Winst voor HSD-damesformatie maar teleurstellend verlies voor herenteam bij HCGO: 2-1 Middelburgse overmacht in Open Snelschaakkampioenschap met triomf voor Peter Ton René Schimmelpennink verrassende klubkampioen na winst op Dave Clarke NIEUmBODE Onmacht in aanvallend opzicht wordt Mevo ook tegen Smerdiek fataal 6 4 Z1ER1KZEE - De damesploeg van HSD heeft zich zondag hersteld van de ne derlaag tegen Pelikaan. Op sportpark Bannink werd het bezoekende Hoekse Waard, dat de tweede plaats innam, op een 3-0 nederlaag getrakteerd. Het was een door HSD gekontroleerde wedstrijd, welke hoop geeft voor de ontmoe ting tegen Goes, komend weekeinde. Het standaardteam van de herenelftal len maakte een grote misstap tegen HCGO. In Middelharnis kreeg HSD een 2-1 nederlaag om de oren. Niet al te best gezien het feit dat HCGO de onderste plaats op de ranglijst bezet. Winst was er wel voor jongens A, dat thuis met 4-0 de baas bleef over Tempo 2. Meisjes A kon uit tegen Breda 2 geen herhaling la ten zien van vorige week toen met 1-6 van Push 2 werd gewonnen. Integen deel, een enigszins geflatteerde 3-1 nederlaag was het resultaat. Ydwine Zuiderveld in duel met een van Hoekse Waardspeelsters in het door de HSD-damesploeg met 3-0 gewonnen duel. De laatste thuiswedstrijd van de dames is zeer suksesvol verlopen. Het matig spelende Hoekse Waard werd met 3-0 verslagen. De eerste ontmoeting tussen beide elftallen eindigde in een 4-2 overwinning voor Hoekse Waard. HSD trad aan met drie invalsters, Heieen Visser, Ydwi ne Zuiderveld en Linda Straetmans, die de derde treffer ziu skoren. HSD, dat met een sterk bezet middenveld speelde, probeerde vanaf het begin- signaal de wedstrijd naar haar hand te zetten. Een klein beetje onwennig heid aan het nieuwe spelsysteem had tot gevolg dat de aanvallen niet al tijd even soepel verliepen en de ach terhoede van Hoekse Waard nog niet zoveel problemen kende om het doel schoon te houden. Naarmate de wedstrijd vorderde kwam HSD ech ter beter in haar spel en kreeg de voorhoede verscheidene kansen om de openingstreffer te maken. Die kwam ten slotte ook: Karen van der Borght skoorde uit de rebound met een zacht tikje, 1-0. Verdedigend zat het bij HSD goed dicht, zodat bij rust de stand nog steeds 1-0 was. Stella van Zanten werd wegens een enkelblessure ge wisseld voor Gonneke Arkenbout. Zij kampt met dezelfde blessure en kon daardoor ook niet meer dan een halve wedstrijd spelen. HSD speelde overigens zonder Jo- landa Kraaijeveld en Nienke Ensing, die beiden sinds de winterstop nog niet in aktie zijn geweest. Jolanda Kraaijeveld heeft een handblessure en Nienke Ensing tobt met een spier ziekte. In de tweede helft had HSD de wedstrijd helemaal onder kontro- le en stond de achterhoede van Hoek se Waard vrijwel voortdurend onder grote druk. Uit een onmogelijke hoek skoorde Arianne Kraaijeveld 2- 0, waarna ook Aleid Hoos mocht sko ren. Deze treffer werd echter afge keurd, omdat de bal yan buiten de cirkel zou zijn geslagen. Rechtermid denvelder Linda Straetmans kreeg nog een paar kansen om de stand ver der op te voeren, maar zij zag haar in zet verscheidene malen hoog over gaan. Ten slotte was het toch raak: met een enorme knal tekende ze de derde treffer aan. Vlak voor tijd her haalde ze deze aktie nog een keer, maar ook deze goal werd