I Schitterende triomf voor HSD A-meisjesteam bij Push (1-6) Twee winterbokalen voor pony-kombinaties van eilandelijke verenigingen NIEUWSBODE Topskorers voetbal Overwinningen dames SKNWK en WIK maar verlies voor Dreischor 6 Veteranen Zierikzeese vereniging- boeken belangrijke zege ZIERIKZEE - De beide standaardteams van de Zierik zeese hockeyvereniging HSD hebben het in de eerste kompetitieronde na de winterstop lelijk af laten weten. Het damesteam verloor de uitwedstrijd bij lijstaanvoer der Pelikaan in Roosendaal met 4-0. Het herenteam kreeg op sportpark Bannink met 0-1 klop van Zevenber gen, dat hierdoor op de eerste plaats van de ranglijst te recht kwam. De Zierikzeese ploeg bezet nu de vierde plaats en kan eventuele kampioensaspiraties wel opber gen. Ook promotiekansen kunnen wel worden vergeten, te meer daar nummer drie van de ranglijst, Goes, bij Gilze-Rijen een 0-1 overwinning behaalde. Het tweede herenteam verloor ook in Zierikzee, ook al met 0-1 van Etten-Leur V. HSD handhaaft nog wel de tweede plaats. Beter verging ht het veteranenteam van HSD. Op sport park Bannink werd met 3-2 gewonnen van koploper Tempo uit Bergen op Zoom. Het eerste A-meisjesteam verraste met een schitterende 6-1 zege op het op de derde plaats staande Push. De B-jongens boekten de eerste sei zoenzege: 1-0 tegen Zwart Wit. Bonne Brouwer skoorde voor de veteranen van HSD de openingstreffer, die uiteindelijk zou leiden naar een belangrijke 3-2 triomf voor de Zierikzeese ve- teranen. Relatief staat de ploeg nu op kop, maar men zal alle zes nog resteren de wedstrijden in winst moeten omzetten om het kampioenschap binnen te halen. Meisjes AI is in de eerste wedstrijd van de tweede helft van de veldkom- petitie geweldig goed begonnen. In Breda werd Push 2, dat een derde plaats op de ranglijst innam met 1-6 verslagen. Thuis verloor HSD met 2- 3. Het betekende de grootste over winning in dit seizoen voor het Zie rikzeese elftal dat het in de over gangklasse heel zwaar te verduren heeft. Danielle van Veeren maakte in de uitwedstrijd weer voor de eerste keer sinds oktober haar opwachting in het A-team. Een ernstige kniebles- sure hield haar maanden aan de kant. Natasja Alkemade skoorde de openingstreffer, waarna Anneke Vlieger 2-0 aantekende. Nadat Push 2-1 maakte, voerde opnieuw Natasja Alkemade via een strafbal de skore op naar 3-1. In de tweede helft zette HSD haar overwicht om in nog eens drie goals. Annemarie Arkenbout zorgde voor de vierde treffer, Renske Bergsma maakte fraai 1-5 en Linda Straetemans bepaalde de stand op 1- 6. Veteranen De zege van de veteranen betekent een serieuze gooi van het HSD-elftal naar het kampioenschap. Lijstaan voerder Tempo had 21 punten uit twaalf wedstrijden verzameld voor dat het op winst beluste team naar Zierikzee kwam. De Tempo-spelers waren diep teleurgesteld door de 3-2 zege van HSD. De nederlaag heeft namelijk tot ge volg dat HSD nog maar één punt ach terstand heeft op Tempo en nog een wedstrijd extra moet spelen. Als HSD dus alles blijft winnen (er zijn nog zes wedstrijden af te werken) is de eerste plaats een feit. De overwin ning op Tempo is met name te dan ken aan de verdediging van HSD waarin ausputzer Peter Frima en go alie Paul van der Borght hoofdrollen vervulden. Tempo viel bijna konstant door het midden aan en stuitte keer op keer op Peter Frima, die zijn elftal behoedde voor een groot aantal tegendoelpunten. Al vanaf de eerste minuut zette Tempo een enorm aanvalsoffensief in, maar het was toch HSD dat de openingstreffer kon skoren. Uit een strafcorner