Eigen huisvesting voor Stuurgroep Werkloosheid en Vrij-Werk-Centrale Zonnige lustrum-avond voor Oranjevereniging Oosterland Zierikzeese sportprijzen Veel publiek voor leuk programma Sportvissers vast op zandplaat Strobalen verloren DE ZIERIKZEESCHE COURANT Wethouder J. Groen verrichtte officiële opening Met het onthullen van een naaimachine verrichtte wethouder J. Groen de offi ciële opening van het voormalig scheikundelokaal in de Manhuisstraat, Hij werd daarbij geassisteerd door Karin van Rozeveld, één der vrijwilligsters bij de Vrij-Werk-Centrale. ZIERIKZEE - „Ik ben het van harte eens met deze feestelijke opening, maar de reden waarom deze opening plaatsvindt is alleen wat minder feestelijk", zei wethou der J. Groen vrijdagmiddag tijdens een officiële bijeen komst in het voormalig scheikundelokaal van de R.S.G. in de Manhuisstraat, nu de huivesting voor de Vrij-Werk- van het ministerie van W.V.C. woon den onder anderen deze korte plech tigheid bij. De heer Groen sprak zijn waarde ring uit voor de bij de Vrij-Werk- Centrale betrokken vrijwilligers, die in korte tijd deze huisvesting in een nieuw jasje hadden gestoken. Hoe wel het op het nippertje was, bleek alles nog net op tijd te zijn gereed ge komen. Spreker dankte in dit ver band ook de direktrice van de Zeeuwse Dag-en Avondscholenge meenschap- medegebruiker van het toenmalige R.S.G.gebouw - voor het geduld en begrip bij mogelijke over last door de werkzaamheden in het oude scheikundelokaal. Centrale en het kantoor voor projektieleider Maarten Hohmann van de Stuurgroep Werkloosheid Schouwen- Duiveland/Sint Philipsland. Het oude scheikundelokaal werd in enkele weken tijd omgevormd tot deze ruimte met haar nieuwe bestemming en vrijdagmiddag kon de officiële opening daarvan plaatsvinden. Die taak bestond uit het onthullen van een naaimachine, symbool van het projekt zelf kleding maken. Met het maken van het eerste stikseltje via het trapmechanisme voldeed wethouder Groen vervolgens aan het verzoek die officiële openingshande ling te verrichten. Vertegenwoordigers van de stuur groep deelnemende gemeenten e;i OOSTERLAND - De ontspannende en plezierige wijze, waarop de Oranjevereniging Oosterland elk jaar de vaste avond brengt onder het motto „Breng eens een zon netje" mag gerust uniek worden gerioemd. Vrijdagavond bracht men voor de vijftiende achtereenvolgende maal het bekende ontspanningsprogramma. Het Oranje zonnetje lokte een groot aantal belangstellenden naar het dorpshuis „Oosterhof", die van een fijne avond ge noten. De publieke belangstelling was boven verwach ting, zodat naast het oorspronkelijk geplaatste aantal stoelen, extra zitplaatsen dienden te worden gekreëerd en het zonnetje iets later ging schijnen dan het vast gestelde aanvangstijdstip. Onbewust richtte het Ooster- landse zonnetje zijn stralen reeds op de zomerklok, die in het weekeinde ging draaien. Na het openingslied „Breng eens een zonnetje onder de mensen", ver tolkt door het voltallige bestuur met echtgenotes - getooid in zonnebloem uitrusting - kon voorzitter M. Dale bout in zijn openingswoord de volle zaal met genoegen begroeten en een indruk geven van het programma. Bij de viering van een lustrum wordt meestal achterom gekeken naar de hoogtepunten. Dat waren er in het kader van het zonnetje velen. Een dia-serie gaf een indruk van de afge lopen 15 jaar, waarin oude bekenden de revue passeerden. Het ontspan ningsprogramma werd in eerste in stantie gebracht voor de ouderen. In de laatste jaren zijn ook de (andere) leden van de Oranjevereniging wel kom, waarvan dan ook - getuige deze avond - graag gebruik wordt ge maakt. Voor de ouderen is het jaar- dewerking van de slagwerker en bas- Vervolg pag Eén miljoen „Geen feestelijk reden, die leidde tot de oprichting van de Stuurgroep Werkloosheid Schouwen-Duive- land/Sint Philipsland zei wethouder Groen op het feit, dat zeer veel men sen ook in deze regio op het moment geen baan hebben. Hij betreurde het dat men tegenwoordig nauwelijks meer schrikt van een aanta) van 850.000 werklozen in ons land, een aantal dat wellicht op zal lopen tot één miljoen. Groen vond dat het ei genlijk niet kon een jonge generatie, die zich had ingezet voor een oplei ding en die iets in de maatschappij wilde doen, niets meer te bieden dan een verwijzing naar de sociale dienst. Hij memoreerde in dit verband welk beleid de Engelse minister Be- van destijds voor ogen had ter bestrijding van de werkloosheid: een aanpak als in oorlogssituatie; een to tale oorlogsverklaring aan de werk loosheid en