afgekeurd, omdat de bal vanuit de strafcornersi- tuatie niet zou hebben stilgelegen. Door deze nederlaag zijn de kansen op promotie voor Hoekse Waaard aanzienlijk verminderd. Pelikaan is zondag via een 2-7 overwinning op Forciai kampioen geworden en pro moveert naar de derde klas. De strijd om de tweede plaats is nu in alle he vigheid losgebarsten. Goes, Zeven bergen en Hoekse Waard zullen moe ten uitmaken welk team promotie wedstrijden mag gaan spelen. Tegenslag Het eerste herenteam heeft na de nederlaag van vorige week opnieuw een tegenslag te verwerken gekre gen. In de uitwedstrijd tegen HCGO werd met 2-1 verloren. Thuis was HSD heer en meester (8-0) over dit elftal, dat de laatste plaats van de ranglijst bezet. HSD speelde een erg offensieve wedstrijd tegen een verdedigend in gesteld HCGO. Tweemaal kreeg het team uit Middelharnis de kans om te counteren en tweemaal met sukses: 2-0. Aan de andere kant verzuimde HSD om de gekreëerde kansen in het doelgebied van HCGO te benutten. Ook in de tweede helft een zelfde spelbeeld: een zeer aanvallend HSD, dat jaagde op enkele goals. Na een minuut of tien wierp deze taktiek vruchten af. Sven Bakx maakte 2-1. HSD bleef de gangmaker van de wedstrijd en een kwartier voor tijd liet Sven Bakx de gelijkmaker aante kenen. Omdat er reeds een overtre ding was begaan, keurde de scheids rechter aan de andere kant van het veld het doelpunt af. Na deze tegen valler nam de animo bij het Zierik- zeese elftal wat af. HCGO bleef over eind eh kon zijn eerste overwinning vieren. Veteranen Heren 2 verloor zoals verwacht van Prinsenbeek 2, de ongeslagen koplo per. Door deze nederlaag blijft HSD echter op de tweede plaats gehand haafd. De veteranen zetten hun zege reeks voort met een overwinning op Prinsenbeek 2. De 1-3 uitslag werd bereikt door goals van Jer Koeman en Bonne Brouwer. Behalve jongens A en meisjes ED (Middelburg-HSD 0- 13) en een gelijkspel van meisjes C te gen Oudenbosch 2 (3-3) verloren alle jeugdteams. Corry Keizer prolongeert damestitel ZIERIKZEE - In sporthal Onderdak werden zaterdag de klubkampioen- schappen enkelspel afgewerkt van de Zierikzeese badmintonklub. De meest in het oogspringende uitslag is ontegenzeggelijk die van de herenfinale, waarin jeugdspeler René Schimmelpennink in drie games won van Dave Clar ke, die zijn titel verdedigde. Clarke moest zijn meerdere erkennen met de cij fers 15-6, 8-15 en 15-9. Bij de dames prolongeerde Corry Keizer haar titel coor in de finale een ander aankomend badmintontalent aan de kant te schuiven. Sacha Vuijk werd door Corry Keizer niet meer dan een tweetal punten ge gund: 2-11, 0-11. Bij de senioren werd in twee poules gespeeld, waarna de nummers een en twee tegen elkaar kruisfinales speel den. Zodoende kwamen bij de dames Sacha Vuijk en Aljo Klumper tegen elkaar in de ene kruisfinale en Petra Koster en Corry Keizer in de tweede kruisfinale. In beide kruisfinales hoefde geen twijfel te bestaan over de krachtsverhoudingen. Sacha Vuijk deklasseerde haar opponente met 11-1 en 11-0 en Corry Keizer gun de Petra Koster al niet veel meer punten: 11-2, 11-2. In de finale moest Sacha Vuijk het uiteindelijk ook ruimschoots afleggen zodat Corry Keizer zich opnieuw een jaar klub- kampioene mag noemen. Omgekeerd Bij de heren werd de eerste kruisfi nale een herhaling van