Renesser middenstand dient bezwaarschrift in tegen raadsbesluit streeknieuws Peuterspeelzaal Poortambacht alsnog aan Leger des Heils Holty's Young Shop ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 20 maart 1984 Nr. 23494 3 is het een goede zaak te noe men als er vanuit de lezerskring van een krant schriftelijk wordt gereageerd op een bepaald ge deelte van de inhoud van die krantDat kan bijvoorbeeld han delen over de wijze waarop ver slag wordt gedaan, op de inhoud van dat verslag of de strekking ervan. Maar het kan ook gaan over het feit dat aan een bepaald gebeuren geen aandacht is besteed. Plaatsing van deze inge zonden stukken volgt meestal vanzelf, op voorwaarde dat ten minste de naam en het adres van de schrijver of schrijfster van het stuk bij de redaktie bekend zijn. Wanneer dat niet het geval is, zal in veel gevallen plaatsing achter wege blijven. Ik vind het dan ook laf wan neer een klein groepje in een sa menleving probeert invloed uit te oefenen op het redaktiebeleid bij een krant door middel van een ingezonden stuk, terwijl angstvallig vermeden wordt om namen te noemen van de afzen ders. Een dergelijk ingezonden stuk wordt dan ook niet ge plaatst! Het bedoelde schrijven is af komstig van het „Acht Maart Commitee '84", p/a Visstraat 5 te Zierikzee. Nu zegt mij die naam niet zoveel; veel meer is dat het geval met de inhoud van dit pen- nevruchtje! Het Commitee wordt kennelijk gevormd door vrouwen, die op 8 maart jongstleden de Internatio nale Vrouwendag op Schouwen- Duiveland hebben gevierd. Zij zijn gevallen over het feit dat in de redaktionele kolommen van de Zierikzeesche Nieuwsbode geen aandacht is besteed aan dat „feest" en vragen zich af of een dergelijk „hoogtepunt" geen nieuwswaarde voor de Nieuws bode heeft. „Blijkbaar vindt de redaktie het niet nodig om aan zoiets aandacht te geven", zo wordt gesteld. Men vraagt zich ook af of het behalen van een zwemdiploma, een (ingezonden) verslag van een bijeenkomst van Plattelandsvrouwen en uitge breide verslagen van modeshows Wel tot „het nieuws" behoren. Welnu, deze laaste vraag is snel beantwoord: in principe is alles wat zich op Schouwen-Duiveland (en daarbuiten) afspeelt, „nieuws" voor ons. Ook de akti- viteiten van een groepering vrou wen, die zich in het Slop mani festeert. De zaak komt echter in een geheel ander daglicht te staan, wanneer door bepaalde oorzaken prioriteiten moeten worden gesteld door de hoofdre- dakteur. Los van de persoonlijke mening van die man (daar zullen we het maar niet of een andere keer over hebben) wordt dan ge kozen voor een beleid dat al vele jaren tot volle tevredenheid van het overgrote deel van onze le zerskring is gevoerd. Er wordt dan gekozen voor die zaken, die voor de meeste lezers nieuws waarde hebben, of waarmee de grootste groep belanghebbenden of belangstellenden gediend is. En dat was op die achtste maart duidelijk niet de viering van de Internationale Vrouwendag op Schouwen-Duiv eland. Dat is dan jammer! Ik meen uit de stijl van de „brief" toch een stukje onterech te gefrustreerdheid op te moeten maken. Zo in de trant van: al het andere altijd wel en wij nooit. Het zal weinig moeite kosten om- aan te tonen dat die frustratie ge heel onterecht is. We gaan dan ge woon eens tellen, hoeveel kolom men er gedurende het afgelopen jaar zijn besteed aan zaken, die zijn terug te leiden totvrouwen- emacipatie". En dat aantal zet ten we vervolgens af tegen het aantal vrouwen dat daar daad werkelijk en aktief aan deel neemt. Ik denk dat ik, van die uit komst zelf zal schrikken! Marien Kaat DEN HAAG - Het zogeheten brood- wisseldieet doet steeds meer opgeld. Van de mensen die van het bestaan ervan op de hoogte zijn past een op de vier vrouwen en een van tien mannen het toe in een poging af te slanken. Dit leert een dinsdag gepubliceerd onderzoek in opdracht van de