Veel belangstelling toneelavond sportvereniging Brouwershaven Sociaal kontakt belangrijk bij „Tafeltje Dekje" ERIC DE NOORMAN „De voordeur stond open Onproduktiviteit Renesse helpt Ouwerkerk een handje: 1-2 Dreischor in laatste half uur naar verlies bij Cortgene Zaalvoetbal Zierikzee Finaletoernooi le klas bandstoten De reserves in het kort Bruse Boys II- Seolto II SKNWK II- Bevelanders II ZSC II-VCK II 's-H. Arendskerke II- SKNWK III ZSC IV-SKNWK IV Apollo III- Brouwershaven II Duiveland III- Colpl. Boys II Zeeland Sport II- Zierikzee II Ouwerkerk II- Dreischor II Renesse IV- Hansw. Boys III SIMAVI-kollekte De laatste slag Jaaroverzicht 1983 7 BROUWERSHAVEN - Ruim tweehonderd leden en do nateurs van de sportvereniging A.S.V. Brouwershaven kwamen zaterdagavond bijeen in het Tonnenmagazijn voor de jaarlijkse feestavond, die traditiegetrouw in gevuld werd met een toneelstuk dat door de eigen leden werd verzorgd. Deze groep van tien toneelspelers, waar van velen al zo'n tien a vijftien jaar meewerken aan de feestavonden van Sportvereniging Brouwershaven, werd geregiseerd door de heer Ph. van Ast, die overigens zelf ook meespeelde. Men had dit jaar gekozen voor een blijspel in drie bedrijven dat de titel droeg: „De voordeur stond open". Onder de aanwezigen begroette vice-voor- zitter W. Hazenak, de burgemeester C. Slabbekoorn met zijn echtgenote en de ereleden van de sportvereniging mevrouw P. de Moor en de heer en mevrouw J. van Stein. Hij bedankte in zijn openingswoord de bewoners van Brouwershaven, die elke maand trouw het oude papier buiten zetten, terwijl hij zich ook jegens de middenstand erkentelijk toonde voor de aankleding van het toneel en het beschikbaar stellen van de prijzen voor de verloting. De vice-voorzitter wijdde verder enkele woorden aan de komende sportmanifestatie op 31 mei waarop, naar hij zei, met enthousiasme en zelfs met een aanbieding tot financiële steun is gereageerd. Hierna maakte hij het podium vrij voor de tonelisten, waarvan hij er zelf overigens ook één was. RENESSE - Ouwerkerk, nog altijd kandidaat voor de kampioenstitel in de tweede klasse van het zondagvoet bal heeft het bij degradatiekandi daat Renesse zondagmiddag op het sportpark De Laone beslist niet ge makkelijk gehad. Dat de Ouwerker- kers uiteindelijk toch met een 2-1 overwinning het strijperk konden verlaten hebben zij uiteindelijk meer te danken gehad aan de onprodukti viteit welke door de aanvallers van Renesse aan de dag werd gelegd dan aan eigen verdienste. Na de produk- tiviteit welke de Renessenaren in de ontmoetingen tegen Middelburg en Vlissingen hadden getoond, dertien doelpunten in twee wedstrijden, liep het nu weer van geen kant in de for matie van trainer Ko Willemse. Met een klein beetje schotvaardig heid had het er deze middag zeker voor de Ouwerkerkers donker uit ge zien. Nu slaagden zij erin de schade tot een doelpunt te beperken. Al in de vijfde minuut kon doelman Mi chel Begemann een schot van Jeroen van der Have niet klemvast stoppen waardoor Leen Rademaker de kans kreeg om Renesse naar een 1-0 voor sprong te schieten. Er ontwikkelde zich hierna een gelijk opgaande strijd warbij beide ploegen zich wel enige kansen wisten te scheppen maar waarin zij voor de rust niet meer tot skoren kwamen. Na de rust eigenlijk hetzelfde spel- beeld waarbij Ouwerkerk nu iets be ter van de geboden kansen wist te profiteren. Door Jakkie Bezemer werd de stand recht getrokken (1-1), waarna René Waardenburg de bezoe kers naar een 2-1 voorsprong schoot. Toen een van de aanvallers van Ou werkerk in het strafschopgebied door een verdediger van Renesse on deruit werd gelopen kregen de bezoe kers een uitstekende kans om uit de toegekende strafschop de wedstrijd definitief in hun voordeel te beslis sen. William Remeeus liet de kans echter liggen daar hij zijn vizier te hoog had gesteld. In