de finale om het Zeeuws jeugdkampioenschap. Schimmelpennink rekende in drie games via de cijfers 15-6, 8-15 en 15-6 af met zijn tegenstander en stapte zo de finale binnen. In de andere kruis finale kruisten Frans Vuijk en titel verdediger Dave Clarke met elkaar de rackets. Clarke won met 6-15, 8-15, waardoor hij andermaal finalist werd. Schimmelpennink gunde hem evenwel geen titelprolongatie door in drie games met de eerste teamspe ler af te rekenen. In de hoogste jepgdpoule ging bij de meisjes de overwinning naar Astrid de Vries met Irma Tromp op de tweede plaats. Bij de jongens ging Mark Sayers met de hoogste eer strij ken en hier werd Roger van der Ve- ken tweede. In de tweede jeugdgroep won Natascha Lupgens bij de meisjes met Angelique van der Have als tweede. Bij de jongens werd hier An- thonie van der Zande winnaar voor Hanco de Vos. De derde jeugdgroep werd bij de meisjes gewonnen door Janine Rombouts met Mirjam Bal als goede tweede en Herman van Wever- wijk won bij de jongens met een tweede plaats voor Hylko Versteeg. Bij de senioren wonnen Mieke van Velthoven en Marcel Melieste in groep B, terwijl Nel Stoutjesdijk als winnares uit de bus kwam in groep C. ai*!H5J Anthome van der Zande Astrid de Vries Tjoba III Atlas All Ready Seolto Olympia Togo Blauwwit Swift II ZIERIKZEE - Op donderdag 29 maart van 19.00 tot 20.00 uur wordt in het klubhuis van korfbalvereni ging All Ready aan de ingang van sportpark Bannink in Zierikzee een ruilbeurs gehouden. Iedere jeugdige sporter heeft hier bij de gelegenheid om zijn of haar te kleine sportschoenen of -kleding te ruilen of te verkopen. ZIERIKZEE - Andermaal is de aanvallende onmacht van Mevo de ploeg van trainer Toon van Tiggelhoven fataal geworden. Smerdiek profiteerde slechts matig van dit niet geringe opstekertje en had uiteindelijk nog de onvrijwilli ge assistentie van verdediger Tonny Schults en doelman Jan-Leen van Liere nodig om de volle winst binnen te halen. Een ongelukkige interseptie van Schults resulteerde in de enige Thoolse treffer: 0-1. „Vandaag werd weer eens bewezen, dat aardig veldspel neerleggen en kansen kreëren duidelijk twee verschillende zaken zijn", meende de teleurgestelde Mevo-oefenmeester na afloop. „Ver van het doel kunnen we nog redelijk uit de voeten, maar als de vijandelijke veste komt opdoemen, dan weten we het niet meer". Tegenover de sporadische kansen van Mevo, schiep Smerdiek zich tal van mogelijkheden via de supersnel le vleugelspitsen Rien Vroegop en Addy Stoutjesdijk, terwijl ook de middenvelders vaak razendsnel uit braken en de Mevo-verdediging voor vaak te moeilijke problemen stelden. In de afwerking faalden de Tholena- ren evenwel ook doorlopend, waar door de wat klein uitgevallen skore uiteindelijk toch nog op de borden bleef. Al in de tweede minuut dreig de Rien Vroegop sukses te krijgen, maar met een forse charge haalde Dirk van der Sleen het gevaar onde ruit, hetgeen hem prompt op een boe king van de overigens prima leiden de arbiter Van Haaften kwam te staan. In de tiende minuut kreeg Peter- Paul van Doorn voor Mevo een kans je uit een van de elf hoekschoppen, die de thuisploeg in het eerste half uur kreeg te nemen. De indraaiende bal werd door Van Doorn evenwel niet voldoende met het hoofd ge raakt. De hoekschoppen werden om en om door Martin