Penelope van de „Polyanthe" Geslaagde uitvoering van Hervormd Kerkkoor Renesse Het gaat goed met brassband Apollo99 Kerncentrale van Borsele buiten bedrijf Zevenduizend liter room op wegdek Gratis boter moet kiezers naar Euro verkiezingen lokken J aarvergadering Diabetes vereniging ,,Ciske de Rat" mag niet bij Sonja op de buis ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 20 maart 1984 Nr. 22494 9 Viering van het twintigjarig jubileum Het Hervormd Kerkkoor Renesse in aktie tijdens de jaarlijkse uitvoering in het Dorpshuis. RENESSE - In het dorpshuis te Renesse werd zaterdag avond onder grote belangstelling de jaarlijkse uitvoe ring gehouden van het Hervormd Kerkkoor Renesse on der leiding van Janny Lemsom-Daane. Omdat in 1964 het koor werd (her)opgericht, en men het feit van het twintigjarig bestaan niet helemaal onopgemerkt voorbij wilde laten gaan, had het programma van deze avond een speciaal karakter. Alle dirigenten die het koor tij dens het twintigjarig bestaan hebben geleid, waren uit genodigd om één van de nummers, die zij destijds met het koor hebben uitgevoerd, tijdens deze uitvoering te dirigeren. Aan deze uitnodiging werd door al le dirigenten gehoor gegeven zodat men zaterdagavond, behalve de hui dige dirigente Janny Lemsom, ook de heren Jan Schouls, C. Groenleer, H. P. Everwijn, ds. L. de Wit, Jaap Schouls, P. H. Wessels en mevr. W. H. Delhaas aan het werk kon zien. Overigens betreft het twintigjarig bwtaan-va-n-hef Hervormd Kerkkoor Renesse het heropgericht koor. Reeds in de oorlog, waarschijnlijk in het voorjaar van 1942 werd een Her vormd Kerkkoor Renesse opgericht. De leiding was in handen van me vrouw J. M. Beije-Jonker, die dit vol- hield totdat ze in de zestiger jaren in verband met haar leeftijd ermee moest stoppen. Dat betekende ook voor het koor het einde totdat in 1964 het koor heropgericht werd. Aan de uitvoering op zaterdag avond werd behalve door het koor meegewerkt door het Interkerkelijk Jeugdkoor Cantate Domino uit Mid- delharnis onder leiding van P. H. Wessels en door de heren C. Groen leer (piano), J. Moerland (cornet) en mevrouw J. Groenleer (fluit). Als Introïtus werd gezongen het Bondslied van de Christelijke Zan gers Bond. De voorzitster van het koor, mevrouw J. M. Moerland- Visser, sprak vervolgens een wel komstwoord. Gevarieerd programma Het gevarieerde programma bestond uit verschillende blokken met geestelijke liederen en klassieke werken, liederen uit het lichtere gen re en samenzang. Gestart werd met een blokje klassiek waarin Panis An- gelicus door Tjitske van de Puil een sopraansolo werd gezongen. In een blok geestelijke liederen di rigeerde de eerste dirigent, de heer Jan Schouls, het eerste nummer dat destijds door het koor werd ingestu deerd na de heroprichting in 1964. Het lied „De zon schijnt in mijn ziel", waarvan de Nederlandse tekst is geschreven door prinses Juliana. Voorzitter H. P. Everwijn: BROUWERSHAVEN - Vrijdagavond hield de brassband Apollo, onder goe de belangstelling, haar jaarvergadering in café-restaurant Ringelberg te Brouwershaven. In zijn openingswoord sprak voorzitter H. P. Everwijn een bijzonder woord van welkkom tot de ere-voorzitter, de heer W. v. d. Bos, die tevens nog werkend lid van de band is. De heer Everwijn kon konkluderen dat het met de brassband en drum band goed gaat. In 1981 werden de aktiviteiten rond Apollo opnieuw le ven ingeblazen na een winterslaap van tien jaar. Werd in 1981 met 13 le den gestart, nu telt het korps 29 mu zikanten. Behalve de leden uit Brou wershaven zijn er ook verschillende leden van Crescendo uit Dreischor, Kunt en Eer te Zierikzee, Con Amore te Noordgouwe en Witte van Haemstede uit Haamstede. Omdat Apollo de enige brassband is op Schouwen-Duiveland, zijn