de slotfase kreeg Renesse bij het ingezette slotoffen- sief nog de mogelijkheid om de stand recht te trekken maar de kansjes wl- ke zij zich wisten te scheppen bleven onbenut. KORTGENE - Dreischor heeft het bij het bezoek aan Cortgene niet kun nen bolwerken. Gedurende de gehele wedstrijdj had de thuisklub het spel in handen en moest Dreischor zich bepalen tot wat spaarzame aanval len. Eigenlijk hegeel tegen de veldver- houding in slaagde Dreischor er in de eerste helft in door, Chris Tettérbo voorsprong te nemen (0-1). De verde diging van Dreischor, doorlopend on der zware druk, wist tot 20 minuten na de hervatting deze voorsprong te hand haven. Toen slaagde de thuisklub erin de stand in evenwicht te brengen (1-1), waarna ook meteen alle weerstand van Dreischor was gebrokea In de nog resterende 25 minuten moest doelman Hans Hoek zich nog twee keer gewon nen geven (3-1) en kon Dreischor met lege handen huiswaarts keren. ZIERIKZEE - In de zaalvoetbal kompetitie van het rayon Zierikzee staan er voor woensdagavond in de 2e klasse een tweetal belangrijke wedstrijden voor de bezetting van de bovenste plaats op het programma. Lijstaanvoerder Stella Boys kan, daar De Steeg deze avond niet speelt, alleen aan de leiding komen als het de ontmoeting tegen Die Gouwe, dat ook nog een kansje op een promotie plaatsje maakt, tot een goed einde weet te brengen (20.20). Dreischor, met twee verliespuntjes meer dan de beide koplopers, kan haar kansen op promotie behouden door het treffen met de reserves van Bijmakelaardij in winst om te zetten (19.40). De reserves van de Country Club mogen in staat worden geacht in de ontmoeting tegen hekkesluiter Zeelandia twee puntjes aan haar to taal toe te voegen (19.00). In de 3e klasse maken de reserves van skol Boys een goede kans de leiding van ZZ'72 over te nemen in het treffen met Zeelandia II (21.00). Brogum II en PZEM zullen elkaar wel niet veel ontlopen (21.40), terwijl de reserves van MEVO het met goede papieren in handen gaan opnemen tegen Stella Boys II (22.20). NIEUWERKERK - Door biljartve- reniging D.O.S. te Nieuwerkerk zal op vrijdag 23, zaterdag 24 en zondag 25 maart het finale toernooi le klasse bandstoten van het distrikt Schou- wen-Duiveland van de KNBB wor den georganiseerd in café „De Mee- baal". Aan het toernooi zal worden deel genomen door: A. Geelhoed DOS, Nieuwerkerk; J. den Haan. Witte van Haemstede; J. L. Dorreman, B.V. Re nesse; J-. van der Weijde, KVL, Noordgouwe; R. de Bruin, D'EuIe, Oosterland; H. Berrevoets, OKK, Nieuwerkerk en M. Lems en W. Han- se, beiden Bommenede, Zonnemaire. Vrijdag te 19.00 uur zal met de eerste ronde een aanvang worden gemaakt met de volgende partijen: J. van der Weijde-R. de Bruin; J. L. Dorreman- H. Berrevoets; J. den Haan-M. Lems en A. Geelhoed-W. Hanse. De lengte van de partijen is vastgesteld op 75 caramboles. SAN REMO - De Italiaanse wiel renner Francesco Moszer heeft de vorm, die hij op de baan aan de dag legde, ook op de weg bewezen. De houder van het werelduurrekord won de voorjaarsklassieker Milaan- San Remo. Moser ontsnapte enkele kilonieters voor de finish uit het pe loton en bouwde een voorsprong op van twintig sekonden. De Ier Sean Kelly werd tweede. BRUIN1SSE - De gedachte dat met de opbloei van het eerste elftal van Bruse Boys de rol van het reserve team zou zijn uitgespeeld werd zater dagmiddag in de thuiswedstrijd te gen Seolto II duidelijk ge- loochenstraft. Met het wegvallen van de spelers welke nu weer in het eerste elftal spelen bleken de reser ves wel degelijk in staat te zijn in de reserve 3e klas een goede prestatie te kunnen leveren. Het team van Seolto moest dit aan den lijve ondervinden met een 4-0 nederlaag waaraan door de bezoekers niets viel af te dingen. De verdediging van de Boys kon de aanvallers van Seolto goed in be dwang te houden, waardoor zij maar weinig