Quist en René Ver wijs genomen en goed ingezet. Het ontbrak de Zierikzeese aanvallers evenwel aan vindingrijkheid om er jets doeltreffends mee te doen. In de zestiende minuut leed Marco Bijde- vaate bij de middenlijn onnodig bal verlies aan Addy Stoutjesdijk, die onmiddellijk Wim Vroegop diep stuurde. Deze rukte op tot aan de achterlijn, waarna hij de bal breed wilde leggen op de mee opgekomen Wim Scherpenisse. Tonny Schults zat evenwel schijnbaar goed tussen de beide Tholenaren in, maar hij kreeg de bal zo ongelukkig op zijn voet, dat het leer met een wijde boog over de te ver voor zijn doel staande Jan-Leen van Liere in de touwen zeilde. Smerdiek bleef veruit de gevaar lijkste ploeg via tal van gevaarlijke uitvallen, maar zoals reeds gesteld ontbrak het ook de bezoekers aan een goede afwerking. Na een half uur kreeg Wim Vroegop jr. nog een boe king na een groffe charge tegen Mar tin Quist. In de tweede helft kwam Eric van de Houten in de ploeg voor Reimo Faber, hetgeen voor wat meer dreiging in de aanval zorgde, maar voldoende was het allemaal niet. Pas in de slotminuten kwam er een goede kans, toen Peter van der Linde goed doorging en hij kon inzetten. Het leer vloog evenwel rakelings voor het doel van Mark Hogendoorn langs, waardoor de 0-1 op de formulieren kon worden vastgelegd en Smerdiek blijft meedoen in de race voor het kampioenschap, terwijl Mevo, mede door het gelijke spel van Wolfaarts- dijk en SPS in ernstige problemen blijft. Tonny Schults (2) en Marco Bijdevaate (3) trachten samen vleugelspits Rien Vroegop in bedwang te houden. UTRECHT - Het Christelijk natio naal vakverbond wil niet meer deel nemen aan gesprekken en adviezen over verdergaande verlagingen van de uitkeringen. De vakcentrale zal wel deelnemen aan de advisering over de herziening van het sociale ze kerheidsstelsel. Dit heeft CNV- voorzitter H. van der Meulen maan dag meegedeeld na afloop van de ver bondsraad. All Ready bereidt zich voor op vervólg veldkompetitie ZIERIKZEE - Het korfbalteam van All Ready bereidt zich inmiddels al weer voor op de tweede helft van de veldkorfbalkompetitie, die op 7 april wordt ingezet met de ontmoeting te gen Seolto. In het eerste oefenduel te gen KVR, de voormalige klub van Jan Voshart, speelde de formatie van coach Maurice van Goudoever ver dienstelijk met 4-4 gelijk door tref fers van Gerda Kloet, Jaap van Gastel, en dé weer ruim drié maan den teruggekeerde aanvoerder Hans van Gastel, die het eerste en het laatste doelpunt voor zijn rekening De zaalkorfbalkompetitie sloot All Ready af met een fikse 11-19 neder laag tegen ADO uit 's-Gravendeel. De Zuidhollanders hadden in eigen hal een verrassende nederlaag gele den tegen All Ready en het sprak voor zich, dat men zich in Zierikzee wilde revancheren, wat ook prompt gebeurde. Door de nederlaag is All Ready in de zaal op de voorlaatste plaats geëindigd met een punt meer dan degradant Ventura Sport en een punt minder dan Stormvogels, dat de kompetitie afsloot met een verras sende zege op Ondo, dat hierdoor een beslissingswedstrijd diende te spelen tegen TOP voor het kampioenschap. De hoofdstedelijke klub verloor met 7-6 na een tiental minuten voor tijd nog met 6-4 te hebben voorgestaan. Het sterke Arnumuidense dames kwartet gaf toen echter de doorslag ten voordele van TOP. Ter