Vrijwillige hulpdienst organiseert kontaktavond voor Brouwse bevolking Ouderavond met lentesfeer en invloed griepepidemie BLANK EIKEN Meubelrama |/C/tMC- TELEFOONCEL GEZET BIJ BUSHALTE ZWN DE ZIERIKZEESCHE COURANT Jan Wouter van den Doelschool Zierikzee Oosterscheldewerken VVD pleit voor onafhankelijke kontrole op uitgaven Niet alleen Brouwershaven, maar ook Zonnemaire, Noordgouwe en Dreischor WA> Wh Pt Bitr WK Köq. ZMQtK mee V ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Oosterscheldewerken Noord-Iers bezoek Volleybalkampioen Sportprijzen Waarschijnlijk in de eerste week van april Een werkgroep beijvert zich om in septem- Zonder ze(f In aktie te komen is de herenvol- in het stadhuis van Zierikzee ontvangen zal de laatste pijler in de stroomgeul ber oktober een dertigtal Noord-Ierse kin- leybalploeg van Mevo '80 kampioen gewor- turnster Carianne Berrevoets, het eerste Schaar worden geplaatst. (Pag. 3). deren drie weken op Schouwen-Dulveland den en gepromoveerd naar de eerste klas. Badmintonteam van BC Zierikzee en Jaap onder te brengen. (Pag. 4). Trainer Peter Daver vertelt. (Pag. 6). den Haan vandaag sportprijzen. (Pag. 7). VRIJDAG 23 MAART 1984 140ste jaargang Nr. 23496 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Ouders, die niets van hun kinderen leren, kun nen hun kinderen niet onderwijzen en opvoe den. Baer-Oberdorf ZIERIKZEE - Hoewel de jaarlijkse ouderavond van de Jan Wouter van den Doelschool werd gekenmerkt door een vrolijk lentesfeertje, liet ook de winterse griepepide mie zijn invloed gelden. Hoofdonderwijzer de heer A. van Oosterom liet weten dat in klas vier zeventien van de in totaal negenentwintig leerlingen ziek waren. De klas van twintig kinderen, die is ondergebracht in het noodlokaal telde elf patiëntjes en ook drie leden van het onderwijsteam waren door ziekte geveld. Verder was het vooral voor de drie zieke leerlingen van klas vijf bij zonder spijtig, dat ze niet hun medewerking konden ge ven aan het sprankelende programma op deze avond. Na het zingen van het openingslied met begeleiding van leerlingen van de vijfde klas onder leiding van de heer S. van Loon, werd een wel komstwoord gesproken door de heer C. J. van der Maas, voorzitter van de sektie kleuter basisonderwijs van het Chr. Schoolbestuur. Verder las de voorzitter een gedeel te uit Johannes 14 1-14. Vervolgens betrad het schoolkoor het podium in de fraaie gemeenschapsruimte waar de Jan Wouter van den Doelschool in haar nieuwe huisvesting thans de be schikking over heeft. De jeugdige koorleden onder lei ding van de heer M. van 't Hof begon nen hun optreden met het, „Lied van het begin"; een lied dat ook op we reldgebedsdag werd gezongen. Ver der zong het koor onder meer twéé liederen uit het Liedboek: „Grote God wij loven U" en „Wij moeten Gode zingen". Dit laatste met frêle gitaarbegeleiding door de heer Van 't Hof. Een tweetal liedjes werd gewijd aan de stad Jeruzalem en direkt daarop aansluitend klonk een Israë lische canon. Lentespel Heel vrolijk was het „Lied voor bij de echoput" en het „Lied van de len te" vormde reeds een inleiding voor het Lentespel, wat daarna volgde. Dat Lentespel bleek een idee van een meisje uit de vijfde klas, die het zelf ook helemaal had uitgewerkt. Het vertelde over mooie bloemen en wild voetballende jongens. Gelukkig was er echter een „toffe fee", die zeer fraai uitgedost ten tonele verscheen en de mooie bloemen tegen het ge weld van de voetballertjes trachtte te beschermen. Als vanouds was in het programma ook weer het spelelement verweven. Dit keer geen kwis, maar een let- terspel tussen zeven ouders en zeven leerlingen. Het ging erom, dat de deelnemers, verdeeld in twee groe pen, met een letter op de buik zo snel mogelijk de hen opgedragen woor den vormden. De groep ouders ging daarbij zo en thousiast te werk dat zelf een gedeel te van de dekorwand het even begaf. De leerlingen bleken echter niet voor hen onder te doen en aan het slot kon de heer Van Oosterom een gelijkspel van negen-negen noteren. Jeugdmusical Na de pauze ging het doek op voor de jeugdmusical „De wonderlijke machine van Professor Knap". Het verhaal vertelde over professor Knap en zijn opmerkelijke tijdma chine. De