gelegenheid kregen gevaar voor het Bruse doel te stichtingen. Aanvallend bleek de thuisklub dui delijk meer in hun mars te hebben dan de bezoekers wat uiteindelijk re sulteerde in vier treffers en twee kostbare winstpuntjes waarmee het nu een goede plaats bezet in de sub top van de ranglijst. De vier doelpun ten werden gelijk over beide speel- helften verdeeld. Via een verdediger kopte Frans de Oude de thuisklub naar een 1-0 voorsprong waarna Jos van Unen voor een 2-0 ruststand zorgde. Na de rust was er voor de Boys geen vuiltje meer aan de lucht, toen Frans de Oude uit een voorzet van Eddy Schild de doelman van de gasten voor de derde keer passeerde (3-0). De Boys speelden hierna een ge wonnen wedstrijd, waarbij Jos van Unen nog de eindstand op 4-0 bepaal de. NIEUWERKERK - Het reserve- team van SKNWK heeft een prima prestatie geleverd tegen het in de kopgroep verkerende Bevelanders II. Na een 1-0 ruststand won de Nieu- werkerkse ploeg het duel met 2-1, waardoor de ploeg twee plaatsen steeg op de ranglijst. In de twintigste minuut van de eerste helft werd de doorgebroken Laurens Kik- in het strafschopgebied neergelegd, waarna hijzelf de straf schop benutte. Na eèn kwartier in de tweede helft kwam Bevelanders uit een hoekschop naastzij, maar een kwartier voor tijd haalde SKNWK alsnog de volle winst binnen. Lau rens Kik kwam alleen voor de Kam- perlandse doelman, maar legde het leer nog even terug op Marco Nolet, die de winnende treffer liet aanteke nen. Doelman Toon Wandel vervulde voor SKNWK een hoofdrol SCHARENDIJKE - Met een kleine maar nuttige 1-0 overwinning op het bezoekende VCK II hebben de reser ves van ZSC zich in de reserve le, klass weten op te werken tot de der de plaats op de ranglijst. Gezien het spelbeeld kwam de overwinning toch wel terecht bij het team dat hierop de meeste aanspraak mocht maken. Naast een licht veldoverwicht kreeg de thuisklub ook de beste sko- ringskansen waarmee echter nogal nonchalant werd omgesprongen. Na dat de eerste helft met blanke stand was afgesloten skoorde Leo Dale bout in de vierde minuut na de her vatting uit een door Jaap de Jonge genomen hoekschop de enige en beslissende treffer (1-0). ZSC kreeg hierna nog een aantal goede moge lijkheden om meer afstand van het team uit Koudekerke te nemen wel ke echter alle onbenut werden gela ten. 'S-HEER ARENDSKERKE - Het derde team van SKNWK was zater dagmiddag totaal niet opgewassen tegen het hooggeplaatste reserve team van 's-Heer Arendskerke. Na een 4-1 ruststand verloren de Nieu- werkerkers met 8-3. SKNWK nam wel een 0-1 voor sprong via Jan Stins; maar dat was voorlopig het laatste wapenfeit. Nog voor de rust werd de voorsprong om gezet in een 4-1 achterstand. In de tweede helft voerde 's-Heer Arends kerke de voorsprong op tot 6-1, voor aleer Rein van Klinken twee keer kon tegenskoren. Met twee doelpun ten bepaalde de thuisploeg de eindstand op 8-3. SCHARENDIJKE - Voor de tweede keer kort na elkaar ontmoetten dc vierde teams van ZSC en SKNWK el kaar, dit keer in Scharendijke. Werd het op 3 maart in Nieuwerkerk 2-1 voor SKWNK, dit keer won de SKWNK-formatie met 1-3. Halverwege de ontmoeting leidde SKNWK al met 0-2, beide keren door treffers van Aad Koster. In de twee de helft kon ZSC wat terugdoen, maar vijf minuten voor tijd was het laatste woord aan de bezoekers. Ben- no Kesteloo bepaalde de eindstand op 1-3. 