zij daar om tevens lid van Apollo. Ook met de drumband, onder lei ding van de heer Cor Struyk, gaat het voortreffelijk. Dat blijkt onder ande re uit het feit, dat er inmiddels een le denstop moest worden ingevoerd. Batig saldo Voor wat de financiën betreft kan Apollo de boeken met een batig saldo afsluiten, ondanks de vele nieuwe in strumenten die aangekocht werden. Penningmeester Van Dijke werd een. applaus gegeven voor zijn akkuraat beheer. De leden van de kaskontrole- kommissie, de heren P. Bokelaar en J. van Dienst adviseerden tot goed keuring der bescheiden. Tot nieuwe leden voor deze kommissie voor 1985 werden gekozen mej. I. Teuthof en de heer P. van Lunzen. Zowel notulen als jaarverslag, wel ke een uitgebreid overzicht gaven van de vele aktiviteiten werden goedgekeurd. Dank werd gebracht aan de sekretaris de heer C. v. d. Ber ge. Bij de bestuursverkiezing werden de heren J. B. Grootjans en A. Heij- boer herkozen. Na ampele besprekingen besloot de vergadering om op de uitvoering vol gend jaar weer een stukje toneel in te voeren. Voor wat betreft de viering van het 90-jarig bestaan werd una niem besloten om met uitgebreide festiviteiten te wachten tot het 100- jarig bestaan. Men was van mening, dat de gelden, die voor een dergelijk evenement opgesoupeerd worden be ter gebruikt kunnen worden om het instrumentarium tot in de perfektie te vernieuwen. Daar de dirigent de heer H. P. Everwijn enige tijd geleden ontslag heeft genomen als dirigent van Apol lo werd tot waarnemend dirigent be noemd (met algemene stemmen) de heer P. H. J. Everwijn. Het bestuur zal stappen ondernemen om voor de toekomst een opvolger aan te trek ken. Zolang deze niet benoemd is zal de heer P. H. J. Everwijn het diri gentschap voor zijn rekening nemen. Evenementen Wat de evenementen betreft zullen de gebruikelijke koncerten weer worden gegeven. Gedacht is om dit jaar ook een koncert te geven bij de bejaardenwoningen aan de Dek kerstraat. Medewerking zal worden verleend op 19 mei a.s. aan het mu ziekfeest te Bruinisse, aan de play-in te Brouwershaven en aan de viering van Koninginnedag. In principe zal worden meegewerkt aan een avond, welke door de majorettes wordt ver zorgd, in oktober. Met de gebruikelijke rondvraag, waarin nog diverse muzikale wensen werden besproken kwam een eind aan deze geanimeerde vergadering. Voorzitter Everwijn dankte voor de opbouwende kritiek en sprak de hoop uit dat Apollo op de ingeslagen sukscsvolle weg zal doorgaan met al ler medewerking, zodat ze zich in de toekomst weer, zoals vroeger onder de sterkeren" op Schouwen- Duiveland zal kunnen scharen. Het blok werd afgesloten met een al leen door de mannen gezongen „Heer die onze Vader in den hemelen zijt". Het nummer, waarin Cor Jonker de solo voor zijn rekening nam, oogstte veel bijval. Het jeugdkoor Catate Dominee, dat zowel voor als na de pauze te be luisteren was, boeide het publiek met zeer zuivere zang. Naast psalmen en gezangen werd onder andere ook „Sound the Trumpet" van Henry Purcell ten gehore gebracht. In een blokje Psalmen en lofzangen dirigeerde ds. L. de Wit, jarenlang predikant te Renesse en die in een di rigentloos tijdperk gedurende een periode van zes weken de leiding van het koor op zich nam, gezang 299 „Voor alle Heiligen". Na de pauze, met daarin een uitste kend geslaagde verloting, werd het programma hervat met drie weder- komstliederenOud-burgemeester H. P. Everwijn dirigeerde hieruit ,,'t Zal een dag zijn" en mevrouw W. H. Delhaas „Eens zal op de grote mor gen. Het programma werd afgesloten met enkele liederen uit-het wereldlij ke repertoire; het „Duet uit de Parel vissers" werd uitgevoerd door de he ren H. Boer en J. Janse, die met hun optreden een daverend applaus oogstten. Het liedje in