c VVV Zierikzee kampt met tekort van ruim f 13.000, Bouw van acht aan de Zoom in (voorlopig) van winkels Renesse de baan Vijf generaties bij elkaar DE ZIERIKZEESCHE COURANT Kommissie openbare werken Haamstede Vergadering Ring Promotion WA> 1£6> PÊ ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Peuterspeelzaal Klubgebouw Groei en bloei Eerste zege Na een jaar van diskusslëren is beslist dat Voetbalver. Zierikzee kan aan de slag met Het bestuur van „Groei en Bloei" heeft voor Het damesvoetbalteam van het Kerkwerfse het Leger des Heils de peuterspeelzaal in het realiseren van het klubgebouw op het de komende tijd een groot aantal aktivitei- WIK boekte de eerste zege in de eerste klas Poortambacht gaat starten. (Pag. 3). nieuwe sportpark na de akkoordverklaring ten op het programma staan. (Pag. 5). van de Zeeuwse kompetitie. Nieuwdorp door de gemeenteraad. (Pag. 4). kreeg 2-1 klop. (Pag. 6). DINSDAG 20 MAART 1984 140ste jaargang Nr. 23494 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De behoefte, die wij hebbenHian de toegevend heid van anderen moest ons zelf toegevender maken. Guizot. Fiscus wil loonbelasting ontvangen ZIERIKZEE - De VVV Zierikzee kampt met een ver liespost van ruim 13.000,- door een navordering van de belasting. Op de begroting voor 1984 bungelt deze grote schadepost als een soort zwaard van Damocles boven de bezwete voorhoofden van de bestuursleden. Een belan grijke kwestie, waarover het bestuur maandagavond tij dens de jaarvergadering met de leden had willen praten. Slechts een kleine twintig leden van de in totaal 134 gaf acte de présence. Gevolg: wel een diskussie over de on doorzichtige financiële toelichtingen vanuit het bestuur naar de leden toe en enkele voorstellen die tot verbete ring van de financiële situatie moeten leiden, maar geen beslissingen. Het bestuur wilde de begroting 1984, de verkiezing van de voorzitter en de bestuursleden aan houden tot de vergadering van maandag 9 april gezien de zeer geringe opkomst van de leden. daardoor het tekort op de begroting terug te kunnen brengen. Die schadepost van ruim 13.000,- komt voort uit een navordering van de belasting over vijf jaar. Het bestuur heeft de afgelopen jaren ver zuimd om de scholieren, die in het zo merseizoen op de dikke toren werk ten op de loonlijst te zetten. Het be trof 21.000,- aan loonbelasting en 4.100,- aan sociale premie. Naast deze 25.000,- moest ook nog een boe te van 100% worden betaald. Het bestuur heeft daarop een boekhouder ingeschakeld, een bezwaarschrift in gediend en om een persoonlijk onder houd met de inspekteur der Rijksbe lastingen gevraagd. Dat vond plaats in de zomer 1983. De boete zal in elk geval door de VW moeten worden betaald. Over het restant 37.000,-) is nog geen uitsluitsel, maar de door het VVV-bestuur ingeschakelde ac countant heeft een een goede hoop dat dit bedrag zal worden kwijtge scholden. Zo niet, dan is het met de VW-Zierikzee gebeurd. Exploitatie dikke toren De heer A. van Hese deed het bestuur het voorstel de exploitatie van de dikke toren voor zijn reke ning te nemen. Het bestuur is van mening dat de VVV niet langer op de oude voet met de exploitatie door kan gaan. Penningmeester A. Gouds waard lichtte toe dat de omzet van de dikke toren in een vrij goed jaar circa 20.000,- bedraagt. Daar gaat aan personeelslasten en vaste lasten een kleine 17.000,- vanaf, blijft dus over een winst van ruim 3.000,-. De werkzaamheden die voor dit bedrag dienen te worden verricht zijn rela tief te groot. Het bestuur, onder vice- voorzitterschap van H. Schot, stelde aan deleden voor met suggesties te komen om verbetering te brengen in de financiële situatie. Van Hese wil de de exploitatie op zich nemen, zo dat de dikke toren buiten de lasten van de WV valt en om rust te bren gen rond deze post. Schot vond dit voorstel bijzonder positief en dacht BURGH-HAAMSTEDE - De kom missie openbare werken van de ge meente Westerschouwen houdt don derdag 22 maart een vergadering. Op de