eensgezind zorgen dat die vijand zo snel mogelijk het land uit wordt gedreven. Verder herinnerde de wethouder aan de motieven die golden voor de oprichting van de Stuurgroep in deze regio. De gezamenlijke gemeenten KERKWERVE - Vanuit het haven tje Flaauwers is zondagavond om streeks half elf de reddingsboot Wa tersnip van de heer J. C. Snepvan gers uitgevaren om enkele opvaren den van een sportvissersboot in vei ligheid te brengen. De sportvissers kwamen met hun boot vast te zitten op de zandplaat, ter hoogte van het café Heerenkeet, en werden door de Watersnip aan wal gebracht. Vandaag, maandag, zal het bootje worden losgetrokken. OOSTERLAND - Een Belgische taxi werd zaterdag omstreeks het middaguur sterk gehinderd in het doorrijden op Rijksweg 18 bij de Pleisterplaats toen van een voor de taxi rijdende vrachtauto geladen met een vracht strobalen, zes balen voor zijn wielen terecht kwamen. Met recht een stro-breed in de weg leg gen! De vrachtwagenchauffeur A. P. Z. uit Moordrecht had zijn vracht on voldoende vastgesjord. De felle wind deed de rest. Taxichauffeur W. M. D. uit Zeeburgge kon niet meer remmen en reed in voile vaart op de balen, waarbij de Voorzijde van de taxi vrij ernstig werd beschadigd. lijkse zonnetje inmiddels een begrip geworden, niet alleen voor Ooster land maar ook voor Sirjansland. Boertjes Het eerste optreden in „Breng eens een zonnetje" werd vrijdag verzorgd door de dames Beije, Ista, Dalebout en ZeijIer in hun rol van de boertjes van Schouwen-Duiveland. In het lied beschreven zij het leven van de boer, die op donderdag voor zaken naar Zierikzee ging. De samenzang in het refrein werd afgewisseld met solo's in a capella. Voor de muzikale on dersteuning zorgde Rianda Dale bout, die overigens de gehele avond bij de diverse onderdelen de begelei ding met orgel voor haar rekening nam. Als gast van de Oranjevereniging trad het accordeon-gezelschap „Fiësta" op. Het orkest, dat is sa mengesteld uit leerlingen van de mu ziekschool Middelharnis Sommels- dijk, liet in twee gedeelten, onder lei ding van mevrouw Born, de zaal ge nieten van de instrumentale muziek in de vorm van diverse bekende stuk ken. Mevrouw Born was vorig jaar eveneens betrokken bij de ontspan ningsavond van de Oranjevereniging met een mandolinegroep. Ook dit maal werkte zij op enthousiaste wij ze mee om het Oranjezonnetje rond te maken. Het orkest bestond voor het merendeel uit accordeonisten, aange vuld met dwarsfluiten, mandoline, basgitaar en slagwerk. Derde been De zaal zong vervolgens volop mee met het refrein van het liedje „Ik ben van der Steen, met m'n derde been, en waar ik ga of waar ik sta, roepen ze me na". Annie Beije figureerde als ,,Van der Steen", en personage dat met drie benen door het leven ging. Voor de nodige hilariteit zorgde Henk de Jong in zijn kreatie van „Kleine Pietje". Tijdens het lied be geleidden de korte benen met de klompen de melodie, terwijl de onge- kontroleerde bewegingen van de ar men (vvaarvoor Toon Ista achter de schermen akteerde) op de lachspie ren van het publiek werkten. Het kersverse bestuurslid van de Oranjevereniging, Siep Zwart, luisterde voor de eerste pauze het ge heel op met zijn accordeon, met me- ZIERIKZEE - In de trouwzaal van het stadhuis van Zierikzee werden vrijdagmiddag de jaarlijkse sport prijzen uitgereikt door burgemeester Th. H. de Meester van wethouder L. J. van Gastel. De persoonlijke sportbeker kwam voor de tweede keer in suksessie bij turnster Carianne Berrevoets terecht, terwijl de ver enigingsbeker werd veroverd door het eerste badmintonteam van de BC Zierikzee. In zijn funktie van voor zitter van de Zierikzeese Sportraad overhandigde wethouder Van Gastel de sportpenning van verdienste over 1983 aan Jaap den Haan wegens zijn vele werkzaamheden voor de Voetbalvereniging Zierikzee. De bij eenkomst werd bijgewoond door bijzonder veel belangstellenden uit allerlei gelederen van het Zierikzeese sportleven. Carianne Berrevoets mocht haar tweede sportbeker over het sportjaar 1983 in ontvangst ne men vanwege haar opmerkelijke prestaties op nationale en inter nationale wedstrijden. Nationaal vormt zij samen met Thérèse Wil mink momenteel de top, terwijl zij met de nationaal kampioene en Corola Eenkhoorn ook buiten de landsgrenzen Nederland als beste vertegenwoordigde. Tijdens een invitatietoernooi in Moskou werd zij de beste vertegenwoordigster voor Nederland met een elfde plaats en in Boedapest kwam zij prima voor de dag tijdens de we reldtitelstrijd. Rond de kerstda gen veroverde zij in een gekombi- neerde