6 Moeilijke verkeerssituaties door politie nader bekeken Bouw Servicewoningen aan 't Vrije dit jaar van start BROUWERSHAVEN WIL IN IEDERE KERN EEN OPENBARE BASISSCHOOL DE ZIERIKZEESCHE COURANT Gemeenteraad Duiveland Autobedrijf Akkerdaas b.v. Vertrouwen woningbouwvereniging „Beter Wonen": Raad steunt spreidingsplan 1* ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Strijdgassen Loopstratengebied Onderwijs in Duiveland Klubkampioen Een kommissie, ingesteld door de VN, heeft Een meerderheid van de Zierikzeese mid- Het kollege van b. en w. van de gemeente René Schimmelpennlnk werd verrassend aangetoond dat Irak in de strijd tegen Iran denstanders binnen deZOC is voorstander Duiveland is voorstander voor instandhou- klubkampioen van Badmintonklub Zierik- strijdgassen heeft gebruikt. (Pag. 2). van een permanent loopstratengebied In ding van het openbaar onderwijs in elke zee bij de heren door titelverdediger Dave het centrum. (Pag. 4). kern. (Pag. 4). Clarke in de finale te kloppen. (Pag. 6). DINSDAG 27 MAART 1984 140ste jaargang Nr. 23498 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) In de liefde zijn zoveel smarten als schelpen aan het strand. Ovidius. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. DUIVELAND - Een aantal verkeerssituaties in de ge meente Duiveland werd in samenwerking met de Rijkspolitie aan een nader onderzoek onderworpen. Dit naar aanleiding van vragen vanuit de gemeenteraad en van verzoeken van enkele inwoners. In één geval heeft dit geleid tot het raadsvoorstel een verkeersmaatregel te nemen. De overige situaties kunnen volgens het kollege van b. en w. worden opgelost door een aantal ingrepen dan wel door het plaatsen van borden, waarvoor geen raadsbesluit nodig is. De volgens het kollege te nemen verkeersmaatregel betreft de split sing Groene Poort/Hofweg te Oosterland. Het wegdek van de Hof weg is van bitumen en het wegdek van het gedeelte Groene Poort, van de Hofweg tot de Korte Achterweg, bestaat uit klinkerbestrating. Voor de weggebruiker ontstaat hierdoor de indruk dat de Hofweg een voor- rangsweg is. Bovendien wordt, vol gens b. en w., het zicht naar links voor het verkeer komende vanuit de Groene Poort belemmerd door de be planting en onlangs gerealiseerde be bouwing aan de Hofweg/Gfoene Poort. B. en w. stellen de raad der halve voor de splisting Groene Poort Hofweg door plaatsing van borden aan te wijzen als voorrangssplitsing, met dien verstande dat het verkeer op de Hofweg voorrang heeft. Uitzicht belemmerd Op de. kruising Weststraat/Stolp- weg/Loens weg te Nieuwerkerk wordt het uitzicht naar links voor het verkeer komende uit de Weststraat enigszins belemmerd door de beplanting van het terrein, behorende bij het woonhuis en be drijf van Talen Transport, alsmede door de aanwezigheid van een bocht naar links in de Stolpweg in de rich ting van de Rijksweg. De Stolpweg is aangwezen als voorrangsweg. B. en w. achten verdere maatregelen niet noodzakelijk. Wel wordt overwogen de betrokkenen aan te schrijven om de beplanting aan te passen. De situatie Korte Achterweg Kerkstraat/Markt Oosterland werd- onderzocht in verband met het voor stel van raadslid, de heer L. Meer man om de Korte Achterweg open te stellen voor verkeer in beide richtin gen. Momenteel is alleen verkeer toe gestaan vanaf de Markt. Het verkeer mag van de Kerkstraat enkel ge bruik maken in de richting van de Markt. De geringe breedte van zowel de Kerkstraat als de Korte Achter weg maakt het volgens het kollege noodzakelijk de huidige ver keersmaatregelen te handhaven. Advertentie Mededeling Vrijdag 30 maart is onze werkplaats wegens autoshow gesloten. Kloosterweg 2 4317 AL Noordgouwe Telefoon 01112-1347 De splitsing Van den Abeelestraat Dr. Schutterstraat en de splitsing Dr. Schutterstraat Weelstraat te Oosterland werden onderzocht naar aanleiding van het verzoek van de ouderraden van de openbare lagere- en kleuterschool te Oosterland. Naar aanleiding van dit onderzoek laten b. en w. weten het niet wenselijk te ach ten hier verkeersmaatregelen te ne men. „Het verkeersaanbod ter plaat se is in het algemeen niet extreem hoog en betreft hoofdzakelijk plaat selijk verkeer. Derhalve is de wegge bruiker bekend met de bestaande verkeerssituatie, welke niet tot