agenda staat onder meer de herbe- tegeling van de schoolpleinen 't Stae- pel'of en De Kirreweie/Onder de Wieken, de aankoop van een trilstamper, de verkleining van de bebouwde kommen in verband met de Boswet, wijziging van een par keerverbod aan de Steenweg en lage- weg en parkeerplaatsen voor de red dingsbrigade. De vergadering begint om 19.30 uur. BURGH-HAAMSTEDE - De Ring Promotion houdt vrijdag 30 maart de jaarvergadering in hotel Bom te Burgh-Haamstede. Op de agenda staat onder meer de definitieve ex ploitatierekening 1983, verslag van de kaskommissie, de voorstellen tot de opzet van de ring Promotion 1984 en de verkoopakte. De vergadering begint om 20.00 uur. Kontributieverhoging Om de schadepost van ruim 13.000,- te dekken kwam het bestuur zelf met een voorstel. Schot stelde voor de kontributie van de le den met 30% te verhogen, wat 7.500,- aan extra inkomsten bete kent. In dat geval dacht hij van de ge meente Zierikzee 2500,- extra aan subsidie te kunnen ontvangen (dat bedrag ligt nu rond de 5.000,-.). Dat is in totaal 10.000,-. ,,Als we dan ook nog met de exploitatie van de dikke toren rondkomen is het verlies misschien weg", aldus Schot. De heer B. Waaijenberg had een an der voorstel. Hij meende dat er eerst bekeken moet worden wat er uit de onderhandelingen ten aanzien van de dikke toren naar voren (komt hoe veel winst) en dat het restant van het tekort gedekt dient te worden door de leden en de gemeente. Hij vond dat tweederde deel van het resteren de tekort door de leden zal moeten worden opgebracht en eenderde deel door de gemeente. „Want ik denk dat je met 30% kontributieverhoging de leden tegen je in het harnas jaagt", aldus Waaijenberg. De voorstellen werden aangehouden tot aan de ver gadering van 9 april. De waarnemend sekretaris J. Straetemans meldde dat er in 1983 een terugloop te zien is geweest in het aantal bezoekers aan de dikke to ren. In 1982 kwamen er 13.102 vol wassenen tegen 10.653 in 1983. Het aantal kinderen zakte van 4751 in 1982 naar 3735 in 1983 en het aantal personen dat in groepsverband de dikke toren bezocht bleef ongeveer gelijk: 1400. Het baliebezoek in het VVV-kantoor nam het vorige jaar ten opzichte van 1982 toe met 25 30% tot ongeveer 7100 personen. ZIERIKZEE - Zaterdagmorgen legde onze fotograaf een niet zo vaak voorkomende gebeurtenis op de gevoelige plaat vast. Op 6 maart werd mevrouw Stoffelina Leydekkers-Bos (83 jaar) uit de Corneliastichting bet overgrootmoeder door de geboorte van haar achter achterkleinkind Lizzy. Lizzy, een dochter van Jules en Els Saffrie uit Veldhoven, is dus de vijfde generatie vrouwen in de familie. Speciaal voor deze gelegenheid waren de vijf generaties naar Zie rikzee gekomen om betovergrootmoeder Leydekkers de nieuwe familie-aanwas in levende lijve te tonen. Van links naar rechts: Mevrouw E. Ruizendaal-Leydek kers (60 jaar) uit Pernis, mevrouw St. Leydekkers-Bos (83 jaar) uit Zierikzee, mevrouw E. Saffrie-Berghout (21 jaar) uit Veldhoven en mevrouw E. Coersen-Leydekkers (41 jaar uit Venray. In de armen van haar betovergrootmoe der ligt) Lizzie Saffrie (14 dagen oud). Een (verlate) felici tatie is op zijn plaats. Kollege van B. en W. voert voorstellen van de agenda af WESTERSCHOUWEN - Hef kollege van burgemeester en wethouders van de gemeente Westerschouwen heeft haar raadsvoortellen inzake de intrekking van het voor- bereidingsbesluit voor een deel van het winkelcentrum van Renesse en voor de verkoop van grond aan de fa. J. M. Verboom en Zn., van de agenda voor de maandag avond gehouden raadsvergadering afgevoerd. Deze me dedeling deed burgemeester J. L. Niemantsverdriet- Leenheer maandagavond aan het begin van de vergade ring. Betreffende voorstellen waren gedaan om de bouw van acht winkelunits met bovenwoningen aan de Zoom te Renesse mogelijk te maken. Het kollege heeft tijdens de openbare raadsvergadering geen nadere mededelin gen gedaan omtrent de motieven, die hebben geleid tot het van de agenda afvoeren van de beide