Uitstekende uitvoering van „Crescendo' streeknieuws Kleedakkommodatie én klubgebouw kunnen gaan verrijzen op nieuwe sportpark Lange Blokweg 4 Gemeenteraad Zierikzee unaniem akkoord met gewijzigd voorstel ZIERIKZEE - De strijd is gestreden. In de kortste keren zuilen er op het nieuwe sportpark aan de Lange Blokweg in Zierikzee weer volop aktiviteiten worden ontplooid. Wat nu nog een grote open vlakte is, daarop zullen binnen afzienbare tijd een fraaie kleedakkommodatie én een klubgebouw met speciale voorzieningen, bestaande uit een bestuurskamer, openbare toiletten en een invaliden toilet, verrijzen. Met unanieme stemmen werd een gewij zigd voorstel daartoe tijdens de gemeenteraadsverga deringvan de gemeente Zierikzee aangenomen. Hiermee ziet met name Voetbalvereniging Zierikzee zijn geweldige inzet van de voorbije weken, waarbij hals-over-kop een nieuw plan op tafel diende te worden gebracht, nadat het voorstel van het CDA, waarbij een renteloze lening van f 153.052,- werd voorgesteld met daaraan verbonden enkele voorwaarden, schipbreuk had geleden. Dit ge beurde omdat Mevo niet samen met Zierikzee wenste op te draaien voor de schoonmaakkosten c.q. -werkzaam heden van de kleedakkommodatie. Omdat het CDA zich achter dit standpunt van de zaterdagvereniging schaarde, maar Zierikzee er pertinent aan wenste vast te houden, trok de indiener van het voorstel dit enkele dagen later weer even vlot in, waarmee het nieuwe sportpark én de verenigingen zonder klubgebouw dreigden te komen, wanneer de opening van het komplex eenmaal een feit zou zijn. om zo te berwerkstelligen, dat de ge- meentraad vier dagen later het fiat zou geven om aan de slag te gaan na goedkeuring van het verzoek ter ver lening van krediet Startsubsidie Na de verzending van dit voorstel deden zich echter een aantal nieuwe ontwikkelingen voor. Het bestuur van Voetbalvereniging Zierikzee diende een nieuw plan in vopr de bouw van een klubgebouw in traditionele vorm, waarbij de bouwkosten echter aan merkelijk lager waren komen te liggen, namelijk op f 180.000,-. In het plan waren ook een bestuurs kamer en openbare toiletten voor zien. Het bestuur van de W Zierik zee liet tevens weten van de totale bouwkosten zelf f145.000,- te kunnen inbrengen. Het kollege van b. en w. werd verzocht te bevorderen, dat voor de bouw van dit klubgebouw een startsubsidie verstrekt zou worden voor het openstaande bedrag ad f 35.000,-. Tijdens de gekombineerde vergadering van de kommissies fi nanciën en sport kwamen beide plan nen aan de orde. Het plan van de W Zierikzee op aandringen van wethou der voor sportzaken L. J. van Gastel, omdat hij het toch een sportief ge baar vond ten opzichte van de W Zierikzee om hun werklust alsnog te trachten te belonen. Gelet op het feit, dat zowel het ge meentelijke plan voor de bouw van een kleedakkommodatie, als het plan van de W Zierikzee voor de bouw van een klubgebouw voorzagen in het kreëren van een bestuurskamer en openbare toiletten, werd tijdens de kommissie vergadering geopperd om deze open bare voorzieningen niet in de kleedak kommodatie aan te brengen, omdat van alles twee, een te veel was. Voor gesteld werd vervolgens door PvdA-er D. van der Wekken om op grond van de Wethouder L. J. van Gastel van sportzaken mocht na afloop van de behandeling van de realisatie van de kleedakkommodatie en het klubge bouw de nodige felicitaties in ont vangst nemen. Na het intrekken van het CDA-voor stel besloot het kollege van burge meester en wethouders van de ge meente Zierikzee de zaak weer terug te moeten draaien naar het aanvanke lijke plan, waarin naast de bouw van een kleedakkommodatie nu slechts werd rekening gehouden met een pu blieksruimte/annex bestuurskamer en openbare toiletten. Deze laatste twee voorzieningen waren in het eer dere plan in de klubruimte gesitueerd. De kosten van dit aangepaste plan werden geraamd op globaal f706.000,- Over dit nieuwe plan zouden de ge zamenlijke kommissies van advies en bijstand voor financiën en sport zich op donderdag 15 maart gaan buigen daardoor voor de gemeente ontstane besparing een eenmalige bijdrage te verstrekken aan de VV Zierikzee. „Deze vereniging treft in het door haar te realiseren klubgebouw tevens een aantal voorzieningen, die bij het