tekende Bonne Brouwer voor 1-0. Nadat Tempo de gelijkma ker had geskoord bracht Nas Huis- son zijn team weer op voorsprong, 2- 1. Ondanks deze twee goals had HSD grote moeite om aanvallend in zijn spel te komen. Het middeveld van de bezoekers stoorde vroegtijdig de po gingen van HSD om aan te vallen. Vlak voor tijd maakte Tempo de ver diende gelijkmaker, maar dat feest duurde niet lang. Na een lang afwe zigheid was het team van HSD op nieuw versterkt met Jer Koeman, die zondag de winnende goal mocht sko ren. Slechts enkele sekonden voor het fluitsignaal passeerde hij de kee per van Tempo. Jongens A won met 1-6 van Zun- dert, jongens C behaalde een monsterzege op Breda 5: 1-9, jongens D verloor met 0-1 van Olympia en Jongens ED won met 5-0 van Vlissin- gen. Meisjes A2 verloor met 1-2 van Etten-Leur 3 en meisjes C speelde 2-2 gelijk tegen Push 4. .naao^-.- SEROOSKERKE - Na de twee winterbokalen, die recentelijk door eilande lijke pony-kombinaties werden veroverd tijdens de finales van de dressuur- wedstrijden in Bruinisse, kwamen zaterdag andermaal twee NPC- hoofdprijzen bij Schouwen-Duivelandse kombinaties terecht bij de springfi- nales, die in het Walcherse Serooskerke werden afgewerkt. Monique Willem- se veroverde met Janita de bokaal in de L-klasse voor haar vereniging PPC Schouwen-Duiveland, terwijl Erica Butler er met Roeff voor zorgde, dat ook de Ruitervereniging Renesse weer in de hoofdprijzen viel. Zij won de bokaal in de M-klasse. In de L-klasse werd het zowel in de dagklassering als in de totaalstand een kompleet Schouwen-Duiveland aangelegenheid. In beide gevallen waren de drie eerste plaatsen voor ei- landelijke kombinaties. Catherine Butler won met Taufan het dagklas sement door in de barrage de snelste tijd te laten afdrukken. Na 23,0 se- konde snelde Taufan door de finish. Het bleek uiteindelijk niet voldoen de voor de eindzege, omdat Monique Willemse met Janita op de tweede plaats beslag legde. Zij bleef ook voor de tweede keer foutloos in 24,0 sekonde, waarmee zij Anouschka Lutgenau twee tiende sekonde voor bleef, hetgeen de RV Renesse- kombinatie uiteindelijk de totaalze ge kostte. Met Mr. Ares startte Anouschka Lutgenau, evenals Moni que Willemse met vijf punten aan de finalewedstrijd. In de eindklassering skoorde de PPC SC-kombinatie ze ven punten, terwijl zowel Catherine Butler als Anouschka Lutgenau op acht punten uitkwamen en daardoor de tweede plaats deelden. In de M-klasse had Erica Butler to taal geen tegenstand, omdat de kon- kurrentie het blijkbaar niet meer zag zitten om de Burgh-Haamsteedse amazone met haar pony Roeff te ko- AARE - De Oostenrijker Hans Enn heeft de reuzeslalom in Aare (Zwe den) gewonnen. Enn had na twee manches 0,16 sekonden voorsprong op zijn landgenoot Hubert Strolz, die tweede werd. Het brons ging naar de Zweedse favoriet Ingemar Sten mark die zich door een snelle tweede manche opwerkte van de zevende naar de derde plaats. De wedstrijd maakt deel uit van de reeks voor de wereldbeker. SAO PA ULO - Björn Borg heeft het tennisraket weer eens gehan teerd. Dat ging trouwens niet ge paard met het sukses dat hij in zijn aktieve loopbaan gewend was. In Sao Paulo verloor de vijfvoudige Wimbledon-winnaar een demonstra tiewedstrijd tegen de Braziliaanse veteraan Carlos Kirmayer met twee maal 3-6. De Zweed ontmoet Kir- mayr nog twee keer deze week alvo rens hij afreist naar New York om te gen John McEnroe aan te treden. men bekampen. Hierdoor werd zij automatisch winnares van de winter- bokaal, maar zij onderstreepte haar klasse door