grote problemen aanleiding geeft. Op deze punten ontstaat verkeersdrukte aan het begin en einde van de schooltij den, doordat ouders de kinderen per auto naar de school brengen en weer komen ophalen", aldus het kollege in deze toelichting aan de raad. Het uitzicht ter plaatse kan, vol gens b. en w., worden verbeterd door het aanpassen van de beplanting bij beide splitsingen. Om de reeds aan gebrachte waarschuwingsborden te benadrukken overwegen b. en w. ex tra borden te plaatsen met het op schrift van bijv. „Pas op onze kinde- Een soortgelijke situatie doet zich voor in de Lagweg bij het schoolge bouw te Sirjansland. Ook hier zullen extra borden worden geplaatst te be nadrukking van de reeds aanwezige waarschuwingsborden. Bovendien zal de aanpassing van de beplanting langs de Lageweg tot een verbetering van het overzicht leiden, menen b. en De doorgang van de buurtbus bij de halte in de Dorpsstraat te Sirjansland wordt vaak belemmerd door aldaar geparkeerd staande voertuigen. Overwo gen wordt de buurtbushalte te verplaatsen naar het brede gedeelte van de Vervolg pa?.. -^.-Korte* Noordstraat. m, Advertentie ZIERIKZEE - Bij Woningbouwverening „Beter Wo nen" bestaat het vertrouwen dat nog dit jaar de eerste paal geslagen kan worden voor de bouw van 25 service woningen in 't Vrije te Zierikzee op de plaats van de voormalige L.T.S. Dit zei Beter-Wonen-voorzitter de heer F. K. Vos maandagavond in het Huis van Nassau tijdens een openbare vergadering van de Verenigings raad van de woningbouwvereniging. Hij liet verder weten, dat er thans nog geen vastomlijnde invulling van het begrip servicewoning bij Beter Wonen bestaat. Met de doelgroep - de Woningbouwvereniging ..Beter Wonen" begint binnen afzienbare tijd met in grijpende verbeteringen aan 35 na-oorlogse woningen in de Koningin Julia- nastraat te Bruinisse. mensen, die in het verleden ook be langstelling hadden voor de destijds geplande servicewoningen aan het Kaaskenswater - is inmiddels over leg geweest. Verder vindt volgens de toelichting van de heer Vos een soort „brainstorming" plaats tussen Beter Wonen, de doelgroep en de architekt over de vraag waaruit de service bij dit projekt zal gaan bestaan. Een en ander zal afhankelijk zijn van de wensen, die daarover bij de doelgroep leven en uiteraard van de mogelijkheden, die een klein projekt van 25 woningen biedt. De heer Vos liet weten, dat het bestuur van Beter Wonen deze week een bezoek zal brengen aan architekt Jobse in Vlis- singen met wie konkrete voorbeel den van servicewoningen bekeken zullen worden. Desgevraagd noemde de voorzitter maandagavond enkele mogelijkheden voor serviceverle ning in het algemeen: verzorging van maaltijden, schoonmaken van het ge bouw, opruimen van de kamer, bood schappen dienst, rekreatiezaal, bibli- otheek enzovoort. Kontingent Hoewel er, zoals gezegd, vertrou wen bestaat, dat nog dit jaar met de bouw van de servicewoningen in Zie rikzee kan worden, zijn er nog wel enkele kleine kontingentprobleemp- jes op te lossen. Beter Wonen direkteur Ph. H. van Doorne liet desgevraagd weten, dat voor het betreffende gebied geen vi gerend bestemmingsplan geldt. Wel zal met de omwonenden een vorm van bestemmingsplan-overleg wor den gevoerd. Op de lijst van nieuwbouw in voor bereiding prijken verder dertig wo ningen in de binnenstad te Zierikzee. Dit betreft de woningbouw in de Lange Sint Janstraat en op het voor malig bedrijfsterrein van de firma Van der Wekken. Als streefdatum voor aanvang van de bouw wordt ge noemd 1985/1986. De bouw van 55 appartementen op de plaats van de huidige Corneli- astichting staat gepland voor 1986/1987 en houdt uiteraard nauw verband met start en oplevering van de bouw van het nieuwe verpleegte huis aan het Kaaskenswater. Geen Prego-woningen Voor de bouw van dertig woningen in Poortambacht VII ontbreekt voor lopig het kontingent. Als streefda tum voor de start van deze bouw wordt derhalve pas 1987/1988 ge noemd. Het ontbreken van voldoen de kontingent was ook de oorzaak van het feit, dat de destijds geplande bouw van 57 zogenaamde Prego- woningen in Poortambacht VII geen Vervolg pag. 3 Verwachting tot woensdagavond: Weinig verandering Wolkenvelden en in de middag en avond kans op regen; minimumtem peratuur ongeveer 