schich- ting voorlichting brood. Advertentie Voor een grote collectie van het bekende merk INWEAR1 des<gn kirsien leaner Dam 15 Zierikzee Haal gratis folder! Grondverkoop-transaktie duidelijk ingegeven door financieel eigenbelang van de gemeente WESTERSCHOUWEN - De middenstandsvereniging Renesse heeft bij de gemeenteraad van Westerschouwen bezwaar aangetekend tegen haar besluit, genomen in de raadsvergadering van 20 februari jongstleden, om een perceel gemeentegrond aan de Zoom in Renesse te verko pen ten behoeve van de bouw van vier winkels met bo venwoning. Naar aanleiding van dit bezwaar verzocht burgemeester J. L. Niemantsverdriet maandagavond 19 maart, na afloop van de gehouden raadsvergadering de raadsleden in besloten zitting bijeen te blijven. Voor het in behandeling nemen van het bezwaar dient namelijk een kommissie van raadsleden te worden samengesteld, die de bezwaarden moeten horen. Nadat aan deze voor waarde is voldaan zal de raad moeten beslissen of het be zwaar al dan niet ontvankelijk wordt verklaard; met an dere woorden: of de beslissing die werd genomen in de raadsvergadering van 20 februari al dan niet ongedaan gemaakt dient te worden. In haar schrijven stelt de mid denstandsvereniging dat een in 1981 gehouden Distributie Planologisch Onderzoek (DPO) door het bureau Stad en Landschap uit Middelburg duidelijk aantoont dat uitbreiding van het bestaande winkelbestand in Renesse niet wenselijk is. ,,De kon- klusie van Stad en Landschap luidt dat het aantal panden met een detail- handelsbestemming drastisch moet inkrimpen". Aldus het bestuur van de middenstandsvereniging. Zij wijst de gemeenteraad erop dat het genoemde DPO heeft gediend als uitgangspunt bij de voorbereiding van een nieuw bestemmingsplan voor de Kom van Renesse. „In het licht van de uitkomsten van dat DPO zal het zeer moeilijk hard te maken zijn dat er grond gereserveerd moet worden in de Kom van Renesse voor uitbreiding van het detailhandelsap paraat". Afgeroomd In haar brief wijst het bestuur van de middenstandsvereniging op het feit dat onderzoek heeft uitgewezen dat de ondernemingen in Renesse, naar landelijk normen gemeten, on voldoende funktioneren. „Een uitbreiding van het winkela reaal in Renesse zal het funktioneren van de gevestigde ondernemingen in het gedrang brengen. De meeste win kels zij voor hun kontinuïteit afhan kelijk van de extra omzet in de zo mermaanden. Met de komst van nieuwe winkels zal de zomeromzet van de gevestigde zaken fors worden afgeroomd. Met als konsekwentie dat een aantal zaken die thans dank zij de zomeromzet het gehele jaar door kunnen draaien, 's winters zul len moeten sluiten". De Middenstandsvereniging Renesse vindt een dergelijke ontwikkeling niet toelaatbaar en vindt het dan ook onaanvaardbaar dat de voorgestelde winkelnieuwbouw wordt toe gestaan. „Immers moet worden aan genomen dat het nieuwbouwplan hoofdzakelijk zal worden ingevuld met „zome'r"-winkels. Poging tot inbraak De heer J. W. H. uit de Bagij- nenstraat deed maandag aangifte van een poging tot inbraak in zijn woning in het weekeinde, tijdens zijn afwezigheid. Een ruit van de woning werd vernield. Een onderzoek in zijn woning bracht aan het licht dat er niets vermist wordt. Inbraak In een pand in de Korte St. Janstraat werd in het weekeinde in gebroken. J. S. deed hiervan aangif te. De toegang tot het pand werd ver kregen door een cirkeltje uit het keu kenraam te snijden waardoor men bij de vergrendeling kon komen. Het pand werd helemaal doorzocht. Ver mist worden schoenen en kleding, van een nog niet bekende totale waarde. De technische recherche was ter plaatse voor het instellen van een onderzoek. Financieel eigenbelang' Opbrengst kollekte „De grondverkoop-transaktie voor de bouw van de winkelunits heeft niets uitgaande met het belang dat met het voorbereidingsbesluit werd gediend (een