'S-GRAVENPOLDER - Met een 2-1 zege in de uitwedstrijd tegen hek kesluiter Apollo 111 hebben de reser ves van Brouwershaven zich in de middenmoot van de 3e klas weten te handhaven. De nipte overwinning kwam zeker terecht bij het team dat hierop de meeste aanspraak mocht maken. De Brouwenaren hadden over het geheel genomen een licht veldoverwicht en kreeg ook de beste mogelijkheden om te kunnen skoren. Nadat Apollo erin was geslaagd om voorsprong te nemen (1-0) liet Steef Kloet de kans liggen om uit een straf schop de stand in evenwicht te bren gen. Nog voor de rust wist hij zijn fout te herstellen door een door Rien den Boer genomen hoekschop achter de doelman van Apollo te koppen (1- 1). Na de hervatting kwamen de Brouwenaren op voorsprong door Dennis van de Bruggen die uit een voorzet van Rien de Boer raak schoot (1-2). De thuisklub probeerde hierna nog wel om de bakens te verzetten maar de verdediging van Brouwers haven gaf niet meer thuis waarmee het de twee winstpuntjes mee naar Brouwershaven kon nemen. OOSTERLAND - Het derde team van Duiveland heeft een aardige prestatie geleverd door tegen het veel hoger geplaatste reservetam van Colijnsplaatse Boys een 1-1 ge lijkspel uit het vuur te slepen, waar door de Oosterlandse ploeg het vier de kompetitiepunt binnenhaalde. In de 25e minuut van de eerste helft kwam Duiveland op voorsprong via Martin Dane en de thuisploeg leek deze kleine 1-0 voorsprong vast te kunnen houden tot het laatste fluit signaal. Vijf minuten voor tijd echter schoot Leo Verburg de bezoekers als nog langszij: 1-1. VLISSINGEN - Een door een aan tal invallers nogal verzwakt Zierik zee II heeft zich in Vlissingen in de ontmoeting tegen rodelantaarndra ger Zeeland sport tevreden moeten stellen met een 0-0 puntenverdeling. Ondanks het verliespuntje waarmee in de Scheldestad genoegen moest worden genomen is er voor het Zie- rikzeese team geen vuiltje aan de lucht. Het moet al heel raar lopen wil het binnen enige weken niet de kampi- oensvlag in top kunnen steken en de promotie naar de reserve 2e klasse van de KNVB tot een feit maken. Verdedigend zat het in de ontmoe ting tegen Zeeland Sport allemaal wel goed in elkaar maar in aanval lend opzicht had de ploeg teveel ver- en moeten laten om een vuist te kun- néé ïrfakên. 'De ploegen' kwamen-bei dé één keer dicht bij een treffer. Ro bert van der Zande zag een keer een schot van hem door de lat gekeerd, terwijl Zeeland Sport een keer de paal trof. OUWERKERK - De reserves van Ouwerkerk kwamen in het treffen met de reserves van Dreischor uitste kend voor de dag. Hoewel Dreischor een betere positie op de ranglijst be zet moesten zij met 3-0 het onderspit delven. In de eerste helft hielden beide ploegen elkaar nog goed in even wicht (0-0). Na de hervatting sloegen de Ouwerkerkers hun slag. De aan vallen van de thuisklub waren ge vaarlijker van opzet dan die van de bezoekers wat resulteerde in drie treffers. Hans van Bemden schoot de Ouwerkerkers naar een 2-0 voor sprong, waaraan Jacco Brouwers nog een derde doelpunt toevoegde (3-0). RENESSE - Renesse IV en Hans- weertse Boys III bleken zondagmid dag op het sportpark De Laone aan elkaar gewaagd te zijn. De eerste helft was voor de thuisklub waarna de gasten de tweede speelhelft voor hun rekening namen. Al na vijf minuten spelen kon Arie van der Roest de Renessenaren voor sprong geven (1-0), waarna Wim Veerhoek voor een 2-0 ruststand zorgde. Na de rust kregen de Boys het beste van het spel waarbij zij erin slaagden de stand nog in evenwicht te brengen (2-2). De spelers, die het stuk met veel inzet op de planken brachtten, groeiden in hun spel naarmate het toneelstuk vorderde, zodat de vele grappige woordspelingen waaraan het stuk van de schrijver Max Andrea rijk was, beter uit de verf kwamen naarmate ze hun „plankenkoorts" onder bedwang kregea Enkele spelers, zoals de heer Van Ast, die Janus Sommeling, de eigenzinnige vader met zijn gans Kee- sie speelde, de heer A. Lievense als de Turkse hulp in de huishouding, Ali Ben Yoessoef en J. Lievense-van Be- veren als Magda Roezema, de uitzend kracht sprongen er bijzonder uit door- Invalide bejaarden hebben weinig kontakten meer doordat ze de deur maar nauwelijks meer uitkomen en maken dan graag een praatje. De ene tijd wat langer dan de andere keer. Zijn er problemen of zorgen dan wordt dat rustig