Schooljeugd in Westhoek aktief bij Boomfeestdag v C VAC Schouwen-Duiveland vierde tienjarig bestaan Bouwhelm voor ing. Ph. H. van Doorne DE ZIERIKZEESCHE COURANT Inbraken in bungalows Scharendijke Twee auto's total-loss Kommissie ruimtelijke ordening- in Haamstede Honderden heesters geplant ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 29 MAART 1984 140ste jaargang Nr. 23499 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Verlichtingsaktie De ANWB hield dinsdag en woensdag in Zierikzee een verlichtingsaktie voor auto's. Er werden veel gebreken gekonstateerd. (Pag. 3). Kustverontreiniging Rijkswaterstaat direktle Noordzee maakte een rapport over de kustverontreiniging met olie uit de Griekse tanker Katlna. (Pag. 4). Modeshow Boetiek La Ligne uit Zierikzee hield in de Zeeuwse Stromen een modeshow. Een show, die klonk als een klok. (Pag. 5). Nipte zege Ger Monster werd in Nieuwerkerk distrikts- biljartkampioen in de eerste klas bandsto ten door een beter alg. gemiddelde dan Jaap den Haan en Ruud de Bruin. (Pag. 6). Een leven zonder feesten is als een lange weg zonder pleisterplaatsen. Democritus N. S. uit Den Haag deed bij de poli tie aangifte van een inbraak in zijn (tweede-) woning aan de Achthoek in Scharendijke. De inbraak moet ge beurd zijn tussen 26 en 28 maart. Door een ruit van de voordeur te ver nielen werd toegang tot de woning verkregen, waaruit verdwenen: een kleuren televisie en een radio, ter waarde van 3000,—. Onderzoek van de technische recherche leverde nog meer inbraken op in het komplex: de woningen van C. B. en T. V. kregen eveneens bezoek. De eigenaars van deze woningen werden door toezich thouder A. in kennis gesteld, die van daag (donderdag) de schade komen opnemen. OOSTERLAND - Op rijksweg 18 bij Oosterland deed zich dinsdag ochtend een frontale botsing voor tussen twee personenauto's die bei den total-loss raakte. Een automobi list werd met hoofdwonden door een voorbijganger naar het Zweedse Ro de Kruisziekenhuis overgebracht voor behandeling. Het ongeluk gebeurde nadat een vrachtwagen de auto van B. v. A. in haalde, die richting Zierikzee reed. Van A. raakte door de zuiging van de passerende vrachtwagen de macht over het stuur kwijt en belandde daardoor op de linkerweghelft, waar op dat moment R. v. L. uit Zierikzee aankwam. Een frontale botsing was het gevolg. Beide auto's moesten worden weggetakeld. BROUWERSHAVEN - Tien jaar Vrouwen Advies Commissie voor de Woningbouw op Schouwen-Duive land. Dat feit was dinsdagmiddag aanleiding voor een officiële bijeenkomst met een feestelijk tintje in het Ton- nenmagazijn te Brouwershaven. De bijeenkomst werd bijgewoond door vertegenwoordigsters van alle VAC's in Zeeland, van de regionale gemeentebesturen, van wo ningbouwvereniging „Beter wonen" en van de Chr. Wo ningbouwvereniging in Bruinisse. Voorzitter van de VAC Schouwen- Duiveland mevrouw E. L. Littooy- Den Hollander meende te kunnen konstateren, dat de VAC de afgelo pen jaren is uitgegroeid tot een be langrijke woonkonsumenten-organi- satie. Zij verwees naar de woonge- riefonderzoeken en onderstreepte de resultaten die deze onderzoeken in middels hebben opgeleverd. BURGH-HAAMSTEDE - De kom missie ruimtelijke, ordening van de gemeente Westerschouwen houdt maandag 2 april een vergadering in het gemeentehuis. Op de agenda staat onder meer de beheersvisie Kop van Schouwen, uitbreiding pen sion Nieuw Constantia en realisatie van het fietspad Hoogenboomlaan. de vergadering begint om 19.30 uur. Zij sprak de hoop uit, dat bezuini gingen in de volkshuisvesting er niet toe zullen leiden, dat bepaalde ver worvenheden in de woningbouw weer prijsgegeven moeten worden. Ten aanzien van de decentralisatie in de volkshuisvesting, waar