evenwichtige ruimtelij ke ontwikkeling van het winkelarea al), maar is duidelijk ingegeven door financiëel eigenbelang van de ge meente Westerschouwen. Door deze transaktie worden de ondernemers van Renesse ernstig in hun belangen geschaad". De brief van de Middenstandsvere niging Renesse eindigt met de stel- lingname dat de gemeenteraad ten onrechte heeft besloten om het voor bereidingsbesluit voor het perceel aan de Zoom te Renesse in te trek ken. Zij verzoekt derhalve om het op 20 februari genomen besluit onge daan te maken. PvdA-fraktie pleitte voor vrije keus ZIERIKZEE - Het Leger des Heils zal binnen afzienba re tijd van start gaan met een peuterspeelzaal in Poort ambacht. Na ongeveer een jaar diskussie tussen betrok ken groeperingen en in de kommissies welzijn en jeugd- jongerenwerk viel maandagavond uiteindelijk met ne gen tegen vier stemmen het raadsbesluit om het leegstaande lokaal van de openbare kleuterschool ,,'t Mierenest" in gebruik te geven aan het Leger des Heils ten behoeve van het vestigen van een peuterspeelzaal. Ook aan dit raadsbesluit ging een uitgebreide diskussie vooraf, die op de publieke tribune aandachtig werd ge volgd door een zeer groot aantal belanghebbenden bij een peuterspeelzaal van het Leger des Heils en door ver tegenwoordigers van de Stichting Peuterspeelzaal Poortambacht, die ook een aanvraag voor gebruik van genoemd lokaal had ingediend. Binnen het kollege bleek verdeeld heid te bestaan over de vraag aan welke groepering het gebruik van de ze akkommodatie gegund diende te worden. Volgens het raadsvoorstel gaven raadsvoorzitter burgemeester Th. H. de Meester en wethouder J. Groen er de voorkeur aan het lokaal in gebruik te geven aan de „Stichting Sociaal-Cultureel Werk Zierikzee" ten behoeve van wijkaktiviteiten, waarbij de stichting de vrijheid zou hebben deze ruimte onder te verhu ren voor peuterspeelzaal werk. De beide wethouders P. de Rijke en L. J. van Gastel volgden echter het advies van de kommissie jeugd- en jongerenwerk en waren van mening, dat twee peuterspeelzalen in Zierik zee voldoende moet worden geacht. Zij gaven er de voorkeur aan het des betreffende lokaal aan het Leger des Heils in gebruik te geven, mede gelet op het feit, dat deze groepering het peuterspeelzaalwerk in Zierikzee al tijd al heeft verzorgd. Gevaar werkgelegenheid Wethouder De Rijke voegde in een mondelinge uiteenzetting daaraan toe, dat het naar zijn mening niet zin vol zou zijn een derde peuterspeel zaal op te richten, zodat er konkur- rentie en versnippering zou ontstaan. Hij wees in dit verband op het gevaar voor de werkgelegenheid voor de deskundige leidsters in dienst van het Leger des Heils. Hij deed tenslot te een dringend beroep op de raad niet in te gaan op het meerderheids- voorstel van het kollege. Sprake van een meerderheids voorstel was er, omdat de stem van de burgemeester binnen het kollege wat meer gewicht in de schaal legt dan de Stem van een wethouder. De raadsvoorzitter zelf bleek het ten behoeve van de peuterspeelzaal moeders op de publieke tribune nut tig te vinden een mini-lesje gemeen tepolitiek te geven. Enerzijds erken de hij, dat zijn standpuntbepaling binnen het kollege wel tot een meer- derheidsvoorstel had gele id, maar anderzijds stelde hij de sympathisan ten van de Leger des Heils- peuterspeelzaal snel gerust met de mededeling, dat de gemeenteraad uiteindelijk aan het hoofd van de ge meente staat en dat de burgemeester geen stem heeft in de raadsbeslis- sing. Wat betreft zijn standpuntbepaling ten gunste van de Stichting Sociaal- Cultureel Werk in Poortambacht lichtte de voorzitter toe, dat hij van mening was geweest dat deze stich ting in aanmerking diende te komen voor het gebruik van het betreffende leegstaande lokaal, gezien het feit dat deze groepering al zo lang heeft geijverd voor een wijkakkommoda- tie in