ont breken van dat klubgebouw elders door de gemeente gerealiseerd zouden moeten worden", stelde Van der Wek- kea Zelfwerkzaamheid Overigens bleek tijdens de gekom bineerde vergadering van de kommis sies financiën en sport, dat de W Zierikzee naast de gevraagde bijdrage ad f 35.000,- in de bouwkosten van het klubgebouw, de gemeente tevens ver zocht de kosten van de fundering en riolering tot een maximumbedrag van f20.000,- voor haar rekening te nemen. Daardoor kwam het totaal aan de W Zierikzee te verstrekken bijdrage op f 55.000,-. „Daarnaast blijft binnen de W Zierikzee natuurlijk nog steeds de bereidheid aanwezig om in het kader van de zelfwerkzaamheid een bijdra ge te leveren aan de totstandkoming van de kleedakkommodatie", liet voorzitter Jan Hagestegn van de W Zierikzee tijdens de kommissiever gadering nog weten. Alles bijeentel- lend hield het door de W Zierikzee gelanceerde plan voor de gemeente Zierikzee een besparing op de reali satie van de kleedakkommodatie in van f 69.500,-. Voor de kleedakkom modatie diende nu, rekening hou dend met het feit dat er geen be stuurskamer, geen openbare toilet ten en geen invalidentoilet hoefde te worden ingebracht en tevens reke ning houdend met de inbreng aan zelfwerkzaamheid vanuit de VV Zie rikzee, f 636.500,- (inklusief BTW) te worden gevoteerd. Gelet op deze besparing achtte het kollege van b. en w. het redelijk om de W Zierikzee in de bouwkosten van het klubgebouw met bestuurskamer, openbare toiletten en invalidentoilet ten behoeve van deze drie openbare voorzieningen een eenmalige bijdrage te verstrekken van f 55.000,- met daar aan gekoppeld een viertal voorwaar den. Allereerst diende de genoemde voorzieningen gerealiseerd te worden, maar na realisering dienen zowel de openbare toiletten en het invaliden toilet voor iedereen toegankelijk te zijn. De bestuurskamer in het klubge bouw moet voor alle van het sport- komplex gebruik makende verenigin gen gratis ter beschikking staan. En tenslotte zal, wanneer de bouwkosten van het klubgebouw lager blijken te zijn uitgevallen dan f 180.000,-, de een malige bijdrage van f 55.000,- worden verlaagd met het bedrag van de mee valler. Het ligt in de bedoeling van het kollege om deze voorwaarden te zijner tijd op te nemen in de met het bestuur van de W Zierikzee af te sluiten erf pachtsovereenkomst ten behoeve van de ondergrond van het klubgebouw op het nieuwe sportpark. Chaotisch Tijdens de gemeenteraadsvergade ring herhaalde RU-fraktielid K. T. de Jonge zijn eerder tijdens de kommis sievergadering al gedane opmerking, dat het financieel allemaal wat chao tisch geworden zou zijn. „Als we nagaan, dat we hier over een looptijd van veertig jaar praten, dan zegt een ruwe schatting, dat de gemeenschap hier toch maar even jaarlijks f 500.000,- moet ophoesten. Dit bedrag moet gedragen worden door een beperkt gedeelte van de be volking. Waarschijnlijk heeft zeven tig procent van de Zierikzeese bevol king totaal niets met het sportieve gebeuren te maken", stelde De Jonge zonder een spier op zijn gezicht te vertrekken. Wethouder Van Gastel attendeerde De Jonge erop, dat dit getal waarschijnlijk omgekeerd zelfs aan de lage kant zou kunnen zijn. „Ik ben ervan overtuigd, dat minstens zeventig procent wel op de een of andere manier iets aan sport doet Dat ligt wel even anders", konstar teerde Van Gastel lakoniek. De Jonge kwam vervolgens met de sug gestie, dat de gebruikers van de ak- kommodatie misschien financieel te gemoet zouden moeten komen door een stuk zelfwerkzaamheid, hetgeen hem andermaal op een doeltreffend antwoord van de kant van de weer uiterst strijdlustige wethouder kwam te staan. „De gebruikers van de akkommo- datie zijn door mij persoonlijk al gerui me tijd geleden goed duidelijk ge maakt, dat zij in de toekomst veel werkzaamheden zelf zullen moeten verrichten. Daartoe is een heel plan opgesteld, wat uitvoerig met de sport parkgebruikers is doorgesproken. Misschien beloopt dit al meer als zij aan huur befalen. Bovendien hebben we steeds het uitgangspunt gehad, dat na de totstandkoming van de kleed akkommodatie de daarvan gebruik makende verenigingen zelf voor het schoonhouden van deze akkommoda- tie dienen te zorgen en wel naar rato van het gebruik dat zij daarvan