ing. Ph. H. van Doorne deze middag nader op in ging, pleitte mevrouw Littooy voor inbreng van de VAC ten aanzien van het gemeentelijk beleid. Zij meende dat de VAC zeker een plaats je dient te krijgen in de gemeentelij ke kommissies, die wellicht gevormd zullen worden in het licht van deze decentralisatie. Bouwhelm Een hoogtepunt tijdens deze bij eenkomst vormde de uitreiking van de Bouwhelm door de voorzitter van het Provinciaal Best uur van de VAC's mevrouw G. Boelhouwers- Stigter. Deze onderscheiding viel ten deel aan ing. Van Doorne, direkteur van Woningbouwvereniging Beter Wonen". Mevrouw Boelhouwers me moreerde, dat sinds de oprichting van de VAC met de heer Van Doorne werd samengewerkt. Zij wees erop, dat de VAC destijds werd opgericht uit een gevoel van onvrede en dat ge tracht werd ten behoeve van de woonkonsument het woongerief te verhogen. In de direkteur van „Beter Wonen" hadden de leden van de VAC iemand gevonden, die met hen mee dacht. Als dank voor zijn inzet en om eventuele moeilijkheden op het pad van de woningbouw het hoofd te kunnen bieden, kreeg ing. Van Door ne vervolgens de bouwhelm van de VAC opgezet. Hij toonde zich aangenaam verrast met deze onderscheiding, maar liet tevens weten, dat hij erop vertrouw de zijn beroep te kunnen blijven uit oefenen zonder die helm te moeten dragen. Hij zei, dat bij „Beter Wonen" eventuele problemen voor de huur ders altijd opgelost kunnen worden via een open deur en een open balie. Ook de heer Van Doorne toonde zich verheugd over de goede samenwer king met de VAC en sprak de hoop uit, dat deze goede harmonie in de toekomst behouden zal blijven. Bloembollen Felicitaties met het tweede bestaanslustrum mocht de VAC Schouwen-Duiveland verder in ont vangst nemen van de VAC Vlissin- gen. Vertegenwoordigster mevrouw P. Burgemeester-Stunnenberg bracht haar gelukwensen in dicht vorm en onderstreepte die met een originele attentie: bloembollen voor de elf leden van de VAC Schouwen- Duiveland. Mevrouw Schot-Rentier bracht ge lukwensen over namens de Vrouwen raad Zierikzee en bood de voorzitter een doos bonbons aan. Mevrouw G. Boelhouwers-Stigter zette de Bouwhelm op het hoofd van de di rekteur van woningbouwvereniging Beter Wonenals blijk van waardering voor de goede samenwerking met de Vrouwen Advies Commissie voor de wo ningbouw. ïn haar dankwoord tot besluit 'van het officiële gedeelte van deze bijeen komst richtte mevrouw Littooy zich tot de gemeentebesturen, die een ex tra 'gift voor de viering van het twee de lustrum beschikbaar hadden gesteld, evenals tot de Chr. Woning bouwvereniging Bruinisse die een bedrag onder couvert had aangebo den. Verder toonde de voorzitter zich er kentelijk voor het feit, dat woning bouwvereniging „Beter Wonen" zich had ingespannen voor de aankleding van de zaal deze middag. WESTERSCHOUWEN - Wethouder A. J. Padmos van de gemeente Wester schouwen maakte de schooljeugd er tijdens de nationale Boomfeestdag, woensdag, op attent dat het woord „boom" ook in een aantal uitdrukkingen in de Nederlandse taal voorkomt. Hij noemde „Hoge bomen vangen veel wind", „Een boomopzet- ten" en „Door de bomen het bos niet meer zien". Hiermee trachtte hij de kinderen duidelijk te ma ken dat de natuur in het al gemeen en de boom in het bijzonder een vaste plaats inneemt in het taalge bruik. Padmos vertelde de leerlingen van de diverse lagere scholen in Wester schouwen dat de boomfeestdag al sinds 1957 bestaat en dat het gebrui kelijk is dat de hoogste klassen van de lagere scholen in bijna alle ge meenten in Nederland op die dag een boom of een struik mogen planten. De achterliggende gedachte van dit initiatief is dat de kinderen zich ver antwoordelijk voelen voor de door hen geplante boom