Poortambacht. De voorzitter moest maandaga vond echter erkennen, dat hij bij het bepalen van dit standpunt zich niet had gerealiseerd, dat hiermeede werkgelegenheid voor de peu- terspeelzaalleidsters van het Leger des Heils in gevaar zou worden ge bracht. Bovendien zei hij tot het laatste moment te hebben gehoopt op over eenstemming voor samenwerking tussen het Leger des Heils en de stichting in Poortambacht. De burge meester liet er geen twijfel over bestaan, dat hij grote waardering heeft voor de wijze waarop het Leger des Heils het peuterspeelzaalwerk in Zierikzee altijd heeft verricht. P.v.d.A.-raadslid mevrouw M. R. de Jong-Van Loo had zeer veel moei te met deze toelichting van de voor zitter. Ze konstateerde, dat hij niet alleen de betrekkelijkheid van een meerderheidsvoorstel had uitgelegd, maar dat hij de raad nu plotseling konfronteerde met een geheel gewij zigd voorstel van zijn kant. Mevrouw De Jong verwees naar het schriftelijk raadsvoorstel, waarin werd toegelicht, dat zowel wethouder Groen als de burge meester van mening waren, dat ook peuterspeelzalen met een andere levens- en wereldbeschouwelijke richting de gelegenheid moet worden geboden om een ruimte van de ge meente te huren. „Ik wil graag weten of die zin ook wordt teruggenomen?", aldus mevrouw De Jong tot de raadsvoorzitter. Deze liet op zijn beurt weten, dat hij vanuit zijn politieke achtergrond aanvankelijk had gekozen voor die mogelijkheid van vrije keus voor een peuterspeelzaal, maar dat hij pas in later stadium de konsekwenties van dat standpunt had beseft. Hij vond het wat zwaar overtrokken van zijn kant van een standpuntwijziging te spreken, omdat zoals gezegd, zijn stem bij de uiteindelijke raadsbeslis- sing toch niet aan de orde zou komen. Liberale beginselen V.V.D.-fraktievoorzitter de heer J. J. Geleijnse startte zijn standpunt uiteenzetting met een lesje liberale beginselen. Hij wees op het belang voor iedereen om vrij te kunnen kie zen en het hier haaks op staande stre ven naar uniformiteit. „Nou kun je eigenlijk nog maar één ding zeggen", was een interruptie van het verraste P.v.d.A.-raadslid de heer Asma en hij doelde daarmee op het feit, dat de V.V.D.-woordvoerder na deze uiteenzetting wel voor de Stichting Peuterspeelzaal Poortam bacht zou moeten kiezen. Een te voorbarige konklusie van de heer Asma, zo bleek weldra. Dc heer Geleijnse spitste zlJn ^c" toog toe op het feit, dat - ook volgens het advies van de regionale konsu- lente Werkgemeenschap Kindercen tra Nederland - in Zierikzee slechts plaats is voor twee peuterspeelzalen. Hij signaleerde de dringende be hoefte aan een dergelijke voorzie ning in de wijk Poortambacht en sprak verder over het feit, dat het Le ger des Heils in Zierikzee het peu terspeelzaalwerk van begin af aan goed heeft opgepakt. Ook noemde hij de deskundige inbreng van de leidsters. De heer Geleijnse vreesde dat de toewijzing van het lokaal aan de stichting in Poortambacht ten kost^ zou gaan van de huidige peute.rspe.él-' zaalvoorziening ^anihet Leger des Heils. Verder maakte hij bezwaar te gen het feit, dat diverse malen werd gesuggereerd, dat het Leger des Heils de peuterspeelzalen opgezet heeft volgens een bepaalde levensbeschou welijke principes van het Leger des Heils noch ten aanzien van de leidsters, laat staan ten aanzien van de peuters wordt doorgespeeld. Hij achtte het voor de gemeente op grond van deze argumenten en ook uit fi nancieel oogpunt het beste om te kie zen voor gebruikgeving van het be treffende lokaal aan het Leger des Heils. Deskundigheid waarborgen Zijn mening werd gedeeld door R.U.-woordvoerder de heer W. F. Sprengelmeijer. Deze zei het overi gens wel te betreuren, dat de pogin gen tot samenwerking tussen het Le ger des Heils en de Stichting in Poortambacht waren mislukt. C.D.A.