NIEUWSBODE Gebrek aan werklust levert Zierikzee weer verliespunt op bij zeer zwak Jong Ambon: 0-0 Bruse Boys klopt Good Luck, maar het werd nog even moeilijk na 4-0 marge: 5-3 WIK rukt op naar subtop door 2-0 zege in Kats Formatie Kees Kommer vlak bij titel na 4-1 triomf en verlies achtervolgers Onmachtig DFS voor beker geklopt door Colpl. Boys Toon van der Steen achtste in Omloop Baronie Gouden dag voor Brouwershaven Doek valt voor Renesse na 2-1 verlies in Vlissingen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 26 maart 1984 Nr. 23497 5 MIDDELBURG - Tegenslagen lijken nog steeds be hoorlijk grip te hebben op de prestaties van derde klasse koploper Zierikzee. Na de wanvertoning tegen en met Goes van een week geleden, waarbij het duidelijk werd, dat het gemis van twee spelers niet of nauwelijks kan worden opgevangen, presteerde Zierikzee in Middelburg tegen degradatiekandidaat Jong Ambon uiterst zwak. De ploeg van'Jack Schipper moest het nu nagenoeg helemaal zonder aanvallers stellen. Theo Wittenberg was nog niet hersteld van zijn tegen FIOS opgelopen spierblessure en Marco Does was voor militaire verplichtingen in Duits land. Hierdoor koos Schipper noodgedwongen voor een systeem met twee spitsen: Jan-Leen Boot en Aart van der Linde. Jaap Stoutjesdijk werd op de plaats van Kees Verkaart op het middenveld geposteerd en Verkaart zelf nam een positie in dicht achter de beide spitsen, maar hij had nog duidelijk af te rekenen met de naweeën van een griepweek. Het ontbrak Zierikzee met name aan loopver mogen, maar nog meer aan werklust Omdat Jong Ambon helemaal niet bij machte was een aanvallende vuist te maken kwam er na negentig minuten matig voetbal een 0- 0 eindstand op het skorebord. „Het was gewoon aan alles en ieder een merkbaar, dat we psychisch flink in de problemen zitten", merkte Schip per op. „De ploeg was vaak nauwelijks vooruit te branden. Vooral op het mid denveld wilde het niet vlotten. De enige, die goed uit de verf kwam was daar Martin Quist Verder speelden Wim van der Maas en Jan-Leen Boot een aanvaardbare partij, maar dan heb je het wel gezegd. We zullen snel terug moeten naar een systeem met drie middenvelders en drie aanvallers, want dit ligt de ploeg helemaal niet Na de eerste helft heb ik nog wel gepro beerd om de ploeg wat meer tot agres siviteit aan te sporen, maar het zat er gewoon niet in. De ploeg zit even zo vast als een huis. In de komende thuis wedstrijd tegen BSC zullen we ons ritme weer op moeten pakken, anders worddt het nog vreselijk moeilijk nu de echtervolgers dichterbij sluipen". Fantasie Zierikzee had in de eerste helft wel het betere van het spel ten opzichte van het zwakke Jong Ambon en kreeg ook de wat betere mogelijkheden. Vier keer mocht Zierikzee net buiten het strafschopgebied een vrije trap ne men, maar in alle gevallen was een overdosis besluiteloosheid er debet aan, dat er niet het minste rendement uit deze vrije trappen kon worden ge haald. „Vaak zijn juist deze situaties sterke wapens van ons, omdat we via ingestudeerde patronen de verdedi gingen voor onoplosbare problemen plaatsen. Nu zag je konstant vier of vyf spelers rond de bal staan. De fan tasie om er iets van te maken ont brak totaal", konstateerde Schipper. Belangrijk in het geheel was zeker ook, dat de nauwelijks speelklare Kees Verkaart in de eerste twintig minuten van de wedstrijd door zijn persoonlijke bewaker Bert Pentury zeker fiks wordt neergehaald. „Daar kan Kees Verkaart niet tegen, dan is hij kompleet uit de wedstrijd, zeker als hij niet