Zeeuws dia lect „Jikkemien", dat speciaal voor het koor werd geschreven door Henk Blom, beleefde zijn première. De avond werd besloten met het ge zamenlijk zingen van het Zeeuwse Volkslied. Dankwoord De zeven gastdirigenten en de ei gen dirigente Janny Lemsom-Daane, onder wiens leiding alle nummers waren ingestudeerd, ontvingen een boeket uit handen van de voorzitster van het koor mevrouw J. M. Moerland-Visser. De heer L. M. Braber sprak enkele woorden namens de kerkeraad. Hij dankte het koor voor de fijne uitvoe ring, feliciteerde met het twintigja rig jubileum en sprak de hoop uit dat het koor nog lang zal mogen door gaan. Op woensdag 18 april zal het koor weer een opvoering geven: van de Mattheuspasion van J. G. Kühnhau- sen. MIDDELBURG/BORSSELE - De kerncentrale van de nv Provinciale Zeeuwse Energie-Maatschappij in Borssele is zaterdag, 17 maart uit be drijf genomen. Dit gebeurde in ver band met de tiende splijtstofwisse ling welke in de centrale wordt uitge voerd. Tijdens de splijtstofwisseling wordenzoals gebruikelijk, tevens jaarlijks revisie- en inspektiewerk- zaamheden uitgevoerd. Met de tiende ,,stopzoals men de splijtstofwissel- periode noemt, zullen naar schatting vijf weken gemoeid zijn. De „stop" verschaft aan ongeveer zevenhon derd mensen voor kortere of langere tijd werk in de centrale. STEENWIJK - Ruim zevenduizend liter room is maandagavond bij Steenwijk op het wegdek van rijks weg 32 gestroomd, nadat een melk- tankwagenkombinatie vlak voor een kruising was gaan scharen waardoor de aanhanger kantelde en over de kop sloeg. Dc brandweer had ruim twee uur nodig om de room van de weg te spui ten. Het verkeer ondervond ernstige hinder door het ongeval. De aanhan ger van de vrachtwagenkombinatie was geheel vernield. De bestuurder kwam met de schrik vrij, aldus de politie. MESTRE - Pedro van Raamsdonk heeft in Mestre bij Venetië het Italia- toernooi op zijn naam gebracht. De 23-jarige Amsterdamse middenge wicht behaalde daarmee zijn zesde overwinning in een groot toernooi. DEN HAAG - Een Nederlandse me dewerker van de fraktie van de Euro pese Volks Partij (EVP), de Christen democraten in het Europees Parle ment, heeft voorgesteld tijdens de Europese verkiezingen in juni iedere kiezer die in het stemhokje ver schijnt gratis een kili roomboter te geven. De gedachte van Jan Westen broek is dat de gemeenschap op deze manier van een gedeelte van zijn bo terberg afkomt, en dat de kiezer wordt gestimuleerd naar de stembus te gaan. Opiniepeilingen in alle tien lidsta ten van de EG geven een somber beeld van de bereidheid van de kie zer zijn stem voor het Europees Par lement uit te breiden. In de EVP-fraktie en ook bij de an dere wordt voorlopig een beetje la cherig gereageerd op het voorstel van Westenbroek. Individuele Parlemen tariërs in Straatsburg weten eigen lijk niet goed wat ze met het idee aan moeten. De gemeenschap heeft zon 800.000 ton boter in koelhuizen op geslagen liggen zodat wanneer iedere kiezer, plusminus 170 miljoen, zijn stem uitbrengt en een kilo krijgt, nog geen kwart van de voorraad weg is. Totale kosten van de operatie; circa anderhalf miljard gulden. ZIERIKZEE - De afdeling Schou wen en Duiveland van de Diabetes Vereniging Nederland, hield vrijdag in het Huis van Nassau haar jaarlijk se ledenvergadering. Tijdens deze vergadering deelde voorzitter C. M. Padmos mee, dat er dit jaar ook door de afdeling Schouwen en Duiveland gekollekteerd zal Wdrden voor het Diabetes Fonds Nederland (D.F.N.). Het D.F.N. werd in 1978 opgericht en wil met het geld het wetenschappe lijk onderzoek bevorderen naar be handeling en bestrijding van diabe tes. Om als afdeling énige ervaring op te doen met de organisatie van een dergelijke kollekte, ligt het in de be doeling