-woordvoerder de heer C. Legemaate liet weten dat de deskun digheid van het Leger des Heils ten aanzien van het peuterspeelzaalwerk naar de mening van zijn fraktie ge waarborgd dient te blijven. Ook het behoud van arbeidsplaatsen van de huidige leidsters speelde voor het C.D.A. een grote rol. Om de Stichting Sociaal-Cultureel Werk toch enigs zins tegemoet te komen deed de heer Legemaate de suggestie, dat wellicht met het Leger des Heils overeenstem ming bereikt zou kunnen worden over het gebruik van het Mierenest- lokaal in de avonduren. Een suggestie, die door zijn fraktie- genoot wethouder De Rijke niet werd toegejuicht. Deze vroeg zich af of het goed was peuters te laten ver toeven in een lokaal waar de avond tevoren een rokerige bijeenkomst zou hebben plaatsgehad. De wethouder wilde dan ook niet ingaan op het voorstel van mevrouw De Jong in later stadium om deze voorwaarde tot medegebruik te stel len bij het besluit tot ingebruikge- ving. Volgens de wethouder was nu slechts een besluit tot ingebruikge- ving van een lokaal ten behoeve van een peuterspeelzaal aan de orde. Over de verdere voorwaarden zou in later stadium nog gesproken kunnen worden. De P.v.d.A.-fraktie bleek ten slotte alleen te staan in haar plei dooi ten gunse van de Stichting Sociaal-Cultureel Werk Zierikzee. Toezegging Mevrouw De Jong verwees in dit verband naar hetgeen in de nota van aanbieding bij de gemeentebegroting daarover door het kollege werd ge schreven. Zij memoreerde, dat hierin medewerking werd toegezegd voor het vinden van een oplossing voor het probleem, dat de stichting in Poortambacht nog steeds niet de be schikking heeft over een eigen wijk- akkommodatie. Nu die mogelijkheid zich voordeed kon het gemeente bestuur, naar haar mening, niet an ders doen, dan het lokaal in gebruik geven aan de groepering in Poortam bacht. Verder had zij moeite met de argu mentatie ten aanzien van de ar beidsplaatsen voor de leisters van het Leger des Heils. Volgens me vrouw de Jong had deze groepering zich al uit het gezamenlijk overleg met de Stichting Poortambacht te ruggetrokken voordat het punt werkgelegenheid ain de orde was ge weest. Bovendien wees zij erop, dat vanuit de groepering in Poortam bacht de bereidheid bestond, een ei gen arbeidsplaats in het peuterspeel zaalwerk ter beschikking te stellen ten gunste van de leidsters in dienst van het Leger des Heils. Wethouder J. Groen (P.v.d.A.) zei bijzonder teleurgesteld te zijn in de wending die het liberale betoog van de heer Geleijnse had genomen. Hij was van mening, dat bij het streven naar vrije keus voor iedereen ook de mogelijkheid van vrije keus voor een peuterspeelzaal past. De wethouder verwees in dit verband ook naar de keuzemogelijkheden die het onder wijs de ouders biedt. Hij vond dat dit bij' de peuterspeelzalen ook het geval diende te zijn. ilslll J-J-' Geen kritiek Ook de heer Groen zei geen enkele kritiek te hebben op het peuterspeel zaalwerk van het Leger des Heils en zegde zelfs zijn steun toe in het geval, dat in de toekomst mogelijk nogeens de subsidie aan de orde zal komen. Hij had echter wel problemen met het feit, dat een groep ouders in Poortambacht, die zelf een peu terspeelzaal willen opzetten daar nu niet de gelegenheid (akkommodatie) voor krijgen. Men diende deze men sen volgens hem niet te dwingen om hun peuters naar het Leger des Heils te sturen. De heer Groen betreurde het, dat er geen samenwerking tot stand kon komen tussen de beide groeperingen en konstateerde, dat het Leger des Heils alle voorstellen daartoe kategorisch had afgewezen. „Vanuit het Leger des Heils wel be grijpelijk; zij hebben hun doelstel ling en daar staan ze voor", aldus de wethouder. Hij rondde zijn pleidooi af met de mening, dat ook mensen, die niet op levensbeschouwelijke basis een peu terspeelzaal willen opzetten, daartoe de kans moeten krijgen. De frakties van V.V.D.R.U. en C.D.A. gaven daarop wederom te kennen ervan overtuigd te zijn, dat de peuterspeelzalen van het Leger des Heils op volkomen neutrale wij ze worden geleid. Na deze uitgebreide diskussie werd eerst het aanvankelijke meerder heidsvoorstel in stemming gebracht, betreffende de ingebruikgeving van het lokaal aan de Stichting Sociaal- Cultureel Werk Zierikzee. Dit voor stel werd ondersteund door de vier leden van de P.v.d.A.