maken. Door deze zelfwerkzaamheid leveren de verenigingen ook een bijdrage aan het zo beperkt mogelijk houden van de exploitatiekosten van deze akkommo- datie", argumenteerde Van Gastel Assistentie Positief reageerden de heren C. Le- gemaate (CDA), J. J. Geleijnse (WD) en H. Asma (PvdA) op het nieuwe ge wijzigde plan, waarbij het de W Zie rikzee niet ontbrak aan lof over de geleverde inzet om toch nog een klub gebouw neergezet te krijgen. Zijdelings attendeerde met name Geleijnse en Asma nog op het volgen de probleem: de renovatie van sport park Bannink. „Bannink moeten we in ieder geval niet vergeten. Beslist niet", meende Geleijnse. En Asma: „Wij ook niet, maar we zullen het wel bijzonder kritisch bekijken". Al met al werd het gewijzigde voorstel met unanieme stemmen aangenomen, waarna iedereen opgelucht kon ademhalen. Wethouder Van Gastel voorop. Zijn tomeloze inzet voor de realisatie van een kompleet sportpark was via de fijne assistentie van de W Zierikzee toch nog met het welver diende sukses bekroond. De tekening van het klubgebouw, zoals dat op het nieuwe sportpark zal gaan verrijzen. De vereiste speciale voorzieningen bestuurs kamer en openbare toiletten zijn hierin voorzien. Buitengewone Algemene Leden vergadering W Zierikzee ZIERIKZEE - Direkt na af loop van de gemeenteraadsver gadering van de gemeente Zie rikzee maakte het bestuur van Voetbalvereniging Zierikzee bekend, dat er dinsdagavond 27 maart om 21.00 uur een Bui tengewone Algemene Leden vergadering van de Zierikzeese zondagvereniging gehouden zal worden in de kantine van sportpark Bannink. De agenda vermeldt slechts een punt van essentieel belang: het verkrijgen van de goedkeu ring van de leden voor de bouw van een klubgebouw op het nieuwe sportpark aan de Lange Blokweg. Voornaamste punt is hierin het verlenen van de toe stemming voor het aangaan van een lening om deze bouw te kun nen uitvoeren. Na het openings woord van voorzitter Jan Hage- steijn zal voorgaand punt aan de orde komen. Na een korte pauze worden de notulen van het eerste deel van de vergadering ter goed keuring voorgelegd en al dan niet ondertekend, waarna het W Zierikzee-bestuur de bouw-akti viteiten kan opstarten. Dreischor genoot van „eigen" muziek DREISCHOR - Zaterdagavond 17 maart gaf de mu ziekvereniging „Crescendo" haar jaarlijkse uitvoering in het Dorpshuis te Dreischor. In een kort openings woord heette de voorzitter van de vereniging, P. J. van Donge, de aanwezigen hartelijk welkom, en in 't bijzon der de voorzitter van de KNF afdeling Zeeland, de heer C. J. Schout, met z'n echtgenote. Verder richtte hij een speciaal woord van welkom tot de heer A. N. van Over- beeke uit Wilhelminadorp en mevrouw M. van Bruggen uit Heinkenszand, die respektievelijk als sopraan saxofonist en toneelspeelster bereid waren geweest om op heel korte termijn de geblesseerde mevrouw R. van der Weijde-Smits te vervangen tijdens de uitvoering. Het afgelopen jaar is voor „Crescendo" geen slecht jaar geweest. De voorzitter memoreerde met vreugde dat zowel de drumband als de fanfare met sukses hebben deelge nomen aan KNF-konkoursen. Geluk kig is er weer een aantal leerlingen in opleiding. Verleden jaar speelden zij nog op een blokfluit, nu blazen ze en thousiast hun partijtje mee in een jeugdorkestje, geformeerd uit leden uit de fanfare. Nieuwe leden blijven natuurlijk altijd welkom voor de vereniging, want, zo vervolgde hij: ..Beste mensen laten we er met z'n al len voor zorgen dat ,,onze muziek" voor Dreischor behouden blijft! Ge lukkig weten we ons gesteund door ons gemeentebestuur, waarvan we het'jeugdorkest onder leiding van de heer A. L. van Wallenburg voor het voetlicht, een groep van 17 muzikan ten, die na elk gespeeld werkje een gul applaus in ontvangst mocht ne men. Een veelgehoord kommentaar vanuit het publiek was dan ook: erg leuk en veelbelovend voor de toe komst van „Crescendo". De drumband, onder leiding van hun instrukteur de heer A. Struijk, liet een gevarieerd programma ho ren, dat bij het publiek eveneens goed in de smaak viel. Na veel passen en meten wisten de leden van de fan fare en drumband gezamenlijk een plaatsje op het toneel te vinden om samen de mars Team-Work" van W. Laseroms ten gehore te brengen. Nadat de drumband