twee keer foutloos rond te komen, waarbij zij 23,0 sekonde liet afdrukken. In het B-springen ging de zege naar Sandra van Dijke met Peter Pan van de PPC Schou wen-Duiveland. Zij reed alleen voor de dagprijzen en werd winnares dank zij een betere stijlwaardering dan Esther van Tilborg met Romeo van de RV Renesse. Zij kregen respektievelijk 70 en 68 stijlpunten. De winterbokaal ging naar Angela Anthonisse met Esther van Tilborg met Romeo op de tweede plaats, waardoor zij voor de tweede keer net naast de bokaal greep. Ook tijdens de dressuurwedstrijden werd zij tweede. Marit en Sander van der Vet skoren in jeugdtennis BURGH-HAAMSTEDE - Tijdens een jeugdtoernooi in de tennishal van Sport- en Rekreatiecentrum Krayestein in Burgh-Haamstede boekten broer en zus Marit en Sander van der Vet in het gemengd dub belspel in de leeftijdsgroep van twaalf tot zestien jaar een fraaie ze ge. Het meisjes dubbelspel werd een overwinning voor Marit van der Vet samen met Astrid Verspeek en broer Sander wilde hiervoor niet onder doen door met Martijn van Toledo het jongens dubbelspel op zijn naam te schrijven. In de jongste kategorie tot twaalf jaar viel met name het leuke spel van broer en zus Pieter en Martine de Groene op, al konden zij het toernooi niet op hun naam schrijven. De winst in het gemengd dubbel was voor Corstiaan en Colette de Vries. Het meisjes dubbel leverde een knappe zege op voor Femke Clerx en Lianne de Looff, twee van de uitstekende pupillen van trainer Theo Gorsse. Het jongensdubbel werd gewonnen door Remko Canters en Vincent van Toledo, die zich schier onklopbaar toonden. PIRMASENS - Marjolein van Unen is in Pirmaesens (West-Duitsland) Europees judokampioene geworden. Maijolein van Unen, afkomstig uit Vlaardingen, won het goud in de klasse boven 72 kilogram. In de fina le rekende zij af met de Francaise Na- talina Luping. NISTELRODE - Jack Laurense is zaterdag tijdens een regio motorcross in Nistelrode bij een noodlottig onge val verongelukt. Laurense, af komstig uit Kessel (Limburg), is in het ziekenhuis te Oss aan de inwendi ge verwondingen bezweken. De mo torcrosser was vijftien jaar. Brigitte Helsloot en Marco Nolet winnen mixedtoernooi BURGH-HAAMSTEDE - In Sport en Rekreatiecentrum Krayestein in Burgh-Haamstede namen twintig koppels deel aan een mixed ten nistoernooi. In de finale moesten Bri gitte Helsloot en Marco Nolet het uit eindelijke opnemen tegen Kees van Burgh en Annelies Admiraal. Het Duiveland-koppel had het aanvanke lijk moeilijk om het duel in zijn voor deel te beslissen, gezien de 3-3 tus senstand. Toen gaf de wat grotere er varing toch de doorslag en konden Brigitte Helsloot en Marco Nolet toch doordrukken naar een 7-4 tri omf. De twintig koppels begonnen het toernooi, verdeeld over vijf poules. Van de eerte drie poules gingen de nummers een en twee verder, terwijl in wat minder sterke poules D en E een speler leverden voor de kwartfi nales. In poule A toonden Kees van Burgh en Annelies Admiraal zich het sterkst vóór Aldo en Angelina de Spirt. In poule B bleef het tot en met de laatste partij onzeker wie de eerste plaats zou opeisen. Door een beter gamesaldo werden hier de late re toernooiwinnaars Brigitte Helsloot en Marco Nolet eerste met Nelleke Drijgers en Melvyn Atoon op de tweede postitie. Ook in poule C bleef het tot het ein de onzeker, wie naar de finalepoule zou gaan, Andermaal moest het ga mesaldo beslissen. Katie en Jaap Taaie wonnen met Marja en Wim Hart als tweede. In poule D was het vanaf het begin al duidelijk, dat Ria van de Roest en