voorbereiding van de veldkom petitie speelt All Ready nog twee oe fenwedstrijden. De volgende week wordt in Hendrik Ido Ambacht gespeeld tegen DVS '69 en een week later speelt All Ready in Renesse te gen het Rotterdamse Kwiek. Zowel DVS '69 als Kwiek spelen twee klas sen hoger dan AU Ready, zodat het voortreffelijke testwedstrijden kun nen worden. Met nog zes wedstrijden te spelen is de stand in de eerste klas van het afdelingskorfbal als volgt: ZIERIKZEE - Het Open Snelschaakkampioenschap van Schouwen-Duive- land heeft zaterdag als nieuwe kampioen opgeleverd: Peter Ton uit Middel burg. Dit jeugdige talent, uitkomend in het eerste tiental van de Schaakver eniging Middelburg, legde met ruime skor$-van zeven punten uit zeven partij en beslag op de eerste plaats. In zijn openingswoord memoreerde voorzitter J. J. Hoogstrate van de Schaakvereniging Zierikzee dat dit kampioenschap voor de 10de maal werd verspeeld Het wordt georganiseerd door de beide eilande- lijke schaakverenigingen Zierikzee en T.O.G.-Bruinisse en vindt afwisselend in Zierikzee en Bruinisse plaats. stelde. Spannend was de partij Eelco Haak-Peter Ton in de tweede ronde. Eelco Haak moest het onderspit del ven tegen zijn klubgenoot. Het zou het enige verliespunt zijn voor Haak. Alle overige partijen won hij vrij ge makkelijk. Ook Peter Ton wist met meer of minder moeite de punten bij een te vergaren, die leidden tot zijn kampioenschap Ook de Middelburger Alex Jonk heer kwam sterk voor de dag. Hij in- kasseerde slechts twee verliespunten en eindigde daardoor achter zijn klubgenoten op de derde plaats. De beste Zierikzeespeler was R. van der Veken, die drie punten verzamelde. Van der Veken won in 1976 het kam pioenschap. Een andere oud-kampioen, Martin Krijger, viel tegen. Hij wist slechts twee punten te verzamelen. Krijger, die het kampioenschap van zijn eigen klub binnen handbereik heeft, won alleen van Jan de Korte en Albert Riemens. Krijger eindigde op een ge deelde vijfde plaats samen met A. Douw uit Sommelsdijk, die tot voor kort bij T.O.G.-Bruinisse speelde. 8 6 1 1 50-28 13 8 5 1 2 49-37 11 8 5 1 8 4 2 8 3 1 8 3 0 8 2 1 8 0 1 43-34 11 42-33 10 41-43 7 43-56 6 35-44 5 27-55 1 Zierikzee-speler Martin Krijger deed het in de voorronden nog uitstekend, maar moest in de finalepoule genoe gen nemen met een ondergeschikte rol. De belangstelling voor het snel schaakkampioenschap viel iets te gen. Slechts dertig schakers bonden met elkaar de strijd aan en dat was minder dan vorig jaar in Bruinisse. De overvolle schaakkalender van de Zeeuwse Schaakbond was hieraan wellicht mede schuldig. De schakers speelden twee voorrondes in groepen van vier. Grote verrassingen brach ten deze voorrondes niet. De sterke schakers plaatsen zich allen voor de hoofdgroep. Het speeltempo bedroeg zeven minuten per partij en per per soon. Hoewel een aantal partijen door tijdoverschrijding verloren ging, werden de meesten beëindigd door mat of opgeven. Hoe fel er om de punten gespeeld werd wordt geïl lustreerd door het feit dat er in de voorrondes slechts één remise was. J. van Klooster uit Oost-Souburg dwong Jan de Korte van T.O.G.