var kens 952, bokken en geiten 38. To taal: 8197. Prijzen per kg geslacht gewicht: Extra kwaliteit dikbillen 9,50 - 12,60; stieren le kw. 8,25 -ƒ 9,25, 2e kw. 7,30 - 8,25; vaarzen le kw. 7,50 - 8,60, 2e kw. 6,60 - 7,50; koeien le kw. 7,30 - 8,45, 2e kw. 6,00 - 7,30 en 3e kw. 5,60 - 6,00; worstkoeien 5,20 -ƒ 6,15; vette kal veren le kw. 5,95 -ƒ 6,10, 2e kw. 5,80 - 5,95; zeugen le kw. 2,80 - 2,90 en 2e kw. 2,70 - 2,80. Prijzen per stuk: Schapen 150 - 215; lammeren 180 - 285; melk en kalfkoeien le soort 2550 - 3000; 2e soort 1800 - 2550; kalfvaarzen le groot 2500 - 2950; 2e soort 1700 - 2500; guiste koeien 1500 - 2100; enterstieren 1150 - 1700; pinken 950 - 1800; graskalveren 450 - 1000; nuka's voor de mest roodbont 210 - 500 en zwartbont 130 - 325; nuka's Amerikanen 100 - 200; schapen met lammeren 275 - 385; weidelammeren 90 - 195. Overzicht: Slachtvee: handel rede lijk, en prijzen gelijk; stieren: handel rustig, en prijzen lager; gebruiksvee: handel willig, en prijzen hoger; jong vee en varkens: handel flauw, en prijzen gelijk; nuka's, gebruiksscha- pen en lammeren: handel rustig, en prijzen gelijk; slachtschapen en lam meren: handel stroef, en prijzen ge lijk. Abida, 27-3 t.e. rede Pto Lynas Acila, 27-3 te Dubai Acmaea, 28-3 85 zo Masira naar Bah rain Acteon, 27-3 te anker rede Suez Alnati, 28-3 40 z Rio Grande naar Bu- enois Aires Maassluis, 28-3 140 zo Azoren naar Wilmington Nedlloyd Amersfoort, 27-3 800 w Val paraiso naar Soerabaja Nedlloyd Delft, 27-3 van Singapore naar Jeddah Nedlloyd Rotterdam 28-3 t.h.v. Malta naar Port Said Nedlloyd Tasman, 28-3 te Tilbury Onoba, 27-3 110 zw Brest naar Skik- da DEN HAAG - Volgens de Sowjet- Unie zetten de Verenigde Staten Ne derland onder „zware druk" om kruisraketten te plaatsen. Het pers bureau Tass publiceerde dinsdaga vond een uitgebreid kommentaar op de uitlatingen van de Amerikaane minister van defensie, Weinberger, over de diskussie in Nederland ten aanzien van de nieuwe raketten. DEVENTER - De 49-jarige J. B. uit Mepel heeft bekend voor zo'n ander halve ton aan eeuwenoude kaarten uit de atheneum-bibliotheek in De venter te hebben gestolen. Dit heeft de deventer politie bekendgemaakt. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Steenwijk: R. Holwer- da te Apeldoorn; te Uddel: A. A. Floor, kand. te Voorthuizen; te Rijns burg (toez.): C. J. Sjollema te Hien- Dodewaard; te Blokzijl: H. Nobel, kand. te Groningen; te Oosterland en Ouwerkerk: W. Vijfwinkel, zen dingspredikant te Oegstgeest; te Streekgemeente De Drieslag (Hem, Venhuizen, Oosterleek, Schellink hout en Wijdenes): S. Zitman, kand. te Utrecht, die dit beroep heeft aan genomen. Aangenomen naar Ferwerd: G. J. van der Togt, kand. te Maarsen, die bedankte voor Oudenbosch c.a. en voor Zwammerdam. Gereformeerde Kerken Beroepen te Tilburg (Herv. Geref. Samen op Weg): drs. L. A. Woltering te Wilnis, die dit beroep heeft aange nomen. Aangenomen de benoeming tot pastoraal werker te Asperen (per 1 mei): M. A. Lodder, pastoraal werker te Ten Post. Beroepbaarstelling: Mevr. drs. T. Plattje, Vloeddijk 125, 8261 GK Kam pen, tel. 05202-20899. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Vleuten-De Meern in kombinatie met Breukelen- Maarssen: W. van der Jagt, kand. te Spakenburg; te Dronten: K. Fol- kersma te Rouveen. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Nieuwpoort: H. F,. Sterk, kand. te Enschede. Tweetal te Nunspeet. H. de Graaf te 's-Gravenzande en H. H. Klomp te Zwaagwesteinde. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Rotterdam-West: J. C. Weststrate te 's-Gravenpolder. Bedankt voor Eindhoven: B. Rein- ders te Hardinxveld-Giessendam. Beroepen te Unionville-Bradford (Canada): M. Golverdingen te 's- Gravenzande; te Norwich (Canada): J. M. Kleppe te Apeldoorn. Christelijke Gereformeerde Kerk ZIERIKZEE - Vrijdag 30 maart 19.30 uur zal ds. Carlier uit Amster dam een spreekbeurt houden over het onderwerp: Gemeenteopbouw. Oud Gereformeerde Gemeente OOSTERLAND - Vrijdag 30 maart, 19.30 uur: ds. A. P. v. d. Meer, Krim pen a.d. IJssel. Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 5