Joop Verboom zou den winnen en in poule E won het echtpaar Len en Tonny Monster uit Brussel voor Els Franke en Cees Bom. In de finalepoule was de verrassing het enthousiaste spel van Kees van Burgh en Annelies Admiraal. Eerst werden Nelleke Drijgers en Melvyn Atoon met 7-6 aan de kant gezet en vervolgens moesten Len en Tonny Monster het met 5-2 afleggen. De an dere finalisten werden Brigitte Helsloot en Marco Nolet via achter eenvolgens overwinningen op Marja en Wim Hart (9-3) en Katie en Jaap Taaie (8-2). In de finale toonden zij zich uiteindelijk ook de sterksten. Schaakvereniging Zierikzee ZIERIKZEE - In de huishoudelijke kompetitie van schaakvereniging Zierikzee werden negen partijen ge speeld uit de 22e ronde. Han van der Made kon het niet bolwerken tegen koploper Martin Krijger, die hier door nu wel een vorstelijke voor sprong heeft opgebouwd tegenover zijn naaste konkurrenten. A. Riemens versloeg na taai verzet zijn tegenstander A. J. Scheele, ter wijl J. J. Hoogstrate en J. Verkerk hun partijen verloren van respektie velijk S. Spiegels en J. L. Bom. P. Wiebols en A. M. van der Westen kwamen remise overeen, terwijl va der en zoon Bleyi hun partijen in winst omzetten tegen respektievelijk J. Legerstee en P. Klumper. S. Stoel was niet opgewassen tegen A. Louws. Na 22 ronden is de stand als volgt: 1. M. M. Krijger, 694 pnt.; 2. H. C. Jukkenekke, 559 pnt.; 3. T. Donker, 548xh pnt.; 4. J. A. J. van der Made, 523 pnt.; 5. H. Uil, 513V2 pnt.; 6. A. J. Scheele, 482V2 pnt.; 7. A. Riemens, 452V2 pnt.; 8. R. van de Veken, 443 pnt.; 9. A. M. van de Westen, 443 pnt.; 10. P. Wiebols, 410 pnt.; 11. J. J. Hoogstrate 385 pnt.; 12. J. F. Spie gels, 361 pnt.; 13. J. L. Bom, 346 pnt.; 14. J. Verkerk, 323V2 pnt,; 15. B. S. Spiegels, 296V2 pnt.; 16. P. C. van der Schee, 296 pnt.; 17. C. van Eldik, 281V2 pnt.; 18. A. Louws, 255 pnt.; 19. S. Stoel, 254 pnt.; 20. J. Legerstee, 218 pnt.; 21. J. van Loon, 191 pnt.; 22. P. Klumper, 186V2 pnt.; 23. J. Krijger, 184V2 pnt.; 24. J. Vos, 130 pnt.; 25. E. Bleyi, 12V/2 pnt.; 26. B. P. Bleyi, 106 pnt.; 27. C. P. Polderman, 36 V2 pnt.; 28. J. A. de Jong, 34V2 pnt. SV TOG boekt prima resultaat tegen Koudekerke KOUDEKERKE - Het achttal van de Bruse schaakvereniging TOG re vancheerde zich in Koudekerke voor treffelijk op zichzelf voor de 2-6 ne derlaag tegen het laaggeklasseerde Oost burg door een 4-4 gelijkspel weg te halen tegen Koudekerke, de num mer twee op de ranglijst. Martin van Driel walste over zijn opponenten heen en bezorgde TOG een snelle voorsprong. Van Driel sloot de kompetitie af met 4V2 punt in zeven kompetitieduels, waarmee hij topskorer van de Bruse vereniging werd. Kees van de Bos maakte een solide remise, waarna Chris van de Berge, die inviel voor Jaap de Jonge, verloor van M. de Bock aan bord twee. Jan van de Bos maakte in remi sestand een blunder, waardoor Kou dekerke op 2V2-V/2 kwam. Ad van Klinken trok de stand gelijk door een goede stelling winnend af te slui ten. De resterende drie partijen ston den alle gewonnen voor TOG en de winst van de wedstrijd leek binnen handbereik. Toen dreigde het noodlot toe te slaan, aangezien M. Houkamp in ge wonnen positie in tijdnood een dame weggaf. Het kwam nu op Jan de Kor te en René Bal aan. Het betrof twee tijdnoodduels. Vlak voor de tijdkon- trole trok René Bal de stand recht tot 3y2-3V2. In een partij met een gekom- pliceerde Chinese variant van de Pirc-verdediging welke veel tijd opslokte miste De Korte in hevige tijdnood (zeventien zetten in zeven minuten) de winst aan boord een. Al met