helemaal fit is", legde de Zierikzees^ oefenmeester nog uit. Ook in de tweede helft bleef het maar wat aanmodderen met Zierikzee. Wel iswaar was het spel iets verzorgder dan in de thuiswedstrijd tegen Goes, maar de werklust was en bleef afwe zig. Jong Ambon was veel agressiever. „Er werd erg veel keihard op de benen gespeeld. Ik zal niet zeggen, dat het de perken te buiten ging, maar het was wel vaak op het randje, maar dat had den we van te voren kunnen verwach ten. Dan blijft het voor een technische ploeg als Zierikzee onverteerbaar, ze ker wanneer het zelfvertrouwen er niet optimaal is", stelde Schipper vast Mogelijkheden In de slotfase van de wedstrijd kreeg Zierikzee toch nog twee uitgelezen mogelijkheden om de volle winst als nog op zak te steken. Zeven minuten voor het einde mocht Jan-Leen Boot, die ook npge- noeg de hele week te kampen had gehad met griep, doorgaan tot aan de achterlijn, waarna hij de bal op een meter of drie voor het doel voor de voeten legde van Aart van der Linde. Deze raakte de bal te onbesuisd, waardoor het leer alsnog over het doel vloog. Vier minuten later kreeg Boot zelf een prima kans, toen hij uit een tegenaanval bij massaal opdrin gen van Jong Ambon plotseling al leen op de Middelburgse veste mocht afstevenen. Juist op het moment, dat hij wilde inzetten stuiterde de bal echter van zijn voet en kon de hoofd stedelijke doelman alsnog winnend uit het duel met twee komen. „Het wordt nu alsnog spannend in de slotfase. Aanstaande zondag is Theo Wittenberg er tegen BSC moge lijk weer bij en krijgen we tenminste weer wat stootkracht in aanvallend opzicht", meende Schipper nog. „Dat zal ook moeten, want daar ontbreekt het momenteel toch wel enorm aan. We zullen er de komende week op de trainingen flink aan moeten trekken om de boel weer op te peppen. De inzet moet weer terug komen. SC Gastel is nu op vier punten gekomen en je mag er niet aan denken, wat er kan gebeu ren als daar zondag weer eens een puntje vanaf geknabbeld zou worden. Dan kom je nog vreselijk in de pro blemen, omdat de zenuwen dan ook een steeds grotere rol gaan spelen". Behalve tegen BSC krijgt Zierikzee op eigen veld nog twee uiterst zware klussen op te knappen. Nog steeds staat de al twee keer afgelaste ont moetingmet Divo er nog, terwijl Steen ook nog naar Zierikzee moet komen. MILAAN - De 18-jarige Zweed Ste fan Edbert heeft zondag voor een enorme verrassing gezorgd door het Grand Prix-toernooi van Milaan op zijn naam te schrijven. In de finale van het enkelspel versloeg Edberg zijn als eerste geplaatste één jaar ou dere landgenot Mats Wilander in twee sets: 6-4 6-2. Edberg was onge plaatst. TJLVENHOUT - De 25e editie van de A-klassieker voor amateurs De Omloop van de Baronie heeft een overwinning opgeleverd voor Hans Baudoin uit Valkenswaard. In de eindsprint versloeg hij zijn mede vluchter Jan van Dalen uit's-Graven- zande. Martin Stroosnijder uit Krui- ningen werd op zes sekonden derde. Toon van der Steen werd in De Om loop van de Baronie achtste op ruim een minuut van de Brabantse winnaar. In het verleden schreef Van der Steen deze lastige klassieker, die veelal ge kenmerkt wordt door tal van valpar tijen op de smalle Brabantse dijkwe gen, al eens op zijn naam. De Zeeuwse amateurs deden het overigens toch niet slecht in deze klassieker. De uit Vlissingen afkomstige Maarten Du- crot werd op 27 sekonden vijfde, ter wijl Peter Hoondert de sprint van het peloton won op 1.06 min. van Baudoin en zo zesde werd. KATS - Met een 2-0 overwinning in de uitwedstrijd tegen