of struik, Door de kinderen er op deze manier bij te be trekken hoopt de overheid dat zij in de toekomst (meer) aandacht voor de natuur en natuurbehoud zullen to nen. Voorjaar De herfst is eigenlijk gunstiger voor het plantseizoen, maar de Nati onale Boomfeestdag is bewust in het voorjaar gepland, omdat deze perio de meer aanzet tot het ontwikkelen van aktiviteiten. Doorgaans valt de Boomfeestdag op de eerste woensdag in de lente, maar van die datum wordt nog wel eens afgeweken. „Jullie dragen vanochtend een boompje bij tot de groenvoorziening van de gemeente Westerschouwen. Ik hoop dat jullie je verantwoordelijk voelen voor deze struiken," aldus wethouder Padmos. Heesters Om negen uur 's ochtends plantte de vijfde en zesde klas van De Kirre- weie te Burgh-Haamstede 150 heesters bij het dorpshuis, dat op 25 april door de Commissaris der Ko ningin zal worden geopend. Om half tien mochten de leerlingen van de zesde klas van onder de Wie ken 150 heesters bij het dorpshuis in de grond stoppen. Om tien uur was Renesse aan de beurt. Langs de Jan van Renesseweg plantten de kinde ren van de hoogste klas van 't Stae- pel'of 25 abelen. Alle leerlingen van De Stove te Noordwelle werden om half elf betrokken bij het aanbren gen van negen esdoorns en honderd heesters langs de Smidsweg. Om elf uur ten slotte werd aandacht besteed aan de groenvoorziening rond het dorpshuis te Serooskerke. Alle klas sen van De Schelphoek assisteerden bij het planten van tweehonderd heesters. Wethouder Padmos voorde namens de gemeente het woord voor de leer lingen van De Kirreweie, 't Staepel'of en De Schelphoek. Bij On der de Wieken en De Stove sprak we thouder J. C. de Feiter. Staatsbosbe heer heeft ruim van te voren aan de betrokken klassen lesmateriaal be schikbaar gesteld, zodat de leerlin gen enigszins voorbereid aan de Boomfeestdag zouden beginnen. Voor iedereen was er een vaantje, een appel en een lineaaltje. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's. Verwachting tot vrijdagavond: Maartse buien Wisselend bewolkt en enkele bui en, mogelijk met hagel; minimum temperatuur ongeveer plus een graad; middagtemperatuur om streeks zeven graden; matige westen wind, in het Waddengebied af en toe krachtige wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 2 april Zaterdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 60%. Min. temp.: 1 gr. Middagtemp.: 9 gr. Windkracht: west 4 Zondag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 4 gr. Middagtemp.: 0 gr. Windkracht: noordoost 4 Maandag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 2 gr. Middagtemp.: 7 gr. Windkracht: noord 4 ZON- EN MAAN STANDEN 30 maart Zon op 7.10, onder 20.10 Maan op 7.17, onder 17.53 Nieuwe Maan: 1 april (14.09) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 30 maart 3.05 15.58 9.13 21.24 Springtij: 3 april HET WEERO VERZICHT DE BILT - Morgen bevinden we ons in een noordwestelijke stroming waarmee lucht wordt aangevoerd, waarin vrij gemakkelijk buien kun nen ontstaan. Sommige daarvan kunnen vergezeld gaan van hagel. Tussen de buien door is ook nu en dan wat zon te verwachten, maar desondanks zal het morgen niet veel warmer worden dan een graad of ze ven. De komende nacht daalt de tempe ratuur in het binnenland tot een waarde die maar net boven het vriespunt ligt. De noordwestelijke wind wordt veroorzaakt door de depressie die de afgelopen nacht met veel regen over ons land trok en die morgen boven Zuid-Noorwegen aankomt. De wind is morgen merendeels matig en in het Waddengebied nu en dan krachtig. In Serooskerke mochten de leerlingen van De Schelphoek assisteren bij het planten tweehonderd heesters rondom het dorpshuis.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1