om alleen in de plaatsen Bruinisse, Zierikzee en Kerkwerve te koliekteren. Aangezien het bestuur dit niet alleen af kan vroeg - de voorzitter de leden zich te melden voor deze aktiviteit en ook familiele den en kennissen te werven als kol- lektant. In het jaarverslag werd melding gemaakt van de in november gehou den dieet-kookkursus onder leiding van de diëtiste mevr. B. van Dijke- Meulendijks. Tevens van een tweetal door de heer Padmos verzorgde spreekbeurten over het onderwerp „Het leven met diabetes". Bij de bestuursverkiezing werden mevr. P. Priester-Zandee en de heer A. van Gameren herkozen. Uit het door de heer Van Gameren voorgelezen financieel verslag bleek dat er over 1983 een batig saldo was van 4,58. Als lid van de kaskontrole kommissie trad dit jaar de heer J. Bal af, in zijn plaats werd de heer J. Brouwer gekozen. Werk in uitvoering Na de pauze kwam een demonstra tieteam van de werkgroep „Werk in uitvoering" aan het woord. Met be hulp van dia's werd informatie gege ven over de door de DVN aanbevolen spuittechniek en het bepalen van urine- en bloedsuikerwaarden. De doelstelling hiervan is dat men, in overleg met de arts, zelfstandiger leert omgaan met haar of zijn diabe tes om zo tot een nog betere instelling te komen. Nadien werd in drie groepen een demonstratie gegeven van spuittech niek en urine-bloedsuikerkontrole, vyaarbij menigeen zich liet kontrole- ren of dit zelf probeerde. Woensdag 21 maart Ned. 1 9.00 uur Schooltelevisie 13.00 uur Nieuws voor doven 15.00 uur Feduco 15.30 uur Kinderen ih de Bijbel 15.40 uur Pieter Post 15.55 uur Appelmoes met taartjes 16.10 uur Bollo, Bries en bondgeno ten 16.35 uur Bokkesprongen 17.50 uur Anna, Ciro en Co. Zij doen verwoede pogingen om een oud paard zijn laatste levenstijd prettig te doen verlopen. 18.25 uur Teleac 18.55 uur Het verhaal 19.00 uur Pubertijd. Spoorloos zorgt voor de muzikale noot. 19.25 uur Kenmerk. Rubriek over kerk en samenleving. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Socutera 20.30 uur Schrijvers in Carré. Beel den van het jaarlijkse boekenbal waar ongetwijfeld weer vele beken de auteurs aanwezig zullen zijn. Het geheel wordt gepresenteerd door Adriaan van Dis. 21.45 uur Raoul Wallenberg, levend begraven. Deze Zweedse diplomaat kreeg in 1944 opdracht van het Ame rikaanse oorlogscomité voor Vluch telingen naar Boedapest te reizen om zoveel mogelijk Joden te redden van de vernietigingsdood. Het lukt hem zo'n honderdduizend mensen te red den. Toch werd hij in 1945 bij de be vrijding door de Russen geïnterneerd en sindsdien is er niets meer van hem vernomen. 22.55 uur Teleac 23.30 uur Journaal, 23.35 uur Nieuws voor doven Ned. 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.25 uur Staatsloterij 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Politieke partijen. P.v.d.A. mag zijn zegje doen. 19.20 uur Van gewest tot gewest. De ze keer aandacht voor het steeds zou ter wordende oppervlaktewater van de provincie Zeeland, de groepering Koerden uit Turkije in ons land. De Twentse kunstenaar Jan Kip die een kruiswegstatie maakte die door Aartsbisschop Simonis ingewijd zal worden. 20.10 uur Het derde millennium. De Duitse televisieploeg volgde het Bra ziliaanse parlmentslid Evandro Ca- reira op zijn verkiezingskampagne vanaf de monding van de Amazone stroomopwaarts tot ver in het oer woud. 21.50 uur Cinevisie. Rubriek over film en de makers ervan. 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Studio Sport. Kwartfinales Europacup voetbal 23.35 uur Nieuws voor doven. Donderdag 22 maart Ned. 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 10.30 uur Schooltelevisie 16.00 uur Poldark. Ross blijkt te zijn thuisgekomen. Hij treft Demelza he vig uit balans aan. Dank zij de dok ter wordt zij niet krankzinnig ver klaard. 