hekkesluiter Kats heeft WIK op de ranglijst Wissenkerke gepasseerd en heeft het zich kunnen nestelen in de sub-top van de tweede klasse. Aan de overwinning van de be zoekers viel weinig door de thuisklub af te dingen. Het gemis van een aanval ler die voor de broodnodige afwerking kon zorgen deed zich ook weer sterk bij de ploeg van trainer Adrie Noordijke gevoelen. Na het vertrek van Gerard van der Klooster heeft men bij WIK nog steeds geen spits kunnen vinden die op afdoende wijze van de geboden kansjes weet te profiteren. Had men hiero ver wel de beschikking gehad, dan had de ploeg uit Kerkwerve beslist een goede kans gemaakt om reeds dit seizoen haar verloren gegane plaats in de eerste klasse terug in te nemen. Hoewel technisch niet allemaal zo begaafd zit de verdediging toch rede lijk goed in elkaar met Peter Noor dijke onder de lat als sluitpost. In de vijftien tot nu toe gespeelde wedstrijden werden er nog maar twee verloren waar tegenover staat, dat niet minder dan acht keer gelijk werd gespeeld, gelijke spelen welke met een wat meer produktiever aan- valslinie in winst hadden kunnen RODE - Theo de Rooy heeft de zege reeks van de ploeg Post niet geheel kunnen voortzetten. In de Brabantse Pijl, een Belgische semi-klasser, werd de Utrechtse Limburger zondag in de sprint van de kopgroep verrast door de Belg Ronny van Holen. De Rooy eindigde op de tweede plaats voor de Belgen Pol Hagendooren en Flip vand en Brande. worden omgezet. In de ontmoeting tegen Kats beging WIK in de eerste helft de fout om het wat al te gemak kelijk op te nemen. Blijkbaar van de gedachte dat het treffen met de rode lantaarndragers een makje was ont brak het aan de nodige inzet waar WIK het nu juist voornamelijk van moet hebben. Dit had tot gevolg dat Kats, veelal met lange passes op het slecht bespeelbare terrein voor de rust het gevaarlijkst opereerde. Goede passes Ternauwernood ontsnapte bij eni ge gevaarlijke momenten het WIK- doel dan ook aan een doorboring, ter wijl WIK zich in de eerste helft geen enkele doelrijpe kans wist te schep pen. Na de rust tapte WIK uit een ander vaatje. Er werd nu met veel meer in zet gespeeld en het zat feller op de BRUINISSE - Bruse Boys is ook in de zevende wedstrijd na de winsterstop ongeslagen gebleven, maar wat werd het vlak voor tijd nog even bijzonder spannend tegen Good Luck. Met nog ruim een kwartier te gaan leidden de Boys met 4-0. Toen betekenden twee strafschoppen kort na elkaar voor Good Luck het sein om in de achtervolging te gaan. Spits Gert Kerstens produceer de binnen tien minuten drie tegentreffers en het ergste viel alsnog te vrezen voor Jan Englebert en de zijnen. Een vijftal minuten voor tijd had echter ook Jacob van de Berge zijn derde treffer op de schoen en kon Bruse Boys alsnog winnend afsluiten (5-3), hetgeen naast de verrassende uitslagen van de andere degradatiekandidaten heel goed bleek te zijn. Ondanks de winst kon Bruse Boys de voorlaatste plaats nog niet overdoen an een andere formatie, maar de formatie van Jan Englebert heeft inmiddels wel een tweetal ploegen achter haald. Aanstaande zaterdag staat de belangrijke uitwedstrijd naar SHO op het programma, waarna er nog vijf duels tegen Zeeuwse opponenten resteren. Twee keer ging Bruse Boys tegen Good Luck bijzonder explosief uit de startblokken. Zowel in de eerste als de tweede helft skoorde de ploeg bin nen enkele minuten twee keer, het geen na de tweede run een 4-0 voor sprong betekende. Buiten deze twee fasen waren de ploegen nagenoeg ge lijkwaardig aan elkaar. Bruse Boys moest