4 graden, middag- temperatuur rond 11 graden; matige zuidenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 31 maart: Donderdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 80%. Min.temp.: 3 gr. Middagtemp.: 9 gr. Windkracht: west 4 Vrijdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 60%. Min.temp.: 3 gr. Middagtemp.: 9 gr. Windkracht: west 3 Zaterdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 3 gr. Middagtemp.: 11 gr. Windkracht: zuidoost 6 ZON- EN MAANSTANDEN 28 maart Zon op 7.24, onder 20.06 Maan op 6.42. onder 15.34 29 maart Zon op 7.21, onder 20.08 Maan op 7.01, onder 16.44 Nieuwe Maan: 1 april (14.09) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 28 maart 1.30 14.18 7.34 20.08 29 maart 2.32 15.17 8.32 20.54 Springtij: 3 april HET WEERO VERZICHT DE BILT - Het onbestendige weer houdt aan. Waarschijnlijk begint de dag morgen met droog weer en nu en dan zon. In de loop van de dag zal de bewolking echter weer toenemen en in de middag of avond gaat het op nieuw regenen. De nieuwe weersverslechtering hangt samen met een depressie die via West-Frankrijk in onze richting komt. Voor de depressie uit gaat er een matige zuidelijke wind waaien. Daardoor kan het morgen iets zach ter worden dan vandaag. Morgen wordt het in de middag een graad of elf. De komende nacht daalt de temperatuur tot omstreeks 4 gra den. DEN HAAG - Minister Ruding van financiën houdt consequent vast aan voortzetting van het ingezette (bezui- nigings) beleid, waarbij voor 1985 tien miljard gulden moet worden om gebogen. In dat geval is hij niet pessi mistisch over het terugbrengen vn het financieringstekort tot 7,5 pro cent in 1986, zoals de doelstelling van het kabinet luidt. BROUWERSHAVEN - Met de stem van CDA-fraktie- voorzitter R. J. van der Wekken tegen heeft de gemeente raad van Brouwershaven maandagavond besloten tot het vormen van vier openbare basisscholen (te Brou wershaven, Dreischor, Noordgouwe en Zonnemaire) en het spreidingsplan openbare scholen vastgesteld. Van der Wekken wilde het voorstel pas ondersteunen, wanneer daarbij een aantekening zou worden gevoegd dat de prognoses van leerlingenaantallen zouden worden bijgesteld. Zijn stem werd als „tegen" genoteerd, waar door de stemverhouding negen tegen één werd. Vóór stemden de frakties van de VVD, P.v.d.A. GPF/SGP/RPF en CDA-raadslid M. C. Ganzeman. PvdA-fraktievoorzitter C. J. de Munnik was wegens ziekte afwezig. Zoals bekend en zoals ook in het raadsvoorstel wordt beschreven, is het gemeentebestuur van Brouwers haven sinds 1983 met het bestuur van de Christelijke Nationale School in Zonnemaire in overleg getreden om gezamenlijk te komen tot een voor allen toegankelijke schoolvoorzie- ning in de vorm van een basisschool. „Hierdoor zal het aantal leerlingen voldoende zijn om op langere termijn het voortbestaan van een schoolvoor- ziening in het dorp veilig te stellen", aldus het kollege. „Op de lange duur is het voor Zon nemaire niet op te brengen twee ba sisscholen in stand te houden. Voor beide basisscholen geldt dat ze vol gens objektieve inschatting niet le vensvatbaar zijn in lengte van dagen", vulde wethouder van onder wijs mevrouw S. C. J. B. Loschacoff- de Kanter tijdens de raadsvergade ring aan. „Jarenlang is het uitgangspunt van het gemeentebestuur: in iedere kern een voor ieder toegankelijke school. Het spreidingsplan, dat bedoeld is voor herschikking van de scholen, kent een onderwijskundig aspekt, maar heeft ook een financiële achter grond. En bij dat laatste wrikt de schoen. Dat vormt een groot pro bleem voor Noordgouwe en een nog groter voor Zonnemaire. En wat is een dorp zonder school: een dorp zon der pit", aldus de wethouder. „Afwijkende prognoses" Van der Wekken (tevens voorzitter van het bestuur van de CNS, red.) zei er van overtuigd te zijn dat er in Zon nemaire een levensvatbare school in het verschiet is. „Die is er en die zal er zeer waarschijnlijk ook blijven. Ondersteunt u het bijzonder school onderwijs". vroeg hij het kollege en hoe komt u aan de prognoses, die af wijken van die de CNS heeft inge diend. Wij willen wel een openbare school Zonnemaire op het sprei dingsplan, maar dan met eerlijke cij fers. Vervolg png. 3

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1