dorpsbewoners hadden aanvankelijk niet zoveel vertrouwen in de uitvinding van deze geleerde, omdat ze zich eerdere mislukkingen herinnerden. Toen de tijdmachine het echter voor elkaar kreeg een Mid deleeuwse troubadour en drie holbe woners uit de Oertijd te produceren, steeg het ontzag voor professor Knap. De dorpsagent, een rol die op kostelijke wijze werd vertolkt, stond er maar wat skeptisch tegenover. Dat bleek terecht, want professor Knap was toch wel één ding vergeten bij zijn uitvinding: hij wist niet hoe hij deze mensen weer moest terug krijgen in hun eigen tijd. Nou ja, ook dat was niet zo'n probleem, want de Middeleeuwse troubadour bleek in middels verliefd te zijn geworden en de holbewoners gaven te kennen, dat de Oertijd ook niet alles was. Toch liep het allemaal anders dan verwacht, aan het einde knalde er toch het een en ander uit elkaar,' maar professor Knap heeft inmid-. dels laten weten, dat zijn tijdmachi ne voor heden (vrijdag)avond weer helemaal in orde zal zijn voor de tweede opvoering van deze ouder avond. De jeugdige musicalspelers werden tot slot beloond met een zeer-warm applaus van het publiek en met dankwoorden van de heer Van Ooste rom, die daar ook de leden van de ou derraad en van het onderwijsteam in betrok. Kollekte Verder liet de hoofdonderwijzer weten, dat er binnen de Jan Wouter van den Doelschool nog een grote wens leefde: de aanschaf van een fo tokopieerapparaat voor het verme nigvuldigen van allerlei wetens waardigheden in wat kleinere opla ge. Voor grotere oplagen heeft men uiteraard reeds de stencilmachine. Nou vergt een fotokopieerapparaat een fiks bedrag. De ouderraad had la ten weten, dat men wel bereid was een bepaald gedeelte van dat bedrag beschikbaar-te stellen, indien het ar dere deel bijeen gebracht zou kunnen worden met een kollekte tijdens de beide ouderavonden. Reden genoeg voor de heer Van Oosterom om de aanwezigen aan het einde van de avond even attent te maken op de grote kollektedoos, die in de hal ge reed stond. Voor de leerlingen van klas vijf staat nog een druk programma te wachten. Vrijdagochtend voerden zij hun suksesvolle musical op voor de overige leerlingen van de school. Hedenavond treden ze, zoals gezegd voor het voetlicht tijdens de tweede ouderavond en tenslotte zullen ze „De wonderlijke machine van Pro fessor Knap" op woensdag 11 april ook vertonen voor de bewoners van rusthuis „Borrendamme".. De leerlingen van klas vijf zorgden voor de muzikale begeleiding bij het openingslied van de jaarlijkse ouderavond. Advertentie ZIERIKZEE - Het VVD-kamerlid Te Veldhuis vindt dat er een Tnstantie moet komen die een permanente en onafhankelijke kontrole uitoefent op de uitgaven van het afsluiten van de Oosterschelde. In een eerder stadium heeft de WD al gepleit voor een onafhanke lijke kontrole achteraf, maar gezien de geruchten over nieuwe, forse over schrijdingen vindt Te Veldhuis dat er overwogen moet worden om die kon trole al te laten plaatsvinden op het moment dat de uitgaven gedaan wor den. Gezien hetgeen tot nu toe rond de Oosterscheldewerken is gebeurd en het rapport van de Algemene Reken kamer daarover mag de Tweede Ka mer geen enkele kontrolemogelijk- heid meer onbeproefd laten, aldus Te Veldhuis. Hij benadrukt overigens dat zijn opmerkingen geen verwijt inhouden aan Rijkswaterstaat of aan degenen die de Oosterscheldewerken uitvoeren. BROUWERSHAVEN -Onder te titel: „Kun je nog zin gen, zing dan mee" organiseert de Vrijwillige hulpdienst Brouwershaven op 28 maart een gezellige kontaktavond voor de Brouwse bevolking. Men wil alle bewoners van de gemeente, waaronder dus ook de kernen Zonnemaire, Noordgouw en Dreischor behoren, de gelegenheid geven om elkaar te ontmoeten. De stichting denkt hierbij ook vooral aan die mensen die, omdat ze slecht ter been zijn of vervoers- of andere problemen hebben, niet zo snel de deur uit komen. Ten behoeve van deze laatste groep is er een vervoersregeling georganiseerd, waarmee zelfs rolstoelen getransporteerd kunnen worden en die bin nen de kern Brouwershaven gratis is. Voor het ZWN-kantoor te Zierikzee werd donderdag een telefooncel geplaast. Volgende week zal de PZEM de verlichting aanbrengen. In de eerste