het zaterdag verder stellen zonder de konsentratie, die in eerde re wedstrijden zoveel suksessen ople verde. ,,De snelle voorsprong werkte niet positief bij ons. Men dacht dat men er na de ruime voorsprong al was", konstateerde Jan Englebert. ,,Je verwacht dan dat de ploeg vrijuit gaat voetballen, maar dat pakte wel even anders uit. Good Luck rook plotseling zijn kans en het was te danken aan de vindingrijkheid van Jacob van de Berge, dat de zege uit eindelijk toch nog kon worden bin nengehaald". Openingsfase Na vijf minuten kwam Bruse Boys al op voorsprong, toen Tonnie van de Berge net buiten het strafschopge bied werd neergelegd door Bert van Leeuwen. Van de Berge nam de vrije trap zelf, Wim Geluk stapte gewiekst over de bal, waarna Jacob van de Berge simpel kon inschieten: 1-0. Scheids rechter Dieleman mocht in de veer tiende minuut voor het eerst in deze wedstrijd de bal op de stip leggen, omdat Johan de Bond bij een on schuldige aanval de bal met de arm toescheerde. Tonnie van de Berge liet zich de kans op 2-0 niet ontnemen. Na deze sterke openingsfase was het voornamelijk Good Luck, dat het ge beuren dikteerde en Bruse Boys kroop herhaaldelijk door het oog van de naald. Halverwege mocht de thuisploeg dan ook niet mopperen dat de voor sprong in stand was gebleven. Het begin van de tweede helft was iden tiek aan dei van de eerste 45 minu ten. Al in de vierde minuut skoorde Tonnie van de Berge zijn tweede doelpunt en twee minuten later leek het pleit definitief beslecht, toen neef Jacob van de Berge zijn tweede treffer liet aantekenen. Bruse Boys geloofde het hierna wel en bood Good Luck de gelegenheid om fana tiek in de aanval te trekken. De Bru se verdediging met Piet van de Berg op de plaats van de nog steeds gebles seerde Leen van der Bijl, kreeg het steeds zwaarder te verduren en leek het kwestie van tijd vooraleer de ver diende tegentreffer een feit zou zijn. Hattrick Na 25 minuten had Fred van de Berge een overtreding nodig om de Good-Luck-spits Gert Kerstens af te stoppen, waarna Kerstens zelf de elf- metertrap verzilverde en vijf minu ten later mocht hij het nog een keer overdoen na een handsgeval. Tien minuten voor het laatste fluit signaal voltooide Kerstens zijn on vervalste hattrick en werd het nog bijzonder heet onder de Bruse voe ten. Jacob van de Berge bleek echter weer goud waard en hij was het die verhinderde, dat de Brabanders als nog met de overigens verdiende pun tenverdeling richting Raamsdonks- veer konden gaan. Doelman Henk Lankhaar weet nu in ieder geval ook wat de belde neefs Van de Berge zoal met de bal kunnen. Overigens werd zaterdag bekend, dat Tonnie van de Berge er zonder schorsing vanaf is gekomen na zijn veldverwijziging in de ontmoeting met Rozenburg. On voldoende bewijs bij de veldvcrwij- zing leverde hem uiteindelijk slechts een boeking op. De 5-3 zege van de Bruse ploeg was de volgende positie ve konstatcring voor Jan Englebert on de zijnen. BROUWERSHAVEN - Het eerste team van Brouwershaven heeft zaterdag een fikse stap gezet in de richting van het kampioenschap in de derde klas en daarmee de basis gelegd voor een eventuele terugkeer nar de tweede klas. Zelf won de ploeg, zij het met enige moeite van het als tweede geklasseerd staande 's-Heer Arendskerke II (4-1), terwijl de tweede konkurrent, Mevo II, op sportpark Bannink verrassend onderuit werd gehaald door het tweede team van Brouwershaven. Zowel 's-Heer Arendskerke als Mevo tellen nu met nog zes wedstrijden te gaan zes kompetitiepunten achterstand. Overigens wil het