voorstellen. matisch kan worden overgegaan tot vorming van de basisscholen „De Kirreweie" te Haamstede en ,,'t Staepel'of" te Renesse. Voorts wordt gepleit voor de instandhouding van de openbare scholen te Noordwelle en Serooskerke als basisscholen, om dat ze voorzien in een grote behoefte in deze dorpskernen. Op vragen van de heer J. W. Ge- leijnse (CDA) antwoordde wethouder J. C. de Feiter dat zowel bij het bestuur van de Vereniging voor Chr. Nat. Schoolonderwijs als bij het kol lege van b. en w. (als bestuur van de openbare lagere school) nog steeds de hoop leeft om het plan te kunnen rea liseren dat beide scholen te Haamste de in één scholenkomplex worden on dergebracht. Zodoende zal in Haam stede één school ontstaan voor leer lingen van vier tot twaalf jaar. Burgemeester J. L. Niemantsver- driet-Leenheer: voorstellen van de agenda afgevoerd..." De overige agendapunten leverden niet of nauwelijks een diskussie tij dens de behandeling. Met vrij grote regelmaat kon raadsvoorzitster Nie- mantsverdriet de hamer laten vallen als afsluiting van de aangenomen agendapunten. Alle frakties hadden niets dan lof voor de wijze waarop het sprei dingsplan voor de basisscholen in de gemeente Westerschouwen was op gesteld. Dit plan dient voor 1 april te worden ingediend bij gedeputeerde staten in verband met de invoering van de wet op het basisonderwijs. In het plan wordt aangegeven dat auto- Teveel van het goede De gemeenteraad moest maandag avond ook een vertegenwoordiger uit haar midden kiezen in het bestuur van de Stichting Dorpshuis Haamstede. In het eerste geval had het kollege voorgedragen mevrouw C. van der Haven-Eikelenboom (VVD) of dr. H. J. van Zuylen (VVD). In het tweede geval kon, volgens de voordracht van het kollege, gekozen worden uit de heer J. W. Geleijnse of de heer L. Tieleman, beiden CDA. Bovengenoemde aanbeveling werd door het kollege samengesteld „waarbij rekening werd gehouden met een objektieve verdeling per raadsfraktie". Daar was PvdA-frakticvoorzitter S. Roos het evenwel niet mee eens. „De VVD is dan vertegenwoordigd in drie Dorpshuis-besturen. Dat lijkt mij wat teveel van het goede." De heer Roos stelde daarom zijn fraktie- genoot de heer J. C. Hendrik se voor als tegenkandidaat voor het bestuur van de Stichting Dorpshuis Seroos kerke. Na de stemming bleek echter toch de VVD als winnaar uit de bus te zijn gekomen. Mevrouw Van der Haven-Eikelenboom kreeg zes stem men tegen vijf stemmen voor de heer Hendrikse. In het bestuur van het Haamsteedse dorpshuis werd de heer Geleijnse gekozen. Woningbouw Teneinde medewerking te kunnen verlenen aan de door Beter Wonen voorgenomen bouw van acht woning wetwoningen aan de Dijkweg te Se rooskerke, als vervanging van de nu aanwezige vier woningwetwonin gen, ging de raad akkoord met het voorstel van b. en w. om een voorbe- reidingsbesluit te nemen voor het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Een en ander is nodig omdat het ont wikkelde bouwplan op enkele pun ten van de geldende voorschriften af wijkt. Ondanks het genomen voorberei- dingsbesluit zal er evenwel nog niet gebouwd kunnen worden. Aanvan kelijk hadden meerdere bewoners van de nu nog bestaande woningen een bezwaarschrift ingediend. Na besprekingen met vertegenwoordi gers van de gemeente trokken énkele hun bezwaar in, op één na. Hierdoor zal naar alle waarschijnlijkheid oponthoud ontstaan, hetgeen door al le raadsleden werd betreurd. „Ik hoop dat gedeputeerde staten het bezwaar ongegrond verklaren, in het belang van de woningbouw met name in de kleine kernen." Zo ver klaarde burgemeester Niemantsver- driet. Openbaar toilet De raad voteerde maandagavond een krediet ten behoeve van de bouw van een openbaar toilet op het par keerterrein achter de Noordstraat in Haamstede. Mevrouw Van der Haven-Eikelenboom vroeg zich even wel af of de straks op die plaats over bodige toiletwagen niet geplaatst zou kunnen worden aan de Jan van Renesseweg. Zij zag de wagen gaarne geplaatst op de lokatie