- Bruinisse een half punt af. Maximale skore In de voorrondes behaalden vijf spelers de maximale skore van zes punten uit zes partijen. Het waren R. van der Veken, Martin Krijger, Peter Ton, Alex Jonkheer en Eelco Haak. Jan de Korte behaalde 5 xh punten en A. Douw en Albert Riemens beiden 5 punten. Deze schakers vormden de hoofdgroep. In deze hoofdgroep was het al snel duidelijk dat Peter Ton zijn kandida tuur voor de titel zeer nadrukkelijk Jeugdkampioen De nummer één van de Schaakver eniging T.O.G., Jan de Korte, was evenmin goed op dreef. Hij wist slechts IV2 punt te verzamelen door te winnen van A. Douw en remise (de enige in de hoofdgroep) tegen Albert Riemens. Met de laatste eindige Jan Ook Jan de Korte van Schaakvereni ging TOG reikte naar de finalepoule, waarin hij zich echter ook moest be perken tot een rol op het tweede plan. de Korte op een gedeelde zevende plaats. In groep B was het jeugdkampioen Tonnie Donker uit Zierikzee, die met grote overmacht de eerste plaats be reikte met zeven punten uit zeven partijen. Hij werd voor die eerste plaats nog bedreigd door zijn klubge noot Rob Moerman. Het duel tussen beide spelers in de laatste ronde werd door Donker gewonnen. Rob Moerman behaalde 5Vt punten. Dat halve puntje snoepte A. M. van der Westen van de Schaakvereniging Zierikzee van hem af. Van der Westen werd vierde met 4Va punten. De derde plaats in deze groep-B was voor Albert Vermue van de Schaak- klub Oost-Souburg. In groep C werd de eerste plaats be haald door Vincent Droogers uit Vlis- singen. Deze routinier in de Zeeuwse schaakwereld behaalde daarmee zijn eerste prijs in een snelschaakkampi oenschap. Droogers behaalde vijf punten; evenveel als F. Sies uit Sou burg. Een beslissingspartij bracht de eerste plaats bij Droogers. Ook om de derde en vierde plaats moest een beslissingspartij worden gespeeld. Ad van Klinken van de Schaakver eniging T.O.G. won dat duel van de Zierikzeese jeugdspeler Paul van der Zwan. A. J. Scheele speelde een te leurstellend toernooi, hij eindigde op de vijfde plaats in deze groep. Beslissingskamp In de laagste groep (D) was het de 10-jarige Piet Knop van Bruinisse die met 4 l/z punt al zijn medespelers in deze groep voorbleef. Om de plaatsen twee, drie en vier moest een beslis singskamp worden gespeeld tussen de T.O.G.-ers J. Reurich, Ronnie de Waal en R. Jongen. De eerste ronde bracht alle drie schakers één punt, zodat opnieuw een beslissingsronde nodig was. Tenslotte was het J. Reurich, die twee punten behaalde. Reurich, voorzitter van T.O.G., bleef daarmee Ronnie de Waal voor, die op de derde plaats eindigde. De prijzen werden uitgereikt door voorzitter Hoogstra te van de Zierikzeese Schaakvereni ging. De wedstrijdleiding was in handen van de Zierikzee- bestuursleden J. A. J. van der Made en H. Uil. De volledige uitslagen: Groep A: 1. P. Ton 7 uit 7; 2. E. Haak 6; 3. A. Jonkheer 5; 4. R. van der Veken 3; 5./6. A. Douw en M, M. Krijger 2; 7./8. J. D. de Korte en A. Riemens Vh. Groep B: 1. T. Donker 7 uit 7; 2. R. Moerman 5"^; 3. A. Vermue 5; 4. A. M. van der Westen 41/?; 5. C. van den Bos 3; 6. S. Spiegels 2; 7. J. van Klooster 1; 8. L. Hoekman 0. Groep C: 1. V. Droogers 5 uit 6; 2. F. Sies 5; 3. A. van Klinken 3; 4. P. van der Zwan; 3. 5. A. J. Scheele 2W; 6. J. de Ronde lVi; 7. A. Knop 1. Groep D: 1. P. Knop 4W uit 6; 2. J. Reurich 4; 3. R. de Waal 4; 4 R. Jon gen 4; 5. P. Klumper 3Vi; 6. S. Salwij 1; 7. J. Waaijers 0.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 6