behalen van het kampioenschap door Brouwershaven nog niet zeggen, dat de formatie van trainer Kees Kommer ook werkelijk promoveert Daartoe zal de ploeg dan •nog een halve kompetitie moeten af werken met de hoogstgeklasseerde standaardploeg uit de andere derde klas (Borssele) en de nummer voor laatst uit de huidige tweede klasse (Kats of Spui). De zwakste van dit drietal wordt of blijft derde klasser. De andere twee spelen volgend jaar in de tweede klasse. In de twee derde klas sen promoveert overigens wel recht streeks de hoogst eindigende reserve- ploeg naar de reserve tweede klasse, zodat Mevo II zaterdagmiddag wel een unieke kans liet liggen om alvast een optie te nemen op deze op promotie rechtgevende plaats. bal. Op het middenveld viel het uit stekende spel van Ad den Boer op, die met goede passes zijn voorhoede herhaaldelijk aan het werk zette. Al in de eerste vijf minuten wisten zij zich op rij drie doelrijpe kansen te scheppen welke echter alle onbenut bleven. Ondanks het veldoverwicht dat de bezoekers aan de dag legden duurde het nog een half uur voor zij erin slaagden het verlossende doel punt te skoren. Bij een terugspeelbal van een van de verdedigers van Kats kon Ad den Boer met z'n hak de bal van richting veranderen waardoor de doelman kansloos was (0-1). Vier minuten, hierna besliste WIK de wedstrijd de finitief in haar voordeel. Een uittrap van Peter Noordijke werd ineens door Ad den Boer doorgespeeld naar Han van der Sande die vanaf de rand van het strafschopgebied de doelman met een lob passeerde (0-2). In de nog resterende tijd bleef WIK het spel volkomen in handen houden waari^j Joost Mannie en Joost Rotte zelfs nog goede mogelijkheden kregen om de skore nog op te voeren, zonder dat zij er echter hierbij in slaagden. SPRUNDEL - Christ van der Smis sen uit Sint Willebrord is de nieuwe Nederlandse biljartkampioen in de spelsoort ander kader 71/2. Hij ver sloeg in de finale Hans Vulting met 250-179 in acht beui*ten. Van der Smissen werd de opvolger van Jan Arnouts, die dit jaar niet tot de fina- legroep wist door de dringen. Harrie van der Ven uit Eindhoven werd der de. Voorsprong Brouwershaven had met de reser ves van 's-Heer Arendskerke niet zo gemakkelijk als de 4-1 cijfers zouden doen vermoeden. Een kleine twintig minuten voor het verstrijken van de negentig mi nuten prijkte er nog een 1-1 stand op het skorebord. In de achttiende mi nuut van de eerste helft was Brou wershaven op voorsprong gekomen, toen topskorer René Koon een straf schop benutte, nadat Flip Bokelaar binnen de zestien meter was neerge legd. Met dit ene doelpunt werd ook de eerste helft afgesloten. Daarvoor hadden beide ploegen in het geltf k- opgaande duel over en weer nog wat kansjes laten liggen. In de tweede helft zette het spel- beeld van de eerste helft zich door, totdat Brouwershaven in de 25e mi nuut blijkbaar werd wakkergeschud door een tegentreffer van de bezoe kers. Een verdedigingsfout lag aan de gelijkmaker ten grondslag. Enkele mi nuten later was het pleit echter toch in positieve zin voor Brouwershaven be slecht Op aangeven van René Roon skoorde Aijan Visser 2-1 en twee mi nuten later was het andermaal Roon, die doeltrof. Kort voor het laatste fluit signaal bepaalde Sjaak van de Weele de eindstand op 4-1, waarmee Brou wershaven weer een fikse stap dichter bij het behalen van het kampioenschap is gekomen. BURGH - Voor DFS behoort het bekeravontuur voor dit seizoen weer tot het verleden. Werd voor de kompetitie tegen Colijnsplaatse Boys twee keer winst geboekt, nu