week van april wordt de spanning aangebracht, waarna het reizend publiek met ingang van de tweede week van april gebruik zal kunnen maken van de telefooncel. Met name voor de reizigers in he weekeinde zal daardoor een hoop ongemak worden weggenomen. Voor het beleidsplan van de streekvervoermaatschap- pij zie elders in dit nummer. De hulpdienst, die in april 1983 van start ging met twaalf vrijwilligers, heeft als doelstelling om tijdelijke, gratis hulp te bieden aan mensen die dat nodig hebben in die situatie waarin (nog) geen beroep gedaan kan worden op familie of bekenden en waar professionele hulp niet in kan voorzien. De momenteel met negen tien mensen draaiende dienst kreeg hiervoor onlangs subsidie van de ge meente Brouwershaven toegezegd en zal binnenkort officiël een stichting zijn. Het programma dat de dienst voor deze kontaktavond opstelde is er vooral op gericht, het onderlinge kontakt tussen de mensen te bevor deren, een aspekt waar de hulpdienst veel waarde aan hecht. Nadat de zaal vanaf zeven uur voor iedereen opengesteld wordt, wil men om half acht beginnen met samen zang uit de bundel: „Kun je nog zin gen, zing dan mee", waarbij de heer W. Hazenak als voorganger zal fun geren en de heer P. H. Everwijn voor muzikale begeleiding aan de piano zorgt. Er zijn voor iedereen teksten van de liedjes uit deze populaire bun del aanwezig. Hierna is er een koffie pauze die men, om de mensen gele genheid te geven eens gezellig met el kaar te praten, iets langer dan ge woonlijk gepland heeft. Hierna wordt er weer gezongen. Om onge veer negen uur zal de heer C. Slabbe- koorn dia's vertonen over Brouwers haven en omgeving. De aanwezigen worden op deze avond ook voor gesteld aan het merendeel van de ne- Dit nummer bestaat uit 16 pagina's. gentien vrijwilligers terwijl Henny de Vos wat meer zal vertellen over het „reilen en zeilen" van de dienst, zodat de aanwezigen wat nader met de stichting kennis kunnen maken. Iedereen die belangstelling heeft om de avond bij te wonen is, (tegen een geringe vergoeding waarbij de koffie is inbegrepen) welkom op woensdag, 28 maart vanaf 19.00 uur in het Tonncnmagazijn. Mensen die met het vervoer zitten of andere pro blemen hebben kunnen hiervoor te recht op de telefoonnummers (01119) 1807, 1602 of 1901. Verwachting tot zaterdagavond: In de middag regen Van het westen uit toenemende be wolking, in de middag gevolgd door regen; minimumtemperatuur rond het vriespunt; middagtemperatuur ongeveer 8 graden; tot vrij krachtig, 5, aan de kust tot krachtig, 6, toene mende zuidoostenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 27 maart: Zondag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 0 gr. Middagtemp.: 7 gr. Windkracht: variabel 3 Maandag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 2 gr. Middagtemp.: 7 gr. Windkracht: noordoost 4 Dinsdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 1 gr. Middagtemp.: 8 gr. Windkracht: n.west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 24 maart Zon op 6.34, onder 19.00 Maan op 3.07, onder 10.20 25 maart Zon op 7.31, onder 20.01 Maan op 5.02, onder 12.14 26 maart Zon op 7.28, onder 20.03 Maan op 5.45, onder 13.16 Laatste Kwartier: 24 maart (9.58) Begin zomertijd: 25 maart HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 24 maart 7.47 20.20 1.28 14.07 25 maart 9.52 22.37 3.31 16.15 26 maart 11.21 4.49 17.40 Doodtij: 26 maart HET WEEROVERZICHT DE BILT - Aan het zonnige en dro ge weer komt een eind. Een depressie bij Ierland trekt langzaam naar West-Europa. Zaterdag gaat daar door de bewolking toenemen en vooral in de middag kan er regen val len. In de nacht van zaterdag op zon dag wordt het wat minder koud dan de nacht daarvoor. Er worden mini mumtemperaturen van om het vries punt verwacht. Overdag blijft het kouder dan vrijdag, rond 8 graden. Een depressie zorgt voor wat meer wind, aan de kust wordt hij krachtig uit het zuidoosten. Ook na zondag en de eerste helft van de volgende week moeten we rekenen op wisselvallig weer met af en toe regen. De mini mumtemperatuur gaat geleidelijk omhoog tot boven het vriespunt, de middagtemperatuur wordt dan rond 7 graden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1