16.50 uur Het donkere bos. Tante El len gaat samen met een journaliste op zoek naar de verdwenen jongens. 18.55 uur De Briljantionoos 19.05 uur Toppop 20.00 uur Journaal 20.28 uur Dallas. De familie Ewing blijkt nog steeds ontregeld door de brand die plaats vond op Southfork. 21.20 uur De doornvogel. Ook brand speelt hierin een rol. Ralph vertrekt onmiddellijk naar Drogeda om hulp te verlenen. Meggie krijgt hier daar na extra moelijk met zijn vertrek. Enige tijd later besluit ze het huwe lijksaanzoek van Luk O'Neill te aan vaarden. Ralph wordt in Rome tot bisschop gewijd. 22.10 uur Televizier 22.50 uur Kommentaar 22.55 uur Babbelonië. Gasten zijn Carry Tefsen, Monique Rosier, Hans Cornelissen. 23.25 uur Ontdek je plekje. Middel- harnis. 23.40 uur Journaal Ned. 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 17.00 uur Sport 17.45 uur Feduco 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur BZN, bloemen Annie. Zan geres Annie Schilder is hierin nog te aanschouwen met deze band. Het concert vond plaats in de Flora vei linghallen in Rijnsburg. 19.35 uur Pistache. Afwisselend pro gramma bestaande uit gesprekken en muziek. Het wordt gepresenteerd door Anneke van der Does en Milou van Sprang. 20.35 uur Agatha Christie. De vierde man. Het verhaal speelt zich af in 1934 als drie welgestelde heren, op weg naar Schotland, zich samen in een coupé bevinden. Het gesprek gaat over een jong Frans meisje van het platteland, dat zich door ophan ging van het leven beroofd heeft. In het gesprek mengt zich een Franse journalist die van de toedracht ge heel op de hoogte blijkt te zijn. 21.30 uur Nederlandse cineasten. De sterk naar perfektie hangende ci neast Herman van der Horst staat hierin centraal. 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Nieuws voor doven UTRECHT - Danny de Munk, de 14- jarige hoofdrolspeler in de nieuwe Nederlandse speelfilm „Ciske de Rat", mag dinsdagavond niet als gast optreden in het tv-programma „Sonja op dinsdag". De Arbeid- sinspektie heeft de Vara terecht een ontheffing geweigerd op de wetsbe palingen op de kinderarbeid, als was het alleen maar omdat de uitzending van het betreffende programma laat op de avond (van 22.15 tot 23.15 uur) is „met als gevolg dat Danny pas ver na middernacht thuiskomt". Dit heeft de president van de recht bank in Utrecht, mr. C. L. Baron van Harinxma thoe Slooten, maandag be paald in het kort geding dat de ou ders van de jongen tegen de Arbeid- sinspektie in Utrecht hadden aan gespannen. Volgens de president is een tv-optreden te beschouwen als arbeid in de zin van de wet, en is het de Arbeidsinspektie daarom redelij kerwijs niet te verwijten dat zij niet heeft ingestemd met het verzoek van de Vara om de 14-jarige als gast in het programma te halen. LONDEN - De acht van de univer siteit van Oxford heeft zondag de 130e Boatrace tegen Cambridge ge wonnen. Oxford gebruikte voor de 6700 meter op de Theems tussen Put ney en Mortlake 16 minuten en 45 se conden en verbeterde met dertien se conden het eigen record, dat uit 1976 dateerde. Sinds 1976 heeft Oxford steeds gewonnen en staat nu op 61 overwinningen. BRUGGE - Menno Boersma heeft dit weekeinde in Brugge (België) de Europacup Shorttrack veroverd. Boelsma deed dat op indrukwekken de wijze. De schaatser uit Nootdorp, die vorige week tijdens de Neder landse kampioenschappen ontbrak wegen sgriep zegevierde op alle vier afstanden. Hij werd de opvolger van de Engelsman O'Reilly, die in het stuk niet voorkwam. BONN - De Westduitse sociaal-de- mokratische SPD wil een verbod van bijeenkomsten van voormalige SS- ers in de Bondsrepubliek. Het parle mentslid van de SPD Alfred Emmer- lich gaf maandag in Bonn namens zijn partij een