van het te slo pen parkeerwachtershuisje, omdat daar al een afvoer naar de riolering voorhanden is. Voor de sloop van dit parkeerwachtershuisje stelde de raad maandagavond namelijk ook een krediet beschikbaar. Wethouder De Feiter antwoordde mevrouw Van der Haven, dat men al-wel had ge dacht aan die mogelijkheid, maar dat het feit dat bedoelde wagen nage noeg is versleten, deze plannen in de weg staat. Zij kreeg evenwel de toe zegging dat een en ander nog nader zal worden bezien. Aanpassing aula Mede na overleg met de beide regi onale begrafenisondernemingen vroeg, en kreeg, het kollege een kre diet van 28.000 gulden voor het ver beteren van de inrichting van de aula op de algemene begraafplaats in Haamstede. Nu de aula enige tijd in gebruik is, blijkt dat er nog enige wensen zijn blijven bestaan ten aan zien van de inrichting ervan. „Een aanpassing is wenselijk in gevallen waarbij meer dan één overledene te gelijkertijd moet worden opgebaard. De aanpassing bestaat uit het aan brengen van zware gordijnen in de ontvangsthal, de aankoop van twee kistkoelapparaten, twee geïsoleerde deksels, alsmede de aanschaf van een sektietafel.Zo lichtte wethouder A. J. Padmos het voorstel toe. Bij de behandeling van de ingeko men stukken beantwoordde wethou der Padmos een vraag van de heer Tieleman, waarbij hij meedeelde dat het projekt „Kop van Schouwen" goed loopt. „Weliswaar is de groep gereduceerd tot acht man, omdat er inmiddels twee deelnemers zijn afge vallen in verband met het vinden van een baan, en twee anderen er mee zijn gestopt. De groep gaat echter met veel enthousiasme verder." Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. PvdA-fraktievoorzitter S. Roos: driemaal VVD is teveel van het goede...". Tijdens hetzelfde agandapunt nam de gemeenteraad de beslissing om een motie van de gemeente Veere te steunen, waarin wordt aangedron gen op een hoger percentage rookgas- ontzwaveling bij de te bouwen elek triciteitscentrale van de PZEM te Borssele. Dat percentage is nu be paald op 50%. De heer Hendrikse (PvdA) tekende daarbij wel de voor waarde aan dat het rijk financieel over de brug komt in verband met de meerkosten van deze aanpassing. Verwachting tot woensdagavond: Wolkenvelden Droog weer en enkele wolkenvel den; minimumtemperatuur om het vriespunt; middagtemperatuur rond 10 graden, maar in het Waddengebied enkele graden lager; matige zuidoos ten wind, kracht 4. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 24 maart: Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 40%. Min.temp.: 1 gr. Middagtemp.: 10 gr. Windkracht: variabel 3 Vrijdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 2 gr. Middagtemp.: 10 gr. Windkracht: zuid 3 Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 3 gr. Middagtemp.: 11 gr. Windkracht: zuidoost 5 ZON- EN MAANSTANDEN 21 maart Zon op 6.40, onder 18.55 Maan op onder 8.36 22 maart Zon op 6.38, onder 18.57 Maan op 0.42, onder 9.03 Laatste Kwartier: 24 maart (8.58) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 21 maart 5.36 18.19 11.47 23.57 22 maart 6.24 18.48 12.31 Doodtij: 26 maart HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Hoewel er woensdag en kele wolkenvelden in ons land zullen voorkomen, mag die dag als geheel toch nog als vrij zonnig worden aan gemerkt, de middagtemperatuur wordt zo'n elf graden. Alleen op de Waddeneilanden wordt het hoogstens een graad of zeven. Het Skandinavisch hogedrukgebied, dat ons tot nu toe zo'n koude maand maart heeft bezorgd, trekt zich steeds verder naar zuidoost-Europa terug en maakt zodoende de weg vrij voor oceaandepressies. De tweede helft van deze week zal dan ook aan merkelijk minder zonnig zijn en de regenkansen worden daarbij snel groter. De temperatuur gaat nog iets omhoog. Vooral 's nachts zal het veel minder koud zijn. SCHIPHOL - Op schiphol zijn maandagmiddag vijf gewonde Iraan- se militairen aangekomen, die in ons land zullen verpleegd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1