wedstrijd de Christmas- cup met nationaal kampioen Dick Ooykaas. Het eerste badmintonteam van de BC Zierikzee promoveerde aan het eind van het seizoen 1982/1983 voor het eerst in de historie van de Zierikzeese klub naar de lande lijke kompetitie, nadat de ploeg een jaar eerder al naar de Zeeuw se eerste klas was geklommen. Deze progressie was voor de Zie rikzeese Sportraad reden te over om de verenigingsbeker aan de BC Zierikzee toe te kennen. Beide bekers werden uitgereikt door burgemeester De Meester. De bad- mintonploeg bestond uit de da mes Petra Koster, Conny Cashoek (afwezig wegens tentamens) en teamleidster Corry Keizer en de heren Harry Koster, Dave Clarke en André Koster. Jaap den Haan kreeg de sportpenning voor twin tig jaar bestuurlijke aktiviteiten bij de VV Zierikzee, terwijl hij daarnaast met name veel werk zaamheden verrichtte voor de jeugdtak van de zondagvereni ging. waren van mening dat er in elk geval iets gedaan moest worden aan de ge volgen van de werkloosheid, zodat de mensen zonder baan een mogelijk heid werd geboden hun tijd zo goed mogelijk te besteden. Overleg en sa menwerking leidde in dit verband tot de oprichting van genoemde stuurgroep voor een proefperiode van één jaar; een termijn die inmid dels met een half jaar werd verlengd. Projekten In augustus vorig jaar werd de heer Maarten Hohmann aangesteld als projektléider en korte tijd nadien kon worden gestart met de eerste kleine projekten. De heer Groen wees in dit verband op de zeer stren ge toetsing waar de projekten aan worden onderworpen. Uit een oog punt van konkurrentievervalsing zijn de mogelijkheden voor werkpro jecten niet zo enorm groot. Toch vin den zowel de gemeenten als de men sen zonder baan, die inmiddels met dé stuurgroep hebben kennisge maakt, dat het aksent toch duidelijk op die werkprojekten gelegd dient te wprden en niet in de eerste plaats pp de sociaal-kulturele aktiviteiten. De heer Groen weer erop, dat de rijkso verheid daar aanvankelijk anders over dacht en juist voor die sociaal- kulturele projekten subsidiemoge lijkheden bood. Hij kon nu echter mededelen, dat ook bij de betrokken ministeries die Vervolg pag. 4 Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. Verwachting tot dinsdagavond: Nu en dan regen Veel bewolkt en af en toe regen; minimumtemperatuur ongeveer 3 graden, middagtemperatuur rond 9 graden; matige zuidenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 30 maart Woensdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80%>. Minimumtemp.: 3 gr. Middagtemp.: 9 gr. Windkracht: zuid 4 Donderdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 80%. Minimumtemp.: 3 gr. Middagtemp.: 8 gr. Windkracht: west 5 Vrijdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 60%. Minimumtemp.: 3 gr. Middagtemp.: 8 gr. Windkracht: west 5 ZON- EN MAANSTANDEN 27 maart Zon op 7.26, onder 20.05 Maan op 6.18, onder 14.24 Nieuwe Maan: 1 april (14.09) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 27 maart 0.07 12.57 6.17 19.03 Springtij: 3 april HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het weer blijft de eerste dagen onder invloed van depressies boven West-Europa. Dinsdag en ook nog woensdag moeten we rekenen op veel bewolking waaruit nu en dan re gen valt. De middagtemperatuur is rond 9 graden, en 's nachts blijft de temperatuur boven het vriespunt. Van donderdag tot zaterdag wordt de kans op neerslag langzaam iets klei ner, ofschoon er dan ook nog wat neerslag mogelijk is. Maar daarnaast kan ook af en toe de zon schijnen. De middagtemperatuur wordt dan circa 8 graden, in de minimumtempera tuur verandert niet veel. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 26 MAART 1984 140ste jaargang Nr. 23497 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Eis geen luide waardering! Zorg wat te kunnen en men zal u kennen! Geibel Installatie De groepskommandant der rijkspolitie op Schouwen-Duiveland, de adjudant M. P. Lenselink, werd donderdagmiddag officieel geïnstalleerd. (Pag. 3). Jubileum Gezinsbond De Gezinsbond van het Leger des Heils heeft vrijdag op een geslaagde wijze het vijftigjarig jubileum gevierd. (Pag. 3). Weinig werklust Koploper Zierikzee lijkt In de derde klas le lijk „gepakt" door de tegenslagen, die de ploeg krijgt te verwerken. De werklust lijkt verdwenen. (Pag. 5). Bruse kampioen De herenvolleybalploeg van Kwiek uit Brul- nisse werd zaterdag door een 3-1 overwin ning op de reserves van Mevo '80 kampioen in de derde klas. (Pag. 6).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1