via de trap het toneel had verlaten was het de beurt aan de fanfare om onder leiding van hun dirigent, de heer A. L. van Wal lenburg, het muzikale gedeelte van de avond verder af te werken. Het programma van de fanfare bestond uit negen werken, voornamelijk het uit wat lichte genre. Na de openingsmars „Kildare" van Jan van Nerijnen, volgde de goede uitvoering van het nummer „Ever- green-Grüsse" van W. Tuschla, waar bij de big-band-achtige sound van de vereniging erg opviel. Ook het karakterstukje „The hap py cyclist" van Ted Huggens met als solo-instrument een doodgewone jaarlijks een mooi bedrag aan subsi die mogen ontvangen, en door onze donateurs in de vorm van hun gelde lijke bijdragen, waarvoor onze wel gemeende dank. Het is fijn om te we ten dat zovelen onze vereniging een warm hart toedragen. Verder ook dank aan al diegenen met wiens me dewerking we in het afgelopen jaar zo'n kleine dertig ton oud papier konden ophalen, hetgeen ook altijd een welkome aanvulling voor de ver enigingskas betekent". Na enige huishoudelijke mededelingen wenste hij allen een plezierige avond toe met veel luister- en kijkgenot. Na deze inleidende woorden trad Jeugdige drummers van „Crescendo" op het podium van het Dorpshuis. fietsbel oogstte veel bijval van het publiek. De aloude mars „Sons of the brave" werd in het nieuwe jasje van W. Hautvast ook goed gebracht, evenals het veel rustiger „Sentimen tal Journey" van Randy Beck. Sluitstuk van het muzikale optre den bestond uit de nummers „Glen Miller-parade" van Seifert- Kressbronn en de marspotpourri „Sousa-favoriten" van W. Tuschla. De inzet van de muzikanten werd met een welgemeend applaus be loond. Toneel Na de pauze werd door de eigen to neelvereniging de klucht „Ach va der, lieg niet meer van Hans Kirchhoff opgevoerd. De kolderieke situaties en verkleedpartijen in dit lachsukses droegen er toe dat het pu bliek in de zaal menigmaal zat te schateren. De rollen werden op voortreffelij ke wijze vertolkt door Anton Ver- jaal, Loes de Jonge-Dooms, Judy van der Linde-Waasdorp en Monique de Jonge, als zijnde Paul van der Steen, zijn vrouw Hanny en zijn dochters Carla en Willy. Ko de Jonge speelde Paul's schoonzoon Henk van Ros- sum. Cor van Dixhoorn blonk uit als aanstaand schoonzoon toneelspeler karei Fibbe, die in dit stuk ook speel de als Karel's tweelingzuster en als imitator van direkteur Hogenhuis. In de plaats van de geblesseerde Riet van der Weide speelde Marianne van Bruggen de rol van schoonmoeder Caterina Vlisjes en Dies van der Lin de zette de rol van gepensioneerd kollega Pim de Bruin op de planken, als laatste speler in rij gaf Piet van Donge de echte direkteur Hogenhuis gestalte. Een werkelijk ovationeel applaus viel de toneelgroep ten deel. Vice-voorzitster Trudy Doeleman- Huter sprak een dankwoord tot de spelers en in het bijzonder tot regis seur Kees van de Vreugde, grimeuse Rina Verjaal-Loozen en souffleur An neke Jakobsen. „Crescendo" kan te rugzien op een zeer geslaagde uitvoe ring, welke besloten werd met een gezellig bal tot in de vroege morgen. Zaterdag 24 maart wordt het gehe le programma nogmaals uitgevoerd. Er zijn geen kaarten meer verkrijg baar: de zaal is volledig uitverkocht. KERKWERVE WIK naar de sauna Aan het eind van de vorige week had de voetbal jeugd van de sportver eniging W.I.K. een leuk uitstapje, dat was georganiseerd door de evene mentenkommissie. Met negen volle personenauto's reed men naar Kam perland, naar rekreatiepark „De Roompot". Daar werd volop genoten in het „golfslagbad". zowel binnen als buiten kon worden gezwommen, het water was heerlijk op tempera tuur. De superglijbaan was natuur lijk ook flink in trek, evenals het so larium. Maar het meest werd gebruik gemaakt van de sauna, op een gege ven ogenblik mocht er zelfs niemand meer bijTegen elf uur keerde het uit meer dan veertig personen bestaande gezelschap tevreden, huiswaarts. Opbrengst kollekte Hubrina Landman, Mirjam Quar- tel, Marianne Renden en Evenlien Stouten hebben zich vorige week ver dienstelijk gemaakt voor het Rheu- mafonds. Zij koliekteerden in de kern Kerkwerve en haalden een mooi bedrag op: 435,20. Een dank woord aangevers en kollektrices is op z'n plaats!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 4