gehoord. De infor matie over hun gezondheid en hun reilen en zeilen wordt graag verteld en door de regelmatige komst blijven de dames dan ook op de hoogte. Er zijn bejaarden die - meestal on bewust - hun maaltijden bereiden, wat hun gezondheid zeer zeker niet ten goede komt. Wijzen familie of kennissen eens rustig op deze han delswijze, dan wordt dit meestal toch wel ingezien. Het is in de verslagpe riode echter voorgekomen dat een be jaard persoon alleen met praten niet was te overtuigen. Daarom heeft de desbetreffende familie „Tafeltje Dekje" opdracht gegeven om veer tien dagen lang op haar kosten war me maaltijden te bezorgen. Het re sultaat was van dien aard dat deze persoon daarna zelf ging deelnemen aan de maaltijden en enthousiast werd over de kwaliteit van het eten. Kompliment Het komité merkt hierbij dan ook DEN HAAG - Hennie Top heeft in de eerste wedstrijd van het seizoen haar plaats in de nationale damesse- lektie meer dan waargemaakt. Ze be haalde haar overwinning in de Len terace over 52 kilometer na een over tuigende eindsprint met Connie Mei jer als afsluiting van een vlucht van ieys meer dan tien kilometer. dat ze hun personages met bijzonder veel „verve" brachten. Lotgevallen Het publiek heeft dan ook zeker genoten van de lotgevallen ten huize van Philip Hermans (J. Lievense) zijn vrouw (T. van den Hoek-van Beveren) en de pas aangenomen hulp in de huis houding, de Turk Ah Ben Yoessoef (A, Lievense). Zij verwachtten een bezoek van Philip z'n baas, de heer Zijl-van Beekbergen, dat goed moest verlopen omdat Philip kans maakte op een di- rekteurschap. op, dat de exploitant van het „Huis van Nassau", die de verzorging van de warme maaltijden heeft is te prij zen om zijn zorgvuldigheid en bereid heid om zoveel mogelijk tegemoet te komen aan de verschillende diëten en smaak van de abonnees: Het dagelijks kontakt van de be zorger met de cliënten wordt ook zeer gewaardeerd. De maaltijden wordt bij velen door de gebreken van de be trokkene door de bezorger op de tafel neergezet. Mocht er dus niets voor vallen van ziekte of ongeval dan wordt dit direkt opgemerkt en kun nen er maatregelen genomen wor den. Helaas was het kontakt in 1983, door de abnormale hoge groenten- en aardappelprijzen, genoodzaakt om de warme maaltijdprijs nader vast te stellen op 7,-. Dit betekende een mi nimale prijsverhoging van 0,25 per maaltijd. Meer maaltijden Verheugend is te melden dat on danks deze prijsverhoging het aantal geleverde maaltijden ten opzichte van 1982 is vermeerderd met 957. Het totaal geleverde warme maaltijden in 1983 was 9.403. Het gemeentebestuur van Zierik zee verleende in 1983, voor de ver voerskosten van de bezorging van de warme maaltijden, een subsidie ter grote van 3.619,20. Voor 1984 werd weer een subsidie aangevraagd. Alhoewel men in Zierikzee op de hoogte is van de werkzaamheden van „Tafeltje Dekje", wil het komité er toch op wijzen dat degene die in aan merking wenst te komen, kontakt kan opnemen met de exploitant van Een en ander liep natuurlijk hele maal in de soep toen de volgende mensen door „de open voordeur^' bin nenkwamen: de spontane en eigen zinnige oude vader van Carla (Ph. van Ast), twee heren die zeiden de heer Zijl-van Beekbergen te zijn (L. van Beveren en W. Hazenak) en drie dames die beweerden de sekretares- se van deze direkteur te zijn (C. van DienstrGroenëndijk, N. van Beveren van Dijke en J. Lievense-van Beve ren). De verwarringstijgt ten top als in het tweede bedrijf een vaas bloemen met een zeer geheimzinnig gedicht gevon den wordt Bovendien ligt er ook een „tikkend" pakje op de tafel wat voor veel beweging en aktie in het toneel stuk zorgt van over-de-grond-kruipen- de-mensen, terwijl ook de scene met de drie hoofdjes vanachter de bank zeer vermakelijk was. Het pak blijkt geen bom, maar een wekker te bevatten die echter wel vergezeld