voor de beker zag het zich in eigenhuis met 1-0 door de Noord-Bevelanders geklopt. Voor de zoveelste keer in dit seizoen speelde de onmacht van de aanvalslinie de oranjehemden weer eens parten. In het veld was DFS zeker niet de mindere van de bezoekers maar een keer in de buurt van het strafschopgebied aangeland was het volkomen mis en veel moeilijk werk kreeg de doelman van de Boys dan ook niet te verrichten. Ook zijn over buurman Sjaak van Rees moest maar zelden handelend optreden waaruit ge- konkludeerd kan worden dat de strijd zich voor het belangrijkste deel op het middenveld afspeelde. VLISSINGEN - Na de 2-1 nederlaag welke Renesse zondag bij Vlissingen IV heeft moeten inkasseren schijnt het doek voor de duinbewoners in de tweede klasse nu wel te zijn geval len. Er zal in ieder geval nog een wonder moeten gebeuren willen de Renessenaren er nog in slagen om het vege lijf te redden. Ook nu weer bleek de aanvalslinie van Renesse volkomen schotloos. In het veld was Renesse allerminst de mindere en de gehele wedstrijd overziend kreeg het zelfs de beste skoringskansen. Verdedigend zat het allemaal wel goed in elkaar bij de bezoekers, die voor deze wedstrijd nog eens een be roep hadden gedaan op twee oud ge- dienden, Hans Touw en Daan Bezui- jen. Renesse had ook nog de pech dat het in de allerlaatse minuut tegen een 1-0 achterstand aan moest kij ken. Voordat doelman Rinus Boo- gerd nog maar een keer de bal had aangeraakt kon hij het leder al uit het net halen (1-0). Renesse deed er hierna alles aan om de achterstand weer weg te werken. Ondanks een aantal droomkansen welke men zich wist te scheppen slaagde het hier zelfs niet in. Kort voor het verstrijken van de eerste helft had het de hulp van Vrouwe Fortuna nodig om de stand in evenwicht te brengen. Terwijl nie mand er op rekende zag een achter- speler van Vlissingen kans om met een terugspeelbal van zo'n twintig meter zijn eigen doelman te verschal ken (1-1). Na de rust kreeg Renesse nog altijd de beste mogelijkheden zonder een beslissing te kunnen af dingen. In een wanhoops offensief in de laatste minuten, aan een ge lijkspel had men niets, kreeg Vlissin gen, doordat alles naar voren ging, de kans om door te breken en de wedstrijd nog in haar voordeel te beslissen (2-1). Voor de rust kreeg DFS na ruim een half uur spelen een goede moge lijkheid om voortsprong te nemen, maar de kopbal van Marcel van Grunsven was te hoog gericht om sukses te kunnen boeken. Na de her vatting was Johnny Quaak dicht bij een treffer met een schot dat rake lings naast ging. Lang heeft het er hierna naar uitgezien dat de ontmoe ting in een doelpuntloos gelijkspel zou gaan eindigen. Een kwartier voor tijd viel de beslissing toen Peter Goedegebuure een diepte pass net niet met een kopbal wist te onder scheppen. Wim Siereveld kon hier door door de verdediging breken waarna hij in laatste instantie de bal overspeelde op de vrij staande John ny Korshuizen die vrij simpel kon skoren (0-1). DFS zette hierna nog al les op alles om het tij nog te doen ke ren. De verdediging van Colijns plaatse Boys kwam hierbij nog wel onder zware druk te staan, waarbij zich een aantal hachelijke situaties voor het doel van Colijnsplaatse Boys afspeelden, zonder dat zij er echter in slaagden in de stand nog wijzigingen te brengen. Marcel van Grunsven in duel met de Colijnsplaatse doelman, die zijn doel ech ter schoon zou houden. De Burgh-Haamsteedse ploeg kreeg een verrassende 0- 1 bekernederlaag aan de broek.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 5