al behaalde TOG deze kompeti tie twee keer zoveel punten als vorig seizoen, namelijk zes uit zeven wedstrijden. ZIERIKZEE - De topskorerslijst van Schouwen-Duiveland on derging het afgelopen weekeinde bijzonder weinig wijzigingen. De dertien eilandelijke standaardteams produceerden welgeteld dertien treffers, die bovendien ook nog door dertien verschillen de spelers werden aangetekend. Koploper René Roon skoorde vanuit een strafschop zijn 22e seizoentreffer en liep daarmee een doelpunt op zijn Brouwse teamgenoot Joop Krips, die op zeven tien bleef staan. Doordat Ouwerkerker René Waardenburg tegen Renesse voor het eerst sinds 20 november 1983 weer eens produk- tief was, deelt hij nu weer de tweede plaats met Krips. ZSC-spits Olivier Verwest kwam niet tot skoren en blijft daar door vierde met vijftien doelpunten en Arjan Visser van Brou wershaven blijft vijfde met dertien doelpunten. Vier spelers vol gen met tien doelpunten. Jan-Leen Boot van Zierikzee en het ZSC-duo Marco van Oeveren en René Flohil zagen Leen Radema ker van Renesse naastzij komen. Het was overigens opmerkelijk, dat het afgelopen weekeinde weer drie nieuwe namen aan onze topskorerslijst konden worden toegevoegd. Bij SKNWK skoor- den Jan van de Velde en Arie Folmer voor het eerst, terwijl Chris Tetteroo dat voor Dreischor deed. In totaal skoorden inmiddels 114 spelers een of meer keer. Bij SKNWK zorgde het grootste aan tal spelers voor de totaalproduktie: twaalf. ZIERIKZEE - Door een aantal verrassende uitslagen was de puntenoogst van onze drie kandidaten in de zestiende Nieuwsbode-Toto niet al te groot. Van de drie fluitisten skoorde John Hatzmann met acht punten het hoogst, terwijl Jaap de Bruine uitkwam op zeven punten. Han Steenpoorte behaalde eveneens zeven punten, maar de Duivelandfluitist was wel de enige, die de „joker" van de week goed aankruiste. Hij voorzag het gelijke spel in de derby tussen zijn ploeg en die van DFS, al was het wel nipt, omdat Marcel van Grunsven pas een drietal, minuten voor tijd zijn ploeg naastzij schoot. Door deze resultaten blijven nog steeds drie gokkers met elk twaalf punten aan de leiding. Ico van de Berg van Duiveland, Jacco de Jonge van Brouwershaven en Zierikzee-vice-voorzitter Cees Lodewijk zijn vooralsnog de leiders in het klassement. Jaap de Bruine was de enige, die het gelijke spel van Bruse Boys in Aalst bij Roda Boys zag zitten. Op het slechte veld werd niet geskoord. Mevo leverde bij Veere een zwakke prestatie, die werd bekroond met een 2-0 nederlaag, een resultaat wat Jaap de Bruine en John Hatzmann overi gens wel voorspelden. Hatzmann was de enige, die SKNWK een over winning toebedacht tegen Hoede- kenskerke. Evenals twee weken ge leden in het bekerduel werd het ook nu 3-0. De „joker" van de week tus sen Duiveland en DFS was van een redelijk gehalte en werd afgesloten met een 1-1 gelijke stand, waarmee DFS blijft meedoen voor het kampi oenschap in de eerste klas. Han Steenpoorte gokte als enige juist. WIK-ZSC was het aankijken niet waard en eindigde zoals het begon. Dit keer was Steenpoorte de enige, die foutief voorspelde. Brouwersha ven had het opnieuw moeilijk met Bruse Boys III. Werd het enkele we ken geleden in Brouwershaven 3-2 voor de ploeg van Kees Kommer, dit keer werd een 3-1 zege geboekt. Drie keer verscheen het kruis in het juiste vakje. Zierikzee liep in een povere wedstrijd tegen de eerste seizoenne derlaag aan. Goes had aan een doel punt voldoende om de winst mee te nemen naar de Bevelanden. Dit keer drie foutieve voorspellingen. Drei schor kon