gaat van een gedicht dat de heer Zijl-van Beekbergen opeist als gijzelaar voor hij afloopt, anders worden alle aanwezigen de dupe met uitzondering van Ali. De echte direk teur blijkt echter niet aanwezig te zijn, zodat de dolste situaties ont staan omdat iedereen de dans wil ontspringen. Een grappige rol speelt hierbij ook de inmiddels ten tonele gevoerde kraamverpleegster Tina Dressman(B. Quist-Duinhouwer). In het derde be drijf volgt de ontknoping waarbij alles op een heroine-smpkkelzaak blijkt te berusten en de gastarbeider Ali, de echte Zijl-van Beekbergen blijkt te zijn. Een verrassende, een beetje war- relige ontknoping van het sukesvolle toneelstuk waar de spelers ruim twee maanden op geoefend hebben. De heer A Drijgers was de souffleur en de avond werd besloten met een baL het „Huis van Nassau" of met de komité-leden. De samenstelling van het komité - dat driemaal vergaderde - is niet ge wijzigd. Sekretaris is: de heer M. v. Gilst, Calandweg 41, tel. 4002. De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de nhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge bonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van ie redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. Direkte hulp vewrlenen op het ge bied van de medische ontwikkelings samenwerking is iets dat SIMAVI nu reeds 59 jaar in haar vaandel voert. Kleinschalige, overzichtelijke en betaalbare projekten, in tientallen landen in de derde wereld, ontvingen óók in het afgelopen jaar steun van SIMAVI. Aanleg van waterputten, medicijnen, indtrumenten, trans portmiddelen, onderwijsfaciliteiten ten behoeve van voorlichting op het gebied van de gezondsheidszorg en de landbouw, bouw en verbouw van kleine klinieken enz. Steun om eigen plannen uit te voe ren of steun om lopende projekten goed te latenm funktioneren. 59 jaar medische steun, niet altijd onder even gunstige omstandigheden en het laat zich aanzien dat hierin (helaas) de komende jaren weinig of geen wijziging zal optreden! Daarom wil SIMAVI doorgaan, maar zij is daarbij volledig op een ieders mede werking aangewezen. De vereniging SIMAVI ontvangt geen subsidies, het is dus UW steun, die SIMAVl's hulp mogelijk maakt! Giro 300100, t.n.v. SIMAVI Haarlem. Kollekteweek: 19 t/m 25 maart. Kollektekomité: Burgh-Haamstede. M. C. Alblas-Slager Duinwegje 27 Tel. 01115-2338 23. Ze besluiten de nacht op deze rustige plaats in het woud te blijven en terwijl Svein Langtand met eindeloos geduld met behulp van een paar vuurstenen, wat dor mos en schil fers berkenschors een vuurtje maakt, gaat Axe, de boogschutter op jacht. Als hij in het kamp terugkeert, heeft hij - door de pijlen steeds opnieuw te gebruiken - vijf konijnen verschalkt. Door een misschot is hij echter een der pijlen kwijtgeraakt tussen het gebladerte, de tweede is gespleten, zodat hun enige bewapening nu nog slechts bestaat uit de nomadenboog. „Nou, daar kunnen we dan nog eens een flin ke klap mee uitdelen", meesmuilt Svein, als ze even later de geroosterde konijneboutjes ver orberen. „Daar zullen we het toch maar niet op aan laten komen, want het zou onze laatste klap wezen, vrees ik", antwoordt de Noorman. „De nomaden zijn doodsbenauwd in het donkerMisschien is het beter 's nachts te reizen en ons overdag te verbergen." Daar zijn de anderen het mee eens. Na een paar uur gerust te hebben, verlaten ze dus hun veilige schuilplaats voor de gevaarvolle tocht naar Gondalfs burcht. ZIERIKZEE - Naast de verzorging van warme maaltij den wordt het sociale kontakt dat daaruit voortvloeit erg belangrijk geacht, aldus wordt gemeld in het jaaro verzicht 1983 van het komité Tafeltje Dekje te Zierikzee. Dat kontakt is aanwezig,(tó°r de dames die de maaltijd- bonnen verkopen. Hun komst, liefst wekelijks op dezelf de tijd, wordt zeer op prijs gesteld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 7