verklaring uit waarin staat dat bijeenkomsten van vetera nen van Nazistische groeperingen een belediging betekenen voor alle demokraten. De verklaring is uitge geven naar aanleiding van een voor genomen bijeenkomst van voormali ge SS-ers. 58 „Ik kan een reis organiseren van Londen naar Konstantinopel, Bag dad, Jaffa, Cincinnati, of wat dan ook en mijn berekening zal tot op een uur nauwkeurig kloppen. Maar als ik een reis organiseer van Londen naar Gibraltar en de man die de reis maakt stapt uit in Cordova om daar een kerk te bezichtigen, een aardig meisje ontmoet, met haar luncht en de trein mist dan is mijn hele be rekening in de war." Hij knipte met zijn vingers. „En hoe komt dat? Doordat het menselijk element, het verlangen naar een lekkere lunch en een lief ge zichtje, mijn kliënt zonder kans op redding van de wijs brengen. De menselijke faktor is in mijn organi satie dan ook mijn nachtmerrie, het is de enige faktor in de hele wereld die Xenocrates Orford in een voort durende staat van zorg en wanhoop doet verkeren. U hebt er een merk waardig voorbeeld van gezien, hoe de menselijke faktor mijn organisa tie in de war heeft gemaakt, dat ze er uitziet als een kluwen wol nadat de kat er mee heeft gespeeld." Hij beet nijdig de punt van zijn sigaar af en stak hem aan voordat hij verdel ging. „Nu juffrouw Pitt", vervolgde hij, ,.u hebt ervoor gezorgd dat mijn vooruitzichten even vrolijk zijn als een regenachtige zondag in Glasgow." „Ik?" vroeg /e op onschuldige toon. „Ja ul We zouden nooit Vigo heb ben aangedaan als u geen kleren no dig had gehad. En u zou geen kleren nodig hebben gehad, als u hier niet was geweest. 0 hebt mijn trein op een zijspoor gereden." „Hel spijt mij heel erg, iiienvei Or ford", mompelde ze. „Ik moet toege ven dat alles wat u zegt waar is. Wel begrijp ik niet wat uw organisatie in heeft en waarom we over de oceaan zwerven. Ik ben ervan overtuigd dat u er een belangrijke, ja zelfs vitale reden voor moet hebben, dat voel ik en ook dat ik er, zonder mijn toe doen, de oorzaak van ben dat uw plannen zijn misgelopen. Als ik dan ook iets kan doen „Zeker kunt u dat", zei hij, terwijl hij strak naar de zee staarde. „U kunt met John trouwen." Ze wilde opstaan van haar stoel, maar hij legde zijn grote hand op haar schouder. „Wacht nog even. Ik ben een huise lijk man, hoewel ik nog nooit ge trouwd ben geweest. Ook zit ik vol menselijke vriendelijkheid en ik zou het niet over mijn hart kunnen ver krijgen u of een andere vrouw wil lens en wetens verdriet te doen. U door EDGAR WALLACE kunt er dan ook van opaan dat alles naar uw wens zal gebeuren en dat u geen onrecht zal worden aangedaan, als u op mijn voorste) ingaat." „Maar met John trouwen is m mers onmogelijk?" /ei ze onsan en hangend. „Ik keu hem nauw olijks. Natuurlijk begrijp ik wel dat hij geen gewoon matroos is. maarecrdei iemand van betekenis in uw organi satie. Bovendien mag ik hen erg graag. Maar trouwen „Er zijn een heleboel mensen Uu niet houden van degene niet w i*- ij gaan trouwen", mompelde de lil»» soof Orford, terwijl hij st rak naar «L horizon bleef staren. „En dit liuwe lijk hoeft immers niet het gewo ne soort huwelijk te zijn. Ik kan na luurlijk niet zeggen, dat jullie elkaar verlaat als je de kerk uitkomt, omdat we hier geen kerk hebben. Ook zal u uw echtgenoot niet kunnen out w ij ken, tenzij we hem in een kleine boot de oceaan opjagen. Maar dat zijn maar bijzaken. Ik verzeker u dat u mij en hem de grootste dienst bewijst die de ene mens dc andere maar be wijzen kan. als u er in toestemt met hem te trouwen. De kapitein heeft volmacht en later zou u het huwelijk in een kerk kunnen laten inzegenen als u daartoe de gele genheid hebt." (wordl vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 9