-fraktie, de overige negen raadsleden stemden tegen. Vervolgens werd het voorstel van de wethouders De Rijke en Van Gastel in stemming gebracht. De stemverhouding was uiteraard niet moeilijk te raden. Negen raadsleden stemden voor de ingebruikgeving aan het Leger des Heils, de vier leden van de P.v.d.A.-fraktie. De aktie voor het Nationaal Reu mafonds in het kader van de landelij ke inzameling heeft vorige week in Zierikzee een bedrag opgebracht van 5220,98 (vorig jaar 5269,16). De le den van het plaatselijk komité, de kollektanten en ieder die door een fi nanciële ondersteuning tot het welslagen van de kollekte heeft bij gedragen, wordt dank gebracht. Wie de kollektant gemist heeft kan als nog een bijdrage storten op giro 324 ten name van het Nationaal Reuma fonds te Den Haag. SCHARENDIJKE Peuters bezoeken lammetjes De peuters van peuterspeelzaal Scharendijke gaan donderdag 22 maart een schoolreisje maken. Zij brengen een bezoek aan de lammet jes van Diny van de Panne te Scha rendijke. Rond een uur of tien 's och tends mogen de 27 peuters de lam metjes van dichtbij bekijken. Kollekte De kollekte ten bate van het Reu mafonds heeft in Eikerzee, Loopers- kapelle, Ellemeet en Scharendijke 730,45 opgebracht. De gevers en kollektanten wordt dank gezegd. ELLEMEET Bijeenkomst N.B.v.P. In het dorpshuis van Ellemeet ko men op woensdagavond 28 maart de dames bijeen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afde ling Noordwelle en omstreken. Op deze avond zal mevrouw Driessen uit Kats de dames laten kennismaken met de handwerktechniek „Bordu ren met verf". Ze zal tonen hoe deze techniek met wat oefening en kennis van zaken een aardig resultaat geeft, met veel,mogelijkheden tot variatie. De léden van de bond "zullen tévens de gelegenheid, krijgen de verworven kennis in praktijk te brengen. Aan vang van de bijeenkomst is 20.00 uur. BROUWERSHAVEN Kollekte De kollekte voor de reumabestrij ding die in de kern Brouwershaven georganiseerd werd door mevrouw N. Constandse bracht 399,10 op. Kollektanten en gevers worden dank gezegd. ZWOLLE - Zeventien landbouwor ganisaties uit Noord- en Oost- Nederland zouden zaterdag in Wolve- ga een manifestatie uit bezorgheid over het landbouwbeleid van de Eu- ropes gemeenschap. De organisatie rekent er op dat 1,500 tot 2.000 boeren de bijeenkomst bezoeken. ZWOLLE - De politie van Zwolle heeft een 26-jarige man uit deze stad aangehouden omdat hij zich schuldig heeft gemaakt aan het doen van val se meldingen over brand en ongeval len. Hij liet de brandweer en ambu lancedienst naar het huis van een ge zin komen bij hem in de buurt, waar dan niets aan de hand bleek, zo is dinsdag meegedeeld. ZIERIKZEE Opening Vrij Werk Centrale De officiële opening van de Vrij Werk Centrale, zal op vrijdag 23 maart geschieden door de wethouder van Zierikzee, de heer J. Groen. De heer Groen is tevens voorzitter van de Stuurgroep Werkloosheid Schou- wen-Duiveland en St. Philipsland, die het pand aan de Manhuisstraat 2 als aktiviteitencentrum inricht. Dc officiële handeling begint om 14.30 uur. waarna een feestmiddag en - avond zal plaatshebben. Uitgeven B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon; 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) t 38,70; per jaar f 147,80; losse nummers 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentletarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 5% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 3