het niet redden bij Cortge- ne. Wel stond de ploeg geruime tijd voor, maar in het laatste half uur produceerde Cortgene drie treffers. Jaap de Bruine en John Hatzmann tipten goed. De derby tussen Renesse en Ouwer- kerk leverde met veel pijn en moeite een 1-2 zege op voor de Ouwerkerkse ploeg. Drie goede voorspellingen wa ren daarmee een feit. Zonnemaire overwinterde blijkbaar te lang en kreeg een 9-1 naderlaag aangemeten bij Hansweertse Boys. Dit keer weer drie foutieve aankruisingen. De da mes van SKNWk wonnen regelmatig van Patrijzen (3-0) en hier was alleen Jaap de Bruine fout, terwijl bij de eerste seizoenzege van WIK op Nieuwdorp (2-1) drie keer een kruisje foutief stond genoteerd. Geheel te genovergesteld was de skore van on ze gokkers bij Wemeldinge-Drei- schor. De bezoekers verloren met 6-0. NIEUWERKERK/KERKWERVE - De damesploegen van SKNWK en WIK hebben zaterdag overwinningen geboekt in de eerste klas van de damesvoetbalkompetitie. Voor SKNWK was dit bepaald geen verrassing, maar des te groter was de surprise, dié WIK zichzelf bezorgde. De Nieuwerkerkse dames klopten Patrijzen na een redelijk eerste helft, maar een mindere tweede periode met 3-0. WIK verraste met een 2-1 zege op Nieuwdorp, waardoor de ploeg in ieder ge val de hatelijke nul wegwerkte. De degradatie kan evenwel nog nauwelijks ontlopen worden. In de tweede klas leed Dreischor een flinke nederlaag tegen Wemeldinge. Op de Bevelanden verloor de formatie met 6-0. In de eerste helft draaide de dames formatie van trainer Jaap Goud nog zeer redelijk tegen Patrijzen. De da mes uit 's-Heerenhoek bezorgden de nieuwe SKNWK-keepster totaal geen werk. Aan de andere kant viel er voor de Patrijzen-keepster heel wat meer werk op te knappen, maar het duurde toch nog tot vijf minuten voor het rustsignaal vooraleer Jean- nette van Grunsven voor de ope ningstreffer kon zorgen. Een hoek schop van Marleen van der Zande werd door Petra Rouw verlengd, waarna Van Grunsven kon afronden. In de tweede helft kon Patrijzen wat meer aanvallende impulsen ontwik kelen, maar echt in gevaar kwam de SKNWK-veste niet. In de laatste vijf minuten van de ontmoeting kon de thuisploeg de skore nog uitbouwen naar 3-0, doordat eerst Petra Rouw een knappe solo afrondde en vervol gens Jeannette van Grunsven haar tweede treffer meepikte na een gave aanvalsopzet met Petra Rouw en Ma- riette Bolkenbaas. Dc dames van WIK konden zater dagmiddag feest vieren. Na twaalf nederlagen op rij zijn zij er zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Nieuw dorp in geslaagd hun eerste overwin ning (2-1) in de le klas te laten note ren. Het was een verdiende beloning voor de dames van WIK die ondanks de nederlagenreeks nog steeds dc moed erin wisten te houden. Ook in het treffen tegen Nieuwdorp werd de nodige inzet weer aan de dag gelegd, waarvoor het uiteindelijk dc ver diende beloning kreeg. De be zoeksters slaagden er wel in de skore te openen (0-1), maar Inge Hubregtse, die een uitstekende wedstrijd speel de, zorgde er voor dat met gelijke stand (1-1) de thee kon worden genut tigd. Na de hervatting was het Jos van Langeraad die de thuisklub naar een 2-1 voorsprong wist te schieten. Nieuwdorp probeerde hierna nog wel om de balans weer in evenwicht te brengen maar de verdediging van WIK gaf de winst niet meer uit han den. Petra Rouw snelt op het Patrijzen-doel af, ondanks het feit, dat zij wordt be laagd door een verdedigster. Even later rond zij haar aktie af met het tweede Nieuwerkerkse doelpunt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 6